2018. január 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Érdekességek a világból...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 )
 Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-16 13:10   
Kedves Koborlo,

Lehetsegesnek tartom hogy a kozel keleti tersegben es ezen belul az arab vilagban
kialakulhat egy demokratikus allam.
Az alap adott(Olaj=kesz penz),jobban mint Europaban amit romjaibol a Marshall segely
segitett felepiteni.

Hat pontosan ez az. Kepzeld el, mondjuk ha egy vagy tobb europai orszag hirtelen talalna egy olyan erteket a foldjeben mint az arabok talaltak az olaj formajaban. A Marshall segely egy elhanyagolhato kis (zseb)penzmennyiseg volt ahhoz kepest ami az arab vilagba bearamlott az olaj felfedezese ota. Ennek ellenere (ahhoz kepest) nagyjabol nyomor van ott. Igazi iparrol, igazi modern tarsadalomrol szo sincs. De ami megdobbento, hogy még csak nem is ugy tunik hogy az ottelo emberek vagynak erre. Hiszen ha valakiknek a vilagon nagyonis meglenne a lehetosege hogy "nyugatot" csinaljanak maguknak, az eppen az olajgazdag arab vilag. Ehelyett gyulolik nyugatot.

Gabor

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-16 08:05   
Kedves Mindenki,

sok szó esett ebben a topikban demokráciáról, egyes népek érettségéröl a demokráciára, azt a benyomást keltve, hogy csak a nyugateurópai népek alkalmasak a demokráciára, meg az A.E.À. lakossága.
Nos szomorú tapasztalatom szerint ezek sem. A legtöbben összetévesztik a demokráciát az anarchiával; nem akarják megérteni, hogy a demokrácia csak akkor müködik valamelyest, ha fegyelemmel párosul. Vannak pillanatok, amikor a német demokrácia helyett egy von Bismarckot kivánok.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-16 06:04   
Mr Spock

Lehetsegesnek tartom hogy a kozel keleti tersegben es ezen belul az arab vilagban
kialakulhat egy demokratikus allam.
Az alap adott(Olaj=kesz penz),jobban mint Europaban amit romjaibol a Marshall segely
segitett felepiteni.
Hogy az ott elo emberek milyen gyorsan allnak at,erik el azt a szintet ahol ennek gyakorlati formaja kialakuljon az sok tenyezotol fugg.
Talan az elmult 12 ev ami a ket haboru kozott volt par szazezer Irakit felvilagositott es elni fognak a lehetoseggel ami most biztositva van szamukra valtoztani eletukon.

Barati szeretettel Geza.

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-16 02:28   
Kedves kaytee,

a demokrácia azoknak való, akik akarják és emócionálisan, szellemileg és gazdaságilag is megérettek rá. Diktátor a szingapúri elnök is, főleg az előző - de benevolens diktátor és nagyobb demokráciát teremtett a hazájában, mint bárki a Távolkeleten.

Pontosan ezen az alapon inditottam el a gondolatmenetemet: amit senki nem ismer el szivesen, de az arab vilag más mint mas reszei a vilagnak. Masok az emberek, mas a kultura, mas minden. Ha nem lenne olaj az arab vilagban, alig lennenek kulonbozoek a szahara alatti Afrikatol (valamivel igen, de nem sokkal). Probalj "Tanganyikaban" demokraciat szervezni. Nem lehet. Az emberek nem erettek meg erre. Na de akkor mi mas van mint valamifele diktatura?

Benevolent a diktator, mondod. Na de hany benevolent diktatort tudsz idezni a tortenelembol? Ez az egyik. A masik meg, vajon Szingapur ugyanilyen lenne, ha nem lett volna az eszmeletlen nyugati tokebearamlas? Benevolent lenne a diktatura, ha nem lenne ott komoly nyugati befolyas?

Nehez kerdesek ezek.

Gabor

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-16 01:20   
Szerbusztok!
Koborló gondolataihoz szeretném hozzáfüzni,hogy"Még 1988-ban Cyklon-B és Tabun ideggázkeveréket dobtak az irakiak a francia Mirage-repülőgépekről a kurdokra és 5000 ember vesztette életét" mesélte Egmont Koch német újságíró a francia Liberation nevü lap munkatársának.
Ugy nézz ki,hogy az iraki bíróság hozza majd meg az itéletet Szaddamra s ez valószinű,hogy halálbüntetés lesz!Irak államában él a halálbüntetés.
Sajnos igaza van Bab-nak,hogy ez túl egyszerű lesz számára mert igy nem fog szenvedni./Hol van ez attól a tengermennyiségű szenvedéstől amit Ő okozott népének!?
Zsuzsa finoman árnyaltan jelezte,hogy "sok érdek füződik hozzá"..s itt a nagyszámú muzulmán vallás táborára kell gondolnunk.
Szia Kaytee!-tudod,úgy hallottam,hogy Szaddam példaképe Sztálin volt! Az a mondatod,hogy "Jobb lesz-e a világ Szaddam elnök nélkül?"-Fontos!-tudnillik biztos vannak titkos követői a hatalomért,s a kérdés,mikor tudnak felbukkanni?!
Mr.Spock megirta az igazi veszély -helyzetet!

Ugye tudjátok,hogy 1991.január 16.án kitört az Öböl-háború.Mi váltotta ki,?-hogy Szaddam lerohanta Kuwaitot.Akkor önkéntesként Izraelben dolgoztam,mint ápolónő egy Idősek Otthonában Jeruzsálemben.Ez villámháború volt,az amerikai hadsereg-szövetségeseivel és Szaddam Husszein között.Mégis Izrael is kapott 22 SCUD-rakétát a hat hét alatt!-de nem vágott vissza.Előszőr éltem át légiriadót,gázálarc viselést,stb..Ugy hogy megirtam az első háborús dokumentum regényemet A SCUDOK rohamában cimmel és 1992-ben jelent meg Budapesten.Én azóta figyeltem
Szaddam Husszein tevékenységét,s a "pohár betelt".

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-16 00:49   
2003-12-15 23:02, Mr Spock:
-
...De szeretem neha az "ordog ugyvedjet" jatszani..... ---------------------------

Teljesen off, de azért ideirom. Második János Pál pápa nemrég a szenttéavatások felgyorsitása érdekében megszüntette a Sátán nézőpontját szimbolizáló és képviselő vatikáni "ördög ügyvédje" poziciót.

ON: a demokrácia azoknak való, akik akarják és emócionálisan, szellemileg és gazdaságilag is megérettek rá. Diktátor a szingapúri elnök is, főleg az előző - de benevolens diktátor és nagyobb demokráciát teremtett a hazájában, mint bárki a Távolkeleten.

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-15 23:02   
Kedves Mindenki,

En is ugyanugy unnepeltem Saddam elfogasat mint ti, nekem is az a velemenyem mint nektek, aljas diktator, stb.

De szeretem neha az "ordog ugyvedjet" jatszani. Ugyhogy annak az egisze alatt:

Mi van akkor, ha az arab nep nem tart ott tarsadalmi-tudati fejlodesben mint az europaiak vagy az amerikaiak? Mi van akkor, ha az alapallas az, hogy X megoli Y-t hogy o legyen a diktator, Z megoli X-et, Q megoli Z-t egeszen addig ameddig valamelyik kepes hatalomban maradni? Kepzeljetek el, hogy mondjuk 1953-ban az amerikaiak ugyanugy eljottek volna eltaposni Rakosit mint ahogy most az amerikaiak elmentek eltaposni Saddam rezsimjet. Ugyanaz lett volna mint ami Irakban volt? Hogy elkezdik gyilkolni a felszabaditokat? Nem hiszem. Vagy a Shiita-muzlimok, akik harminc valahany eve brutalis elnyomasban eltek. Azok halasak voltak USA-nak? Ugyan kerem. Azonnal elindult a randalirozas, es a hatalomratores.

Es tenyleg veletlen, hogy egyetlen arab orszagban sincs demokracia? Ha ket evvel ezelott megkerdezi ezt valaki tolem, azt mondtam volna, hogy "nem veletlen, mindegyikben van egy aljas diktator". Ma mar nem vagyok olyan biztos benne. A shiita-ak Iranban a legelkepesztobb tarsadalmat hoztak letre (miutan "felszabadittak" magukat). Az irakiak ahelyett hogy unnepeltek volna a felszabaditasukat, azonnal elkezdtek harcolni a felszabaditojuk es egymas ellen. Eszuk agaban sincs demokraciara vagyni, hanem minden csoport uralkodni akar. Es akkor a nagy kerdes:

Hogyan mashogy lehet egyben tartani egy ilyen orszagot, mint véres diktaturaval?
Hogyan mashogy lehet megakadalyozni, hogy valaki mas eltegyen lab alol es hatalomra torjon, minthogy elteszed lab alol?

Lehet hogy Saddam Hussein vegulis nem csinalt mast, mint o volt a legerosebb a hasonszoruek kozott??? Hallott akarki is az irakiaktol egy megnyilvanulast, hogy "na, akkor keszen allunk a demokraciara"? Mert en nem.
---------------------------
Ismetlem: nem probalom vedeni, nem probalom kimagyarazni, nem probalom vedeni Saddamot, pusztan "gondolkodtam egyet".

Gabor

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-15 19:42   
Minden diktátort, emberiség elleni büntényeket elkövetett sátáni szörnyeteget el kéne fogni és igazságszolgáltatás elé állitani.
Szaddamnak ez lesz a sorsa. Vigyáznak rá az amerikaiak, nehogy valami bántódása essék. Amig utól nem éri a megérdemelt kivégzés.
Tudjuk, mi történt Csauékkal, és miért, Szadammal nem fog.
Amúgy pedig kellett a nagy show Szaddam elfogása kapcsán, és az arab testvérek még prófétának nézték volna szakállasan... hadd lássa a világ, hogy egy patetikus, reszkető lábú, mocskos, tetves vénember volt, aki barlangban bújkált. Gyáva kukac,nem mert "mártirhalált" halni. De másokat halálba küldeni, azt tudott.
Nincs annyi megalázás, amit nem érdemel meg, direkt örültem, hogy tetvézték... meg nyilvánosan vettek tőle DNS mintát. Ha a TV kamerák előtt lehet csak engedélyre pisilnie ezentúl, az is OK. Nem azon kell filózni, hogy miért mutogatták Szaddamot, és konspirációs teóriákat gyártani az elfogásáról.
Azon kell elgondolkozni, hogy jobb lesz-e a világ Szaddam elnök és sleppje nélkül.
Csak gondoljátok el, milyen öröm lett volna azoknak, akik elég idősek hozzá, ha Sztálin elvtársat látjuk hasonló helyzetben.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-15 18:01   
2003-12-15 17:21, elckerlyck:
-

Jőőőő. Szakadozik a pofám. Tévék mind egyszálonperdültek egész vasárnap. Nem tudom, miért voltam hibás, hogy ezt kellett volna néznem. Játszottak a magyar lányok (hiába), síeltek egyek-mások (hiába), fociztak harmadikok (tudjátok). A monitoromat martirizálni fogom, én meg világgá megyek, mert az így van jól.
Van valakinek jobb ötlete?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-15 17:34   
2003-12-15 17:21, elckerlyck:
-
További felhasználására olvastam ma következő javaslatot Kőrös László tollából - blogja az ungpartyn olvasható:

"Ma reggel ezt az e-mailt írtam:
George B. Bush úrnak,
az Amerikai Egyesült Államok
elnökének
president@whitehouse.gov

Tisztelt Elnök Úr,
először is fogadja őszinte szerencsekívánataimat Szaddám Huszein al-Tikriti elfogása alkalmából – egyben engedje meg, hogy (egyelőre elvi) beleegyezését kérjem az alábbi üzleti konstrukcióhoz.

Amint ezt 2001 őszén Önhöz intézett levelemben az esetleg amerikai kézre kerülő Oszama Bin Ladennel kapcsolatban is megtettem, engedje meg, hogy cégem nevében bejelentsem Sz. Huszeint illető vételi szándékunkat.
>>>tovább ..."

http://hhrf.org/ungparty/szerzok/koros_laszlo/0312blog_x.htm
http://hhrf.org/ungparty/index.htm

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-15 17:21   
2003-12-15 02:50, Ferencz Zsuzsanna:

Zsuzsa kedves, a számból veszed ki a szót. De talán mindketten hajlamosak vagyunk a világot dramaturgiai szempontok szerint vizsgálni. Hogy nagyon Hollywood ízü a dolog, abban nem kell vitáznunk, ne tegyünk fel kritikus kérdéseket, miért csak 3/4 milló pénz volt nála, de egy csepp ivóvíz se, vagy egy gyürke kenyér, ne adj isten egy bili, csak fantáziálgassunk egy kicsit

Szemtelenül kijelentem: az amik rég elkapták már, egy kicsit hagyták a haját megnöni, nem engedték borotválkozni, kicsit hagyták lelakni, és most karácsony elött piacra dobták. Talán Bokorgyuri csempészte vissza magával a thxgíving pulykák alá rejtve. A patkányluk se lehet véletlen, nyilván amennyire csak lehet, meg kell alázni.

A sorsáról nem gondolkodom, nem ö lesz az elsö és egyetlen, akit nem fogok tudni sajnálni.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-15 11:21   
2003-12-15 06:46, Fredi:
-
Minden esetre szép hagyomány van kialakulóban:a diktátorok decemberben hullanak.
-

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-15 06:46   
Tokéletesen egyetértek veled. Vele nem lesz annyira egyszerű a dolog mint Ceauşescuval annakidején. A világnak tetszett az, hogy olyan gyorsan kivégezték, csak azt nem tudták a legtöbben, hogy ez nem annyira büntetés, mint biztos elhallgattatás volt.
Minden esetre szép hagyomány van kialakulóban:a diktátorok decemberben hullanak.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-15 02:50   
Mi itt Romániában különösen érzékenyek vagyunk a diktatúrákra, nem ok nélkül. Különleges örömet érzünk, ha egy diktátort elfognak. Ugyanakkor megtanultuk észrevenni a közvéleménymanipulálást eszközeit. Sajnos, ezuttal is volt néhány:
- minek hangsúlyozni, hogy "patkánylyukban" fogták el. És ez nem is biztos.
- minek tetvészték a haját? Közismert, hogy tisztálkodási mániás.
- szerintem a kurdoké az érdem, de már kisajátították.
Stb.
Véleményem szerint sajátos lesz a pere is, hiszen sok érdek fűződik hozzá, hogy azért ne tisztázódjanak olyan nagyon a dolgok.

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-14 22:39   
2003-12-14 18:32, Koborlo:

Akárhogyan is, boldog nap ez a mai!!!!!! Nem diktátornak, hanem egy kétlábon járó antikrisztusnak tartottam, s boldog, nagyon boldog vagyok, hogy megkerült.... remélem valóban ôt fogták el, nagyon remélem... A halálbüntetés tul egyszerü, s tul fájdalom mentes volna számára...
bab

ibolyka1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-14 22:14   
Kedves Koborlo! Mint ahogy tudjuk a "patkany" fogas megtortent ahogy a JOISTEN akarta. Az Iraki nepnek nincs halal buntetes.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-14 18:32   
Egy diktatura megszunese.

Politika mentes gondolatok egy diktator felemelkedeserol es bukasarol.
Tegnap kihuztak buvohelyerol Saddam Hussein-t a volt Iraki diktatort aki 34 evig elet es halal ura volt 23 millio Iraki
felett.
Evvel veget ert egy gyalazatos rendszer ami az emberiseg moraljat semmibe veve allati szintre alacsonyitotta le az Irak nepet.
24 evvel a masodik vilag haboru befelezese utan hatalomra jutott Saddam ugyan ugy kezdte mint a diktatorok alltalaban (ezt
akar Rakositol is tanulhatta)elfogta az ellenfeleit es megsemmisitette az ellene, rendszere ellen esetleges ellenallo nepretegeket.
Kurdok es Sikk muzulmanok ezreinek gyilkosa volt 1979 utan amikor veglegesen egyedi hatalomra jutott.
Iran elleni haboruban es a kurdok ellen tomeg pusztito merges gaz fegyvereket is igenybe vett.
Az elso gulf haboruban nem szuntettek meg hatalmat(Miert nem?)
Most vegre elfogtak a patkany lyukba bujt diktatort.
Valiszinu hogy a felelosegre vonasa demokratikus korulmenyek kozott de szigoru megtorlasa lesz ugy sajat nepe gyilkosanak
mint a kornyezo allamok veszelyeztetett nepirtojanak.
Ezekert a bunokert csak egy itelet lehetseges.
Halal buntetes.(Ha Hitler nem lett volna ongyilkos hasonlo sors vart volna ra is)

Barati szeretettel Geza.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó