2018. június 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Dohányzás
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-31 17:51   
2005-10-31 17:41, poe:

Ah, de itt van a kutya elesve. Emellett kapitalizmus is van es mondhatnank, hogy a korlatlan lehetosegek a munkaadora is vonatkoznak. Vegulis nem a nagy testver pisiltet, hanem a fonokod.

Sot, ha a ferjed/feleseged is a te biztositasodat hasznalja, akkor az is szamit persze, hogy azok cigarettaznak-e.

De erdekes viszont, hogy ennyi erovel barmilyen biztositasi koltsegeket novelheto, munkahelyen kivuli tevekenyseget korlatozhatnak. Pl. mi van ha az extrem sportokat kedveled? vagy tulsulyos vagy? vagy nem hasznalsz ovszert mikozben hetente 5 idegen partnerrel fekszel le? Stb. stb.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-31 17:41   
Azt mondják, Amerika a korlátlan lehetőségek, a szabadság, az emberi jogok országa...hm. A nagy testvér erőszakosan megpisiltet? Vagy?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-31 17:13   

Mivel 20 amerikai allamban elbocsajthat a munkaadod barmilyen okbol (beleertve a munkahelyen kivuli, maganeleti szempontokat is - ha azokkal a fonokod nem ert egyet ), egy Michigan allambeli ceg tulajdonosa kozolte par eve a dolgozokkal, hogy nemcsak a cigarettazas tiltott a munkahelyen, de akinek szuroprobaszeru teszteles soran nikotint talalnak a vizeleteben, az ki van rugva.

15 honapot adott a kozlemeny utan a dolgozoknak, hogy leszokjanak.

Egyebkent mindezt azert teszi, mert ugy gondolja, hogy hosszutavon sokba kerulnek majd a cegnek betegbiztositas teren azok, akiknek egeszsegugyi problemai adodnak a cigarettazasbol.

Egyebkent mivel a torveny a munkaado oldalan all, igy tulajdonkeppen barmilyen maganeleti szokast ellenezhet a fonok ezekben az allamokban, ha ugy gondolja, hogy attol a betegbiztositast fedezo koltsegek emelkedhetnek.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-12 21:39   
2005-10-12 21:38, poe:

Arról nem szól a fáma, milyen módszert követett a leszokás érdekében.

Nem vettek neki tobb cigarettat

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-12 21:38   
Ai Ai, egy 27 éves kínai csimpánz 16 évi dohányzás után sikeresen leszokott egészségtelen szenvedélyéről.
1989-ben kezdett el cigarettázni, amikor első társa elpusztult. Később még egyszer megözvegyült szegény, majd egyetlen lányától is el kellett válnia, így teljesen a nikotin rabjává vált.
Arról nem szól a fáma, milyen módszert követett a leszokás érdekében. Mindenesetre drukkolok neki

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-09 08:16   
Hello Csupi

Nem tudom hol tartasz, de ne add fel véletlenül se. Én épp egy éve, hogy az utolsó cigarettát elszívtam. Eleinte nehéz volt, máson se járt az eszem, most néha hetekig nem jut eszembe, hogy valaha is dohányoztam.
Szóval csak kitartás, napról-napra könnyebb

Laira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-06 15:05   
Csupi, Csupi, kedves Csupi!

Ha elfogadsz el volt erős dohányostól egy gondolkodási módot: ne koncentrálj arra, mit NEM AKARSZ!
Élvezd a cigimentes szabad levegővételt, hogy tisztulsz attól a randa krahácsolást okozó, kátrányos köpködéstől! Hogy olyan jó felszabadulni egy kellemetlen rabságból, hogy jó felnézni a győztes önmagadra!
Ne valami ellen küzdj, hanem élvezd az új állapotot!
Én egyszer már azt hittem gégerákom van a cigi miatt. Ne tudd meg milyen érzés éjszaka kezet tördelve fel, s alá járni, mert nem tudod, mi lesz azután a családoddal, ha belepusztulsz az ellenséges önmagadba!
A jót, a megváltozottat érezd át, és élvezd! Az a vonzó!

Üdv. Laira

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-06 10:16   
2005-10-05 17:25, fellegvar:
-

Köszönöm szükségem van rá

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-05 18:37   
2005-05-13 09:37, bobe:
-
Azert ennek az uriembernek gondolom nem csak a cigitol ilyen a foga.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-05 17:25   
2005-10-05 07:47, csupi:
Hát drukkolok magamnak

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-05 07:47   
Látom mindenkinek sikerült igy már valahogy nekem is kell sikerüljön!!Kb egy oraval ezelött elszivtam az utolso szalat (otthonrol hoztam mindig és itt ott dugdostam végig, hogy a párom meg ne talalja, érdekes ha itthon van nem kivánom!) most meg kiváncsian várom mi fog ezután történni, holnap, holnapután. Tudom, fejfájásom lesz, ideges leszek és irto nagy késztetést érzek majd, hogy vegyek....de ha összesporolom pl 4 doboz árát azzal már valami láthatót is lehet venni ....igy a vigasz...meg, hogy csak ez elsö hét lesz az nehéz....Hát drukkolok magamnak

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-17 02:18   
2005-08-16 18:22, liz:
en azota is olyan buszke vagyok magamra,hogy egyik naprol a masikra eldontottem.
________
Kedves Liz !
Gratulalok ! Van is mire buszkenek lenned ! Erosebb voltal mint en , ha ratudtad szanni magad es be is tudtad tartani a fogadalmadat .

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-17 02:14   
2005-08-16 16:14, poe:
én "csak" 10 hónapja hagytam abba
_________
Kedves Poe !
Nem "csak" 10 honapja , hanem "mar" 10 honapja !! Emlekszem , amikor a napokat szamoltad es Veled egyutt drukkoltunk mi is minden nap Eros akaratod van ! Nem hinnem , hogy most mar kisertesbe esnel ebren ... almodban meg szabad

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-16 18:22   
Fellegvar en meg pont 3 eve hagytam abba.
Szerencsem az volt/van,hogy a ferjem soha sem cigizett, igy nagy segitsegemre volt.
De,hogy en azota is olyan buszke vagyok magamra,hogy egyik naprol a masikra eldontottem.Elszivtam minden cigimet,kivetel egy fel doboz.(Aztan ez a feldoboz isteni Royal Rottmans,"felmeteres" hosszu cigimet kitettem az erkelyre ahol kesobb ugy megpeneszesedett a nyirkos idotol,hogy ki kellett dobnom.Pedig emlekbe tartogattam)En itt Angliaban eletemben meg nem vettem cigarettat,azt mindig a Duty Free-ben tankoltam be,vagy Magyaroszagon vettem kartonszamra,es az mindig eltartott a legkozelebbi kulfoldi utig
Az elso hat honapban szenvedtem, kinlodtam a legjobban.Ideges,feszult,ingerlekeny voltam,vegul is orvosnal kotottem ki mert kaptam egy kisebb fajta depressziot.Aztan az is elmultEgy ev utan mar az sem zavart,ha a fustoltek mellettem.Bar itthon azota is azonnal kimosom mindenemet mert rettentoen megerzem a cigiszagot a ruhamon.
Termeszetesen a gondolatomban is mindig a cigaretta szerepelt,hogy ugye milyen ugyeske vagyok....mondogattam magamnak,de termeszetesen azert mert allandoan bagozhatnekom volt.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-16 16:14   
én "csak" 10 hónapja hagytam abba, és bár a füst és a cigarettaszag nagyon zavar, még mindig dohányzom álmomban. Igaz, olyankor is tudom, hogy leszoktam, titkon szívom, félek a lebukástól és persze szégyellem is magam

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-16 16:01   
Ma van 2 eve , hogy abbahagytam a dohanyzast 30 evi dohanyzas utan . Sokaig keszulodtem ra , de az akaratom nem bizonyult eleg erosnek . A Sors aztan "beleszolt" es egyik naprol a masikra abbahagytam . Amit erdekesnek talalok , az az , hogy mas sorstarsak arrol panaszkodtak , hogy almukban lopva cigarettaztak es , hogy milyen nehez megprobaltatas volt ellenallni a kisertesnek sokszor . En nem almodtam rola egyszer sem . Sot miutan jobban lettem , nagyon zavart a fust es most is zavar ...Nem tudtam magamnak soha megmagyarazni , hogy miert tiltakozik most mar annyira a szervezetem ellene , amikor evekig nem tudtam lemondani rola .

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-19 10:31   
Volt egy ismerösöm aki nagy dohanyos volt es ö mindig mondta: ahhoz hogy leszokjon a dohanyzasrol az ember kell legyen karaktere, neki is volt csak rossz.

gyongyszem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-18 13:20   
Ah, minden, ami jó ebben az életben, az vagy egészségtelen, vagy erkölcstelen, vagy hízlal... Most már csak az a kérdés, melyiket hárítjuk el magunktól...
Én a cigit dobtam el, mert a tényeket mérlegelve arra a következtetésre jutottam, hogy túl sokat árt és túl kevés élvezetet nyújt. A többirõl (például hamburger és társai) nem nyilatkozom
A dohánygyáros jövedelme nem érdekel. Addig, amíg nem kényszerít rá, hogy szívjam a füstöt, addig én vagyok felelõs a függõségemért (és néhány DNA darabka a sejtjeimben, de az más téma).

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-18 11:20   
2005-05-18 07:49, espa:
-
2005-05-17 03:21, levente73:

Espa drága, biztosan nem úgy gondolta Levente! Igaz, Levente?

Ez csak egy szólás. Mondhatjuk azt is, hogy pöffeszkedik valahol egy Donald´s bácsi vagy néni a miliárdjaiban és röhög a többi hülyén, aki veszi az egészségtelen hamburgerjét és ezáltal gazdagitja öt. Ö bezzeg meg nem enné! ) Csak itt most a cigi a téma, nem a hambi!
Ha a hülyét most szó szerint vesszük, akkor:
hülye vagyok én is mert cigiztem,
hülye Levente is, mert cigizett... stb.

Andi

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-18 07:49   
2005-05-17 03:21, levente73:
-
amit rádióaktív szerekkel permeteznek, nehogy egyetlen egy rovar véletlen túlélje és megrágcsálja az értékes dohányleveleket,
--------------------------
Biztos igazad van. De: kétlem, hogy valami különösen, kifejezetten a dohányra való permet lenne ez. Sajnos valószinű, ugyanezzel permetezik a kávét, a teát, a búzát, a kukoricát stb. amennyiben igy van. De már ezt is kétlem. Nem különösen a dohányzók védelmében de talán a Greenpeace a környezet védelmében már kiabált volna. Hiszen a radioaktiv anyag nem csak a dohányon lévő bogarakat pusztitja, hanem az egész természetet.
----------------------------

a hülyéken akik ezen érvek ellenére is bagóznak
---------------------
Köszönöm ezt a sértést a magam és más dohányzók nevében.

levente73  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-17 03:21   
22 éves koromig nem cigiztem. Aztán rászoktam szépen lassan mert mindenki cigizett a haveri társaságban. 7 évig cigiztem, majd egyik nap elgondolkodtam: Büdös a szájam, a ruhám, a kezem, a hajam, fekete a tüdöm, köhögök, krákogok, beteg leszek töle, hamarabb meg fogok halni, egészségemet tönkreteszem vele, és ráadásul sokan rossz néven veszik. És még én fizessek érte? Olyan dohányt szívok (Marlboro Light) amit rádióaktív szerekkel permeteznek, nehogy egyetlen egy rovar véletlen túlélje és megrágcsálja az értékes dohányleveleket, utána nikotinnal és más mérgekkel dúsítják hogy könnyebben függö legyek és "finomabb" legyen a cigi. A pénzem egy gazdag multimilliárdomos zsebében köt ki aki ott ül valahol egy luxusvillában és röhög azokon a hülyéken akik ezen érvek ellenére is bagóznak és ö meg csak egyre gazdagabb lesz. Biztonság kedvéért vesz még egy pár korházat és egy pár rákkezelö otthon-t hogy ne csak a cigin keressen pénzt hanem az attól megbetegedett embereken is.

Na nekem ebböl elég. A cigi nem finom, hanem büdös és undorító.

gyongyszem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 21:16   
Ugy erted, hogy a foldon jarok-e? Vagy szo szerint? Hollandiaban, a nemet hatar mellett.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 20:35   
2005-05-13 20:22, gyongyszem:
-
Gyöngyszem, Te hol élsz?

gyongyszem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 20:22   
En egy korhazban dolgozom, a cigarettazas az egesz korhaz teruleten tilos. A cigisek kijarnak a szabadba a hivatalos szunetben (es nem maskor!). Ket kave es egy ebedszunet van, ha nagyon zsufolt a program, akkor a kaveszunet kimarad, mert az munkaidoben van. Az ebedszunet nem szamit munkaidonek. El kell oszinten mondanom, hogy kevesen vannak, akik kijarnak. 20 kollegam kozul 2. A tobbi nem jar ki, akkor se, ha esetleg otthon cigizik.
Az elejen morgolodtak az emberek, par honap mulva szo sem esett tobbe a tilalomrol. Most pedig, par ev utan ott tart a kozvelemeny, hogy aki nem bir ki 9 orat cigi nelkul a munkahelyen, az sajnalatosan fuggo es nincs tul sok akaratereje... Erdekes modon a betegek se panaszkodnak. Mindenki tudja joelore, hogy ha beutaljak a korhazba, akkor nincs cigi.
Azt hiszem, az ido a kulcsszo. Nem kell azonnal elvarni, hogy mindenki tapsikol az ujitasoknak, sot: a morgolodast bele kell szamitani. Elvasik.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 14:16   
2005-05-13 11:03, Perec:
Aki rágyújt, az nem nagyfiú, nagylány, hanem éretlen kölyök, nem cool hanem..., és így tovább.

-

Huszévesen én is a könyvtàr dohànyzojàban a többiekhez akartam tartozni és szerencsémre a legvadabb cigit vàlasztottam ki kezdésre. Még javàban gyakoroltam épp az esti korusprobàn, amikor odajött egy nagyon jovàgàsu fiu és ràmmeredt: te, Györgyi bagozol? Egyàltalàn nem àll jol neked. Erre én nagyon gyorsan és pozitivan reagàltam: tudod mit? Igazad van. Kinyomtam az utolso cigarettàt mielött ràszoktam volna.
Teljesen igazad van Perec, ez egy imago probléma és igy kellene megelözni, nekem nagy szerencsém volt!

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 13:25   
No, én most ... (© Perec) leszek és kimegyek a teraszra bagzani. Közben meglegeltetem karikás szemeimet a Bodoni erdő zöld fáin és piros-fehér antennáin.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 12:44   
2005-05-13 11:03, Perec:
----------
Igen a fiatalok aggasztóak. A fiam nem cigizik. Hála Istennek. Viszont látom a múltkor - a szomszéd fiatalok partyt rendeztek,- és mindenki cigizik. Egyik szomszéd gyerek nem szokott, de most ő is.
Kérdezem tőle miért? Azt mondja a társaság kedvéért, mert aki nem cigizik társaságban az zavar!!!
Na ezt kellene megcélozni kampánnyal!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 12:41   
2005-05-13 11:20, Andu:
rettenetesen zavar mások bagófüstje.
----------
Na most azt képzeld el, hogy engem is zavar.
Ezért nagyjából a dohányzásom a szabadban történik.
sőt: van egy kedvenc éttermünk, ahol már nem lehet cigizni. (Van kerthelyisége, igy nyáron nem gond) A múltkor ülünk az étteremben - persze nem cigizünk - egyszer csak füstöt érzek. Látom, hogy egy úr kicsit odébb cigizik.Egyébként más nem volt az étteremben. szóltam a pincérnek, hogy ez meg micsoda. Azt mondta a pincér, ha csak cigisek vannak bent - és személyesen ismeri őket - akkor megengedik. A férjem persze kapott az alkalamon! De engem zavart. Olyan jól elvoltunk cigi nélkül.....

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 11:20   
2005-05-13 07:22, espa:
Espa, én cigiztem sokáig.Bevallom nagylányosan, hogy én is úgy álltam a nemdohányosokhoz, ahogy a többség, ahogy Salaj ezt leírta. Amikor valaki szólt az irodában, hogy jaj lanyok micsoda füst van itt, akkor rötyögve (de azért komolyan felháborodottan) közöltük az illetövel, hogy át lehet ülni a nemdohányzóba!! Söt ha szerencséje van kap még az ablak mellé is jegyet!!
De. Mio´ta nem cigizek, rettenetesen zavar mások bagófüstje. Többször elöfordult, hogy rosszul lettem éttermekben (maradjunk inkább a kocsmánál ) egyszer csak úgy érzem, hogy tele van a gyomrom, a szám, a szemem cigifüsttel. Borzalmas. Hányingerem van, úgy mint régen, amikor túl sokat szívtam.
Szóval én nem nézek le senkit aki dohányos, de ne üljön velem egy "kupéban", mert nekem okoz fizikai rosszullétet.
Miattam inditsanak vedekezö kampány ist, de ne a másik csoport kárára.
Nekem maradjon meg továbbra is a jogom ahhoz, hogy jól érezhessem magam és ne passziv dohányosként szivnom kelljen más füstjét.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 11:03   
2005-05-13 10:03, espa:
-
Más: sajnos hozzá lehet szokni a látványhoz. Mikor megjelentek a feliratok a cigisdobozon, mindenki felkapta a fejét. Mostanra meg sem látjuk

Olvastam egyszer valahol egy véleményt, ami ezzel vág egybe. Azt hiszem, egy szociálpszichológus írta. Szerinte ezek az elrettentő kampányok a dohányosokra önmagukban nem igazán hatnak (már eleve megvannak a belső igazoló mechanizmusok: "egyszer élünk", "dédnagybátyám is kilencven évig élt, pedig mahorkát szívott" stb.). A fiatalokra meg főleg nem hatnak, mert ők éppen azért szoktak rá, hogy a környezetük jobban elfogadja őket, előnyösebb képet formáljon róluk.
Ezért azt javasolta, inkább a dohányzás imágóját kellene a kampányokkal megcélozni. Aki rágyújt, az nem nagyfiú, nagylány, hanem éretlen kölyök, nem cool hanem..., és így tovább.
Van benne valami, nem?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó