2017. november 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Megtörtént esetek - Kik a magyarok a külföldiek szerint?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
 gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-02 12:41   
"A komoly tárgyi hiányosságokra hivatkozva kérték az Európai Parlament munkájában megfigyelőként résztvevő magyar képviselők egy EU-kiadvány terjesztésének felfüggesztését. Szájer József képviselő Brüsszelben elmondta: a jelenlegi és a csatlakozó EU-országok történelmét bemutató, az Európai Parlamentben működő belga delegáció által készített kiadmány sérti a magyar nemzeti érzékenységet."

Újságírókra jellemző, hogy többet írnak mint olvasnak. De itt egy EU-s kiadványról van szó!

(Akik írták egyáltalán nem olvasnak, csak írnak). Kezdetnek nem túl bíztató!

Juanita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-27 18:21   
Sziasztok:IOI,
Én viszonyleg keveset éltem az "átkosban"(=kommunista rendszer) s mégis néha kapkodom a fejem, ha hazamegyek. Huszonéves fejjel látom, azért nyugisabb idők voltak azok az átlagembernek. Persze sokkal kevesebb volt a lehetőség is, meg hát szüleink az idősebb generáció jobban átélte a megfélemlítést. Nem vagyok haladásellenes, épp elllenkezőleg, ám úgy érzem, amennyit ad a civilizáció, annyit el is vesz rögtön.
Egy gyors közvéleménykutatás: ki mennyire érzi magát
- jól magyarként a bőrében
- illetve biztonságban
abban az országban ahová került.
Én az USÁban pl. soha nem éreztem magam másodrendűnek..

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-27 14:41   
köszi a felvilagositast tehat mindannyian eltunk mar atkosban

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-27 14:35   
2004-04-27 11:29, bobe:
-
Mit jelent "átkos"? mi az hogy az átkosban törtent?
-
Az "átkos" a mindenkori előző rendszer. Eredetileg a Rákosi-éra jelzője volt a háború előtti időkre vonatkoztatva.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-27 11:29   
Mit jelent "átkos"? mi az hogy az átkosban törtent?

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-26 23:33   
Badarságokat persze mi is tudunk állítani magunkról, meg egymásról.

Még az átkosban történt, hogy egy közeli rokonom, aki az Egyesült Államokban élt a háború vége óta, meghalt. Utolsó kívánsága az volt, hogy Nagykőrösön temessék el. Én intéztem a temetését amire a lánya hazautazott, együtt mentünk le a temetésre. Egész úton azt hallgattam, hogy ők, emigráns magyarok az igaziak, mert mi itt teljesen beleszoktunk a szolgaságba és még arra is képtelenné váltunk, hogy elűzzük az oroszokat szép hazánkból.

Aztán hazafelé Cegléd előtt utolértünk egy teherautót, amelynek platóján vagy harminc orosz katona utazott. A keskeny úton és a nagy forgalomban kissé beszorultam a teherautó mögé. A tanti észrevette az oroszokat, rémülten kérte, hogy álljak meg, szóval meneküljünk. Én meg mondtam, hogy dehogy is, állítsa csak meg őket és mutassa meg az utat Moszkva felé.

Azóta az oroszok kivonultak én meg elintéztem a tanti temetését is - Nagykörösön. Változnak az idők (csak a butaság marad, de ezt csak halkan mondom).

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-26 18:49   
Édes Istenem, ez minden bevándorlóval megesik. Most mondjam el, hogy leendő anyósom annak idején 1973-ban megkérdezte, hogy létezik-e M.o-on mosógép és magántulajdonú autó? Nyugat-Berlinből Keletre se járt át, minden, ami szocializmus, az számára rettenettel övezett volt. A német nyelvterületet sose hagyta el, legtávolabb Ausztriáig jutott. A 3 általam folyékonyan beszélt idegennyelv, értelmiségi felmenőim legkevésbbé sem hatották meg. Nem ilyen lovat akart. Nagyon féltette tőlem egyszem fiát.

Ez egy korosztály és szemlélet. Nem mondhatom, hogy jellemző lenne az egész országra. Akkor persze rendesen megütköztem rajta, de ma már ...

Ezzel kb. egyidőben Bp-en sem volt más a helyzet. Földig alázva szégyelltem magam fordított szituban. A Közgáz nyelvi intézetéből (Makarenko u.) gyalog mentem az Egyetemre (Vámház alias Dimitrov tér) egy kenyai évfolyamtársammal. Adam vicces, kedves, jókedvű, csinos, kicsit link, de aranyos szénfekete fiú volt. Megállított egy idősebb férfi minket és lehordott engem utolsó utcaszéli .... üzletszerű kéjelgésből önmagát fenntartó ...személynek. Csak közérthetőbben. Nem szégyellem-e magam egy négerrel, csak azért, mert annak vonatkozó méretei ...!!!??? (Utóbbiról ezek szerint konkrétabb és pontosabb ismeretei voltak, mint nekem.) A gyanusítás a köztünk lévő kapcsolatot illetően teljesen megalapozatlan volt. A föld alá süllyedtem - a szegény elképedt srác előtt - a férfi miatt. Adam intelligenciában valószínűleg x-szer zsebrevághatta volna fajvédő honfitársamat.

Juanita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-26 16:39   
Szisztok,
Persze nekem is van egy tucat sztorim a "tájékozatlan amerikaiakról". Ám gondoltatok e arra, hány USA államnak tudjátok a fővárosát, vagy egyáltalán hogy merre vannak. Persze tisztelet a kivételnek. Fogjuk kicsit a távolságra is....Ez a földrajzi része a dolognak.
a többi - szerintem- személyre szabott hiányosság, van ilyen is olyan is..
U.i.: a brokkolit, a mikró/DVD/mosógép használatát velem is eljátszották, azt is nehéz volt elhitetnem,hogy vannak nálunk is "mall"ok.

Mira58  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-25 18:33   
Szintén negatív élmény: fiamat az iskolában mongolnak csúfolták (itt a magyarokat onnan (is) eredeztetik.
Szomszédasszonyom megkérdezte, tudom-e, mi a brokkoli....
Fiam (aki azóta felnőtt) barátnője Suriname-ból származik. Egyik szomszéd jelentőségteljesen rákérdezett: a barátnő is KELETről származik!?!?! Szóval, mi itt csak a keletről jöttek vagyunk, hogy magyar, az már lényegtelen....

Gyakran találkozom viszont aranyos hollandokkal is, akik rögtön előveszik 2-3 szavas magyar tudásukat, és elmondják, hogy megörvendeztessenek, csupa kedvességből. (pálinka, egészségedre, köszönések)

Mira58  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-25 18:26   
14 éve élek Hollandiában. Legelső szívmelengető emlékem, hogy kiköltözésünk után szomszédaink az éppen esedékes nagy közös szomszéd-barbequera meghívtak bennünket, de mivel még tapétázással voltunk elfoglalva, nemet mondtunk..... Erre kedves erőszakkal férjemet szó szerint leszedték a falról, és máris ott találtuk magunkat a szomszédság körében, szó szerint, középre állítva, kedves szavakkal üdvözöltek bennünket, mint új lakókat az utcában, én pedig még egy hatalmas csokor virágot is kaptam. Mivel autónk még nem volt, másnap hazahozták a szőnyegünket a boltból. Szép emlék!

Nemsokkal ezután viszont egy szomszéd önként felajánlotta, hogy elkísér minket autót venni. Nagyon önzetlennek tűnt, de furcsálltuk, hogy felajánlja autóját az útra, a szabadnapját, a benzin stb....
Mint később sajnos kiderült, a mi rovásunkra akart magának üzleti engedményt elérni, ugyanis ő is autót akart venni. Ha együtt vettük volna, jelentős engedményt kap. És hallottuk is, amint (kéretlenül!) a nevünkben hollandul alkudozott, csóró magyarokat emlegetve.... Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy az autó ára egészben a pénztárcánkban várakozott.... mivelhogy még bankszámlánk sem volt.... Ja, és a legjobb még az volt, hogy mikor már látszott, hogy ő nem köt üzletet, nekünk azt tanácsolta, hogy ne tegyünk függönyt az autó ablakába, mert itt nem divat... (!!!!!) szóval, mindjárt egy kaptafára lettünk véve a törökökkel....

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-24 18:42   
2002-09-30 18:44, Nagylethai Nagy Zsolt:
-
Miért vagy meglepve? Ady Endre is így ír "A Tisza-parton" címú versében:

"Jöttem a Gangesz partjairól,
Hol álmodoztam déli verőn,
A szívem egy nagy harangvirág
S finom remegések: az erőm"

A Gangesztől eltekintve csodálatos.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-24 16:24   
Fiatal koromban ösztöndíjas voltam egy francia kutatóintézetben. Nem a világ vége, a kollégák is az átlagfranciát meghaladó műveltségi szinten, gondoltam legalább annyira ismernek bennünket mint mi őket. Hát ez nem jött be.

Főnökasszonyom, élete delén túl lévő hölgy gondolom elővett néhány könyvet, ha már magyar studentje lesz. Paprika, gulyás, csikós ... eddig jutott. A többiek még ennyit sem tudtak, biztosan hiányoztak az iskolából, amikor az európai országok gazdaságföldrajzát tanították.

Két kollégám azért volt, akinek viszonylag pontos ismeretei voltak rólunk. Az egyik a franciaországi örmény diaszpóra tagja, egyetemi tanár, a másik Bukarestből disszidált román úriember. Mert ha Venezuelában nem ismer bennünket valaki, azért az még lehet akár művelt ember is, csak mi éppen kimaradtunk az érdeklődési köréből. De itt Európában!?

Amikor meghívásomra őnagysága meglátogatott bennünket, egyik ámulatból a másikba esett. Aztán kiderült, ez volt az első külföldi útja (!).

És ilyen mélyreható ismeretekkel döntöttek a Trianon palotában Magyarországról és rólunk magyarokról.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-10 13:23   
Egy magyarokrol szolo topik a GuardianUnlimited forumabol:
http://talk.guardian.co.uk/WebX?50@101.RirwezomxBz.0@.685f3492

Hunor

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-02 03:58   
Néhány országban volt már alkalmam élni és igen érdekes, ahogyan minket, magyarokat kezelnek. Amit észrevettem, a világ emberei az Európából érkezôket egy kalap alá veszik. Mert ugyanis nem sokan jövünk onnan. Feltételezik, hogy egy nyelvet beszélünk, de legalábbis egyik ugy hasonlit a másik nyelvhez mint az óceánban a vizcseppek. A jelenlegi munkahelyemen körülbelül 150 alkalmazott közül egyedül vagyok európai. Kint a folyosón hatalmas térképek vannak a falon, ott állok egy nap, s többen odajönnek. Kérdezik tôlem, hol az az ország ahonnan jövök. Mondtam nekik, hogy az országom Európa szivében van. Mutogattak, de sehogy nem sikerült nekik megtalálni Magyarországot. Már végigmentünk az egész Európán, s feltételezték, hogy csak kitaláltam ezt az országot (Ebbôl csak egy végtelen tájékozatlanságot szürtem le... Megmutattam. Az egyik felkiállt: 'Oh ja, ez Transzilvánia, olvastam Drakuláról!' - nevetés jött rám, mit lehet ezzel kezdeni... Az amerikai földrészen többször belebotlottam ebbe a feltételezésbe, hogy minket magyarokat Drakulával azonositanak. Sôt, aki már egy kicsit is tájékozottabb, az kijelenti, hogy a magyarok cigányok. Sajnos nem egyszer, nem kétszer volt ez kijelentve pusztán azért, mert magyarországról származom.
Mind e mellett azonban az is igaz, hogy aki találkozott már elôzôleg magyar emberrel, csak jót tud mondani róla. Köztudomásu a külföld elôtt, hogy mi magyarok bárhova kerülünk, kitartóan dolgozunk, becsületesek és okosak vagyunk, nem megyünk észért a szomszédba. Lehet szerencsés vagyok, de 12 év alatt a sok országban nem találkoztam egyetlen olyan emberrel, aki rossz emlékeket hordozna az elôzôleg megismert magyarokról. Ez - ugy gondolom - fontos, mert azt mutatja, hogy nem hozunk szégyent egymásra, nemzetünkre...
Bab

Nagylethai Nagy Zsolt  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-30 18:44   
Sziasztok!
Több evig eltunk spanyolhonban,ahol kedvesek baratsagosak voltak az emberek velunk,nem lehet panasz rajuk.
Az idösebbek parszori alkalom utan,mindig racsodalkoztak,hogy milyen vilagos a börunk.Ugyanis ök ugy tudtak,hogy a magyarok "ciganyok".Kezdetben begurultunk,de aztan elmagyaraztak es rajöttunk,hogy miert alakult ez ki.
A II.v.h.alatt-utan karavan ciganycsaladok leptek el spanyolorszagot,(szekerrel,sokan cirkuszos medvekkel,majd masok pleh fazek onozasaval stb.),akik magukrol azt mondtak : "hogy magyarok vagyunk".
Mennyi a valosagtartalma,mai napig sem tudom,de a spanyol mondas megragadt bennem.
"Los gitanos de Ungria".

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-22 11:12   
Kis falunkban tudjak,hogy magyarok vagyunk,akik TENYLEG Dracula orszagabol jottek,ami letezik igazibol is,valahol a hegyek kozott,messze.Tudjak,hogy sok macskat tartunk. Megkerdezi egy mamoka egyik nap a fiamat,hogy mi tenyleg eszunk macskat?.......
Fiam - 16 eves es vag az esze,mint a borotva - aszongya:
Hogyne ennenk! Mikor nagyon mergesek leszunk,akkor meg a szomszedokat is meg szoktuk enni!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-22 01:06   
Kedves sycamore aka Liz,

az idén uj fiatal hindu fogorvoshoz kerültem, aki tudta, hogy Hungary fövárosa Budapest s hogy Gábor Zsa Zsa is magyar. Vannak ilyenek is. Ö Londonban végzett s onnan került ide Kaliforniába, s ott is ismert magyarokat.

Szerintem mindenütt élnek emberek, akik nem ismerik a földrajzot vagy mást, még itt is! Legjobban az a kérdés lepett meg, mikor megkérdezte valaki Los Angelesben, miután hallotta, hogy én 32-36 mérföldre lakom töle keletre, hogy más idözonában vagyok?

Andrea

Mercedesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-21 23:03   
Kedves sycamore,

En belgiumban elek lassan hat eve, itt mentem ferjhez, es hat nekem is voltak hasolno eseteim:

Pl egy belga baratno, aki mar ismert engem feleve, mondta, hogy a Mercedesz akkor mesz haza nyaralni Romaniaba?

Vagy pl uj belga ismerosok, mondtak, ja igen, Magyarorszag, aminek Bukarest a fovarosa.

Vagy pl, hogy ja, igen, magyarorszag, ja tudom, az a Balkanon van.

Egy baratnom, aki franciaorszagba ment ferjhez, ott a ferje ismerosei meg voltak lepodve mikor meglattak ezt a lanyt, mert feher! Mivel a ferje ismerosei azt gondoltak, hogy magyar=cigany

Es meg soroljam?

Ja, azt is kerdeztek tolem, hogy mit isznak az emberek magyarorszagon?
Nem ertettem a kerdest?
Hat vegul oda akartak kilyukadni, hogy azt gondoltak nalunk semmit nem lehet kapni, csak egy fele szeszes italt, mivel szegeny orszag vagyunk

Ja meg, azt is mondtak, hogy a magyar nyelv az szlav nyelv,

Kicsit mar elegem van az emberek butasagabol.
Jobb esetben celszeru humorosan valaszolni, es az illeto sajat magat jaratja le a butasagaival

Mercedesz

Tök Ödön  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 04:38   
Sycamore!
Hát ez a történet tényleg jó volt.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 22:58   
Arizonából származó kismenyem, nem sokkal a fiammal történt megismerkedése után büszkén mutatta egy jelesre sikerült ált. iskolai dolgozatát. A téma külföldi származású amerikaiak voltak, és ő a magyarokat választotta. Ugyan egyet se ismert, de "nagyon szimpatikusak volak neki". Az adatokat persze könyvekből kellett összeszednie. Már nem sokmindenre emlékszem a dolgozatból, mert a bevezető mondat annyira elképesztett. "A magyarok általában púposak, mindig sötét ruhában járnak és az asszonyokon fejkendő van."
Mint kiderült, a kislány a múlt századbeli amerikai magyar bányászok sanyarú életéről készült kiadványból meritette a tudását az átlag magyarok külső ismertetőiről.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 13:54   
Sziasztok!

Erdekes torteneteket irtok. Engedjetek meg, hogy (nemileg) csatlakozzam hozzatok. Bar en meg veletlenul sem szoktam mergelodni a hozzatok hasonlo eseteken.

Bemutatkozasnak annyit, hogy Japanban elek. (Ahol eszveszejto elkepzelesek tudnak szuletni a magyarokrol. Megszokas kerdese...)

Udv

Amikor tudok beugrok hozzatok.

U.dit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-08 08:05   
Szia Sycamore!

Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy csak az amerikaiak ennyire tajekozatlanok. Megismerkedtem itt (usa) egy francia lannyal, diplomas, ertelmes, jopofa stb. Kerdezte en honnan, s mikor mondom, hogy Magyarorszag, akkor felderult az arca: "Oh, nektek van a legszebb fovarosotok, Praga gyonyoru a Rajna partjan!"

Mondom, valaszolom, nektek sem kell szegyenkezni Liszabon-nal!

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-22 19:53   
Kedves Sycamore ,

Ne boszankodj, en nagyokat nevetek Jay Leno musoran, mikor kimegy az utcara es kerdez olyan dolgokat, amit az iskolaban tanitanak, aztan olyan valaszokat adnak ra a nepek, hogy felall az egnek a hajad, sajnos meg nem is szegyelnek valaszolni

Legalabb mint hogy egy nevetseges valaszt adjanak, inkabb beismernek, hogy sajnalom, nem tudom

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-21 23:14   
Meg a telen tortent. A korzeti orvosomhoz kellett mennem, aki indiai szarmazasu, de itt vegezte mar az egyetemet, angol a felesege is. Sokat beszelgettunk, mar nem eloszor vagyok nala. Azon a napon is kedvesen fogadott, kerdezoskodott, hogy hogy vannak a rokonaim Romaniaban, es mikor megyek haza Romaniaba.

Eleg indulatosan valaszoltam neki, hogy en magyar vagyok, Magyarorszagrol, es nem roman (amit mar tobbszor mondtam neki, sot Budapestrol is sokat beszelgettunk). Meg annak idejen gondoltam is, hogy milyen intelligens. Tehat mondom neki, hogy doktor ur, en magyar vagyok. Erre azt valaszolja teljes nyugalommal, hogy Kelet-Europa mind a ketto. Nem mindegy? Egy orvos szajabol ez hangzik: "nem mindegy?"

Mondom neki, de nem am.

Aztan hazafele ballagva elgondolkoztam azon,hogy tulajdonkeppen nem szabad a plafonra ugranom, Pakisztan, Bangladesh, India ott vannak egymas mellett, en sem tudok sokat roluk. Na aztan arrol mar nem is beszelek, hogy a kviz jatekokban egyes jatekosok ilyen "tajekozottak". Termeszetesen Romania fovarosa Budapest.(Hatarozottan kijelentve.) Csehorszag fovarosa? Senki sem tudja a jatekosok kozul. Na en ilyenkor felugrom a TV elol, es mergelodok, de nagyon. A ferjem nem gyoz nyugtatgatni.

Mas orszagokban is van ehhez hasonlo?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó