2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Megtörtént esetek - Kik a magyarok a külföldiek szerint?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 'Zsofia' not 'Sophie'  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 10:51   
(azt hiszem Bologne felol)

'Zsofia' not 'Sophie'  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 10:50   
A Parizsba vezeto auto stradan az egyik fizetos kapunal volt kiteve Ez most mar megjobb! Megy valaki Parizsba?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 10:41   
2005-11-16 19:29, bovi:
-

Nem lesz kovezes, mert abban nem ketelkedem (mint ahogyan mas nemzetseg eseten sem), hogy vannak olyan egyes tagjaik, melyek bizony nem legalis modon szereznek be kulonbozo dolgokat.

Hunor

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 20:50   
2005-11-16 17:20, SOM:
-

Pofám leszakad. Már azt sem fogadja el senki, ha az ember becsületesen lop valahonnan.
Azt nem ígérem, hogy legközelebb rajzolni fogok, mert az távol áll tőlem, mint szódás a lovától.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 20:44   
2005-11-16 16:47, Pompéry Berlin:
-

Igenis, tudom, kézcsókom, de kénytelen voltam idézni az alább található idézeteket, ahol vessző nélkül szerepel.
Nem mászhatok csak úgy bele a fórum nyelvtanába!?

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 20:03   
Bovi, biztosan nem leszel megkövezve, mert itt, észlelésem szerint, egyetlen román sem irogat vagy olvasgat, csak erdélyi magyarok.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 19:29   
Nemtudom mit szóltok, lehet, hogy megköveztek, de itt felénk a románok lopnak mindent, ami mozog!
Úgy vegyétek, hogy egy kis városkában pl 72 család van Csanádrol. Persze hozták az otthoni szokásaikat is magukkal
A Maina mentén vannak kis konyhakertek, ott nem arat a tulaj!
Nem hallomásbol irom: Vendégségbe jöttek az egyik családhoz, kérdem mi volt az ebéd. Válasz zöldborsó leves. Azt meg hol vetted? Itt nem meszze szedtem
Szóval, nemcsak a magyar lolp!

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 17:20   
Hunor mester, hogy Ön micsoda szemfüles! Igaz, csakugyan mások is lehettek jelen, pedig pár perc lehetett csak a megvillanásra. Nemrégen tanultam eme funkciót (nem a másik vita-likból valót), és élveztem magam.

Hát kéremszépen, az történt, hogy igen-igen levegőben lógónak láttam azt a táblát és valamiféle gravitáció iránt tudakozódtam volna a "művész úrtól", de egyből belémnyillalt a felismerés, hogy megint belemászok egy komoly témába az én stupid humorommal.,, s kivettem hirtelen. Ez volt. Sorry!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 16:57   
Som mester, itt volt egy uzenet, ami torlodott - es nem altalam. Ha kiveszed par percen belul, azert jelezd, mert ha nem, nalam erdeklodik mas, hogy mi az eltunes oka.

Hunor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 16:47   
2005-11-16 14:29, ubuge:
-
Ubu, a "Magyar" után vessző, ha szabad kérnem.

'Zsofia' not 'Sophie'  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 16:41   
2005-11-16 12:13, Mary:
-
Urban legend? Hmm. Most mar muszaly lesz kideritenem hol volt..

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 14:29   

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 14:13   
Egy fénykép tényleg jó lenne, mert számomra annyira hihetetlen!
A magyar nem egy lopós nemzet!
Persze sejtem ám én, hogy kiknek szól az a mondat. De akkor miért nem úgy irják ki?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 12:13   
Ilyen fénykép sose lesz, ez egy "urban legend".

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 11:44   
Ooooooooo, azt a tablat sokan latjak. Sok mas nyelven is.
Csak azt nem tudom, hogy miert nem latom soha fenykepen.
Ha valaki latott ilyet, kerem, fenykeppel, valahogy dokumentalt formaban.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 11:37   
Ezt a "Magyar ne lopj" táblát mások Kanadában látták!
Te jó Isten! Szégyen, ha már itt is kitették ezt a "gyönyörű" felszólitó mondatot!

'Zsofia' not 'Sophie'  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 10:12   
A szuleimmel par evvel ezelott Calaisbol Dover fele, vagy forditva! Igazabol mar nem tudom, fiatal voltam, de jot nevettunk rajta.
Megkerdezem edesanyamat, hatha emlekszik!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 16:39   
2005-11-15 16:31, 'Zsofia' not 'Sophie':
-
Igen, ez egy ismétlődően felbukkanó anekdota. Mint ahogyan állítólag a haifai kikötő fölött ez állna: "Itt szép lehetsz, de okos nem". Érdekes lenne megtudni, hogy mi "áll" itt-ott lengyelül, románul, arabul, mindenféle feketafrikai nyelveken, stb.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 16:36   
2005-11-15 16:31, 'Zsofia' not 'Sophie':
-

Kedves Zsofi,

ez egesz pontosan hol volt, mikor, stb.? Esetleg rola egy fenykep, ilyesmi van?

Hunor

'Zsofia' not 'Sophie'  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 16:31   
Nincs idom most elolvasni mindenki hozzajarulasat, de a forum neve becsalogatott.
A francia passport controlnal van egy tabla. A kovetkezo all rajta nagybetukkel -Magyarul-:

"Magyar ne lopj!"

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-14 10:21   
Szekelyek eredettortenete: folytatas a Gondolatok a magyarsag eredeterol c. topikban.

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-14 05:02   
Kedves Csupi,
A Nibelung énekben (Nibelungenlied) is szó esik Attiláról: ő lett Krimhilde (Ildikó) második férje, Etzel néven. Tehát ezért találtad meg a naptárban.
Kedves Magyarlány,
ameddig nincsenek hiteles bizonyítékok a hun-magyar rokonságra, addig az a mondák körébe tartozik.

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-13 20:57   
Igazad van jacks: valószínüleg nincs Attilának köze a magyarokhoz, de valószínüleg van. Hallottál már biztos Csaba királyfiról, Attila fiáról, akit a székelyek õsüknek tartanak? Véletlen volna?
Olvastam olyanról is, hogy mikor Attila meghalt, a hunok szétszórodtak Pannónia területén, és keveredtek az ottani népekkel. Egy részük viszont visszavonult a mai Erdélybe.

Jacks  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-13 20:53   
Attilanak valószinüleg nincs sok köze a magyarokhoz. A középkorban kronikásaink ösöket kerestek az Árpádháznak és akkor találtak Attilára. A "hun" név és Hungaria valószinüleg segitett a "kutatásban". De semmi bizonyiték nincs arra, hogy a hunok és magyarok rokonok lettek volna, már csak azért sem, mert a hunok állitólag mongolok voltak. Az Attila nevet használja különben több turk nép is, igy a törökök is.

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-13 14:12   
2005-10-12 21:23, rigojanos:

-

"Mar tobbszor megerositesre talalt egy eszrevetelem, azaz sok amerikaival talalkoztam, akik ismerik az Attila nevet (Attila the Hun), de azt pl nem tudjak, hogy a magyarokhoz koze van az illetonek. "

Németország, mosokonyha a padláson ahol egy igazi németországban nyomtatott elöjegyzési naptárba irja be az ember mikor szeretne mosni. Nemrég miközben a ruhákat szedegettem ki a gépböl megakad a szemem a naptáron: mult héten Attila napja volt. Azon morfondiroztam, hogy Attilának január 7én van a névnapja... lefele jövet a lépcsön jutott eszembe: mit keres ez a név egy NÈMET naptárban??? Végignéztem, nem találtam más magyar nevet.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-13 13:26   
-
Kedves Rigojanos!

Te szerencsesebb vagy mint en! En csak most fedeztem fel hogy nagyon sok amerikai van aki soha nem hallott Attilarol. Az unokaocsem nalam volt egy honapig es Attila a neve: igy derult feny a sotetsegre.

Hozza kell tennem hogy az amerikai ismeroseim amerikai viszonylatban tanult intelligens jol integralodott professzionista szemelyek, tobbnyire 35 - 45 kozottiek .

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-12 21:54   
"Gabor Zsazsat es a paprikat gond nelkul osszekotik Magyarorszaggal, de Attilat nem."

Hát igen, Attilától csak Europa reszketett, de Gábor Zsazsától az egész világ!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-12 21:23   
Mar tobbszor megerositesre talalt egy eszrevetelem, azaz sok amerikaival talalkoztam, akik ismerik az Attila nevet (Attila the Hun), de azt pl nem tudjak, hogy a magyarokhoz koze van az illetonek.

Gabor Zsazsat es a paprikat gond nelkul osszekotik Magyarorszaggal, de Attilat nem.

Csak erdekes szubjektiv megfigyeles, kulonosebb felmerest nem vegeztem ezzel kapcsolatban

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 14:24   
Igen, ez a helyes kifejezés: "érdekes".

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 13:37   
Egy erdekes Gallup felmeres - kulfoldiek Magyarorszagrol, a magyarokrol.*

"Magyarország és a magyarok megítélése külföldön
Nemzetközi összehasonlító vizsgálat
(Ausztria, Németország, Franciaország)

Magyarország képe külföldön
Általános magyar emberkép külföldön

A Miniszterelnöki Hivatal Országimázs Központja megbízta a Magyar Gallup Intézetet egy nemzetközi közvélemény-kutatás sorozat elkészítésével. Ennek során 2000. október 31. és november 14. között 800-800 véletlenszerűen kiválasztott francia, német és osztrák polgárt kérdeztünk meg telefonos, országos, lakossági közvélemény-kutatás során a Magyarországgal és saját országukkal kapcsolatos véleményükről és sztereotípiáikról.

Megismerhettük az általános Magyarország-képet és az általános magyar emberképet ezekben az országokban. Képet kaphattunk arról, hogy mennyire ismerik és milyennek látják ezeknek az országoknak a lakói Magyarországot a termékein és találmányain keresztül, továbbá a magyar gasztronómiát, a tudományos teljesítményeinket."

Bovebben:
http://www.gallup.hu/Gallup/orszagkep/0105_1.htm

Hunor

*egyelore egy eszrevetel: a par eve keszult felmerest a napokban olvastam magyar kiadvanyok honlapjain. Erdekes, hogy felfedezese ennyi ideig tartott.

Es egy reszlet:

Magyarország az osztrákok döntő része szerint szép tájakban gazdag, sokat szenvedett, nagy kultúrájú, jókedvű, derűs, fényes múltú, nagy történelmű ország, melyre még az is jellemző, hogy vállalkozó emberek lakják (az osztrákok 80-90%-a gondolja így).

Az osztrákok háromnegyede véli úgy, hogy a Magyarország nagy jövő előtt áll, szorgalmas és művelt, civilizált ország. Kicsit több mint kétharmaduk gondolja azt, hogy ezt az országot tisztességes és tehetséges emberek lakják. Valamivel kevesebben, de még mindig három osztrákból kettő véli úgy, hogy Magyarország demokratikus, gyorsan fejlődő ország és szolidáris emberek élnek itt.

Amiben az osztrákok sokkal pozitívabban látják Magyarországot, mint a magyarok Magyarországot (a különbözőségek szerint):

Jókedvű, derűs ország
Nagy jövő előtt álló ország
Tisztességes emberek országa
Magyarország a németek döntő része szerint nagy kultúrájú, szép tájakban gazdag, jókedvű, derűs, fényes múltú, nagy történelmű ország, ahol művelt, civilizált, egymással törődő emberek élnek, és amelyre még az is jellemző, hogy vállalkozó szellemű emberek lakják (a németek 80-90 százaléka gondolja így).

A németek háromnegyede véli úgy, hogy az ország sokat szenvedett, lakói szorgalmas, tehetséges, tisztességes és becsületes emberek, és hogy az ország nagy jövő előtt áll. Megközelítőleg kétharmaduk gondolja úgy, hogy Magyarország az emberi szabadság, a jogrend országa, hogy demokratikus, rendes, tiszta, fejlett ország. Valamivel kevesebben, de még mindig három német közül ketten vélik úgy, hogy Magyarország gyorsan fejlődő ország.

Amiben a németek sokkal pozitívabban látják Magyarországot, mint a magyarok Magyarországot (a különbözőség sorrendjében):

Egymással törődő, szolidáris emberek országa
Jókedvű, derűs ország
Tisztességes emberek országa
Franciaországban társadalmi konszenzus van abban, hogy Magyarország sokat szenvedett ország. A döntő többség szerint Magyarország szép tájakban gazdag ország, nagy kultúrájú ország, művelt, civilizált ország és jókedvű, derűs ország. A franciák háromnegyede szerint Magyarországot jellemzi, hogy tisztességes, becsületes emberek országa és, hogy nagy jövő előtt álló ország.

A franciák kétharmada úgy véli, hogy Magyarország tehetséges ország, fényes múltú, nagy történelmű ország, egymással törődő, szolidáris emberek országa, rendes, tiszta ország, vállalkozó szellemű emberek országa, szorgalmas ország.

Amit a franciák sokkal jellemzőbbnek tartanak Magyarországra, mint a magyarok Magyarországra:

Egymással törődő, szolidáris emberek országa
Jókedvű, derűs ország
Tisztességes, becsületes emberek országa
Általános konszenzus van a három itt vizsgált EU-tagország és Magyarország lakosságának véleményét tekintve abban (a lakosságnak legalább kétharmada gondolja így), hogy Magyarország "szép tájakban gazdag", "sokat szenvedett", "nagy kultúrájú", "fényes múltú és történelmű", "művelt, civilizált" és "tehetséges ország".

Jó látni, hogy egy-két inkább üres sztereotípia mellett megjelentek nagyon is tartalmas sztereotípiák (civilizáltság, tehetség, vállalkozó szellem).

Saját Magyarország-képünkkel éles ellentétben ők hazánkat "jókedvű, derűs", "optimista", "nagy jövő előtt álló", "tisztességes emberek" és "egymással törődő, szolidáris emberek" országának látják.

Ezzel szemben a mi Magyarország-képünk néhány állandó és kedvelt eleme meg sem jelenik, illetve csak nagyon csekély arányban:

A vizsgált országok polgárai szinte nyomát sem látják a mi "nagy sportteljesítményeinknek" és "nagy tudományos teljesítményeinket" is jóval kevesebben ismerik el, mint azt feltételezni szokás.

Sportteljesítményeink megítélésében nincs számottevő különbség a három országban megkérdezettek véleményét illetően, tudományos teljesítményeinket azonban a németek közel fele, az osztrákok harmada és a franciák negyede látja és elismeri. >> 5-12. ábrák: Magyarország-kép attribútumok alapján

Magyarország jövőjébe vetett bizalom
Arra, hogy Magyarország felzárkózik a világ legsikeresebb országai közé, hozzávetőlegesen a megkérdezettek fele lát esélyt. Mindegyik országban feltettük azt a kérdést, hogy "Mennyiben tartja valószínűnek, hogy Magyarország a következő egy-két évtized folyamán felemelkedik a világ legsikeresebb országai közé?" A "nagyon valószínű" és az "inkább valószínű" válaszok összesítve 37-63 % között mozognak.

Es a magyar emberrol - reszlet:

Milyen a magyar ember?

A külföldön és Magyarországon készült Magyarország-vizsgálatok azt bizonyítják, hogy - saját önképünkkel éles ellentétben - a franciák, a németek és az osztrákok példamutatóan "összetartó", "bátor", "mértékletes" embereknek látnak bennünket.

Más tulajdonságokat mi magyarok tartunk nagyobb arányban jellemzőnek magunkra: sokkal inkább gondoljuk magunkról, hogy becsvágyóak, törekvőek, újítók, alkotószelleműek, anyagiasak és önálló gondolkodásúak vagyunk, mint ahogyan kívülről ítélnek meg bennünket.

Az Ausztriában, Németországban és Franciaországban 2000 októberében és novemberében végzett nemzetközi összehasonlító Gallup-kutatás kiterjedt a magyar emberek megítélésére, azoknak a nemzeti "karakterjegyeknek" az összegyűjtésére, amelyekre építeni lehet az ország kommunikációs megjelenítését.

A magyar "jellemkarakter" vonatkozásában azt vizsgáltuk, hogy

spontán módon milyen pozitív tulajdonságokat és milyen negatív tulajdonságokat említenek a magyarokkal kapcsolatban; a spontán említett pozitív és negatív tulajdonságok milyen számban és súllyal szerepelnek egymáshoz képest
25 általunk megnevezett tulajdonságot (közöttük hét volt negatív tulajdonság) a megkérdezettek hány százaléka tart jellemzőnek vagy nagyon jellemzőnek a magyarokra - ezzel összevethető, hogy ugyanezeket a tulajdonságokat saját magukra vonatkoztatva, illetve mi magyarok saját magunkra vonatkoztatva kisebb vagy nagyobb arányban tartják, illetve tartjuk jellemzőnek. Az összevetés természetesen annak tudatában, óvatosan kezelhető, hogy a kérdés a magyarokra és a saját népre vonatkozóan külön-külön hangzott el, tehát nem a kérdezettek maguk hasonlították össze a két nép jellemzőit.
Először arra kértünk választ, hogy spontán milyen pozitív, illetve milyen negatív tulajdonságokat tudnának mondani a magyarokról.

Az osztrákok közül spontán a legtöbben pozitívumként azt említették, hogy barátságos, közvetlen, nyílt és őszinte a magyar. Sokan asszociáltak a magyar művészek alkotásaira, hagyományainkra. Sokan voltak, akik a magyarok szorgalmát, lelkiismeretességét, megbízhatóságát emelték ki. A magyar temperamentum, a bátorság is sokakban azonosítható a magyar emberről alkotott képpel.

Reszletesebb infok a fenti linken.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó