2018. június 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Szeressük egymást gyerekek......
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-24 18:46   
Egy nagyon kedves ismerösöm így fogalmazta meg a "szeretetet":
A szeretet
A szíveddel láss, halld a szavát,
halkan suttogva, vagy hangosan kiált,
Neked üzeni feketén, fehérrel,
Hogy a szeretet a legdrágább erénye.

Hiányzik ha nincs, ha van, nem becsülöd,
Ingyen is a tiéd, ha sok van, kerülöd,
Szebbé teszi napod, csak neked ragyog,
De megöl, elpusztít, ha nem kapod!

Irányítja sorsod, vele szebb a világ,
A bajt, a nehézséget könnyen vészeled át,
Ha megkopik, ha múlik azonnal észleled,
A szíved is másképp ver, rögtön észreveszed.

Addig lesz a tiéd, míg te is akarod,
Fogd erösen, szorítsd, szorosan markold,
Ápold, melegítsd lelked melegével,
Ha sok lenne, szórd szét nyitott tenyérrel!

Nyíregyháza, 1999. Majláth Magda

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 14:07   
" A szeretet fennmarad nap nap után, túléli a bosszúságok, problémák és kompromisszumok drámáját; apró csalódásokat, nagy gyözelmeket és közös célokat."

Szeretettel

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-04 20:02   
2005-01-29 04:39, fellegvar:

-
Mit jelent a szeretet gyakorlatilag?
_
A szeretet a legnagyobb ajándék.
A szeretet türelmes és megbocsátó.

-
2005-01-23 12:10, Valeria:
-
Ezert jo csak a Szakacskonyv es a Mit Foztunk Ma rovatba irni......stb..stb..stb......miert irtal be disznohust egy ilyen koser Forumba!!!!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-29 04:39   
2005-01-22 10:42, etelka:

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-23 12:20   
(A sorrenden valtoztattam, hogy ez legyen az utolso uzenet. Tovabbra sem torlok semmit, de ha lesz meg valami, akkor lezarom az erintett topikokat... ha megis, akkor a temakort, ha megis, akkor az egesz forumot. )

Ezzel, a Tisztelt Szerkesztoseg alatt irott reagalassal ( http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1507&forum=70&145 ) lezartnak tekintem a temat. Sajnalom, hogy ez volt, es magam szamara meg azt, hogy meg en is felreertesek aldozata voltam.
A tanulsag szamomra - nem tiszta, egyertelmu, hogy mi a szemelyeskedo uzenet. Meghatarozas: az az, ha az adott hozzaszolas tartalma, mondanivalojaval kapcsolatos hozzaszolas helyett a valasz az uzenet irojanak szemelyet erinti, es nem annak konkret tartalmat, nem ervek, nem eszmecsere jelentkezik, hanem megbantast kivalto reakciok.
Es hogy mit teszek - elvagom a tema folytatasat, vagyis magyarul: nem lehetseges ennek folytatasa. Ennek oka:
- szuksegtelen, hiszen minden erintett kifejtette nem egyszer mar a velemenyet, es csak melyultek az arkok,
- par hozzaszolo miatt rengetegen lealltak az irassal, illetve jeleztek, hogy nem kivannak ezekben a napokban a MONon resztvenni, nem ezt a jelenseget kedvelik, stb.
- az eddigi irasok vilagosan jeleztek, hogy itt semmifele tisztazas nem zajlik, csupan lasd fenti pontokat...
- ez igy mar turhetetlen.

Sajnalom, ha ezzel az intezkedessel barkit megbantok, de csak igy latom a MONon uralkodo bekes hangulat helyreallitasanak, megorzesenek lehetoseget - igy mas alternativa nincs.

Kivanom, hogy mindenki tiszteljen mindenkit, es ervenyesuljon gyakorlatban is a MON-szellemiseg, baratsag.

Hunor

PS: keresztbemasolom a hozzaszolasokat, hogy ne legyen, aki nem olvasta, es igy folytatas lenne:

Pompéry Berlin email módosítás | válasz erre | profil | 2005-01-23 11:34

Kedves Mindenki!

Ma immár mindenki számára világos, hogy megütközésemben és nem pozitív propaganda céljából tettem említés az időközben elhíresült betlehemi témáról. Noha korosztály, felfogás, beállítottság függvényében különböző a dolog megítélése, mégis belátom, hogy hibát követtem el az ominózus linkkel. Látom, hogy nem voltam kellőképpen tekintettel ki-ki érzékenységére. Ezt utólag sajnálom, egyben elnézést kérek azoktól, akik ezáltal sértve érezték vagy érzik magukat.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-23 12:10   
Ezert jo csak a Szakacskonyv es a Mit Foztunk Ma rovatba irni, ott nem tudjak kiforditani a szavaidat. Persze, ott is lehet, hogy miert marhahusbol csinalod a porkoltet nem disznobol. Persze az izraelita vallasuak meg azt kifogasolnak, hogy miert irtal be disznohust egy ilyen koser Forumba!!!!

Ne haragudjatok, de ez az egesz mar nevetseges !!!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-23 11:39   
Kedves Etelka!

Végigolvasván az utóbbi napok vihart kavaró megjegyzéseit, igazolva látom meggyőződésemet, miszerint érzelmek ellen észérvekkel nem lehet eredményesen küzdeni. Éppen ezért nem teszek kísérletet arra, hogy pontonként vitába szálljak az általad alább állítottakkal.

Eddigi publicisztikáimról megállapítható, hogy ezek egy jelentős része szól olyan jelenségekről, amelyeken megütközöm a mindennapokban. Legutóbbi írásom egy ezek sorában. Tárcáim, ha egyáltalán, nem-igen szoktak ilyen súlyos reakciókat kiváltani. A Te érzelemkitörésed hevessége önkéntelenül felveti a kérdést az olvasóban, hogy esetleg személyes érintettség okán jöttél-e ki ennyire a sodrodból.

Visszatérve a különböző topic-okban közölt ezzel kapcsolatos üzeneteidre: A feszültséget mintha kevésbé az objektív tények okoznák, azok inkább csak apropóul szolgálnak. Úgy tűnik, személyem irritál Téged, és azt érzékelhetően már hosszabb ideje. Ezt én őszintén sajnálom. Frédinek címzett, de nekem szóló írásod több szempontból is mélyen elgondolkoztató. A keresztény etikának megfelelően lelkiismereti vizsgálatot fogok tartani. Remélem, Te is.

Sajnálom döntésedet. Mindazonáltal örülnék, a továbbiakban legalább egymás között privát úton és remélhetőleg higgadtan sikerülne tisztázni a konfliktust.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-23 11:27   
Tanmese Lafontaine nyomán

Boldogult falusi asszony koromban voltak kiscsirkéim . Már a kétnapos, pelyhes apróságokban benne volt a gyilkolási ösztön, ha valamelyik társuk beteg lett vagy megsérült, halálos gyorsasággal mélyítettek a pici gyengeségből soha többé be nem gyógyuló végzetes sebet. Bájos kis kannibálok. Úgy szerették, majd megették....
Mi emberek sem vagyunk sokkal jobbak, csak mi csőrünket előbb bemártjuk a szeretet, a segítőkészség, a keresztény értékrend mézébe.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-23 11:11   
Miutan batorkodtam öszinte velemenyt nyilvanitani Pompery Judit publicisztikajarval kapcsolatban
nagy a felhaborodas , hodolnom kellet volna? es a bekesseg megmarad.
Az en szemszögemböl a MON tagok között nemsikerült elegnagy nyilvanossagot szerezni ennek az izlestelensegnek igy ujra probalkozott most harom helyen. Mert aki akkor nem nezte meg most bizonyara ra kattint es szamomra ismeretlen okokbol fontos hogy ez nagy nyilvanossagot nyerjen.
Hogyan fejezzem ki felhaborodasomat szemelyre vonatkozo valasz nelkül ha egy MON szerkesztösegi tag egy megfontolt ember igy cselekszik.
Gondolatimat igazolja hogy Judit ugyan az elmult ket napban a forumoban többhelyen irogat
de nemlatja szüksegesseget allast foglalni.
Nem en nem ugy ismertem meg Pompery Juditot az elmult majdnem harom evben itt a MON oldalain mint aki nemtudja mit tesz, hol mit ir vagy valaszol.
Most tudatossan halgat elerte celjat ezt a szemetet nem csak negyen öten neztek meg azt nagyon sajnalom hogy ebben segitettem
De mielött nemtudom magam a tükörben megnezni reagalnom kellet.
Gratulalok kedves Judit elerted celodat de az ar magas remellem megerte.

Szeretet egy talaj ahol baratsag tud növekedni.
ellenkezöje ha szonelkül figyeljük ahogy ez megszakad

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat az együtt töltött idöt a vidam napokat kellemes beszelgetest erdekes eszmecseret

Üdvözlettel anri

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-23 09:14   
2005-01-22 16:02, hunor:
-
"Nem szabad hozzaszolni egy mas temahoz a Tiedtol eltero velemennyel, mert akkor csak mozgositott ember vagyok???

Ezt kikerem a magam neveben, es fenntartom a jogot, hogy en is barmilyen temahoz hozzaszolhassak, anelkul, hogy ezert cimket kapjak. (Es: nem kert fel senki irasra a MONon!)"

Ez a fenti reszlet, pontosabban az utolso, zarojelben levo mondat felreerteshez vezetett - lasd a Kerdesek Hunorhoz topikot (Tisztelt Szerkesztoseg temakor). Szerintem ama mondat egyertelmuen azt jelzi (a kontextus alapjan), hogy magamra ertendo, vagyis engem nem kert fel senki irasra. A felreertes miatt azonban modositom, tehat igy ertendo:

"(Es: ENGEM nem kert fel senki irasra a MONon!)"

Ha valaki feltetelezte, hogy en ilyet masvalakinek irnek, es ezzel akaratomon kivul megbantottam: bocsanat, nem volt szandekomban, hiszen lathato, hogy mikepp ertettem.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 22:26   
Kedves Andi,

ez a vita csak kart okoz, igy nem kivanok valaszolni tobbet... ezert kerem megertesed!

Egy dologhoz szolok igy csak hozza, ertelmezesileg: az idezett kifejezesben a rohoges egyertelmuen nem a nevetes, vidamsag kifejezese, ez kiderul a kontextusbol is, de ugyanakkor ismerosnek tunhet a "kinjaban rohog" kifejezes is.

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 22:14   
2005-01-22 16:02, hunor:
-
Kedves Hunor,

De hogy egyertelmuen leirjam: a MONon barmilyen szemelyeskedo vita tilos. Ez alatt konkretan ezt ertem, hogy semmilyen uzenet utan nem lehet senki szemelyere, szemelyet illetoen serto uzeneteket irni - csakis es csakis az uzenetet, annak tartalmat, mondanivalojat lehet kritizalni (!), de szemelyes veszekedes nem lehetseges.

Kikeressek pár (meglevö) példát erre?

Szoval üzenetek: ha valaki provokálo témát indit provokálo mondattal, akkor kap rá reakciot, igy volt a MON-on is.

"Nem tudok magamhoz térni. Még nem tudom, hogy röhögni vagy átkozódni kéne. Már párdon a durva kifejezésért."

Lehet hogy nem csak én csodálkoztam azon, hogy lehetne a belinkelt szövegen "röhögni" is? Voltak erre külömbözö hozzászolások, aztán elcsendesült a dolog, de az emlitett üzenet iroja ujra felgönygyölitette a témát emlitve hogy támadták érte (a MON-on kivül).

Abban az utocikkben (mely máshol is megjelent) hiányoltam azt amit ujságok is szoktak, helyesbitést. A cikk iroja tudja jobban, neki mivel indokolták felháborodásukat azok akik személyesen közölték azt vele. Tudtommal azok nem irnak a MON-on, de mivel meg lettek emlitve érdekes lenne ha hozzá szolnának és nem a hátuk mögött beszélnénk roluk.

Mi maradjunk talán a MON-on megjelent üzeneteknél. A szeretetröl szolo topik lett javasolva erre. Ha az ember közömbös valamivel szemben, figyelembe sem veszi, ha viszont igen, szeretettel, megértéssel probálja kifelyezni érzéseit, véleményét az olvasott dolgokhoz.

Talán más topikban kellene megtárgyalni azt, hogy hogy kezeljük az ünnep- vagy más örömét ronto témákat, fogadjuk el azt is szeretettel, toleránciával avagy szabad-e zavartalanul örülni az embernek a MON-on ahelyett hogy cinikus megjegyzéseket kapna vagy gunyolodo reakciokat olyan üzenetre amiben jelzi az örömét?

Ha valaki nyilvános üzenetet tesz a MON-ra akkor kap külömbözö választ, mert az emberek külömbözö modon értelmeznek valamit, ez az eszmecsere. Ha viszont csak egyfajta reakciot várunk, akkor azt hozzá kellene irni, nem?

Andrea

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 18:04   
Kedves Etelka,

Mindjárt az elején sajnálatomat fejezem ki amiért kérdésemet: Kedves Etelka,
hogy is van az a gyakorlatban, hogy "Szeressük egymást gyerekek"? ide másoltam. Nem sejtettem, hogy a keresztényi szeretet álarca alatt kérdésemet kihasználod vélt „ellenfeled, ellenséged, vagy ellenségeid" elvtelen és szeretettelen támadására. Ha valóban a szeretet szellemében jártál volna el, akkor talán mielőtt vádoló és defajmáló írásodat a MON-hasábjain közzétetted volna, privátlevélben megkérdezhetted volna, hogy is gondoltad azt XY?, vagy mit akartál ezzel mondani?, stb. A karácsony – mert ugye innen indult minden ki – nekem is szent ünnep. Ami nem szent a számomra sem, sőt semmi köze a karácsonyhoz az, az őrült kereskedelmi kampány ami már októberben elkezdődik, az irracionális, némely család anyagi helyzetét komolyan veszélyeztető ajándékozási divat és még sok más, aminek a bibliai karácsonyhoz semmi közük. Megpróbáltad-e megtudni, hogy az általad támadott személy, vagy személyek mire is gondoltak?
Ettől függetlenül, ha valóban bibliai szellemben akartál volna eljárni, nem az áll- e benne,(mármint a Bibliában) hogy „ha megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel?” Pál apostolt idézed: „A szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel” Hadd idézzek ebből a részből egy kicsit többet: „” A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, nem fuvalkodik fel. Nem viselkedik bántóan...” hol van a Te türelmed, a Te jóságod és úgy gondolod, hogy valóban nem viselkedtél bántóan? Nos kedves Etelka nehéz helyzetben vagyok, mert én sem szeretnék bántóan viselkedni veled szemben, de akkor is, az igazság érdekében meg kell mondanom, hogy írásod (-aid) nem igen állják ki a Pál apostol által említett szigorú kritériumokat.
Sok olyan kifejezést használsz nekem szánt válaszodban, amik sértőek: klikk, moderálásra kerül a szöveg, Istengyalázó szövegek terjesztése (amikor az eredeti szöveg lehetetlen mivoltára való felhívás volt a tulajdonképpeni cél), lehurrogás, stb.
A MON-on természetes a véleménynyilvánításhoz való jog, de kérlek ne haragudj meg a véleményemért, amiért valaki, vagy valakik nincsenek Veled egy véleményen, azért nekik is meg van a véleménynyilvánításhoz a joguk, még Hunornak is, vagy talán elsősorban neki.
Ha a szeretet egy kicsit átmenetileg ki is csúszott a kerékvágásból, hadd maradjon meg a hit és a remény és visszajön a szeretet is.

Szeretettel üdvözöllek
Frédi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 16:02   
2005-01-22 10:42, etelka:
-

Kedves Etelka,

egeszen reggel ota gondolkodom, hogy valaszoljak-e... megteszem. Eloszor is: ket helyen megemlited, hogy lezarom a topikot, moderalok... nem teszem meg meg, de ennek a folytatasat nem hagyom.

Masodjara: szegyellem magam, hogy ilyen irast lehet a MONon, fokent egy, a szeretet szot a cimeben foglalo topikban. Parat - amelyek kozvetve engem is erintenek, megvalaszolok. Es ugyanakkor kerlek, ezt az "egyfajta" hadjaratot ne folytasd.

Ez az iras mar reg nem a betett linkrol szol, azt mar akkor lereagaltad ott, akkor, tehat mondhatni, egyenlo a "szamla", de ennek ellenere nezd, ime, par reszlet az irasbol:

"Elöre is bocsánatot kérek a polihisztoroktól, akiknek mindenröl van véleményük, mindenhez értenek, mindenhez hozzászólnak, mindent megmagyaráznak, tudatosított szellemi fölényükkel mindenkit lekezelve helyreigazítanak és mindíg igazuk van. Akik elött ismeretlen az a szó, hogy ” Bocsánat” akik halálosan sértve érzik magukat, ha valaki más véleményen van mint ök és mozgósítják egész klikkjüket saját védelmükre, akik ezen a virtuális, magyar fórumon bosszulják meg magukat mindazon sérelmekért amik a valós életben érték öket, megfélemlítve azokat az olvasókat, akik nem tudnak vagy mernek állást foglalni és ezért csak olvasói minöségben közelitik meg a MON-t."

Kedves Etelka! Mi bant Teged most? A link betetele? Vagy zavar, hogy mas hova mikeppen ir? Mert ez a reszlet az utobbirol szo, nem masrol.

Es klikk, mozgositas, bosszu, megfelemlites - mirol beszelsz? Te kikered magadnak a velemenyed leirasara a jogot, de en es mas hozzaszolok, akik esetleg maskent gondolkodnak - azok mozgositott klikktagok??? Nem szabad hozzaszolni egy mas temahoz a Tiedtol eltero velemennyel, mert akkor csak mozgositott ember vagyok???

Ezt kikerem a magam neveben, es fenntartom a jogot, hogy en is barmilyen temahoz hozzaszolhassak, anelkul, hogy ezert cimket kapjak. (Es: nem kert fel senki irasra a MONon!)

"Szóval Frédi gyakorlatilag a szeretet nem dicsekszik érdemeivel, nem emlegeti mindazt amit az életben elért és nem tolja magát mindenhova elötérbe mások csodálatának tárgyává."

"A szeretet ”nem cselekszik éktelenül” szóval Frédi gyakorlatilag nem gyalázza meg nyilvánosan a keresztény felfogás központi eszméit , nem terjeszt Istengyalázó szövegeket az interneten – rendkivül intelligens létére jól tudja, hogy sírnia vagy röhögnie kell-e akkor ha a gumiszoba szövegeit olvassa éjjelente és nem szorul mások tanácsára - különösen nem akkor, amikor a keresztény világ egyik legnagyobb ünnepe áll a küszöbön, még akkor sem, ha személy szerint útálja is a keresztény ünnepeket és mindazt ami azokkal összefügg."

"A szeretet gyakorlatilag nem hiteti el másokkal, hogy az öt érö negativ élmények csak az ö személyét érintö irigység következményei, nem manipulál másokat, önmagánál gyengébbeket, hanem maga vállalja a felelöséget azért mit tesz, gyakorlatilag is, szóval az önmaga iránt érzett gyakorlati szeretetböl."

"A szeretet ”hosszútürö ” ez a gyakorlatban Frédi azt jelenti, hogy nem tekinti a védekezés legjobb fegyverének a támadást, nem keresi a bünbakot másban, hanem tudja, hogy mindennek következményei is lehetnek még az aktivan szerzett nagy nyilvánosságnak is."

"A szeretet ” nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal” szóval gyakorlatilag Frédi, nem vár hízelgö, dicsöitö véleményekre, ha valakinek van mersze kimondani az igazságot azt nem hurrogtatja le másokkal úgy , hogy ö maga csöndben marad a háttérben, szóval gyakorlatilag nem végezteti a ”piszkos munkát” másokkal, ugye érted miröl van szó ?"

Ezekre egyszeruen nem is talalok magyarazatot - nem tudom megerteni, hogy egy szerencsetlen link betetele hogyan fajulhatott ide, hogyan valthatta ki a napokban a reakciokat, hogyan terjedhet immar ennyi topikon keresztul...

De hogy egyertelmuen leirjam: a MONon barmilyen szemelyeskedo vita tilos. Ez alatt konkretan ezt ertem, hogy semmilyen uzenet utan nem lehet senki szemelyere, szemelyet illetoen serto uzeneteket irni - csakis es csakis az uzenetet, annak tartalmat, mondanivalojat lehet kritizalni (!), de szemelyes veszekedes nem lehetseges.

Errol ennyit, tovabbiakban nem kivanok hozzaszolni, es csak remelni szeretnem, hogy a "szeretet" nem hagy senkiben fajo pontokat.

Hunor

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 15:03   
2005-01-22 11:32, Ferencz Zsuzsanna:

Szerintetek mi a szeretet ellentéte?

Szerintem, a közönbösség.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 14:41   
Kedves Pál apostól!
Ne haragudj kérlek, hogy elsősorban nem a Bibliából, hanem a negyedikes gimnáziumi filozófia könyvből ismerem a Korinthosziakhoz írt leveled.
Azért se haragudj, ha egyesek olyan mesterien fordítják ki szavaid és helyezik maguk érdekébe különös agytekervényeik ijesztő labirintusában a szeretetről alkotott képet, ahol már a kémia vegyületei határozzák meg életfolyamataikra kivetett hatásukat.
Mindenki a maga módján szeret.
A gyakorlatban.
Csak elvileg úgy, ahogyan Te szeretnéd. Bocsáss meg, de míg ember él a Földön, addig nagyon szép teóriád utópia marad.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 14:21   
Kedves Etelka köszömöm ezt a topikot mert mint ahogy batorsagom volt nyilvanosan megirni a publicisztika rovatban öszinte velemenyemet ugyanugy batran mondhatom a foromban töbször olvashattuk nagyonsok forumtagot ezek a gondolatok iranyitanak soraid hetröl hetre batoritanak
örömmel varjuk a szombatot hogy ujra olvashasuk.

Fredinek is szeretnem megköszönni ezt a kerdest „Mit jelent a szeretet gyakorlatilag“

Az utolso ket napban tapasztalhattam szamtalan lavel ert el, elismerö - batorito igen figyelmeztetö is
es ennek nagyon örültem, mert mit jelent a szeretet gyalorlatilag? A masikat inteni ha teved talan akaratan kivül egy hibat követ el, vagy egyszerüen ha az erintett a veszelyt nem latja felhivni ra a figyelmet inteni vigyaz! Mert a szeretet nem az ami vagy aki ram mosolyog holott latja hogy kesbe futok.

Örülök hogy vagytok mind azok akik ismerösen- ismeretlenül irtatok

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 11:32   
Már régebben meg akartam kérdezni valamit, tehát nem a lefolyt vitával kapcsolatban teszem fel a kérdést. Szerintetek mi a szeretet ellentéte?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 11:23   

SZERETET

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 10:42   

Egy hét telt el azóta, hogy utoljára írtam ide, azóta a nagy tengeren elcsöndesedtek a hullámok, de annál nagyobb hullámokat vetett a mi kis tengerünk a MON-tenger. Mondhatnám úgy is, hogy vihar egy vizespohárban hiszen az Óceánhoz képes a MON-tenger egy pocsolyánál is kisebb ami azt is jelenti, hogy abba nem lehet belefulladni.
Örömmel használom ki az adott alkalmat arra, hogy a Fredi által felvetett konkrét kérdésre konkrétan válaszoljak, azt egy másik témámnál is láttam, hogy a konkrétan feltett kérdésnek több a visszhangjuk, mint a filozofiai eszmefutttatásnak, hiszen mi, a MON olvasóinak legnagyobb része csak szimpla emberek vagyunk és nem mindenkinek adatott meg az a sziporkázó szellemiség mely lehetövé teszi a szakértöként való szerepelést szinte minden témában. Erre nem is törekszem hanem , hogy a gyakorlati közmondásoknál maradjak, mint suszter megmaradok a kaptafámnál . Az északon eltöttött évtizedek ugyan megtanítottak arra, hogy hallgatni arany, hogy ha nem szól szád, nem fáj a fejed sem, de a vér sem válik vízzé, kutyából sem lesz szalonna és a magyarságomból még megöriztem annyit, hogy az esetek legnagyobb részeben ami a szívemen az a számon. Ugyancsak megöriztem a magyar bátorságomat arra, hogy egyenesen megmondjam amit gondolok.
Nekem nincs igényem arra, hogy mindenki elvárásainak egyszerre és egyformán feleljek meg és igenis kiállok a saját- keresztény - eszméim mellett. Gyakorlatilag is.
Elöre is bocsánatot kérek a polihisztoroktól, akiknek mindenröl van véleményük, mindenhez értenek, mindenhez hozzászólnak, mindent megmagyaráznak, tudatosított szellemi fölényükkel mindenkit lekezelve helyreigazítanak és mindíg igazuk van. Akik elött ismeretlen az a szó, hogy ” Bocsánat” akik halálosan sértve érzik magukat, ha valaki más véleményen van mint ök és mozgósítják egész klikkjüket saját védelmükre, akik ezen a virtuális, magyar fórumon bosszulják meg magukat mindazon sérelmekért amik a valós életben érték öket, megfélemlítve azokat az olvasókat, akik nem tudnak vagy mernek állást foglalni és ezért csak olvasói minöségben közelitik meg a MON-t.
De nem akarok ”offolni ” még a végén moderálásra kerül ez a szöveg, hanem visszatérek a témához.
Ennek az írássorozatnak alapgondolata Pál apostol 1.levele a korinthusiakhoz, mely ” A szeretet dícsérete.” cimen ismerös mindazoknak akik a világ legolvasottabb könyvét a Bibliát olvasták. Ez azért ösztönzött annak idején írásra, mert örökérvényünek vélem az abban foglalt gondolatokat .Hogy gyakorlatilag közelítsem meg ezt a szöveget és értehtöbbé tegyem ezt a témát, talán végigmegyek egy pár olyan jelzön amit a szeretetre alkalmazott e szöveg írója.
”A szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel ” írja Pál apostol, több mint 2000 évvel ezelött. Szóval Frédi gyakorlatilag a szeretet nem dicsekszik érdemeivel, nem emlegeti mindazt amit az életben elért és nem tolja magát mindenhova elötérbe mások csodálatának tárgyává. A szeretet gyakorlatilag Frédi igénytelen és tudja, hogy ott ahol életünk végén mindnyájan kikötünk mindnyájan egyenlök vagyunk a szépek és csúnyák, az okosak és buták, a tanultak és tanulatlanok, a nyugatiak és keletiek, talán nem sorolom tovább, ez is túl sok.
A szeretet ”nem cselekszik éktelenül” szóval Frédi gyakorlatilag nem gyalázza meg nyilvánosan a keresztény felfogás központi eszméit , nem terjeszt Istengyalázó szövegeket az interneten – rendkivül intelligens létére jól tudja, hogy sírnia vagy röhögnie kell-e akkor ha a gumiszoba szövegeit olvassa éjjelente és nem szorul mások tanácsára - különösen nem akkor, amikor a keresztény világ egyik legnagyobb ünnepe áll a küszöbön, még akkor sem, ha személy szerint útálja is a keresztény ünnepeket és mindazt ami azokkal összefügg. Gyakorlatilag a szeretet sajátmaga nem provokátor, a szeretetnek nem kell más provokátor sem , nincs szüksége provokációval élnie azért, hogy ráébressze az embereket ”valamire”, mert gyakorlatilag az emberek jelentös része önállóan gondolkodik, akik közül csak a legkevesebbnek van szüksége provokációra a felismeréshez.
A szeretet ” nem gerjed haragra” szóval Frédi gyakorlatilag nem szítja az ellenségeskedést és nem mozgósítja a háttérben mindazokat akiktöl támogatást vár további cselekedeteinek érdekében és magyarázatára.. A szeretet gyakorlatilag nem hiteti el másokkal, hogy az öt érö negativ élmények csak az ö személyét érintö irigység következményei, nem manipulál másokat, önmagánál gyengébbeket, hanem maga vállalja a felelöséget azért mit tesz, gyakorlatilag is, szóval az önmaga iránt érzett gyakorlati szeretetböl.
A szeretet ”hosszútürö ” ez a gyakorlatban Frédi azt jelenti, hogy nem tekinti a védekezés legjobb fegyverének a támadást, nem keresi a bünbakot másban, hanem tudja, hogy mindennek következményei is lehetnek még az aktivan szerzett nagy nyilvánosságnak is.
A szeretet ” nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal” szóval gyakorlatilag Frédi, nem vár hízelgö, dicsöitö véleményekre, ha valakinek van mersze kimondani az igazságot azt nem hurrogtatja le másokkal úgy , hogy ö maga csöndben marad a háttérben, szóval gyakorlatilag nem végezteti a ”piszkos munkát” másokkal, ugye érted miröl van szó ? Még akkor sem cselekszik a fenti módon gyakorlatilag ha a kérdéses vélemény nem az ö személyszerinti igazsága mert a szeretet gyakorlatilag elfogadja a másságot és a sajátjától eltérö véleményt is, gyakorlatilag és felebarátilag.
Talán ennyi elég kezdetnek, szívesebben hagytam volna kissé elvonatkoztatottabnak ezt a témát, de nem én akartam hallani, hogy gyakorlatilag mit jelent szerintem a szeretet, remélve, hogy senki nem ”fut olyan szekér után, ami nem inge”.
Ha esetleg több gyakorlati vonatkozású okfejtésre is igényt tartasz kedves Frédi, szívesen állok képességeimnek megfelelöen rendelkezésedre vagy itt vagy a privát postán át. Ennek a témának a címét nem szándékszom megváltoztatni: Mit jelent a szeretet a gyakorlatban ? cimre és azt is elviselem, ha a föszerkesztö gyakorlatilag lelakatolja ezt a témát .
Ha erre sor kerülne akkor azzal zárok, hogy :” Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek közül pedig legnagyobb a szeretet”. Szóval Frédi, szerintem gyakorlatilag is. Mindnyájatokat sok szeretettel üdvözölve egyben köszönettel az eddigi érdeklödésért :
Etelka

Ui: Ezeket a gondolatokat a MON-on több helyen is elmondhatnám. Az eszem szerint ezt a szöveget betehetném most más helyekre is, pl. . A Ki hogyan, miben hisz / nem hisz ? ( Miért vagyok ateista?) vagy a Publicisztika esetleg a Biblia , Vallás, gyakorlatilag helyekre, de nem teszem be, szeretlek Titeket gyerekek - gyakorlatilag.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 05:19   
Kedves Etelka,

nekem nagyon tetszett az üzeneted a másik topikban, különösen ez:

Az elmult évek során úgy gondoltam, hogy a MON felnöttek és nem gyerekek foruma, ahol mindenki sajátmaga vállaja annak következményeit amit ide írt mert ugye "a szó elrepül, de az írás megmarad ".

Én is várom a következö üzenetedet itt.

Szeretettel üdvözöllek, Andrea

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 04:45   
Kedves Etelka !
Itt van a het vege ujra ... Varom az uzenetedet ... Mar megszoktam ... Gondolj a hetkoznapi emberekre , akik kikapcsolodni , elmelkedni szeretnenek az elet megannyi megmagyarazhatatlan furcsasagan .

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-21 12:56   
A hozzászólások a publicisztika, ... rovatból Etelka kérésére átmásoltam:

Kedves Etelka,

hogy is van az a gyakorlatban, hogy "Szeressük egymást gyerekek"?

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 17:38   
2005-01-19 16:33, Pompéry Berlin:
-
A nyilvánosság mellékhatásai

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=762&forum=76&205

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 16:33   
A nyilvánosság mellékhatásai

...
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=761&forum=76&67

... A fenti gondolataim a MON-on több rovatba is passzolnak. A Publicisztika mellet, ahová műfaja miatt tettem, szívem szerint leginkább a „Szeressük egymást gyerekek ...” cím alatt tenném közzé. Esetleg ott segítene ... ?

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-14 17:11   
Egy szenvedésekkel és szeretettel teljes hét után elgondolkoztam azon, hogy miért van katasztrófára szükségünk arra, hogy az egymás iránt érzett szeretet nyilvánítására képesek legyünk. Az elmúlt héten sokunknak lett könnyes a szeme, azoknak is, akiknek nem vesztek hozzátartozói az ázsiai katasztrófa hullámaiban. A mai technika mindnyájunk nappalijába hozta a rettenetes képeket, a borzalmas hullámot, ahogyan a part felé közeledett és emberek százai sétáltak a szó legszorosabb értelmében a halált jelentö hullám felé, kíváncsian arra, hogy mi is ez.? A válaszra nem kellett sokáig várni.
Azután jöttek a képek az evakuált emberek ezreiröl, az egyedül hazaérkezö kiskorú gyerekekröl, vagy a családjuk nélkül hazajövö egyetlen szülöröl.
Ezzel kapcsolatban eszembe jutott az is, hogy ez a katasztrófa az ázsiai országok legszegényebbjeit és az europai országokban élök közül a jobbsorsúakat érintette és talán ezért is kapott ennyi nyilvánosságot. Mert ugye ki emlékszik már arra, hogy a bangladeshi földrengéseknek és árviznek 1970-ben 350 000 halálos áldozata volt, hogy hányszázezren haltak meg a kinai árvízek idején vagy fulladtak sárba a földcsuszamlásokban a világ legkülönbözöbb részein.
Sokan felvetették és megkérdöjelezték az Isten létét , ” hogy engedhet meg ilyet, ha van” alapon itt a MON-on is.
Ezzel a legutolsó katasztrófával egyidejüleg összefogott most az egész világ, a szeretet számtalan megnyilvánulását láthattuk minden nap. Finnország ötmilliós népe több mint 20 millió eurot gyüjtött rövid idö alatt és a gyüjtésnek még közel sincs vége. Vajon mennyi pénz gyülne össze, ha minden fejlett és gazdaságilag kiegyensúlyozott államban ugyanennyit adnának az emberek? Négyszerannyit, mint az összlakosság, beleszámítva az öregeket és csecsemöket is. Ebben az esetben megtörtént az , hogy a szeretet pénzzé változott át, mert ezzel tudunk most a legtöbbet segíteni a rászorulókon, nem itt nálunk, hanem ott, ahol minden elpusztult ami a megélhetést jelentette.
Erre mifelénk azonban az anyagiakon túl most leginkább szeretre van szükség, sokan hordozzák majd magukkal életük végéig azokat a képeket amiket láttak és azt a rettenetes élményt amin átmentek, sokan fogják kérdezni maguktól, hogy miért pont én menekültem meg ? Sokan kezdenek új életet, egy újabb ajándékot, hiszen sokaknál ténylegesen is csak egy pár percen múlt minden.
Mi itt a MON világban sokan vagyunk olyanok, akik többször is új életet kezdtünk, egészen elölröl, a semmiböl. Úgy gondolom, hogy nem túlzás azt mondani, hogy ez a virtuális közösség, a MON sokunknak jelentett és jelent új kezdést, nagy változást a mindennapi életben, a hétköznapokban. Ez különösen azokra vonatkozik, akik nem professzionalis írók. Mégis, szinte a két kezemen megszámolhatom, hányan írtatok a ” Mit jelent nekem a MON ?” témába. Vajon miért olyan nehéz egy ilyen ” érzelmi témához” hozzászólni ? Talán úgy van ezzel is, mint a szeretettel, egyre ritkábban mondjuk ki, hogy ” Szeretlek” mert ugye az mágától érthetödö, azt nem kell hangoztatni, azt úgy is tudja a környezetünk. Óhatatlanul is egy finn dal jut az eszembe. ”Vain pieni kansanlaulu, sanoja ei ole ollenkaan…” szabadon forditva: Csak egy kis népdal, szavakra nincs szükség egyáltalán…
Pedig sokszor van szükség a szavakra is, a bátorító, melengetö, átölelö, simogató szavakra: Szeretjük egymást gyerekek!
Békés hétvégét kívánva Mindnyájatoknak!
Etelka

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 21:31   
Mit fuzzek hozza ? EZ a topik csalt a MON-ba ...
Etelka ,
szivembol szoltal most is mint mindig ...
Koszonom , hogy emlekeztetsz arra , ami a vilagon semminel sem fontosabb

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 13:31   
2005-01-08 10:37, etelka:
-
Köszönjük Etelka, megint nagyon találó, szép soraid!
Neked is szép hétvéget!

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 10:37   
Egy hét telt el az uj esztendöböl és az utolsó írásom óta. Ez a hét tele volt bánattal és szenvedéssel, ami sok országban sujtotta az embereket, azok hozzátartozóit és ismeröseit akik az ázsiai szököhullámkatasztrófában életüket vesztették vagy eltüntek. Felebaráti szeretetböl azok is gyászolnak akiknek közvetlen hozzátartozójuk nincs a szerencsétlenüljártak között. Ugyanakkor vannak olyanok is, akik kihasználva a fájdalom okozta megrendülést hamis eszközökkel próbáltak maguknak hasznot hajtani a szenvedésböl, csalók is gyüjtenek telefonon keresztül a saját számlájukra, az eltünt családok házait a rendörség védi a fosztogatók ellen. Egyes államokban nem is hozták nyilvánosságra azokat a listákat amik az eltünteket és holtakat sorolják fel.Vajon miért süllyedt ide az ember? Mi az oka a mai önzésnek és ridegségnek, a nemtörödömségnek? A szököártól megkímélt üdülöhelyeken sokan ugyanúgy folytatják nyaralásukat mintha semmi nem történt volna, egyes túristák az elmaradt kirándulásokat reklamálják, míg párszáz kilométerre tölük mások halott szeretteiket keresik reménytelenül.
Más helyeken a TV-ben, rádióban az eseményeket kommentáló politikusokat éri kritika az elmaradt , gyors segélynyujtás megszervezése miatt, a személytelen, szenvtelen és kifelé érzéketlennek tünö fellépés miatt. Vajon ennek mi lehet az oka? Erre énfelém a nevelésnek döntö szerepe van abban, hogy az érzelmeket nem szabad mutatni, ez különösen az un. gyenge érzelmekre vonatkozik, ezekhez sorolható a szeretet is.Egy fiú nem sír…A düh, harag, felháborodás megengedett érzelmek, a gyengédség, fájdalom, szeretet mutatása nem kívánatos. Amikor az itteni egyház püspöke megbicsakló hangon és könnyekkel a szemében mondta el a Tajföldön átélteket, bocsánatot kért a nézöktöl és hallgatóktól gyengeségéért. Elgondolkoztam ezen és gondolatban tisztelem öt, nem azért mert bocsánatot kért, hanem azért mert tudott Ember lenni, így nagy E-vel !
Erre van talán most mindenhol a legnagyobb szükség, arra, hogy ne szégyeljük, hogy vannak ”gyenge” érzéseink is. Azt hiszem, hogy sokszor ezek még erösebbek mint a negativ töltésü érzelmek, többet érnek el, mint a romboló dühkitörések vagy az eröszakos fellépés. Szeressük egymást gyerekek….
Nagy nehézségek esetén sokat segíthet az, ha kibeszélhetjük magunkat és ebben a MON már eddig is többünknek segítségére volt és van. Használjuk ki ezt a lehetöséget, hiszen az anyanyelvünkön történö kommunikáció sokkal többet ér, mint az idegen nyelven történö, teljesen függetlenül attól, hogy mennyire anyanyelvi szinten beszéljük annak az országnak a nyelvét, ahol élünk. Ezt különösen az idösebb korosztály veszi észre, az anyanyelv jelentösége fokozódik a kor elörehaladásával . Mi lenne ha aktivabbak lennénk, ha nem félnénk az írástól, a gondolatok cseréjétöl , ha szeretnénk egymást gyerekek…
Mindnyájatoknak kellemes hétvégét és sok jó MON élményt kívánva:
Etelka

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-01 12:16   
Kedves Etelka nagyon szepen irtal nagyon meghato volt.Kivanok neked es egesz csaladodnak Boldog Uj Evet eröben egeszsegben.

üdv denjul

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó