2018. szeptember 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Dohányzás
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 10:52   
2005-05-13 10:03, espa:
-
...Én egyszerűen nem cigizek nemdohányzók társaságában. Egyáltalán. Nem kérdezek semmit, hanem nem dohányzom. Ilyen egyszerű.

Bárcsak legtöbbjük így gondolkodna! De nem mindenkinek "ilyen egyszerű"... sajnos.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 10:03   
2005-05-13 09:37, bobe:
Nagyon helyes, hogy mindennel riogatják a dohányzókat. Komolyan mondom.
Viszont nekem ne mondja senki, hogy a foga a cigitől lett ilyen. Ahhoz még sok mindent el kell maga ellen követni, hogy a foga ilyen legyen. Az enyém nem ilyen
ha egy tüdőrákos tüdejét rakják rá a dobozra az már ütős.
Sajnos ez ellen is lehet védekezni, hallottam olyan megoldást hogy (mű)bőr tokba rajkák a cigisdobozt hogy ne lássák.
Más: sajnos hozzá lehet szokni a látványhoz. Mikor megjelentek a feliratok a cigisdobozon, mindenki felkapta a fejét. Mostanra meg sem látjuk

Salaj: Az emberek különfélék. Ha dohányzó, ha nem.
Én egyszerűen nem cigizek nemdohányzók társaságában. Egyáltalán. Nem kérdezek semmit, hanem nem dohányzom. Ilyen egyszerű.

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 09:44   
2005-05-13 09:37, bobe:
-
Peldaul a munkahelyen ahol mindenki dolgozik de a cigis orankent kimegy 10-15 perces szunetekre mert neki el kell szivni a cigit , gondolkoztatok-e azon hogy esik annak aki nem cigizik es dolgozik ahelyett hogy felallna es 10-15 perceket setalna?

Nagyon jogos, ez kimaradt a mondandómból. Pedig nap mint nap dühöngök miatta. A dohányzók így napi 1,5-2 órával kevesebbet dolgoznak, mint nemdohányzó társaik. Én az ebédszünet mintájára ezt is pluszban ledolgoztatnám velük, hisz amíg szüneten vannak, ugyanannyi pénzt kapnak, mint én, aki azalatt is dolgozom...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 09:37   
Peldaul a munkahelyen ahol mindenki dolgozik de a cigis orankent kimegy 10-15 perces szunetekre mert neki el kell szivni a cigit , gondolkoztatok-e azon hogy esik annak aki nem cigizik es dolgozik ahelyett hogy felallna es 10-15 perceket setalna?
Mas : mostantol kezdve itt uj csomagolasban fogjak arulni a cigit , elrettentö kepek lesznek a dobozon , en lattam nehanyat nem szepek az biztos , orvosi kepek a dohany kararol

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 08:53   
2005-05-13 07:22, espa:

...Ezzel együtt arra gondotam, kellene egy védekező kampányt inditani: a dohányzó ember nem feltétlen másodosztályú. Azt veszem észre, hogy aki dohányzik azt le lehet nézni.

Hát, nem tudom... Amennyiben az utolsó mondatod általánosságot takar, akkor azt mondom, igaz, bárkivel bármit lehet tenni. Amennyiben úgy értelmezendő, hogy a dohányosokat le is nézik, akkor viszont azt kell mondjam, ez a mondatod messze elrugaszkodott a valóságtól.
Nem véletlenül hozták meg a dohányosok védelmére szolgáló törvényt, amire mindenki magasról sz.... Innét kezdve, nem nagyon érzem azt, hogy nektek kellene védekező kampányt indítani, lévén, nincs miért. Amennyiben minden dohányzó emberszámba venné a nemdohányzókat, tekintettel lenne rájuk, káros szenvedélyüket kontrolláltan folytatná, azt hiszem, nem lenne miről beszélnünk, mert mindenkinek magánügye, mivel károsítja az egészségét. Mindaddig amíg ez "csak" Őt érinti.
De amíg valahonnét nekem kell elmennem, mert a pofámba fújják a füstöt, addig engedtessék meg, hogy én is csúnyán nézzek. De ez nem egyenlő azzal, hogy "lenézem" a dohányzókat. Közöttük is vannak biztosan, akik tekintettel vannak másokra, s én csak azt sajnálom, hogy ilyennel még nem sikerült találkoznom. Bizonyára csak én vagyok balszerencsés.

Viszont a volt dohányosok közül is sokan elismerik, hogy bizony "aktív" korukban sokszor nem voltak korrektek. Mert akik dohányoznak, egy kicsit azért másképp látják a dolgokat (a saját javukra).

Persze, tőlem is néha megkérdezik, zavar-e ha rágyújtanak. Az igenlő válaszra aztán szó szerint megsértődnek, s úgy érzik, akadályozom őket szabad cselekvésükben, ezért mégiscsak rágyújtanak. Mondjuk autóban lehúzzák kissé az ablakot, ami annyit tesz, mintha csak egy fél szálat szívna el odabenn, mert a fele tényleg kimegy... És még sorolhatnám, de nem teszem.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 07:22   
Én dohányzom. Azzal együtt, hogy nagyon utálom. De úgy dohányzom, hogy ezzel senkit nem zavarok. Lakásban (M.on) autóban, más lakásában soha. Norvégiában férjem nem hajlandó kimenni, igy ott a nappaliban cigizünk.
Nem áltatom magam, a cigifüst bejárja az egész házat. Morgok is eleget.
De nagyon érdekes, hogyan változik a férjem. Anélkül, hogy kértem volna, már ő sem cigizik az autóban. (Mondjuk itthon én soha senkinek nem engedtem meg. Vendégnek sem. Nagyon kuncogtam, amikor pár éve egyszer csak szólt a fiának, hogy ezentúl nem cigizhet az autóban. Leesett az állam, de nem szóltam egy szót sem )

Norvégia sajnos egy dohányzó ország. A mi ismerősi körünkben ugy kb 20-25 ember, 2 !! nem cigizik. Na igy nagyon nehéz abbahagyni.

Viszont állandóan szellőztetek, a szomszédok tudják, hogy megjöttem, mert az ablak nyitva. Sarkig. Akárhány minusz szaladgál odakinn.

Ezzel együtt arra gondotam, kellene egy védekező kampányt inditani: a dohányzó ember nem feltétlen másodosztályú. Azt veszem észre, hogy aki dohányzik azt le lehet nézni.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 21:07   
Dohányoskák! Hogy is siker´ült nekem immárom 102 éve a leszokás?! Nagyon könnyü!
Elöször is volt a "beszélöm". Asssszongyák, ez a lelkiismeretünk, vagy a tudatalattink. Mindegy ki, de be nem állt a szája.
Ilyeneket mondott, minden ciginél:
- na tessék, aztán megint panaszkodsz, hogy szédülsz!
- oké, most már tudod, ujabb kiütések jönnek az arcodon (na jó, igazándiból nyünyüknek hivta, de ez a személyes virágnyelvünk )
*** köv. ciginél kezdett durvulni ****
- jo nekem mindegy, de kérlek ne pampogj, hogy olyan rosszul vagy! Ilyenkor nem vagy rosszul?!!?
- muszáj? Nagylánynak akarsz látszani?
- a naaaagyon intellektuálisak nem cigiznek manapság, te is abbahagyhatod!
- fúúúj de büdös!!
Az összes cigis ösmerösömet megkerdeztem, es senkinek nem dumált bele az életébe a "belsö beszélöje". Csak nekem.Ugy gondoltam ez jelent valamit. Ez fontos üzenet. A többieknel nincs semmi baj, de engem figyelmeztet a tudatalattim. Szól, hogy hagyjam abba, különben baj lesz! Hallgattam rá. Hála Isten. 5-6 hónap múlva gyereket vártam. Ennek igy kellett lennie!!

A leszokásból meg nem kell különösebb faxnit csinálni, akkor sikerül. En úgy éreztem meg kell tennem, Ti többiek úgy érezhetitek le kéne szokni. Leteszem a cigit és kész. Holnap uj nap, nincs cigi. Nem tudom elképzelni, hogy nehez legyen. Hiányzik? Persze! A mozdulat, a szertartás. De nem a nikotin!
En abbahagytam a dohányzást, és soha többé nem gyújtottam rá!! Hogy azóta én mennyire utállom a cigifüstöt!!!! Borzalmas!!
Mindenkinek sok kitartást és akaratot kívánok!
Andi

gyongyszem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 19:24   
Ah, vadaszideny.... A jo orr egyebre is jo. Ha a kedves azt mondja, hogy uzleti vacsoran volt, de buzlik a dohanyszagtol, akkor kocsmazott. Ha azt mondja, kocsmazott, de alig erezheto finom cigarettaillat szallingozik a kabatja korul, akkor noi tarsasagban toltotte az estet... Ennek mar csak megerositese a hosszu szoke hajszal a kabat hajtokaja ala akadva. Mindezt megirta Gardonyi Geza annak idejen. En nem reszletezem tovabb, milyen egyeb praktikus elonyei lehetnek egy kifinomult orrnak, a biologusok ravilagitottak mar szamtalanszor, de egyvalami bizonyos: miota nem cigarettazom, mintha meg tobben lennenek azon szemelyek, kiknek meg a szagat se birom

Mària  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 09:27   
Kedves Baràtaim!
Ha még kifogok tartani ,nekem is fog jobbulni a orr szaglàsom,és jobban fogok érezni mindent,talàn szeptemberre mikor a vadàszszezon kezdödik,nem is kell kutyàt vinni magammal.
puszi : mindenkinek Mària

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-11 10:20   
AZ egyik kolléganőm leszokott. Helyette vett egy Opel Corsa-t, s a dohányzáson megspórolt pénz fedezi a havi törlesztőrészletet. Ez is egy szempont .

Egyébként két dolog kell a leszokáshoz:
1. elhatározás
2. akaraterő

A sikertelenség általában abból adódik, hogy az embereknél a kettő közül valamelyik egy kicsit gyengébb a kelleténél. A szerencsésebbek - akiknek mindkettő erős alapokon nyugszik - 100%-os az esélyük a leszokásra. Az nem elhatározás, ha valaki "megfogadja", hogy pl. jövő hónaptól nem gyújt rá.

Korábban kaytee írta: "Hősök vagytok". Én inkább azt mondanám: "megvilágosodtatok" .

gyongyszem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-11 10:01   
Gratulalok azoknak, akik leszoktak! En nem szivok mar kb 2 eve, nagyon lassan epitettem le, es az az igazsag, hogy a fustot immar en is budosnek talalom, de a friss dohany illata a csomagbol... az meg mindig finom illat! (en magam sodortam kezzel a cigarettat)
Beletelt egy par honapba a vegleges elhagyas utan, mig a szaglasom javulni kezdett, de elmondhatom, hogy erezheto kulonbseg. A lehellet frissebb, a szaglas es izles jobb, a tudo (egy par honap utan) jobban birja a biciklizest/gyaloglast, az influenza kevesbe katasztrofalis, az arcbor simabb, kevesebb pattanasa van az embernek... Es a szobak falai tovabb feherek!
A penztarcara valo hatasokat nem kell reszleteznem...
Szoval: csak igy tovabb!!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 09:59   
Ez az alom mar jot jelent Nekem is volt ilyen, en bujkaltam es roppant egett a pofam hogy cigizek . Most mar 94 ota nem szivtam el egyet sem es az a velemenyem hogy nagyon budos . Es öregsegemre sem szokom vissza mert ugye mar 87 vagyok ?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 09:53   
Igazad van Mária, az emléke sokáig megmarad, de egy idö után már csak álmaidban. Tegnap éjjel én is vettem egy doboz cigarettát álmomban, szerencsére ébredéskor eltünt . Tudod mi az érdekes? Hogy álmomban is pontosan tudom, hogy leszoktam, és dugom a cigit, és szégyellem. Ez már azt jelenti, hogy erösebb a tudat ellene mint mellette.

Mària  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 00:23   
Kedves Poesje!
Màr lassan egy honapja lesz ,hogy abba hagytam,de elmondom öszintén néha azért kivanja az ember ezt a francos cigit.Szerintem ez megmarad mindig, ha valaki dohanyzott az életében. De kitartok ,a végsökig!!!!!!!!
Puszi:Mària

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-08 12:23   
Okosan csinálod Maria és jókor is kezdted. Én októberben hagytam abba, akkor nehéz volt a kizavarás
Tartsatok ki. Hány nap van már a hátatok mögött?

Mària  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-08 10:20   
Sziasztok!
Màr a nehezén tul vagyok,de még mindig megvan a vàgy de nemhagyom magam elcsàbitani. Akkor a legnehezebb mikor jön valaki csalàd làtogatoba,és ràgyujt,de vagyok olyan kedves,hogy kizavarom a kertbe,hogy ott karositsa magàt.!!!
puszika nektek.Szoritok minden tarsamnak.Mària

bettina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 21:04   
latom vmiert lemaradt az üzenet eleje,bocs.
szoval csak annyi hogy szoritok mkinek, aki le akarja tenni a cigit
üdv:Betty

bettina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 21:01   
sziasztok!
en is szoregyaltalan nem könnyü, de valahogy en is kibirtam,mar 121 napja!!!bar nem tudom eljutok-e oda,hogy ne jusson eszembe kavehoz,dumalashoz,ha ideges vagyok...
11 öv megerzödik.de majd ha mar lesznek gyerekeim,megnönek es mar megöregedtem,akkor ujra ragyujthatok,mert akkor mar nem szamit:) -ezzel vigasztalom magam idönkent.
szoval kitartast es sok sikert, meg lehet csinalni!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 18:01   
Mindegyikőtöknek szoritok! Hősök vagytok

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 17:05   
2005-05-05 16:44, poesje:
-
...Száz napnál bulizunk

Az egy kicsit korai lesz . Olyan 180 napnál van kb. a határ, ami után már kevesebb akaraterő is elég lesz, mivel általában innét csökken jelentősen a vágy...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 16:44   
Hunor, Mária, sok sikert, kitartás, amilyen nehéz eleinte, napról-napra könnyebb.
Számoljátok a napokat, aztán a heteket, mennyi van már. Száz napnál bulizunk

Mària  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 13:47   
Kedves Mon baràtaim!!
Képzeljétek el màr 3 rom hete ,hogy nem dohànyzok,ami eleinte nagyon nehéz volt.Igaz van olyan nap amikor még eszembe jut.De nem hagyom magam ennek a rossz elvezetnek,ami tönkre teszi az ember szervezetét. Ràjöttem ha ezt a pénzt félre teszem,bizony àm nagyon szép összeget lehet megsporolni ,amiböl màst lehet venni , nem ezt a kàros szenvedélyt. Ugyanis 5 euroba kerül itt nàllam egy db cigi!!! Remélem,hogy sikerül sokàig kitartanom enélkül. Puszi:Mària

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-04 21:24   
Hunor tarts ki!
Ügyi légy!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-04 12:20   
Poesje neked csak gratulalni lehet szuper vagy, mert sajat tapasztalatbol tudom nem könnyu.
Hunor neked meg azt ajanlom fel a fejjel menni fog azt a penzt amit cigire költenel tedd perselybe es majd egy ev utan szamold meg
Mi abbol kisautot vettunk es az egeszseg utan ez sem utolso hogy a penztarcad telik majd meglatod

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-04 12:12   
Jaj Hunor, már olyan régen volt, hogy el is felejtettem

Testi tünetekre annyira nem is emlékszem, inkább a fejemből tudtam nehezen kiverni a cigarettát. Minden étkezés után eszembe jutott, reggel azzal keltem, este lefekvés előtt még elszívtam volna egyet. Az üzletben is ott kellette magát a sok jóillatú dohány. Szóval minden percben eszembe jutott, a régi reflexek éltek. A pavloviak
Most, 7 hónap után néha egy-két hét is eltelik, és nem gondolok rá. Ha fölmérgesít valaki, akkor persze még mindig első reakcióm: de jó lenne MOST egy cigi

Azt hiszem, most már bátran kijelenthetem: leszoktam!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-04 11:58   
1. NAP.

Ingerultseg, irritalt hangulat, alkalmankent enyhe szedules, veritekezes. Szerencsere a munkat nem erinti egyaltalan, csak ha eppen eszembejut, hogy most leszokni akarok - lehet, ha nem gondolnek erre, akkor nem lenne semmi gaz.

Hunor

Poesje, Nalad melyek voltak a tunetek En fokent szivarozni szerettem, de azt is leszivtam, gondolom, egy szivar igy joval tobb cigaretta hatasat tette ki.

gyogytorna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-25 18:40   
Udvözlök mindenkit
Elolvastam a bekuldött dohanyzasrol szolo cikkeket,es szeretnem megtoldani eggyel.

Apam erös dohanyos volt es en meg testverem mint passziv dohanyosok sokat is szivhattunk. En is mar 8 eves koromban el el csentem egy egy cigarettat, es ragyujtottam mikor senki nem latott.
Aztan mint 16 eves probalkoztam raszokni de sehogy sem sikerult. Soha nem izlett, eves elött vagy utan kavehoz,stb.csak köhögtetett. Egy idö utan barati köröm elfogadta hogy en se nem dohanyzom se nem iszom.
Aztan hogy elkerultem magyarorszagrol svedorszagba, itt sem szoktam ra, ha masert nem hat igencsak draga mulatsag volt is meg most is az szerintem.
A lakasomban volt egy szep kifaragott "itt nem dohanyzunk" tabla ami meg mutatos is volt es az elöszobaban sokaknak felkeltette a figyelmet, hogy de fura feliratod van.
Viszont ami akkor meg itt is /70-es evek eleje/ritkasagszamba ment hogy felkertem a vendegeimet hogy az erkelyen dohanyozzanak. Adtam extra papucsokat vagy kinti cipöt nekik. Ti.itt ha valaki vendegsegbe megy az vagy hoz magaval benti cipöt vagy zokniban jarkal.A kinti cipöt azt szinte iratlan törvenyek mondjak itt hogy muszaly levenni, ezzel tisztelve a hazat.
Visszaterve a dohanyzasra: meg a 90-es evek elejeröl eszembe jut egy beteg aki korhazban fekudt tudörakkal,kb 65-70 evesen. Mar nagyon a vegsö heteit elte es nem akart szellöztetni kifele az ablakon at hanem csak a folyoso fele.Borzalmas budös rohadt hus szaga volt,ami a tudöraktol eredt..
Nyar volt, szokatlan nagy meleg es stockholmi korhazakra nem jellemzö hogy legkondicionalo berendezesekkel legyenek ellatva. Bent a beteg szobajaban, /kulön szobaja volt/ ott a falon kepek sokasaga mutatta e beteget mint fiatal katonatisztet lohaton stb. Egy dalias megtermett ferfi kepet lehetett latni, de mindenutt a szajaban cigarettaval. En öszinten szolva ilyen szagot se elötte se utana nem ereztem.
Sokan, mas betegek is panaszkodtak, a szemelyzettel eggyutt, es nagy nagy nehezsegek aran lehetett csak a feleseget rabirni, aki bent volt a ferjenel minden nap , hogy legalabb par percre de nyissanak ablakot.
Elhunyta utan pedig atkellett festeni a szobat mert annyira beitta magat ez a szag.
Kint a folyoson, föleg mint en hogy csak ritkan kerultam oda de hetek utan is erezni veltem ezt a kulönös budösset.
Apamrol meg annyit hogy ö is megjarta a hadifogsagot a szovjetunioban cigerettazott, levagta a szallitolovak farkat hogy abbol kefet kössön amit egy vak nemettöl ellesett hogy kell csinalni, es betudja cserelni cigarettara. 59 evessen halt meg a masodik szivinfarktusa utan, de a dohanyzast nem tudta abbahagyni.

Ezert kell az ifjusagnak vagy fiataloknak amennyire csak lehet de mint peldakepkent mutatni hogy ne kezdjek el a dohanyzast.
Mert ök lesznek aztan a kesöbbi konsumalok.
Nem igaz hogy az elsö 10 cigaretta az izlik, vagy az elsö doboz. Ha tovabb folytatjuk az eszmecseret, ugy akik elkezdenek hasist szivni azok majdnem mindegyike dohanyos volt, es akik atmennek nehezebb drogokba azoknak is a nagyhanyada hasissal kezdte.

Olyan peldakepek kellenenek akik merik mondani hogy nem menö cool a dohanyzas.
Akiket a fiatalok peldakepnek vesznek. Aztan hogy ezek fotomodelek, sportolok esetleg pop egyuttesek tagjai az mar mindegy.

Összehasonlitva a 60-70-es evekkel ma mar sokkal többet tudunk a dohanyzas karos hatasairol,tehat aki ma kezd el dohanyozni,es tisztaban van a következmenyekkel arra itt nem akarok jelzöt tenni de nagyon nagyon rosszul teszi.

Reszemröl nem birom a dohanyfustöt, es nyilvanos helyeken ahol dohanyoznak, es a zene vagy a hangerö miatt az embereknek szinte kiabalniuk kell hogy ertsek egymast, en ott elvesztem a hangom es egy felora alatt berekedek. Ezert ez okok miatt nem is latogatok nyilvanos helyeket. En udvözitönek tartanam ha majd betiltjak itt is a nyilvanos helyeken a dohanyzast.

Mindenkinek tovabbi Kellemes Unnepeket:)

Kékibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-13 23:56   
Sziasztok!

Nekem a dohányzásról való leszokás nem okoz gondot..eddig többszázszor leszoktam már..komolyra fordítva...volt már olyan is, egyszer a 38 év alatt, hogy egy éves nemdohányzás után kezdtem újra...ám, ha valami zűr van, szokott, csak a cigaretta segít..semmi más..soha nem szedtem semmiféle nyugtatót, nem iszom..ha valami nagyon bánt, vagy kiborít..gyorsan főzők egy kávét, este 9 ha olyankor van bajom, és megyek a teraszra cigizni...volt már, hogy pár hét elhagyás után, sírva mentem cigarettáért éjszaka...sajnos..ez van....a családomból egyedül én vagyok dohányos...ennek nagyon örülök..lányaim, vejeim, férjem- egyikük sem dohányzik..ezért csakis a teraszon szoktam, hogy senkit ne bántson a füst...

ibolyka1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-12 23:54   
Sziasztok Mindenki! En pozitivan melette vagyok ahogy az ERPeti irta. En 32 ev utan December 5-en volt 5 eve hogy nem dohanyzom tobbe. Eros az akaratom es az egezseg mellett alok, es megjegyezve meg hogy csak egy penzpazarlo budos dolog. Nem hasznaltam ellene semmit csak az akaratomat es sikerult.Mindenkinek ajanlom soha nem keso eldobni! meglatjatok milyen jo hatassal lessz. Jo egezseget mindenkinek Ibolya

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-11 04:51   
A munkahely valoban nagymertekben befolyasolja az embert akar pozitiv vagy negativ iranyban.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó