2018. december 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON - Cikkeink kapcsán >> NÉMETORSZÁG: A lila tehén magyar kapcsolata
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 Sandor Szabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-22 13:08   
Kedves Miklós!
Teljesen egyetértek a kritikáddal. Sajnos, '72-óta teljes mértékben trancsírozták a
Kraft Foods vállalat hentesei a Milka-lila-
tehenet. Gondolj bele, annak idején csak
6 táblából állt a Milka-sorozata. Manapság már nem is tudom leltározni
a számos, lila színben "tündöklö" gyártmányokat.
Az elmúlt évtizedek folyamán egyre jobban giccsesedett a Milka rekláma is,
mind a TV-ben, mind a téli sportok helyszínein.
Mi annak idején megpróbáltuk a lila színnel, izléses stilusban a csoki kedvelöket megnyerni, mert a Ritter Sport
mint konkurrens, nagyon sikeres volt abban az idöben. (Nekik is 6-7 táblából állt a sorozatuk '72-ben.Ma nem több, mint a duplája látható a polcokon).
Ök kevesebbel is beérik. Eben: "Quadratisch, praktisch, gut".

Üdvözlettel Sándor

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-18 11:26   
Nálunk is lesz lila nyuszi, az már biztos!

Mióta tudom hogy Sándor a lila tehén apukája, nem tudok úgy a Milka-polcok elött elmenni, hogy ez eszembe ne jutna.
No meg vannak az óriási lila tehénkék az üzletek bejáratánál csóváló farokkal - hát ezt kissé kiccsesnek tartom, de ez csak az én véleményem...

Kellemes húsvéti ünnepeket minden kedves MON-tagoknak,

Miklos_d

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-15 07:22   

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-07 21:33   
2002-08-28 10:26, Sandor Szabo:
-
Kedves Calyx!

"Kakaó helyett mit használnak?"

Erre a kérdésre nem tudok kielégítö választ adni. Egy pár hónappal ezelött olvastam az újságban, hogy a kakaó termesztöknek nagy természeti és gazdasági problémáik vannak. Hogy mi fogja pótolni a kakaót, nem tudom. Talán tud valaki erre a kérdésre részletesebb választ adni (?).

Üdvözlettel, Sándor
-

Kedves Sándor ,

eszembe jutottal tegnap mikor olvastam a NY Times-ban:
"Le Club des Croqueurs de Chocolat"-rol

http://www.nytimes.com/2002/10/06/fashion/06CHOC.html

Elso es legfontosabb kovetelmeny! 60% + %kakao tartalom

http://www.croqueurschocolat.com/

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-31 19:31   
Kedves Lisa,

köszönöm szépen az elismerö szavakat s a dicséretet is, de itt kisorsolásrol van szo, s nem szorgalmi dijrol.

Szeretettel üdvözöllek, Andrea

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-31 16:40   
Én is gondoltam már sokszor ki nyerte a" lila tehenet" ?
Szerintem az andi_usa-nak kellene megkapni, azt hiszem senki nem írt be annyit a Fórumba mint Ö! Meg aztán, nagyon segítökész mindenkihez!

Szeretetteljes üdvözletem:

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

Grace  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-31 12:50   
2002-06-28 15:24, Sandor Szabo:

Más. Egy nagy komplimenttel tartozom a MON szerkesztö csapatának. Különösen Simon Hunor által végzett (hazafias) munkájáért. Ö egy hidat vert a magyarok és a magyarnak maradt honfitársaink között. Ez egy nagyon dicséretreméltó cselekedet. Így tovább.

Csatlakozom Szabo Sandor soraihoz. Nagyon megszerettem ezeket a Forumokat... és velem együtt a svajcban élö magyar asszonyok nagy része is csak gratulalni tudunk hozza, és kivanunk tovabbi sikereket.

Maria Grace Zürichböl

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 15:50   
Calyx,

nemsokara megy az ertesites - igerem. Az elozo nyertes sajnos nem jelentkezett, e-mail is cime is megvaltozott, vagy teves volt. Ezert ismet sorsolas lesz.

Hunor

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 15:39   
Üdvözlet !

Az elso csokoladet ahogy mi ismerjuk Johannes Van Houten holland vegyesz csinalta
1828-ban,es majd 1847-ben Angliaban Fry & Sons of Bristol arulta.
Es 1875-ben a svajci Daniel Peters gyaros volt,aki eloszor keverte tejjel es ugy szuletett a tejcsokolade.
Jo minosegu tejcsokoladehoz kell 33% + kakao por .
Ma 7% vagy kevesebbet hasznalnak a tomegtermelo csokolade gyarak.
Milka csomagolo papirjan:
tartalom:cukor,kakao vaj,sovany tej,csokolade (hmmm ! nem kakao ?),
tej zsir,tej savo,mogyoro paszta,soy lecithin,vanillia (nem termeszetes,hanem mesterseges),
foldimogyoro es mandula paszta.

<<Fórumba írók között sorsoltuk ki, melyről a napokban értesítjük a nyertest, és természetesen olvasóinkat is .>>

Ki nyerte ?

Sandor Szabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 10:26   
Kedves Calyx!

"Kakaó helyett mit használnak?"

Erre a kérdésre nem tudok kielégítö választ adni. Egy pár hónappal ezelött olvastam az újságban, hogy a kakaó termesztöknek nagy természeti és gazdasági problémáik vannak. Hogy mi fogja pótolni a kakaót, nem tudom. Talán tud valaki erre a kérdésre részletesebb választ adni (?).

Üdvözlettel, Sándor

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-26 23:57   
Kedves Sandor,

<<Több amerikai ismerösöm tudósitott arról, hogy már ott is majszolják a lila csokit.>>

Target arulja,de nem ismerik itt nagyon.
Lanyom szereti ,meg nekunk mindig jobb ami neha kaphato es europai

"The grass is always greener on the other side of the fence."

<<Remélem, hogy a csoki minösége nem fog rosszabbodni az egyre kevesebb kakaó hozzáadásával.>>

Kakao helyett mit hasznalnak ?
Üdv,
-c.-

Sandor Szabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-26 15:50   
Kedves Calyx!

Manapság rengetegen küzdenek egy munkahelyért. Különösen a fiatalok problémája a pénzkeresés. Sokan majdnem ingyen ajánlják fel munkaeröjüket, egy állás megszerzésének reményében. A hirdetövállalatok is lassan egyre kevesebb honorárra számithatnak, a munkaidö azonban egyre hosszabb lesz (a túlóra fizetése nélkül).

Visszatérve a Milka sikerére. Több amerikai ismerösöm tudósitott arról, hogy már ott is majszolják a lila csokit. Tudomásom szerint Jappánban is.

Remélem, hogy a csoki minösége nem fog rosszabbodni az egyre kevesebb kakaó hozzáadásával.

A La linea-manusz nekem is tetszik. Itt Németországban többször látható a különbözö reklám-változatokban is.

Üdv. Sándor

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-23 13:38   
Kedves Sandor,

en nem,a lanyom tanulta ki az egyetemen,
O a "graphic designer" a csaladban,
O meg frissen van kint a nagy eletben.
(Elso munkahelyet el is vesztette,
Arthur Andersen-nel
volt 'art director'.
Tudod az Enron/Arthur Andersen cirkusz)

Egyebkent megtiszteltetes,
hogy itt vagy
.....azt tudod,hogy nemreg kezdtek az USA-ban a Milka-t arulni ?,
es csakis a Target aruhazban,lanyom szereti ,
most tudja,hogy
magyar "kollega" csinalta a csomagolast:-)
Nagy szo ! foleg aki a szakmaban van es tudja,hogy mennyit kell megkuzdenie a muveszeti szabadsagert !

Lanyom csinal filmeket is,most kettonek kell
megjelennie az europai MTV hamarosan,de datumot nem adtak...ez hobbi meg.

En kedvelem
Osvaldo Cavandolit, ismered ?,
O csinalta a "La Linea"-t
(ami ment Magyarorszagon,mint
"Menö Manó")

Üdv,
-c.-

Sandor Szabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-23 13:12   
Kedves Calyx!

Köszönöm szépen villám információidat. Remélem, hogy te nem tartozol a "szenvedök" névsorába.(?). Show must go on!

Üdv. Sándor

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-23 12:45   
Kedves Sandor,

biztos ismered az angol kozmondast:
"what goes around comes around"
es ez igy van...

irod:"Tudomásom szerint az Euro szimbolumát egy bank alkalmazottja
tervezte meg. Ö is honorár nélkül maradt."

cikk rola a Guardian Unlimited Observer-bol:
http://www.observer.co.uk/euro/story/0,10818,624284,00.html

"Arthur Eisenmenger, now 86, created the euro symbol - which is being presented as a 'brand new' sign - more than a quarter of a century ago. It was one of his last assignments before retiring as chief graphic designer for the European Economic Community, as it was then. But he has yet to receive any recognition of his role. 'He doesn't want money, just a "thank you" would be nice,' his wife, Mechthild, told The Observer.

A few days ago he got his first look at the new currency when Mechthild delivered an introductory pack of euro coins to her husband - who is confined to a wheelchair in the St Elisabeth retirement home in Eislingen, southern Germany, and can no longer feed himself after a fall a year ago. 'I placed a coin in his hand, he turned it over and over and gazed long and hard at the &#8364; symbol,' Mechthild said. 'He told me they had copied his design correctly, even down to the width of the curve.'

Eisenmenger designed the &#8364; as a generic symbol of Europe years before the new currency was mooted. 'I drew it without much consideration,' he said in an interview some years ago. 'I wasn't thinking of the euro at the time, but just something that symbolised Europe.' ".............

Arthur Eisenmenger, 84, schaffenskräftiger Grafiker aus dem schwäbischen Eislingen
und sein größter Erfolg. Mehr als 25 Jahre ist es her, da saß Eisenmenger in einer Behörde der EG, wie das damals noch hieß und zeichnete dieses: das Zeichen für den
Euro.

http://www.swr-online.de/europamagazin/archiv/1999/09/18/p5.html

Üdv,
-c.-

Sandor Szabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-23 12:24   
Kedves Calyx!

Valószinüleg, eddig nagyon sok feltaláló, vagy kitaláló halt meg szegényen. Valaki, vagy valakik, a másik oldalon gennyesre keresik magukat az ingyenkapott ötletek piacoltatásával.

Ök is el fognak patkolni egy szép napon, szerény profittal a keresztfa alatt - így a "Mennyei Törvényszék" (legalább ott) müvelheti igazságszolgáltató szerepét.

u.i.: Tudomásom szerint az Euro szimbolumát egy bank alkalmazottja tervezte meg. Ö is honorár nélkül maradt.
Szegény EUROpa!!!!!

Üdv. Sándor

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-23 00:01   
Kedves Mindenki,

"Egy pereskedésnek nem volt egyáltalán értelme, mert én a rövidebbet húztam volna, nem beszélve az esetleges nagy ügyvédi költségekröl. Igy eddig (30-év után) az erkölcsi sikerekböl élek. Ez is roppant fontos, csak nincs egyáltalán arányban a Milka óriási világot átölelö gazdasági sikerével."

Ez hasonlit a Harvey Ball grafikus tortenetere,aki kitalalta a "Happy Face"-t,(smiley).

Meghalt 79 evesen es keresett 45 dollart a Smiley-ert!
= igen, az O talalmanya.

Lanyomnak az egyetemen a kedvenc professzora mindig egy magyar grafikust emlegetett, Kalman Tibort (1949-1999). O is nagyon hires magyar reklamgrafikus. Most nemreg hunyt el. Atyja a Benetton "Colors"-nak!

Konyv rola:
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/stores/detail/-/books/1568981503/reviews/ref%3Dpm%5Fdp%5Fln%5Fb%5F6/102-0512409-6319304

Üdv,
-c.-

Sandor Szabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-20 14:56   
Kedves Pompéry Judit és Zsizel,

igen, megigértem. Kezdtem is az írást, azonban hamarosan rajtakaptam magamat, hogy politizálni kezdtem. Ha a politikai köritést elhagyom, csak egy nagyon szép "üdvözlö-lap" marad meg Gyopárosfürdöröl és rövid pesti tartózkodásom eredményeként.

Az is valami. Sorry!

Szivélyes üdvözlettel,
Sándor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-18 01:55   
Kedves Sándor,

fokozott érdeklődéssel várjuk a már két hónapja beígért beszámolót az orosházi/ gyopárosfürdői napokról. Lehet persze más rovatban is, hisz ott nem lilák a tehenek.

Baráti üdvözlettel

Pompéry Judit

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-28 23:25   
Kedves Bubó doctor,

a lila tehén születésének sztoriját, és a Szabó Sándort bemutató cikkünket elolvashatod honlapunkon, Németország alatt.

Ime a pontos link is: http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=19

Üdv,

Hunor

Bubó doctor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-28 22:01   
Köszönöm válaszodat. Eddig nem jöttem rá, hogy miért lila a tehén, de most sokkal "okosabb" lettem.

Üdv: Bubó doctor

Sandor Szabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-24 11:31   
Kedves Zsizel,

elsö, kedves leveledböl nem tünt ki egy tegezödés lehetösége. Így, mint "ovatos ember", a magánzás formáját választottam.

Egyébként én is nagyon örültem válaszodnak.

Tartsuk továbbra is a kapcsolatot.

Üdvözlettel Sándor.

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-23 18:49   
Kedves Sándor,

örültem a válasznak. Lehetne egy kérésem? Itt a magyaronline.net-en azt hiszem, mindannyian tegezödünk, könnyebb lenne nekem is, irnál a továbbiakban tegezödve? Vagy ragaszkodsz az önözéshez? Te döntsd el! Türelmesen várom a beszámolót. Én is készülök eggyel.

Üdvözlettel Zsizel

Sandor Szabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-23 12:02   
Kedves Zsizel!

Higyje el, hogy nekem az erkölcsi siker sokkal fontosabb, mint az anyagi. Sajnos az elsöböl nem lehet kenyeret, szalonnát és zöldpaprikát vásárolni.

Mindettöl függetlenül nem kívánok sokat rimánkodni, mert szerencsére még nem vagyok hajléktalan és hogy jó egészségnek örvendek, az a legfontosabb.

Jelenleg látható egy kis reménysugár a horizonton, ugyanis julius 1-én életbelépett egy új német szerzöi jog (törvény), ami szerint számithatok egy honorárral visszamenöleg, vagy a közeljövöben.

Ami a magyarországi látogatásom beszámolóját illeti, türelmét kérem, mert jelenleg több feladattal halmozott el mostani hirdetöirodám vezetöje.

http://www.headlab.de

Szivélyes üdvözlettel,

Sándor

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-22 18:27   
Kedves Szabó Sándor,

gratulálok a lila tehénhez!!!

Szomoru, hogy csak az erkölcsi elismeréssel van honorálva ez a nagyszerü ötlet és kivitelezés. Növelni szeretném ezen szavaimmal az erkölcsi elismerést! Gratulálok! - Örömmel várom és fogom olvasni a beszámolót a Mo-i látogatásról. Melyik rovatba kerül?

Üdvözletem a közeli Mannheimböl,

Zsizel

Sandor Szabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-22 11:13   
Kedves doctor úr!

A tehén azért lila, mert a 70-es évek elején a Milka nem volt egy nagyon ismert márka és az eladása sem ment olyan simán. A Suchard cégnek szüksége lett egy nagy, nagy atütö ötletre a reklámozás csataterén. A csoki már akkor lila csomagolásban volt, így született meg egy nagy nagy ötlet, a lila tehén. Mint bábaasszony, egy nagyobb befektetés segítségével talpraállitottuk az ellöst. Ma, 30-év után még mindég tejel az ötlet a mostani Kraft Jacobs Suchard cégnek.

Bubó doctor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-20 18:44   
Miért lila az a tehén?

Sandor Szabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-28 15:24   
Kedves Pompéry Judit!

Nagyon megtisztelt pozitiv megjegyzéseivel a Milka-lila-tehént illetöleg. A mult év szeptemberében bukkant rám az internetben Léderer Pál úr a Népszabadság online föszerkesztöje egy korábbi "Der Spiegel" cikke nyomán. Abban arról volt szó, hogy a tehén kitalálója nem kapott semmiféle juttatást ezért az ötletéért. A régen kiadott és sajnos még ma is rendelkezésben álló "német szerzöi-jog" tette ezt lehetövé a Young&Rubicam frankfurti hirdetöirodának és természetesen a csokigyár Kraft Jacobs Suchard-nak az örömére. Egy pereskedésnek nem volt egyáltalán értelme, mert én a rövidebbet húztam volna, nem beszélve az esetleges nagy ügyvédi költségekröl. Igy eddig (30-év után) az erkölcsi sikerekböl élek. Ez is roppant fontos, csak nincs egyáltalán arányban a Milka óriási világot átölelö gazdasági sikerével.

Más. Most töltöttem tiz napi szabimat szülövárosomban Orosházán és a közeli Gyopárosfürdön. Nagyon sok jó benyomást szereztem volt hazámról, de erröl bövebben fogok beszámolni a MON honlapján az elkövetkezö napokban.

Más. Ön, mint értesültem, berlini lakos. Azért is emlitem itt meg, hogy Pröhle Gergely úr a magyar berlini nagykövet is megtisztelt egy E-Mailben és kilátásba helyezett nekem egy digital-kiállitást a berlini nagykövetség épületében. Az új választások új szituációt teremtettek, ez valószinüleg az oka, hogy az ötlet sajnos idáig parlagon hever.

Más. Egy nagy komplimenttel tartozom a MON szerkesztö csapatának. Különösen Simon Hunor által végzett (hazafias) munkájáért. Ö egy hidat vert a magyarok és a magyarnak maradt honfitársaink között. Ez egy nagyon dicséretreméltó cselekedet. Így tovább.

Üdvözlettel,

Sandor Szabo

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-13 19:41   
Visszatérve azonban a lila tehénre: úgy tünik, idönként vannak nagy ötletek, amelyek a maguk területén korszakalkotóak - és mellesleg a feltaláló magyar mivoltán keresztül öregbiti hazánk hirnevét is. Ilyen a lila tehén, de ilyen volt pl. késöbb "a" Rubik-kocka is.

Megvallom, mióta a magyaronline.net jóvoltából tudom, hogy az alpesi lila tehén valójában magyar, teljesen másként eszem...

Ez a sikersztori különben nálunk a családban példaértékü: szobrásznak készülö lányomnak rögtön felhivtam rá a figyelmét. Facit: ha van ötlete, van remény arra, hogy a képzömüvészeti föiskola elvégzése után talán nem lesz munkanélküli.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-13 16:21   
Kedves Frédi,

köszönöm az elismerést. Úgy érzem, azok, akik bekapcsolódtak eddig a magyaronline.net fórumába, bárhol is éljenek, bármilyen okból hagyták is el szülöfölkdjüket, magyar mivoltukban ugyanazokkal az alapvetö gondokkal küzdenek, amelyek az emigráció problémái voltak és amely kérdések megvitatására a nyugati emigrációs értelmiségi szervezetek szervezödtek a Pax Romanatól a hollandiai Mikes Kelemen Körön keresztül az Európai Protestáns Magyar Szabadegyetemig. Igy az itt felvetett kérdésekböl, gondokból nekem "visszaköszönnek" az EPMSz korábbi konferenciái. (Idei témánk az anyanyelv volt "Nyelvében él e a nemzet?" cimmel, ahol többek között egy Nápolyban élö olasz professzor, Amadeo di Francesco tartott elöadást arról, hogy kik miért és hogyan tanulnak nála Nápolyban magyarul. Hasonló eset, mint az eheti cimlapon látható holland történet.)

Ha a fentiek alapján bárkinek is tudok használható tanácsot adni, megfigyeléseimmel, véleményemmel irányt mutatni vagy csak egyszerüen azt az érzést megadni, hogy nincs egyedül, akkor az nagy örömel tölt el. Akkor már nem éltem hiába.

Baráti szeretettel

Pompéry Judit

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó