2017. augusztus 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Kivándorlás, munkavállalás Olaszországban
Új topik indítása  
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 22:35   
Kedves Resztvevok,

valamennyi allaskeresessel, kivandorlassal kapcsolatos hozzaszolast atkoltoztettem ide, hiszen a forumban ez a tema meglehetosen korlatozott. Ezugyben majd hamarosan indul egy uj rovat, de addig atmenetileg lezartam ezt a topikot. Az uj rovatban majd lesz hirdetesi resz is, stb., tehat teljeskoru lehetosegek allnak majd rendelkezesre. Ez a temakor pedig marad az olaszorszagi, helyi temakkal kapcsolatos beszelgetesre, ismerkedes helyi magyarok kozott, stb.

Az uj rovat indulasarol minden forumtag automatikusan emailban ertesitest kap.

Kerem megertesetek, es turelmetek!

Udv,

Hunor

PS: Addig egy ajanlat (kivandorlasi temak, allaskereses) kapcsan: http://www.utazas.com foruma.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 22:28   
ADI67 UZENETE:

Kedves Tina
Hol fogtok majd lakni..M -nel???Kell valamilyen engedely a letelepedeshez?ezt mind M intezi???
Tudod ,nagyon sok bevandorolt csaladnal elobb csak a ferfiak jonnek ok megkeresik az alberletet,munkat es a feleseg ,gyerek csak akkor koveti mikor mar van egy biztos hely.Erre nem gondoltatok??

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 22:27   
TINA74 UZENETE:

Kedves alba.Biztos vagyok benne,hogy ott sem kolbászból van a kerítés,és gondolom,hogy egy idegen országban új életet kezdeni sem könnyű.SŐT!De azért én úgy gondolom,hogy sok Magyarnak sikerült kint normális életet élnie és beilleszkednie,gondolom (és remélem,)hogy ez neked is sikerült,ha még ott élsz kint.Én nem csak a jobb élet (anyagi)reményében szeretnék kimenni,mert őszintén, a mesékben már én sem hiszek.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 22:26   
ALBA UZENETE:

Kedves Tina!
Azt hiszem fèlreèrtettèl.Igazàn nem irigykedem ràd, nincs okom.Talàn ha figyelmesebben elolvasod amit ìrtam akkor ràjossz. Nekem nem kell elmesèlned hogy milyen nehèz a megèlhetès Mo.-n.Mèg nem felejtettem el hogy honnan jottem.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 22:25   
TINA74 UZENETE:

Szia adi67.Köszönöm kérdésed,igen egy ismerősünk van kint Olaszországban,ő Olasz a felesége meg Magyar.Beszéltem már az Olasz Intézettel a fiam sulija miatt,csak még az nem tiszta,hogy nekem kell a helyi iskolát majd felkutatnom,vagy segítenek e majd ebben.Tanuljuk a nyelvet keményen,főleg a gyereknek nehéz,de tök jól fogja fel,sőt kifejezetten tetszik neki ha az Olasz csatornán (a tévében) megért már néhány szót.A munkaával még nem foglalkoztunk,remélhetőleg M.majd tud egy kicsit segíteni,de most még csak az Olaszt tanuljuk,mert nyelvtudás nélkül nem is merném válalni ezt az egészet,bár már szeretnék túllenni ezen a hercehurcán.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 22:23   
TINA74 UZENETE:

Kedves alba.Nyugodtan megszámolhatnád,hogy mennyi pénz van a zsebemben,mert nem kellene sokáig számolgatnod,s már üres is lenne.Szóval az én fizetésem már szóra sem érdemes,a páromnak meg a munkája,idény jellegű,ami azt jelenti,hogy december eleje óta szinte alíg hozott haza pénzt.Tíz év alatt most mentünk előszőr nyaralni,!!!és csak a gyerek miatt mentünk külföldre.Horvátországba már a végén nem akartunk menni,mert már oda jár minden Magyar(mert már olcsóbb mint a Balaton),és ha hiszed ha nem, BIBIONEba olcsobban találtunk szálást mint Horvátország bármely részén lett volna.Szoval a párom átlagban márciustól úgy októberig keres,utána csak a maradékból élünk.A Nike melegítőért a fiam akkor már 1 éve könyörgött,az ára tényleg egyforma volt,csak szinben kint nagyobb választék volt,ezét ott vettük meg neki.Amikor a párom pont kereső idényben van,akkor a pénze átszámítva kb.1000-1200euro havonta,ami szerintem marha kevés szinte 3 embert eltartani.Szoval:márciustól októberig ,számoljunk csak havi 1000 eurót,mert nem mindíg jön ezernél több össze.Az kb. 8000 euro egy évben,most számoljuk hozzá az én marha magas fizetésemet is ami kb.2208 euro/év=ÖSSZESEN kb:10.208 EUROBOL ÉLÜNK MEG HÁRMAN EGY ÉVBE.EZ OLYAN IRIGYLÉSRE MÉLTÓ????????

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 22:16   
ADI67 UZENETE:

Kedves Tina!
Neharagudj,de eddig csak azt ertettem hogy ki szeretnel jonni a csaladoddal ide olaszorszagba.
Van itt ismerosod aki segit hazat ,vagy alberletet keresni ,a ferjednek biztos a munkahely?Utananeztel az engedelyek utan?
Szia

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 22:11   
ALBA UZENETE:

Kedves Tina!
Nem akarlak "megkovezni" csak szeretnèk valamit hozzàtenni az utolsò ìràsodat olvasva.
Nem szeretnèm megszàmolni a sajàt zsebedben a te pènzedet de hidd el hogy itt mègis nagyon sokan vannak (foleg csalàdos fiatalok) akik nem mennek kulfoldre kiràndulni mint te ès nincs pènzuk NIKE polot venni hanem egyszeru piacon vett utànzatban jàrnak!Az èlelmiszerboltban hitelre vàsàrolnak amit a hònap vègèn elègitenek ki.Nem lehet az ilyen dolgokon megalapozni hogy mièrt mègis vidàmabbak az emberek.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 22:09   
TINA74 UZENETE:

Kedves Melinda. Sajnálom ha levelemmel megsértettem embereket,nem állt szándékomban.Én csak válaszokat vártam volna.Higgye el,hogy itthon sem jobb a helyzet.Sajnos sokszor Magyarország is olyan mintha egy férfi társadalom lenne,és itt is kiszolgáltatott nőnek lenni.Csak néhány példa: Már 4 munkahelyet kellett azért otthagynom,mert a főnökeim más egyéb jellegű szolgáltatásra is igénybe óhajtottak volna venni.Többször azért nem vettek fel mert gyermekem van,és anya vagyok.Sajnos itthon nem nagyon vannak olyan férfiak,(anyagilag sem)akik engednék vagy megengedhetnék a nőknek,hogy 100%-os anyák lehessenek.Nagyon sokszor megesett olyan is,hogy hajnal 03-kor értem haza a munkából,(vendéglátó)és 06-ra már mentem is vissza,mert a férfi kollégáim hol születésnapot hol névnapot ünnepeltek egész éjszaka,és reggel elfelejtettek bejönni dolgozni.Sokszor annyit dolgoztam,hogy a fiam a végén jobban hallgatott a baby sitterre mint rám,(s mindez havi 100.000 forintért,bár igaz ez 2 éve volt.)Ekkor besokaltam és váltottam.Életünk most nyugodtabb,most csak napi 8 órát dolgozom,de most jön a MAGYAR VALÓSÁG:A HAVI FIZETÉSEM LEVONÁSOK UTÁN 46.000FT.=AZAZ 184 EURO HAVONTA.Csak a lakás REZSIJE(gáz,villany,telefon...)több havonta a fizetésemnél,és közben rágnánk a küszöböt,ha a párom nem keresne egy kicsit jobban az (átlagnál),persze egész napos munkával.Mi tavaly nyáron kint nyaraltunk Olaszországban,és higgye el kedves Melinda,hogy nagyon sok mindennek hasonló volt az ára és nem vészesen volt drágább kint mint itthon.Sőt az ajándékba vett alkoholok,még olcsobbak voltak mint nálunk.És higgye el,hogy pl. azt a NIKE melegítőt amit maguknál 100 euroért vettünk az nálunk is 25.000 forint.Én nem éreztem olyan marha nagy külömbséget az árak között,viszont az Olasz emberek vidámak voltak,mosolygósak,segítőkészek,szoval semmi negatív tapasztalatom nem volt.Én azt nem tudhatom,hogy kint Olaszországban ki mennyi pénzből él,de szerintem az én jó Magyar fizetésemet,Olaszországban még aki segélyeken él csak,még az is vagy 3-szor túlszárnyalja havonta.ÉS EZEK UTÁN SZERETNÉK MEGKÉRNI MINDEN OLYAN KINT ÉLŐ MAGYAR EMBERT HOGY LEVELEM MIATT CSAK AZ VESSEN RÁM KÖVET,AKI EZEK UTÁN CSOMAGOL ÉS HAZA JÖN JÓ MAGYARKÉNT ÉLNI,ÉS DOLGOZNI.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 21:59   
ALBA UZENETE:

Na jo, akkor egyszerusitsuk le a dolgokat ès nevezzuk a sajàt nevukon.Az egyetlen dolog amièrt egy ember kèsz elviselni mindent vagyis minden rosszat az a pènz.A pènz utàni vàgy vagy a pènz hiànya.Valahogy bennunk mèg mindig megvan az a meggyozodès hogy kulfoldon (nyugati fejlettebb orszàgokban) megvalòsul az àlmunk.Vègre megfizetik (becsuletesen) a munkànkat, ha talàlunk!Ezt azèrt ìrtam zàròjelben mert ez egy abszolut relatìv dolog.Egyszerusitem.Mindenki nagyon jòl tudja hogy a kulfoldon keresett pènz Magyarorszàgon tobbet èr.Ha Mo.-n koltod el!
Mièrt panaszkodnak akkor az emberek?
Mert sokan termèszetesen nem akarnak wc-t pucolni, sot szeretnènek a szakmàjuknak, tudàsuknak,kèpessègeiknek megfelelo munkàt talàlni,ami jogos.Ha nem is pontosan ìgy ahogy leìrtam de azèrt ne legyen lealacsonyìto munka.Elfeledkeznek arròl hogy komunikàciòs ès beilleszkedèsi nehèzsègeik vannak.Akàr milyen szempontbòl nèzve B kategoriàs "nem"àllampolgàrok teljesen màsfajta mentalitàssal.Es akkor jon hogy Mo.-n jobb!Tehàt a te kèrdèsedre az èn vàlaszom csak annyi, kèrdezd meg toluk mièrt akarnak mègis visszamenni.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 21:57   
TINA74 UZENETE:

Szia.A munkanélküliség szerintem nem csak Olaszországra igaz.Ez sajnos nálunk is sok problémát okoz embereknek,főleg a Mo.keleti részén.De írásod nem volt válasz a levelemre.Miért maradnak kint azok az emberek külföldön,akiknek szinte csak negatív tapasztalatuk van.Ha itthon több a munkalehetőség és jóval olcsobb minden,és ráadásul a rokonok is itthon élnek,akkor miért nem jönnek haza???Persze ha valakinek kint már családja van (pl.férj,gyerek) az már egészen más,de hidd el nem azok az emberek akarnak kint maradni,akiknek itthon olyan marha jól megy.Akiket itthonról cégek küldenek ki dolgozni,én úgy hiszem,hogy azoknak az embereknek már nem nagyon vannak anyagi gondjaik.Ha megnézel fórumokat pl.itt is,vagy máshol is,az emberek sorban vissza szeretnének menni Olaszországba,Németországba,Ausztriába és Angliába.De miért, ha olyan marha rossz kint???

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 21:56   
ALBA UZENETE:

Az az igazsàg, hogy nem mindegy milyen ùton kerülsz ki Olaszorszàgba!Ha màr Magyarorszàgon kapcsolataid vannak pl. egyetem, tanulmànyi ùt stb. akkor màr elöre megvannak a feltèteleid a munka-vilàg-beli beilleszkedèsbe.Ha viszont a szerencsèdre hagysz "Majd csak talàlok valamit!" abbòl legtöbbször csak csalòdàs ès szenvedès van.Olaszorszàgban nagyon magas a munkanèlkülisèg ès nagyon magas az emigràziò.Dèlolaszorszàg ezen a szinten a krìzis szèlèn àll. Hiànyhelyzetben elöször az olasz munkakeresöt rèszesìtik elönyben, ami nagyonis èrthetö.A külföldinek (ès nem csak)marad a rabszolgamunka,feketèn ès termèszetesen alulfizetve!
Most màr jobban èrthetö?

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 21:55   
ADI67 UZENETE:

Kedves Tina
Ez egy jo kerdes!!!Meg gondolkoznom kell a valaszon.
Andrea

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 21:54   
TINA74 UZENETE:

ÉN EZT NEM ÉRTEM!!!!HA OLYAN NEHÉZ KINT AKKOR MIÉRT NEM JÖN HAZA SENKI????ÉS MIÉRT AKARNAK VISSZAMENNI AZOK AKIK MÁR DOLGOZTAK KINT????

Alexandra10  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-28 17:39   
Kedves Mindenki,

Most jöttem vissza Olaszországból,másfél hete, január 6-án megyek vissza. Ez alkalommal munka és szállás nélkül...Beszélek angolul, olaszul és svédül és van egy diplomám is, de itthon nem találtam munkát. Tud valaki SOS-ben olyan weboldalt mondani, ahol tudnék munkákat keresni?Legszívesebben Perugia, Sinalunga és Arezzo környéke érdekel. Köszönöm a segítségeteket!
Alexandra

n.szilvi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-25 14:46   
Helló mindenkinek!

Szilvi vagyok Kecskemétről. Párommal jövőre szeretnénk Olaszországba kimenni dolgozni min. 3 évre. Csak folyamatos munka érdekelne minket. Az olaszt most tanuljuk, én angolul beszélek.

Ha valakinek van valami ötlete, hogy hol lehet keresgélni, mikre érdemes odafigyelni (munkavállalás, szerződés stb), akkor légyszi írjon vagy itt, vagy az e-mail címemre (nanasiszilvi@freemail.hu)

Előre is köszike.

Üdv: Szilvi

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 09:29   
2004/11/20 9:06
SZia kristiano,
az ali kft nem ismerem,de ezt az egyeduli zservezetet talaltam az interneten,aki olaszba hivatalosan kuldi a munkasokat ,mivel az anyaorszaga olasz.de olvasd csak el hogy mit ir a web oldaluk.
Az jo ha tanulod a nyelvet ,arra szukseged lessz,Tudod csak ugy ide hip-hop kijonni,nem egy okos dolog,csak azert is mert te itt kulfoldinek szamitasz.,ezert kellene valami hatter magyarorszagrol,mint kezdet ,aztan mikor mar itt vagy ,akkor mar megvan a lehetoseged hogy talalkozzal tobb emberrel,akitolsegitseget kaphatsz.
Andrea

Kristiano  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 19:42   
Kedves Andrea!
Igen, épp most tanulom a nyelvet intenzíven, előtte pedig két évig olasz dalokat és áriákat tanultam.
Az Ali Kft-nek most töltöttem ki a jelentkezési ívét, gondolom, hogy felkeresnek ezért.
Ha nem, akkor hívom őket én.
Neked ezek szerint pozitív tapasztalataid vannak velük kapcsolatban? Vagy ismered is őket?

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 18:49   
19/11/2004 18:32
Kedves Kristian!
Beszelsz valamicsket olaszul?
Beszeltel az ali kft-vel?

Kristiano  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 17:19   
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, van-e valakinek tapasztalata firenzei munkavállalással kapcsolatban.
Profi szakács vagyok, a magyar konyha és az igazi vegetáriánus konyha területén. Szeretnék Firenzében dolgozni magyaros vagy vegetáriánus étterembe. Tudna valaki ötletet
adni, hogy hol találok ilyet - van egyáltalán ilyen?
Van-e tapasztalat az ottani munkavállalásról, minőség, morál, fizetés szempontjából?
Köszi
Kristiano

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-13 10:07   
13/10/2004 9:42 monchini
szia monchini!
Ismered a Magyarorszagon levo ALI Munkakozvetito Kft?
Kukkancs bele a www.ali-hu.com/ Ez az iroda elvileg hivatalosan ad munkat itt Olaszban.
Udv:Andrea

monchini  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-13 09:20   
Sziasztok!

Én Móni vagyok, és a jövő évben szeretnék Olaszországba menni dolgozni.
Szeretnék tájékoztatást kapni milyen lehetőségek vannak kint, és mennyi az esélye annak, hogy jó munkát kapjak.
Várom a leveleket, és mindenkinek köszönöm.

Üdvözlettel: Móni

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-20 11:16   
Érdemes figyelmesen elolvasni:

http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=173182&DocID=145589

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-30 22:51   
2003-08-22 15:12, amtfo:
-
Kedves Icu, nem akarlak elkeseríteni, de... Most csak röveden, majd ha lesz rá időm részletesebben visszatérek e témára (bár a sok elfoglaltságom miatt nem tudom biztosra ígérni):
Örüljetek az otthoni állásotoknak s igyekezzetek megtartani azt, s bebiztosítani öregségeteket s kalandvágyból nem felrúgni a meglévő biztosat!!!
A magasan kvalifikált, diplomás, jó nyelvtudással, olasz állampolgársággal is rendelkező külföldieknek is alig van valami lehetőségük - leginkább nincs: az idegen csak idegen marad és mellőzött vagy kihasznált, becsapott, s igen sok bűnöző a munkát kereső külföldiekre utazik... -, hát aki még a nyelvet sem bírja. Olaszország nem a legalkalmasabb ország ilyen szempontból!
A törvények (tartózkodási engedély, munkavállalási engedély, stb.) megszigorításával még nehezebb a dolog. Nem könnyű munkavállalási engedélyt, s ennek következtében tartózkodási engedélyt kapni! Ez a kérdés nagyon összetett és bonyolult, most nem tudom részletezni. Diákoknak nagyobb esélyük van, mert mögöttük oktatási intézmények állnak, kölcsönös tanulmányi ösztöndíj, stb. lehetőség... S megint más a helyzet a két ország vállalatai közötti ilyen jellegű kapcsolattartás. Magánzóként nem ajánlom, csak akkor, ha holt biztos és becsületes, törvényes munkalehetőség forog szóban (de még az ilyennek látszó esetekből is rengetek csúnya meglepetések születnek, erről híres-hirhedt ez az ország: egy tapasztalatlan, nyelvet alig beszélő külföldi könnyen csapdába eshet!). Én sajnos nem tudok ez irányban senkit sem javasolni, ajánlani.
Más turistaként itt élni, s egészen más idegenként ideiglenes vagy állandó lakosként...

(Most válaszolok mert most tértem félig-meddig haza.)
Szeretettel köszöntelek.

amtfo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-22 15:12   
Sziasztok. Icu vagyok Ózdról 31 éves. Szeretnék valamilyen tájékoztatást,segítséget kérni, hogy lehetne Olaszországban munkát találni. Szeretnék a barátommal hosszabb időre elmenni, megtanulni a nyelvet, a kultúrát, megismerni az országot, az embereket. Érdeklődnék a lehetőségekről, a szállásokról, fizetésekről, ha tudnátok segíteni ebben. Nyelvtudásunk persze szinte minimális, először ezért magyar ismeretségen keresztül próbáklkoznánk. Most mindkettőnknek van állása, neki vállalkozása, én pedig értékesítő vagyok egy telefoncégnél. Tartok a közvetítő cégektől, és titeket olvasva nagyobb bizalommal fordulok hozzátok. Köszönettel: Icu.

Új topik indítása  

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó