2021. február 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Magyar ízek New Yorkban
Új topik indítása   Üzenet küldése
 optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 18:15   
Es amit elfelejtettem, az ettermet az erdelyi szrmazasu Adam Tihany tervezte es az o iranyitasa alatt lett berendezve is !

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 18:05   
2005-04-28 17:22, andi_usa:
-

Mint irtam,Ugyanaz a tulajdonos ennek az etteremnek,a nev "Per Se" mint a French Laundry,nak.-Thomas Keller- , sot a pincerek nagy resze es a Maitre'D is Californiai,(Megbaratkoztunk es mondta honvagya van California utan, nem szereti new yorkot, a baratsagbol az lett ide adta a sajat telefon szamat ha megint menni akkarok ,szoval nem kell varni 2 plusz honapot,Ezt az amcsi barataim "MAGYAR HUZASNAK"hivjak)))))) ) Zagat szerint ez #1 ami subjective mi a kulombseg #1 es # 10 Kozott??Nekem ez nem volt #1 De ki vagyok en ? Szerintem new yorkban van 3-4 etterem amelyeket jobban szeretek! A lanyom imadta, a baratnom ugy kettonk kozott volt, de azert akar visszamenni.A vacsora kb 4-5 ora hosszu mi nekunk a, un. 'Tasting Menu' volt. A kiszolgalas nem volt snobish ,sot baratsagos volt,dacara, hogy a masik asztalnal hires filmszineszek ultek, mi ugyanazt a figyelmet kaptuk, pedig a szinesz ismerte a szakacsot mert kijott hozzajuk udvozolni es csokoloztak de az en lanyomtol is megkerdezte,'Hogy minden, ok?'

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 17:22   
2005-04-28 17:12, optimista:
-
Tegnap láttam azt a cikket ami szerint a kaliforniai French Laundry étterem világszerte harmadik helyen áll!

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 17:12   
Beszelve magyar izzekrol ,kinyilt egy etterem New Yorkban egyesek szerint a LEGJOBB etterem Amerikaban ( vetely tarsa A 'French Laundry' ami egy etterem napa volgyeben californiaba de ugyanaz a tulajdonos mindkettoben ) csak 15 asztal van ugy ,hogy nehez bejutni es az arak az egen is tul vannak. A boraik (nemelyik uvegek tobb ezer dollarokba kerulnek), a vilag legjobbjait tartalmazza!!!Megkerdezktem a borpincert, hogy van e magyar borra ? Mire azt felelte van egy dessert wine ami jobb mint a favorit francia dessert bor, (D'YCEM) es kihozott egy kis uveg "Kiralyudvar eszenciat" megmutatni, amit rendszerint,hideg vagy meleg libamajjal isszak vagy vacsora befejezese utan, de sajna kicsit elhamarkodtam nem kerdeztem mibe is kerul.DE,hogy ebben az etteremben is van jo magyar bor az igazan jo hir ! A masik dolog ami erdekes most jott ki az e havi ujsag a "Wine Spectator" amit komoly borivok es inyencek olvasnak ( Komoly borivo = iszik es sose mosolyog , EZ VICC akart lenni)Ez az ujsag kritizal ettermeket es borokat es halalos a kritikajuk sok etterem bezar egy rossz kritika utan ! Van egy cikk benne 'Discovering Budapest' ajanl vilag klaszikus ettermeket, Budapesten kituno magyar borokat es luxus budapesti hoteleket Az ettermek kozul kiemeli Alabardos,Baraka,Gundel,Kepiro, Pava, voros es feher.A boraszok kozul Istvan Szepsy,Attila Gere,Imre Gyorgykovacs, Oremus, Istvan Inhauser stb.A Pajzos 1993 as 5 putonyos tokaji asszut 75 dollarert ( haonlo francia, olasz borok 500-700 dollar De ez a pajzos bort SUPERB nek titulalja ,ami RITKA !!!Ez bizonyitja milyen bena az a kozmondas 'A jo bornak nem kell ceger' DE IGENIS !!! KELL!!!!!Jo realista cikk Budapestrol ha valakit erdekel erdemes elolvasni!!!A Budapesti "panoramat" lelegzet elallito gyonyorunek minositi

sznelli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-22 20:14   
Egy kis hazait probálok vinni neked a duty freeből mert nem merek kockáztatni. Sajnos már volt rossz tapasztalatunk amikor tavaly Floridában jártunk. Akkor is a barátnőmmel voltun,a nagy lányommal és a barátjával s Györgyit legalább egy órán keresztül zargatták, hogy mit akar itt. Pedig ő már akkor járt kinnt amerikában 3x is.
Mi nem Manhattanban fogunk megszállni hanem New jersey-ben mert ott van ismerős a hotelben.

incognito  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-21 22:30   
Draga vagy! Koszi! Nem tudok sajnos fozni, sem sutni... Egyszeru ferfiember vagyok. )) De johet meinden hazai, csereben segitek varost nezni!
Iszonyat ez a sok izetlen kaja...

sznelli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-21 21:31   
2005-04-19 14:41, incognito:
-

Én most megyek ki New Yorkba május végén ha gondolod viszek ki egy kis pirospaprikát és tudsz főzni egy jó kis pörköltet, nokedlival és ubi salátával vagy egy paprikáskrumplit. Városnézésre megyek ki egy hétre ugy hogy össze tudunk futni valahol. Meg tudom érteni azokat a magyarokat akik vágynak egy kis izletes hazaira. Pár hét távollét után is megkivánja az ember és gondolom aki sokáig kinnt van az egyenesen álomnak képzeli.
Minden jót neked. Budapestről Nelli

incognito  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-19 18:31   
A moccat kiprobalom valamelyik hetvegen. Annyira hianyzik az otthoni iz...

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-19 18:22   
2005-04-19 17:30, incognito:
-

A Penn station tol megy vonat kb 30 perc new brunswickig s ott amint kikerulsz az alomasrol mar hallod a magyar zenet magyar nap[kor kb 2 perc seta az allomastol.Azert megprobalhatod a Frankie-Mocca-t 81-ik utcanal 2nd avenue Manhattanban nem mindenki egyforman latja a dolgokat lehet ,hogy te szeretned egyebkent nagyon olcso ez a hely tudod az ilyesmi subjektive ahany ember annyi velemeny mint irtam talan izlene neked. Sok szerencset !

incognito  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-19 17:30   
Nem tudok sajnos utazni. Nagyon sokat dolgozom es nincs autom. Manhattanban vagy Queensben kerestem volna valamit. Koszi azert! Majd valamit kitalalok...

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-19 15:28   
2005-04-19 14:41, incognito:
-

Hat ha egy picit kalandosabb termeszetu vagy new jersey ben New Brunswick ben van (volt) 3 magyar etterem nem draga es azt mondjak a kaja izletes(az egyikben ettem kituno Toltott kaposztat de az is mar regebben volt) amugy is junius egyik hetvegejen van ott minden evben magyar nap ahol sok magyar osszejon az oszes magyar erdeku uzletek es van magyar banda (utca tanc)stb akkor esetleg a ketott osszekotheted habar az utcakban arulnak magyar kajakat ,langost,kaposztas tesztat stb stb ,hogy mikor lessz meg lathatod a ---www. gimagine.com---

incognito  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-19 14:41   
En isten igazabol egy olcso, de jo helyet kerestem volna. Ezekrol a helyekrol tudok, de mindenki azt mondja, hogy nem eri meg. Hat, ez eleg szomoru... Koszonom azert a javaslatokat!

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-18 15:45   
2005-04-15 04:02, timeaCT:

-
Maradjunk csak annyiba, mikor ide koltozott az alvarosbol kb 3-4 evvel ezelott mivel masfel utcaval tole lakom gondoltam, hogy megprobalom, hat valoszinu, hogy rossz estet fogtam ki mert nem a legjobban sikerult ,de mindenkinek lehet egy rossz napja, NEMDE? vagy 3 honap mulva ujra probaltam az meg rosszabbul sikerult de mint mondtam, ez 3-4 eve volt, talan azota a minoseg magjavult de pld az uborka salata az jo, talan az egyetlen ami ( JOBB MINT AZ EN TIMEAM CSINALJA, de jobb ha az o velemenyet a Caterinarol nem is kerdezzuk ) En csak azt irtam, hogy VAN !!!Lehet, van aki szereti, mindenkinek elni kell hagyjuk ot is !Egyebkent az uj MOCCA is nagyon gyengus a regi aranylag jo volt, Valamikor itt volt 14 magyar etterem es barkit elvihettel pld a MRS Terhes-hez kituno koszt, kiszolgalas,es nagystilusu restaurant volt NA ES HORVATH ELEMER CIGANY ZENEKARA, aki kesobb az Emkeben jatszott evekig a second avenun. Ilyesmi ma mar nincs sehol sajna Paris-ban is csak egy nagyon gyengus magyar etterem van, valamikor ott is volt egy par nagymeno, Michelin egy csillagos magyar etterem. Egyebkent van egy osztrak etterem, new yorkban( Village) nagyon jo "WALLSE" es az etlapon van neha sok magyar kaja porkolt szekeli kaposzta (ahogy o hivja) paprika chiken, de nem olcso kb 75-90 dollar szemelyenkent bor nelkul. A masik a David Bouley etterme a "DANUBE" ott is neha vannak magyar etelek az etlapon de az egy mereg draga hely (100 dollar plusz szemelyenkent) es nehez bejutni! Latod a kajarol arrol tudok irni, beszelni (Az egyetlen tehetsegem)Mivel evek ota majdnem mindennap kint eszem keves jobb etterem van ahova nem toltam be az orromat.

timeaCT  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-15 04:02   
2005-04-11 15:37, optimista:

-

Optimista, te voltal a Caterina-ban? Ha igen, akkor ajanlanad masnak is?

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 15:37   
Manhattanban van 2 magyar etterem az egyik " Caterina Hungarian-italian etterem" Az 53 ik utcaban az elso es masodik avenue kozott. A Mocca meg ujra kinyilt egy utca blokkal lejebb masodik avenue 80 es 81 kozott mint "frankie es Mocca "Hogy milyen porkoltet csinalnak ????Az gondolom az egyeni izlestol fugg!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-09 23:18   
TimeaCT UZENETE:

Draga Krisztian,
En CT-ben lakom es nagy kedveloje vagyok a magyar etteremnek Fairfield-en. Egyebkent igazad van NY-ban nics magyar etterem.......Timea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-09 23:17   
INCOGNITO UZENETE:

Egyszeruen nem hiszem el, hogy New Yorkban nem talalok egy helyet, ahol ehetnek egy igazi magyar porkoltet... Csirke, birka, diszno, barmilyet. Aki tud egy jo helyet, kerem ossza meg velem! Egy eletre lekotelez! Kellemes hetveget!

Krisztian

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-26 20:04   
2004-12-26 19:40, bobe:
-
Mi aza :gamehen?
-
http://homecooking.about.com/library/weekly/aa101199.htm

Rock Cornish Game Hen History
In 1965, chicken mogul Donald John Tyson created the Rock Cornish game hen by cross-breeding White Rock hens and Cornish hens. His intent was to create a specialty item at a higher price to appeal to foodies."

Egy uj keresztezés, 1965-ben lett elkezdve. Én is csak itt az USA-ban ismertem meg. Mini csirke drágábban.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-26 19:40   
Erdekes etel!
en ilyenröl meg sosem hallottam pedig en is eltem nehany orszagban
Mi aza :gamehen?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-24 08:17   
2004-12-24 04:56, fellegvar:
-
Azt hiszem hasonlo finomsagok ( vagy jobbak ) lesznek a ti asztalotokon is
-
Nálunk bouillonos aszpik lessz libamájjal elöételnek toast és vaj, utána Cornish gamehen à la Andrea (aszalt szilvával töltve) nokedlivel, dinsztelt sárgarépa és saláta, desszertnek dios és mákos beigli, Gerbaud, Mailänderli, vaniliás kifli és német mézeskalács. California Rosét iszunk a vacsorához, a süteményhez pedig pezsgöt.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-24 04:56   
Bar tavol a szulofoldtol , lelekben ugyanazok maradtunk akik voltunk ... Es ha "magyar izekrol" van szo , termeszetesen annal jobb meg New Yorkban sincs mint amit MI , magyarok , otthon fozunk
A hagyomanyokhoz hiven tyukhusleves , sult ( krumpli es zoldborso garnerunggal ) toltottkaposzta , zserbo es dios beigli lesz az asztalon . Eloetelnek toltott tojas es vinetta (padlizsan)... Mindez pezsgovel "oblintve" .
Azt hiszem hasonlo finomsagok ( vagy jobbak ) lesznek a ti asztalotokon is

Júlia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-05 13:47   
Szia kedves Ibolya,

Koszonom szépen az új évi jókívánságokat, hasonlóan sok-sok jókedvet, egészséget és nem utolsósorban szerencsét kívánok az elkovetkezendo páros évben. A sok elfogyasztott étel mellett ( mert ez is az egyik a dolog ami osszekoti a mi kis baráti társaságunkat) nagyon vidám hangulatban toltottuk a szilvesztert. Mi inkább házibulizósok vagyunk, és ezt értsd úgy, hogy gyerekek, felnottek mind eggyutt táncoltunk hajnalig, egy hatalmas bográcsból falatoztuk ( sajnos tobbszor is) a magyar gulyást vastag szelet kenyerekkel és igazán nagyon tudtunk orulni egymásnak. Hát ennyi. Csak meg szerettem volna Veled osztani azt az oromérzést, ami mindannyiunkban benne volt azon a napon. Sok szeretettel, Júlia

ibolyka1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-03 05:25   
Kedves Julia! Koszonom hogy figyelmet forditottal irasomra amit tiszta szivbol irtam, Nagygyon boldog szerencses UJ Esztendot kivanok neked szeretettel Ibolya

Júlia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-29 14:50   
Kedves Ibolyka,

ritkán látni, hogy valaki, e-mail formájában a magyaros ízekrol szól. Gratulálok ehhez, nagyon tetszett, a nem magyaros ízek kulfoldon annak tudhatóak be, hogy pl. a piros paprika vagy a voroshagyma nem igazi magyar foldben termett. Éppen ezért tudjuk mi itt otthon elmondani, hogy karácsonykor felrúgtunk minden egészséges étkezésre vonatkozó szabályt és degeszre ettuk magunkat. De ez így volt most tokéletes.

Szeretettel, Júlia

ibolyka1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-14 20:45   
Kedves Magyar izek szeretoi! A legjobb megoldasnak tartom, es kedvesen ajanlom, mindenkinek aki tiszta magyar etelt szeretne fogyasztani, az fozze meg othol a jo magyaros izeinket es fogyassza el joetvaggyal othonaban. Ezt soha nem talalni meg a New Yorki "magyarnak" mondott restaurantokban. Most itt van a gyonyoru Karacsonyi unnep kivanok mindenkinek NAGYON BOLDOG KARACSONYI UNNEPET es jo etvagyat a finom Magyaros Karacsonyi etelekhez Ibolya

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó