2018. január 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Média, újságírás
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
 Bea Ausztraliabol  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-24 01:23   
Sziasztok! Elnezest a zavarasert, szeretnem megkerdezni, hogy tudtok-e olyan magyar ujsagokat, magazinokat, radiot akar kulfoldon, akar Magyarorszagon, akiket erdekelne Ausztraliarol es az itt elo magyarokrol szolo cikksorozat? Szabaduszo ujsagirokent es riporterkent[is] dolgozom, szamlakepes vagyok. Szivesen varom otleteiteket.
Udvozlettel,
Bea Ausztaliabol

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-20 05:32   
Jaj.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-19 23:22   
Én szerkesztőként ezt a két hírt soha nem tettem volna egymás mellé/ alá, az index.hu pedig ezt tette:

"Van der Vaart szellentett a kispadon
A holland cseresor kis híján elájult, a kiváló hamburgi középpályás kínosan-fölényesen vigyorgott.

Meghalt Boulahrouz újszülött kislánya
A holland hátvéd hazautazott az Eb-ről, hogy felesége mellett legyen a családi tragédia miatt."

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-17 02:44   
Netrikkancs

Az ember a mai rohanó világban sokszor tehetetlenül csapkod a hírek áradatában. Szerencsére okos robotok összehordják nekünk a napi termést egy-egy hírportálra. Nekem a kedvencem a narancssárga hajszálcsíkos hátterű Hírkereső.hu. Ott aztán van minden, jobbos és balos média, sportlapok, tudósítások a tudományos világából, szexes – és álhírek, könnyűzenei rovat és persze az elmaradhatatlan bulvársajtó. Az oldal érdekessége, hogy pár percenként frissül, tehát percrekész lehetek a történésekből, ha rászánom a nap 24 óráját a sajtófigyelésre. Szóval egészen olyan, mint egy széles spektrumú újságosbódé az aluljáróban. Még a boldog emlékezetű rikkancs sem hiányzik. Az egészen fiatalok számára elmesélem, hogy amikor én még annyi idős voltam, mint most ők, és a pesti metró is még csak óvodába járt, az aluljárókban még nem laktak hajléktalanok, nem osztogattak szórólapokat és nem árultak százféle kacatot, a visszhangos helyek népszerű figurája volt a mozgó újságárus, vagyis a rikkancs.
A fickó, akinek harsány hangjával dobálóztak a szürke betonfalak, amint az újság főcímeit kissé felturbózva igyekezett növelni az eladott példányszámot. Emlékszik még rá valaki? „Esti a hirlaaaaap, itt a friss hírlaaaap! Kannibálok fogságából szabadult a szőke szépség! Estiahírlaaaap! Összeütközött két mozdony Alsó-Felsőn. Ittazújság! Megölte, feldarabolta és elégette anyósát a somogy megyei téeszelnök! Tesséktessék! Estiahirlaaaap!”

Ő volt tehát a rikkancs. A szenzációs hírtálalás nem valami modern találmány, már a 19. század végén is megpróbálták olyan törvénnyel szabályozni az álhírekkel történő “kereskedelmet”, miszerint a rikkancs csak az újság nevét és árát kiabálhatja. Persze hogy nem tartották be. A rikkancsok „merőben valótlan, szenzációt hajhászó hírek kikiabálásával iparkodnak a közönség félrevezetésével vételkedvet ébreszteni” - tiltakoztak a lapkiadók a rendőrségnél.*
Hasonló rikkancsmentalitás figyelhető meg az internetes napi hírek címeiben. A vastagon szedett, színes, nagyméretű betűk is a kiabálás látszatát keltik. Ami még nem volna baj, hiszen legalább zajártalom nem fenyeget. A megfogalmazások azonban legalábbis érdekesek. Azt hiszem, pár nyugdíjas rikkancs írhatja őket.
Máris mutatom a példákat az elmúlt napok híranyagából. Vastag betűkkel a főcím, szerényebb dőltbetűs tipográfiával a valódi tartalom, ami még mindig nem biztos, hogy fedi az igazságot. A két sor között kotyogok én.

Negyvenezerért vitte a tüntetőket a Szabadság térre
A cím alapján meg voltam győződve róla, hogy ennyi a bére ma egy fizetett népvezérnek. Ám nem mindegy, hogy kapja, vagy adja.
A gyülekezési joggal való visszaélés miatt negyvenezer forint pénzbírsággal sújtotta a....

Kisiklott egy villamos a Gellért téren
A véres bűncselekmények, katasztrófák mindig vonzzák a borzongásra vágyókat. De itt arról van szó, lehet-e a sínen egy kerékkel kevesebb?
Kisiklott az egyik kereke csütörtökön egy villamosnak

Gyurcsány nem kap levegőt
Aha! Te is kárörvendőn vigyorogtál! Megérdemled a csalódást.
Mint a miniszterelnök blogjában írta: "ma még lélegzetvételre is kevés lesz az idő".

Elfogták a szabolcsi szeszfőzdék rémét
Manapság minden gazfickót rémnek titulálnak, minden kisügyest sztárnak, királynak, istennek. Egyre jobban leértékelődnek a szavaink.
Elfogták a szabolcsi rémet, aki egy hónap alatt négy pálinkafőzőt rámolt ki.

Bevásárlóközpontban lőttek bűnözőkre a rendőrök
Na ez már tudatos félrevezetés, a menekülő autó, mint a technika csodája pedig sűrűn feltűnik a hírekben.
Több célzott lövést adtak le egy menekülő autóra a rendőrök Nyíregyházán

Mindenüket eladják romák a svéd álomért
Na most akkor mit jelent a minden szó? Mennyire is komoly az elhatározás?
.....hogy meg tudják venni a legolcsóbb repülőjegyet a fapados járatra. A házaikat viszont egyszerűen itthagyták....

A román kormány megbénította Pestet
Már majdnem megijedtem. Korai volt.
Óriási forgalmi dugó alakult ki a Hősök tere környékén a román-magyar kormányülés miatt.

Kiásták Császár Elődöt
Nem, nem exhumálás, csak egy lecsúszott DJ másodvirágzása.
A Cool most aztán nagyot dobott: előkaparta valahonnan ....Császár Elődöt.

Nem vették meg a zsidó kisfiút New Yorkban
Illegális gyermekkereskedelem? Á dehogy.
Nem kelt el Fehér László Kisfiú című olajképe

És az utolsó:

Hétszáz has ment az óceánjárón
Hastáncosnők jutalomüdülése? Torzó-szállítás? Esetleg drogkereskedelem? A valóság sokkal prózaibb.
Összesen 556 turista és a személyzetből 154-en kapták el a rendkívül fertőző gyomor- és bélbetegséget.

A tanulság mindebből az, hogy ha az ember csak a főcímeket olvassa el, rosszabbul jár, mintha semmit se olvasna.

* A bulvársajtó születéséről, a rikkancsokról és általában az újságírásról szól Buzinszkay Géza cikke ahonnan a fenti két sort kölcsönvettem.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-28 13:23   
Egy erdekes cikk:
http://media.transindex.ro/?cikk=4523

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-17 19:42   
Lehet, hogy masok is olvastak mar errol, de azert ide irom. Egy amerikai esti talk show-t vezeto ferfi (Conan O'Brien), kozonsegeben az utobbi ey evben egyre gyakrabban jelentek meg finnek. Kiderult, hogy azert, mert Conan allitolag nagyon hasonlit a finn elnokre, aki egyebkent no (Tarja Halonen).

Mivel az elnokno eppen az ujravalasztasi kampanya kozepen volt, igy Conan (akinek a musora Finnorszagban is megy) semmit nem tudva annak a politikajarol, vagy az orszagrol, elkezdett al-kampanyreklamokat kesziteni (pro Tarja Halonen), amit a musoraban bemutatott, es igy azokat a finn TV is.

Finnorszagban felkapta a sajto az egeszet, es onnantol kezdve ha Conan megemlitette az elnoknot, vagy eppen bemutatott egy ilyen al-reklamot, a masnapi hirekben beszamoltak rola. Sokan allitjak, hogy befolyassal volt a valasztasokra, es szerepe volt abban, hogy Halonent ujravalasztottak.

Halonen persze meghivta Conant Finnorszagba, aki el is ment. Talalkozott az elnokkel, finnekkel, stb.

Es szerintem amellett, hogy ez az egesz tenyleg humoros es szellemes sztori, maga az a teny is erdekes, hogy egy egy orszag teves humoristaja kepes volt ilyen szinten, politikamentesen bekapcsolodni egy masik orszag politikajaba, es az ottani emberek velemenyet befolyasolni, meg a sajtoban ilyen szerepet kapni.

Egyebkent itt vannak:

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 12:22   
Ez a tema megert egy onallo topikot, tehat az alabbi hozzaszolasok folytatasa mar egy onallo helyen:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=3133&forum=27&39
Család, szabadidő, érdekességek >> Férfiak, funkciók, pfuuuuj feministák

Hunor

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 19:12   
2005-11-15 18:11, rigojanos:

Tipikus, hogy ezt a tézist egy nö állította fel. Egy férfi sem annyira rezignált, hogy önmaga megsemmisülését jövendölje.

Azon morfondírozok, mennyi pénzt inkasszált ez az újságírónö a könyve után? És hisz-e abban, amit ír, vagy csak felkavarja egy kicsit a port egy légbölkapott állítással?

"Are Men Necesary?" -

Már a kérdés maga is abszurd.

Vajon honnan szedi az Y-kromoszóma "rothadásáról" az információt? Vagy biológus is egy személyben?

Kedves Rigó, a véleményeddel tökéletesen egyetértek. Továbbmegyek és azt is mondom, hogy ha egy nökkel teli világban kellene éljek, hajtépve és sikoltozva rohannék bárhová, ahol nincs egy lélek se. Mert akkor igencsak egyhangú lenne a világ.

A férfiakról még annyit: azt hiszem, se velük, se nélkülük nem lehet élni.

Olvasta valaki Robert Merle (azt hiszem) Sziget címü könyvét? A címben nem vagyok biztos, mindenesetre arról a könyvröl van szó, ahol a nök átveszik az uralmat és lassan kiiktatják a férfit, mint zavaró tényezöt az életükböl.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 18:11   
A konyves topikba is mehetett volna, de a tema jobban erdekel, mint maga a teny, hogy egy konyv inspiralta.

Egy New York Times ujsagiro (no) adott ki egy konyvet azzal a cimmel, hogy "Are Men Necessary?" - azaz szukseg van-e a ferfiakra?

Egy interjuban ilyesmit mondott: "There's a body of evidence now that the Y chromosome is rotting at such a fast rate that it will go out of business in about 100,000 years,"

Azaz bizonyitek van ra, hogy az Y kromoszoma olyan sebesseggel rohad, hogy kb. 100 ezer ev mulva mukodeskeptelen is lesz.

Azt is hozzatette, hogy manapsag mar nem kell ferfi ahhoz, hogy egy nonek gyerekei legyenek, sikeres legyen, stb stb.

Na es most az en velemenyem:

Nincs szukseg ferfiakra? Es a noket akkor ki csinalja majd? Es azt a gyereket ki csinalja majd, akit en, mint fuggetlen, sikeres, ferfiakat szuksegtelennek tarto no szeretnek felnevelni?

Es a szex? Azert boltban (tapasztalataim szerint) meg nem arulnak olyat, mint az igazi

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 22:59   
harom :

mara ennyi eleg

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 22:56   
kettö .
http://marvmackey.com/oif%20the%20nude.jpg

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 22:54   
Egy:

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 21:39   
2005-10-18 22:00, bobe:

es ha elgondolod ez csak egy kep nem tukrözi a valosagot . habar szerintem egyedi hiszen itt a pasas meztelen es a nö van felöltözve.

Jo eszrevetel. Bar most olyan kepek sem ugranak be, ahol a no meztelen es a ferfi van feloltozve. Olyanok igen, amin mindenki meztelen.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 17:42   
Kedves hunor, elckerlyck, bobe, som,
Köszönöm a figyelmeztetést. Most néztem újra be ebben a topikban. Öszinén nem volt szándékomban hogy törvényeket megszegjek. Fredivel akkor privátban megbeszéltük és arra nem gondolva hogy nem illene ezt utolag kijavitani, megtettem. Mia Culpa!
Tulajdonképpen mikor zenészt irtam (akkor) spontán a pop zenére gondoltam, nem vegyitettem össze a pop zenét a komoly vagy a jazz zenével.
Kellemes hétvégét minden kedves MON tagnak és továbra is kellemes forumozást kivánok.
Üdv.
Ibolya

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 11:35   
2005-10-21 11:14, SOM:
-

Ezért, a félreértések elkerüléséért, jobbak azok a fórum-programok, ahol az utólagos javitásokat azonnal látni lehet, mert automatikusan kiirja a program.
(Itt nem megoldható?)

-

Ez a forumszoftver nem tudja, de pl. az utazasforum.net eseten mar igen - de ott is csak opcionalis lehetoseg, tehat vagy hozza lehet tenni, vagy nem. MIndket esetben tehat elsosorban forumtagon mulo dolog - a kulonbseg, hogy ott ket szoval egyszerubb a hasznalata.
Itt most a kovetkezoket engedi a szoftver:
- sajat uzenet torlese az iras utan meg X (azt hiszem, kb. 20-30 percig)
- modositas, korlatlan ideig
Ez a korlatlan modositas funkcio tobbszor is okozott galibat, illetve az utolagos modositasok sem a legjobb dolgok (hol valaki szinte osszes uzenetet torolte, hol valasztol fuggoen modosultak elozmenyek, stb.), ezert ennek idejet erdemes levinni, mondjuk ne korlatlan ideig, hanem csak egy-ket oraig lehessen. Utananezek.
De a technikai lehetosegeket a forumetikanak kellene felulmulnia.

Hunor

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 11:14   
2005-10-21 10:06, elckerlyck:
-
Amikor Frédi reagált, még csak zenész volt. Edited by....

Ezért, a félreértések elkerüléséért, jobbak azok a fórum-programok, ahol az utólagos javitásokat azonnal látni lehet, mert automatikusan kiirja a program.
(Itt nem megoldható?)

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 10:27   
Akkor bocsanatot kerek tehat utolagos javitasok hmmm ........... Fredi kedves visszaszivtam minden szot

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 10:06   
Amikor Frédi reagált, még csak zenész volt. Edited by....

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 10:03   
Kedves Fredi!
Ök nem pop -zeneszek voltak annak ellenere hogy roppant nepszeruek ök is
Ibolya ezt irta: "....elrabolta a világ legjobb pop - zenészét, John Lenonnt."

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 06:43   
Az, hogy John Lennon egy kiváló muzsikus volt, az nem vitás, de hogy a világ legjobb muzsikusa lett volna azt bizzuk az egyéni izlésekre. (A címre még esetleges jelöltek: Beethoven, Bach, Brams - és akkor még csak a b betűnél ragadtam le)

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-20 20:15   
2005-10-19 08:42, Andu:
-
- Mégis miért ölte meg Lennont?
-
Egy elmebeteg, Mark David Chapman, megzavarodott rajongó "blackautja", elrabolta a világ legjobb pop-zenészét, John Lenonnt.
http://www.sulinet.hu/tart/cikk/kd/0/24167/1

Let it be

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-19 08:42   
2005-10-18 22:00, bobe:
Böbe, egy a véleményünk!
Bocsánat, de idevág egy Lenon-os sztory:

John Lennon gyilkosa a kihallgatáson:
- Mégis miért ölte meg Lennont?
- Lennon? Nem Lenin?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 22:00   
es ha elgondolod ez csak egy kep nem tukrözi a valosagot . habar szerintem egyedi hiszen itt a pasas meztelen es a nö van felöltözve. Sosem ertettem meg Yoko Ono "muveszetet". De Lennon zenejenel nincs jobb.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 21:24   
Ez is ide illik eppen - kivalasztottak az elmult 40 legjobb magazin cimlapjat (amerikai magazinokrol van szo). Ez lett a nyertes:

En komolyan nem lattam meg anti-szexualisabb, de a szexet allandoan szimbolizalni probalo ket embert. Mindig kiraz a hideg, ha meglatom oket egyutt.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 16:21   
2005-10-18 14:58, Pompéry Berlin:

Miért? Abból megtudni a valós tényállást?

A valotlant kevesbe. Az meg mar a mi dolgunk, hogy szelektaljuk a legobjektivebbet.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 14:58   
2005-10-18 13:07, rigojanos:
-
Ubu, a Hiradot is megnezzem helyetted?
-
Miért? Abból megtudni a valós tényállást?
És ezzel visszakanyarodtunk a témához:

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 13:07   
2005-10-18 00:31, ubuge:

Ubu, a Hiradot is megnezzem helyetted?

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 00:31   
2005-10-17 20:54, rigojanos:
-

Jahogy a kormány? Dehogy miben???

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-17 20:54   
2005-10-17 20:32, ubuge:

Ejnye. A pakisztani kormany Amerika egyik legnagyobb szovetsegese a terror elleni haboruban.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-17 20:32   
2005-10-17 19:54, rigojanos:
-
a szovetseges Pakisztanrol leven szo...
-

Itt viszont én vagyok lemaradva valamikről. Kinek a szövetségese Pakisztán?

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó