2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Könyvek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 következő lap )
 fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-15 21:12   
Egy ismerôsöm révén hozzájutottam egy érdekes könyvhöz, amely a magyar "konyhanyelvet" elemzi. Figyelmetekbe ajánlom. (Azokra gondolok, akiknek nem unalmas "kutatni" a magyar szavak eredetét.)
http://erdelyert.hu/termek/csabaine_cser_katalin-tortenelmi_magyar_konyhanyelv_2004

Hollai H.O.  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-03 13:07   
Kedves barátaim !

„Szent Istvántól Polgár Juditig”
A magyar szellem 101 kiválósága

Olvasókönyv fiatalnak, öregnek

Múlt év nyarán már irtam egy pár sort 2004 karácsonyán megjelent könyvemről és úgy tudom mások is, akik olvasták a könyvet, feltették véleményüket a Fórumra.
A magyarországi terjesztők kérésemre 50-60 példányt küldenek Németországba, hogy az itt érdeklődőknek tudjak egy-egy példányt küldeni.

Kihangsúlyoznám, hogy a könyv fiatalok számára hasznos kiegészítő olvasmány lehet, a magyar kultúrtörténet tanulmányozásánál.

Az érdeklődők akár telefonon, akár email címemen megtalálnak. ( 0049 8131539 590 )

Minden magyaronline olvasót szeretettel üdvözöl,

Hollai Hehs Ottó

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 10:11   
Nos, könyvek...
kerestem a topikot, hogy hol is van helyén egy hír a Torinói "Fiera del Libro"-ról ...

Tehát könyvek...
Tegnap volt szerencsém eljutni a híres-neves torinói könyv-vásárra.
Kiinduló pont egy cd-rom volt, amit a fiam logopédusa ajánlott, hogy használjuk otthon is. Meg akartam venni, de csak a neten lehet hozzájutni, vagy - mint írja az Erickson kiadó honlapja - ott lesznek a torinói könyvvásáron, ahol személyesen is elhet vásárolni. Hát nézelődtem egy kicsit, mikor is és hol is lesz, és mikor érdemes elmenni. Így találtam rá Coelhó-ra aki pénteken személyesen dedikálta könyvét, és Angela és Folko Terzanira, akik szintén egy előadás és filmvetítés keretében, Torinóban is személyesen bemutatták Tiziano Terzani utolsó könyvét a "La fine e' il mio inizio"-t...

Coelho-t szinte betemmették az olvasó-rajongók, alig lehetett odajutni, aztán a végén mégis sikerült kicsikarni egy aláírást utolsó könyvének fedőlapjára, a cd-rom-ot Kikinek megrendeltem és otthagytam másik 100 eurot különböző nagyon aranyos, hogyishívják csak... nevelő-mese-könyvekre, és edukatív játékokra. ( talán soknak tűnik, de biztos vagyok benne, hogy nagy hasznát fogjuk látni... )

Nos, ezután már csak a Terzáni előadás volt hátra.
Egy órát vártunk a tumultusban, de megérte. Amikor bejutottunk és leültünk fiam azonnal előrement pici fényképezőgépével és szinte a konferenciaasztal túloldaláról fényképezte Folko-t és Angelát, akik nagyon nevettek a "jövő generáziójának fotóriporterén", hogy igen, ma már mindent nagyon korán kezdenek... . Aztán Folko mesélt édesapjáról, és utolsó könyvéről, fiam pedig - mint a mesemondó délutánokon szokás - leült a szőnyegre az újságírók és a fényképészek elé, és halgatta az előadást... Kellemesen telt el a két órás előadás meséléssel és filmvetítéssel. Folko mesélt édesapjáról, és egy kicsit magáról is.. Először találtam magam szemtől szemben egy olyan (vagyis azonnal kettő) emberrel, akiket könyveiken keresztűl már ismertem és csodáltam. Kellemes volt látni, hogy Angela is és Folko is sokkal "természetesebbek" mint a tv-ben és különböző fényképeken...
Az előadás után ők is "dedikáltak" kiadójuk standjánál. Mi egy kicsit hamarabb értünk oda és vártam Kikivel, hogy jöjjenek. Gondoltam, újságírók és fanok tábora fogja követni őket, s míg vártam odaléptem egy kedvesnek tűnő, alacsony őszülő, szerényen ott álló hölgyhöz;
- Itt fogja Folko és Angela dedikálni Tiziáno könyveit...? - látszott a hölgyön, hogy nem tudja mit válaszoljon, majd egy pillanatnyi szünet után, kedvesen mosolyogva...
- Igen, mit dedikáljak önnek, Folko azonnal csatlakozik hozzánk...

Nekem tátva maradt a szám, váltottunk németre, elnézést kértem tőle, hogy nem ismertem meg, sajtókonferencián magasabbnak képzeltem el és a reflektorfényben is mintha fiatalabbnak tűnt volna. Láttam rajta, hogy könnyes a szeme... természetes... mindenki imádja féjét és próbálja megfejteni utolsó sorait, melyen keresztül mindenki bizonyos "szellemi megváltásban" reménykedik. Megtudni, hogyan sikerült Tiziánónak szembenézni evidens halálával és megbékélni a világgal és az elmúlás gondolatával. A nagy tumultusban ám sokan elfelejtik, hogy Angela Staude nem más mint szretett férje "özvegye"... Senki nem kérdezte, hogy Folkonak és Angelának hogyan sikerült "megbékélni" ugyanazzal az elmúlással, melyel Tiziánó maga - oly bölcsen - csak mint testéből való kilépésnek fogott fel... Nos, rettenetesen meghatott ez a kedves, törékeny, idős hölgy s bár Folko miatt mentem el, mégis örülök, hogy találkoztam és beszélgethettem Angelával is.
Nos könyvről nem írtam. Nem tudnám Tiziano melyik könyvéről írjak. Olvastam szinte mindet, és az "Un indovíno mi disse"-t már ajánlottam a "Mit olvasol most..."-ban. Senki nem írt vissza, így gondolom senki nem ismeri és nem olvasta Terzani könyveit. Ha mégis, örülnék a véleményeknek.... ismeri valaki őket?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-05 10:50   
Kedvenc olvasmányaim közé tartozott mindig Émile Ajar Előttem az élet c. könyve. Aztán egyik kedvenc írom is lett, mert egy ötletes fogással megviccelve a francia irodalmi közéletet kétszer nyert Goncourt díjat, amit csak egyszer lehet. Azt úgy csinálta, hogy ...
Az egész azért jutott eszembe, mert olvastam egy cikket http://www.delmagyar.hu/cikk.php?id=217&cid=123624 , ami valójában nem a könyvekhez kapcsolódik, a történetről viszont nekem egyből Romain Gary Lady L.-je ugrott be.

Ja, Romain Gary = Émile Ajar

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-28 19:42   
Könyvajánlat: Edward Fox: "Der Erleuchtete Ungar" Klaus Wagenbach Kiadó, Berlin 2006, 96 oldal, ára 12,90 €.
Körösi Csoma Sándorról szól.
(Hírforrás: Frankfurter Allgemeine Zeitung, 27.03.2006)

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-10 04:00   
Az ünnepekre, egyfajta könyvajánló:

Egyedi, szokatlan kötet.. Jókai Anna: Virágvasárnap alkonyán

A http://www.libri.hu -n még mindig megtalálható, ára 1890 Ft.

Enikö  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-19 20:12   
Egy nagyon érdekfeszítö olvasmány került a kezembe, Hollai Hehs Ottó könyve „A magyar szellem 101 kiválóságá-“ról
- elkezdve Szent Istvántól napjainkig.

Történelmi és politikai személyiségeket, a tudomány, a müvészetek, az irodalom és a sport kiválóságait mutatja be tömör leírásban a Németországban élö Hollai Hehs Ottó úr.

A könyvet mindazoknak szeretném tovább ajánlani, akiknek vagy nem volt alkalmuk behatóbban a magyar történelemmel foglalkozni, vagy a korábbi múlt és a jelen kiemelkedö magyarjairól szeretnének többet megtudni.

Mindenféleképpen nagyon érdekes és szórakoztató könyv, nagyon sok címszóval ékesítve, ami felhívást is jelenthet egyéb kiegészítö olvasmányok felkutatásához.

Különben, a könyvre a MON-oldalán találtam rá, ahol maga az író is már bemutatkozott.
Köszönettel tartozom ezúton a MON-szerkesztöségének.

Enikö T.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-03 11:13   
MOLANDIKA UZENETE:

Déváról nem jelent meg helytörténeti könyv? Esetleg Ki kicsoda Déván? Vagy ehhez hasonló témájú könyv?
Ha igen, hogyan lehet hozzájutni?

Előre is köszönöm, Andi

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-19 00:41   
Image hosted by Photobucket.com

most éppen..

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-14 10:36   
Lowy Dani (MON-tag) hamarosan megjeleno kotetenek ismertetese:

Lőwy Dániel A Kálváriától a tragédiáig - Kolozsvár zsidó lakosságának története. Monográfia. (Kolozsvár: Koinónia Kiadó, 2005). Színes borító, kemény fedél, 600 oldal.

E könyv több, mint sors-kockákból gondosan összerakott, a korszak egységes képét kiadó mozaik. Az elembertelenedés, illetve a körülményekkel szembeszegülés, az embernek maradás könyve. Letűnt, de hagyatékában, szellemi örökségében tovább élő közösség krónikája. Voltaképp gyors, egyetlen évszázadnál is rövidebb történet. A 19. század közepén kezdődik. A zsidóknak akkor a kolozsmonostori római katolikus templom környékén, a Kálvária dombja alatt engedélyezik a letelepedést; következik gazdasági és vallási életük, oktatásuk és művelődésük virágzása, szervezett intézményrendszerük kialakítása, fejlesztése – és hirtelen erőszakos megszüntetéssel: tragédiával ér véget mindez. A könyvben megszólalnak a túlélők (deportáltak, munkaszolgálatosok, a Kasztner-vonat Svájcba menekített utasai és a második bécsi döntés határvonalát átlépő Romániába menekült vakmerők), és a keresztény kortanúk (a belső erkölcsi iránytűhöz igazodó segítséget nyújtó személyek, többen közülük a jeruzsálemi Jád Vásem által elismert igaz keresztények). A két oldali közelítés árnyaltan eleveníti fel a mintegy hatvan évvel ezelőtti eseményeket. Feltárja, mit érzett az, akit a csendőrök kizavartak lakásából, a csőcselék gúnyos megjegyzései kísértek az Irisz-telepi téglagyárig, de azt is, hogyan nézte végig a keresztény szomszéd, hogy a több gyerekes Weisz-családot összeterelik, szemetes kocsin viszik el a sarki boltost, a gyerekek tanítóját, tanárát, a család orvosát, szabóját, vagy a gyári munkatársat. Ugyanis a város közel 17 ezer lakosa közül csak mintegy háromszáz élt fényűzően. A Taps, fájdalom és szégyenérzet című fejezet arra keres választ, mit érzett a város lakossága a zsidók elhurcolása után.
A szerző távolságtartó: nem ítélkezik, nem marasztal el, és nem is magasztal fel senkit. Mindenkit a cselekedetei minősítenek; a gaztettek elkövetőit: a verőlegényeket, a feljelentőket, a haszonélvezőket, másfelől az embermentőket, a keresztény személyi irataikat odakölcsönzőket, az üldözötteket élelmező, a zsidó vagyont megőrző keresztényeket. Mivel az akkori Kolozsvár lakossága nem érte el a száztizenegy ezret, mindaz, ami a városban történt, belterjes. Az emberségesek és aljasok gyakran egyazon asztaltársasághoz tartoztak, mígnem a történelem szembenálló táborokba sorolta őket.

Valaszol ebben a topikban is, valamint e-mail cime: dlowy_KUKAC_cbmse.nrl.navy_PONT_mil

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-26 18:00   
Balàzs Bélàt aki ismeri és szereti örülhet egy német kiadàsnak: Der heilige Räuber und andere Märchen cimmel . Kiado: Das Arsenal, Berlin 2005 196 oldal, Svàjcban 30.70 Frank. Mäsutt biztos olcsobb.
A szerzöröl szép cikk jelent meg ma Balàzs Bélàrol, aki a mesék megszàllottja volt. A legszivesebben a meséknek minisztériumot rendezett volna be. "Ne vegyétek el a gyerekektöl a mesét!"mondta kritikusainak.
Nagyon csàbito lenne megvenni, de elöbb megnézem Pesten , nem olcsobb e magyarul elolvasni fantasztikus meséit!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-14 11:14   
IBOLYA UZENETE:

Felfedeztem egy nagyon jo könyvet, németül olvastam: “Der Keltische Ring“ Az iroja Björn Larsson, svéd iró.
Kerestem az internetben hogy meg van e magyar forditást de nem találtam meg. Öszintén ajánlom, Olvasátok el, ha lehet, megéri.
http://www.les-art.de/buecher/der_keltische_ring.html
http://www.buchkultur.de/tip/1998-09.htm
http://www.arte-p.de/titel.htm?t_ringk.htm

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-14 11:13   
TESSENYI GYORGYI UZENETE:

2005-04-17 13:34, Ferencz Zsuzsanna:
-
Valoban nagyszerüen ir, én is csak ajànlani tudom!!!!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-14 11:12   
FERENCZ ZSUZSANNA UZENETE:

Most fedeztem fel, hogy Bodor Pál (Diurnus), aki ugyan nem MON-tag, de olvasgatja a MON-t,
egész hónapos rovatot kapott ezen a linken:
http://www.klubhalo.hu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=80

Vagyis minden nap közöl egy írást.
Érdemes elolvasni.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-14 11:11   
POE UZENETE:

Mikor legutóbb Pesten voltam , a könyvesboltban egy vékonyka kötet akadt a kezembe , aminek a címe fölkeltette a figyelmemet: A tökéletes VENDÉG és a tökéletes VENDÉGLÁTÓ. Az összeállítást Fábri Anna szerkesztette és Gyulai Liviusz illusztrálta.

1816-tól 1935-ig megjelent illemtan-könyvekből , viselkedési kódexekből válogatták össze a szemelvényeket, a régies nyelvezethez nagyszerűen illenek a grafikák. A leírások alapján magunk elé tudjuk képzelni a korabeli vendégséget. Bizony nem volt egyszerű abban az időben a társas érintkezés, legalábbís a "mívelt" rétegeknek.

Sok szabályon átgázolt már az idő, de vannak ma is érvényben lévő szokások. A könyvecske szórakoztató, és ilyenkor , ünnepek táján, amikor többet járunk vendégségbe és hozzánk is gyakrabban jönnek, talán hasznos is.

Számomra újdonság volt például, hogy a névjegyet - mint sok más hasznos holmit - Kínában találták ki.

Végül álljon itt egy idézet, ami nekem legjobban tetszett:

"meghívni valakit annyi, mint felelösséget vállalni a jólétéért mindaddig, míg a fedelünk alatt marad"
mondta Brillat-Savarin

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-14 11:10   
TESSENYI GYORGYI UZENETE:

Aki az ev vegen valami igazan gyogyito olvasmanyra vagyik, annak Marai Füves könyv-et ajanlom.
Marai a sztoikusoknak ajanlotta altalaban,"akik megvigasztaltak, mikor nem volt vigasz a földön, es megtanitottak, hogy ne feljek a halaltol, sem a rabszolgasagtol, sem a szegenysegtöl, sem a betegsegektöl".

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-14 11:10   
ZULOAGA UZENETE:

Kedves Kányádi rajongók!

Az alábbi linken egy Kányádi ünnepi vers és annak angol nyelvű fordítása:

http://www.babelmatrix.org/document_view.jsp?documentId=427¶llel=true

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-14 11:09   
EM UZENETE:

Ahogyan olvasgatom a Topikat a MON-on reá találtam erre az Olvastátok-e topikra. Én is elolvastam Kányádi Sándor "Bántani én nem akarlak" versét. Egy véleményen vagyok fellegvárral és bobe-val mert igazán nagyon szivhez szoló és megható a vers.Javasolni fogom a Montreali Magyar Otthon Baráti Körének hogy egy kávé délutánon ahol szoktak felolvasni szavalni valaki szavalja el mert gyönyörü a vers.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-14 11:08   
FELLEGVAR UZENETE:

2004-10-21 16:42, bobe:
- nagyon szivemhez szolt
-
Igazan gyonyoru vers !

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-14 11:08   
BOBE UZENETE:

Olvastátok-e Kányádi Sándor :Bántani én nem akarlak című versét ?
nagyon szívemhez szólt

http://www.sztaki.hu/~smarton/irodalom/kanyadi.htm#BÁNTANI%20ÉN%20NEM%20AKARLAK

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-18 11:01   
Szerintem ez úgy volt, hogy a Harmonia Caelestis jelent meg előbb, és ezt követte a Javított kiadás c. könyv. A Javított kiadásban ír is Esterházy a Harmonia utómunkálatairól és megjelenéséről.

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-18 09:45   
2005-02-17 23:11, Perec:

A könyv amit vettem, 2001-es kiadás. Akkor most melyik könyv melyik???? Utód, vagy elöd?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 23:11   
2005-02-17 17:29, manoka:
-
Szia Manóka. Én "utódról" tudok: Javított kiadás. 2002-ben jelent meg, azt hiszem.

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 17:29   
Végre megvettem Esterhazy Peter Harmonia Caelestis címü könyvét. Ennek a könyvnek azonban van egy "elödje", aminek sajnos nem tudom a címét. Tud valaki segíteni?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-17 20:47   
2005-01-07 20:45, Valeria:
-
Ez az Esterhazy Peter az amerikaban elo Joe Esterhaznak valami rokona? A csapzottsaga nagyon hasonlit ra.
-
Tessényi Györgyi módosítás | válasz erre | profil | 2005-01-08 07:26
Nem rokona!

manoka módosítás | válasz erre | profil | 2005-01-08 09:21
Ha jól tudom, akkor Joe Esterhaz volt a rendezöje a Hollow Man, és a producentje a Basic Instinct címü filmeknek.
Nekem elképzelhetö, hogy valamilyen távoli családi rokonságban állhatnak.
-------------------------------
"" ... Minél nagyobb a család, annál jobban ismeri magát.
A legváratlanabb helyeken találtam cédulákat, a nagymama padlásán, egy Stendhal-regény lapjai közt, hirtelen, véletlenszerűen valahonnét kitépett papírdarabokat vagy máskor négyrét hajtott komoly papirost, rajtuk bonyolult családfa-levezetéssekkel. És nemcsak női írással vagy reszketeg öreggel, tehát valamiféle kompenzálásképp, akár egy tréning: ahogy a lovat időnként mozgatni kell, gyí, te, úgy itt is: emlékezni kell, vagy mint állandó játék, észtorna, kvíz: tessék!, akkor most hogyan is vagyunk rokon az altamirai alkirállyal. („Az ember mindig a Lichtensteineken keresztül rokon.” – Apám) ...""

Esterházy Péter: Harmonia Caelestis
------

Ezek szerint rokon. A Lichtensteineken keresztül.

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 09:21   
Ha jól tudom, akkor Joe Esterhaz volt a rendezöje a Hollow Man, és a producentje a Basic Instinct címü filmeknek.
Nekem elképzelhetö, hogy valamilyen távoli családi rokonságban állhatnak.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 07:26   
Nem rokona!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 23:53   
2005-01-07 20:48, manoka:
-
szia Manoka,

meg egy tipp, irasnal: kattints mindig az uzenet kuldese feliratra (topik neve alatt), es akkor nem ismetlodik a korabbi uzenet. Vagy ha valamelyik korabbi uzenetre hivatkoznal, akkor katt a valasz erre feliratra, es hagyd meg csak a szerzoje nevet, datumot, es egy elvalaszto vonalat (lasd jelenlegi uzenetem). Ez csak azert, mert ha meghagyod az elozot is, semmi elkulonites, akkor nehez eldonteni, hogy ki mit irt...

Udv,

Hunor

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 21:08   
2005-01-05 16:38, csillu:
Nem olvastam az általad említett könyveket, de érdekelne hogy lehet ezekhez hozzá férni, mert nagyon szeretném elolvasni. Germanusz Gyula, Kelet varázsa c. könyvét olvastam és nagyon tetszett.
-
Érdekesnek és elgondolkoztatónak tartom, hogy már ketten érdeklődtek nálam Kanadából ugyanezen könyvek beszerzése iránt. Különösen értékelem, ha addig egyetlen hozzászólását erre költötte valaki
Hogy ne tünjek udvariatlannak, válaszolok ismét, meg hátha még nem minden vancouveri magyar lakos olvasta Annitának cimzett válaszom a nyáron:
KÖNYVTÁR.

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 20:48   

Nem tudom, csak azt, hogy sokan vannak, és nagyon sok közülük müvészi hajlammal rendelkezik. Én úgy gondolom, hogy rokona.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó