2020. január 27. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Mánia
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
 Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 16:37   
Kedves Bovi.
Mania nem lehet szerintem idovel gyujtesi szenvedellye valik
Lasd az en esetem az alabbiakban.

bovi 2003-12-04 12:57
Mint sokaknak, nekem is van egy mániám,az az óra.
Nincs olyan helység a házunkban, ahol ne lenne legalább egy óra, de még a teraszon is!
Van kicsi,nagy falióra, számtalan karóra,a kozmetiktáskámban, amit utazásra használok, van két vekker.
Külömös módon, ha látok valahol órásüzletet, még mindig szeretnék a gyüjteményhez hozzá venni. Mindent idöre csinálok, tehát nem feleslegesek, folyton lesem az órát.
Ez már majdnem egy betegség, nem csak mánia!

Ora gyujtoi szenvedelyem kora.
Fiatal (8 eves) voltam amikor az elso mechanikus szerkezet egy oreg irogep birtokomba jutott.
Miutan nem dolgozott rendessen elhataroztam hogy megjavitom.Apro darabokra szedve tanulmanyoztam e csodas szerkezet mukodeset egeszen addig bontottam le mig ket resz csavarral egybe volt csavarozva.
Vagy ket het munka utan elkezdtem ossze tenni.
Persze par atalakitott forma kivetelevel az soha nem sikerult.
Ma unokam csinalja ezt tobb ezer darabos LEGO
gyujtemenyevel(ami nem oly fajdalmas nem szurja veresre ujait a kemeny fem targyak sokasaga szereles kozben)
Az elso oram Apai oroksegem egy OMEGA zsebora volt.
11 evesen elneztem orakig hogy dolgozik ez a csodalatos szerkezet.Az volt minden reggel az elso hogy felhuztam es halgattam halk ketyegeset es lassu forgasat a szerkezetnek nezve sokszor eszre se vettem az ido mullasat.(talan ez volt az oka hogy oly sokszor elkestem munka helyemen)
Gyujtoi szenvedelyem kialakulasa a Szovjet es NDK nagyszeru termekeivel bovult az evek soran.Sot az elso Marvin vetelevel a Svajci Markak kezdo korszakat is beinditottam.
Magyar orszagi eltem (29 hosszu ev)allatt gyujtemenyem kb 20 darab volt. Sajnos otthon hagytam es elvesztek ezek az orokos darabok.
Egy NDK-s GIB kivetelevel amit karomon hoztam ki.
Szet szedve de ma is jar ez az oram.(szerkezet)
Majdnem 34 ev Hivatas szeru ora nyujtoi szenvedelyem eredmenye a kovetkezo.
Megtanultam megjavitani is az orakat.
Szakmai tudasom (ekszeresz)segitsegevel az ora tokok restauralasaban ,ujja alkitasaban oriasi gyakorlatra tettem szert.
Es nem utolso sorban korul belul 10 ezer darabos ora gyujtemenyem (nagy reszuk nem dolgozik)600 darab
Jo,pontosan jaro kulonbozo Markas es Csak ora.
150-200 ezer kulonbozo alkatresz. (JUNK Yard
mondjak angolul)
Gyujtom a Markak miatt az anyaga miatt(arany, ezust)formai,kora de foleg a szerkezet miatt.
Talan az emberi gondolkodasnak es modern eletunknek a legfontossabb es legprecizebb szerszamai aminek 500 eves multja van, nem beszelek itt a regi ido mertekekrol csillag es nap allasabol kiszamitot IDO, NAP ORA (komoly gep szerkezete volt ,van)Homok ora es egyebb jol es rosszul megalkoott csodakrol.
Minden esetre elhatarozasom hogy gyujtemenyem rendbe es elet kepesse teszem meg van bennem , de lehetseges hogy 500 ev is keves lesz arra hogy mindezen terveim megvalosuljanak.
HA HA HA!!!
Ha gyujto vagy ne irj manniarol mert az mindenkeppen szenvedely.
Barati szeretettel Geza.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 12:31   
2003-12-06 11:54, Cunibaba:
-
Jé a naptàrrol jut eszembe! Kedves férjem a naptàrjàban az aznapi tehedöit mikor elvégezte azonnal le huzgàlja, s amit a napnak vége a lapot ki tépi. Igy a naptàr egy kutya harabdàlt nemtudom mire hasonlit. Engem kimondottan idegesit, föleg hogy annyi pénzt ki ad érte év elején és nemképes azt megbecsülni.
-
A helyedben én a hajamat tépdesném ... jó kis papírokat kidobni, biztos van még valahol hely rajtuk írni valamit. Micsoda pazarlás!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 12:28   
Tessék kérem a WC sprayt is használni ... egyre büdösebb van

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 09:41   
2003-12-07 00:34, bimbi:
-
Zulo, nincs WCre menes itt se valami olvasni valo nelkul
-
En meg sajnos csak a WC-n tudok olvasni! Kedves csalàdom csak ott hagy békén! Képzelhetitek milyen zsibbadtan szoktam felàlni onnan!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 04:18   
2003-12-06 09:48, Zuloaga:
-
Jaj, ezt el kell mondjam!
Nekem a sport is mániám (sportot is űzök belőle ).
Csak azt nem értem miért a lábamban.
Nem kézenállva cipekedtem!

...Hanem fejállásban? Vagy négykézláb?
Mindegy, Zulo, gondolj arra a bölcsmondásra, amelyet egy új tag írt le, az egyetemisták futóversenyét hirdető topikban: Az egészség lábról lábra terjed!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 03:15   
2003-12-07 00:34, bimbi:
-
-
Vannak kimondott klotyón olvasásra szerkesztett könyvek! Ismered őket?

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 00:34   

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-06 11:54   
Jé a naptàrrol jut eszembe! Kedves férjem a naptàrjàban az aznapi tehedöit mikor elvégezte azonnal le huzgàlja, s amit a napnak vége a lapot ki tépi. Igy a naptàr egy kutya harabdàlt nemtudom mire hasonlit. Engem kimondottan idegesit, föleg hogy annyi pénzt ki ad érte év elején és nemképes azt megbecsülni.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-06 09:48   
Jaj, ezt el kell mondjam!
Nekem a sport is mániám (sportot is űzök belőle ).
Most egy pár hétig sajnos kimaradt az aktív mozgás, ilyenkor kisebb fizikai munkától is az ember izomlázas lesz.
Így történt velem is. A napokban elég sokat cipekedtem és izomlázam lett.
Csak azt nem értem miért a lábamban.
Nem kézenállva cipekedtem!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-06 09:44   
... vagy repülőtéren a 10 órás várakozás közben ...

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-06 09:38   
Én azt hittem, hogy vonaton és WC-n már kötelező ?!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-06 09:27   
Nálunk Magyarországon van a budin naptár, viszont nekem fontos kellék a WC-én még a keresztrejtvény.
Anélkül nem megy.

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-06 06:41   
2003-12-06 06:38, Fredi:
-
Ti lakásotok minden helységébe órákat raktok, én naptárakat (főleg falit)Mindenütt van több is, kivéve a budit, de jövőre oda is teszek.

+++

Frédi, én nagyon jot nevettem ezen a budin... hahahahhhahahaah.....még mndig fogom a hasam

Husi

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-06 06:38   
Ti lakásotok minden helységébe órákat raktok, én naptárakat (főleg falit)Mindenütt van több is, kivéve a budit, de jövőre oda is teszek. Ez még nem mánia, de az már igen, hogy szilveszterkor, röviddel a koccintás után minden helyslégben lecserélem a régi naptárakat - ez nem várhat reggelig.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 22:26   
2003-12-05 22:09, rigojanos:
-
Bovi, milyen orak vannak a gyujtemenyedben, es hany?

Ez nem gyüjtemény kedves Rigóka, ez MANIA!!!
Soha nem számoltam, majd egyszer megteszem hány óra van házban.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 22:12   
2003-12-05 22:09, rigojanos:
-

-
De Rigó! Miért nem hagyod a Karácsonyra készülni. Mire megszámolná új év lesz!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 22:09   

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 22:06   
2003-12-05 20:53, Zuloaga:
-
Micsoda? Funk órák? És honnan az izéből tudják, hogy mikor van tavasz vagy ősz?
-
Sajnos nem tudom megmagyrázni honnan tudják, de arra megy minden, ami pontos idöre megy.
Nálunk jól müködik, mivel innen 40km-re van az irányitó központ, de amikor Teneriffán voltunk, nem vette már az irányitást.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 20:53   
2003-12-05 18:12, bovi:

Nem, én nem gyüjtöm az órákat én használom, látni akarom mindig minden szögböl, mennyi az idö. Tehát mánia!!

A leg jobbak az funk órák, hogy ezt magyarul hogy nevezik fogalmam nincs róla. Azok egyedül állitódnak összel és tavasszal az új idöre.
-
Igen, szerintem is különbség van a gyűjtés és a mánia között. Én nem gyűjtöm a cetliket, hanem mániákusan őrzöm, hogy pár sort ráírjak.

Micsoda? Funk órák? És honnan az izéből tudják, hogy mikor van tavasz vagy ősz?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 18:12   
2003-12-05 09:37, bobe:
-
Nekunk es eleg sok orank van a hazban . Biztosak vagytok benne hogy ez mania nem gyujtesi szenvedely? -

Nem, én nem gyüjtöm az órákat én használom, látni akarom mindig minden szögböl, mennyi az idö. Tehát mánia!!!
A leg jobbak az funk órák, hogy ezt magyarul hogy nevezik fogalmam nincs róla. Azok egyedül állitódnak összel és tavasszal az új idöre.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 10:02   
2003-12-04 12:57, bovi:
-
Nincs olyan helység a házunkban, ahol ne lenne legalább egy óra, de még a teraszon is!
Van kicsi,nagy falióra, számtalan karóra,a kozmetiktáskámban, amit utazásra használok, van két vekker.
-
Férjem is orákat gyüjt nagyon régen! Van olyan szoba ahol több is ketyeg s borzalmas mind átcsavarni öket tavasszal és összel (prima a computer az maga teszi. Van kint a lugasban és van persze a garázsban is ahol szerel is. Napora is van a kertben! Karorákat is gyüjtött, nem is tudom mennyi van neki, talán 37. A konyhában 3 van, a tüzhelyen és mikrohullámsütön beépitett azért nem értettem miért akasztott még egyet ott a szekrényre is? A fürdöben kettö is log, mikor kérdeztem minek, azt mondta hogy tudja mennyi az idö mivel nem mindig van rajta karora a kerti munka miatt.
Mikor idejöttem a reggelizöben volt egy kakukkora ami idegesitett s az levetettem vele onnan, helyette batériás fali ora került oda. A nappaliban az antik inga ora pedig hangos volt hogy összerezzentem mindig ha jelzett, de mások is, azt is lecsendesitettem vele..

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 09:37   
Nekunk es eleg sok orank van a hazban . Biztosak vagytok benne hogy ez mania nem gyujtesi szenvedely? mert azert az egy kicsit szelidebben hangzik mint a mania?
peldaul: kleptomania

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 09:29   
2003-12-04 12:57, bovi:

-
Ezen én is sokat gondolkoztam már. Vajon meddig a szintig "egészséges" egy mánia.
Az enyém is a betegség felé hajlik, mert az nem normális, hogy pl. még a bankszámla kivonatot is 3 részre tépem, mert a hátulja üres és lehet rá írni.

Egyébként nálunk is rengeteg az óra. (Régen a férjem mániája volt.)
Még a WC-ben is ketyeg, pedig nem időre trónolunk.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-04 20:23   
2003-12-03 20:28, Zuloaga:
-
És az a címe, hogy: Lakótelep?

-

Aprajafalva

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-04 14:09   
2003-12-04 11:19, Szőnyi Bartalos Mária:

Bár alapjában véve úgy gondolom:
megfontolt vagyok.
És Te?

Hm. Várj! Megfontolom.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-04 14:08   
2003-12-04 09:42, bobe:
-
Az orrat senki sem piszkalja?
-
Gépelés közben?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-04 12:57   
Mint sokaknak, nekem is van egy mániám,az az óra.
Külömös módon, ha látok valahol órásüzletet, még mindig szeretnék a gyüjteményhez hozzá venni. Mindent idöre csinálok, tehát nem feleslegesek, folyton lesem az órát.

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-04 11:19   

Hát, igen!
Olykor akaratlanul is odacsapok!
Bár alapjában véve úgy gondolom:
megfontolt vagyok.
És Te?
Jó volt a kérdésed...

2003-12-04 09:31, Zuloaga:
-
SZ.B.Mária

És Te is villám vagy?

-

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-04 10:21   
2003-12-04 09:57, Fredi:
-
Zulo

nem, de ha a végére é´rek, majd kiadom börkötésben.

- Miért? Mániád a bőrkötés vagy a kiadás?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-04 10:19   
2003-12-04 09:56, Cunibaba:
-
Nem! De én ismerek valakit aki szedi a szemöldökét kifele tv nézés közben! (Nem én vagyok az bizti!)
-
És van még neki szemöldöke?
Mert ha nincs, akkor már befelé nő bosszúból.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó