2020. január 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Magyarok Indiában, indiaiak Magyarországon
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 indianyo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 22:20   
Kedves Norbert! Bár én Pune és nem Bombay (sajnos de azért vegyél be engem is a csapatba, mert szívemben én is bombayi vagyok, no meg mi az a 3 óra az autópályán?. Férjem bengáli, én meg pesti, Pune füstös-koszos városában élünk, egyelőre telefonszámom nincs, mert éppen Pesten vagyok, no meg mert a kinti SIM-káértyám lejárt, de mindenképpen jelentkezem, ha megérkeztem. Nagyon vágyom a magyar szóra odakint... meg a hamarosan születendő gyerekem miatt is... a tősgyökeres büszke indiai férjemről nem is beszélve!
Szeretettel: Fülöp Vikó, aza viktoria Ray Fulop (mert ugye kint nincs ékezet), Pune, e-mail: vikofulop@yahoo.com

kebab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 12:34   
Üdvözlök mindenkit.
Szeretnék baráti kapcsolatot keresni olyan személlyel aki érdeklődik Magyarország iránt és valamelyik városban az egyetemen ismerkedett már a magyar nyelv szépségével.
Nagyon örülnék, ha baráti kapcsolat létesülhetne.
Mindenki segítségét köszönöm

Berencsy Norbert  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-25 12:34   
A Mumbai állandó magyarságszám 2005 Február 25.-én 6-on áll, Pici családommal 4-en, Egy hásazpárból a felség az még egy, plusz egy srác aki nemrég jött ki dolgozni(a bartátnő hazatért meghatározatlan időre)Az én információim alapján

Ha valaki erre jár elérhető vagyok a +91 98 204 38306 mobilon. Norbert

timea26  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 17:11   
Nagyon tetszett a beszámolód Ozaki Gabo. Könyvet ís írhatnál.ìgy tovább,várjuk a folytatást!

GUGU  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-18 18:41   
Udvozletem Mindenkinek!

Mi van veled Ozaki Gabo?
Nagyon erdekesek voltak az indiai beszamoloid!
Erdeklodve varja szerintem mindenki.
Megorulnek neki, ha folytatnad.

Udv: GUGU

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 17:14   
Kedves Gabo!

Nalam OKnak latszik (ha valakinel nem, jelezze privatban)! Egyebkent minden szerzo - igy Te is tudod modositani utolag az adott uzeneteidet, cserelni a kepeket, barmi, ehhez csupan a modositas feliratra kell kattintani.

Udv,

Hunor

ozaki gabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 15:41   
Hat nem ertem!!! A megadott lekisebb(25%-0s) meretre kicsinyitettem a kepet,de meg igy is oriasinak tunik.Hunor,bocs,hogy meggyujtom a bajod,hogy ha ezt is ki kell vedd!! Tenyleg nagyon sajnalom.
A heten nem igen tudok irogatni,mert egesz heten,minden nap vizsgaim vannak,es tanulnom kell.De igerem,amint tudok,jelentkezem!!
Udv.Gabo

ozaki gabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 15:33   

Itt ujra elkuldom,mert larom,hogy tul nagy a meret es lehet,hogy nem latszik majd.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 11:47   
2004-09-05 05:56, ozaki gabo:
-
Most jo-e?? Marmint latszik-e a kep???.

Látszik, és nagyon jól illusztrálja a korábbi leirásodat.
Várom az indiai utibeszámoló további részeit .

ozaki gabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 05:56   

Na itt kuldom a Tajot!!
Most jo-e?? Marmint latszik-e a kep??? (remelem igen, ennyi kinlodas utan:-)

Udv. Gabo

ozaki gabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 10:43   
Sziasztok!!
Kedves hunor es Rigojanos!!
Nagyon koszonom a tippet.Az az igazsag,hogy en mar a kepbeteves elott elolvastam (abban a bizonyos topikban),amit Bobe irt.De mivel nem jott ossze a photobuchet(?) kiprobaltam mast,amit ugyanott talaltam(mar nem tudnam megmondani,ki irta).Most viszont rajottem,hogy mi volt a bibi:az altalatok emlitett internettes oldalon csak bizonyos idopontokban lehet beiratkozni!!! En meg pont akkor,vagy suliba vagyok(itt delutan,ott meg delelott van) vagy pedig alszok(itt hajnal, ejjel van ott meg delutan).Ugyhogy ki kell varjam a megfelelo pillanatot!!! Es mindenkepp megprobalom!!!
Ugyanis nagyon el voltam keseredve,amikor irtatok,hogy nem latszanak a kepeim:-(Itt en miert lathattam ,akkor amikor betettem?? Fura.Na,mindegy,remelem hamarosan osszejon es akkor nagyon boldog leszek,meg nektek is oromet szerzek(remelem:-)
Talan holnap sikerul.
Udvozlettel Gabo
(akkor majd hamarosan jovok!!)

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-31 08:41   
szia Gabo!

Sajnos a kepek feltetele nem sikerult, nem voltak lathatoak - ezert kivettem.

Feltetelrol (pl. album, ahova feltolhetok) itt talalsz infot (Bobe leirasa, kb. kozeptajt jelenleg):
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=528&forum=29&214

Udv,

Hunor

ozaki gabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 17:55   
Ne haragudjatok,de itt Japanban mar ejjel egy ora...holnap meg suli,,,ugyhogy el kell bucsuznom toletek.Azt hittem,hogy tobb idom lesz irni.ezert is tettem fel meg ket kepet(eloszor probakeppen,de Agrahoz kapcsolodkat)Lentrol az eslo:Fathepur Sikri,a masodik pedig az agrai voros erod a Lal Kila.Ugyhogy kovetkezobe itt folytatom.Majd leutazunk Del Indiaba:-)
Addig is minden jot kivanok mindenkinek!
(Csak zarojelben;kint tombol a tajfun...es en szomoru vagyok:miert nem holnap jott??akkor nem kene suliba menjek es irhatnek reggeltol estig:-(
Gabo

ozaki gabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 17:50   
Az elobbi kepen hindu templom papjai ,akik egy tarsasjatekot jatszanak,aminek a neve "csakkambo" es egy bizonyos tipusu tengeri kagylo szuksegeltetik hozza.
Amit pedig itt kuldok...egy szent ember,vagy ahogy nevezik Indiaban:sadhu

ozaki gabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 17:44   
Ja!!! Meg a Taj Mahalhoz kapcsolva...de ez mar a kinti,az utcai India arca!! Ahol a Taj Mahal van,azt a varosreszt Taj Gandzsnak nevezi Agraba mindenki.Ez a bentlakasban a fiuk korebe nagyon hires hely volt.Nem mondom meg miert...inkabb kuldok ket fotot...ami nagyon is szemlelteti,hogy miert.

ozaki gabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 17:35   
Na akkor....hol is hagytam abba??]
Ja!!! Agra hiressegei.
Hat akkor kezdenem a Taj Mahallal,amit mar mindenki ismer..Es hogy milyen az en Tajom?? Mar 5 honapja Agraban laktam es tobb helyre is elutaztam mar,de a Tajot meg nem neztem meg.Miert?? Elsosroban talan azert ,mert ott volt az a tudat,hogy itt a fenekem alatt,es akarmikor elmehetek.Masik es a donto ok az volt,hogy ha valaki Indiarol olvas,filmet nez vagy utazasi irodaba megy stb. csakis a Tajrol enekelnek neki.Meg a csapon is a Taj folyik.En meg nem talaltam olyan erdekesnek,elsosorban,mert mar elcsepelt volt.Ugy gondoltam,hogy nem csak a Taj Mahalbol all India,es olyan helyekre szerettem volna elmenni,amikrol nem hallottam vagy keveset hallottam es olvastam.
Aztan megis ugy adodott,hogy egy gyonyoru tavaszi delelott felkerekedtem es elmentem.
Mit mondjak??? Szavakba nem onthetem azt az erzest,ami a Taj megpillantasa percebe hatalmaba keritett!!! Csodalatos es fennseges!!!ILyen tokeletes epuletteggyuttest eletemben nem lattam!!! Hatalmas sorbaaalaas utan,nagy tomegen vegigverekedve,izzadtan faradtan porosan es szomjasan erkeztem meg vegre a bejarati nagykapuhoz....es kitarult elottem a szerelemnek es hitvestarsi szeretetnek valaha is felallitott legszebb emleke!! Az emberkek hangyaknak tuntek a kaputol nezve....es kozeledve is meg mindig hangyak voltak.Ott feherlett buszken ,de nem hivalkodoan a marvanybol es feldragakovekbol epitett mauzoleum.Felve kozelitettem meg...fokrol fokra,mintha feltem volna,hogy ha gyorsan kozeledem ,eltunik elolem.bamultam a szimmetrikussagat az elotte elterulo kis vizes medencet a viragokat es bokrokat es palmafakat es a ket oldalan epitett mecsetet es a minareteket...es el nem tudtam kepzelni,hogy az Isten vilagan kivul ki epithetett es tervezhetett ilyen tokeletes dolgot??Kozeledve az emberek szama is nott.Mindenki szepen lehuzta a sarujat es ugy lepett fel a lepcsokre.En eloszor koruljartam kint,majd azutan mentem be a sirhelyre.ill. sirhelyekre.En regebb,gyerekkoromtol fogva,kepekbol es a teve kepernyojebol kiindulva azt hittem,hogy a viragok es a Koran -idezetek festve vannak.Most latnom kellett,hogy mind mind kovekbol van kifaragva es berakva a marvanyba oly tokeletesseggel,hogy eszre sem veszi az ember,hogy hol metszettek es vagtak es raktak be!!?? Es mindegyik virag egyforma!!! Bent pedig a ket sir muvesziesen kifaragva marvanybol es ugyancsak kirakva viragokat formazo kovekbol.Bent nagy tomeg volt,ez egy kisse zavart is.Ezert kimentem es kint folyatattam a barangolast ill az ulest.Oarakig eluldogeltem a husito marvanylapon a Yamunara(a hinduk egyik szent folyoja) nezo teraszon.Estere vergodtem haza....mint egy magbabonazott es elvarazsolt ember.Szinte semmit sem erzekeltem a kulvilagbol.Furcsa erzes volt,,,meg mindig az,igy visszaemlekezve is.
Aztan azt mondtam,soha nem megyek vissza meg egyszer megnezni.Tenyleg felek,hogy elozo varazsat mar nem fogom erzekelni,hogy csalodni fogok benne.Es en nem akarok csalodni benne.Ezert akarhanyszor is menjek vissza Indiaba,a Taj Mahalt nem fogom meglatogatni.Talan csak abban az esetben,ha epp holdtolte van.Azt mondjak,hogy akkor a legcsodalatosabb!!! Es -a legdragabb is-100 $ dollar az ara.Amugy altalaban,hetkoznapokon 20 $ dollar(de ugy-e mar kitalaltatok,hogy csak a kulfoldi turistaknak?:-)Az indiaiak 20 rupiat fizetnek,hogy megcsodalhassak.
Meg csak annyit,hogy most is Indiaban az ifju hazasok (mar akiknek egy keveske penzuk van) eloszor a hazastarsi szerelem e szimbolumahoz latogatnak el,majd azutan mennek Kajhurahoba(Ahol a Kama Sutrabol vett kepekkel kifaragott templomok vannak:-) Ezt,a hagyomanyt mar regota orzik.
Taj Mahal...................hat en is "enekeltem",a magam modjan.Ha valaki Indiaba kikerul,meg csak ket napra is,forron ajanlom,tekintse meg,mert sose felejti el szepseget!

ozaki gabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 16:52   
Na ujra itt vagyok!!
Bocsassatok meg,amiert ilyen szotyogva erkezem,de tenyleg nincs idom!! Beindult a suli es mar elso hetekben kemenyen vizsgazom,meg tanulom azokat a kandzsikat(kinai karakterek,amiket a japanok is hasznalnak ,csak egy kisse leegyszerusitve...de igy is rem nehezek!!!es talan ez meg haggyjan lenne,de NEHEZEK!!!)En meg egyrakas idomet csakis es csakis erre "pazarolom".
Na aztan ma meg egy rakas idot elpocsekoltam itt,amint lathatjatok,hogy egy par fotot is fel tudjak rakni Nektek.
Ezt most kuldom es akkor maris folytatom!

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 16:32   
Kiváncsian várjuk a folytatást!!!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 15:29   
Igen, folytasd!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 17:13   

Köszi, és ha nem túl nagy megterhelés, lécci, folytasd! Nagyon élvezzük az élménybeszámolód.

ozaki gabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-22 17:03   
Sziasztok kedves Mindenki!!!
Eloszor is bocsanat,hogy az a bizonyos "hamarosan" egy kisse tul hosszura sikerult.Nagyon gyorsan utaztam el itthonrol,es ahol voltam nem volt internethozzaferhetosegem.Bocs,hogy megvarakoztattalak benneteket.Na,de ugy latszik ez az en formam:-)
Na akkor hol is hagytam abba?? AGRA.
Agra elsosorban a Taj Mahalrol hires.De errol majd itt ,kesobb.
Mik voltak az elso benyomasaim Agrarol?? Poros es unalmas varos.Kesobb rajottem,utazasaim soran,hogy ez szinte minden Uttar Pradesh(Eszaki Tartomany)-i varosara ervenyes.Foldrajzi fekvesebol kifolyolag nagyon szaraz a levegoje.Nyaron forro es nincs levegoje,ill meg az is egeti a bort,igy salat voltunk kenytelenek kotni az arcunkra.Telen ejjel fagytam meg kotott bluzba es ket pokrocban.Ugyanis tudni kell,hogy Indiaban egyaltalan nem futtik a lakasokat.Mondjuk ez ertheto is egyfelol a nagy hoseg miatt,de azert telen eleg huvos van eszak-kozep Indiaban.Agraban soha sem lehet latni a csillagokat ejjel a nappal felvert hatalmas porfellegek miatt.Ez furcsa volt a szamomra...legalabbis eleinte.Egy hotelbol atalakitott bentlakasban laktam meg 57 emberkevel,akik a vilag osszes tajarol jottek ide tanulni,osszesen 13 orszagbol.A bentlakas termeszetesen az utcara ill. a bazarra nyilt.Itt tanultam meg lassan,hogy hogyan kell alkudni az indusokkal.Indiaban,de egesz Keleten(Torokorszagtol errefele szinte mindenhol) alkudni kell!!! Mindent es mindenhol!!Az indusok ugy tartjak,hogy aki nem alkudik az balf...Rengeteg turistat megkopasztanak! Ez nem vicc.Sose felejtem el,hogy amikor megerkeztem Agraba busszal es letettek valahol nagyon kozel a bentlakashoz,majd egy autoriksat fogadtam(vagy inkabb ok fogadtak meg engem:-) ),5 perc se telt bele es maris megerkeztunk...erre fel elkertek tolem 30 rupiat.En tudtam,hogy ez nem egy realis ar es kezdtem veszekedni veluk,de ez nem jo stilus(kesobb rajottem)ill. nem mindig jon be.Mire fel meg a riksas lett olyan merges,hogy attol meg en lepodtem meg.Ugyhogy adtam a penzt csak hagyjon beken.Kesobb megtudtam,hogy a realis ar(amit egy normalis indiai ezert a tavolsagert fizet):2 rupia.Azt hiszem ez elegge tukrozi,hogy mekkora kulonbseg van egy feher es egy indus "vendeg,vasarlo,fogyaszto" kozott:-).(amugy zarojelbe: 1$=49 rupiaval,legalabbis ezelott harom evvel).De mivel gyumolcstol es kenyertol kezdve egeszen a szappanig es fogpasztaig mindent ott kellet vasaroljak kitanultam a stikajukat,es aztan mar ritka volt az az alkalom,amikor atvertek.Mondjuk az is lehet,hogy elonyom volt abban,hogy beszeltem a nyelvuket(viszont kesobb Del Indiaban akadtak problemaim abbol,hogy sem az angol sem a hindi nem segitett..de ez egy masik tortenet).
Indiaban nagyon olcso minden,legalbbis igy tunik a turistaknak.Az ottani emberek szinte 80%-a viszont egyik naprol a masikra tengodik.A legolocsobb a gyumolcs es a zoldseg.De meg a paradicsom is mas,mint nalunk(kicsik es nyamvadtak,de izletesek).En azelott azt hittem,hogy az egesz vilagon egyforma a paradicsom es krumpli meg ilyesmik.Hat ugy latszik,hogy nem.Amit viszont mindenkinek ajanlok,ha netalantan arravetodne:a gyumolcsok.DE!!Vigyazat!! Csak olyan gyumolcsot szabad fogyasztani,aminek heja van!! Banan,ananasz,mango,kokusz!! Nem eper,alma,korte,szolo es tarsaik!! Miert??A sok bacilus es korokozo miatt.Az Isten sem mossa le roluk,mellesleg a viz a legveszelyesebb Indiaban.Igy az olyan gyumolcsok a biztonsagosak,amiket nem erint kozvetlenul semmi.Es akkor nem kell felnunk sem verhastol sem mas jofele betegsegtol.
A gyumolcstol es zoldsegtol eltekintve eleg olcsonak lehet mondani az ezustot,a selymet,a kulonfele kelmeket...amik Europaban nagyon ill. eleg dragak.
Draganak mondanam a WCpapirt.Ezt csakis a turistaknak talaltak ki,legalabbis Indiaban.Ugyanis az indiaiak a bal kezukkel torulik ki.Persze vizzel,amit a minden haztartasban lathato kis muanyag cseszeben visznek az arnyekszekre vagy a mezore.A bentlakasunk portasa,egy igen fiatal fiu,egyszer megkerdezte a fiukat,hogy mire hasznaljuk mi azokat a rozsaszin papirtekercseket???Abszolut halvany gozuk sincs...legalabbis a tobbsegnek...es az eleg sokat kitesz Indiaban. Es akkor itt kiternek a kez etikajara is.A bal kez lenezett testresz,ill. nem hasznaljak.Sem fozesnel sem mashol.Eppen azert ,mert azt csakis ARRA hasznaljak,,igy tisztatalan.Es mivelhogy tisztatalan:NEM szabad mutogatni vele(targyakat vagy embereket,vagy barmi mast),NEM szabad megerinteni semmit vele(uzletben vasarlaskor).Igy ezeket lehetoleg keruljuk,hogy ne sertsuk meg oket.Mindig lehetoleg a jobbunkat hasznaljuk!
Ami kiakasztott Agraban azok a disznofalkak voltak.Itt senki sem fogyaszt disznohust(a hinduk vegetarianusok,legalabbis a nagy tobbseg,a muszlimok meg a vallas miatt nem fogyaszthatjak).Igy csatangolnak az utcakon zavarva a forgalmat.Hatalmasak es szorosek a fejuk bubjatol a farkuk vegeig(akar a vaddisznok nalunk),mindent megesznek,amit talalnak(beleertve az emberi uruleket es a dogot is) ...egyszoval ok India szemet eltakaritoi/ill. szemetesladai.Szamomra undoritoak voltak.Azt is mondtam,hogy soha disznohust nem eszek....annyira megundorodtam toluk.
Es akkor johetnenek a tehenek is....amik neha nem is olyan szentek.lattam tobbszor,ahogy a kis tologatos asztalukon arusito zoldsegesek es gyumolcsosok ,egy egy szemtelenkedo,tolvaj tehenre vagy bikara rautottek,hogy elzavarjak oket.Viszont az autok es riksak es buszok es biciglik tisztelettudoan kikerulik az eppen az utca kozepen sziesztazo-kerodzo allatokat.Igy neha dugo alakul ki ...de kit zavar es kit erdekel ez Indiaban???Hisz itt senki sem rohan,mindenki eler ahova eppen igyekszik!! De azert neha eleg vadak es veszelyesek tudnak lenni(marmint a tehenek),foleg parzas idejen.Mindenesetre jobb mindig kikerulni oket(engem egyszer szinte feloklelt egy merges bika es en azota ,ahogy csak tehetem elkerulom oket) es igy elejet venni a kellemetlensegeknek.
Na itt most el kell bucsuznom,de majd folytatom Agra hiressegeivel(Taj,Sikandhra,Kistadzs,Agra Fort,es ersze Fathepur Sikri).
Addig is minden jot kivanik mindenkinek...Es hat akkor talalkozunk ugyanitt.
szeretettel

nike101  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-21 23:46   
En is varom a folytatast:o)))

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-20 17:57   
Én is várom a folytatást, és köszi az eddigieket, Gábor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-10 15:04   
2004-08-10 13:39, ozaki gabo:
-
Sziasztok!!!Namaste mindenkinek!!
Kedves Rigojanos!!Te talan meg emlekszel ram...en emlekszem Rad,merthogy nagyon kedvesen udvozoltel itt a MON fedelzeten...mikor is??

Persze, hogy emlekszem Rad, es nagyon orulok, hogy megint itt vagy. Olvasom maris a beszamoloidat, es kivancsian varom a folytatast

ozaki gabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-10 14:38   
Hat akkor folytatnam.
Erkezesem utan 3 napot toltottem Delhiben.Celtalanul koboroltam a sikatorokat,megbamultam az uzletek kinalta kis csecsebecseket,szarikat,kenocsoket,illoolajokat,ezust ekszereket,kelmeket,az utcan koborlo es mindent elfogyaszto teheneket,a teaarusokat,a riksasokat,a farmernadragos(ki hitte volna??) fiatal lanyokat,a mala(isteneknek szant viragfuzerek) keszitoket,a csoportokban osszeverodott,diskuralo ferfiakat,az utcan felallitott kis gepeiken dolgozo varrokat.......
Nem siettem,nem rohantam(mint altalaban senki mas sem Indiaban),csak szivtam magamba Delhit...es Indiat.Nem akartam mindjart rohanni es nezni Delhi hiressegeit,igaz,tudtam,hogy van idom,egy egesz ev all a rendelkezesemre,es nincs miert elsiessem a dolgokat es lelojem a poent.9 evet vartam erre az utra.Nem rohangaltam es nem vasaroltam ...csak setaltam,nezelodtem.Volt is mit!!
Most igy visszagondolva es azok utan,hogy tudok,amit tudok,ugy gondolom,hogy szerencses voltam/vagyok,amiert Indiat az eslo naptol es elso pillanattol kezdve nagyon megszerettem.Na de errol majd kesobb irok.
Delhibol Rishikeshbe mentem...es nem valami hippie nosztalgia vezerelt,ahogyan sokan gondolhatnak.Egy harom napos hindi konferencia szinhelye volt.Hat ezert.
Es itt Indianak egy masik,talan sokkal tobbet emlegetett,arca fogadott:a szerzetesek,a jogik,a zarandokok es mindenfele sarlatanok egyik,es mondhatni:kisebb paradicsoma.Mert Indiaban a vallas es a vallasi hitbuzgalom mindenhol ott van,de azert persze szembetunobb a hires zarandokhelyeken.Ilyen Rishikesh is es a mindjart szomszedsagaban levo Haridwar.
Rishikesh....gyonyoru hely.A fekvesebol adodoan.Mindjart a Himalaya kis "labujjkajanal"(ahogy mi mondogattuk) fekszik,koroskorul tehat hegyek,as a Gangesz.Itt meg nagyon kicsi.Talan akkora,mint a Maros Vasarhely kornyeken.Es nagyon tiszta.Turkizkek szine van es felszine visszatukrozi a hegyeket es az ashramokat(szerzetesi kolostorfelek),amelyek valosaggal gombamodra nonek ki a part menten,egyik a masik utan,egyik szorosan a masik mellett.Este aartii puja-t(istentisztelet,mise,kinek ahogy tetszik) tartanak es kis bananlevelekere rakott viragok koze szurt fustolot es mecsest engednek a vizre.Csodalatos lanytvanyt nyujtanak ezek az uszo kis fenyhajok a sotet esteben!! Es ezenkozben a papok es papnovendekek es a hivok enekelnek,...szamomra nagyon vidamnak tuno dallamokat....es mindez egybevetve felemelo erzest nyujtott...beket es szeretetet.Valami olyasfelet,amit en csak a karacsonyi nagymisen ereztem...eddig csak ketszer eletemben.Na,de vissza Indiahoz!!
Rishikeshben aztan ott vannak(es nem csak Rishikeshben persze) a sarlatanok is,akik,(en legalabbis igy vettem eszre), a misztikus Indiat kereso ,hiszekeny es tudatlan feher turistakon akarnak meggazdagodni. (itt zarojelben ova intek mindenkit,aki netan arravetodne,hogy szemet -fulet jol nyissa ki es nem kell bedolni minden maszlagot arulo ahitatos "szentfazeknak"!!).Aztan vannak ott meg feher hippie koloniak is,akik...hat hogy is mondjam?? Bennem semmi jo benyomast nem keltettek....pedig en is neohippie voltam fiatalkoromban...De valahogy ugy ereztem:egyaltalan nem illenek bele a kepbe es eppen ezert a diszharmoniaert semmi esetre sem szimpatizaltam veluk.
Riszikesh utan vissza Delhibe a cokmokjaimert es utana irany Agra,a mogulok egyik hires es nagy varosa,ahol mellesleg az en egyetemem is volt...es tulajdonkeppen Indiai uticelom.Ill. hat egy kiindulopont a tovabbi utazasaimhoz.Hisz innen indultam el India mas allamaiba es varosaiba nezelodni es tanulni az ottani emberektol.Mert nagyon sokat tudnank tanulni mi meg toluk!!!(ez csak az en szereny velemenyem).
folytatas kovetkezik
(bocsika,de mennem kell,igerem hamarosan bekukkintok!!)
szeretettel gabo

ozaki gabo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-10 13:39   
Sziasztok!!!Namaste mindenkinek!!
Kedves Rigojanos!!Te talan meg emlekszel ram...en emlekszem Rad,merthogy nagyon kedvesen udvozoltel itt a MON fedelzeten...mikor is??Mar ezer esztendeje,de sajnos azota sem volt idom irni.Benezni benezegettem,de irni sajna nem volt idom.
Most viszont a vakacioban(merthogy egy szupergyors japan nyelvsuliba jarok,ami elrabolja minden szabadidomet szakithatok egy keveske idot.
Szoval itt vagyok.S akkor hadd irjak az en Indiamrol,ugy ahogy en lattam es tapasztaltam.Azt sem tudom,hol kezdjem??
Azzal,hogy amikor a gepem leszallt egy forro hajnalon es en Indiabol ,ahogy lassan kivilagosodott,csak a hatalmas porfelleget lattam??Aztan szinte egy oran keresztul csak sirni tudtam a boldogsagtol,hogy hat vegre megerkeztem,nem almodom?? Azt,ahogyan magamhoz terve nekivagtam a kelo Nappal egyidoben, Delhinek,Indianak es eletem eddigi legszebb kalandjanak??Mi volt az elso kep ami kint fogadott az orszaguton??Hat nem a kobor tehenek meg disznofalkak...azok majd csak kesobb jottek.Hanem a kaszton kivuliek satrai es ok maguk,amint a termeszet dikatalta dolgukat vegzik az ut szelen ,a mezon,,,kulon a nok es kulon a ferfiak.Nem botrankoztam meg...valahogy ott es akkor nagyon de nagyon termeszetesnek tunt es tunik most is,mikor mar tudom,hogy nemcsak ez a reteg,hanem minden inidiai,akit az uton szolit a termeszet ,hat ott helyben vegzik a dolgukat.Aztan lassan kibontakozott elottem a varos is...mar jol bent voltunk...Delhi ugyanis olyan varos,hogy nagyon hirtelen valtozik minden utca es utcasarok.Szamomra mindig nagy elmeny volt az(akarhanyszor is jartam Delhiben),ahogy peldaul Old Delhi kis poros ,zsufolt es budos -fulladt levegoju sikatorai egyik masodpercrol a masikra New Delhi szeles ,zold ovezetu ,draga uzletekkel tarkitott bulvardjaiba futott bele.Az emernek az az erzese,hogy teljesen mas vilagba pottyant hirtelen.Nincs ido felocsudni.Ahanyszor Delhibe jartam ,mindig de mindig vartam szivrepesve ,mint egy kisgyerek,ezt az erzest es elmenyt.Es mindig lenyugozott.De nem csak ez nyugozott le Indiaban...hanem millio egy dolog.Na,de csak lassan a testtel!!Csak sorban mindent!!
Elkapraztatott(es nem csak az elso nap!!) az a nyuzsges es szinkavalkad es ordibalas es dudalas es fuszerek illataval elkeveredett rothadt gyumolcs- es zoldseg-szagok es por es szmog es fustolok es koldusok es gazdag luxusautok es legkondicionalt uzletek es bankok es omladozo ki hazak nagy es szep epuletek szomszedsagaban es...es meg mi nem ,te jo Isten!!Nehez lefesteni,hogy hogyan is nez ki a mindennapjait elo India.
  folytatas kovetkezik
szeretettel gabo

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-06 15:57   
Engem nagyon erdekelne minden, ami eszedbe jut!

Meselj Indiarol

nelhi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-06 05:15   
Sziasztok

Most érkeztünk meg Indiából, ahol egy hómapig
csavarogtunk.

Már másodszor voltam ott, de tervezem a további utakat is.

Ha valakinek tudok tanácsot adni, szivesn teszem, kérdezzetek.

Üdv

Nelhiebel Gábor

lulu;-)  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-19 15:42   
Helló,

Én is szeretnék, nagyon szeretnék Indiába menni! Ötleteket vagy valamit ezzel kapcsolatban szivesen fogadok...

feherhaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-03 16:02   
Sziasztok!
Biztosan vannak Indiában Magyarok, ha másképp nem, ösztöndíjjal az egyetemeken. Érdemes felkeresni a www.magyarintezet.hu/delhi címet is.
Egyébként sok fontos info és hasznos tanács van még az Indiai Kaland című oldalon is (http://www.easteam.net/india).

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó