2018. november 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Élet Olaszországban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Krisszi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-07 08:59   
Szia!

Bocs, hogy csak most jelentkezem, de már nagyon régen nem voltam ezen az oldalon. Még mindig Szardínián élek és szívesen leveleznék Veled.

Kriszti

verangi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-26 10:31   
Szia Kriszti!
En Algheroban elek mar 4 eve.
Ha gondolod levelezhetunk.
Szia

Krisszi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-07 10:52   
Sziasztok! Szardínián élo magyarokat keresek. Én Olbiától 25 km-re San Pantaleohoz kozel lakom.

Lauretta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-18 16:02   
Szia Reka!
En Leccebol vagyok, te hol laksz? Talalkozhatnank egyszer! Tok jo lenne!
1 hete jottem vissza Magyarorol, en mar 6 eve vagyok itt.
Szia
Lauretta

rekusz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-22 17:16   
Sziasztok!
Van valaki Del-Olaszorszagbol, Lecce-bol vagy kornyekerol vagy esetleg ismertek valakit a kornyekrol? En mar tobb mint 4 eve elek itt, de eddig nem talalkoztam egyetlen honfitarssal sem a kornyeken. . . .

Reka

vicky  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-18 00:17   
probálok visszaolvasni Benneteket, mert már nagyon régota nem jártam erre.
Addig is:
Zsuzsa Empolibol - irtam neked üzit
Toszkánában élö magyarok! Mindenki segitségét, tapasztalatait megköszönném a weboldalam készitésében a www.gportal.hu/toszkana cimen. Nézzetek be hozzám! Természetesen mindenki véleményének örülnék...
Ciao
Viki

aaannnaaa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-17 20:19   
kedves Gyula,
Köszönöm az infot, esetleg ha tudok nekik segíteni vmiben, írhatnak nekem e-mailt a qpia@tiscali.it-címre, amiben a telefonszámomat is meg tudnám adni.
Köszönöm

aaannnaaa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-17 20:16   
Kedves Andrea, nagyon köszönöm, hogy segítettél, remélem, hamar találok is valamit!
Ha bármiben segíteni tudnék, csak szólj!
e-mail címem: qpia@tiscali.it
köszönök még egyszer mindent!

gyula64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 21:14   
Én most voltam Rietiben - márciusban - és oda költözött az egyik nagyon jó barátunk is a kislányával!Sajnos ők csak olaszul és oroszul tudnak de lehetséges, hogy össz lehet benneteket hozni! Esetlen küldeni egymásnak valamit!
Add meg a telefonszámodat e-mailban, hátha jól jön majd valamikor!
Gyula

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-16 18:51   
Kedves Anna,
a munkaval kapcsolatban: iratkozzal be a Centro per l'impiego provincia di Rieti, ez valamikor Collocamento volt.
Itt a weboldaluk:
http://www.provincia.rieti.it/content/show.htm?cat=17
Ezenkivul van meg az "Agenzia interinale", ide is be kell iratkoznod! Itt az elejen csak nehany napos munkarol van szo.
Vannak meg heti ujsagok, nalam Bolognaba ugy hivjak hogy "BO Lavoro", "Riviste per offerta di lavoro."
Minden jot kivanok!
Szia,
Andrea

Ildikò  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-14 19:01   
2004-05-03 09:50, janoeniko:
-
valasz Levinek:

szia,Eniko
szeretnèk gratulàlni a kis LEHELhez.Marikàtòl ès Agitòl kaptam meg a gòlyahìrt.Szia Ildikò Pistoiàbòl

aaannnaaa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 14:11   
Sziasztok!
Rietiben lakom,és szeretnék megismerkedni ottélő magyarokkal...kérlek,írjatok,ha Rieti,Rivodutri,Cittaducale,stb környékén laktok!
A másik problémám,hogy hogyan jussak megfelelő munkához itt kint,magyar létemre..
esetleg ha vki tudna nekem egy-két tanácsot adni,annak nagyon örülnék..
Előre is köszi és Üdv mindenkinek!

Carmen  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-09 19:57   
Szia Andrea!

Orommel olvastam, hogy itt elsz, nem is olyan messze tolem.
En mar regota szeretnek hozzam kozeli emberekkel megismerkedni.
Te miota ellsz itt, es mit csinalsz?
UDV

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-24 17:37   
Szia Agi!

Udvozollek a MON-on,
En itt vagyok nem messze toled.Egy kis faluban Bologna es Ferrara kozott.
Andrea

agiimola  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-23 22:14   
Sziasztok!

Van valaki aki Imolàban èl? Bologna mellett, a forma-1 vàrosa. Màr 4 ève itt èlek, de mèg nem talàlkoztam magyarokkal.

dzsafi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-09 20:25   
Üdv minden fórumlátogatónak!

Szeretném felvenni a kapcsolatot Olaszországban élő, dolgozó emberekkel, elsősorban Sziciliában (pl Agrigento) élőkkel.

aghi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 14:19   
sziasztok ha van valaki brescia es cremona kornyeken nagyon szivesen megismernem. evek ota itt elek, de mostansag egy magyart sem ismerek. ha van kedvetek, irjatok..ide vagy az aghi73@yahoo.it cimre szia mindenkinek

dsusa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-16 16:13   
Szia Carmen,
az interneten meg tudod keresni a magyar konzulatusok cimet Olaszorszagban, van egy Velenceben is (es ha jol tudom, Triesztben is). Ok nagyon sok programot szerveznek, e-mailen kerheted, hogy vegyenek fel az adatbazisba es onnantol kezdve mindig fognak neked kulonbozo programajanlatokat es tajekoztatokat kuldeni. En 3 evig eltem Triesztben, 2001 ota Firenzeben vagyok, de meg mindig kapom toluk az ertesitoket.
Ha jol emlekszem, a Velencei konzult Anna Rossinak hivjak.
Egyebkent hozzad kozelebb is sok a magyar (Bologna, Padova), kutathatsz az egyetemeken is, ott sok osztondijast is talalhatsz.
Sok sikert,
Zsuzsa

Carmen  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-10 23:15   
Sziasztok!

Szeretnek erdeklodni, hogy a triesti magyarokkal milyen modon lehetne folvenni a kapcsolatot? Mar egy ideje itt elek, es meg nem sikerult a kozelemben talalni senkit.
Rovigo mellett..
Megkoszonnek nagyon minden segitseget!!!
udv:Carmen pinksecrets@freemail.hu

micike_IT  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 17:04   
SZia!
Ildiko vagyok, Catania mellett lakom, a ferjem szinten Napoly melletti, ha szeretnel talalkozni, irni, a kosiki@freemail.hu.ra irj, azt gyakrabban ellenorzom.
Ildiko

Kristiano  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 08:08   
Sziasztok! Ismeri valaki közületek a firenzei Kidojo-t?

dsusa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-18 12:35   
2004-05-03 09:50, janoeniko:
-

Szia Eniko,
en ugyan nem Pratoban elek, hanem Empoliban, de azert nem vagyunk tul messze (kb 30 km).
Meg nem volt alkalmam a Magyar Kult.szov-be elugrani, de elobb-utobb megteszem. Lesz valamilyen karacsonyi rendezveny esetleg felnotteknek is? Arrol tudok, hogy a gyerekeknek szokott lenni mikulas-rendezveny.
Egyebkent en tobb, mint 6 eve vagyok itt, dolgozom es ismerek nehany magyart.
Szia
Zsuzsa

kaffa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-08 23:34   
üdv Mindenki!
én Bp.-en tanulok, és egy csoporttársammal februártól Szicíliában (Cataniában) folytathatjuk tanulmányainkat/csere szemeszter-erasmus-(egy másik topikban már..)
azt szeretném kideríteni vhogy, hogy kb. milyen "drága" lehet sz élet Cataniában -mire készüljünk:) pl. albérlet, vagy létezik-e arrafelé is vmi diákszállásos megoldás--ilyesmi:) bármilyen apró információnak is nagyon örülnék:)
..köszönöm:)

erikakovacs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-08 13:45   
2004-10-18 14:01, Ilcsi:
-

Szia Ilcsi!

Erika vagyok, es ez ev marciusa ota elek Olaszorszagban 2 eves kisfiammal es ferjemmel, kb. 60 km-re Milanotol, Codognoban. Ez a kis varos Piacenzatol es Cremonatol 15 km-re talalhato, de meg Lombardiahoz tartozik. Ha meg aktualis az uzeneted, es van kedved, irj!

timea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-06 22:10   
Szia Klari es kedves Mindenki!

Ha jo sokara is, de azert csak valaszolok az uzenetedre, amit meg majusban irtal. Persze azota mar sokszor talalkoztunk, de fokepp telefonaltunk. Latom, azert Te sem latogatsz ide surubben! Nekem sajnos, mint tudod, nincs idom az internetezesre, csak a leveleimet nezem meg, meg arra sincs idom minden nap. Egy kicsit irigykedek azokra, akiknek van "meg" idejuk ilyenekre! Es itt egy kis magyarazkodasra van szukseg a "meg"-et illetve, azoknak akik nem ertenek. Gyerekneveles 24 oraban, haztartas, bevasarlas, tanulas stb... Szoval ezek mellet sajnos nincs sok idom az internetre.

Hogy vagy? Bar valoszinu, hogy elobb beszelunk, mintsem ezt a levelet olvasnad. Hogy van mozzica?

Mi megvagyunk, Lorenzo mar alszik, Roberto kidolt a telegiornale elott en meg netezek!

Es kedves mindenki is!
en is szivesen ismerkednek, leveleznek meg mindig itt elo magyarokkal, sot folyamatosan keresgelek Romaban elo magyarok utan! Irjatok, ha vagytok!

En egyebkent (bar valoszinuleg, mar tobbszor is bemutatkaztam) mar 4,5 eve elek Romaban, a ferjem olasz es van egy 2,5 eves kisfiunk, Lorenzo. En jelenleg nem dolgozom, nem is volt meg lehetosegem itt dolgozni. Ha ezzel kapcsolatban esetleg lennenek otleteitek en is szivesen varnek tanacsokat, batoritasokat, mert mar nagyon frusztral, hogy 4,5 eve nem csinalok "semmit". Nektek milyen tapasztalataitok vannak?

Varom valaszaitokat!

Udvozlettel:

Timea

ginakis  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 12:08   
Ciao!
Pescaraban tanulok Erasmus osztondijjal..Van valaki a kornyeken? Ill. Olaszorszagban, aki szivesen levelezne?
Na ez eleg viccesra sikerult, de mindegy, a lenyeg: kivancsi vagyok a tapasztalataitokra, sztoriaitokra...
Un abbriaccio
Gina

Ilcsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-18 14:01   
Sziasztok,

Milanoban vagy a kornyeken elo magyarokat keresek!...Tud-e valaki segiteni?

Ilcsi

ildida  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-13 17:50   
2004-10-13 09:18, adi67:
-

Szia Andrea, köszi nagyon segitőkész és rendes vagy. Véglegesen szeretnék kinn maradni és még soha nem voltam hosszabb időt 1 hónapnál, ugy hogy nagyon belevágok a közepébe. Remélem jól sül el. A párom nagyon normális vele nem lesznek gondok (remélem) de majd meglátjuk. Most megyek megkeresni amit mondtál, majd még irok, köszi, Ildi

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-13 09:18   
13/10/2004 8:59 ildida
Szia ildida!
Catania kornyeke nagyon szep resz,es majdnem mindig meleg van,.A beileszkedessel szerintem nem lesz gondod,az olaszok ebbol a szempontbol nagyon nagyon baratsagosak.A munkahely viszont...nem tudom,Cataniaban hatalmas a munkanelkuliseg,de ha a tarsad fizetesebol megtudtok elni akkor nem lesznek gondok.Hivatalos munka nagyon keves van ,de lehet hogy szerencsed lessz.
szerintem a magyar utlevel eleg lessz ha kiviszed,de remelem olvassa ezt a topicot ,mas Magyar is aki talan tobbet tudna segiteni ezzel kapcsolatban..Kint akarsz maradni veglegesen?Mert akkor egesz mas papirok vannak amit itt olaszban kell elintezni.Ezzel kapcsolatban olvasd el Melinda beszelgeteset noraval a kezdes csalad topikban itt az olaszorszagnal.Eltel mar hoszabb ideig itt olaszban??vagy ez lesz az elso tapasztalatod??
Udv:Andrea

-boccs!Olvasd el Melinda beszelgeteset Maraval,nem noraval.

ildida  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-12 21:34   
2004-10-12 12:13, adi67:
-

Szia Andrea! Köszi a választ, nagyon jó lenne ha tudnál egy-két dologra válaszolni.
A következő hónaptól Catania környékén fogok élni és még fogalmam sincs, hogy milyen lesz, hogy tudok majd beilleszkedni, találok e munkát, milyen dokumentumokat vigyek magammal, egyszóval most egy kicsit kaotikusnak érzem a kiköltözést. Magamról egy pár szót: 41 éves vagyok és a párommmal lassan 5 éve vagyunk együtt, de most sziciliába helyezték, tehát ő is uj ott.
Máskülönben nápolyi. Tehát ha tudnál mondani egy két jó tanácsot köszi

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó