2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Információkérés - Letelepedés külföldön
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-09 10:47   
Milyen erdekes? latjatok mindenki maskeppen eli meg az ujhazat az eletet, de senki nem gondol arra amiröl mi Lacival az elejen targyaltunk Mi a sajat hazankban Erdelyben voltunk masodosztalyu allampolgarok aztan meg anyaorszagunkban valtunk azza. Liz igazad van sehol sem erzed ugy magad mint otthon. Te igy erzel en meg ugy hogy vegre otthonra leltem itt eszakon ebben az orszagban ahol helyet kaptam persze hogy itt is vannak akik kineznek vannak akik töröknek neveznek de ezt en valasztottam itt elviselem azt hogy nehanyan ugy viselkednek velem ahogyan teszik de azt ami Magyarorszagon eri az erdelyieket azt nem ertem meg. Most oktoberben talalkoztam szemelyesen ilyen helyzettel hidd el fajdalmas. A fiu erdelyi a lany magyar es kizartak öket a tarsasagbol lenezik öket kinezik öket, rettenetes, mliyen jövöje lehet egy ilyen csaladnak ,gyerekeiknek akik majd az fogjak hallani az iskolaban apad roman apad jöveveny. Na ennyi volt bennem ezt kiadtam .

taursus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-09 04:18   
Ezzel egyaltalan nem ertek egyett, pedig 1957-ota az Egyeslt Allamokban elek. Amiota itt vagyok soha nem ereztem, hogy magyar szuletesem miatt akarmilyen hatranyaim lettek volna, vagy akarki masodrangu emberkent kezelt volna.

Egyetlen hatranyom, ami kulfoldi szuletesembol szarmazik: nem valaszthatnak meg szovetseges elnoknek.

Elviselem....

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-09 00:35   
"Olyan orszag nincs ahol ugy elhetsz mint az ott szuletettek"Ertem ezalatt azt,hogy a tudat,az erzes,hogy te nem a jelenlegi orszagban szulettel az mindig benned motoszkal,es hajlamos leszel arra,hogy sokminden "rosszul essen"olyan dolgok is amit otthon figyelemre sem meltatnal.
Mondjam azt,hogy otthon magabiztos embernek ismertek.Itt az uj hazamban mar kozel sem vagyok olyan magabiztos,sot.De mint irtam lejjebb,valamit valamiert.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-09 00:25   
Gyerekek!Ha valaki odaig eljut,hogy nyugaton akarja letolteni hatralevo eletet (mindegy milyen korulmenyek kozott ment ki az illeto)szamolni kell azzal,hogy mindig masodlagos allampolgar lesz.Barhova is megy.
Sajnos ezt mi nem tudjuk megvaltoztatni.Jo lenne,ha mindenhol mindenki egyforma lenne.Ez csak elmeletben van igy.Gyakorlatban viszont teljesen mas a helyzet.Vagy tudomasul veszed,hogy masodlagos allampolgar vagy,es elsz az adott orszagban buszken es boldogan ennek ellenere,vagy nem tudod elviselni es akkor egy bizonyos ido utan hazamenekulsz.
Laszlonak uzenem:Olyan orszag nincs,ahol te ugy elhetsz mint az ott szuletettek.Minden toled fugg.Vagy lepereg rolad vagy nem.
Valamit valamiert.Nem szegyen az,ha valaki azert cserel hazat mert jobb eletkorulmenyt kivan nyujtani csaladjanak,vagy "csak" egyszeruen onmaganak.
Viszont az meglepett,hogy Magyarorszagon az erdelyi szuletesueket is "kulfoldinek"nezik.
Nem tudom.Nekem teljesen masok a tapasztalataim.

nyumi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-08 22:00   
Kedves Klára. Nem értek veled egyet abban amit az őnsajnálatrol irtál. Beszélhetűnk bármiről viszont a másik oldalon ott a realitás ,a mindennapi szembesűlés ,a tehetetlenség érzése. Én is kint éltem Kanadában és elhiheted hogy nem voltak ezzek az =őnsajnálkozások= rimánkozások hiszen más a társadalom hozzáállása. Nem mindegy honnan irjuk a sorokat. Más beszélni az afrikai éhezökröl és más átélni minden pillanatban azt amit ők. Őnbecsűlésről beszélve. van bennem nem is kevés és gondolom hogy az hogy nyiltan válalok olyan dolgokat ami esetleg más a helyembe nem tenné ,ez nem azt jellenti hogy panaszkodom. Fály ,ennyi az egész. Én is átéltem a bevándorlok nehéz kezdetét 2 országban is és ezért tudok vagy tudunk kűlömbséget tenni. De elfogadom a véleményed hiszen erről szol a forum.

Klara66  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-08 21:36   
Kedves Anita. Azt hiszem te abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy a kanadai 'akárki' számára Európa olyan messze van, mindenféle szempontból hogy nem vesződik azzal mely népek és mely országok vannak ott. A kanadai és amerikai hozzáállás a külföldiekhez más ott mindenki bevándorolt. De barátaimtól tudom,akik ott élnek hogy ott is van nikkerezés meg zsidózás vagy sárgázás, muszlimozás miegymás. Európában lebüdösrománoznak, letörököznek, lecigányoznak,lezsidóznak stb. És ez nagyon tud fájni, főleg ha sokkal de sokkal többet vártál a magyar ANYAföldtől. Bobe azt állította hogy ha külföldön illetnek ilyen szép jelzővel az kevésbé fáj mint amikor ezt a magyarok maguk teszik veled. És ez biztos így is van,ezt teljesen megértem. Szerintem az is fontos ki teszi ezt veled, mert nem mindenki véleménye egyformán fontos, gondolom....

Klara66  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-08 21:07   
Kedves Bobe,ha nem érted,:???:akkor azt hiszem meg kell magyaráznom.:rool:
Nyumi, aki Laci, előző levelében többekközött ezt írta, idézem:
Fiatalságom évei a magyarságom megvédésével ,alakitásával és persze az ezzel járo szenvedéssel járt.
Bobe:
Laci en teljesen aterzem sorsodat. Mi otthon Erdelyben szenvedtunk a magyarsagunkert es Magyarorszagon szenvedunk azert mert Erdelyben szulettunk.

Nos bobe tisztelettel minden erdélyi magyar hányattatása és sorsa iránt de a fenti két mondatban az én véleményem szerint túl sok a pátosz és önsajnálat. Legyünk őszintéek, egymásközt és tegyük hozzá hogy az emberek java része azért akar Nyugatra vándorolni mert job életet akar élni beleértve önmagunkat.És szerintem be kell valjuk egymásnak őszintén hogy erről van szó és csak ezután jön a magyarság meg a miegymás. Én erre reagáltam. Ami nem jelenti azt,hogy nem értem meg mit éreztek. Nagyon is átérzem, én is csak magyar vagyok, nem magyarországi magyar. Hosszú más kultúrában való tartózkodásom alatt azt látom, hogy a magyarok legnagyobb ellenségei önmaguknak. Kishitűségük, önsajnálatuk passzív tettrekészségtelenségük és az állandó rílás ( sírva vigad a magyar ) teszi őket tönkre. A magyarok saját maguktól szenvednek legjobban. Most vitázhatunk, hogy mindez honnan ered a magyar génekből vagy a szisztémből,amiben felnőttek, gondolom mindkettőből.
Az én "konstruktív" tanácsom a bárhol élő vagy élni vágyó nem magyarok számára, hogy higgyél magadban és legyél büszke származásodra mert nagyon sok pozitívuma is van annak, hogy ott születtél ahol születtél.Fogadd el hogy a megkülönböztetés sajnos emberi vonás és tanulj meg vele élni.. Nevess többet és becsüld meg magad, akkor talán mások is jobban megbecsülnek.

Üdvözlet minden szenvedő magyar testvérnek
Klara

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-08 20:31   
2004-01-08 14:53, Klara66:
-
Kedves magyarságot védo˝k és szenvedo˝k,
A legokosabb,amit tehettek, hogy külföldre ( Nyugatra ) vándoroltok. Ott aztán védhetitek magyarságotok az asszimilálódástól és hogy az átlag svéd vagy német vagy akárki számára csak román vagy és 20 év mulva törve beszéled a magyart,(....)

Klara kedves, ugy gondoltad, hogy "a sved vagy nemet" mellett az "akarki"- be beletartoznak a Kanadaba kivandoroltak is (Erdelybol is), nemde? Latod, mert hallani nem hallhatod, de elhiheted a sorok nyoman, hogy en 30 ev mulva sem beszelem törve a magyart, es itt engem soha senki nem nevezett romannak; -europainak, igen. Viszont, a meg mindig Romaniaban elo, egyik batyam lanya kitelepult Magyarorszagra, es ott bizony sokszor-de-sokszor hozzavagtak a "budos roman" jelzot. Pedig aztan a mi csaladunk -mint az erdelyiek 99.99%-a- aztan igazan nagyon kötödött (a közepsö ö hosszu -sick!) erzelmileg is a magyar honhoz.
Nyugtazom, hogy hasonloan erez Bobe is, Svedorszagban.
Udv. Anita

-

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-08 17:27   
Bocsass meg Klara de nem ertem mit mondasz es egyaltalan ki akrja a magyarsagat vedeni vagy menteni ? Termeszetesen en tudom hogy ez egy lehetetlenseg. Itt Svedorszagban ahol embert nem latsz nemhogy magyart nem almodozhatok arrol hogy az unokam magyarul fog beszelni. Emberkent, jo emberkent nöjön fel es abban remenykedem hogy nem fogja majd szegyelni bevandorlo szuleit es nagyszuleit. Aztan hogy majd mit fog tudni a gyökereiröl az termeszetesen töle fugg hisz ö itt nö fel es svedallampolgarkent tehat a neven kivül semmi nem mutatja a szarmazasat. Itt ezen a forumon meg mindannyian azert gyultunk össze hogy tudjuk anyanyelvunket gyakorolni es megosszuk gondjainkat tapasztalatainkat virtualis sorstarsainkkal baratainkkal. Az meg szerintem tevedes hogy a sved engem romankent könyvel el sajnos a nep java töröknek nevez minden bevandorlot mindegy honnan jössz kiveve az afrikai feketeket de azokat sem orszag es nemzeti hovatartozasuk szerint emlegeti . Erröl ennyit jo lenne erröl a temarol konstruktiv vitat folytatni es meghallgatni masokat is ki hogyan eli meg a ki-bevandorlo sorsot. Mert attol fuggöen hogy mikor es honnan mentel el hidd el sokfele valtozat van bevandorlo sorsokra.

Klara66  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-08 14:53   
Kedves magyarságot védők és szenvedők,

A legokosabb,amit tehettek, hogy külföldre ( Nyugatra ) vándoroltok. Ott aztán védhetitek magyarságotok az asszimilálódástól és hogy az átlag svéd vagy német vagy akárki számára csak román vagy és 20 év mulva törve beszéled a magyart, a gyerekeidről nem is beszélve az egyenesen jól esik a magyarságot védők számára, mert akkor érzik igazán otthon magukat.
Vannak,akik azért akarnak kivándorolni mert jobb megélhetőséget,magasabb életszinvonalat, szebb jövőt akarnak biztosítani maguknak és gyerekeiknek, csalódtak és belefáradtak a kínlódásba úgy Magyarországon, mint Romániában. Tudatosan vállalják az életet egy idegen kultúrában ahol nem beszélik a magyar nyelvet. Mindennek fejében jól élnek, nyaranta haza látogatnak, és talán még az otthoniakat is tudják anyagilag segíteni... így tudják önmagukat nem mint magyart de mint embert megvédeni a szenvedéstől...ilyen is van...
klara

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-08 11:15   
2004-01-07 22:00, nyumi:
-
"Tudod csak az fáj hogy a fiatalságom ment rá arra hogy megvédjem a magyarságom, ..."

Csak azt ne mond hogy 34 évesen màr öreg vagy! (Akkor én is??? ) Még az élet àll elöted!!!

Viszont ez màr jobban idegesit:

"A legfálydalmasabb hogy a feleségem családja őt is lenézzik amiatt hogy nem ithoni magyarhoz ment férjhez."

Hogy egy kivül àllo mit gondol, nem mondom hogy nem érdekel mert az is fàjdalmat okoz, de hogy a csalàd igy reagàl????!!!!!
Ehez viszonyitva talàn a feleségednek is kelene valamit csinàlnia, nem?????

nyumi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-07 22:00   
Bobe.Igazat adok neked ugyanez a véleményem nekem is. Mostanra már nehezen tűrőm, de ez jo hiszen cselekedetre sarkal. Nem akarom hogy a gyerekeim is ezt átéljék. Tudod csak az fáj hogy a fiatalságom ment rá arra hogy megvédjem a magyarságom, majd életem kockáztattam a szabadságomért ami mostanra kiderűlt hogy mégsem él, mivel a mai napig meggondolom hogy emlitsem-e származásom. Érdekes most jutottam el oda hogy lépéseket tezsek annak érdekében hogy megnézzem a rolam készűlt dokúmentumokat , jelentéseket amit annak idején irtak. Őrvendenék ha lenne valaki aki tud e lehetőségről és kockázatairol valamit.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-07 16:30   
Laci en teljesen aterzem sorsodat. Mi otthon Erdelyben szenvedtunk a magyarsagunkert es Magyarorszagon szenvedunk azert mert Erdelyben szulettunk. Mi epp ezert mentunk tovabb . Termeszetesen itt Svedorszagban is van diszkriminacio ha annak nevezed de ide jöttunk tehat ha azt vagjak hozzank jövevenyek vagyunk hat igazuk van, es hidd el nem esik olyan rosszul. Megertelek szaszazalekig

Klara66  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-07 15:39   
Kedves Laci,

Megértem mennyire bosszant az téged, hogy magyar léttedre diszkriminálnak Magyarországon. De ne gondold hogy más országokban de főleg Nyugaton ez nem így van. Ha azért akarsz kivándorolni külfökldre, hogy elmenekülj a diszkriminációtól, akkor nem hiszem, hogy megtalálod, amit keresel, sem Nyugaton sem máshol.
Ne tanúsíts túl nagy jelentőséget a dolognak, nem éri meg.

Üdv.
Klara

taursus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-03 15:28   
Bocsanat - elirtam - a lakossag allandoan csokken.

taursus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-03 15:26   
Milyen szomoru bizonyitvany ez a magyarsag osszetartasarol. Mint nyugati magyar, bar ez egesz maskent jelentkezik, de en is nagyon erzem, hogy az otthoni magyarsag kikozositi mindazxokat, akik nem az orszagban szulettek es elnek. Ez egy olyan orszagban, ahol a lakossag szama allandoan no, erthetetlen. Osszefogas helyett szethuzas.

Szomoru.

nyumi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-03 08:43   
Sziasztok. Laci vagyok és Budapesten élek magyar állampolgárként. Őrvendek hogy van egy hely ahol elmondhatom tapasztalataim a magyarságommal kapcsolatban. Nagybányá szűlettem, Erdélyben . Fiatalságom évei a magyarságom megvédésével , alakitásával és persze az ezzel járo szenvedéssel járt. . 2 évi kihalgatások , meghurcoltatások, verések stb után 1989-ben átszőktem a határon és sirtam a boldogságtol hogy végre ithon lehetek. Sok év telt el azzota , megnősűltem , gyerekeim szűlettek, beleolvadtam a társadalomba. Nem volt kőnnyű és nem is lenne gond de amikor meg kell mútatnom szűletési helyem akkor kiderűl hogy erdélyi vagyok és minden megváltozik. Azzok akik szeretnek , tisztelnek , elfogadnak e informácio láttán egyből megváltoznak és minden kezdődik újra. Az a nagy bűnőm hogy magyarnak szűlettem Erdélyben. Bárki bármit mond ,igenis létezik diszkriminácio. Egyre erősebb a vágy hogy családommal egy olyan országba kőltőzzek ahol ha bevándorloként is néznek ránk de legalább nem románoznak le ithon. Féltem a gyerekeim is mivel ugyebár egyik szűlő =román= stb. A legfálydalmasabb hogy a feleségem családja őt is lenézzik amiatt hogy nem ithoni magyarhoz ment férjhez. Szeretnélek megkérni hogy irjatok meg pár informatiot hogy milyen lehetőségek vannak legálisan letelepedni olyan országokban mint Olaszország , spanyol, Nagybritánia vagy esetleg más hely ahol tapasztalatok van e térren.34 évesen szeretnék végre egy előitéletektől mentes helyen élni. .Kőszőnőm

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó