2018. november 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Hozzászólások, köszönet a "Saját versekért"...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 csillám  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-26 17:52   
Sziasztok!
Talán sikerülni fog, most találtam egy keresőben.

gyongyos_NZ  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-28 08:47   
Kedves Fredi,
nagyon élveztem a versedet, melynek a perszeverálódó jelszava az unalom. A daktylikus félsorokkal egészen pontosan kifejezed érzésednek hangulati gyújtópontját.
Négysorosaiddal már bebizonyítottad tömör talentumodat, nem is beszélve fordításaidról.
A fent említett vers azért is nagyon hatott rám, mert nagyon rég, még az örvenesekben írtam egy nagyon hasonló formába öntött verset, ami csaknem ilyenszerű felsorolás és perszeverálódás volt azzal a különbséggel, hogy a felsorolt itemek azt képviselték, hogy mit szeretek.Négy vagy öt sorra emlékszem még:
Szeretem
a kertet, a rózsát
a verset, a prózát,
a szép terítéket és
rajt az ebédet stb...
Az ilyen egyenesen optimista kis ajdeblőd verseket egy osztályfőnök megdicsérheti, de a mélységét csakis egy olyan elvonatkozás ruházhatja fel igazi esztétikai mélységgel, mint az unalom. Egy fiatal ember ezt nem is lehet képes megírni.
Gratulálok koncepciódhoz és első sorban a versedhez.
Imre

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-26 11:29   
Draga Fredi ! A ferjem köszöni neked ezt a verset mintha az ö erzeseit irtad volna meg, most epp ilyen rossz passzban van .

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-25 11:37   
Fredi, remekül unatkoztam Veled, elöfordul még ez is, ha egy vers ilyen kifejezö!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-06 09:33   
Köszönöm lányok, melegedjetek csak
Én is azért szedtem elő pont ezt a verset a naftalinból, mert még a forró tea mellett is fáztam.
Zulotól már kaptunk a télen gyönyörű lángokat foton, most kiderült, hogy a szó is melegíthet.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-06 08:33   
2005-06-05 10:11, poe:
- a nyári vasárnapok ott most is ilyenek, csöndesek, virágillatúak, és lusták

Köszi a szép versedért poe,jo volt a mai hideg esös reggelen a nyaradba elmerülni! -

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-06 04:11   
Szép a versed, Poe.
Ha nem tudtam volna, ki írta, talán Tóth Árpádra gyanakodtam volna.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-05 20:23   
Versed olyan elemeket hordoz, melyek segítenek feleleveníteni pillanatokat ... mindez stílustól, kortól és kultúrától független ... a maradandó nem más, mint az emlék ... soraid ennek szószólói ...

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-05 15:34   
Nagyon szep a versed poe

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-05 13:31   
Ilyen melegre vagyom a csend az megvan de a többi hianyzik
latom magam elött amit irtal

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-05 10:11   
Emlék espa, de a nyári vasárnapok ott most is ilyenek, csöndesek, virágillatúak, és lusták

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-05 08:22   
Poe! Hogy te miket tudsz!
Ez emlék, vagy jelenhez közeli?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-05 01:13   
Kedves Poe !
Szep a "Nyari vasarnap" Koszi , hogy megosztottad velunk .

lafre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-16 01:15   
2005-04-06 21:33, gajo:

gajo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-06 21:33   
"mert aki múltját
valakiben felejti,
nem halhat szegényen,"

/lafre/

gajo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 21:46   
Köszönöm szépen !
Kedves vagy !

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 20:55   
Kedves gajo
Aranyosak a verseid!

gyongyos_NZ  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-10 09:45   
Kedves Barátom!
A versíráshoz egy különleges szerszámmal kell felvértezned magadat! Azzal az aprólákos gonddal megtanulható ismerettel, amellyel sajnos a (próza!) irodalom legalaposabban ismeretes műélvezői sem rendelkeznek: a verstan ismeretének azzal a gyakorlatiságával, amellyel minden verset, még a legmodernebbeket is el tudod skandálni.Vörösmarty mondta valahol: minden verset csak skandálva szabad felmondani. Természetesen ez túlzás! Mindazonáltal ki kell fejlesztened magadban azt a képességet, hogy a vers belső zenéjét halljad. Ennek kifejlesztéséhez az ó-görög metrika megértése elengedhetetlen. Horatius nemcsak a legnagyobb ókori lírikus, de számottevően minden idők egyik legnagyobb lírikusa gyűjtötte össze az ó-görög metrikából a legérdemesebbeket és a mai magyar metrika a deákosok óta ezen alapszik. Ha a magyarban előförduló szótagok hosszúságát illetve rövidségét észleled és helyesen érzékeled, a ritmus önmagától fogja tagolni magát és nagyon hamar le fogod tudni kottázni azt.
Az ezzel kapcsolatos beszerzendő könyv:
Szerdahelyi István: Verstan mindenkinek a Nemzeti Könyvkiadó gondozásában, 1994-ez kiadás Szepes Erika (a másik kutató) lektorálásával. A Nemzeti Tankönyvkiadó signálása nagyon megtévesztő lehet, mert a könyv anyaga mindennemű egyetemi tananyag felett áll! Olyan tudomány, ami ritmusérzékünkbe kell plántálódjon a versek maradéktalan perforálása érdekében!

Orsos Imre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-01 14:50   
2005-01-15 15:59, MagyarOnline.net:
-
GYONGYOS UZENETE:

Tisztelt Cim!

Köszönöm a jó tanácsot

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-17 02:04   
Köszönöm kedves Imre,
igen, kimaradt a második haikuból egy szótag...
Szeretem a tankát is: 5, 7, 5, 7, 7.
Persze, Önnek mondjam, aki mesterien tudja ezt alkalmazni?
Mária

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-17 01:21   
Mindenkinek...

http://www.pszichomatika.gportal.hu

Mária

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-16 18:10   
intyke 2005-01-16 17:45
Az emigrációban élőknek
_______

pieter  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-15 18:19   
Lehet csak be vót rúgva.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-15 15:59   
GYONGYOS UZENETE:

2005-01-13 11:46, Orsos Imre:
-

Kedves Druszám!

Gép és gyorsírás technikában én sem vagyok katedravárományos!

Kosztolányinak van egy nagyon mulatságos novellája az elméleti tolvajról, aki szintén magyar írónak képzeli magát. Sokan járunk (pórul!) ebben a szerepben! A novella főszereplője úgy folytatja tolvajlását, hogy írásaiban minden számnévből elcsen egy kettőt.
Amíg Te a kettőzött betűk ikreit látszol elcsenni, addig az én terjedelmes ujjaimmal két, néha három billentyűt is lenyomok egyszerre. Gyakran teljesen félreütök és átolvasásnál még képes vagyok többszörösen átsiklani a hibáim felett. Ezeket a fizikai kudarcokat kivédeni nehezebb, mint a helyesírási bizonytalanságot, ami a Magyar Tudományos Akadémia gyakori szabályváltoztatásinak eredményeképpen bennem is megvan. Ezért még 1999-ben beszereztem a MAGYAR HELYESÍRÁSI Szótárt.
Ennek birtokában olvasható, érthető és ezért elfogadhatóbb (ha nem is hibátlan!) írást leszel képes megjeleníteni bárki számára is. Fetétlenül szerezd be Magadnak! Deme László, Fábián Pál és Tóth Etelka szerkesztésében és az AKADÉMIAI KIADÓ gondozásában otthon -- gondolom -- könnyebben beszerezhető, mint itt Új Zélandban.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-15 15:58   
ORSOS IMRE UZENETE:

Elsősorban szeretnék üdvözölni mindenkit.
Magamrol anyit,32 éves vagyok és még tanuló.
Jó magam is versirásal és novela írásal foglalkozom. Remélem hogy,verseimmel énis hozzájárulok méltó társaságotokhoz.

Üdvözletel Orsos Imre
2005.01.12. Nagykanizsa

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-11 10:51   
Hangulataban es formai tökeletessegeben is nagyszerü Gyöngyös verse "A tolnai temetö",
remelem meg olvashatok sok hasonlot!
Köszönöm!

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-21 12:36   
2004-10-24 11:38, Fredi:
-
Mária,

válasz helyett:

/:)/

FREDI....KÖSZÖNÖM UTÓLAGOSAN A VIRÁGOT!
Mária

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 11:29   
Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat.

Az én istenem nem az Isten, ö egy isten de az enyém

lafre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 07:52   
nekem is tetszik "az én Istenem", az "advent" túl finomkodó az én durva lelkemnek...

többit emilben megírtam

üdv
lafre

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 02:32   
Kedves Lafre !
Nagyon tetszik az Ejjeli lovas.
Gratulalok.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó