2018. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Reklám
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
 ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-03 17:03   
2004-01-02 18:59, rigojanos:
-

-
Marmint mi adta az otletet erre a topikra?

Egyreszt egy erdekes temanak velem es azthiszem igenis befolyasolja eletünket.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-03 17:00   
A reklam bizony nagyon befolyasol meg akkor is ha magunkrol azt veljuk hogy nem engem nem!

Pl Milka kezden evvel hisz ez ide a forumba is nagyon jol illik.
Milka egy csokolade volt a sok közül. Szabo Sandor ragyogo reklam ötletevel
egy fogalomma valt a LILA MILKA.
Egy ideig gondolkoztam miert pont lila?
A lenyeg azonban azthiszem mashol van legalabb is ugy velem.
Sandor a tehenket abrazolta lila foltokal . Ez szemünkbe szurt erre felfigyeltünk. A többi mar megy magatol, csak reklamozni kell.
Meglatjuk valahol ezt a szint azonnal a csoki jut eszünkbe.

Negativ elmenyem a reklammal meg egeszen fiss bennem, az ünnepek elött
bementem a Media Markt egyik üzletebe hogy vegyek egypaar CD t.
Alig nyilt az ajto elöttem alt egy itt Nemetorszagban nagyon hires „hirhedt“
enekes eletnagysagu papkarton figuraja, agresziv eröszakos vigyorral az arcan, lepten nyomom minden kanyarben lattam nemtudtam ebben az üzletbe vasarolni mennem kellet anyira zavart az agressiv mosoly az arcaban, ellenszenvet nyugtalansagot valtott ki bennem.
Azthiszem egy eleg kiegyensujozott ember vagyok de ezt a papkarton figurat legszivesebben eldöntöttem volna.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-03 16:02   
2004-01-03 14:25, Ferencz Zsuzsanna:
-
Mi az a nemletezo valosag?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-03 14:25   
Kedves Böbe, én aszondom, a pr a nem létező valóságot reklámozza, a reklám pedig a létezőt.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-02 21:41   
Meg lenne egy ezer pontos kerdesem Mi akulonbseg a reklam es a PR között erre ki tud nekem valaszolni?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-02 21:31   
termeszetesen a reklamnak nagyon fontos szerepe van a modern vilagban. Erre tan az egyik legjobb pelda az Ericssontelefonok. Rengeteget veszitett a vallalat eppen amiatt hogy nem reklamozta a termekeit

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-02 19:37   
Emlekeztek a Postabankos reklamokra? Azt hiszem, a Geszti Peter reklamugynoksege csinalta meg a kampanyt, amivel a legnepszerubb bank lett szinte egyik naprol a masikra. Most az mar masik tortenet persze, hogy azota mi lett Postabankkal, de abbol a szempontbol szerintem nagyon erdekes pelda, hogy mire kepes egy jo reklamkampany egy termek/vallalat nepszerusegevel kapcsolatban.

De ezert muveszet es szinte tudomany a reklam, mert az is elofordul sokszor, hogy egy nepszeru TV-reklam azon kivul, hogy mindenki arrol beszel, semmi pozitiv valtozast nem hoz a termek eladasat tekintve. Vagy rengeteg olyan reklam is van, amivel engem allatira fel lehet idegesiteni, de az arut eladjak vele.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-02 18:59   
2003-11-30 15:55, anri:
-
Szamodra mit jelent? Hogyan befolyasolja a Te eletedet? Marmint mi adta az otletet erre a topikra?

oszi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-02 18:47   
2004-01-02 18:34, rigojanos:
-
Máskép hogy tudnám, hogy átvertek?
Például erre a létrára az volt írva 150 kilóig, de az én 100 kilómmal a sima betonon, kis híján feldőltem vele.
Utána csináltam meg.
http://kep.tar.hu/frizurk/images/pic3117404.jpg
http://kep.tar.hu/frizurk/images/pic3117405.jpg

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-02 18:34   
2003-12-27 10:33, oszi:
-
Tehat nem hasznalsz olyan tisztitoszereket, samponokat, gyogyszereket, muszaki cikkeket, stb, amiket reklamokban lattal?

oszi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-27 10:33   
2003-12-26 22:56, rigojanos:

- Tisztító szerek, samponok, még gyógyszerek is, műszaki cikkek, életbiztosítások, stb.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-26 22:56   
2003-12-26 20:26, oszi:
-

Peldaul?

oszi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-26 20:26   
2003-11-30 15:55, anri:
-
Reklám? Tapasztalataim szerint amit nagyon reklámoznak, az többségében nem nekünk jó csak cumiztatnak bennünket.
Így röviden egyenlőre.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-30 21:00   
Nagyon erdekes tema a reklam. Sok szempontbol lehet beszelgetni rola, hiszen amellett, hogy a reklam/reklamkeszites oriasi uzlet, szinte tudomannya notte ki magat. A pszihologiatol kezdve a tarsadalomtudomanyig minden eszkozt bevetnek ahhoz, hogy egy termeket erdekesse tegyenek szamunkra, vagy az ugyanazt tudo 25 aru kozul melyiket tegyuk a kosarunkba.

Szinte minden mogott valamifele teszt, kutatas, felmeres all - legyen szin, meret, csomagolas, vagy a reklamban szereplo hires szemely multja.

De akar kezdhetnenk a temat a Milka tehennel is. A Szabo Sandorral keszult cikk tokeletes pelda arra, hogy mit jelent egy szin peldaul abbol a szempontbol, hogy hogyan vonul be egy termek nemcsak a reklamtortenelembe, de a koztudatba, es nem utolso sorban a szatyrunkba.

http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=19

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-30 15:55   
Erdekes lenne arrol is beszelgetni mit jelent szamunkra a reklam.
Informaciot ad bizonyos dolgokrol, vagy csak egy zavaro jelenseg.
Menyire befolyasolja eletünket?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó