2018. szeptember 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Lakáscsere
Új topik indítása   Üzenet küldése
 szju  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-22 20:28   
Kedves Ibolya
a bukkaljai ház erdekelne, kerem, irjon rola privatba szju@freemail.hu-ra, köszönettel!

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-22 18:43   
Es a Bukkaljai hangulatos kis paraszt hazamban is altalaban van vendegeknek hely mivel jobbara uresen all.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-22 18:27   
En nem tervezek utazni de ha valaki Washingtonban jar esetleg (ha itthon vagyok es nincs mas vendeg) megszallhat nalam.

juliann  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-01 22:52   
2004-03-21 00:23, Mili:
-
Kölcsönos vendéglàtàs érdekelne, Pàrizsban lakom; lehet hasonlo koruak is vagyunk.Ha pàrizsi utazàs érdekelné, üzenetet hagyhat
JULIANN3210@aol.com email cimemen.

juliann  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-01 22:45   
2004-03-19 03:32, nyanyabandi:

Parisban lakom, a kölcsönos vendéglàtàs ôtlete nagyon érdekelne. Juliann

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-28 00:15   
Érdekel esetleg valakit Berlin karácsonykor? Barátok ajánlják lakásukat csereigény nélkül házörzés okából.

szju  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-28 00:01   
Szia,
igen, esedekes lehet, bar most eppen koltozes elott allunk, mikor lenne aktualis?
üdv.
zs.

eve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-27 23:08   
2003-08-30 07:29, szju:
-

Hi szja
Ha még esedékes a csereturizmus kérlek jelezd.Bp belváros.

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 19:08   
Mindenkinek!
Felajánlom családi házamat,de itt is édes kisállataim vannak.
Őmiattuk is maradok mindig itthon.

adel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 16:58   
hello, ha erdekel a lakascsere, es napsutotte tajon toltened az unnepeket, december 20-tol januer 4-ig elcserelnem marseillei 80 nm-es lakasom, egy pest legalabb ekkora belvarosi lakasra erre a periodusra, valasz e-mailre: kollar.adel@wanadoo.fr

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-17 17:59   
Néhány nappal ezelőtt rászörföltem egy nemzetközi kéglicsere szervezet honlapjára. Nem léptem be, csak nézegettem olyan lakások között, amiket az ingyenlátogatóknak is megmutatnak.
Találtam egy nagyon szimpatikus lehetőséget Torontóban. Egy frissnyugdijas tanárnő kivánja egy-két hétre elcserélni a házát és esetleg az autóját is. Az utóbbira nem lenne szükségünk, mert kocsival mennénk fel Kanadába.
Már levelezünk a hölggyel, és reménykedünk, hogy összejön a csere. Ezt a hölgyet is az vezérli, ami minket, hogy a cicáit (neki 2 van, nekünk 3) valaki szeresse és ellássa, mig ő üdül.

Gross Kitti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-12 16:46   
Szia Szuzi ( v. nyanyabandi?)!
Érdeklődni szeretnék hogy ez a cserenyaralás szándékodban áll -e még és a kivitelezését hova-, hogyan gondolod?
Nem gond hogy Magyarországon látnék vendégül ide utazókat( mellékesen éppen turizmussal, hazánk szépségeinek, egyediségeinek bemutatásával - is - foglalkozom, amikor is a módszerem nem az hogy kendővel bekötöm a szemüket a túristáknak és kérdezgetem tőlük azt hogy no "látták-e...és hogy " nézzenek jobbra,balra..."). Légyszí válaszolj és tájékoztas a részletekről!
Üdvözlettel:Kitti

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-21 00:23   
Orulok, hogy eledezik a tema.
Mar csak honapok kerdese es nyugdijasok leszunk szeretnenk sokat es sokfele utazni.
Bizony egymaskozt kialakitani egy lakascsere, nyaraltatas, akciot sok sok szervezo munkaba kerul es ki vallalkozik erre ? En nagyon szeretnek valahogy igy utazni, szerintem kellemesebb mint egy szallodaba lenni. Talan valami megis osszejon.
Udv. Mili

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-19 17:30   
2004-03-18 21:41, Pompéry Berlin:

/Nem értem rá MONOzni/

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-19 03:32   
A szivemnek nagyon kedves tema ez, mar en is fel akartam hozni regebben, de en nem lakascserere gondoltam hanem szabalyos cserevakaciora, ahol az ember nem lakast akar csak egy szobat reggelivel, mivel ha olyan turista mint mi vagyunk ugysincs otthon napkozben, minden mas etkezeset hazonkivul intezi. Talan meg azt megkoszonnem ha neha elvinnenek autoval egy egy esetleg szamomra nehezebben megkozelitheto helyre, vagy tanacsot adnanak mit lehetne megnezni, hol es hogy lenne olcsobb mint pl. befizetni a turabuszra ahol tapasztalatom szerint szinte nem mutatnak semmit, es azt a semmit is nagyon gyorsan, nehogy latni is lehessen valamit. En Amerikaban elek, lenne kedvem europai cserehez, es en is tudok felajanlani helyet, tudnam vinni ide oda a vendegeimet es allitom hogy kellemes lenne mind a ket felnek. Ha valakit erdekel New Jerseyben lakok, az atlanti ocean itt szep, nem messze van New York, es Pennsylvania. Talan ugy is meg lehetne csinalni hogy az idejovo vendeg 1 hetig van nalam, utana atmegy a masik mashol tagtarsunkhoz, ott is elidoz, esetleg onnan is tovabball, igy sokat lathat tobb emberrel talalkozhat, es utana a vendeglatok ugyanigy visszaadjak a latogatast szepen sorban. Szerintem megbeszeles kerdese csupan. A lakascserehez nincs nagy kedvem, foleg miota egy ismerosom felgyujtotta egy hasonlo szituban egy ismerose konyhajat, csak itt ott egett meg de azert megis. Ha valakit erdekel keressen meg , Szuzi neven ismernek.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-18 21:41   
2004-03-18 18:48, kaytee:
-
Már hosszú ideje nem "láttalak", ezért megörültem Neked, kaytee. Biztos itt ez offolás, de nem jut jobb hely eszembe.
Alicante-n még gondolkozom.

Judit

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-18 18:48   
Megkisérlem mozgásba hozni ezt a tetszhalott témát
Remélem, nem minősül reklámnak, csak közérdekü tájékoztatónak.
Spanyolországban, Alicantéban lakó, nyugdijas tanárnő barátnénk szeretne téritésmentesen, turisztikai céllal, nem túl hosszú távra lakást cserélni, valakivel, valahol Európában.
Ha jól értettem, az ő lakása elég kisméretü, csak két ember fér el benne, de kényelmes és mindennel felszerelt.
Akit érdekel a dolog, kapcsolatba léphet vele, angol vagy spanyol nyelven (a hölgy csilei származású, de USAban élt vagy 4o évet), és/vagy velem és közvetitek.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 17:01   
Tanároknak, vagy nyugdijas tanároknak külön nemzetközi csereszervezete is van.
Már nem emlékszem a nevére, de ha valakit érdekel, utánanézek.

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 14:00   
Szia szju, az otlet remek, en is akartam nyitni egy topikot ezzel kapcsolatban es a chaton mar fel is hoztam. Azota foglalkoztat a tema amiota olvastam egy hatalmas cikket errol egy kanadai ujsagban. Ketto vilagszervezet is van ami ezzel foglalkozik es rendkivul jol megvan szervezve. Van egy tagsagi dij, ez a szervezet nyilvan tartja a vilagon az osszes olyan ajalkozot aki igy szeretne nyaralni es elkuldi neked a listajat azoknak akik abban az orszagban vannak ahol pont nyaralani akarsz. REMEK. Egy hazaspar irt egy cikket az Australiaban toltott 1 honapjukrol. A haztulajdonos megkerte a szomszedokat hogy a nyaralok erkezesekkor
menjenek at es mutassak meg hogyan mukodnek kulombozo dolgok ami termeszetesen orszagonkent valtozik, ezek a szomszedok vacsorat is hoztak es kialakult egy baratsag. Az fontos hogy valaki a szomszedsagbol ra ra nezzen hogy mi tortenik a hazzal. Elore ki kell dolgozni hogy ki mit hasznalhat ( auto, szamitoget, tavolsagi telefonbeszelgetesek) es ki mit fizet (Tavolsagi beszelgetesek). Termeszetesen vannak remtortenetek is de van sok sok pozitiv elmeny. Ha minden rossz lenne akkor mar nem mukodne a ket viladszervezet. En azt terveztem hogy mikor 2 ev mulva nyugdijba megyunk elmegyunk nehany helyre ilyen lakascserevel. Ha meg akkor erdekel teged az ugy talan nyelbe utunk egy lakascseret ide johettek a Toronto melletti hazunkba. Sok szerencset neked cserebaratok talalasara.Mili

szju  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-30 07:29   
Az ötletröl tudom, hogy nem uj, hiszen ilyen ügynöksegek m±r müködnek szerte a vilagban.
Szerintem Magyarorszagon még nincs, vagy en nem tudok rola. Mindenesetre, ha valaki akar Baselba jönni, nyugodtan jelentkezzen nalam. üdv. szju

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-29 22:59   
Az ötlet nem új, de nem is hülyeség. Konkrétan tapasztalatról még nem tudok. Mindössze egy angol rádiókrimi jut eszembe, amely ezen a lakáscserén alapul, de azt hiszem, nem ilyen jellegű történetekre gondoltál, amikor felvetetted a témát.

Mi, pl. minden évben keresünk "házőrző kutyákat", ha nyaralni megyünk. Ez egy megoldás lehetne. Mi van azonban, ha nem Bázelbe készülünk?

szju  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-29 20:06   
Kedves Forumosok, a velemenyeteket kernem arrol, hogy mit szolnatok egy ugynevezett CSERENYARALASHOZ, amikoris csaladok a sajat lakasukat ajanljak fel egyazon idöben egymasnak, igy mindenki jol jar, nem kell szallodakat fizetni, s valahogy mas a hangulata az effele üdülesnek. En nagyon örülnek kis csaladommal, ha müködne, s termeszetesen mi is felajanlanank baseli otthonunkat egy-ket hetre. Van e mar valakinek ilyesmiben tapasztalata, mit gondoltok, jo lenne-e?! köszi a valaszokat

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó