2018. szeptember 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztrália >> Brisbane
Új topik indítása   Üzenet küldése
 kata2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-04 13:40   
Szia Hedi!

Sikerult valamit kideriteni a magyar klubrol?

Kata

kata2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-16 06:06   
Szia Hedi!

Mi a ferjemmel szinten Sydneybol koltoztunk a Gold Coastra. Sok magyart nem ismerek, de tudok egy cimet Brisbaneban. Meg nem neztuk meg a helyet, de allitolag itt van egy "magyar haz" fele.

A cim: 150 FOURTH AVE. MARSDEN

Ha kideritettel valamit, orulnek, ha uzennel.

Koszi,
Kata

Mr and Mrs Simon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-08 03:49   
Sziasztok!

Hedi vagyok!
Nemreg erkeztunk a ferjemmel Sydneybol Brisbanebe.
Aki Brisbaneban el, es jart mar magyar klubban, kerem kuldje el a klub cimet!
Koszonom!

Minden jot!
Hedi

tothandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-16 17:11   
Sziasztok!

Brisbane-i magyar ettermet keresek, vagy barmit ami a magyar folklorral kapcsolatos! Ausztral barataimnak ajanlanam... Van otletetek?

gabrisg  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-10 10:57   
2004-05-23 11:47, george:
-

Hello George,
Brisbane kapcsolatokat keresek mert idén visszaköltözünk sok évi távollét után és egy kicsit be vagyunk ijedve hogy merre meddig stb. A fiam 14 éves én negyvenes. Örülnék minden személyes infónak, az interneten található oldalakat én is böngészem.
Gina

Kadarka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-09 01:24   
2005-01-07 09:05, hunor:
-

Szia Hunor,

Beleneztem az oldalba, amit emlitettel. Tenyleg hasznos es mar fel is jegyzeteltem nehany konyvcimet. Koszonet neked.
En megis azt hiszem, hogy beszelni es beszedet hallani a legfontosabb egy gyereknek. Magyar cd-ket, videokat hallgattatok a kislanyommal, ez sokat segit. Gyakran visszahallok tole egy-egy mondatot peldaul a Pom-Pom meseibol. Kis magyar baratokkal szerintem jobban menne a nyelvgyakorlas, mint konyvbol... De ez talan csak az en velemenyem...
Hunor, te merre elsz?

Udv, Kadarka

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 09:05   
szia Kadarka!

Ne aggodj, ha furcsa erzes is, egyszer mindenki kezdo volt.

Kisgyereked magyarra tanitasaval kapcsolatosan szamos infot talalhatsz, pl. A Magyar Vilagkapcsolat temakor alatt (Beszeljunk magyarul topik, stb.), ime a link:
http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=75&1792

Ugyanakkor a Kultura alatt is van egy topik, a Magyar nyelv tanitasa es tanulasa a cime, igaz, joval kevesebb hozzaszolassal, mint az elsore ajanlott.

Szoval kellemes irogatast, es gyere meg.

Hunor

Kadarka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 04:14   
Kedves Chilla,

Melbourneben vagy Brisbaneben elsz? Az uzenetedben Melbournet emlitetted, viszont ez egy Brizi lap...
Azert kerdezem, mert magyarok tarsasagat keresem (Brisbane north).

Egyebkent eloszor irok publikusan chat oldalra, eleg furcsa erzes. Szoval, magyarokat keresek elsosorban a magyar nyelv eletben tartasa miatt. Van egy 2 eves kislanyom es nagyon szeretnem, ha megtanulna az anyanyelvemet (sajnos itthon az angol dominal). Kisgyermekes 20-30-asok tarsasagat keresem elsosorban eszak Brisbaneben.

Udvozlet,
Kadarka

*chilla*  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-20 00:30   
szia! ne felj semmitol, ha tudsz kicsit angolul az jo, de ha nem az sem baj mert az emberek nagyon segitokeszek es baratsagosak. a kozbiztonsag az szuper, csukott szemmel ejfelkor egyedul is vegig mernek menni melbourne belvarosaban pl...az egyik legbiztonsagosabb orszag, komolyan. Milyen helyekre mesz> ha szeretnel tanacsot barmivel kapcsban,csak irjal. csilla
ui...csak ne menyj melyre a tengerben a capak miatt... vagy krokodilok darwinban.

móga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-18 23:12   
Sziasztok! Dec 28-án idulok és kint leszek 1 hónapig.Szivesen beszélnék azzal aki ez időszakba kint lesz.Még nem voltam és tele vagyok félelemmel.

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-13 15:03   
2004-10-28 16:14, Richie:
-
Ne vedd keszpenznek, mert itthonrol irok. Azt a bizonyos Frei musort en is lattam annak idejen, de ugy emlekezem, hogy Newcastle-beli az illeto.

S az is igaz, hogy a Gold Coaston magyaroktol erdeklodtem utana, de senki nem ismerte. (Megjegyzem, a Frei musor egyikevel mar volt balhe.)
Frimi

Richie  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-28 16:14   
Sziasztok,

Ha jók az információim Brisbane-ben él az a magyar származású milliárdos hajógyáros, akit a Frei dosszié is bemutatott évekkel ezelőtt az RTL Klub-on. vele szeretnék kapcsolatba lépni, de nem túl sok infóval rendelkezem róla. Mindössze csak annyit tudok, hogy ha minden igaz Mr. Forgach-nak hívják. Jó volna vmi telefonszám, e-mail cím stb.
Kérlek benneteket, ha közületek bárki rendelkezik a fenti úriember elérhetőségeivel, küldje el nekem, vagy írja meg itt ebbe a topic-ba.

Segítségeteket előre is köszi,

Richie

sanyixxl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-15 14:10   
2004-04-17 08:58, Robb:
-

most keszulok oda ..tudnal adni par infot?

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-23 11:47   
olvasgatva az itt levo ajanlatokat Brisbanerol...en is 100% ig tudom javasolni a :www.brisbane.lap.hu......web lapot,ahol a lehetoseg nagy,megismerni varosunkat,aminek 11 eve vagyok lakoja....bar ide jottem volna mar korabban...de igy is jo hely
George

Zephyr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-18 02:21   
Sziasztok!

Szeretnek kerdessel fordulni Hozzatok,bar nem tudom jo helyen jarok e.Keresem Baranyai Laszlot,filmoperator,es valahol Ausztraliaban lakik.Most 53 eves.
Koszonom segitsegeteket
Zephyr

Robb  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-17 08:58   
Szia Brisbane-i magyarsag!!!!!
Na akkor most
tartsunk ossze, elosszor segitsunk a Magyaroknak, hadd mutassak meg a vilagnak!

tozo gigi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-15 00:10   
sziasztok!
Ismeretlenül kérek segitséget . 2004. julius 20-29 között Brisbane-ben kerül megrendezésre a kötélugró Világbajnokság. 2000 fős kis közösségünk csapata elég komoly tudással kvalifikálta magát a versenyre.
A meghivás sajnos komoly összegbe kerül/nevezés, utiköltség stb/, amelyet itthon most teremtünk elő. A hosszu repülőut után a verseny előtt 2-3 napra szükségünk lenne 6 lány /14-18 évesek/ részére szállásra Brisbane-ben, hogy az időzónák közötti átállást kipihenhessék.
A szállást, igény esetén látványos fellépéssel megköszönnénk.

Ötleteiket előre is köszönöm
gigi

Robb  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-01 13:01   
Agi! Ajanlom figyelmedbe ezt a brisbane.lap.hu oldalt, itt mindent megtalalsz a varosrol es iskolakrol. Szerintem nagyon hasznalhato en is rengeteg ujdonsagot, erdekesseget talaltam rajta. Szoval just go for it!

Agilee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-23 00:55   
Sziasztok!

Szeretnék kimenni egy legalább egy évre tanulni Ausztráliában Brisbain-be, ezen belül is szakami képzésre, de kevés az infom egyenlőre. Nem tudom egyenlőre milyen sulik vannak ott, mi az ami elismeretnek, jónak számít és milyen város egyáltalán Brisbaine ...stb, amit egy külföldi diák számára fontos info. Aki tud bármit is ezzel kapcsolatban, legyen az bármi, írjatok!! Köszi! Ági

s-andras  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-16 15:36   
Sziasztok,

Csinaltam egy linktarat Brisbanerol.
http://brisbane.lap.hu

Szilvia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-13 01:14   
Februar vegen Brisbaine-ben leszek, kb 2 honapot fogok ott tolteni. Ha valaki tudna szallastippeket nagyon megkoszonnem. Backpackers es motelek erdekelnenek.
Koszi

Edina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-18 06:27   
Probaljatok meg az ourbrisbane.co.au oldalt, szerintem nagyon jo dolgok vannak a varosrol es egyeb lehetosegeket is talalhattok rajta.

kybor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-10 06:19   
Sziasztok listat iro/olvaso Ausztraliat imadok!
Szeretnek minel tobb informaciot Brisbane-rol, mindent amit lehet. Varosreszek, idojaras, munkalehetoseg, arak (haz-auto-kaja-ruhak stb), turazas, szorakozas, iskolak.
Elore is koszi mindennemu otletnek!
K.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó