2018. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Mánia
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
 Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 13:43   
2005-03-30 11:22, ubuge:

mániákusan hogy kell szidni? így?: hoggggggggggyyyyyyanamineizémeannyiranahogycsakhuuuuuuuuuuumeeehaénakkkkóóóóbelejajmehanemottegyemegafene

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 11:59   
2005-03-30 02:52, Ferencz Zsuzsanna:
Kedves Zsuzsa, màr nem is tudom, hogy otthoni e a mondàs, vagy itt szedtem fel, miszerint a hàborus évek duplàn szàmitanak a nyugdijba?
Mi messzire szakadtak èppugy szàmithatjuk az itt töltött éveket duplàn,bàr ha elgondolom, hogy te sehova sem mentél, a létküzdelmböl mégis kijutott neked, akkor a szàmla megint kiegyenlitödik. Pedig milyen jo lett volna az öröklést igy megmagyaràzni!-

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 11:22   
Most éppen mániákusan szidom a világ egyik legnagyobb számítógépipari cégét, annak weboldalát, valamint romániai alkalmazottját.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 11:08   
2005-03-30 02:52, Ferencz Zsuzsanna:

Nem akarom a korokat fitogtatni, de végtelen örömmel tölt el, hogy örököltél tőlem, holott fiatalabb vagyok ...
Kb. 2006-ban újra megtörténik majd ez az eset, ha a fiam ugyanis nem rugja szét az edzőcipőit, jövőre akkora lesz már a lába, mint az enyém és örökölhetek majd tőle egy pár sportcipőt esetleg tréninget, ha nem kell foltoznom térden ...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 02:52   
Kedves Zuló és kedves Györgyi,heuréka!
Végre rájöttem: tőletek örököltem a papír-mániámat!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-29 23:05   
2005-03-29 16:18, Tessényi Györgyi:
ki jegyez fel ma minden hatàridöt papirra?

pl. én, pedig el vagyok látva minden technikai csodával ... a bejegyzések persze oda is mennek, de a technika nekem soha nem fogja tudni helyettesíteni a papírt ... öregszem?

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-29 16:18   
2005-03-29 16:05, Zuloaga:
-
Elöbb utobb kiderül, hogy öröklött mània, vagy csupàn az iràs fölötti öröm vezeti fiacskàdat. Az évek majd hozzàk a felismerést. Mint nàlam, 16 éves kortol vezettem hatàtidönaplot, minden darabja megvan, voltak évek, amikor pàrhuzamosan többet is vezettem, ugyebàr nem fért be minden tàskàba a nagyobb méretü kalendàrium és a telefon mellett is jo, ha van egy... De apàmnàl is ez kialakult a nyugdijazàs utàn és nagyapàm lealàbb olyan hosszan vezette, mint én, tehàt ez a mània örökletesnek làtszik. Fiaimnàl semmi jele nincs, hogy ebböl a génböl kaptak volna,de lehet, hogy recessziv modon tovàbbadjàk, valamelyik unoka majd meglep és akkor megértöen fogok ràmosolyogni. De a technika fejlödése nem ad okot tul nagy reményre, ki jegyez fel ma minden hatàridöt papirra?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-29 16:05   
Nem is tudtam, hogy a mániák öröklődnek. Ezek olyan genetikai folyamatok, melyekhez nem kell milliókat fektetni igazolásért. A családban már megszokott, hogy mindent felírok, jegyzetelek, teli a lakás cetlikkel és képtelen vagyok olyan papírt kidobni, aminek a hátuljára még lehet írni.
A napokban döbbentem rá, hogy 7 éves fiam is ezt csinálja.
Jegyzetel. Felírja, és kitűzi. Határidőnaplót vezet. A csúcs az volt, hogy pont tusoltam és ő vette fel a telefont. Papírra írta mi az üzenet.
Most azt élvezi, hogy tud írni vagy engem utánoz?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-13 17:52   
2005-02-13 09:27, ideals:
Én könyveket gyűjtöttem!!! Az "életem" van benne...
Az otthon maradt draga konyveimet (amelyeket vegul szuleim elajandekoztak ) mai napig is siratom . Abban az idoben nem engedtek a romanok konyveket kihozni es nem is lehetett volna kesobb sem elhozni , mert sohasem mentunk latogatoba ... Azota uj konyv gyujtemenyem van nekem is , amibol , sajnos , alig 10% magyar , a tobbi angolul irodott . De ezekhez foggal es korommel ragaszkodom , nem tudok megvalni toluk , nem tortenhet meg megegyszer ... mindent , ami magyarul irodott (legyen az konyv , ujsag , folyoirat ) orzom oket es remelem , hogy mikor mas olvasnivalom nem lesz , visszaterek hozzajuk .

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-13 13:17   
2005-02-13 12:15, poesje:

Igen ez így van.
De azzal együtt egyetértek, hogy vannak értékes és értéktelen könyvek. Már bocsánat.
Az, hogy valaki összeírt valamit és könyv formában megjelent, nem jelent értéket.

Viszont az, hogy kinek mi az érték, egyéni.
(Most nem a klasszikusokra gondolok, persze)

Mások számára értéktelen iráshalmaz lehet számomra a világ legnagyobb kincse.
És ez így is van.
Nekem vannak olyan könyveim, amit semmi pénzért oda nem adnék, pedig nem nagynevű iró keze munkája.
És persze olyan is van, amit először elvittem az antikváriumba, és miután nem kellett, bizony a papirhulladékba dobtam

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-13 12:15   
Zuloaga 2005-02-13 11:16

egyetértek. És a régi könyvek illata....nemrégen kaptam egyet , napokig csak szagolgattam , símogattam, mire ki mertem nyitni
Akinek fölösleges könyve van, nálam menedékjogot kérhet na jó , megfelezem Zuloval

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-13 11:16   
2005-02-13 09:27, ideals:
Kedves Ideals, én nem tudnék könyvemtől megválni ... otthoni (szegedi) könyveimet is rendszeresen költöztetem át ide (legutóbb 21 könyvet tudtam hozni)... holnap jön egy barátnőm, kérdezte mit hozzon, tőle is könyvet kértem ... nem értem meg a helyhiányt sem, mindig lehet könyvnek helyet találni, csinálni ...
kölcsönadni sem szoktam, csak nagyon-nagyon ritkán és nagyon megbízható embernek ... egyszerűen ragaszkodom a könyveimhez ... és hiába internet, digitalizálás, a könyvet szerintem nem tudja a képernyő helyettesíteni ... az illatot, azt az apró neszt, amit lapozáskor lehet hallani, a súlyt, ahogyan tartod, a betűk formája, stílusa, a könyv szerkezete, a lapok színe, a borító fénye ... a könyv az egy kincs, digitálisan veszít esztétikai értékéből, még akkor is, ha a tartalma, mondanivalója kolosszális ...

mániám a könyv

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-13 09:27   
2005-02-13 03:19, fellegvar:
-

... Én könyveket gyűjtöttem!!! Az "életem" van benne... - most meg szelektálom... - amit lehet, és kell valakinek, odaajándékozom... - de még mindig van rengeteg. Azt gondolom, amit az elmúlt 20 évben nem olvastam el, azt már ezután sem fogom... Eleinte fájt a szelektálás, de kezdem megszokni....

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-13 08:09   
2004-10-21 10:48, poesje:
-
Szintén a német tv-ben volt riport pár hónapja egy kamionossal, aki sms-függö, naponta 200-nál több üzenetet küld. Tökéletesen megtanult egy kézzel pötyögni a telefonon, a másikkal vezetni.
Szegény
--------------------
Szerintem viszont nagyon sok életet veszélyeztet!!!
Vagy sms vagy kamion!
Jobb, ha otthon ül, ha nem tudja abbahagyni!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-13 03:19   
Maniam , hogy papirokat es dobozokat gyujtok . Mindenfele meretben ... A papirokra irni lehet , a dobozok "majd jol fognak " valamire . A ferjem orommel dobalja ki oket , mert szerinte feleslegesek es en akkor napokig "szenvedek" Mindig mondom neki , hogy egyik sem ker enni , nem kerul semmibe , ha megtartom ... Nem erti ... Pedig nekem nincs szivem egyiket sem kidobni

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-30 10:18   
Mániám, hogy ne késsek el sehonnan. A férjem is ilyen. A saját lakodalmunkba is mi érkeztünk elsőnek. A násznép még sehol nem volt .

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-21 10:48   
Szintén a német tv-ben volt riport pár hónapja egy kamionossal, aki sms-függö, naponta 200-nál több üzenetet küld. Tökéletesen megtanult egy kézzel pötyögni a telefonon, a másikkal vezetni.
Szegény

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-21 10:17   
2004-10-21 08:41, Zuloaga:
-
Ez meglep? Itt, némethonban 1-2 éve napokig megtöltötte a sajtót az a történet, hogy valami éppen divatos sztárocska mobilon mondta fel a barátságot a szintén közismert figura barátnak. Ez a hír sajnos közérdeklődésre tartott számot. Én inkább az utóbbi tényen akadtam ki, ill. akadok ki rendszeresen. De ez más téma.

A hihetetlen történetek rovatban vég nélkül tudnék idevonatkozó sztorikat közölni. Ha összeírnám, kijönne belőle egy abszurd könyv. Pl. a Trombitáskertben (Moszkva tér, Bp.), annak hitelkártyás vagyis drága részlegén arra lettem figyelmes, hogy a 3. asztalnál ülő üzletember külsejű 40-es/50-es férfipáros nonstop mobilon telefonál. Igaz, nem egymással.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-21 08:41   
Mobilmánia ... azt olvastam, hogy egy házaspár SMS-esekben értekezik otthon ... hm...

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 21:27   
2004-09-28 02:48, fellegvar:
-
Hát csak megkérdeztem....
mér' nem szabad?!
Kötekedel, kötekedel?!
GTL
bele még az élő fába is...

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 02:48   
2004-09-27 23:27, GTL:
-

Es , amikor nathas vagy , hazsartos is vagy ?

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 23:27   
Hahó!!?
Ki hogy áll?
GTL

maria vajai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 23:27   
Érdekes lehet a Honfoglalás. Most rögtön kipróbálom.

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-17 23:08   
2004-09-17 21:41, sadia:
-
Szia Espa! http://www.honfoglalo.hu- a kisfiam gyakran játszik-nagyon élvezi üdv. sadia
-
Érthető!

GTL
nyerje meg a megnyerhetőt

sadia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-17 21:41   
Szia Espa! www.honfoglalo.hu- a kisfiam gyakran játszik-nagyon élvezi üdv. sadia

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-17 11:37   
2004-09-17 11:22, GTL:

Honlap neve?

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-17 11:22   
Ismeritek a Honfoglalás című új Internetes össznépi kvízjátékot, ami általános műveltségi és magyar történelmi kérdésekből áll? Jelenleg közel 100 ezer regisztrált játékos űzi, most van egy selejtező fázis, de bármikor bekapcsolódhatsz.

GTL
játsszuk a játszhatót...

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 00:47   
2004-09-11 12:10, Zuloaga:
-
"Viszont ajánlom a Drágakövexet vagy a Destructot..."

Abszolute jó volt az ajánlás, még nem játszom túl jól, de igyekszem!

GTL
játsszuk a játszhatót..

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-11 16:42   
Kedves Judit, érdekes szófűzéredhez két megjegyzés:
1. Írásom nem terhességem ellen szólt, Drága Kicsi Fiam a héten töltötte be 7. évét.
2. Hasonló videókat nekem is akartak mutatni de én a vetítés alatt nem néztem oda. Kérdezte a dokinő, nem bírod? Mondtam, nem erről van szó, hanem arról, amikor én szülök, úgysem látom magam, akkor minek nézni másokat.

Pont.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-11 14:26   
2004-09-11 12:14, Zuloaga:
-
Hogy ezt nem mondtad előbb!

Hathónapos terhes koromban elkezdtem járni a kórházakat, kiválasztandó, hogy gyermekem világrahozatalához melyik intézményt tiszteljem meg bizalmammal. Miután a német társadalomban a gyerek már 30-40 éve hiánycikk, a kórházak szülészeti osztályai versenyt futottak egymással igyekezetükben, hogyan édesgessék magukhoz a csekély számú potenciális ügyfelet. Ennek érdekében az ú.n. nyitott napok keretében a csokornyakkendős főorvosok moderálása és irányítása mellett (a kultúrbiznisz mai nyelvén kurátor) vezetéssel csoportosan lehetett végigjárni a szülészeti osztályok megfelelő helységeit. A mindenkori előadóteremben pedig levetítették a bébiipar nagyjai egyikének reklámfilmjét. Téma: Hogyan születik a gyerek. Nos, amellett, hogy megtudtam, kinek a pépjét, samponját, tejpótlóját és popsikrémjét kell(ene) majd használnom, kiderült, hogy háromféle szülés létezik.
1.) Normális
2.) Fogós
3.) Császármetszéses
Mindhármat szemléletes és közeli felvételekkel ismertette a film.

Emlékszem, az első alkalommal erősen kapaszkodtam a szék szélébe, egyre lejjebb csúsztam, és közben rájöttem, hogy itt valami fatális félreértés van: Ez az egész nem az én ügyem. Hirtelen megvilágosodásom eredményét a film után azonnal közöltem mellettem ülő és addig mit sem sejtő férjemmel. (Megjegyzem, ő ezeket a martiális képeket sokkal jobban viselte, pedig akkor a koszovói és iraki háború véres részleteit még nem hozta be a TV naponta a hálószobákba., vagyis még nem lehetett elfásulva.) Szóval, kijelentettem:
- Meggondoltam. Nem akarok szülni.
Veled szemben ő viszont úgy vélte, hogy ezt már visszacsinálni nem lehet.

Ma, 20 év távlatából, ha a végeredményt tekintjük, talán jobb is, hogy akkor még nem ismertelek.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó