2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Miért mennél és miért nem mennél haza?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 fodorerika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 22:28   
2006-01-02 10:04, poe:
-
a férfiak nagy része kalandvágyból, a nök viszont szerelemböl kifolyólag kötnek ki idegen országban.
-

haaaat, akkor elmondom en is:
egy szerelmi csalodas utan szaladtam harom hatart, es vhogy olyan erzesem van, hogy sehol sem vagyok otthon... mar mennek is tovabb, nem az igazi. vissza semmikepp sem mennek, egyenlore, de szerintem ez is valtozhat.
azt hiszem egy masik szerelem miatt a vilag vegere is elvandorolnek.
ennyire egyszerü lenne ez? semmi magyarsagerzet, vagy szulofold/haza nincs ebbe belekeverve.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 21:37   
Sajnalom, a pont mindenkeppen pont - marcsak a kovetkezetessegert is.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 20:58   
Es ezzel PONT... barmilyen ujabb hozzaszolas a Moderalas topikban lesz talalhato (ha eppenseggel lesz kedvem torles utan bemasolni oda - mert azert nem atkoltoztetni, hanem lezarni akarom a vitat), kiveve persze ha folytatodik a beszelgetes.
Valeriahoz csatlakozom, tenyleg, akar van egyetertes, akar nem, de a hangnem megtartasa alapkovetelemeny - ez a MOntagsag velejaroja is.

Es erdemes gondolni ram is - egyes hozzaszolasok olyanok voltak, melyert uj MONtag ment volna.

Hunor

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 20:54   
Ecet! Két helyen próbáltál provokálni többünket. A másik helyen beírt soraimat idemásolom, -több mondanivalóm nincs.
Kímélj meg a továbbiakban minden nekem célzott üzenetedtôl!

"Figyelj csak eZ!

Nincs szükség arra, hogy szétszedj, fôként nem arra, hogy bemutass! ÈN BEMUTATKOZTAM a MON-on!
A Te bemutatkozásodat viszont sehol sem találom!
És tudod mit? -- baromian nem vagyok kiváncsi a véleményedre!

Egy ókori bölcs mondta valaha:
"Vitatkozni okos emberrel, de meggyôzni csak intelligens embert lehet."

Úgy érzem, nem vagyunk vitapartnerek. "

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 20:46   
2006-01-02 20:25, ecet:
-
Eleg undorito hangot engedsz meg magadnak az emberekkel. En a te helyedben szegyellnem magam.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 20:25   
2006-01-02 20:12, Várady:
-
--- De tartózkodom minden olyan személytől aki másokat szándékosan sértő jelzőkkel illeti.---

Bölcs hozzaallas. Kicsit elkéstél vele. Nem ismerlek Várady. Tartozkodj tölem.

Üdvözletem

Várady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 20:12   
Ecet Úr!

Személyes érintettségemre való tekintettel néhány gondolatot kivánok megjegyezni.

1.Én nem szoktam elvtársazni már 17 éve. Az elött pedig általános iratlan követelmény volt a munkahelyeken sajnos.
2. Én nem vagyok kiváncsi az Ön életrajzára, mire fel is lennék! De más embereket koholt jelzőkkel illetni a távolból nagyon inkorrekt szokás.
3. Én emberileg annak csak örülni tudok ha valaki hazatelepedik külföldről és becsületben megöszülten itthon akar élni a továbbiakban a többi 1o millió magyarral.
4. Ha pedig arra kiváncsi, hogy annó hogyan osztották szét egymás között az un. diszidensek vagyonát akkor tényleg forduljon az illetékes elvtársaihoz. Ma még élnek biztosan egy páran itt Mo-n.

Normális emberi stilusban nagyon szivesen vitázok bárkivel anélkül, hogy a partnerem megsérteném olyan dologban, amiről fogalmam sincs. De tartózkodom minden olyan személytől aki másokat szándékosan sértő jelzőkkel illeti.
Én olvastam az Ön irományait amit 2005 12.31.o8.28 órakor eszközölt a fórumban:
"Sajnos nem tudom milyen az" igazi magyar érzés. Bevallom nem igazán kedvelem Petőfit."
2oo5.12.31.13.44 órakor:
"Valóban ki a penészt érdekel, hogy mi valaki, és mi akar maradni annak a ténynek a tükrében, hogy MO.egyike a legszinesebb népkeveredésének szinhelye Európában?"

Ki mint él, úgy itél, tartja a magyar modás. Az idézett kijelentések minősitik az iróját.
A későbbiekben nem kivánok ezen témában se pró sem kontra megszólalni mert Ecet Úr nem alkalmas vitapartner. Sajnálom!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 18:21   
Kérlek, "kvázi" nagyon szívesen !

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 18:18   
2006-01-02 18:10, OMGI:
-
Köszönöm OMGI.

A részleteket talan megbeszéled Varady kollégaval a "Süti-süti pogacsa" topikban.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 18:10   
Elhangzott itt egy mondat, amivel aztán végképp nem értek egyet:
..."az ilyen emberek pénzével nem leszünk mi gazdagabbak, legfeljebb nyugodtabbak...."
Hát a nyugodtságot megkérdôjelezném.

Egyébként mindenki magából indul ki: "Az egyik iras nagyobb marhasag mint a masik."

Sajnállak eZ, valami Neked nagyon nem sikerült az utóbbi idôben, különben nem vagdalkoznál és nem sértegetnél mindenkit.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 18:02   
2006-01-02 17:55, ecet:
-

"Moderalj Te ki kedves Hunor, ha az a benyomasod, hogy a Varady kolléga légbölkapott radikalis véleménye rolam kevésbé sértö mint az én kitalalmanyom rola.
Én nem latok különbséget."

Kulonoskeppen nem szeretek moderalni, es Te irasaid sem szeretnem, ezert is elsore csupan irtam: tenyleg erdemes elkerulni a szemelyeskedest, mas szemelyere vonatkozo beirasokat, es akkor minden OK.
Egyebkent nemcsak Varadynak irt valaszodra gondoltam, hanem egyes korabbiakra is, masreszrol egyebkent nemileg tenyleg erosebbnek erzem a Te beirasod, mint az ovet... de reszemrol lapozhatunk is, kar ezt a reszet tovabb elemezni.

"Az egyik iras nagyobb marhasag mint a masik. A különbség arnyalatnyi."

Hm.

"Azt mutatja a tapasztalatom, hogy addig mig a tarsalgok a sajat életüket, az
ezzel kapcsolatos egyéni élményeiket, érzéseiket, kvazi riport-, tudositas-, érdekesség gyanant illusztraljak érdemes és hasznos véleményeket cserélni."

Egyebkent ezzel onmagaban egyetertek, a kulfoldi magyar let olyan terulet, amire nem igazan lehet egyenruhat huzni, erdemes inkabb csak megismerni, hogy ki hogyan eli meg... es ennyi.

Hunor

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 17:55   
2006-01-02 16:56, hunor:
-
Moderalj Te ki kedves Hunor, ha az a benyomasod, hogy a Varady kolléga légbölkapott radikalis véleménye rolam kevésbé sértö mint az én kitalalmanyom rola.
Én nem latok különbséget.
Az egyik iras nagyobb marhasag mint a masik. A különbség arnyalatnyi. Én nem nem nézem ki Varady urasagot Svajcbol.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 16:56   
Kedves Ecet,

hol van a regi ecet, aki onmagaban ecet volt, ami viszont elvezheto volt, es karakteres - de szemelyeskedesek akkor viszont hianyoztak, nem mint most.
Szerintem ezeket inkabb hagyd el, hanem akar csak valasz nelkul ismertesd a Te velemenyed - es elolvasom/ elolvassuk, ennyi.
Mast nem jut eszembe, de szemelyeskedest mar moderalni kell/moderalnom kell, de inkabb tedd Te ezt.

Hunor

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 16:33   
Eh, kedves Varady elvtars, micsoda öröm, hogy kend mar nem aktiv a partközpontban. Ki tudja, talan még ki is tiltatna az orszagbol, hogy nyugodtabbnak érezze magat. Mert bizony az egy nagy teher olyasmin törni a fejét amihez semmi köze és amiröl fogalma sincs.

Mar régen szeretném tudni egy illetékestöl. Milyen szempontok szerint osztottatok szét egymas közt a disszidensek elkobzott vagyonat?

Várady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 11:33   
Olvasva az alábbiakat nem tudom megállni szó nélkül. Pedig nem akartam beleszólni, mert semmi értelmét nem látom a felesleges vitának. De el kell valamit mondanom mégis.

Én itthon Magyarországon éltem le az életemet. 1956-ban ifjú barátaim közül többen diszidáltak, én maradtam. Tanultam, dolgoztam és megöregedtem, igy itthon lettem nyugdijas. A hazai nyugdijakról azt hiszem felesleges megemlékezni most. Sokra nem vittem itthon, de amire igen, arra nagyon is büszke vagyok.
Vagyis szép családom, unokáim, nyugodt otthonom van. Szerintem ez elég is igy, ahogy van az egyéni boldogsághoz.
Mostanában többször olvasni a hazai sajtóban, hogy több külhonba szakadt hazánkfia nyugdijasként hazajön, itt vesz házat és itt akar élni. Van aki csak tavasztól öszig él itt (télire vissza megy ahonnan jött), és van aki véglegesen hazatelepedett.
Ezzel nincs is semmi baj. De azzal már igen, ha valaki magyarul mondván itthon játsza az eszét, hogy ő a gazdag magyar és lenézi azokat, akik itthon öregedtek meg. Mi itthon a pártállam ideje alatt sok-sok nehézségen át kitartottunk a hazánk mellett. Igaz nem lettünk milliómosok, mert nem is lehetett akkor, de becsülettel éltünk és megöregedtünk. Aki pedig kintről hazajön és azt hangoztatja, hogy az ő pénzével lesz gazdagabb az országunk, hát az nagyon téved. Az ilyen emberek maradjanak ott, ahol eddig voltak és költsék el a nyugdijukat ott és ne itthon. Én legalábbis nem szeretnék együtt élni ilyen fennhangokat állitó emberekkel. Én értek egy kicsit a közgazdasághoz, mert tanultam valamikor, de akkor is állitom az ilyen emberek pénzével nem leszünk mi gazdagabbak, legfeljebb nyugodtabbak.

OMGI és poe egyetértek a véleményetekkel!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 10:37   
Még pár szó ecetnek!

..."Ha ingered van irni, reflektalj arra, amit ÉN irtam. ...."

Bocs, ha nem tévedek, itt mindenki arra válaszol, ír, "reflektál" amire akar.

Vagy tévedek?

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 10:33   
2006-01-02 00:36, ecet:
-
2006-01-01 23:27, OMGI:

Úgy tûnik "szópárbaj" van születôben. Az eldobott kesztyût egyszer már felvettem, zsebredugtam, egy kicsit még ott tartom, -azaz nem vágom a képébe annak, aki eldobta-. Csupán egy darabig vállalom a csatát.

Válaszom ecetnek:

Tehát, -még ha sielni is mentél!- reflektálok (válaszolok) a véleményedre. (terjedelmesen)

1./
....."Bevallom nem értem mire akarsz kilyukadni azon kivül hogy @poe honfitarsnö egyszerüen konstrualt tézisét mint valami ügyvéd elismételed. Attöl az nem lett jobb, csak terjedelmesebb.".......

Nem kértem Töled stilisztikai kritikát, ha pedig úgy véled, hogy poe "konstruált téziseit" ismételtem, elgondolkodhatnál, hátha poe nincs egyedül a véleményével.

2./
"Tisztelt honfitarsnö", megszólítás ebben a környezetben egy cseppet pejorativ (lekicsinylô), sértô. A MON-on mindegyikünknek van valamilyen neve, amin szólítani lehet. A "kedves" vagy "tisztelt" kifejezést sem érdemes lejáratni.

3./
...."Tény marad, hogy Magyarorszag gazdasaga a külföldi befektetöktöl invesztalt idegen tökétöl növekszik."

Igen, igazad van, -elég baj ez.
De, az idegen tôkétôl való gazdagodás csak átmeneti, ezek az invesztálások idôszerûek, a külföldi tôkés -amint elgyengítette majd kiszorítottatta a piacról a versenytársát, azonnal kivonul. Erre még itt, ebben a remekül és tisztességesen mûködô országban is számtalan példa van. Ez pedig nem egy gazdaságilag szegény, rosszul mûködô "korábbi keleti blokk"-hoz tartozó ország. Ez a MA! Errôl szól ma minden, mindenhol. Egyszóval én PÉNZ-nek hívnám.

4./
....."Ebbe a kategoriaba tartozik az a pénz is amit én adok ki Magyarorszagon. Ennek a megértéséhez nem szükséges közgazdasz diploma."
Tényleg nem kell diploma, semmilyen sem!
Csak indulatmentes igazságérzet.
Ugyanis az a nyugdijas, aki esetleg a könnyebbnek gondolt életért fog hazamenni, még Náladnál is többet fog otthon költeni, mert nem hiszem, hogy a határon kivülre fog járni vásárolni, vagy vízvezetékszerelôt stb. keresni. Ô ÈLNI fog ott, -nemcsak kritizálni, és osztani az észt.

5./
..."Az irasod többi részére nem reflektalok, mert nem érint. "

Kár, pedig majd minden sora Rólad szólt, Téged érintett.

OMGI

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 10:04   
Ez a rovat kezd átmenni ecet kontra nök vitába. Nem tudom, mi húzódhat a háttérben, de nem is érdekel.
Külföldre kerülni azonban nem csak lepattanással lehet, a férfiak nagy része kalandvágyból, a nök viszont szerelemböl kifolyólag kötnek ki idegen országban.
A bújtatott kérdésre csak annyit, hogy itt jobban élnék nyugdíjasan is, de nem mindenki közgazdász - hál'istennek - vagyis nem csak kenyérrel él az ember, hanem szóval is. Jó szóval ha lehet.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 09:02   
Kedves Ecet, felette agresszív lettél.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 07:59   
Érdekes, engem nem zavar a bizarr jelenség, hogy valaki elöször minden patosz nélkül lepattan külföldre, aztan a nyugdijazas kürül hirtelen kitör rajta a honfisag.

Alabb egy minta ra, hogy néz ki az udvarias, feltételes modban fogalmazott spekulacio. Tehat:

Kedves OMGI, Valéria és poe Asszonysagok. Azt szeretném megkérdezni, hogy a burjanzo hazafiassagotok mögött nem a gondosan titkolt félelem rejtözik, hogy a vendégorszagban nem tudtok megélni a nyugdijbol? Mert az megmagyarazna a heves reakciotokat.

Ugy vélem a kérdésem tartalma a "kedves" udvariassagi floszkeltol egy molekulaval nem lett kedvesebb, de lehet, hogy tévedek.

A valasz nem sürgös. Sielni mentem. Adieu mes amis

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 07:22   
2006-01-02 04:44, Valeria:
-
Ha ingered van irni, reflektalj arra, amit ÉN irtam. Linkeld be az elhülyült "ha annyira nem szereted magyarorszagot" idézetet, hogy tudjam hol olvastal ilyesmit az én billentyümböl.

Egyébként ha nem csal az emlékezetem, Te voltal az, aki még par évvel ezelött azt allitottad, hogy Budapesten nem mersz kimeni az utcara mert a rablok letépik a nyaklancodat.

S nem utolso sorban, majd gyere a hazamba ha hivlak. Remélem a kérdésedre adekvat valaszt kaptal.

Kisztihand

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 04:44   
Csak azt szeretnem megkerdezni kedves Ecet, hogy, ha annyira nem szereted magyarorszagot, akkor miert is vettel ott egy 130 eves hazat es felujjitottad. Talan neki akarod ajandekozni a falunak hogy tovabb fejlodjon a te penzedbol, vagy lehet, hogy ha egyszer odamennenk ott talalnank mint nyugdijast?

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-02 00:36   
2006-01-01 23:27, OMGI:
-
Bevallom nem értem mire akarsz kilyukadni azon kivül hogy @poe honfitarsnö egyszerüen konstrualt tézisét mint valami ügyvéd elismételed. Attöl az nem lett jobb, csak terjedelmesebb.
Tisztelt honfitarsnö, tarthatsz a kijelentésem formajarol és tartalmarol amit akarsz.
Tény marad, hogy Magyarorszag gazdasaga a külföldi befektetöktöl invesztalt idegen tökétöl növekszik. Ebbe a kategoriaba tartozik az a pénz is amit én adok ki Magyarorszagon. Ennek a megértéséhez nem szükséges közgazdasz diploma.

Az irasod többi részére nem reflektalok, mert nem érint.

Kellemes hetet kivanok.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-01 23:27   
Kedves eZ azaz németül e + ”cet” = ecet !

Miután kipihentem a remek szilveszteri bulit, ígéretemhez híven visszatértem ide.
Vettem a fáradtságot, hogy 2 évre visszamenôen átolvassam a "topikot" illetve a témát.

Rájöttem, nem kell leírnom a saját elhatározásunkról semmit, mert azt már megtettem, 2005. julius 27-én.
Mégpedig azután, mikor a véletlenül idetévedt, luxusszállodát igénybevevô Barátunk 3 napi, negatív élményekkel teli beírásával borzolta az idegeket. A hazatelepülés "igen"-je vagy "nem"-je –gondolom- nem az ô problémája.

Talán segítek Neked kicsit, -csak hogy ne kelljen sokat fáradjál a visszaolvasással, ha egy-két mondatot ideidézek, valamint a témában született gondolataimat is leírom. (Mert úgy érzem, muszáj, -igen, ”j”-vel)

Mi is volt az eredeti kérdés? „Miért mennél és miért nem mennél haza?“

A kérdés illetve a cím nem azt feltételezi, hogy valaki kritizálni kívánja a döntésemet/döntésedet/döntését..stb., hanem csupán az indítékokra vagyunk kiváncsiak.
Nyilván, az Egyén döntését befolyásolják a saját érzelmei, kötôdései, jó vagy rossz tapasztalatai. Ugyanígy befolyásolják döntésében a jövôrôl alkotott elképzelései, vágyai, legyenek azok reálisak, vagy sem. Nem utolsósorban jelentôs befolyásoló tényezô lehet az Egyén esetében a gazdasági valóság is.
Nem biztos, hogy végzett közgazdásznak kell lennie az Egyénnek ahhoz, hogy ki tudja számítani a számára MINDEN szempontot figyelembevéve legmegfelelôbb (legoptimálisabb) megoldást a maga számára.
Tehát; kérdezhetjük társainkat a véleményükrôl, de egyikünknek sincs joga támadni, megbántani, kritizálni, urambocsá’ sértegetni a másikat. (nem idézek)

Ha pedig a „miért mennél és miért nem“ téma átváltozik azzá, hogy „A szép Magyarország épül a pénzemböl.....“, azaz finoman úgy mondanám, hogy igazságtalan dicsekvéssé, akkor nem kell csodálkozni a válaszon, hogy valaki(k)nek ez nem tetszik.
Még Soros Györgytôl sem hallottam, hogy Magyarország az ô pénzébôl épül, pedig sokat juttatott be az országba, és nem a saját -mindegy, hogy milyen célból vásárolt- házát építette.

”- nem "akarok" épiteni. Mar épitettem. Pontosabban restauraltattam egy 130 éves paraszthazat melynek a mai külleme jelentössen hozzajarul a hisztorikus falukép felértékeléséhez.”
Ne hidd el magadnak sem, hogy azt a falut Te emeled ki a ”nyomorból” azzal, hogy egy feltehetôleg eltünôben lévô, öreg házat –valószínûleg- igen szépen rendbehozattál!
Ezrével vannak Hozzád hasonlók ma Magyarországon, ki belföldi, ki külföldi, -mindenkinek szíve joga. (ja és pénze rá).
A munka minôsége, szervezettsége, stb. pedig nem hiszem, hogy a hazatelepülés igenjét vagy nemjét befolyásolja, hacsak nem építési (vagy egyéb) vállakozóként akarsz a jövôben ott tevékenykedni.

Most pedig valóban néhány idézet arról, mit is gondoltak/mondtak hozzászólóink a témában:

george 2002.08.20.
…….
De: szivben s lelekben megmaradtam Magyarnak,s nekem mar ket hazam van(Szeren-
cses vagyok)sajnos a gyerekek mar ide tartoznak,itt szulettek,itt szivtak az anya tejet,novekedtek,tanultak s dolgoznak.Az ido mulasa csak-csak halvanyitja a honnan jovest,de reszemre megmaradt 100%-ig,s ezt senki sem tufja elvenni tolem.

Ezután olvastuk Tôled az alábbiakat:
Miért, vagy jobban mondva 'minek' mennék haza?

Ha talalnék egy foglalatossagot/hivatast ami valakiknek a hasznara van, és a tevékenység közben gyarlon jol érezhetnem magam. Az ötletek terjednek a kutyaotthontol a müteremlakasig ahova meghivnék kezdö müvészeket alkotas-adomany ellenében.
Hala gyanant egy szerény mümarvany emléktabla (nem nagyobb egy tubakos szelencénél) elég is lenne az utokortol valami kis rövid szöveggel: "Ebben a hazban élt és hatott Ecet von Hinterbank a nagy magyar szarmazasu kozmopolita és filantrop stb."

Miért nem mennék haza?

Nos, mert kényelemhez szokott a hatsom. Minden, de valoban minden egyszerübben elintézhetö (egyenlöre) Svajcban a kitünö közigazgatas és az egyértelmü, jol bejarodott törvénykezés miatt.

A kisördög azt súgja, hogy miután közben kész lett a házad, sokat haladtál már a márványtábla megszerzése felé. Mindenesetre szólj, ott fogok lakni a közeledben. (Káli m.)Szívesen eljövök az avatásra

Rexeming üzenete (2004.02.03) hosszú, teljesen öncélúan emelek ki belôle egy-két részt:
”Az a Magyar akki tobb mint tiz eve kint el valahol mar akszentusa van ha magyarul beszel ammit az otthon elok rogton eszre vesznek.”
Tipikus közhely, -butaság. Csak az felejti el, aki el akarja felejteni.

”Befejezesul csak anyit,hogy akki egyszer elhagyta hazajat az hontalan mert az uj hazaban barmilyen is legyen az integratio magyar marad.Otthon pedig nem mindenki tud ujra beileszkedni es alkalmazkodni a mai eletben es kornyezetben.
Udv.mindenkinnek,Marie-Claire.”
Részben egyetértek vele, úgy az új hazában mint a régiben való beilleszkedéssel kapcsolatban. Egyik sem könnyû.

Poe 2005.06.30

Ha majd végre nyugdíjasok leszünk, hazamegyünk. Ez a terv. .......
És hogy miért mennénk haza?
Nem, nem meghalni megyünk haza, élni szeretnénk ott. Számomra tökéletesen mindegy, milyen földben nyugszom, de még életemben szeretnék magyar moziba, színházba járni, magyar tévét nézni ( akkor is, ha néha csapnivaló a műsor )
Szeretnék a rokonokkal, barátokkal többet együtt lenni. Megtartottam minden egyes gyerekkori barátot, és az internet segítségével igyekszem naprakész lenni az otthoni dolgokból, talán a politikát kivéve.
Tudom, hogy eleinte nehéz lesz, hiszen minden új dolgot szokni kell, és minél idősebbek vagyunk, ez annál nehezebben megy.
De azt hiszem, azt remélem könnyebb lesz, mint az itteni beilleszkedés volt. Valahogy úgy képzelem, mint 20 év kihagyás után újra biciklire ülni

Ezekhez a sorokhoz nincs mit hozzáteni.

OMGI 2005.07.29
Ebbôl is csak pár sor, kommentár nélkül:
“.....egyénreszabottan kell nézni, kinek mi a fontosabb.
Nekem a magyar nyelvi környezet, a családom elérhetô távolsága, régi megrögzött magyar szokásaimnak a természetessége fontosabb sok más kényelemnél.
Hiányozni fog azonban a megbízható, becsületes, tisztességes emberi környezet, az üzletek maradéktalan tisztasága, a természet és környezet tiszteletbentartása .... sorolhatnám. .......”

A topiknak ebben a szakaszában kedves eZ a következôket írtad be, -lehet, hogy csak a magad töprengése járt az eszedben, az addig elhangzottak valahogy elkerülték a figyelmedet:

ecet módosítás | válasz erre | profil | 2005-12-20 16:58
örökre hazamenni?
minek?
aki tudja, mondja meg.

És (tudom, így nem illik mondatot kezdeni,) mindezt megfejelted az év utolsó napján néhány frappáns (mondhatnám meghökkentô) évbúcsúztató sorral.
Idéznék:
”…Sajnos nem tudom milyen az "igaz magyar érzés". Bevallom nem igen kedvelem Petöfit….”
Figyelj, nem is kell! Senki nem várja el sm Töled sem mástól, hogy szeresd, csupán azt, hogy ne vitatsd el a mások érzéseinek az ôszinteségét vagy helyességét.

” A külföldiség érzelmi aspektusarol annyit jegyeznék meg, hogy a haza csak akkor édes, ha a honpolgar jol érzi magat benne.”
Embere válogatja. Nyomorultul is érezhetem magamat benne, de mégiscsak az enyém, ott vagyok otthon.

Azt hiszem, újévi olvasmánynak is megfelel a hozzászólásom.
Talán ezek után egyszerûen visszatérhetnénk az eredeti témához, anélkül, hogy az iskolai végzettséget, a fodrászt, ostobaságot és ehhez hasonlókat tüzdelnénk be ide. Ettöl ugyanis nem egészséges vita (egyébként ez a “topik” nem is vitahely!) hanem kellemetlenkedés születik. Arra meg szerintem senkinek sincsen szüksége. Fôképp nem egy boldognak kívánt új esztendô küszöbén! Igaz?

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-01 18:02   
2006-01-01 17:56, OMGI:
-
Az érdeklödés megtisztel kedves OMGI. Hazépitéssel kapcsolatos gondolataimat felelösség nélkül lasd itt:

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1689&forum=27&94

Üdvözletem

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-01 17:56   
Mivel 21 év után mi elhatároztuk a hazaköltözést, gyûjtöm az erôt és idôt, hogy kifejtsem a saját véleményemet, -a topik eredeti témájával kapcsolatban.

A házvásárlással, épitkezéssel, stb. -vel kapcsolatban pedig várom Kedves eZ a beírásodat.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-01 17:52   
2006-01-01 09:37, hunor:
-
Köszi Hunor. Valasz az ajanlott topikban.
Kellemes estét
(eZ)

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-01 09:37   
2006-01-01 03:43, ecet:
-

Kedves Ecet,

talaltam egy hasonlo topikot, ezen tehat ne muljon.

Házvásárlás otthon (Magyarországon)?!
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1689&forum=27&94

Ha van kedved, csapj bele, erdekel engem is.

Hunor

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-01 03:43   
2005-12-31 18:30, poe:
-
Azt talan majd megirom a 'Hol, miért, minek épitsünk hazat' topikban, kedves @poe.

Addig is maradok mint mindég
(eZ)

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-31 18:30   
2005-12-31 17:59, ecet:

Rendben van, akkor rákérdezek, minek fussuk a tiszteletköröket?
Szóval nem akarsz hazamenni, nincsenek honfiúi érzéseid, sem keserveid. Akkor viszont nem értem, hogy rengeteg munka, fáradság, pénz és idegeskedés árán miért pont Magyarországon építesz/renoválsz/restaurálsz? Megtehetnéd ugyanezt a spanyol tengerparton, vagy Horvátországban, esetleg a Kanári- szigeteken, vagy az osztrák Alpokban. És akkor az ottani szolgáltatással nem lennél elégedett
Szóval miért? Nem értem.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó