2018. június 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Dohányzás
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 )
 melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-31 22:44   
Tanárképzős kollegista koromban és kezdő tanáréveim idején kénytelen voltam időnként rágyújtani s egy-egy slukkot szívni, hogy a kevés bagózó által okozott füstrengeteget elviselhessem. De akkor is csak nagy ritkán, amikor már elviselhetetlen volt a helyzet. Ugyanis sosem voltak tekintettel a nemdohányzó többségre! Szerencsére igazgatónk hozott egy rendeletet, s megtiltotta a tanáriban a dohányzást s a bagósoknak biztosított egy külön helyiséget. Azóta kezembe sem vettem egy cigarettát sem.

Mindig is azon a véleményen voltam/vagyok, hogy a legneveletlenebbek egyike a dohányosok népsége. Akárhova mennek, jó neveltséget színlelve megkérdezik: «Rágyújthatok, nem zavarja Önt?» S én mindig azt feleltem: «Igen zavar, kérem, ne gyújtson rá.»
Mert mégha csak a saját maguk egészségét veszélyeztetnék! Egye fene, az ő bajuk, maguknak okozzák, ha már nem tudnak lemondani róla (képtelenek, mert akaratgyengék, s tulajdonképpen olyanok, mint a kábítószeresek: nikotinfüggők!). De sajnos a nem dohányzók egészségét is veszélyeztetik: kimutatták, hogy a passzív dohányzás még veszélyesebb, még inkább egészségkárosító! De ez őket nem érdekli!

Hála Istennek Olaszországban nemrégen törvény tiltja publikus helyeken (hivatalokat is beleértve) való dohányzást s súlyos szankciókkal lépnek fel az ezt megszegőkkel. Sajnos így is sokan nem tartják be.
De az még szomorúbb, hogy a kevés bagós a rokonságban sem tartja tiszteletben a többségben lévő nemdohányzókat! 20 éve «hadakozom» eredménytelenül a sógórnőmékkel! A közös tulajdonban lévő nyaralónkban az együttartózkodás idején még azt sem várják meg, hogy mindenki befejezze az étkezést: nem érdekelvén, hogy vannak nemdohányzó családtagok - többségben!!! - akik még ebédelnek vagy vacsoráznak, ahogy bekapták az utolsó falatot, azonnal rágyújtottak. Hiába kértük őket, ránk sem hederítettek, sőt bosszantásunkra még inkább telefüstölték a lakást! Nemcsak bugrisság kérdése, hanem már rosszindulatúságé is! (Ha nagy ritkán jönnek hozzánk, a lakásomban bizony nem engedem meg a dohányzást azzal a jelszóval, hogy ők elmennek, de a bagóbűz utánuk a lakásomban sokáig megmarad. Legalább a saját lakásomban tartsák tiszteletben, hogy nekünk kellemetlen a bagó, s vendégjog ide vagy oda, ehhez én ragaszkodom!)
Nemhiába, hogy én nagyon haragszom a bagósokra!

S ha tudnák, hogy mennyire, kellemetlenül büdösek! Mégha - ha kibírnák! - egy teljes napig sem gyújtanának rá, elhaladva az ember mellett érezni az áporodott büdös bagó szagot, mert a bőrükből, verejtékükből, leheletükből, ruhájukból ez a kellemetlen, erős, áporodott bagóbűbűz árad!
A gyomrom fordult mindig ki, amikor akár színházban, akár moziban, hangversenyen vagy a templomban egy bagós nő vagy férfi került mellém, vagy ha csak elhaladt mellettem. Igen kellemetlen, hányingert keltő érzés.
Ha a rákos és egyéb megbetegedés lehetősége nem is riasztja meg őket, legalább az tartaná vissza őket, hogy milyen kellemetlen áporodott bagó-bűzfelhő övezi őket! Ha nagy meleg van, s izzadnak - mint ebben a rendkívüli nagy idei nyári forróságban - akkor még elviselhetetlenebb a szaguk!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-31 21:24   
Etelka Kedves, csak azt tudom mondani, soha nem dohányoztam és nem is áll szándékomban, pedig nem vagyok 15 éves, hanem ... több ... nem szerettem mégcsak a füstjét sem és zavar, de nagyon. Sokszor megfordulok olyan közegben, ahol, nekem, nem dohányosnak kell tűrnöm és szenvednem ... mikor értik már meg ezt a dohányosok ... könyörgöm ... együtt isszuk a levét!

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-31 21:13   
Azt ugye szinte mindnyájan tudjuk, hogy a dohányzás és a tüdörák összefüggenek. A dohányzással azonban nemcsak a tüdörák függ össze, hanem sok más betegség is. Egy dohányzónak a böre 10 évvel idösebb a vele egykorú nemdohányzó börénél. Hányan dohányoznak közöttünk? Hányan akarnak leszokni és hányan nem törödnek az " ijesztegetéssel", hiszen az életnek nemcsak hossza, hanem mélysége is van...........

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó