2020. január 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Magyarok Izlandon
Új topik indítása   Üzenet küldése
 bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-18 14:12   
2004-10-18 12:38, ittaka:

-

Peldaul postan??? Posta jar arra fele is biztosan:-)

ittaka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-18 12:38   
A TV-ben láttam Vujity Tvritko filmjét rólatok odakint. Szívesen küldenék magyar nyelvű könyvet, hogy a könyvtáratok bővüljön, csak azt nem tudom, hogy hogyan jutna el hozzátok. Már egy egész szép nagy dobozom van. Ha van ötletetek erre, kérek hívást vagy levelet e-mailben.
Üdv. mindenkinek:
Eszter

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-18 11:46   
Julius 11.-én abban a szerencsében volt részem, hogy találkozhattam Reykjavikban Maurizio Tanival, aki az Izlandi magyarok társaságábak elnöke. Töle tudtam meg, hogy az elsö magyarok 1957-ben érkeztek Izlandra a Vöröskereszt révén, 52-en voltak.Azok a magyarok, akiknek izlandi állampolgárságuk van, izlandi neveket vettek fel ezzel kapcsolatban, igy irta elö a törvény. Gondoltátok volna, hogy igy lett Tölgyesi Miklósból Mikael Fransson , vagy Kecskés Andrásból André Alexandersson?
1990 óta Magyarországnak tiszteletbeli konzulátusa van Reykjavikban.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-04 20:43   
Slátur - Blood and liver puddings. Slátur is a traditional Icelandic food, prepared every year in the months of September and October when the slaughtering season is at its peak. There are two types of slátur: blóðmör (blood pudding) and lifrarpylsa (liver pudding). Blóðmör consists of sheep's blood, meal, suet and spices, mixed together and sewn up in sheep stomachs. Lifrapylsa is quite similar, the difference being that instead of blood minced lamb liver is used. The puddings are boiled for 3 hours and generally served with creamed potatoes or mashed swede turnips. Precooked slátur which only needs to be heated and can also be fried is available at all stores.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-27 16:19   
Erdekes oldal, olvasgattam es megint muveltem magam. Itt lattam, hogy a vikingek nyelve a norveg, dan, es sved, es az ösnyelvet Izlandon beszelik.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-27 10:14   
Megtaláltam az izlandi magyarok, az Izlandi-Magyar Baráti Társaság honlapját, íme, a link: http://edu.supereva.it/ungverjaland/

Hunor

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó