2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Miért mennél és miért nem mennél haza?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
 lizbeth  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-02 05:14   
Hazatérni lehetséges mindenkinek ha magyar maradt. Anyagilag nyugdijasan a legkonnyebb. Viszont akkor szamolni kell a csaladi korulmenyek valtozasaval, felnott gyerekek es unokak mar nehezen illeszkednenek. De a mai modern vilagban a csalad tagjai mar nem ugyan abban a varosban elnek a tavolsag csak megvaltozik, latogatas marad ugy is. Communicatio leszukult e-mailre es ez gyors. Vegyes hazassagnal kicsit mas, de mikor tomegesen telepednek le idegenek Magyarorszagon miert kerdes ez egy hazastarsnak? Videken meg jutanyos aron lehet hazat venni, a kozlekedes nagyon jo, autot hazavinni egyszeru, de a public transpotatio 65 ev felett ingyen van. Medical insurance olcso, 11% a minimal bérnek, gyogyszer ellatas excellent, a gyogyfurdokbe orvosi beutalassal ingyenes, korhaz ha nem is olyan fenyes mindenhol de szakszeru es emberseges.
Ajanlatom lepesben jonni, nehany honapra mielott vegleg.

Kornel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-06 03:21   
Sziasztok! En Montrealban elek, Kanadaban. Szuleimmel 16 eves koromban koltoztem el Budapestrol , Magyarorszagrol. Nem reg voltam otthon es kellemesen meglepodtem. Mar nagyon regen nem jartam Magyarorszagon es en nagyon szivesen koltoznek vissza. MIndig is imadtam Pestet. Az igaz hogy en csak a szepet es a jot lattam, latokorom leszukulve Budapestre. MOntrealban vegeztem el az egyetemet is. Ha szakmamba vago munkat tudnek talalni, rendes megelhetessel nem lehet rosszab mint barhol mashol a vilagban. Es csak magyarul a legjobb "baszdmegozni" De peldaul masfel orat szorakoztam az interneten a Bevándorlási es állampolgarsági Hivatal weblapjat keresve letelepedesi informaciok utan de nem talaltam. Szakkepzet "viszavandorlok" kapnak allami tamogatast? Hol lehet ilyen informaciokat szerezni mert nagyon megvagyok indulva. En peldaul nem szeretek itt elni, nem azert mert rosszul elek, eppen elenkezoje de az egesz itteni politikai, gazdasagi rendszert nem birom. Bar valoszinu hogy ez Quebec tartomany Kanadan beluli kullonleges statuszabol fakad de ha mar koltoznek mashova csak Magyarorszagra mennek vissza. ( rendesen azert meg meg kellene tanulnom irni hehe )

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-26 13:34   
olvasgatva ezt az oldalt,rajottem,mennyire hasonlithatom a sajat elkepzelesemre.Itt OZ-ban van egy gondolat,aki itt el 5-even allul,s hazater,az konnyen vissza telepul a megszokott kerekvagasba,baratok ismerosok koze.DE ha tobb evet toltunk el itt,akkor mar nehezkesse valik,hiszen epp ugy itt,mint otthon ellett vagva a gyoker,s mindent ujbol kelllene kezdeni,talan menne is,de ahoz anyagifeltetelekre volna szukseg,mindent eladni s egy szeposszeggel terni haza.,Kesobb mar lehetettlenne valna,amikor is a gyerekekbol,fiatal-felnottek lesznek s csaladot alapitanak.unokak jonnek,bar messze
laknak,de megis a lehetoseg megvan osszetartani a csaladot.Mit tudnank otthon kezdeni ennyi ev utan?????Ott meg az itt elo csalad utan sovarognank,s ez teljes bolondsag.
Ki is mondta,mindenhol jo,de a legjobb a ketto kozott a hajon vagy repulogepenlenni utkozben,elvegre emberek vagyunk nosztalgiaval mindket helyrol. :)

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-23 17:30   
Andi

Ha pillanatnyilag jo egzisztenciad van külföldön értelmetlen lenne hazamenni.
Nem lehetetlen, hogy gazdasagilag hamarosan felzarkozunk az europai szinvonalhoz és
-ha még mindég ingered van hazamenni
-ha még erösek a nosztalgiak
-ha talalsz magadnak egyenértékü munkat
-ha nem gyökereztél mélyen meg a "masik" hazaban
akkor sincs kizarva, hogy inkabb maradsz, mert felpattanhatsz a repülöre aztan maris otthon vagy latogatoba

üdv. eZ

Andi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-22 07:34   
Visszaterve az alaptemahoz amit magamnak ugy forditanek hogy mi hianyzik Magyarorszagrol es mi az amiert leginkabb otthagytam.

Miert nem mennek?
Mert friss diplomasan mindenhonnan ugy kuldtek el hogy leepitesek vannak aranyom nem am hogy kis tapasztalatlan munkaerot vennenk fel?!
Amit leforditva: ugy ereztem nincs szamomra hely.Talan butasag ez de nagyon komoly dolog ha belegondol az ember.

Miert mennek?
Mert megvaltozni latszik az orszag sokkal tobb lehetoseggel.
Mert ott a csalad,a jol ismert utcak, a magyar tv "okos" ertelmes musorokkal, a megszokott izek, szagok es valami. Valami amit csak elnyomni lehet elfelejteni nem.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-22 07:28   

Kedves ajanlat Pompéry, idövel szivesen visszatérnék ra

Köszönöm a moralis tamogatast kedves honfitarsak, nagyon felépitett. Bevallom a galéria ötlet nem a sajatom, masnak is eszébe jutott mar, igy van a környéken egy tucat kisseb nagyobb ilyen fajta kulturalis intézmény mint pl. a "Kali Art" http://www.kali-art.com/ Köveskalon, vagy Török Laszlo fotomüvész galériaja Salföldön.
A szomszédom, (nem az éhezö részlegböl) most restauralta feudalisan a 170 éves kuriajat. Az ingatlanhoz tartozo préshazat galérianak deklaralta. Egyenlöre még nincs benne semmi.
Emlitésre mélto a diszeli "Elsö Magyar Latvanytar" amit Vörösvary Akos hozott létre egy régi malom épületében.
Az uj kiallitas cime "A tükör képei". Csinaltam par fotot, majd feltolom öket a Nettora. Nézzétek meg ha van idötök és kedvetek.

Naszoval. Elsö latasra a hozzaszolasom offtopic (lenne) ha nem jegyezném meg zaroul, hogy EZÉRT HAZAMENNÉK

Kellemes napot
eZ

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-22 00:11   
Ecet,

szívesen segítek már éhező, vagy még csak potenciális, de hamarosan éhezővé váló művészek felhajtásában. Helyszínnek javaslom Tokajhegyalját. Ehhez is tudok segítséget. Szerény munkámért szintén kérek meghívót.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-21 22:15   
Ecet,
nem azt irtam hogy Nick-nek lenne Rad szuksege (habar azt sem tudni),
hanem Te kinohetned magad arra a szintre,
mert benned van !

Kepzeld el milyan klassz is lenne a Káli-medenceben egy olyan galleria.
Ehezo muveszek meg vannak mindehol,fel tudsz fedezni ujakat

Galleria nyitasra kerek meghivot
2 szemelyre vagyis haromra,legyszives

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-21 22:09   
Hi Calyx

Nicholas Treadwellnek sajna nincs ram szüksége
A felsorolt müvészek jo részével biztos szerzödése van ami nem kevés monétajaba kerül gondolom. Aztan a képeket el is kell még adni.
Még nem voltam Treadwellnek az ausztriai galériajaban. Valahogy elfelejtödött. Talan jövöre ...

off & on

eZ

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-21 21:35   
Szia Ecet,
irod:"müteremlakasig ahova meghivnék kezdö müvészeket alkotas-adomany ellenében"

amilyen tehetseges vagy,Te lehetnel
a Káli-medence Nicholas Treadwell-je

Meghivhatnad :

Roy Abernethy
Jane Anderson
Saskia de Boer
Jo Bondy
Chris Brown
Jon Buck
John Buckley
Barry Burrman
Nick Cudworth
Graham Dean
Ian English
Mike Francis
David Giles
Guy Gladwell
Mike Gorman
Gordon Govier
Mandy Havers
Harri Holland
Graham Ibbeson
Robert Knight
Neil Moore
Mike Mycock
Howard Pemberton
Malcolm Poynter
Paul Roberts
David Roft
Eric Scott
Ludmil Siskov
Celestino Valenti
Andre Wallace

bemutatni munkaikbol

Lattal ujat mostanaban a "superhumanism" agazatbol ?

mas es off:
a konyv amit emlitettel decemberben !
"The Sexual Life of Catherine M."
magyarul is megjelent es New York Times "bestseller" listajan van hetek ota,
jellemzo ! a mai 'pop-culture' -re
en meg mindig nem jutottam hozza,habar nem is erdekelt kulonosebben

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-20 18:07   
Miért, vagy jobban mondva 'minek' mennék haza?

Ha talalnék egy foglalatossagot/hivatast ami valakiknek a hasznara van, és a tevékenység közben gyarlon jol érezhetnem magam. Az ötletek terjednek a kutyaotthontol a müteremlakasig ahova meghivnék kezdö müvészeket alkotas-adomany ellenében.
Hala gyanant egy szerény mümarvany emléktabla (nem nagyobb egy tubakos szelencénél) elég is lenne az utokortol valami kis rövid szöveggel: "Ebben a hazban élt és hatott Ecet von Hinterbank a nagy magyar szarmazasu kozmopolita és filantrop stb."

Miért nem mennék haza?

Nos, mert kényelemhez szokott a hatsom. Minden, de valoban minden egyszerübben elintézhetö (egyenlöre) Svajcban a kitünö közigazgatas és az egyértelmü, jol bejarodott törvénykezés miatt.

Üdv.
eZ

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-20 05:58   
olvasgatva az alabbi sorokat,szeretnem odbiggyeszteni sajat elgondolasomat is.talan en vagyok a leghosszabban mashol elo,fiatalkent kerultem el otthonrol(megint ez a megjegyzes)40 ev teltevel,egy uj hazaban alapitottam csaladot,felesegem nem magyar,ok is bevandorlok voltak,hollandiabol.
De: szivben s lelekben megmaradtam Magyarnak,s nekem mar ket hazam van(Szeren-
cses vagyok)sajnos a gyerekek mar ide tartoznak,itt szulettek,itt szivtak az anya tejet,novekedtek,tanultak s dolgoznak.Az ido mulasa csak-csak halvanyitja a honnan jovest,de reszemre megmaradt 100%-ig,s ezt senki sem tufja elvenni tolem.
Az eggyetlen teny az,aki 5-even tul el egy masik hazaba,az mar ketelkedove valik,hova is tartozik.A masodik generacio meg emlekszik Szulei szulohazajara,de szivben nem tartoznak oda.

budai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-09 01:21   
Sziasztok!

Nekem az az erdekes erzesem van minden alkalommal mikor szulovarosomban Budapesten vagyok, hogy megiscsak ott a legjobb es milyen jo lenne ujra ott elnem es nem Svajcban. Sokszor elszomorit a tiszta es rendszereto, de felettebb ontelt svajciak sokszor baratsagtalan es zart stilusa es ilyenkor eloszeretettel ismetelgetem: "bezzeg Bp-en...". Eddig semmi furcsa, de most jon a kanyar: mikor visszaterek Svajcba nagyon boldog vagyok hogy ujra talalkozhatok a barataimmal akik szinte mindennel tobbet jelentenek nekem, meg tobbet is mint egyes otthonmaradt csaladtagjaim, es hirtelen nyoma sincs a visszateresi vagyaimnak. Az is elofordult egyszer hogy nem volt kedvem Bp-re menni mert eppen csuda jol voltam a boromben.

Vegsosoron ugy tunik hogy barhol vagyok nagyon otthon erzem magam, akarcsak most Spanyolorszagban ahova egy fel evre jottem tanulni. Azon szerencsesek(?) koze tartozom akiknek a foldrajzi hely ha fontos is, megsem elsodleges tenyezo a boldogsaghoz. Amikor 10 eves voltam jottem ra hogy Magyarorszag nekem nem lehet az idealis orszag, egeszen egyszeruen mert elegge naporientalt vagyok (akkor mit is keresek Svajcban??) es ott tul sokat faztam. Lehet hogy banalisan hangzik ez, de valoban ez az igazsag: egy napsuteses nap ossze sem hasonlithato egy borulttal... Vegul 20 evesen Svajcba koltoztem hogy ott jarjak egyetemre (gondolvan a jovobeni lehetosegekre), ez meg folyamatban van, de tuti hogy nem Svajc lesz a vegallomas!

Magyarorszagot egyebkent sokkal de sokkal jobban szeretem miota nem lakom ott. Az azelott egyaltalan nem letezo hazafiassagom is feleledt, ott csinalok reklamot Magyarorszagnak ahol csak tudok, es ez nem keves helyzet... Meg ha egyre jobban szeretem is Magyarorszagot tudom jol, hogy egy jo darabig biztos nem szeretnek visszakoltozni (soha ne mondd hogy soha!) tul nagy a vilag es egyelore tul bizonytalan vagyok hogy kesobb hol szeretnek csaladot alapitani, hosszabb tavon letelepedni. Ez igencsak kiszinezi a jovorol elkepzelt kepem, az ut meg nincs lerakva, nagyreszt rajtam all hogy merre vezet. Szeretem ezt az eldontetlenseget, nyitottsagot. Azt hiszem, nekem a Fold az otthonom....

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-08 17:08   
Kedves Liz,

örülök, hogy ismét olvasni lehet Töled üzenetet, remélem, a Chaten is hamarosan látunk, s képet is küldessz nekünk a Magyaronline Chat képtárába http://ourworld.cs.com/forumsmemoiren/mocsalad.htm a fényképet kérem andreacalifornia@cs.com cimre. A második album http://ourworld.cs.com/forumsmemoiren/moalbum.htm.

Most hogy emlited, talán nálam is annyi ideig tartott, amig megszünt a honvágyam, de nekem Svájc után volt, ahol felnöttem s ahol szüleim is éltek akkor.

Andrea

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-07 19:46   
Sziasztok!

Most, hogy egy honap otthonlet utan ismet visszajottunk Angliaba, Zsuzsanna topikja talalo szamomra.

Nincs honvagyam!!!! Pedig az imadott testvereimnel szalltunk meg, tejben-vajban furosztottek bennunket meg a fiatalabb generacio is.

Nehez, vagy inkabb ugy mondanam, hogy nem konnyu megfogalmazni miert is vagytunk vissza ket het utan!

Talan: mert az otthonunk mar itt van (lakast ertem ezalatt, es nem az orszagot). A megszokott napi eletritmusbol valo kizokkenes?

Rajottem 12 ev ittlet utan, hogy az uj hazam fele billent a merleg serpenyoje.

Spanky  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-07 17:26   
Sziasztok,

Visszatérve a tárgyra, nekem soha nem volt "honvágyam". Pesten születtem és 13 éves korom ota élek itt Kanadában. 32 év alatt háromszor voltam Magyarországon látogatoban, de soha nem jutott az eszembe, hogy visszaköltözek. Tévedés ne essék, nagyon jol éreztem magam mind a három látogatásom alatt, de öszintén megmondva két hét után már mehetnékem volt. Jövö honapban ismét megyek Pestre látogatoba, de csak 2 hétre .

Nostradamus888@yahoo.com  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-21 23:53   
Kedves Zsuzsa!

-Bocs, kihagytam az utolso sorra a valaszt! Ime: Jajah..., HAZA szeretnem vinni a gyerkocoket, pusztan csak azze, hogy lassak HONNAN ered_EEE-k!!!,

-Eszt kulombe bajaccuk Guyana-wal is, ahol a felesegM latott napvilagot...! Pusztan, nyersN ennyi, amit irtam, hogy: "a vilagon mindenhunn otthon vagyok...", az IGAZ IS!!!

+tortent Bahamas-on, Montreal-ba, Roma-ba, PestN, Rocky Point (Mexico) stb. Majd mindenhunn ott akartam maradni (s 1-2 helyrol konnyezve ultM gepre, kocsiba vixxa...! <Nassau, Montreal es Rocky Point.>

-RemelM kielegitettM a +jeggyzesedet...!?

Udv.

~Istvan~

Nostradamus888@yahoo.com  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-21 23:40   
Halliho Zsuzsa es Miklos!

-Maa egecc +nyugodtaaam..., meer aszhittM ujra yool LEKAPTOK..., s lehordtok mindenn_EE-k stb. =Koszike a turelmeteket!

_Ami az Eszterhazy Peter konyvet illeti..., +probalom bejaccani..., de keves az esely, hogy beggyunn, meer itt Arizona-ba, Leg "gyatra" a valasztek a magyar "stand"-on...

-Maskulombe, ha akarjatok nezzetek fel az Interpest chat-re, es lathattyatok a stilust(vagy ami...<hahahha>) -Ott <jal> a FOPRIMAS..., szinte naponta UJ szavakat talal ki! -MlekxM, miko eloX mentM feeel...,(I.P.-re) hat nem mertem wona "beleszolni...", de kesobb beleggyuttM. Yo "dumapartik" vannak, nezzetek fel ti is!

"Veget ert a Moka mara..., bezart Miki Moka tara!"

Udv.

~Istvan~

sagizsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-21 14:48   
Kedves Nostradamus!

Már korábban olvastam a bemutatkozódat, tudom, honnan ered a stílusod. Én a magam részéröl dehogy haragszom rád! Amikor elöször olvastam valahol az írásodat, jót nevettem rajta. Aztán úgy a harmadik-negyedik hozzászólásodnál már azon vettem észre magam, hogy egyre jobban össze kell szedni a türelmem, különben nem olvasom végig, ami írtál. Pedig kár lenne nem olvasni az írásaidat. Ahogy mondtam is, érdekes dolgokat írsz. Különben a te agyad mit dolgozhat írás közben, hogy ezt a titkosírást összehozd! Biztosan tetszenek vagy tetszenének neked Eszterházy Péter könyvei...

Visszatérve az eredeti témához: érdekes, hogy a gyerekeidet HAZA akarod vinni, de otthon a világban vagy.

Üdv, Zsuzsa

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-21 08:22   
Halló Nostradamus!

Igaza van Zsuzsának, valóban "fárasztó" írásaidat olvasni, de be kell vallanom hogy nekem egyre jobban tetszik a stílusod, mindamellett hogy csak többszöri nekifutásra tudom megérteni a tartalmát .

Ez Téged ne zavarjon, írj tovább így, írásmódod gazdagítja a MO-netet, talán egyszer felvesznek Téged a PEN-Klubba a stílusod miatt

Üdvözlettel, Miklos_d

Nostradamus888@yahoo.com  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-21 03:14   
Szia Zsuzsa!

Koszike a kritikat, s bizti igazad is one...!? De nekM teccik, es azzee neha(ritkan) Mberek "ramszolnak" (valaszolnak, kerdeznek stb.) RemelM azzee te is "ramszolsz" majd (megha ritkan iiis..!?)

_'Tod mit, talan jo,hogy nem 1 kaptafarol ggyuttunk mindonk le... neeem...? Ma, korabban csevegtM Hunor urral..., o is "furcsalta" stilusom (maa_ha annak lehet mondani?), de azzee +turt, s meg akar valtani nehany szot a jovobe is...!

O kulombe INTELEIGENS is (O hozta ossze eszt a "page"-t),szowal, ha O Ltud fogadni...(AMILYEN VAGYOK), akko 'tan masok is...?!

-kULOMBE A "BEMUTATKOZASI" rovatba, irtam hunnan szetM fel eszt... De NE haragugy raam Miatt yoo?

-Udv. !Istvan~

sagizsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-20 23:22   
kedves Nostradamus888@yahoo.com!

Nagyon szellemes és meglepö a stílusod. Érdekes dolgokat is írsz. Csak nagyon-nagyon fárasztó olvasni... Kár, mert így biztos sokan nem olvassák végig, amit írsz.

Zsuzsa

Nostradamus888@yahoo.com  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-16 04:52   
Haaat...,igeeeen...!

"Should I stay..., or should I go...?"(that is da question?)

Manapsag, mar nincsN_EEk hatarok..., szowal lehet menni barmerre...! En 90-be wotam SZULOVAROSOMba(Varad), de kicsit banom iiis..., meer akkora nyomor wot (rogton a forradalom utan!), s mint hallom, olvasom egyre "melyebb a szantas..." Talan ezzee is NINCS Honvagyam..., inkabb barmerre megyek a vilagba,mint Varadra! (sajnos, igy one!)

Maskulombe EN mindenutt otthon 'tok lenni..., es Ltom kepzelni az eletM, jovom, epp ott ahol vagyok...! Hamar az UJ helyzethee allok, s gyokeret eresztek!(persze ha TERMEKENY a talaj ...!) Nyomort lattam Leget(wotam benne is...), oszt abbu maa nem kol!!! Faj latni, mi ROMBOLAST vegzett 1 ORULT RENCCER (komcsik), mindN(90%!) aminek wot 1 kis ereteke, tortenelme, Mlek stb. aszt mind KIIRTOTTAK!!! (AZ ALLATOK) Annyi latnivalo one a VILAGba..., inkabb arra oszpontositok!

Azzee meg 1X szeretnem HAZAvinni a 3 gyerkocot..., lassak honnan "eredek...?"

~Istvan USA~

spurca  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-13 12:56   
Vannak, akik gond és honvágy nélkül gyökeret eresztenek egy új országban, s vannak, akiknek ez soha nem fog sikerülni. Nagyon sok tényező közrejátszhat benne, de legfőképp a kötődés a szülőföldhöz. Az anyaföldbe leeresztett és odaszakadt gyökerek azok, amelyek állandóan húznak vissza bennünket. Mehetünk bárhová a világban, ezek a gyökerek utánunk nyúlnak és visszahúznak. Akinek nincs gyökere, azt természetesen nincs is ami visszahúzza.

ginagonczi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-09 16:30   
Én 7 éves koromban jöttem ki Kanadába a szüleimel, és most 17 éves koromra vissza szeretnék költözni (a szüleim nélkül, de elöbb 5 év egyetem )

Hogy miért? Nagyon honvágyas vagyok. Szeretem Kanadát, de nem ugy mint a hazámat. Nem érzem azt a kötödöttséget mint Magyarországal. Amikor hallom a kanadai himnuszt, az hozzá nem hasonlitható azzal az érzésel amit akkor érzek ha a magyart hallom. Tehát ezért. Nem tudom máshol elképzelni az életemet.

Gina

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-20 17:20   
Kedves Zsuzsanna!

A határok elmentek, de minden magyar számára legnagyobb fájdalom Erdély máshova tartozása. A gondolat, visszatérni születö hazánkba, mindannyiunkat végigkísér kik akarva vagy akaratlanul hazájukat elhagyták, mig az úr magához nem szólít bennünket.

Üdvözlettel,
Miklos

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-16 03:57   
Mi itt Romániában ugyan nem mentünk sehova, hanem a határ ment el fölöttünk, de gondolom, azok, akik elmentek hazájukból, sokszor gondolnak arra, hogy visszatérjenek-e.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó