2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Reklám
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-01 19:03   
Egy most futó reklám szövegéből: Nem azok a legjobb dolgok, amiket mi birtokolunk, hanem azok amelyek minket birtokolnak.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-20 18:14   
Böbe, de jó, köszönöm. Honnan tudtad, hogy pont ilyesmi rovatot keresek?

Azt szeretném elmesélni, hogy a tavaszon volt itt a Monon egy reklám, a magyar pénzverde hirdetett. Mikor átnéztem a honlapjukat, azonnal ötletet kaptam, és ez nemrég meg is valósult. Szüleimnek az 50. házassági évfordulójukra egy ezüst emlékérmet rendeltünk. Nagyon elégedettek voltunk vele, elegáns, kívül bőr - belül bársony díszdobozban kaptuk, szép kivitelben, pontosan elkészült. És az ár is kedvező.
A megajándékozottak meghatottan nézegették, anyám azóta mindenhová magával viszi a táskában, hogy büszkélkedjen vele.
Köszönet az ötletért.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-19 21:51   
Regi jo rovat, kicsit felrazom. A Sony megint remekelt:
http://www.bravia-advert.com/paint/downloads/

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-14 19:01   
2005-12-14 18:05, bobe:

Ez a kameratrukk - vegulis nem trukk, inkabb otlet - egy GAP reklamban jelent meg eloszor nehany eve. Akkor ujsagcikkeket irtak arrol, hogy milyen eredeti, de tenyleg az. Nem lehet megunni

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-14 18:05   
Még egy reklam ezuttal az IKEA mutatja be a konyhait sajnos csak svedul van . Mikor elöjön a kép klikk a közepere es tartsd rajta az egeret, jo reklam ez is.

http://www.ikea.com/ms/sv_SE/kampanj/fy06_dromkok/dromkok.html

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-14 14:02   
Az ev legsikerultebb reklamja szerintem a Bravia tv reklam.
Nekem nagyon tetszik: http://www.bravia-advert.com/
jo szorakozast annak aki még nem latta lehetöleg hanggal nezni mert a nota is jo

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-16 13:49   
2004-07-08 20:52, kaytee:
-
Eddig azt hittem, egész jó a memóriám. De ma reggel 3x láttam a reklámot, és esküszöm, nem emlékszem, mi a neve az orvosságnak.

Kedves Kaytee!
A hiba nem a te tészülékedben (memóriádba) van!

Én ugy tudok nézni reklámot hogy az égvilágon semmire nem emlékszem belőle.!!!
Ez szerintem attól van, hogy igyekszem nem figyelni a reklámra, az agyam szelektál, tiltakozom minden reklám ellen, igy nem ragad meg.
És ennek örülök.
Ha van egy véletlenül ötletes, érdekes reklám, és valaki (leginkább a fiam) megkérdezi, hogy láttam-e, én tényleg nem láttam. Néztem, de nem láttam

Azt mondják a reklámszakemberek, hogy egy reklámot 7-szer kell látni és akkor megragad.
Attól kezdve a tudatalattink emlékszik rá.
És amikor kell, előjön. Sajnos.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-15 22:41   
Itt folyt. kov.

stromfi: Hat bizony a hybrid autokra egyaltalan nem emlekszem. S mit mond a narrator?

Jo kerdes, latod erre meg en nem emlekszem, csak arra, hogy a reklam legvegen van egy kep 3 kulonbozo hybrid autorol (a markara sem emlekszem), es egy ferfihang mond valamit.

Ez mindig olyan szerencsetlen dolog szerintem, amikor a reklamba ennyi energiat olnek, es tulajdonkeppen eszreveszi az ember, meg beszel rola utana, de egyszeruen nem emlekszik, hogy milyen termeket reklamozott es ki a gyarto.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Elozmeny:

stromfi:
-
Hogy ezen a statisztikai adaton hogyan lehetne valtoztatni, s visszajara forditani? Reklam-hadjarattal? Hany Hybrid reklamot lattal a TV-ben? En, ha nem csal az emlekezetem, egyet. S hany SUV reklamot?

rigojanos:
Hm. Azert (is) kerdeztem ezt, mert az altalad peldakent alabb felhozott energiatakarekossagra biztato reklam hybrid auto reklam. Es ez mar megint csak a reklam topikba illene inkabb, de az, hogy ugyan a reklamra odafigyeltel, es ertekelted az energiapazarlasra valo figyelemfelkelto hatasat, megis nem tunt fel, hogy milyen termeket reklamoz (vagy hogy egyaltalan reklamoz valami termeket), az abszolut a reklam hibaja. En is lattam jonehanyszor, es ugyanigy 2 perccel kesobb fogalmam sem volt, hogy mit is akarnak nekem eladni. Most a napokban vettem csak eszre a reklam vegen a hybrid autokat, es a narrator rajuk vonatkozo par masodperces megjegyzeset.

Tehat a kerdesedre valaszolva, a reklamhadjarat nagyon hatasos modja a hybrid autokra vonatkozo figyelemfelkeltesnek, de nem az ilyen reklamhadjarat, mert ez a fentiek ertelmeben abszolut hatastalan, es a termeket nem adja el.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-21 19:03   
Nem tudom megjeleniteni sajnos:
www.jibjab.com
Már fél Amerika ezen röhög.
Két srác csinálta a "reklámfilmet".

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-12 19:27   
2004-07-08 20:52, kaytee:
-
Errol jut eszembe, a penzautomatara a mhelyemen ra van ragasztva egy matrica, amire az van irva, hogy braille-el irott instrukciokert hivjak a megadott telefonszamot.

Majd ha latok egy vakot tanakodni az automata elott, felolvasom neki.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-08 20:52   
Rigó, remélem, nem te vagy a felelős az új gyógyszerreklámért a Tvben, ami a feledékenységben szenvedőket célozza meg.
Háttérből megértő hang direkt a célszemélyhez szól, aki épp rossz helyen felejtette a kulcsait. "Kisebb memóriaproblémái vannak?" Ilyesmit kérdez a megértő, jelezve, hogy az Alzheimeresek javára ne reménykedjen senki, majd javasolja az emlékezetjavitó X gyógyszert. Még telefonszám is van, amit fel lehet hivni.
Eddig azt hittem, egész jó a memóriám. De ma reggel 3x láttam a reklámot, és esküszöm, nem emlékszem, mi a neve az orvosságnak.

Ez a reklám majdnem olyan, mint a kimondottan vakoknak készült TV müsor, amit többször láttam Virginiában.
Egy közszolgálati adón háttérmagyarázattal sugároztak régi mozifilmeket. Aki nem volt vak, az látta a filmet, de figyelni nem tudta, aki meg az volt, élvezhette, amint egy felhangositottan suttogó bemondó a szereplők beszédszüneteiben odahadarta: "Mary most az ajtóhoz ment, megfogta a kilincset, majd bánatos tekintettel visszanézett Jimre, aki a papucsát rugdossa a kanapé alá miközben a nyitott balkonajtón befelé leselkedő cselédlány boldog mosollyal nézegeti az almárium fiókjából az imént kilopott brilliánsgyü...." eddigre már egyik szerelő se volt a szinen, épp hóviharban száguldott egy hintó váratlan vendégekkel,
"egy férfi és egy nő száll ki a házhoz érkező hintóból, a hölgy nercbundát visel, a férfi monkoklit, de a kapuban .."- Ez a müsor jobb volt, mint bármilyen látóknak gyártott komédia. Sajnos elég hamar megszünt a TV vakoknak. Talán rájöttek, hogy a vakok ugyanazt a programot nézik, mint mindeki más, és egész jól eligazodnak kommentár nélkül is.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-01 23:26   
Itt lehet latni amerikai elnokvalasztasi kampany reklamokat, egeszen 1952-re visszamenoleg. Az Amerikai Mozgokep Muzeum (American Museum of the Moving Image) online kiallitasa ez egyebkent. A kiallitas cime "The Living Room Candidate."

http://livingroomcandidate.movingimage.us/index.php

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-21 23:17   
2004-05-08 17:02, diddl:
-
Mostanában próbálom megkeresni a régi rajz ill. mesefilmek listáját (amik a tv-ben mentek)
-

Olyanokra gondolsz, mint Mekk Mester, vagy A nagy Ho-ho-ho?
Itt találsz egy listát:
http://www.mokep.hu/vid_mtv_filmek.asp

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-20 22:29   
2004-06-20 17:26, anri:
-

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-20 17:26   
A reklam ügyesen megfogalmazott es jol szinezett peldajat lathatjuk a Csiki kurjantoba
1) Szines feltünö felirat!
2) Johiszemüekhez szolo bevezetö
3) Titkot el nem arulo szavak sokasaga
4) Kivancsisagot csiklandoz igeretek
Remek munka

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 21:08   
A legrosszabbak mégis a politikai/választási reklámok. Floridát már ostromolja a két fő aspiráns. Új rendelkezések értelmében felelősséget kell vállalniuk azért, ami a hirdetésükben szerepel. Ezt úgy oldják meg, hogy a reklám végén mélyen a szemünkbe néznek, és ezt mondják (angolul): George Bush (vagy John Kerry) vagyok, és egyetértek ezzel az üzenettel.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 19:05   
2004-04-21 20:45, kaytee:
-
Azt hiszem, még nem találtak fel olyan tablettát, amitől az ember álmában is lefogyhat, ébren zabálhat, amit akar, mozognia nem kell, de ez az ürge egyelőre büntetlenül hirdeti a magáét.

Es nincs egyedul. Es gondolom milliomos belole. A fogyni akaro embernek mindent el lehet adni, kiveve az "egyen egeszsegesen + mozogjon" modszert.

Ha mar fogyokuranal tartunk, en az Atkins-tol is rosszul vagyok. Persze a szenhidratok kihagyasaval latvanyos a fogyas, de sajtot-veres marhahussal enni egyfolytaban (mert az atlagember igy csinalja) meg gondolatnak is rossz. Viszont elkepeszto, hogy Atkins milyen forradalmat csinalt az elelmiszeriparban. A tejgyarto cegtol az etteremlancokig lathato a hatasa; a menuket Atkins-friendly-re alakitjak, a tejre rairjak, hogy Atkins-approved, stb. Sot nemreg jelent meg egy uzleti szaklap, ami az alacsony szenhidrattartalmu termekeket gyarto vallakozasokat celoz meg.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-21 20:45   
Amerikaiak! Láttátok már a Tvben, hallottátok rádióban Dr. Greg Cinamon fogyóbogyós reklámját?
Gutaütés kerülget, mikor a pasas hangját meghallom.
Azt hiszem, még nem találtak fel olyan tablettát, amitől az ember álmában is lefogyhat, ébren zabálhat, amit akar, mozognia nem kell, de ez az ürge egyelőre büntetlenül hirdeti a magáét.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-25 20:21   
Rigó, az én férjemnek még most is van -ha nem is olyan- diavetitője, és most tőled kaptam az ötletet,
hogy megmondjam neki, ne vadásszon többé emberekre, akiket a tanulságos geográfiai érdekességek felvételeivel és a hozzátartozó lézerpointeres magyarázószövegekkel untathat.
Majd odaültetem a nézőtérre a macskákat (lekötözve) és a beany bébijeimet, ő meg magyarázhat nekik.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-25 16:29   
Nekem van egy pont olyan dia vetitom Ugy szerettem regen. Felszereltem egy nagy feher lepedot a ruhasszekrenyre, es vetitettem magamnak (meg az osszes babamnak, akik sorban ultek szekeken ). Es a mesefilmek feliratait hangosan olvastam, hogy azok is tudjak kovetni a "nezoteren" akik nem tudnak olvasni.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-25 10:20   
Apropo reklam ! Rigo ezt neked ajanlom. Megjelent a Panos furdödresszkatalogus :
itt egy kep hogy tetszik?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-25 06:19   
A csokireklámokban leginkább az árak tetszenek

De milyen sok meg van most is!! Meg fogom nézni a Balaton szelet árát, ami 2.10 Ft volt!! Most ugy cca. 80-100 Ft lehet

Nem tudom ki mikor élt itthon utojára, de ma is használom a következQ reklámszövegeket: (magamra)

"Triumph: alakja diadala!"

"Módi: kicsit más mint a többi!"

Ezt az utóbbit fiatal korom nagy szerelme használta rám szivesen. Bóknak vettem. (az is volt!)

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-23 22:40   
Az amerikaiak életükből legalább egy évet Tv reklámok nézésével töltenek el - olvastam egy "fogyasztónevelésről" szóló cikkben.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-22 19:22   
Meg kerek ilyeneket mert jobban szorakozok mint a tv elött

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-22 19:15   
2004-03-22 17:53, Pompéry Berlin:
-
ha hallgattam volna ,bölcs maradtam volna..

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-22 18:12   
A borradirrol jutott eszembe, hogy az arclemoso akarmikrol szolo reklamokban mindig ket kezzel frocskoli az arcara a vizet mindenki, es lehetoleg ugy, hogy a mosdo es az arc kozott van legalabb 1 meter.

Ki mosakszik ugy?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-22 17:53   
2004-03-22 17:42, zitazita:
-
Ne tessék, kérem összetéveszteni a Szabad nép félórán belüli jelszavak gyakorlását a reklámmal. Van ugyan hasonlóság (repetitív jelleg, demagóg hitkeltés, stb.) de a cél nem azonos.

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-22 17:42   
Munkásököl vasököl,odacsap ahova köll....
Arccal a vasút felé....
Vasedény...
jóóóóóó,tudok,hogy ezek polreklámok.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-22 17:08   
2004-03-22 16:23, Zuloaga:
-
A könyv érdekes volt, megfeledkeztem magamról, csak akkor kapcsoltam, amikor az egyik vendég bejött mert kezet akart mosni és ... majdnem elájult.

A latvanynak melyik reszetol?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-22 17:07   
2004-03-22 13:21, Cunibaba:
-
Valami remlik, de nem tom. Milyen volt a reklam?

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó