2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Megtörtént esetek - Kik a magyarok a külföldiek szerint?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Phoenixi Nikolka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-04 06:41   
Sziasztok!

Phoenix-Arizonaban elek, egy mexikoi otvenes ferfi kerdezte tolem, hogy honnan jottunk, mire mondtam, Magyarorszagrol. Lattam, hogy nem tudja mirol beszelek, ezert pontositottam: Ausztria mellett - igy sem tudta, akkor Ausztria Nemetorszag mellett van.

A ferfi akkor ezt kerdezte: "Az itt van a kozelben?"

Akkor kicsit felakadt a szemem, de gondoltam, hatha az akcentusomat nem erti, akkor mondtam neki, hogy Magyarorszag Europaban van, majd a biztonsag kedveert elmondtam meg egyszer, hogy biztosan megertse: "EUROPA".
A ferfi akkor ujra megkerdezte: Az hany merfoldre van innen? - egyertelmuen azt hitte, hogy Europa, illetve Magyarorszag Phoenixben, vagy korulotte talalhato.

Szep nap volt...

Viszont talalkoztam sokkal is, aki egybol ravagta: Aaa Budapest! Voltam mar ott!
Sot, magyar szarmazasu ferfitol vettunk autot. A szulei magyarok, de o nem beszel magyarul.

Szoval nem mondhatom egyertelmuen, hogy az itteniek nem tudjak, hogy hol van Magyarorszag, de azt sem, hogy mindenki tudja...

http://eletunkphoenixben.eliveport.com/

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-13 17:49   
sajnos ez csak németül megy.

http://www.zeit.de/2005/19/Budapest?page=all

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-16 18:00   
Hát igen. Jól tetted, Hunor. Mivel itt a magyarokról van szó, nem pedig a szamarakról. Meg kecskékről.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-16 17:03   
Szalámi, hús, kecskék, nyúlak, szamarak kapcsán az üzeneteket átköltöztettem:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1250&forum=27&5943

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-15 19:02   
Kedves kételkedők,
sokat vagyok falun, látom, amikor a szalámigyárosok felvásárolják a lovakat. A szamár nem érdekli őket.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-15 18:54   
Komolyan kérdezem: a téliszalámiban nincs szamárhus?

Eme oldal szerint nincs benne: http://mek.oszk.hu/02100/02115/html/4-1495.html

De ki tudja...

eötvös  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-01 09:03   
2007-05-01 07:46, bazsi55:
-
Na igen, a lógyulait sem véletlenül hívták így Amúgy sok európai országban ma is esznek lovat / szamarat...

Komolyan kérdezem: a téliszalámiban nincs szamárhus?

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-01 07:46   
Na igen, a lógyulait sem véletlenül hívták így Amúgy sok európai országban ma is esznek lovat / szamarat...

Ami a specialitásokat illeti: Mikor ittál utoljára szódát étteremben? Ha szódát (speciális magyar terméket), vagy limonádét kérsz Magyarországon, mit hoz a pincér? Szerintem az esetek 80%-ában palackos ásványvizet, illetve sprite-ot. Próbáld meg ugyanezt Ausztriában, szinte biztos, hogy igazi szódát, illetve citromból és szódából helyben kevert "igazi" limonádét kapsz...

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-29 20:00   
2007-04-29 14:05, sycamore:
-
Az amerikaiak is szeretik a palacsintat. Legtobb hazban azt reggeliznek vasarnap

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-29 14:05   
A palacsintát az angolok is imádják. Sőt. Van valamikor egy "pancake day" is.

gp_nospam  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-29 13:20   
János, légy erös: korábban volt egy rész szamárhús még a szegedi szalámiban is. Persze nem fö alapanyagként, csak adalékként. És állítólag nagyon finom szamárhússal, szívesen megkóstolnám. De mivel az utóbbi sok évtizedben nem jellemzö haszonálat a szamár magyarországon, valamikor helyettesítették marhahússal.

Palacsinta: specialtás egyáltalán valahol? Nem csak a magyarok, a szlovénok és az osztrákok csinálják, hanem a szlovákok is, a csehek is, az oroszok is, a franciák is. És mindenki a saját specialtásának tartja

Gellért

BalogJánosSonáj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-28 16:50   
2006-02-10 05:44, Ferencz Zsuzsanna:
Szerintem sokmindenben igazad van!A történelem során sokféle képet festettek rólunk, s sajnos olyanok is akik bennünket még távolról sem ismernek!
Pontosan ezért fontos, hogy közülünk mindenki nyitott füllel, szemmel, és emelt fövel járjon a világon, s ne hagyjon semmilyen tévhitet helyesbítés nélkül!
Ehez viszont magunknak magyaroknak sem lenne rossz tudni kik, és mik vagyunk, honnan jöttünk, s tulajdonképpen hova tartunk?
Nem minden külföldi történész ragadt le a "délibábos" "MAGYAR"-történelemnél, amit nagyjából nyugati "történészek"-akik életükben Magyarországon nem voltak, egy magyart sem láttak, s olyan forrásokra hagyatkozva dolgozták ki elméleteiket, ami egyenlö azzal, ha mi ma Timbuktuban megkérnénk egy piaci kofát, hogy írjon egy történelmi értekezést a magyarokról.
Olvastátok a Heribert ILLIG-Klaus WEISSGERBER "Magyarok a kitalált középkorban" címü müvét, vagy Mario Alinei "Ösi kapocs" A magyar-etruszk nyelvrokonság címü könyvét?

Még valami... az "arte"-n (német-francia TV-adó) láttam egy müsort, ahol azon vitatkoztak, hogy a PALACSINTA osztrák, vagy szlovén(!!!!!) specialitás!!??!!
Többször olvastam, hogy a VUK egy NÉMET masefilm!!!
A magyar szalámi szamárhúsból készül!!! Hát én szegedi vagyok (Pick), de életemben vagy két szamarat láttam.... vagy lehet, hogy éppen ezért nincs szamár Magyarországon, mert mi titokban földolgozzuk szaláminak öket?
Sorolnám még, de túl sok lesz...

peterkova  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-28 10:47   
Sziasztok! Tallinnban dolgozom, és mivel nem tudok észtül, föleg külföldiekkel talélkozom. Szeretnék megosztani két véleményt.

Mexikói lány: A magyarokat nem sokan szeretik, dehát nem is csoda, mert a legnagyobb hösük Atilla volt, aki viszont az egész világ szemében közellenség.

Venezuelai srác: Nem voltam még Magyarországon, de voltam már Ausztriában, az pedig ugyanolyan, nem? Végülis századokon keresztül egy ország volt...

Peti

okmokm1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-18 01:24   
2006-02-09 11:08, Híúz:

-

Egyreszt nagyon orulhetunk, hogy letezik rolunk egy romantikus elkepzeles, mert ez szimpatiakelto lehet.

Masreszt olyan magyar videkrol szarmazom, ahol meg gyerekkoromban eltek ezeket a hagyomanyokat, es mondhatom, hogy gyonyoru kisgyerekkorom volt.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-17 05:24   
Kedves Judit,
az illető nem tudott az 1848-as magyar forradalomról. Azt gondolta, minden magyar imádta a monarchiát.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-16 23:20   
2006-02-10 05:44, Ferencz Zsuzsanna:
-
... Garibaldi neve 1848-ban magyar népdalban is megörökült.Elképedt: szerinte Garibaldi a monarchia-párti magyarok és osztrákok ellen küzdött...
-
És tán nem így volt? Mindazonáltal nem látok ellentmondást.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-10 05:44   
Kedves gszekely,
a németországi puszta-csárdás stb.-féle magyarságkép már csaknem kétszázesztendős,
annak kialakulásához bizony a német romantikusok járultak hozzá.
Más: nem hiszem, hogy a románok azért látták barbároknak az erdélyi magyarokat anno 199O után is (nem beszélve itt arról, hogy az akkori román sajtó szerint nálunk népszokás románok levágott fejeivel labdázni), mert okot szolgáltattunk volna rá. Tehát a magyarságkép kialakulásához nem a magyarok járultak hozzá.
Mint ahogy annak idején nem volt valós alapja
a zsidók elleni vérvádaknak sem.
És még nagyon sok ilyen példát fel lehetne hozni.
Nagyon jól emlékszem rá, amikor egy olasznak elmondtam,
Garibaldi neve 1848-ban magyar népdalban is megörökült.Elképedt: szerinte Garibaldi a monarchia-párti magyarok és osztrákok ellen küzdött...

Szerintem egy népről öt módon alakul ki a kép:
1."tudományos" módon: mennyit keres, mivel tölti a szabadidejét,
mennyi tisztálkodószert használ, milyen zenét szeret stb.
2. véletlenszerűen, személyes kapcsolatok révén
3. manipulálással (amely lehet pozitív vagy negatív)
4. Művészek, sportolók, tudósok,politikusok tevékenységén át
5. annak függvényében, hogy milyen traumatikus események történtek közös történelmi korszakok során

gszekely  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-09 18:39   
Zsuzsa !
Csak arra lennék kiváncsi ezek a nézetek, milyen statisztikai alapon alakultak ki. Általában észrevesszük azt aki kilóg a sorból, és elsiklunk azok felett akik észrevétlenül közöttünk élnek. A sajtó meg vevő az elöbbire. Csak egy észrevétel.
Hiúz !
"Nagyjából az a kép alakul, amit maguk a magyarok magukról mutatni akarnak: "
Ez szerintem túrista csalogató érdekesség. Az átlagember nem ezt akarja mutatni magáról. Az más dolog hogy amit mutat azt nem tudatosan teszi, mert a viselkedési szabályok elemi előírásait sem tartjuk be a hétköznapi életben, és az ego érzés nagyon felerösődött. De ezt szajkozza nap mint nap a média, vajmi kevés szó esik a közösségről, hogy mások is vannak körülötted, és talán illene úgy élned, hogy ne zavarj másokat.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-09 16:38   
Szerintem különböző országokban más-más a magyarságkép.
Például nagyon elcsodálkoztam Svájcban, ahol azt mesélték nekem idősebb helybéliek (svájciak), hogy 1956 után megjöttek a magyarok, sokan, pillanatokon belül beilleszkedtek, polgárosodtak, s ős-svájciakká váltak, nézeteiket tekintve.
Paul Lendvai könyvében olvastam (nem szószerinti idézet): ha egy forgóajtó előtt sorba állsz, s amikor belépsz, látod, hogy az utánad következő eléd került, tudd meg, hogy az illető magyar.

Ami Romániát illeti, a kilenvenes évek magyarságképe különös.
1. a magyarok Ázsiából érkezett barbár jövevények
2. a magyarok levágják a románok fejét, patkányt dugnak a szájukba ( n.b. a románokéba), majd fotbaloznak a fejjel.

Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-09 11:08   
Nagyjából az a kép alakul, amit maguk a magyarok magukról mutatni akarnak:

"Tag der Generationen" mit ungarischen Spezialitäten aus der Heimat der Familie Viktor Märcz:Großes Fisch-Gulasch-Essen mit Fischen aus dem Balaton und Weinen der Region!
Samstag, den 18. März 2006 v. 9 - 18 Uhr: Temperamentvoll, feurig, hinreißend ... typische ungarisch: Kesselgulasch, Wein, Zigeunermusik! Und am Abend ab 19 Uhr: "Träumereien in der Puszta": Komm Zigan' spiel! Lass erklingen die Melodien meiner Sehnsucht! Mit einer ungarischen Zigeunerkapelle unter der Leitung des Primas.
Genießen Sie ein typisch ungarisches Weinfest, die von "Mulatság" original zubereiteten Speisen, aber auch den Wein, die Musik: Feiern Sie mit uns!
Sonntag, den 19. März 2006 ab 11 Uhr: Musik und Temperament: Frühstück bei "Julischka"! - im Café/Restaurant SUNFLOWER.

Tehát, cigányzene, borok, gulyás, puszta.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-18 15:33   
Ime:

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-18 15:24   
2005-11-18 05:28, SOM:
-
Ki az az Anti?

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-18 14:48   
Mi bözsik tartsunk össze!
(böbe, liz, lisa, zsóka, zsó stb.)

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-18 14:05   
Tele vannak hidd el Liz. Nekem ugyis Liz maradsz kedves Sycamore

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-18 12:34   
Szuper!
Hogy mire képes ma már a technika!
Ezzel az erővel az ujságok is tele lehetnének fals fotókkal!(Vagy tele is vannak? )

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-18 12:20   
Ubi itt találta, mi meg csak hozzákentük a mustárunkat

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-18 11:57   
Jaj de ügyesek vagytok ti!
Jót nevettem minden fotón!
Szabad kérdeznem mi volt ennek a táblának az eredeti szövege?(sycamore ne lopj? )

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-18 05:28   
klikkelj rá..

Free Image Hosting at

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 13:47   
2005-11-17 13:06, elckerlyck:

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 13:06   
Tegnap voltam Párizsban:

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó