2021. február 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Mikulás
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-08 19:02   
Kedves Judit, Zsuzsa, Som... és többiek,

örülök, mert ha a "Mikulás" egyre öregebb és felejtékenyebb is, esetleg SM hajlamai vannak (ami nem feltétlenül az öregség jele), azért ez a gesztus mégis csak azt jelenti, hogy gondolunk egymásra ezen a napon. Egy-két idősödő tagunk megerősíthet ebben a hitemben ugye?

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-08 07:54   
Köszi.. Ki-kihagy az agyam..

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-08 07:08   
Kedves Som, szado-mazo...

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-08 04:47   
SM praktikák... nem kapcsol, naaa, az agyam.
Mi az, Zsuzsa? - áruld már el nekem is.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-08 04:01   
Nálumk elég felemásan zajlott idén a Mikulás: Eszke unokám kijelentette, hogy ő pezsgó vitamintablettákat akar a Mikulástól,
magam pedig kaptam egy csokit és virgácsot.
Egy német barátom felhívott, mondtam, virgácsot hozott a Mikulás, mire megjegyezte: eddig nem is tudta, hogy a SM praktikákat kedvelem...

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-08 01:18   
2005-12-08 00:58, Rzsike:
-
Idén nálunk fordított MIkulás volt: én teljességgel megfeletkeztem róla, viszont reggel mindkettőnket 1-1 szépen dekorált mikulás-virág várt a cipők mellett.

Rettenetesen elszégyeltem magam. Zsófi megvígasztalt, hogy ez előfordul. Ne bosszankodjak, ő megbocsátó, ehelyett viszont idén megint megtöltöttem a hagyományos recycling ádventi naptár zacskócskáit. Igaz, ezt idén külön kérte, majd megfeletkezett a saját kéréséről.

Facit: Nálunk ezek szerint mindenki öregszik.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-08 00:58   
2005-12-02 07:34, ethel:
-
Hany eves gyereknek lehet meg azt mondani hogy van Mikulas?

Ethel valószínűleg én offolom a témát, de muszáj elmondanom:

A fiam 23 éves, már nem lakik velünk. Tegnap meglátogatott, és ahogy belépett a bejárati ajtón, szeme rögtön az itthagyott házicipőjét kutatta. Meg is találta a folyosón, a szokott helyén. Elmosolyodott mikor belenézett: pici mikulás, és banános csoki kandikált ki belőle. Örömmel nyugtázta (mert tudom számított rá) hogy: Jé, itt is járt a mikulás? "Én is találkoztam vele az úton" mondta, és zsebéből kihúzott 2 tábla csokoládét. Na ennyit erről hogy hány éves korig

ethel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-02 07:34   
Hany eves gyereknek lehet meg azt mondani hogy van Mikulas? Szerintem a mai gyerekek mar nem hisznek az ilyen mesekben. A gyerek kb keteves koraban kezd erdeklodni a Mikulas bacsi utan, de amikor mar negy-ot eves megkerdezi hogy nem az apu vagy az anyu tette a csomagot a kiscsizmaba. Az en fiaim hallgatoztak este, mikor elkuldtem lefekudni, de a Mikulas csak ejjel szokott erkezni amikor ok mar aludtak. Igy mindig nagy volt az orom reggel.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 21:18   
Volt egyszer egy fium, akivel (mivel anrival ellentetben en nem teszem ki a cipomet termeszeti csapasoknak - meg a hideg is kirazott a gondolattol - es o meg belulre nem jott ejszaka) ugy beszeltuk meg, hogy 7-en este a randin cserelunk csizmaba valot.

Egyszerre huztuk elo a csokimikulasokat, csak az enyem negyedakkora volt, mint az ove. Olyan arcot vagott, mintha egy hasznalt ballabas cipot adtam volna neki egy 25-ik hazassagi evfordulo alkalmabol. Es meg utana egy oraig ugy is viselkedett.

De ezek arra jok, hogy tudja az ember, mikor kell lecserelni a Mikulast

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 20:24   
Mikulás 2

Zsófi másodikos lehetett és mérhetetlenül igazságtalannak tartotta, hogy csak a gyerekeknek hoz a Mikulás ajándékot. Közölte, hogy idén mi is kapunk. (Akkoriban még nem kapott zsebpénzt.) Ezt örömmel tudomásul vettem. Néhány nappal az esemény előtt példabeszédet tartott, amelyből megtudtam, hogy öt márkáért csodálatos Mikulás-csomagot lehet kapni. Még négy márkáért is egész remek a Mikulás-csomag tartalma. Ha valakinek végképp kevés a pénze, akkor azért három márkáért is beszerezhető elfogadható meglepetés. „Ezt honnan tudod?”
„Beszéltem a Mikulással.”
„Hogyhogy?”
„Felhívtam telefonon”

December ötödike délutánján türelmetlen hangon felszólított, hogy amennyiben azt akarom, hogy hozzon nekem is valamit a Mikulás, akkor legyek szíves az erre az ügyre szánt összeget végre odaadni neki. Megtörtént. Majd közölte, hogy most elmegy, mert dolga van.
„Hová mész?”
„A Mikuláshoz”
„Hová? Hol lakik?”
„Hm . ... Frau Holle-nál” – (Német mesefigura. Ő csinálja a havat, amikor kirázza a párnáját az ablakon.)
„És Frau Holle?’
„Tegelben” – (a szomszéd kerület bevásárló központtal)

Elkarikázott, majd visszajött rövid idő múlva. Este lelkemre kötötte, hogy mi is tegyük ki a cipőnket, amit megtettünk.

Lefekvés után megtöltöttem a cipőjét, mint minden évben és a miénket is kikészítettem. Kíváncsiak voltunk, hogy most mi lesz, hisz leánykánk kitűnő alvó volt, akit reggelente alig lehet kirázni az ágyból. Hogy, hogy nem, de másnap mindenkinek meg volt a maga meglepetése. Megköszöntem Zsófinak a közbenjárását a Mikulásnál a következő mosolygós megjegyzéssel:

„Nagyon meg vagyunk hatva a Mikulás figyelmességétől. De szegény valami nagy rohanásban lehetett, mert tárva-nyitva hagyta a konyhaszekrény fiókjait, valamint égve felejtette a lámpát a konyhában és az előszobában.” Többet nem mondtam, bár rájöttem, hogy a Mikulás is csak vízzel főz: a csokifigurát és az újévi marcipánmalackát az EDEKA-nál vehette a rajtuk lévő árcédulák alapján.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 20:20   
Mikulás 1

Zsófi négy éves lehetett, amikor az ünnep előestéjén figyelmeztettem, hogy a cipőt ki is kell ám tisztítani, ha azt akarja, hogy hozzon bele valamit a Mikulás.
"Melyiket?"
"Nyilván a legnagyobbat. Gondolom, a csizmád lenne a legjobb." - (Fehér Snowboots, bélelt).
És ezzel, mint ki dolgát jól végezte, visszamentem az irodába. Ez fatális hibának bizonyult. Ugyanis megint elkövettem azt a vétséget, hogy utasításom technológiailag nem volt elég precíz.

Fél óra múlva a következő jelenet fogadott: Zsófi a gyerekzsámolyon állt a fürdőszobában a mosdókagyló előtt és a WC-kefével súrolta a csizmáját. Belülről.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 12:26   

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 09:48   
Nekem is felnött korombol van egy jopofa Mikulas sztorym. Este elökeszitettuk a gyerekekkel es a parommal a cipöket es odatettuk az ablak ala. Miutan a gyerekek elaludtak es beletettem minden gyerek cipöjeba az ajandekot a ferjem is kapott mert neki december 7-en van a szulinapja (ket legyet egycsapasra )en meg sargarepat(murkot ) es petrezselyem gyökeret tettem a sajat cipömbe. Reggel felkeltunk es a gyerekek egyenesen a cipökhöz szaladtak . A kisebbik lanyom aki akkor 6 ev körul lehetett megvizsgalt minden cipöt es megnezte mindenki kapott-e ajandekot ,es meglatva az enyemet jött is a kommentar : Latod anya mindig kerdezed mit fözzel most hozott a Mikulasbacsi fözni valot legyen mit fözzel.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 03:35   

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-06 09:20   
Én amikor felvilágosultam az ügyben, hogy a Mikulás az nem is Mikulás, bevertem a fejem.
Felfedező megdöbbenésemben ugyanis hátracsaptam a kobakom és pont ott volt a fal.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-06 09:18   
Fredi:

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-06 09:08   
Igaz mikulási történet

Olyan hétéves lehettem, tehát már felvilágósult, amikor pár nappal Mikulás előtt megkérdezte édesanyám, hogy mit szeretnék Mikulásra kapni. Meglepett a kérdés, eddig csak jött a Mikulás, majdnem mindig a gondosan kipucolt cipőben ugyanazt találtuk öcsémmel: édesség, esetleg egy narancs, dió (ez kifejezetten idegesített), és a kötelező aranyos, vagy ezüstös virgács.
Nos azt feleltem, hogy ha lehet szebeni szalámit kérnék. A szebeni szalámi minőségében olyasmi volt, mint a Herz, illetve a Pick szalámik, ennek megfelelően méregdrága és bizony az 50-es években ha egyáltalán, akkor csak néhány szelet került ritkán megvételre. Anyám nem válaszolt, de 6-án reggel a cipőmben egy darab szebeni szalámit találtam. Leültem az asztal mellé és csak úgy kenyér nélkül megettem az egész darabot. Ez volt életem legboldogabb Mikulása.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó