2018. szeptember 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Puzzle kirakók csapata
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-27 15:33   
2010-03-27 11:45, czakof:
-

Ha puzzlet rak ki, akkor nincs ideje netezni, levelezni/ és forditva.

czakof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-27 11:45   
Hát teljesen elvagyok kenődve. Lehet, hogy senki sincs a világ magyarjai között, aki puzzle kirakásával szórakozna?

czakof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-05 10:40   
Köszönöm Hunornak, hogy visszatette a topikot. Amikor indítottam, itt volt.
Jó lenne, ha ismét össze tudnám szedni azokat, akik időtöltésnek, pihentetésnek és hobbinak tekintik a puzzlek kirakását. Igaz, hogy az Indexen is van ilyen topik, amely valójában nagyon aktív. Kb 8000 hozzészólásnál tartunk. De itt talán olyanokkal is tudnánk/tudnák találkozni, akik nem kishazánkban élnek.
Sok olyan link van a neten, amelyekez hosszas kutatás után találtam meg. Sőt olyan is, amit elolvasni sem tudtam, mert valóban kínaiul van írva. De vannak amerikai oldalak is.Pl.http://www.missouripuzzle.com/, ahova híába küldök e-mailt, hibaüzenettel jelez vissza.
Azokat is keresem, akik valamikor hozzászóltak a topikon. Mi van velük? Űzik-e még ezt a hobbit?

Üdvözlettel: Czakó Ferenc

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-22 15:07   
Ez a topik tegnap meg a Tisztelt Szerkesztoseg alatt volt. Ugylatszik, hogy Hunor atkoltoztette, nagytakaritas lehetett !

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-20 15:59   
Kry, meg nem probaltal venni Puzzle kirako tablat, amit lehet kapni kulonbozo nagysagokban. (500/1000/1500/2000/ puzzlehoz meretezve. Ossze lehet csukni, felemelni, minden darab ott marad ahol hagytad. Nem olcso de csak egyszer kell megvenni. (Persze 18000 darabosrol meg nem is hallottam. Az mar be sem fer egy lakasba.)

Kry  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-20 15:45   
Szép napot mindenkinek!
Nagy rajongója vagyok a puzzléknak. Örülök, hogy véletlenül ráakadtam erre a topikra. Én is sokféle technikát megpróbáltam már az összeragasztásukra, de eddig két lehetőség mellett maradtam. Az egyik a speciális puzzle ragasztó, amit én online-on szoktam rendelni, az egyik játékboltból. A másik meg az öntapadós papír. A/4-es és A/3-asban is tudom szerezni. Ezzel a technikával már több mint 30 db-ot ragasztottam össze és kereteztettem be. A lakás minden részében található, igaz, 2000 db-os a legnagyobb. Minden hónapban veszek egyet, már kb.olyan 40 db van amit ki kell raknom. Általában télen szoktam, nyáron elfoglaltabb az ember. Életem legnagyobb vágya, hogy egy 18000 db-os puzzlet kirakjak, de sajnos jelen pillanatban nincs külön helyiségem, ahol ezt megtehetném. (És még a puzzlét sem vettem meg)! De meg fogom, addig nem halhatok meg. Kry

piccard  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-02 06:18   
Sziasztok!
Jé..ez is egy Puzzle-s topic?
Az Indexen is van egy...

Mi a párommal mist fejeztünk be egy 1500 darabosat 2000-nél nagyobba nem szívesen fognánk... 1000 - 2000 darabosig szerintem kifejezetten élvezet... így havonta megvan 1-1 napi 1 óra TV-zés közbeni ráfordítással.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-16 22:09   
Sziasztok!
Most latom ezt a topikot.Hogy miert nem vettem eszre eddig?????
En is imadom ezt az elfoglaltsagot.Pontosan 15 eve "uzom" vagyis azota miota kulfoldre kerultem.Volt es van idom boven.Nagyon tet
szett a sokfajta gyonyoru kep.Igy teljesen a rabja lettem.Olyannyira,hogy van/volt vagy 100 darab,amit osszeragasztottam es gyujtottem az agy alatt oket.Kezdtem 500-assal,de hamar raalltam az 1000 darabosra.Eddig csak egyszer mertem belefogni egy 1500-asba,de sikerult,mert olyan kepet valasztottam ami nem tiszta felho,nem tiszta fa,vagy nemcsak zold fu vagy sorolhatnam.Itt Angliaban nagyon szepeket lehet kapni olcson is es nagyon dragan is.En a "FALCON" markat veszem,mert annak kibirhato az ara.Van harom puzzle kepem a falon.Az egyik a ferjem kedvence:angliai pub belulrol.Aztan ami nekem tetszik az egy csodalatos var. A harmadik egy hamisitatlan angliai falusi paraszthaz.
Sokat koltozkodtunk igy ami az agy alatt volt az ment a karitasz uzletekbe,vagy elajandekoztam.nem tudom tarolni oket,igy manapsag mar nem ragasztom,hanem ha kesz vagyok vele visszateszem a zacskojaba es odaadom masoknak,hogy rakjak ki.
Jelenleg van a szekrenyben harom originalt,amit meg fel sem bontottam.
Egy negativuma van ennek a hobbynak.Elrontja a szemet.Azota kell szemuveget viselnem.

stromfi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-29 19:09   
Szep jo napot Mindenkinek!

Ovlvasva a puzzle-felrakasrol szolo jo tanacsokat, gondoltam kozzeteszem az en modszeremet is.

En laminalo lappal/lapokkal (A4-es meretu, papirlap vastagsagu, a cellux-hoz hasolo, atlatszo, egyik oldalan tapados vekony muanyag lap) szoktam az elkeszitett puzzle hatlapjat bevonni.

Ha a laminalassal kesz vagyok, akkor feltapasztok a puzzle tetejenek teljes hosszaban ugynevezett "tapadokorongokat". Ezeket a celbol talaltak fel, hogy az embernek ne kelljen lyukakat furni, s a fall, ill. a festek megrongalasa nelkul lehessen kepeket, posztereket s egyeb dolgokat a fallra tenni. Kulonosen jo hasznat vettem ezeknek a "tapadokorongoknak" amig alberletben laktam, hiszen semmit nem volt szabad a fallra tenni. Azonban ezen uj talamanynak hala, tuljartam a kiado eszen s a gyonyoru puzzle-jeimmel szepen otthonossa tettem az alberletemet.

Szoval felragasztom a tapadokorongokat a laminalt hatlap tetejere, s igy ragasztom fel a puzzle-omat a fallra.
A tapadokorongokat azonban csak a puzzle felso reszere tedd, mert igy szepen, sulyanal fogva egyenesre logatja ki, ill. le magat.

Hat ez az en modszerem. Eddig mindenegyes puzzle-omat igy tettem fel a fallra, s eddig meg mindig bevalt. Az is igaz azonban, hogy az en legnagyobb puzzle-om csak 2000-2500 darabos.

Stromfi

czakof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 18:49   
Kb. két hete felraktam a falra egy kétezer darabos, hosszúkás puzzle-t. 60cm*150cm-es. Vágattam egy 10mm vastag pozdorja lapot egy barkácsárúházban. A puzzle méreténél 1-1cm-vel nagyobbat. vettem hozzá pipalécet /igy hivják/ és ezzel beszegtem. Vigyázz, hogy ne legyen hullámos a pozdorja lap. Te válaszd ki , hogy melyikből vágjonak. Vágottan kicsivel drágább, de nem marad hulladék és pontos a méret. Vettem tapétaragasztót és vizzel felhigitva bekentem a felületet, hagytam megszáradni. Ez a ragasztóréteg megkötötte a port és eltömte a porusokat. Ezután egy kicsivel sürübb ragasztóval szakaszonként bekentem a lapot és óvatosan rátoltam a feldarabolt puzzlet. szerintem a 9000-est te sem tudod egyszerre rátenni. Amikor az egész fennt volt 2-3 napot vártam amig megszáradt. Figyelj arra, hogy ha véletlenűl egy kicsivel több ragasztót teszel egy-egy helyre, kissé felkunkorodhat egy-egy elem. Ha a tenyereddel, az első nap után végigsimitod a felületet, lehet érezni. Ezeket le kell nyomkodni. Teljes száradás után bekentem azzal a ragasztóval amit mellékeltek hozzá. Az adagolás rajta van a tasakon. Én a feloldott ragasztót kissebb adagokban ráöntöttem a felületre és elhúztam rajta, hogy minden hézagba jusson. Vettem 3 darab kampót, amit műanyag tiplivel befúrtam a falba. Kettőt alúlra, erre ültettem rá a táblát és egyet felülre, hogy ne bukton előre. Mivel mindenkinek tetszik, nekiállok a többinek, hasonló szisztémával való elkészitéséhez.
Ha valami nem világos, jelentkezz!!!!
Üdv. Czakó Ferenc

Scarto  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 15:51   
2004-10-09 16:34, czakof:
-

Hello.

Nahh végre vki néz erre felé Mondom ellátogatok ide, hátha vki írt már. A plexit énis próbálgattam, de hajlik meg minden xar Ha meg elhomályosodik idővel, akkor tényleg ki van lőve teljesen. De akkor mi a fenét rakjak elé? Gondoltam már arra is, hogy lepácolom, nem lesz előtte semmi, és így fog fényleni. De nem tudom , hogy ez hogyan sülne el. Azt nem szeretném, h 9000ezresem a szemétben kössön ki ilyen miatt. Van vmi ötleted? Én mindenképp ki akarom rakni a falra.

Nahh remélem még dumálunk, most mennem kell.
by
Scarto

czakof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-09 16:34   
Én is elég kihaltnak éreztem a fórumot és ezért nem jöttem rá. Most is csak véletlenül jártam erre. Én még nem tettem fel a falra egy "művet" sem. Úgy vagyok vele, hogy amikor elkészül, már a következő érdekel. Igy, nagy kartonlapokon, lefektetve tárolom őket. Tény, hogy a 9000-esnek már lehet súlya, pláne üvegezve. Én nem üvegezném be. A plexi idővel behomályosodik, ezért nem ajánlom.
Örülök, hogy akadt, aki ténylegesen is foglalkozik puzzle kirakással. Most már többször idefogok látogatni.
üdv Czakó

Scarto  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-12 21:05   
Friss!!

Elég kihalt a forum sajna (

Scarto

Scarto  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-29 19:13   
Hello mindenkinek.

czakof: Valójában nem is azért akartam inditani, hogy folyamatosan erről tárgyaljunk, hanem azért, hogy egy-egy nagyobb munkával el lehessen dicsekedni. Erre a mondatodra akkor: Egy 6ezres kintvan a falamon tavaly csináltam. És most lettem kész a 9ezresemmel Majd rakok fel képet róla akit érdekel.
De nem is ez lenne a lényeg, hanem h a 9ezrest nemtom h hogyan tegyem fel a falra. Annak reményében kezdtem el keresgélni neten, h hátha találok vkit akinek van ilyen nagy már felrakva a falra. Üveget nemszeretnék elé, mert elég nehéz, és a kartonfal nem bírná el. A kirakó mérete 192x138-as és elé egy 2mm-es üveg 13 kg lenne, ami elég sok. Plexin gondolkodtam még, de az meg homorú lenne, szal nem olyan szép mint az üveg. Kinek van vmi jó javaslata?? előre is kössz

Scarto

Somi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-15 21:55   
Sziasztok!
Én most kezdtem nemrég és egy 2000 darabos Ravensburger Puzzlet kezdtem el, de befúcsoltam vele, mivel naplemente! Nem tudom mi a véleményetek de szerintem elég egy 500 darabossal kezdenem!

JUÁR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-10 21:49   
Sziasztok!

Én keresnék kinder Puzzléket. Igaz ezek elég kicsik, de nekem a gyűjteménybe kénének. Tudnátok-e segíteni?
Címem:
kepeslap.muzeum.barati.kor-hegyfalu@dpg.hu

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-09 10:49   
Valamikor régen, mikor még fiatal voltam - ma 33 - én is foglalkoztam ilyesmivel. Hatalmas 7500 darabból álló képet rakosgattunk napokon át. A család minden egyes tagja résztvett a munkában, így ilyenként a játszásnak közösségépítő szerepe is volt.

Az egyik bátyám, aki 2 évvel idősebb mint én, turpis módon lapult meg a majdnem teljesen kirakott kép mellett. Mivel a többiek mit sem sejtettek abból, hogy mi a célja nem figyeltek fel rá.

Eljött a vége. Mikor minden a helyére került a nevezett bátyám diadalmas mosollyal lépett előre kezében egy sarokdarabbal, amit addig már a család minden tagja lázasan keresett, helyére tette és így szólt: a játékot én fejeztem be, nélkülem nem tudtátok volna befejezni.

Noha a történet gyermekien kedves azóta is ha ez a kép eszembe jut mindíg visszacseng bennem a mondanivalója: a világ egy nagy kép amelyet embermilliárdok rakosgatnak. S mindenkinek ott van a kezében egy darabka és bizalommal állíthatja: nélkülem úgy sem tudják befejezni, nélkülem nem lesz egész a kép. Hiszen az én részemet senki nem fogja megcsinálni, s ha meg is próbálná nem sikerülhet, éppen azért, mert az az enyém. S ha az én részemet nem csinálom akkor bizony hiányos marad a kép, talán felismerhetetlen.

Bizony okos dolog elfogadni azt, hogy lehet, hogy a nagy képből nekem csak egy kicsi - s talán számomra értéktelennek tűnő - rész kirakása a feladatom de pótolhatatlan.

Ez a játék megtanít arra hogy megjegyezzük: a nagy részek éppúgy kiegészítésre szorulnak a kicsik által, mint a kicsik a nagyok által. Egyszóval egyik a másik nélkül nem lehet egész.

czakof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-06 05:06   
Kedves Bobe. Most keltem fel pár perce és ilyenkor mindig megnézem az előző napi témát. A válaszod nagyon kedves. A távolság tényleg nagy, de a segiteni akarás még nagyobb. KÖSZÖNÖM.
Ezt a gyogymódot hasonló esetre másnak is ajánlom.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-05 19:23   
Kedves Czakof!
magyon sajnalom hogy ilyen messzire lakunk egymastol mert a garazsban nalam legalabb 15 1000 1500 2000-es puzzle van szivesen neked adnam öket gyogyszernek.

czakof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-05 17:43   
Örülök, hogy erre az oldalra keveredtetek. Már én is azt hittem, hogy vége. Természetesen, erről a szórakozásról nem lehet folyamatosan beszélni. Én most egy 2000 darabosat rakok ki. Megmondom őszintén én 58 éves vagyok és kb két éve kezdtem el pazzlek kirakását. Ezt egy kellemetlen dolog inditotta el. 28 évi munkaviszony után, két diplomával a zsebemben munkanélküli lettem. ok: tulképzettség. Idegbaj, depresszió stb. Az orvos nyugtatókat irt fel. eleinte beszedtem, majd megelőzve az elbutulást, visszaemlékeztem, hogy a gyerekeimnek valamikor amikor még kicsik voltak /most már unokáim vannak/ pazzlet kaptak karácsonyra, amiket együtt, és lelkesen raktunk ki. Gyógyszer helyett vettem magamnak egy 1000 darabosat, majd 2000-est, sőt 5000-est is raktam ki. Nyugtatóbb mint a gyógyszer és az eredmény látványosabb is. Jelenleg egy EDUCA pazzlet rakok ki. Maravillas naturales del mundo a cime. Ahány ezres, annyi hónap a kirakás ideje. Természetesen mellette dolgozok is mint rokkantnyugdijjas kényszervállalkozó! Nagyon fáj a fogam a 18000 darabos puzzlera, de nagyon drága. A TESCO-ba láttam a Ravensburger 18000 darabosát, ami 27500 forint.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-04 23:49   
Tenyleg az:) csak sajnos ez nalunk karacsony elötti foglalatossag. felretettuk jövötelig. A Ravensburger-puzzlek sem kutyak es van a neten is amit letölthetsz es szorakohatsz vele
http://freejigsawpuzzles.com/

nikibaby73  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-04 22:45   
Bocs, mégis url volt, és működik is!!! Nézzétek meg, ez egy paradicsom! )))

nikibaby73  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-04 22:44   
Kedves Puzzle-rajongók!

Én magam is élvezettel hallgatnám a nagy teljesítményeket, de ha jól látom már egy ideje nem írt ide senki. Kár érte!

Ha mégis erre járna valamelyikőtök, szeretném tudatni, hogy az EDUCA Magyarországon kapható TELJES VÁLASZTÉKA fennvan a neten (a 18.000 db-os is!!!)!

Nézzetek be ide (ez nem url, be kell másolni):

www.gyermekkucko.hu

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-01 11:55   
Nalunk a Ravensburger az amiböl legtöbb van a piacon termeszetesen lehet masokat is kapni de minösegileg eddig szerintem ez a legjobb

czakof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-01 11:27   
Úgy veszem észre, hogy hamar vége lett az érdeklődésnek az oldal iránt. Valójában nem is azért akartam inditani, hogy folyamatosan erről tárgyaljunk, hanem azért, hogy egy-egy nagyobb munkával el lehessen dicsekedni. És azért is, hogy az ismertebb márkákon túl újabb, ismeretlenebb márkák és talán ismeretlenebb képek is előkerüljenek. Én ismerem pl. a Ravensburger, Educa, Clementini, Scmidt márkákat, de bizonyára máshol is gyártanak puzzle-kat. Vagy lehet, hogy ezek a cégek látják el az egész világot?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-26 15:14   
Böbe, amit írtál... hopp, az spanyol ...

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-26 14:45   
Elnézést Kedves Czakof, ha nem pont puzzléről beszélek, de a karácsonyi ajándékvárat már kiraktuk és olyan volt, mint egy puzzle ... amikor végre sikerült, véletlenül valaki rálépett és kezdhettük előről ... igen, nyugtató hatással bírt ránk, a fiunk pedig élvezte.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-26 11:24   
En is szeretem öket de 2000 darabnal nagyobbat meg nem raktam ki mert nincs akkora asztalunk
DE sikerult kiraknom egy "extreme" puzzle-t az volt egy elmeny. egy spanyol ceg az Educa gyartja öket. "csak" 500 darabos csak email cimuk van: educa@educa.es az angol reklamszöveg igy szol: thousands of photos making spectacular images. Ebböl mar erted ugye hoy apro fenykepekböl all egy kis darabon lehet 15-20 fenykep is.Remelem talasz majd egyet es sok sikert kivanok hozza

czakof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-26 10:16   
Aki még nem csinálta, az nem tudja,hogy mi a sikerélmény. 240-5000 darabos közöttieket raktam már ki. Megnyugtat! Ki, milyennel találkozott már? Most láttam egy 18000 darabosat. Kinek van meg?

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó