2018. szeptember 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Hogyan telt a hétvége?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 14:26   
Hunor után én következek.:)

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 01:40   
2004-07-03 01:29, Annita:
-
engem masodiknak.

Hunor

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 01:29   
2004-07-03 01:18, nyanyabandi:
-
....ha gyerek akkor itt kap belole mindenki......

..es ha csakugyan nyersz, akkor mi lesz? -kerlek, vegyel fel elsonek a listadra, Szuzikam!

Orulok, hogy kellemes napotok volt.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 01:18   
Igaz hogy meg csak pentek van de mivel a ferjem levett egy szabadnapot nekunk most kezdodik a hetvege...lementunk a tengerre. Itt Point Pleasant-nel van egy akvariumhaz ahonnan kitelepitik a kokuszpalmakat a nyarara...cserepestol beassak a homokba es ettol, valamint a palmalevel tetos nyitott bartol,-zenekartol teljesen ugy nez ki mint ha valahol a bahamakon lennenk...Iszonyu tomeg volt mint mindig, ott is ebedeltunk....A homokon fetrengo emberek kozott pincerek keringenek es hoznak italokat/alkoholost/ aki keri,-isteni latvany azok a kulonleges formaju jegesen paras szivoszalas poharak, benne kulonbozo szinu micsodak,-szoval megpuhultam es en is kertem egy szigeti koktelt,-ananaszle, guava juice plusz rum, valami Lai-Mai vagy ilyesfele volt a neve. Ugy vagott fejbe hogy majd elszedultem pedig vacak Bacardi rummal volt, mi ehhez kepest Szigy 80 fokos speedje......abba talan bele is halnek....Szoval soha tobbe pedig isteni ize volt....a ferjem persze nem volt hajlando ilyesmit inni, de biztatott hogy igyak megegyet.....mas se kellett volna..igy is atadtam neki a vezetest hazafele....Nem egtunk le, oriasit usztunk mert a viz csodalatoskeppen majdnem melegnek bizonyult.........ja es lottot is vettunk, ma huznak ki 280 milliot ....ha gyerek akkor itt kap belole mindenki......

Hana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-30 00:44   
Ja; es azt almodtam hogy repulok.
))))

Hana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-30 00:41   
2004-06-16 04:39, nyanyabandi:
Haho. A templomos etterembol jutott eszembe, hogy kanadaban latott egy ismeros ilyet csak azt hazza alakitottak. Es hogy o el tudna igy kepzelni a sajatjat; nagyon odavolt.
Hvegen buli volt ami azert elmeny mert mar nem volt par honapja )).

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-16 04:39   
A hetvegi kirandulasrol elfelejtettem irni es mar utolag nincs hozza kedvem, azt frissen kell...... -pennsylvaniaban voltunk,-csak annyit fuznek hozza hogy lattunk egy szep templomot,-regen ismerjuk,-hat atalakitottak.....etterem lett belole...alig hittem a szememnek....mar ebed utan voltunk bar akkor sem mentem volna be, valahogy nem izlett volna az etel.... a kitett etlapot megneztuk...8 dollar egy leves,-kisse tobb az eloetel, 28 egy foetel.....mit kepzelnek ezek..........nagyon remelem hogy eladtak az epuletet es nem az egyhaz mukodteti......

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-31 03:39   
Andikam! Digitalis-om van de nem tudom hogy hogyan kell feltenni.Azt hiszem a jovo hetet erre szanom megtanulni...Koszi hogy feltetted......koszi koszi szepen....

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-31 03:08   
2004-05-31 02:23, nyanyabandi:
-
Mama vasarnap kirandultunk pennsylvaniaba a nagy vizeseshez/Buskhill Falls/
-
http://a1259.g.akamai.net/f/1259/5586/1d/images.art.com/images/PRODUCTS/large/10001000/10001593.jpg

Mi baja a fényképezögépnek, digital vagy rendes filmes? Majdnem mindent meg lehet nézni online troubleshooting keresö szavakkal ha ponstosan tudod a modellt és a gyártmányt.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-31 02:23   
Mama vasarnap kirandultunk pennsylvaniaba a nagy vizeseshez/Buskhill Falls/, egy barati hazasparral es a 78 eves ferfi vendegukkel...A vendegtol faztam raktam is be aszpirint a taskaba es azon tanakodtam hogy ha rosszul lenne hogy is hivunk mobilon oda mentoket....Szo sem volt ilyesmirol,-a szikar oregur ugy nyelte a kilometereket hogy haj,-fel a francba a lepcsokon a sziklakon, ha mas mondja nem hiszem el....mi kifulladva rogytunk le allandoan padra-kore, az oreg csak leult es mindig o allt fel elsonek es indult.....keveset beszelt bar a ferjemnek meg enekelt is lakodalmi enekeket, -vofenymondokakat mert igen szeret lakodalmakba jarni, debrecenbol jott......a vizeses gyonyoru magas, korulotte sziklak, barlangok a viz kanyonszeru melyedesben rohan tovabb...igazabol tobb vizeses van de ez a legnagyobb...az egyik mellett van egy kissebb szikla ahonnan egyszer egy picike egeret lattam kijonni, elneveztuk Jeremhias Johnsonnak/egy filmalak neverol/- es tettunk neki etelt a szikla ele....azota ha arra jarunk mindig csomagolok neki a diotol a csokiig, kenyertol a sajtig es odateszem a sziklahoz....valaki ugyis megtalalja ha o nem is....elfelejtettunk vizet vinni magunkkal es majd szomjan haltunk,-a barat elrontotta az uj fenykepezogepet/ minden turistat elkapott hogy segitsen beallitani de senki nem tudta/,-a gep miatt ugyis eleget nyelt mert new yorkban vette amikor egyedul jart ott es rasoztak 800 dollarert....fenykepesznek valo gep,-itthon majdnem megoltek miatta. 50 dollarert nagyon jo gepet kapni,-marmint jo kepeket csinal ......szoval 2 hete ugyis hallgat eleget,-most meg el is rontotta.......ott ettunk kint egy varoskaban etteremben jo falusi etelt...... A kirandulo helyen rengeteg ember volt, erdos hely, sok fenyovel,madar alig, csend van.......csend....csak a vizeses hangja hallatszik....ez valaha az indianok foldje volt........azota sok ido eltelt....a vizeses vizebol mi kenyes varosiak nem mertunk inni, csak kinnt ahol csapra van vezetve.30 eve ismerjuk ezt a helyet es evente legalabb 2x el is megyunk.....szep nap volt.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-31 01:56   
Szombaton elmentunk Princetonba,-bogarnezobe....Talan hallottatok a hirekbol hogy az egyetemvaros tele van repulo bogarakkal, hemzsegnek a fakon lognak a bokrokon, hevernek a foldon doglotten...kisujjnyi vastagsagu, fel kisujjnyi nagysagu, barna,-nem saska hanem mas a neve/elfelejtettem/,-minden 17 evben kel ki a foldbol, nagyjabol egy honapig el, petet rak a foldbe es elpusztul...ujabb 17-ev mulva meg tobb fog kikelni.Es csak ott! Keptelen vagyok felfogni miert azt a reszt szurtak ki maguknak,-ahogy az ember eleri a varost hallja a hangjukat,-furcsa nagyon hangos zizego hang,-nem tucsokszeru, valami mas de dobbenten hallgattuk, nem szerettem volna allando reszese lenni....amikor elhagytuk a varost azonnal megszunt,-kivul nincs....vajon miert? Rogzitettem a hangot es kepet a camcorderen.....Elotte bementunk ebedelni az amish-okhoz/utana lehet hogy etvagyam se lett volna/,-sult disznopecsenyes szendvicsre,-es vettunk neheny dolgot kozte egy chesecake-tortat jo dragan mert piszok jol nezett ki leontve a teteje cseresznyebefottel,-ehetetlenul rossz volt,-a belseje izetlen a teteje undoritoan szirupos,-soha tobbe....vendeg is jott, teveztem is ,-a gyerekem rankert igy csaladi nap volt....

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-18 14:57   
En is igy vagyok vele Rigo! ELveztem de nehany ev ota rettegek tole,-ugy ulok ott mintha villamosszek lenne alattam,-sirankozok, a csaladom meg nem erti.......ok ugy szeretik a repulest....ujabban minden nyaralasomat megmergezi az a tudat hogy nem eleg hogy odaertem, vissza is kell jonni.........ha legalabb egyszerre letudnam a kettot....Az igazi utazas nekem az ha bepakolok a kocsiba es gyerunk floridaba........ott remekul szorakozok es imadok autokazni.........

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-18 14:34   
En nagyon felek a repulestol Regen nem feltem, es nehany eve egyszer csak ramjott, azota vegig kapaszkodok a szek karfajaba (a katapultalastol megved talan ).

Nem tudna annyit fizetni senki, hogy en kiugorjak valahonnan, meg a konyvtar ablakabol sem

Hana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-18 13:38   
En voltam figyelmetlen Szigy. Nem a tandemes. Ennyi

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-18 12:49   
2004-05-17 15:28, Hana:
-
Mások szerint is kevés volt a 100 méter, de akkor még csak kupolaernyők voltak, és a kezdőkéi 25 méteren belül automatikusan nyíltak.

Nem biztos, hogy mindent tudok, de amibe beleszólok, valahonnan mégis csak, vagyis egyetértünk.
Abban is, hogy a tandempárod adjon hiteles adatot. Mi pár nélkül vitézkedtünk, és rengeteg volt a baleset, bár a hasernyő akkor is kötelező volt. A nagyok hajtottak végre kéternyős ugrásokat is. Erre gondolni sem akartam, mert az együtt nyitott két ernyő remekül össze tudott akadni.
Az idősebbje talán emlékszik, a legmenőbb gép a sorozatugráshoz a Teve volt.
A 80 méterről való ugrálás pedig sok lábtörést okozott.

Szeretettel: szigy

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-18 12:29   
Nekem magassagiszonyom van. Repuloben imadok ablak mellett ulni (fokent ha csak a felhok latszanak mar, es nem a fold), de ha kinezek az ablakon mondjuk tizedik emeletnyi magassagbol, mar rosszul vagyok.

Kedves Zulu,

ugy van, nem szabad teli talppal, vagy sarokra esni ugrasnal, mert a csontok kozvetitik az utes erejet, es az vegigfut az egesz testen. Ezert kell mindig labujhegyre, talp elso reszere erkezni.

Hunor, egy tapasztalt "eso"

Hana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-18 11:08   
Nalatod. Odafent legalabb kutyak nincsenek. Tiszta biztonsag

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-18 08:55   
Jelentem én is ugrottam már.
Még középiskolás koromban történt.
Maradandó élmény.

Úgy történt, hogy bezártak az iskolai könyvtárba - nem direkt, véletlen. Mivel nem akartam az iskolában éjszakázni és akkor még mobil telefon sem volt, hogy a szüleimet értesítsem, akik hiányomra valószínűleg mozgosították volna a város rendőrségét, nem volt más választásom, mint kiugrani az ablakon. Az egész egy akciófilmhez hasonlított. Kb. 3 métert repültem (hol van az a 4000-hez képest) ernyő nélkül. Igyekeztem nem teli talppal földet érni – valahol úgy hallottam, az nem jó. Felhőt közben nem láttam, viszont a gondnok kutyája hamar szagot fogott. Biztosan nagy szelet kavarhattam zuhanásommal és a szél ugye viszi a szagot.
A szagom pedig meg lett egy kicsit kergetve ...

Kedves Hana. Legközelebb cserélek Veled.

Hana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 19:00   
2004-05-17 17:09, bobe:

Ugye?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 17:09   
Azert meg nem kell lelombozodni mert a 4000 meter is szep teljesitmeny

Hana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 17:06   
; szeretettel kozlom mindenkivel h mar megint tul hamar pofaztam. A pilota volt oly aranyos es nem rohogott, es tajekoztatott h telleg 12 000 lab volt az illeto magassag. Jelentem a hir lelombozott.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 16:45   
En a mult csutortokon lattam a felhöket es akkor 11935 meteren repultunk kint pedig minusz 50 fok volt. Hana nem lehettel te olyan magasan

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 15:46   
2004-05-17 15:28, Hana:
-

Nem föltétlenül lehetetlen/lehetséges dolgokról beszélek. Én nem éreztem semmi különös légritkulást 2500 méteren (ez relatív magasság, mert Vásárhely kb. 400 méter tengerszint fölötti magasságon fekszik), de biztonsági okokból, főleg, ha egyedül repül az ember, kikötik a légzőkészülék használatát.

Hana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 15:28   
Mielott nehanyan elkezdenek bizonygatni h mi lehetetlen meg mi nem, azt hiszem megkerdezem a tandemes pilotat hogy pontosan mennyi is volt az a huuudebefogadhatatlan nyomasbiztos hiperesszeru magassag amirol kidobtak minket; de ha csak 8000 volt mar akkor is megerte. A 100 meter nekem keves, en ugy tudtam h az ernyonek 350 m-en ki kell nyilnia mert kulonben veszelyes, a rekorderek is 260 m-t mondanak de nem akarok hulyeseget pofazni, szigyike ugyis tuti jobban tudja hat meg le7 tole kerdezni. Az ernyot ha jol emlekszem 1500 m korul nyitottuk ki. A felhokepzodes (stratocumulus) durvan 1800-2000 mn kezdodik, a stratust nem mondva ami nehany 100 mrel a fold felett kezdodik.
Eees; hogy ha mar metereknel tartunk; holnap fellovom magam bugijampinggal 15 000 ms magassagra; tok jo lesz !!!!!!
)))

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 15:26   
2004-05-17 15:11, ubuge:
-
Ez Téged igazol Ubuge. 4000 m kb. 12.000 láb

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 15:24   
Hana, a Te ejtoernyod milyen volt?

-

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 15:11   
2004-05-17 15:01, Hana:
-
Kedves Hana, nem tudom, mi az alsó határ, illetve az ernyőtől függ, hogy mennyi idő alatt nyílik ki biztonságosan, s ez alatt az idő alatt te eléred-e a 0 méter magasságot, vagy sem. Valamikor réges-régen, amikor fiatal voltam, s vitorlázórepültem, azt ajánlották, hogy 2700 méter fölé ne emelkedjünk, mert onnan már légzőkészülék szükségeltetik, s valami 7000 métertől kötelező volt a nyomás alatt álló kosztüm viselet. De mivel a felhőket felülről láttad, fetételezem, hogy valahol 2000 és 4000 méter körüli magasságról ugorhattatok.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 15:03   
2004-05-17 15:01, Hana:
-

Amikor én még madárnak képzeltem magam, a minimum 80 méter volt, de 100-at inkább engedtek.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 15:01   
2004-05-17 14:53, ubuge:
-
2004-05-17 14:50, Hana:
-
Kedves Ubuge!

Elsőre én is soknak találtam, de hátha akciós méterekról van szó. Azok mindig kevesebbe kerülnek.

Hana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 15:01   

Tenyleg? Akkor mi az also hatar? Mert tuti h utottem )).

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó