2018. június 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Könyvek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 )
 ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-12 15:37   
Megteveszto cimmel, de Budapestrol szolo konyv:

PRAGUE
By Arthur Phillips
Random House. 367 pp. $24.95

Es ez a könyv utal Tibor Fischer: Under the Frog (A béka segge alatt) c. könyvre is. http://www.spikemagazine.com/0397fish.htm

("Tömeges hazaözönlés nem tapasztalható, elsősorban azért, mert túl hosszúra nyúlt a kényszerű távollét. De a legtöbb Nyugaton élő magyar család azon igyekszik, hogy a már kint született második nemzedékben fenntartsa az intenzív érdeklődést a magyarság és Magyarország iránt. Ismerek olyan magyarokat, akik még az unokáikat is megtanították magyarul beszélni, sőt írni.

Az Angliában letelepedett magyarok gyermekei nem tartják tehernek, hogy Európa másik feléről származnak. Az angol jó befogadó nemzet, milliónyi bevándorló számára teszi simává az újrakezdést, azt pedig, aki már a szigetországban született, akcentus nélkül beszéli a nyelvet, ismeri az óvodai dalocskákat és meséket, az angol elemi iskolák szörnyű ebédein cseperedett fel, elfogadja egyenértékű honfitársnak.

A szülők feladatuknak tekintik, hogy a második nemzedéknek valamiféle képe vagy legalább sejtése legyen a magyar kultúráról s ezért az Angliában született, magyar származású gyerek sokat hall költészetről, irodalomról, történelmi viszontagságokról. Talán ennek tudható be, hogy ismeretségi körömben egyre másra teremnek magyar származású angol írók.

A legnevesebb, akinek immár magyarra is lefordították, Budapesten is kiadták két kötetét, Fischer Tibor, A béka segge alatt és a Gyógyigaleri szerzője. Harmadik könyvével szintén sikert aratott. A Collector collector lapjain egy ötezer éves váza mondja el, mi zajlott és zajlik körülötte az életben. Az 1950-es évek magyar társadalmát karikírozó első regénye...")

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-29 17:39   
Kedves Andrea,

En is köszönöm szépen, hogy Peter Mayle-t eszembe jutattad, rogton foglaltam is a konyvtaramban, es pedig tape-n, jo hallgatni a kocsiban

Encore Provence [sound recording]: new adventures in the south of France, Mayle, Peter.

A year in Provence [sound recording], Mayle, Peter.

Koszonom !

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-29 17:29   
(3.generacio, de nem Magyar, hanem orosz-lengyel)

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-29 17:28   
Kedves Andrea,

irod: "egy ilyen könyvet Braziliárol, mely szintén szorakoztato volt, az Amazon-nál rendeltem meg, s kicsit várni kellett, mert nem volt uj kiadás."

Beppe Severgnini: Ciao America! An Italian Discovers the US konyv az amazon.com-on is van, sot meg este megneztem az en konyvtaramban (Montgomery County) es meglepetesemre ott is bent van, tehat foglaltam is , sot annyira tetszett az egesz az este, hogy irtam is az ironak emailt!, mert nagyon erdekes ahogy osszehasonlitja, es ha nem is vagyok olasz, de europai vagyok es olyan mintha nekem beszelt volna

Mondtam is a ferjemnek, de O nem erti, mert O amerikai (3. generacio).

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-29 17:23   
Kedves Andrea,

"Lernt dieses Volk der Hirten kennen", Hans Wiegel ?

"Wie sollen wir ihn also nennen, der zugleich ein Original ist und ein örtlicher Prototyp? Am ehesten ... ganz einfach einen Wiener Schriftsteller, wie er aus den widersprüchlichsten Komponenten nahezu errechenbar ist. In der Tat, übergäbe man Herrn Professor Max Bense einen Sack voller Eigenschaften und Ingedienzien, die man der Person Hans Weigels entnommen hat, und hieße man ihn diese in seinen Computer füttern ­ man erhielte eine literarische Spezies, wie sie seit Jahrhunderten in Wien gedeiht: gallsüchtig und empfindsam, witzig und wehleidig, grob und zartbesaitet, die mit einem Scherzwort töten kann und vor Entzücken über eine Schubert-Kantilene erstirbt."

(Hilde Spiel)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-29 16:30   
Kedves Calyx,

köszönöm szépen ezt a könyv ajánlatot, be fogom szerezni, férjem mondta, ö látta a TV-ben is hirdetve. Olasz szemmel még viccesebb lehet!

A Corriera della Sera-ra kedves emlékeim vannak, volt fönököm kért meg mindig, menjek el a Bahnhof Selnauhoz s hozzam el neki, mert figyelte benne olasz részvényeit, aminek sokszor az volt az eredménye, hogy elsötétült a hangulata...

Az ilyen vicces mentalitás s ország beszámolokat nagyon kedvelem, apámnak volt egy kedvenc könyve Svájcrol "Lernt dieses Volk der Hirten kennen", de hirtelen nem jut eszembe ki irta, magyar iro volt. Mikor tevénykenykedtem a brazil forumon a Compuservenél, az ottani magyar származásu forumvezetö ajánlott nekem egy ilyen könyvet Braziliárol, mely szintén szorakoztato volt, az Amazon-nál rendeltem meg, s kicsit várni kellett, mert nem volt uj kiadás. "How to be a Carioca", Priscilla Ann Goslin. Kedvencem Peter Mayle-töl a Provence könyvek, egyik németül van meg, a másik angolul "Mein jahr in der Provence", Toujours Provence". Angol szemmel a francia mentalitás.

Svájcban nagyon kedveltem Emilt s emiatt megrendeltem a videot nem rég Europábol "Der Schweizermacher" (itt láttuk régen az internacionális Filmfesztiválon Century Cityben). Nem volt persze itteni formátum s igy elküldtem konvertáltatni Torrencebe. Elég drága video lett igy, de megérte. A mai napig csodálkozom, milyen sikere volt Emil Steinbergernek azzal hogy gunyolta honfitársait.

Különben ez is egy érdekes dolog, ha én itt készitek a camcorderemmel videot s elküldöm anyámnak, ö meg tudja nézni a Panasonic VCR-jával, mert NTSC formátumot is le tud játszani, nekem mindent konvertáltatni kell küldeni hacsak nem akarok venni egy konvertálo gépet melyek kb. $ 500.- nál kezdödnek, 2-3 video miatt nem tartottam érdemesnek!

Andrea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-29 08:22   
Calyx üzenete:

Kedves Andrea,

eszembe jutottal, mivel elobb olvastam amit irtal "Megnéztem Neked a node-okat", es a C-Span konyves musoran epp volt: Albert-Laszlo Barabasi. O is rola beszelt:
http://www.booktv.org/General/index.asp?segID=2603&schedID=140

off: es utana nagyon-nagyon tetszett a Beppe Severgnini sajat beszamoloja a konyverol: Ciao, America!

Meg soha senkit ilyen jol nem hallottam beszelni Amerikarol, habar ez inkabb a konyv topikba illene, de uj vagyok itt,nem tudom, hogy nem magyar konyvekrol is lehet-e beszelgetni, vagy irni.

Egyebkent:
http://www.beppesevergnini.com./seconda.htm
(ajanlom ! nagyon okos)

http://www.booknotes.org/Program/?ProgramID=1686

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-25 19:16   
"Senki se tehet rola, mit csinal vele az elet. A dolgok mar megtortennek, mielott az ember rajonne a nyitjukra. A sors osztja a lapokat, es az elfogado kez a szabad akarat."

... szia, erdekes hogy irod az idezetet, Robert Redford volt jo par hete Charlie Rose PBS musoran es nagyon sokat emlegette: James Hillman konyvet... The Soul's code... kivancsisagbol kivettem a konyvtarbol, es valoban nagyszeru konyv, es valahol a lenyege, ami idezetet irtal.

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-12 06:20   
Figyelmetekbe ajanlom Robert Merle (Europa konykiado), eddig 11 kotetes regeny sorozatat, mely a XIV-XVI-XVII szazadi Franciaorszagot mutatja be, a hugenottak es a papistak (reformatusok es katolikusok ) hosszu verviharos idoire, Medici Katalin, Anjou herceg stb stb idoire.

Aki szereti a tortenelmet, ezek a kotetek gyonyoru idotoltest kinalnak, mert a fohos Pierre de Siorac, egy kacifantos udvarlo, ur, orvos, viccelodo segitokesz ferfiu, aki arkon bokron at valamifele kalandba talalja magat. Ime a kotetek:

1. Francia historia
2. Csikoeveink
3. Jo varosunk Parizs
4. Ime a kiraly
5. Szenvedelyes szeretet
6. A pirkadat
7. Libben a szoknya
8. A gyermekkiraly
9. Az elet rozsai
10. Liliom es Bibor
11. Veszedelem es dicsoseg

Kellemes olvasast kivanok....

Husi

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-12 03:25   
Most fejeztem be Paul Lendvay A magyarok című könyvét. Ajánlom szíves figyelmetekbe: Lendvay történelemszemlélete nem délibábos, sőt. Csak azok olvassák el, akik toleránsak, és akik el tudják viselni a eszményítés nélküli látás- ás láttatásmódot. Nem kell mindenben egyetérteni, de meg kell gondolni...

Számomra igen meggondolkoztató volt a könyv.

osyna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-03 18:50   
Konyvajanlo:

A Magyar Internetezo Nok Egyesuletenek, mint nonprofit szervezetnek a szerkeszteseben - es a Kanadai Magyar Nagykovetseg tamogatasaval - jelent meg a Budapesti Konyvhetre a "Behalozva - Nok es a net" c. konyv. Nagyon erdekes. Bovebb informacio, ill. online megrendeles a http://www.minok.hu oldalon.

Nem vagyok ugynokuk, pusztan olvastam es tetszett. Mindenkinek ajanlom

Udv/ OSYNA

U.dit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-12 21:01   
KONYVAJANLO

"Senki se tehet rola, mit csinal vele az elet. A dolgok mar megtortennek, mielott az ember rajonne a nyitjukra. A sors osztja a lapokat, es az elfogado kez a szabad akarat."
TEMESI FERENC: AZ EJFELI UTAS (ister, Bp 2000)

kallayjoseph  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-15 02:06   
A sok erdelyi latogato reszere van ket konyv ami szerintem nagyon erdekes, sajnos angol nyelven jelentek meg, de roppant fontos munkak mivel huen bemutatja Romania szerepet es magatartasat a vilaghaboru ota. A szerzo rendszeresen jarta a Balkant es elsokezbol szerzett informaciokkal szolgal. Clinton elnok szerbiai dontesei elott kikerte a szerzo velemenyet 1996-ban.

Robert D. Kaplan: Balkan Ghost.
Eastward to Tartary

Jo szorakozast kivanok! Dodi

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó