2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Megtörtént esetek - Kik a magyarok a külföldiek szerint?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-02 13:08   
Asszem a Pendragon-legendában van valami hasonló:
- Miféle maga, német?
- Nem, magyar vagyok.
- Az meg micsoda? Hírét nem hallottam soha!
- Pedig mi vagyunk. Saját országunk is van, Ausztria, Csehország és Románia között.
- Nekem ne beszéljen, ezeket az országokat Shakespeare találta ki!

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-02 12:10   
Kik a magyarok a kulfoldiek szerint?
Szerintem ez attol is fugg, hogy milyen messze vagy Magyarorszagtol.
Szomszedos orszagokban biztosan ismerik a magyart, meg azt is hogy milyen a magyar, gondolom van boven velemeny.De mondjuk egy Karib-szigeteki embert megkerdezel fogalma sem lesz, ki az a magyar, es hol van Magyarorszag.
De mi magyarok miert is varjuk el a vilagtol, hogy ismerjenek bennunket, es tudjak hol van Magyarorszag? Egy paranyi kis orszag vagyunk, semmi extra.

De ne is menjunk olyan messzire a peldaval. Itt van Anglia. Annyira nem tudtak a magyarokrol, hogy Budapestet rendszeresen kevertek Bukaresttel, oda es vissza.
E rovid ido alatt miota mi is Euro tagallama vagyunk, e rovid ido alatt tobbszor hallottam/ lattam/ olvastam Magyarorszagrol mint az elmult 15 evben osszesen. Tehat az angolok kezdenek megismerni bennunket.

csurgoifiu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-01 01:02   
2005-03-20 05:31, Mili:
-

Erre csak azt mondhatom ha "Romaban vagy csinald ugy ahogy a romaiak teszik."

rezervatum  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 07:49   
Kedves Milli!
Bocsi, hogy eddig nem írtam, de kinyiffant a winchesterem és csak most jutottam géphez.

Köszi, hogy törted a fejed, hogy segíteni tudj. Végülis nem tudom, mit akarok a kanadai állatvédőktől. Van nekik elég dolguk. Mint láttam még a fókavadászokkal sem sikerül szegényeknek elbánni. ( Ha ugyan igaz a hír. Nálunk, de gondolom máshol is - a médiák nem éppen az igazmondásukról híresek).
Talán csak azt szerettem volna, hogy tudják meg minél többen, hogy Magyarországon mi a helyzet. Az itteni állatvédelem nagyon jellemző az egész ország hozzáállásához a világ jobbá tételével kapcsolatban.
Lehet, hogy azt is szerettem volna, hogy a kint élő magyarok egy percig se bánják, hogy időben elhúztak innen és ne legyen honvágyuk, mert nincs miért.

Egyébként angolul annyit tudok, hogy eladni nem tudnának. Le tudom fordítani a szövegeket, de írni már nem megy, vagy csak primitív módon. Tudod mi még 8 évig tanultunk oroszul, amit annyira utáltam, hogy egy gyereknóta első sora maradt meg bennem.
Azért köszi mindent és, ha gondolod írjál bármilyen témában. Üdv Zsuzsi

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-04 17:28   
Sziasztok!

A kovetkezo eset ma tortent meg velem a bankban (Anglia, HSBC, az egyik vezeto bank)

Mondom a fickonak, hogy penzt szeretnek atutalni. Kerdezi hova. Mondom Magyarorszagra. OK, akkor utana kell nezni, hogy nincs-e tiltolistan az orszag. Elment es egy listaval jott vissza es a szemem elott megnezte, hogy nincs-e rajta... Ugye sejtitek, hogy milyen orszagok voltak a listan? Ha o tudta, hogy Magyarorszag az EU tagja, akkor...

Udv
seci

kmelinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 18:05   
Szia Bobe!
en nem nezem rendszeresen a forumot, csak veletlenul kukkantottam be. Olaszorszagban elek, mar negy eve es nap mint nap meg kell kuzdenem azzal a jelenseggel, hogy az itteni emberek nem tudjak, hogy hol van Magyarorszag es hogy azt kepzelik, hogy azert jottem Olaszorszagba, mert nalunk nagy szegenyseg van. Legszivesebben elszaladnek, amikor valaki megkerdezi: "na, es ugye jol erzed itt magad, nalunk?" vagy "nalatok is vannak boltok? es ott mit lehet kapni?" Sosem gondoltam, hogy a magyarorszagi emberek hasonloan allnak hozza az erdelyiekhez. Ez talan meg elszomoritobb.

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-27 04:23   
Kedves " rezervatum"
Napok ota torom az eszem, hogy kivel is tudnalak osszehozni ahogy kerted. En nem vagyok ennyire kutya-macska barat mint te.
Nem irtad, hogy tudsz-e angolul mert magyart
nem hiszem hogy talalok.
Mili

rezervatum  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-21 13:53   
Kedves Mili!
Én egy "ősmagyar" vagyok. Lehet, hogy Ti csak egymás közt leveleztek, de engedd meg, hogy kérdezzek valamit. Biztosan régen élsz Kanadában és vannak ismereteid az engem érdeklő témában is. Nekem gyógyíthatalan mániám az állatok védelme. Ezért mindent feladva létrehoztam egy kisállat rezervátumot, ahová az egész országból hordják a kidobott, megkínzott állatokat-főleg cicákat. Imádom őket.
Természetesen senki nem segít nekünk-jó magyar szokás szerint. Szolnokon élünk, ez pedig a Balkán küszöbe. Külföldön el sem hiszitek, hogy mi van itt. Arra szeretnélek kérni, hogyha van olyan ismerősöd, akit valamennyire is érdekel az állatok sorsa-tedd meg nekem, hogy valamilyen módon összehozol vele. A kanadai állatvédőkkel is szeretnék kapcsolatba lépni. Tanácsokra, ismeretségre van szükségem, mert Magyarországon sportot űznek az állatkínzásból, és hiába vannak törvények, azt még soha senki nem tartotta be.
Jelenleg 79+6 cicám van és öt kutyus. De volt már 200 macsek is.
A volt házunk árából egy olyan csodálatos rezervátumot építettünk az állatoknak, hogy a németek azt mondták, hogy bár náluk lenne ilyen. Ha érdekel a téma és segíteni is szeretnél, kérlek nézd meg a honlapunkat.
www.juniorrezervatum.uw.hu
E-mail: rezervatum@freemail.hu

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-20 05:31   
Ugylatszik a vilagon a legvendegszeretobb ember a magyar barhol el. Itt Kanadaban is boldogan elfogadjak a meghivast de a leheto legritkabban hivank vissza. Ha meghivnak akkor 98%ban biztos grillezes van, 2%ban egybensult marha.Itt is elore megmondjak hogy mire vagy hivatalos: egy italra, kavera vagy vacsorara. Sutni 3 fajta sutemen
tudnak sutni kulombozo variacioban. Imadjak a magyar konyhat es a magyarokat.Mindeg irasban koszonnek meg minden meghivast vagy a legcsekelyebb szivesseget vagy ajandekot. Itt is elkepzelhetetlen beallitani valahova hivatlanul a nap barmely orajaban. Ha netan ezt valaki megkiserli akkor a hazigazda az ajtoban beszelget. Az europai ember visz csak viragot ha valahova hivatalos. Az atlag kanadainak nincs vazaja.A viraguzletekben vazastol lehet vagott viragot venni. Egy kanadai ha megvan hivva vacsorara vagy ebedre ragaszkodik hozza , hogy valamit hozzon a vacsorahoz: salatat, gyumolcsot, sajtot. Ha elhangzott a meghivas az elso kerdes " mit hozhatok? "
Kar szabadkozni mert ugyis hoz valamit szerintem mert mar elore tudja hogy ugysem fog visszahivni. De ha visszahiv akkor elvarja hogy vigyel valami ennivalot.
Ennyit Kanadarol.

Gondolkodó  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-23 08:07   
Manoka!

Egyetértenék valamilyen ajándék elfogadásával, ha az adományozó megmondta volna, röviden néhány szóval, hogy pl. ilyen módon szeretné viszonozni a korábban magyaroktól kapott segítséget, de nem pénzzel.

Ez olyasmi, mint amikor egy szülő rendszeresen pénzt ad a gyerekének azért, mert kitakarított, vagy bevásárolt. Azt hiszem, ha ez a szülő, mondjuk a rendes szebpénzén fölül értékelni szeretné a gyermeke igyekezetét, akkor adhatna neki pl. egy mozijegyet.

Nem illett volna visszautasítani a hölgyet,vagy illett volna elfogadni, ha pl. elkészített volna sajátkezűleg egy kis útravaló csomagot mondjuk ugyanolyan értékben, mint amennyi pénzt akart adni.

G.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-10 12:41   
2005-01-20 15:25, poesje:
-
"a spórolás viszont már a vérükben van."

-
Ezért tudjuk màr elöre hogy az utakon a lakokocsik nagyrésze holland rendszàmmal rendelkezik. Azt mondjàk erre, hogy a hollandok az utolso konzervig mindent otthonrol visznek és semmi pluszt nemköltenek a szabadsàguk allatt...

Viszont teljesen egyet értek azzal, hogy hivatlanul vagy elörebejelentkezés nélkül nem illik beàllitani valakihez, föleg nem akkor mikor az emberek asztalhoz ülnek!
Mikor ide kerültem, mint otthol, bàrki betévedt hozzànk, valamivel megkinàltuk... Végül voltak "ismerösök, baràtok" akik szabàlyosan ràkaptak hogy minden este vacsoraidöben àllitotak be... 2-3 hét utàn mikor egyetlen nyugott estéd sem volt, azért meguntuk mi is. No és sporolàs ide vagy oda, de azért ..... meggondolando.

Grace  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-29 00:29   
2005-01-18 22:31, poesje:
-
Még valami: skótokat nem ismerek, de hollandokat igen, hát mit mondjak, rettenetesen spórolósak.
----
Az biztos,hogy rendkivül büszke nep. Es imadjak a tradiciokat. Ian egy nagyon jo csaladbol szarmazo fiu, egy kicsit aggodok is..mert a lanyom lenne az elsö idegen a csaladban. De annyira szeretettel fogadjak,
hogy remenykedek,nem lesz a lanyomnak anyosa..inkabb egy masodik mamaja.
Jo kevert csaladok leszünk..a menyem egy igazi svajci kislany..de nagyon szeressük.
A csaladjaval is nagyon jokapcsolatom van.
A batyam kislanya nemet ferfihez ment felesegül. Es ha a kislanyomnak meg skot ferje lenne..hat nem tudom,hogy mi lenne
bennünk magyar:) Magamrol nem is beszelek,
hogy milyen mis-mas vagyok. Anyai reszröl
egy deddednagymamam kinai volt:)) nem latszik rajtunk..de a papa tengeresz volt,onnan hozta. Apai reszröl oroszoroszagbol szarmazunk..de a nagymamam
nemet asszony volt...na...szoval..ennel
mismasab csalad:)))

Grace  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-29 00:21   
2005-01-20 15:25, poesje:

Nahat ezt en svajcrol is leirhattam volna,a külömbseg,hogy pocsekul föznek. Vagyis minden feher,szintelen,tele sajttal.
Az asszonyok ahol gyerekek vannak, nagy többsegben meg mindig nem dolgoznak.Csak ha karriert futottak,nem tudjak a munkahelyet otthagyni..nem kapjak mar vissza. Azt hiszem a legutolso volt Europaban svajc,ahol az asszonyok is valaszto jogot kaptak. Rengeteg a kevert csalad,különösen az olaszok,spanyolok akik 58-utan tömegestöl
jöttek vendegmunkasnak..aztan itt ragadtak,itt neveltek gyerekeket..vagy hoztak el otthonrol a csemeteiket. Nos erre
nagyon nagy szükseg is volt,mert svajcban a 70-es evekig,hogy ide kerültem rengeteg volt a szellemileg visszamaradott gyerek,mert nagyon sok csaladban,hogy egybe maradjon a vagyon,az unokatestverek hazasodtak. Aztan tövenybe jött,hogy csak masod unokatestver hazasodhat - igy javult a helyzet..a vendegmunkasok meg friss vert hoztak. Ugy hogy mar az en sracaim generacioja egy ugyancsak kevert magas fiatalsag - többsegben.A barati tarsasagomba vegyesen vagyunk nem csak nök - ferfiak,de nemzetiseg szerint is. De csak 2 nö es 1 ferfi van a 30-as tarsasagban akik
benszülöttek. Nekik meg az anyosuk,megyük mar nem svajci es rengeteg mindent atvettek
ezektöl, ezert baratsagosabbak. De maga a svajci nep hideg..alltalaban a nemetajku nemzeteket mondjak hidegnek..a nemetek is azok..) a növerem es a batyam csaladostul el odaat:)) 75km. töllem. Hat sok benszülött baratjuk nekik sincs. Pedig sem en sem ök nem keressük kimondottan a magyar tarsasagot.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 00:30   
2005-01-21 20:54, anri:

-

Ezt nem tudtam, de ez is nagyon jo

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-21 20:54   

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-20 15:25   
2005-01-20 14:55, fezsu:
Hát szerencsére nem ilyen szörnyű a helyzet. Nem kell mindent elhinni
Csak kilós lisztet lehet kapni, kisebb csomagolást nem láttam, az Aldiban pedig 10 darab kilós kiszerelés is van.
A holland háziasszonyok nem konyhatündérek, ez is igaz, de többségük azért jól főz, ha akar és ha ideje engedi. Aki viszont naponta dolgozni jár, nem érzi kötelességének, hogy este hattól 11-ig a konyhában sürgölődjön, míg családja szórakozik vagy pihen. Ugyanez vonatkozik a vendégeskedésre. Itt nem illik hívatlanul, váratlanul beállítani, hiszen mindenkinek van telefonja. Viszont ha valaki olyan modortalan, hogy szó nélkül "beesik" akkor nem érzik egyáltalán szükségét annak, hogy bármivel megkínálják.
A hollandok mindig pontosan megmondják, mire hívnak. Ha vasárnap délutáni kávéra, akkor jól teszed, ha otthon megebédelsz, és legkésőbb 5 körül távozol, mert kávén és süteményen, üdítőitalon kívül mást nem kapsz.
Ha vacsorára hívnak, akkor szemet gyönyörködtető, ízletes menüsort kínálnak, de nem úgy, mint nálunk, hanem úgy, mint az étteremben, kiporciózva. Ez nem sértés, tudni kell, hogy ők maguknak is így főznek: ahányan ülnek az asztalnál, annyi darab hús van, tehát a legritkább esetben van maradék, kidobnivaló meg soha! Aki nem lakik jól , ehet mindig gyümölcsöt vagy csinál magának még egy szendvicset.
Ha itt él az ember, ezeket a szokásokat hamar megtanulja, és megérti, hogy miért nem invitálják asztalhoz a bekukkantó szomszédot.
A magyarázat egyébként abban van, hogy a holland asszonyok többsége a nyolcvanas évek közepéig nem volt munkaviszonyban, így egy fizetésből kellett eltartani a családot, sok esetben 5-7 gyereket felnevelni. Helye volt tehát minden centnek. A nők nagy része ma már dolgozik, legalább fél munkaidőben, a spórolás viszont már a vérükben van.

fezsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-20 14:55   
Hello poesje !
Ugy hallottam, Hollandiaban elegge furcsa szokasok is vannak. Pl. ha jol tudom, ott nem lehet kapni lisztet normal 1 kg-os csomagolasban, csak max. 0,5 kg-osban. Allitolag ennek az az oka, hogy a hollandok nagyon kesz kajakon elnek es joforman senki sem föz vagy süt ugy, mint ahogy azt mi csinaljuk. Ha meghivnak vendegsegbe, akkor fel ora alatt varazsolnak valamit a konzevdobozbol. Igaz ez ? Söt vannak olyan informacioim is, hogy a kavehoz/teahoz delutan csak egy szelet sütit vagy egy darab kekszet lehet elvenni a tanyerrol. Ha többet akarsz, akkor egy ujabb csesze kavet/teat is kell innod. Elegge különös szokasok.
fezsu

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 15:15   
Hollandiában is nagyon szívesen elfogadják a meghívást, nem csak kávéra, de vacsorára, grillezésre is, de ritkán viszonozzák. Nekik ehhez különleges alkalom kell, születésnap, lehetőleg kerek évforduló, nyugdíjba vonulás, házavató. Olyankor kitesznek magukért, bár akkor is megkérdezik előre, mit szeretnél inni
Sokszor mondták már nekünk, hogy mi magyarok pazarlók vagyunk, megetetjük, megitatjuk másokkal a fizetésünket, és van valami igazuk, de hiába, ilyenek vagyunk.

A szomszédoknak eleinte vittem süteményt kóstolóba, néhány hét után "föltettem a pléhpofát" és visszakértem a tányért. Van egy indonéz származású szomszédasszonyom, ővele van olyan kapcsolatom, mint otthon, vagyis kölcsönös. A többieket, az un. igazi hollandokat megtanultam elfogadni ilyennek. Rettentően segítőkészek mindaddig, amíg az nekik pénzbe nem kerül. Tanáccsal, hivatalos levél megírásával eleinte nagyon sokat segítettek .
A hollandok többségére jellemző, ha egy új üzlet nyílik, ahol első nap ingyen van a kávé és a sütemény, képesek egész nap ott toporogni, eszegetni-iszogatni. Mi ilyenkor széles ívben elkerüljük azt a helyet
Szóval szerintem itt van Skócia

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 14:57   
2005-01-19 11:08, manoka:
Svajcban is sertesnek erzik a visszautasitast, olyan kritikanak, hogy a nem elfogado lenezi az adomanyt, kevesnek, izlestelennek tartja....tehat kutya kötelesseg elfogadni. Hogy en mar mi mindent elfogadtam!!!!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 14:22   
2005-01-19 11:08, manoka:

Itt Németországban nem illik semmit visszautasitani, de nem lehet mindenre viszonzást várni.
Jó példa, sportársaim idöközönként meghivtam hozzánk egy kis harapnivalóra, italra. Mindig remek hanhulat volt, sokat beszéltek arról, amikor itt együtt voltunk, de a példát csak nagyon kevesen követték.
Mi azt gondoltuk, ha nem akarunk soha semmit rendezni, akkor illetlenség egy meghivást elfogadni. Ez itt nem igy van, öszerintük sértés egy meghivást visszautasitani.
Hogy van a közmondás: Ha adnak fogadd el, ha ütnek szaldj el

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 12:12   
Ezt te kell eldöntsed manoka: ha ugy ereztetek akkor hogy nem fogadjatok el akkor biztosan helyesen cselekedtetek Mindig a helyzettöl fugg. Ha bajban lettetek volna es raszorultatok volna a segitsegre maskeppen cselekedtetek volna .

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 11:08   
Van még egy történetem:Ez akkor történt meg velünk, amikor még nem éltünk külföldön. 1986-ban Németországban "túriskáskodtunk". Fiatalok voltunk, a barátnöm és a férje is velünk volt. Visszafelé úton megálltunk Ausztriában, egy nagy raktáráruházban akartunk szétnézni. A bevásárló kocsit kötelezö volt magunkkal vinni, holott már semmit nem akartunk venni. Végül is vettünk 1 kg kakaót. Ekkor egy osztrák hölgy megszólított minket. Elmondta, hogy ö nagyon nagyon szereti a magyarokat. Hallja, hogy magyarok vagyunk. Erre belenyúl a pénztárcájába és kivett 100 Schillinget. Nagyon kért bennünket arra, hogy fogadjuk el töle. Természetesen mi, és a magyar büszkeségünk ezt nem engedte meg, és nem fogadtuk el töle a pénzt. Kedvesen visszautasítottuk, majd elköszöntünk töle. Késöbb németországi barátainknak elmeséltük az esetünket. Nagyon nem helyeselték, amit tettünk. Az volt a véleményük, hogy megsértettünk egy kedves hölgyet, akin talán valamikor magyarok segítettek (lsd.: világháború=, s ö talán így szerette volna viszonozni az akkori segítséget. Nektek mi a véleményetek? Helyesen cselekedtünk, vagy nem?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 01:27   
2005-01-19 01:06, poesje:
-
Én sem és hollandot is csak távolról. De ezt beszélik, sokan, akkor pedig szentigaz lehet.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 01:06   
Van benne valami, bár mondom, nem láttam még eleven skótot

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 00:41   
2005-01-18 22:31, poesje:
-
Még valami: skótokat nem ismerek, de hollandokat igen, hát mit mondjak, rettenetesen spórolósak.
-
De hisz köztudott, hogy a hollandok a legnagyobb skótok. Nemdebár?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-18 23:54   
A nemetekre is mondjak, hogy a moziban a sotetben letoljak a nadragjukat, hogy ne kopjon

Mindenutt vannak sporolosak, penzdobalok, tisztak, piszosak. Jo es rossz emberek Nem lehet altalanositani.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-18 22:31   

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-18 22:29   
Remélem, sokan olvassák ezeket a bizonyításokat olyanok, akik ugyan nem jártak soha külföldön, de gondolkodás nélkül ismételgetik a másoktól hallott butaságokat. Én sok helyen megfordultam Európában, sokat láttam.
A lentebb írt általánosításokkal csak arra akartam rávilágítani, hogy mindenhol vannak buta emberek, vagy naívak, akik elhisznek mindent, és nem gondolkoznak. Nekünk sem szabadna az általánosítás hibájába esni.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-18 21:21   
En meg azt biztositom, hogy a spanyolok nem piszkosak!

Grace  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-18 20:33   
2005-01-15 22:03, poesje:
amikor otthon azt mondják, hogy az angolok kimértek, a skótok fukarok, a spanyolok piszkosak, az olaszok hangosak, a franciák rendetlenek satöbbi.

En szemelyesen bizonyithatom:) hogy a skotok
nem fukarak:) jövendöbeli vejem egy draga lelek - szerintem nyugodtan lehozna a csillagokat a lanyomnak,ha tehetne:)

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó