2018. december 11. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kapcsolatok, segítség, vélemény >> KERESŐK, figyelem! - Tippek, tanácsok
Új topik indítása  
 amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-25 20:17   
2006-08-25 09:50, elckerlyck:
Ja, hogy ezexerint a mócártkúgel se médincsermani?

Nem hát, de osztrák sem!
Mozart korában ugyanis Salzburg nem tartozott Ausztriához, a sógorok csak késöbb kebelezték be.
Én már csak tudom!

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-25 09:50   
2006-08-24 20:53, amadeus:
-
Oh yeah! Viszont Anna írta korábban, hogy Délnémetországban vagy az egykori NDK térségében keresne orvosi állást. Akklor nem jutott eszembe az Arbeitsamt.
Ja, hogy ezexerint a mócártkúgel se médincsermani? Dacból ezentúl csak Hallorenkugelt nassolok

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-24 20:53   
2006-08-24 17:07, elckerlyck:

Elcky, nem hiszem, hogy Salzburg és környéke a német Arbeitsagentur hatáskörébe tartozik.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-24 17:07   
2006-08-24 16:01, thuroczy:
-
http://jobboerse.arbeitsagentur.de/

thuroczy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-24 16:01   
2005-03-15 18:04, jaja:
-

Szia Zsuzsa!

Múlt héten voltam a családommal Salzburgban és környékén. Gollingban a Goldener Ochs Gasthofban szálltunk meg. Az egész tartomány egy gyönyörű környék. Én szeretnék valahol ott családostul letelepedni. Nem tudsz háziorvosi állásról, ahol dolgozhatnék?

jaja  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-15 18:04   
Sziasztok!

Itt lakom Salzburgban egy kicsit egyedöl erzem magam. Szoval gondoltam talälok mäs magyarokat is ebben a värosban ezen a lapon. Ha olvassa olyan aki salzburgi es van kedve ismerkedni jelentkezzen.

Egyebkent 25 eves läny vagyok, a nevem Zsuzsa.

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 22:10   
>>Meg a neve,lakcíme. Ugye nincs lehetetlen?

Egy egeszen kulonleges otletem van! Mi lenne ha egyszeruen irnal egy levelet a cimere ?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 21:44   
2005-03-14 17:49, dimag:
-
Ha tudod a nevét és cimét, akkor gyerekjáték.
http://www.dastelefonbuch.de/NSAPI/Anfrage

dimag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 17:49   
Helló frimi! Nekem tudnál segíteni? Igaz egy kicsit más a problémám. Egy ismerősöm elérhetőségét szeretném megtudni, aki 2005.03.04-én ment ki Lübeckbe (Németország) dolgozni, valami húsüzembe. Sajna csak ennyi infóm van. Meg a neve,lakcíme. Ugye nincs lehetetlen?

Csetneki József  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-02 17:15   
Mindenkit üvözlök!

Sárospatakon működő alapítvány vagyunk. Egy alapfokú művészeti iskolát tartunk fenn. 200-től szervezünk nyaranként képzőművészeti szabadiskolát kiváló művészbarátanik közerműködésével: Aknay János, Gubis Mihály, feLugossy László, Puha Ferenc, Somogyi György. Idén harmadik esztendeje nemzetjözi a kurzus. Erdélyből és Németországból érkeznek hozzánk hallgatók. A szabadiskola időpontja: 2004. augusztus 5-15. Helye: Sárospatak, Domján ház. Várunk érdeklődőket. További információt a csetneki@pr.hu címen tudunk adni.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-06 20:22   
A Hunglobby (Magyar Lobby mai akció körlevelében a következő felhívást olvastam:

MUNKAALKALOM MAGYARORSZÁGON

Egy spanyol vallalat amely Magyarorszagi projekten dolgozik a kovetkezo e-mailt kuldte a Hungarian American Chamber of Commercenek.

Date: 02/04/2004 11:55:15 AM Eastern Standard Time
From: ecu@inypsa.es (Emma Casanova Urieta)
To: sophialengyel@cs.com

INYPSA (www.inypsa.es), a Spanish Engineering Consultancy Firm, is participating in an International "Sewerage and Sewage Treatment Programme" in Hungary

They are looking for a team leader and a nuber of consultants with quaifications, as specified below:

1.- Team Leader

An EU national Consultant, with at least 10 years experience (some of then in Central/Eastern Europe Countries) in :

- Management and supervision experience on construction, reconstruction, and technological upgrading of Waste Water Treatment Plants
- Management and supervision of construccion and rehabilitation of sanitary collection network operation in the gravity-pumping system and pressure sewers
- Management and supervision of construction of rainwater servoir and composting plant.
- Design of WWTP, Water and Wastewater Systems, sewerage network, collectors, syphons, pressure pipes, sewer networks, etc..
- Experience generating heating and electricity from the biogas that the WasteWater Treatment Plant generates
- Previous experience in technical assistance services establishing and upgrading the third treatment phase (removal of nitrogen phosphorus) meeting the Community (environmental friendly) norms for the quality of wastewater discharged from the Wastewater Treatment Plant.
- Management and supervision of construction of sludge lines (thickeners, digesters, dewatering, thermal drying, and cogeneration)

2.- Local Experts:

Hungarian Engineers or Technical Experts, experienced in different projects related to "Sewerage and Sewage Treatment" specially in one of these matters:

- Management and supervision experience on construction, reconstruction, and technological upgrading of Waste Water Treatment Plants
- Management and supervision of construccion and rehabilitation of sanitary collection network operation in the gravity-pumping system and pressure sewers
- Management and supervision of construction of rainwater servoir and composting plant.
- Design of WWTP, Water and Wastewater Systems, sewerage network, collectors, syphons, pressure pipes, sewer networks, etc..
- Experience generating heating and electricity from the biogas that the WasteWater Treatment Plant generates
- Previous experience in technical assistance services establishing and upgrading the third treatment phase (removal of nitrogen phosphorus) meeting the Community (environmental friendly) norms for the quality of wastewater discharged from the Wastewater Treatment Plant.
- Management and supervision of construction of sludge lines (thickeners, digesters, dewatering, thermal drying, and cogeneration)

Please send CV´s to:

Emma Casanova Urieta
Responsable de Selección
Informes y Proyectos, S.A. (INYPSA)
ecu@inypsa.es
(0034) 91 121 18 60

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-29 22:27   
Kedves MON-társak! Van egy igazán nagy kérésem! Van-e valaki Sydneyből, egy talpraesett magyar, aki hajlandó lenne "elsétálni" a Dulwich Hill-re, egy később megadott címre, egy üzenetet átadni valakinek???
Ha nagy a kérés, ne kíméljetek, mondjátok meg! Ha pedig van valaki, aki "elsétálna", megköszönöm, ha ír nekem!

Köszi!
Ideals

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-11 20:22   
2003-11-11 09:20, tasiordog:
-
Frimi, a cimet továbbitottam Marikának, nagyon köszöni, még aznap leült levelet irni most várnunk kell egy hónapot postafordultára
-
Bárcsak sikerülne...!
Frimi

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-11 09:20   
Frimi, a cimet továbbitottam Marikának, nagyon köszöni, még aznap leült levelet irni most várnunk kell egy hónapot postafordultára

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-10 17:10   
2003-11-10 08:46, hunor:
-
Szia Frimi!

Elmeseled, mikent sikerult megtalalni az iskolatarsad? ...

-

A dolog (viszonylag) egyszerű volt, de peresze - mint írtam is - szerencse is kellett hozzá.

Az illetőnek persze nem "Kovács" volt a vezetékneve, de nem is "Irgumburger". Kicsit ritkább, de magyaros névvel bir, ami azért könnyebség s azt nehéz is angolra "torzítani".

Mindössze annyi ismeretem volt iskolatársak elmondásából, hogy "valahova Amerikába" ment.

Van egy nagyon jó telefonkönyv gyűjtemény:
http://www.infobel.com/teldir, ahol nagyon sok ország telefonkönyve/i/-White page-i megtalálhatók.

Szubjektíve Kanada egyszerűbbnek tűnt, mint az USA-val próbálkozni. Az Infobel keresőjébe
beírtam a vezeték és keresztnevet, majd találomra választottam egy államot. Ez Ontario volt. Szerencsémre ott csak egyetlen ilyen nevű ember volt. Egy telefon, és meg volt.
Haza is jött az érettségi találkozóra...

Ha valakinek nagyon extra neve van, akár a "google" keresőgép is tud segíteni, de például Erdély esetében fellelhető egy helységnévtár is, ami a mai román neveket "magyarítja".

Magam csak "műkedvelő" vagyok, s e minőségben a "Keresem" topicban már próbáltam segíteni "anri"-nak és "tasiordog"-nek is. Remélem, hogy talán nem eredménytelenül. (Azért egy "visszacsatolás"-nak örülni tudok. Nem hiúságból, hanem inkább azért, hogy tudjam, segíteni tudtam...)
Üdv!
Frimi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-10 08:46   
Szia Frimi!

Elmeseled, mikent sikerult megtalalni az iskolatarsad?

A topikba pedig en is igyekszem par hasznos tippet, adatot betenni, legyen segitseg a keresoknek.

Udv,

Hunor

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-10 08:32   
2003-11-10 06:41, Anthony Kamasz:
-
Itt van egy hasznosnak latszó Honlap, segitség a keresőknek: http://www.bogardi.com/gen/index.shtml
-

Azt hiszem, hogy ebben a kérdéskörben kétféle igény merülhet fel alapvetően. Az egyik: 1956 vaqgy egyéb ok miatt évekkel/évtizedekkel ezelőtt megszakadt családi kapcsolatok újrafelvétele. A másik az erdet/családfa kutatás.

Úgyí gondolom, hogy ha az igény az előbbi, akkor abban bárki "amatőr" viszonylag gyors sikert érhet el, ha helységnévtárakban és telefonkönyvekben keresgél s névazonosság esetén személyesen igyekszik felvenni a kapocsolatot a vélelmezhető rokonnal. (Persze ez egyáltalán nem könnyű, ha mondjuk Kovácsról, vagy Nagyról van szó... Azért magam pl. több, mint 30 év után félórás keresgéléssel találtam meg volt iskolatársamat Kanadában. Persze szerencse is kellett hozzá.)

A családfakutatás sokkal nehezebb és netán "helyszíni" utánjárást igénylő dolog. Ezért - joggal és indokkal - pénzt kérnek érte.

Az ajánlott honlapra csak rápillantottam és azonnal láttam pl. az Ancestry.com logoját, vagy a Radix-ét. Mindkettő fizetős - egy bizonyos szint után.
Frimi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-10 08:19   
En is ajanlok egy rovatot, a MONon: a KiKi rovatban tobb mint huszezer szemelyrol lehet informaciokat talalni.

A link: http://www.magyaronline.net/kiki.php

Udv,

Hunor

Anthony Kamasz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-10 06:41   
Itt van egy hasznosnak latszó Honlap, segitség a keresőknek: http://www.bogardi.com/gen/index.shtml

Új topik indítása  

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó