2018. december 13. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Életünk végéig tartó ismerkedés! - jó élettársi kapcsolat
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-04 09:16   
En meg Szlovakiaban voltam egy ilyen török wc-ben latogatoban : bementem es gyorsan ki is jöttem mert közel volt egy szep bokros patakpart.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-04 08:33   
Kedves Zsuzsa,

sajnos már Nagyváradon is találtam ilyet.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-04 03:24   
Kedves Géza, gratula.
Most nem érdemben szólok hozzá, csak a bukaresti budikra tett megjegyzésedhez fűzók pár szót. Amit ott kifogásoltál, az az ú.n. török budi; Mai napig megtalálható a nyilvános illemhelyeken, kevésbé Erdélyben.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-03 17:10   

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-03 09:49   
Neharagudj a tegnap nem vàlsaszoltam a chatten mert mennem kellett. Hogy mi következik?
Gondolom a boldogito IGEN-röl van szo!
De a lényeg hogy minél többet minél gyakrabban irj! Mert nem én vagyok az egyetlen aki olvassa és vàrja ujjabb részleteit életednek! Remélem egy nap az én férjem is igy fog majd mesélni a mi életünkröl..... Irigykedem egy kicsikét
Cuni!

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-28 18:05   
9 Rész. Roszban -Jóban együtt

Pár nap mulva nagy viszketegség jőtt rám. Majd kiugrottam a börömböl.
Illetve az also nadrágombol mert ott volt viszketegségem pontja.Mitöl kaptam alergiát?
Miért e kinzo érzés? Barbara jött a hét végén. Nagyon kellemetlenül éreztem magam de ö is.
Azt mondja az egész also teste viszket..Mit adtam én neki? Valami nemi bajt?
Ezt én is kérdezhetném? Miért ne? Vagy jo kislány voltál mindig?
Az elmult két honapban? Szerencsémre ezt az utolsó kérdést csak magamnak tettem fel mert nem akartam megbántani őt.
Föleg azután a vad Husvét után amikor megbizonyosodtam afelöl hogy szerelmünk még egy nagy vihart sőt Cyklont is kiáll.
Vörösre vakart részeket vizsgáltuk, és akkor eszembe jutott a Szolnoki WC kirándulásom.
Csak nem ott szedtem fel valamit?Végre egy vakarozási roham után körmöm allatt megláttam a kis lapost.Ronda egy féreg. Majd tizenöt év aktiv életem allatt nem kaptam semmiféle nyavaját és ott azon a rohadt vidéki vasutállomáson egy ilyen ronda állat sereget szedtem össze.
És átadtam kedvesemnek is.
Szégyenemben majd elsülyedtem. De nem volt mit tenni szinte rohantam az éjszakai patikába a Körutra.
Szégyenlössen kértem a fiatal patikus lánytol valami laposirtót.
Láttam nevető arcán amikor eltünt a magas polcok közt hogy élvezte szégyenem.
Egy jo nagy üveg folyadékkal tért vissza miután bevallottam hogy két személy is ugyan abba a betegségbe szenved és használati utasitásnak mondta hogy a szőrös részeket naponta többször dörzsöljuk át egymásnak erössen ahogy szoktuk. Azt már kacarászva mondta.
Erre már én is nevetve kértem ha van ideje megmutathatná pontossan hogy is kell mert ebbe még nincs elég tapasztalatom. A végén Ő szégyelte el magát.
Már nyugodtabb voltam mert találtam ellenszert a bajunkra. Nem csoda mert az első használat után ugy éreztük nekünk kell menekülni a büvös de rettentö büdös orvosság elöl.
Nem csak a lakás az egész ház tele volt a rovarirtó szagával.Gondolom a szomsédaim azt hitték hogy megint a társbérlönk, bolond Lenke hozzánk átsétáló poloskáit irtom mint másfél évvel elötte amikor a plafonrol alvás közben egy egész hadsereg a nyakamba vetette magát.

Egész hét végén nem mertünk kimozdulni a lakásbol de szerencsére egyik nap hugom készitett ételt. Másnapra már nem volt vakarozás.
Azota mindig megnézem hogy tiszta legyen az illemhely ahova néha muszálybol be kell térni.

A Bukaresti pályaudvaron nem tudtam megérteni miért kellet csésze nélkul oly kényelmetlen gugolo helyzetbe végezni el a szükségletet, mert ott láttam elöször ilyet de ez után az eset után már nem csodálkozok semmin.

Gyönyörű tavaszi reggel motoroztam ki Wekerlére felvenni Barbarát. Az erös dupla után jokedvüen vettük célunknak Horányi nyaralom első látogatását az évben.
Ugyan az elözö hétvégére beterveztük de bizonyos vakarozás miatt programunk ugy változott hogy a Május elsejei wikkend lett a szezon nyitó. Most használtam elöször a tavaji Romániai illetve csak Erdély kapujáig a Királyhágóig használt utánfutót. Amit végül is meg kellett heggesztetnem, erösiteni mert elég gyenge váza eltört. Nagyváradtol hazáig vezetö ut felétöl már egy teherauto szállitmányaként került haza.
Szerettem ezt az utánfutót mert gond nélkül tudtunk utazni a motoron, hisz nem csak a mi holmink de hugomék és Édesanyámék két napi élelmiszere,öltözéke is elfért benne nem kellet nekik cipelni a vonaton,kompon és két kilométert gyalog.
Körbe mentünk a Szentendrei uton Tahitotfalui hidon át a szigetre mert nem szerettem a kompnál a várakozást.Föleg két napos ünnep allatt a városbol kiáramló autok hosszú sora várakozott az átkelő helynél. Az ut Totfalu és Sziget monostor közt még elég jo de utána a homok buckákon keresztül már csak a szekerek vályta homokon ki kicsuszkált az utánfutó.
Romantikus az akácerdei ut. Gyalog de sokszor megjártam mikor kint éltünk gyermekkorunkban. Minden este frissen fejt tejért mentünk be a faluba. Baloghékhoz.
Mariska néninek az udvarába két nagy eperfa volt .Az egyik fehér a másik lila, gyümölcse szép nagyszemű édes.Föleg a fehéret szerettem mert nem szinezte össze számat és csupasz hasam. De amikor a lilát ettük mindig ugy néztünk ki mint a kis malacok.
Azota se ettem olyat, itt Amerikába talán nincs, Magyar országon se elterjedt inkább a disznókat hizlalják vele mint a gyerekeket,és persze vidéken pálinkát föznek belöle.

A Szentendrei szigetnek de az egész Duna kanyarnak levegöje tiszta, pilisi hegyek és Nográdi dombok illatos frisseségét a Duna nagy viz tömege vonza magához és leheli rá a szigetre.
Ezeket a két napos ünnepeket azért szerettem mert hangulata az embereknek akik itt éltek csendes magányba de még akik az örökös hétvégi ingázást választották a természet ezen csodálatos szép részén más volt mint a nyüzsgő világ.
Ma szinte rettegve gondolok arra hogy haza megyek az ősszel és nem találom meg ezt a régi Horányt az én világom.Mert a gát mögötti üdülö sor és a itt ott a szántoföldek ,akácosok közt elhelyezkedett összetákolt törpe menedékek más hangulatu élete után ma szépen gondozott
kertvárost rendezet utcákkal viz és csatorna hálozattal csodálatos épitészeti remekmüvek soraitfogom találni.

Mi akik mezitláb futottunk az égetöen forró homokon egész nyáron szandál csak akkor volt lábunkon mikor az akác erdőbe küdtek szüleink lehullot száraz galyakért az ebéd fözéshez ha most vissza térünk egy emlékeinktöl eltérö világot találunk a helyén.

Mi voltunk ott még csak. Barbara kipakolt én a hűtőbe a hideg kerekes kutba engedtem le az ételeket. Az ágynemüket a fák közt kifeszitett kötélre frissiteni kiraktuk és fürdöruhába élveztük
a májusi életadó napsugarat.Lassan kis csoportokban jöttek a wikkendezők.

Barbara friss majdnem meztelen csak kis bikini takarta testének közelsége felkorbácsolta vágyaimat. Csokjaink forróak voltak és vágyakozók. Egy erös takarot vettem kezembe és sétára hivtam őt.Utunk a pár száz méterre lévő kis dombon emelkedő nyárfaerdő tisztásáig vezetett.
Minden oldalrol sürű bozot vette körül a fél szoba nagyságu helyet, legjobb buvóhely szerelmeseknek.A takarot leteritve biztattam őt. Gyere közel hozzám.
Tudom szemérmetlen dolog fényes nap allatt a szerelem hisz az éjszaka a szerelmeseké de
én nem tudtam volna ezt az alkalmat elszalajtani noha neki nem volt szándékába nem is szerette ugy a természetett. Azt a csatát mégis én inditottam lassan lekerültek az amugy se sokat takaró ruha darabok is. A tökéletes tiszta szerelem beteljesülése volt az érzés amit nem lehet szavakba kifejezni.Nyugodt oránkat még a cigaretta füst se zavarta nem is kivántuk csak lustán ölelkezve a déli nap sütésbe idötlenül együt lenni a fontos. Finom bársonyos böre hozzám simult csokjaink játéka értelmet adott minden elvárásomnak. Ime megtaláltam a tökéletes Nő-t
Nem csak a szexuális élet terére gondolok itt. Amikor ezt gondoltam már ismertük egymást mint barátot partnert az élet különöző területein is társak voltunk.
Érdeklődési körünk is egyezett. Müveltsége megnyerö kedvessége mind elváráson felüli.

Mire vissza értünk már ott volt családom Ágika egyböl kisajátitotta magának Barbarát.
Balázs bácsi szivébe is belopta magát az ösz folyamán Édesanyám is kedvelte öt.
enyi idö után családtagnak számitott.

Nem minden család élete ilyen béke szerető aránylag vállás mentes. Ép az Ővé sem mondhato annak.Nem lehet csak a Második Világháborút és annak szennyét vagy a Magyar népre hozott következményeit hibáztatni azért hogy családok életét tették tönkre.
Az igaz hogy nem volt olyan csalad ahol a szegény anyák legalább egy gyermeküket ne siratták volna év tizedekig abban a hitben élve hogy majd csak elő kerül gyermekük vagy esetleg férjük a távoli orosz szteppék vagy a Volga menti mocsarak Donyeci szénbányák mélyéröl.
De reményeik hiába valoak voltak .Mert a Don kanyarban elvérzett 600 ezer és a Szibériába, Volonyezsi mocsarakba és egyébb harcokban elesettek nem tudtak visszatérni.
Ugy Nagy bátyám, Edesanyám testvére Nagyanyám fia vagy Barbara Nagybátya nagymamájának fia akit családja apro gyermeke is várt soha nem tértek vissza de még fiatal 16 éves nagybátyja akit az oroszok a fodrász üzlet minden vendégével és alkalmazottjával együtt összeszedtek és elvittek csak a véletlenek szerencséjének köszönhette hogy maláriássan is, legyengülve de három év munka tábor pusztito betegségei után visszatért. Édes apja honvédségi teljesitménye hogy töbször Hun katonát játszott is majdnem az életébe került. Logásért akkor a háboru végén is golyó járt.
De Barbara igy se élvezhette sokáig a szülői szeretetet mert vállással, ideg
összeroppanással végzödött, neki fiatalon 8 évessen kellett szenvedő alanyként megismerni a gyümölcseit.

Akit a háború szele nam érintett azt a diktatura embertelen spicli rendszere és a sztahanovista mozgalom megeröltető hajszája tett lelki nyomorultá.
Ezekben a családokban a válás gyakori volt.Mert az emberi létfentartás ösztönszerü.

Szerencsére Nagymamája jo nevelésének és azon okos képességének hogy több akart lenni mint csak egy a sok közül, jo tanuló volt egész életében. Sőt késöbb jo nevelője gyermekeinek.
Látta a családi szertetet nálunk amit kapott ő is viszonzott.

Ezután a hosszú ünep nap után az események villámként cikázva követték egymást.
Barbara férje hajlando lett válni megkötése csak a lakás feléröl való lemondás volt.
Junius elejére tüzték ki a válást.

Május végén egy olyan esemény történt ami egész életünkre kihatással lett.
Miután folytatolagos részekbe beszéltem el eddig is a töténtekett várva esetleges kérdéseiteket vagy gondolataim rendezödését hogy ne kapkodjak témárol témára ezt az eseményt is késöbb irom le.

Folytatása következik.

Batáti szeretettel Géza

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-23 12:44   
8 Rész.Nincs vissza ut.Együt egy Életen keresztül.

Azon a Csütörtöki napon mikor a munkahelyen végeztem kedvenc találkozo helyünk felé indultam .Még volt husz percem ezért beülltem a szokott helyünkre a belvérosi Presszó ablakához ahonnan a távolsági buszok indulását, érkezését figyeltem egy dupla kávé és a fél deci konyak fogyasztása közben. Mikor megjelent Barbara nem hittem a szememnek.
Az elmult három hét ugyan csak megviselte. Elegáns volt mint mindig és jol öltözőtt, vékony
alakja kellemes volt szememnek de szemei álmatlan éjszakáirol árulkodtak.
Mint barátot rövid csokkal üdvözöltem és kávézás közben elmondta hogy miért kellet othagynia a könyvterjesztö szövetkezeti munkahelyét.
A vezetök csalásai a szervezök lopásainak volt abban nagy része hogy ráfogtak olyan dolgokat mint kezdöre amihez semmi köze nem volt ezért inkább önkéntessen kilépett mint harcolt volna az igazáért. A korupcio tombolt a 60-as évek végén az egész országban.
Joval kevesebb pénzért talált máshol munkát.
Barátomék a Kerepesi uti uj lakótelepen laktak.Én Évát elöbb ismertem mint Elemért még amikor a fodrész üzletekbe szállitottam az árut elösször egy öreg Skodával majd egy oldalkocsis BMW-vel Ö volt a fodrászom már öt éve. Elemér a Royal szálloda pincére volt.sok szép ékszert készitettem nekik és barátaiknak. Rövid baráti látogatásaim mindig uj ékszer készités vagy javitás megbeszélésével ért véget. Szerettem és még a mai napig is szeretem össze kötni a kellemest a hasznossal.
Amikor hüvös szobám hangulat világitása sejtelmes félhomályba burkolta Barbara sima börét már nyugottabb volt. Akarta hogy ne csak barátok legyünk de szeretök és szerelmesek is.
A vágyak felszabadulását a kielégitett szerelmet ujra élveztük.
Ez az éjszaka közelebb hozott bennünket szükségszerü állapotot teremtve jövőbeli kapcsolatunk számára is.Szinte elfeledtük az elmult honap bünös kilengését ami megzavarta együtt létünk harmoniáját.
Husvét ime két nap rövid távolsága következő találkozásig. De nekem még voltak kételyeim.
És ott volt Irén az ö játékos kacérkodó élő vonzó valoságával. Bár már rászben gyözött bennem
hova tartozásom jozan gondolata, nem tudtam választani.
Mai ésszel szinte nehéz felfogni milyen ördög voltam.
Ott volt egy érett értelmes aszony oda adó szerelmével a másik oldalon egy bakfis 19 éves
kacérkodo de egyáltalán nem monhato odaadónak, igaz négy éve tartó szinte reménytelen eset.
És nekem nagyon rövid idön belül választanom kellett.
Szinte az örület határán voltam szombat délután mikor Irén hivott egy sétára.
Lehet ilyen körülmények között normálissan gondolkodni?
Persze pincsi ha porázon vezetik megy a gazdi után.
Hosszú sétánk a Városliget sétányain képzeletem ujra felkorbácsolta. de a Csütörtök éjszaka nem volt hiába.
A közmondás szerint az éhes diszno makkal álmodik, én nem voltam oly nagyon éhes és a pocsolyába kivánkozó disznó se. Sőt strici soha nem voltam igy részben ellent álltam képzeletem játékos kilengéseinek.
Igaz csokoloztunk de probáltam igaz érzéseit kihozni Irénnek beszélgetésünk közben.
és fáraszto heti munkára hivatkozva másnapra tettem a végső kérdés feltevését.
Jol aludtam azon éjszakán.
Vasárnap délelött ott voltam megint a második emeleteten.Irén megint makacs cica volt.
Nem hitte vagy csak nem tudta elhinni hogy ez a nap az amikor én meg akarok bizonyosodni ugy a magam mint az ő érzéseiröl is irányomban. Kissé eljátszadozott komolyan feltett kérdésemmel. Hogy kapcsolatunk végső és minent kielégitő választ kiván nem volt képes felfogni és Én bucsú csokom adva ott hagytam.

Akkor már tudtam hogy soha nem lesz alkalma se játszadozni érzéseimmel mert mindig máshoz fogok tartozni. Öt év sok idö elpazarolni értelmetlenül valakire, aki női hiuságát ápolja
imádoja iránt idő közönként engedékeny viselkedésével de odaadása akkor sem az igazi.

Őszinte érzelemmel és tiszta lappal mentem ki Wekerlére, szerelmem Barbara irányába
igazán gátlástalan volt. Ahogy a eső után mindig fényessebben ragyog a nap.
Mint a MON forum téma Csiki tárulkozzon ki oldalán mondanám most,
Kész voltam a kitárulkozásra. Kicsit késtem a finom ebédröl amit Barbara nagymamája készitett
de azért bocsánat kérésem után jol laktam. estig beszélgettünk megint vele, miközben észre vettem hogy ő tűkön ülve várja hogy a rég ota ismert témák mikor fejezödnek be.
És mikor gondoltam hogy illő lenne nékem elköszönni akkor láttam hogy Barbara is felöltözve utra készen áll nagyanyja teljes megrökönyödésére.
Hova mész? kérdésre gyors és pontos választ adott Gézához.
Ha láttátok volna szegény nagymama arcán a meglepetést?
Ő szentül megvolt gyözödve hogy az elmult kilenc honap allatt amikor kis unokája nálam töltöte éjszakáit, akkor volt férjénél aludta szövetkezeti lakásában szép nyugodt álmait.
Ilyen hiszékeny nagymama volt De megbocsátható hisz Szegeden a Zárdában apácák nevelték.
82 évessen is azt hitte hogy a golya hozza a kisbabát.csak azt nem tudta senki megfejteni hogy lehetett három fiu gyermeke?
Szegény elpirult nagyon miközben mi viharszerűen eltüntünk szeme elöl.

Ugyan e történet olvasói ne lepödjetek meg hiszen veletek is elő fordulhatott életetekbe legalább egyszer ha nem többször hogy vágyak erös feltörése alkalmával ész nélkül vetettétek magatokat a beteljesülés boldog örömébe.
Akkor az történt hogy elmult a hétfö is és mi észre se vettük.Csak egy rövid vacsora a Capriban, majd kedden este egy Fatányéros kedvenc helyünkön a Kulacsban, ahova Solti Károly remek
hangja és kedvenc jo izű ételek illata csábitott minket havonként többször is.
Határozottan soha nem szerettem a trágár beszédet és itt is most is ellene vagyok de azt muszály leirnom ide amit akkor kérdeztem és kérdésemre egy idöben mindketten megadtuk a választ is. Majd kipontozva irom hogy ne legyen feltünő. A kellemes szellős tavaszi éjszakában
az elpusztitott fatányéros és a Debröi Hárslevelű utáni zenés jo hangulatban sétáltunk haza felé. Ép az Izabella térnél az akkori Nemzeti Szinháznál kérdeztem Barbarát. Tudod mit csináltunk mi két nap két éjszaka? A válasz egy értelmü volt ,mind ketten egy idöbe, elb...tuk az időt.

Közben azért Megbeszéltünk egyet mást is. Többek közt elmondtam Neki több éve gondolataimat foglakoztató tervem is. Hogy én el fogom hagyni szép szülö hazám még az idén
mert nem látok szakmai jövőmre elöre halladást,viszont a sok fusizás miatt elöre halladott tervem mihamarabb véghez vinni azt mert már kétszer voltam rendőri kivizsgálás allatt sőt egyszer gyanusitottként a biróságon is, szerencsére felmentve.
Az egész CéCo csak a Kakas miatt volt.
No nehogy félre érsétek. nem a Kakas kukorékolt hanem aki eladta.
És nem volt az egy élő Kakas ugy hogy nem is tudott volna kukorékolni.
De a volt kolegám az bizony annál jobban tudott az elözetes cellájába.
Sőt négy Kakasrol kukorékolt,ami ugyan igaz volt mert tényleg annyit vettem, de ha én azt mondom hogy csak egy volt amit vettem az csak szabály sértés pénz birsággal járt mig négy ilyen szép nehéz Kakas már hat honap Sittel és a piusz se mindegy ám. Teljes tagadás se lett volna jo érdekem ott a Konti utcába miután tanuként hivtak be és ott mint gyanusitottat halgattak ki,mert tul gyorsan járt ott a kesztyüs kéz és nem voltam biztos benne hogy nincs e ott a másik kolegám aki szintén Zenész volt az ügyben.Szerencsémre nem járt arra valamiért Ő volt aki kimaradt a Bulibol. Lehet Ő neki falazott az én énekes madaram.A szembesitéskor
sajnáltam szegény fiut mert eléggé le volt törve
Ő négy Kakasrol beszélt,én meg egyröl a rendör nekem hitte el mert még nem voltam bűnöző mig ő már másodszor ült. Én csak Csikágoi gyerek voltam a VII kerületböl.
nem fokozom azok kiváncsiságát kik nem tudják Mi is az a Kakas
Az bizony a husz francos Szép arany Napoleon
Azokért kellett kifizetnem egy honapi kresetem.
Ezek után megérthetitek hogy el akartam hagyni szép szülő hazám. Mert ha valami disznoságot csináltam volna de a barátaimnak készitettem jutányos áron ékszert után nyomott Kakasokbol.
Azok voltak a bünösök akik után nyomtatták a Pénzverdébe,de azokat nem büntette senki.

Azt is mondtam Barbarának hogy miatta vagyok még otthon ami részben igaz is volt.
Ő megértett.Akkor Ő is mondott pár ujdonságot nekem Amit én is megértettem.
A volt fönöke a szövetkezeti válalkozásnál Őt szerette volna de miután ellen állt megtette bünbaknak.A kérését volt férje két zsarolással hajlando csak teljesiteni.
Elválik ha nem kéri a lakás felét és két három hetente még ha velem is van feljár hozzá is.
Ebböl azt vettem ki hogy szeret és nem akar elveszteni ha a három éjszakát nem is veszük figyelembe mint a szeretet jegyét?
A Mi életünkröl volt szo. A Mi szerelmünk volt veszélyben.
Pénz ügyi zavarokon tudok segiteni, volt Férjét cafattá verem kéthetente vagy belerugok a micsodájába hogy a JoJo helyet Jujút mond egy életre de csak ha kijelentük egymásnak hogy az öszinteség addig tart közöttünk mig együt vagyunk és közben nincs más, nem takarunk semmit egymás elött mert ha igen jobb ha el se kezdjük. Hogy kinek mi a multja az nem érdekes mert nekünk a jövő számit nem a mult.

Ne hogy azt higye valaki hogy ez a fogadalom bármi másra is érthetö volt mint egy szerelmes nő és ferfi közötti ésszerü viszony tartása a közel jövőben. Hiszen házasságra nem is gondoltunk akkor még,Csak az volt hogy mig én veled te énvelem.
És hogy Meddig tartott ez az állapot?
Elárulom legközelebb.

Folytatása következik.
Baráti szeretettel Géza.

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-22 11:12   
Kedves Géza!
Nagy érdeklödéssel olvasom soraidat. Le a kalappal, hogy ilyen öszintén leirod érzéseidet és föleg, hogy sok emberrel ezt meg is osztod!
Kiváncsian várom a folytatást!
Mesi

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-22 02:48   
7 Rész.Visz a vonat. De hova?

Ugy éreztem mindent szabad hisz nem tartozok ujra senkinek elszámolni az időmmel.
Péntek este amikor a Keletiböl kifutott a vonat Nagyvárad felé kiváncsisággal egybekötödő kalandra kész gondolatok kiszoritották elmémböl az elmult nyolc honap minden boldog percét.
Mielött Barbarát megismertem már négy éve leveleztem egy fiatal elvált aszonyal.
Margitán élt 6 éves kislányával. Már 67-ben majdnem megismerkedtünk de egy tévedés miatt nem találkoztunk mikor ő Pesten járt.
68 nyarán én voltam ugyan egy Románia, Bulgária, Jugoszlávia köruton amit barátommal motoron akartunk megtenni de a sors kiszámithatatlansága következtében Királyhágo elött lerobbant motorom.
Tönkre ment a sebességváltó.
Szerencsénkre párszáz méterre épitették a szállodát és ott dolgozott egy Magyar két fiával
Ök meghivtak a házukba Nagyváradra.Négy Napig vendégei voltunk Szakál Gábornak és családjának de sajnos alkatrészt a Pannoniámhoz ott nem lehetett kapni ezért vonattal folytattuk utunkat a Fekete tenger partjára. Ez egy másik történet lehet majd egyszer leirom.
Azon a Márciusi péntek éjszakán a vonat éppen Gáborék felé vitt engem kik mint jo barátot fogadtak megint.Elhalmoztak szeretetükkel sőt a fiatal Gábor barátom és öcse szombat délután
el vittek Margitára is öreg Dácia Jeepükkel.
Fiatalon talán még élvezni is lehetett az öreg Dácia nyögéseit és a rosz ut buckáit és a tél által létre jött oriási lyukak agyrázó csapásait.Másfél óra allatt tettük meg ezt a nyolcvan kilométeres kéj utazást.
Végre ott álltam Margo háza elött. Barátságossan fogadott. Kisleánya tényleg egy tündéri szép gyerek volt. Kicsit csalodtam viszont a mamába. Nem mintha csunya lett volna, mert fényképen se volt az De a természete és viselkedése rövid idő után szinte elviselhetetlen.
Nem is azért mert sánta volt, amiröl leveleibe nem tudositot de talán ennek hatására majd hogy nem kihivóan arogáns és piszkálodó természetű.
Ugy hogy két ora beszélgetés után elbucsuztam.
Inkább barátaimmal töltöm el az időt mint egy mindent félreértő nővel.
Visza indultunk és Nagyváraddal ismerkedve tökéletes volt a szombat és vasárnap.
Azért minden rosszban van valami jo is. Mert Gáborék egész családja iránt még most is 35 év után is csak örök hálát és szeretetet érzek. Sajnos Barátságunk levélváltásunk röviddel külföldre távozásunk után megszakadt de irányukban érzett szeretetem most is hosszú idő után is fent maradt.Való szinű fel fogom keresni őket ha haza megyek látogatóba.
Vasárnap késő éjszaka értem haza.
Ezt a régen tervezett és rosszul sikerül találkozást Margóval örültem hogy letudtam.
Viszont Nagyvárad immáron harmadszori látogatása szép emlék és barátaim Szakál Gáborék
emléke ma is jo érzésel társul emlékeim könyvébe lapozva.

Most egy másik lapra vezetet az idők vonata.
A Szerelem vonata ez. Mint már emlitettem az elöző részben
Nem kellett messze utaznom csak bérházunk második emeletére.
Irénke ott lakott.Ez a visszatérő Szerelem már öt éve tartot.
Néha mellék vágányra tért aztán ujra eröre kapva felgyorsult iramban száguldott uj célok felé.
Én már huszonnégy éves voltam mikor oda költöztek. Irén tizenöt.
Fejlett, kislányos, bájós de föleg bolonditóan kacér volt.Édes anyja viszont nagyon szabadszájú
immár ősz hajú aszony nem bánta hogy én udvarolok lányának.
Ezért mi napközben sokat együtt voltunk söt késő este is nyitva volt számunkra a szoba, konyhás lakás.Udvarlásom forró hangulatát tiz éves kis öcse társasága zavarta állandoan mert bár hova is mentünk Ő mindig jelen volt.
Város ligeti sétáinkon, a Vidám Parkbban,Állat kertben mint egy kabala gyereket cipeltük magunkkal.
De annyira megszoktam ezt a kis kolompot hogy már nem is zavart.Moziba sokat voltunk de a sötét eltakarta ugy is szerelmi játékaink titkait, amihez anyagilag is hozzá segitettem.Csokoládé málna szőrp és egyébb finomságok vásárlását rábizva sok hasznos időt nyertem éles szemű kis barátom távoltartásával
Pedig lopott csokjainkrol is állandoan beszámolt szüleinek.
Irén szeszélyes kacérsága viszont soha nem érzett érzelmet hozzott, váltott ki bennem.
Estéken keresztül folytatott szerelmi jatékok amiket mi a konyhába játszottunk miközben szülei és testvére a szobába TV-t néztek néha bolondul felkorbácsolták vágyaimat.
Ott voltam és vártam mig megfürdött és rövid elöl gombolodo pongyolájába belépett a konyhába. Kacérságára jellemző volt hogy idönként nem csak csokjait élvezhettem de kigombolkozva mutatta gyönyörű fiatal testét is, körte melleit csokokkal árasztottam el.
Vágyakoztunk egymásra de nem történt meg ott és akkor hiszen a szoba ajtaját bár mikor ránk nyithatta volna valaki.
Mikor már Ő is benne volt a beteljesülő álomkép valosággá válásába fél év mulva adodott alkalom,mikor hugom a korházban volt ahol unoka hugom született.
Lakásunk szabad volt. Mi meglátogattuk öket majd vágyainktol hajtva siettünk lakásomra.
Hosszú kacér szerelmi elöjáték után mikor már kellő képpen forró volt a szoba már benne voltunk álmaink megvalósulásának, erkölcsi határának átlépése perceken mullott mikor nyilt az elöszoba ajtó.Edes anyám és nagyanyám jöttek.Mi őssze ölelkezve csokoloztunk. Sietve gombolta be ruháját Irén és szinte futva a szégyentöl, megzavarva a szerelmet beteljesülése
ellött elmenekültünk.
Az esetet követő héten valamin összevesztünk és eltünt egy időre szerelmem.
Érdekes a női logika. Valahogy nehéz megérteni. Lehet hogy csak nekem nehéz,de nem tudom megérteni azt miért kell azt gondolni hogy az első férfi aki elveszi a szüzességet az az igazi.
Irén elrontotta évekre az életét avval hogy egy sricinek adta oda féltve örzőt kincsét.
Két honapig tartó házassága után gyerekét elvétette, de ezt is illegális uton.ami életének jo részére kihatással volt.
Szégyen Vagy más vezette erre ki tudja?
Minden esetre már mint NŐ találkoztam ujra vele és kapcsolatunk ismét ha bár rövid időre. mondhatnám egy éjszakára forró ölelésbe beteljesedett.Születés napi ajándéknak
nagyszerű volt de szerelmi kapcsolatnak kevés.
Majd Barbarával eltöltöt nyolc honap után Én ujra ugy éreztem közel vagyunk egymáshoz,
azért is mert ha néha találkoztunk öt a fene ette hogy kedvességével vissza csaljon magához.
És most itt volt a kivánkozó alkalom.
De nem tudni miért ö még azt az egy éjszakát is tagadta mintha nem is történt volna semmi köztünk.
Pedig az akkori alkalmat kihasználva talán másként alakult volna minden ami történt.
Én nem bánom most hogy vissza gondolok habár fiatal és jo formáju leány(aszony )volt de nem valószinű hogy kapcsolatunk egy életre sikeres lett volna. Sokat változott, idegileg kezdett anyjára hasonlitani akin egy bizonyos örűlet vonalai jelentkeztek.
Szoval ott álltam keresve a kibontakozást. Barbara már két hete nem jelentkezett. Én megigértem Barátom feleségének hogy vasánap lemegyek velük Szolnokra.
Irén nem adott megfelelő biztatást, ezért én kapkodás szerüen ugráltam keresve egy biztos pontot.
Szolnokon a vasutállomáson hirtelen jött gyomorrontás miatt a WCre kellett mennem.
Ilyen piszkos helyen még életemben nem voltam. Cső repedés kismiska ahoz az emberi ürülékkel és egész papirgyámenyiségű külömböző szeméthez viszonyitva amit ott láttam.
És a szag, tisztább disznó ólat láttam ennél a nagy mellékhelységnél.
De a szükség törvényt bont alapon kénytelen voltam hosszabb ideig ott tartozkodni.
Ezután busszal mentünk a kis közeli faluba ahol hosszu ideig kerestük a barátnőjét Jutkának és délutánra tudtuk meg hogy ő Szolnokra ment egy barátjához.
Ezután már kedvem se volt tovább maradni és siettettem barátomékat is a haza térésre.
Ennyi minden rosz tapasztalatot amit én három hét allatt összeszedtem, nem kivánom ellenségemnek sem. Legalább is azt hittem.
Gondolataim ujra Barbara köré kényszeritettem hisz ő jo volt, vele megvolt a békés hangulat a kellemes vacsorák utáni boldog szerelem is. Mit akarhat az ember kujtorogni a szekér után ami ugyse veszi fel?
Hétfőn reggel telefonáltam a munka helyére.
Már nem dolgozik itt, volt a válasz.
Két lehetöség közül választhattam, vagy megszegem az általam javasolt három hetes kitartás,távollét egyezményünket vagy felhivom nagybátya telefonszámát és valamilyen okot találok hogy elöbb találkozzunk.Szerencsés ficko lévén Szerda reggel ő hivót engem .
Bünbánóan randevut kért. Aznap nem mert el kellett vinnem valami munkát de csütörtökön munka után találkozunk mondtam
Bár meg vagyok hivva pincér barátomhoz Zuglóba de majd rövidre fogjuk és jöhet velem mert ismeri ö is öket már volt velem náluk.
Ugy éreztem hangjába a megkönyebülést hogy én még ezek után a baklövések után is szivesen látom őt.
Én is jol éreztem magam mert nem kellett kifogásokat keresnem a korábbi találkára.
Hisz hiuságom nehezen viselte volna a kezdeményező szerepet.

Folytatása következik
Baráti szeretettel Géza.

hedi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-14 03:10   
Nagyon szepen irsz!

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-14 00:03   
6 Rész Öszinteség.

Kiváncsiak vagytok válaszomra?
Igen. Én is tudtam Hogy Mindkettönknek öszintén Szint kell vallanunk.
És nem majd:
Ezt nem lehet huzni mint a rétes tésztát.
Félre tettem minden férfiui hiuságom szerda estére. Kimotoroztam e kora tavaszi estén Wekerlére.
Nagyival beszélgettem mert még nem volt otthon Barbara.
Vártam . Megtudtam hogy csak vasárnap volt otthon és nagymamája is aggodik.
Végre este tizkor megjelent.elég lehangolo formában volt, mint aki négy napot nem alszik.
Hogy mit várt azt mutatta durcás képe tudni véltem hogy talál okot a szakitásra.
Bementünk szobájába En csendes hangon kijelentettem ha van még irányomban jo érzés benne akkor csak anyit mondjon miért tette azt amit tett a hét végén. Makacssága megbáno sirássá formálodott, szinte bántam hogy ott vagyok.
Mi jogon avatkozok életébe?
Ami közötünk volt az elmult honapokban csak önámitás volt, szorakozás "mert ráértünk" mindketten.
Vagy talán az az érzés amit eddig mind ketten éreztünk csak átmenet a valoság és csaloka álmok között?
Nem kérdeztem hol járt az elmult napokban, nem is volt rá jogom.
Én se voltam angyal soha életemben, igértem fűt-fát célom elérésének érdekében.
Végre elöjöttek a problémák.
Rövid négy honap allatt tizen két ezer forint tartozást szerzett.kérdeztem miért nem mondta már rég?
Nem merte. nehogy azt higyem a pénzemre utazik. Péntek-szombat hétfö-kedd következményeit hajlando magára válalni még ha megszakitom vele a kapcsolatot se bánja. Mi bünt követtél el ? Megcsaltalak. Higyétek el fájtak szavai
De mi jogom van megváldolni hütlenséggel egy aszonyt akinekl nem tettem hüség eskűt soha én se.
Nem én voltam az első és talán nem én leszek az utoso férfi se életében.(Ebben tévedtem bevallom de akkor még nem tudhattam)
Igen erössen dolgozott benne is a csak azértis, talán még erössebben mint bennem.
És akkor ott egész éjel mint barátnak elmondta mindazt ami fájt amit senkinek nem mondhatott el a megszégyenités meg kövezés
estleges megaláztatás következménye nélkül. Elmondta a péntek -szombat kicsit ittas hangulatu félre lépését egyik kolegájával
majd hétfö-keddi férjével töltött éjszakáit is.
Én mint barát halgattam de párszol közel voltam a ponthoz hogy menekülök.
De a végén meg értettem hogy inkább én vagyok a bünös mint ő ha az én könnyelmű viselkedésem miatt öt a hideg vizben hagyom tetteiért.Akkor és ott nem mondtam el neki az én gaz tetteimet sem.
Mert nekem is volt jo pár. Az egyik hogy ott volt zsebemben a személyimben a Romániába szolo engedély.
Ezt azért kértem mert öt éve leveleztem egy lánnyal és feltétlenul akartam találkozni vele miután pont kedden kaptam a levelet
hogy látogassam meg.
Másik hogy egy barátom felesége be akart mutatni egy barátnöjének ,én ezt huztam régota mielött Barbarát megismertem
de megigértem hogy megyek velük a Szolnok melleti faluba vasárnap és még valami amiröl majd késöbb bövebben.beszélek.
Szoval csalódás esetére fel voltam fegyverkezve,amit az utobbi honapban éreztem az is bekövetkezett de szerettem volna ha érzéseimmel kicsit jobban tisztába jövök.
Hogy nem a sex volt az ami minket összehozott azt tudtam.Mi más lehet? Mi a szerelem?
Ez egy olyan meghatározhatatlan valami hogy bár kétszer is voltam szerelmes mielött Barbarát megismertem mindig másképpen éltem át. Mert a reménytelen Szerelmem is volt némi remény keltö amit tizenhat évessen éreztem a tizennégy éves kislány Toth Mari iránt amikor az elsö csokot kaptam és eltartott három évig mire végképp lemondtam ábrándomrol.
És lehet minden másként történik ha a jolsikerult Luis Amstrong koncert után nem hagyom magára a félelemmel a sötét kapu ajban két orát áldogálni mig végre a házmester kinyitotta neki a kaput.Egy hosszu bucsu csok után elszaladtam Oh igen ez a Plátoi szerelem átka hogy remegtem ha rám emelte kék szemeit.

Nem ez kötött minket össze Barbarával hanem a megértés az értelem hogy kerestük egymás társaságát és ha hibát vétettünk is néha megbocsájtottuk egymásnak annélkül hogy késsöbb értelmetlenül rákiabáltuk volna egymásra a hibákat.
Ez történt ezen a éjszakán .Megbeszéltük hogy miután érzéseinkkel nem vagyunk tisztába három hétig nem találkozunk
addig nem teszünk olyat ami estleg bántolag hat a másiknak, vagy ha teszünk is megmondjuk hogy ne legyen több félreértés.
Egy biztos volt hogy barátok voltunk. Csak barátok.
Reggel volt már A forro kávé után Ő a busszal én motorommal mentem dolgozni.olyan hideg volt majd lefagytam rola.

Folytatás következik.
Baráti szeretettel Géza

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-13 03:52   

5.Rész Halványulo csillag fények.

Érdekes kirándulást tetünk oktoberben. Feltétlenül irok rola mert nem volt mindennapi esemény.
Felhivtam egyik uj barátom telefonon és meghivott minket egy rövid auto utra.
Nysa microbusza mikor megállt házunk elött már majdnem tele volt utasokkal.
Szám szerűen négyen voltak. Mi is beültünk. Barbara volt a közép pontban,mindenki vele ismerkedett.
Barátom ,felesége és két "gyermekük".A "leány"egy gyönyörű két éves szépség egyböl befurakodott az ölébe .szinte kisajátitotta magának mig a "fiu" kezét lábát nyalta. Világos öszi kabátja rövid idő allatt csupa kutyaszőr lett. Mert ezek a "gyerekek"két fajtiszta négylábú, a kényeskedő fehér szörű Afgán Agár és a erössen nyálazó Boxer bizony nem sajnálták szeretetük eredményét hullajtani a kiszemelt áldozatra.Csak ugy vaktába Kecskemétet választottuk célnak.
Bizony szük volt a hely a buszban mert négy lábú "barátaink" állando mozgásba voltak.
Két primadonna egy ilyen kis helyen? Örültünk mikor vágre kiszáltunk ebböl a kényszer dobozbol hogy kissé meg lazitsuk zsibbadó tagjainkat.
Még évekkel késsőbb is nevetve hoztuk vissza ezt az emléket mikor Buik stationwagen-ünkel három gyermekünk és két kutyánk társaságában kedvenc camping helyünk felé robogtunk.
Nem tudom hogy ki ismeri közelebbröl az Afgán Agárt de ha kényeskedő vagy könyen sértödő emberrel találkozok véletlenül, nekem ez az ut jut eszembe, kész cirkusz volt.
Egy presszóban elfogyasztott kávé után kissé nyugodtabb hangulatban visszafelé már kellemessebb volt az utunk mert két kutya barátunkat a hosszabb séta kissé elfárasztotta.
Érdekes az élet.Gyermek koromban a napok mullása néha csiga lassú volt. Néha a tanulás vagy játék orája szinte egy élet kereteit kibövitő lassúsággal multak.Ma vissza nézve a honvédségnél eltöltött két + évem is örökké valónak tünt.
De ha mi kergetjük az időt gyorsabban rohan ,szinte észre se vesszük már is tul vagyunk rajta.
Ez igy volt 69-ben. Napok, hetek sebessen rohantak.
Barátom eskuvőjére készültünk. November második hetében szombaton volt, soha nem hittem hogy Ő egyáltalán meg fog nösűlni.
Könnyen kezelte a lányokat nem volt rajongo tipus.
De Panni esetében minden elvét félretéve megtalálta amit keresett és rövid gondolkodás után a házasságot választotta.
Mi Barbarával még csak a szerelem örömeinek soha el nem mulló mámorát és két egyén gondolat menetének egybe hangolásán
fáradoztunk nem kis sikerrel, mikor barátom az oltár elött örök hüséget esküdött feleségével.
Temészetessen én voltam a tanúja.Nem volt nagy esküvő de őssze hozta az amugy széteső félben levő családját kis időre.
A Damjanich urcában levő kisvendéglőben öreg zongorista barátom elég sok jo számot énekelt nekünk.
Egy kis kellemetlen eseménytöl eltekintve jol éreztük magunkat.
Barátom nővére és tiz évvel fiatalabb harmadik férje csunyán össze vesztek, agymás felmenö és leágazo rokonainak minden porcikájat emlegették.De eltünésük után még sokáig szorakoztunk.
Talán akkor fordult meg fejemben hogy a jo példát követni kellene hisz már elmultam huszon nyolc éves.
De ki is vertem gyorsan. hisz Fiatal és szabad voltam.
Bár Barbara is ugy állt hozzá hogy kettönk között "mert ráértünk" jo de kötettlen kapcsolat volt amit nem zavart senki meg.
Férje akivel egy évet élt eléggé rosz házasságban egy tizenkét évvel időssebb szolnoki strici aki uton utfélen a roszlányokat hajszolta nem kivánt válni töle mert félt hogy követeni meri a szövetkezeti lakásnak a felit aminek az elölegét házasságuk éve allatt tették le. Barbara fizetéséböl éltek és Sándor fizetése ment a szövetkezeti lakásra.
Közben fűvel fával megcsalta.
Házasságuk és fisfiuk születése rövidessen állando veszekedéssé söt verekedéssé fajult. Gyermekének korai halála végképpen
bezárta a további együtt élés lehetöségét. Egy ilyen állapot hosszu idöre elveszi egy aszony kedvét esetleges ujjabb kötőtt kapcsolatba ugrástol.
Sőt eléggé alláásta egésségét is. Hiszen mikor megismertem is betegállományban volt,csak a következő héten ment dolgozni.

Karácsony után Barbara uj munkahelyen kezdett dolgozni.Egy könyv terjesztő szövetkezeti társaságnál.
Hetente két-három napra vidékre járt. előadásokat tartott és könyvek terjesztésében eladásában is jo munkát végzett.
Persze ez nem tett jot a mi kapcsolatunknak.
Kezdtek elmaradni a napi -kétnapi randevúk.
Februárban már volt olyan hét mikor nem találkoztunk.Ebben nem mindig csak a rosszul beállitott munka rend volt a ludas
Igen a Lányok jol gondolják.Anyagi problémák is közre játszottak.
Ha az érték egyen sulyát elveszti valaki, még ha szép lassan is adósságba keveri magát könnyen kicsuszik a biztos talaj a talpa allol.
Ismeretségünk kezdetétöl Barbara ugy akart egyenlö partnerként élni velem hogy kiadásainkat felesbe fizettük.
Én bele mentem ebbe a játékba a kedvéért.
Bár nem esett volna nehezemre állni az egészet.
Hiszen elég szépen kerestem. Legalább annyit mint egy orvos. Mert nem gyöztem késziteni barátaim megrendelését. Fodrászok, pincérek,szinészek, zenészek voltak a barátaim.
Barbara nem tudta felesben állni a vacsoráink szinházi estéink és egyébb költséges szorakozásaink költségeinek felét.Kölcsönöket vett fel.
Ezért is maradt el néhány randevú. De bennem is mint minden emberben aki látja hogy helhősödik az ég de nincs kedve eloszlatni a felhözetet várja a villámokat, megvárja mig a széljárás jobbra fordul, meg volt a makacsság.
Egy szombat este megbeszélt randevúnk végképpen elmaradt.
Olyan Hangulatom volt hogy nyolc honapi szerelem, barátság nem számit ennek a kapcsolatnak nincs már jövője.
Elmentem Mulatni egyedül. Sőt még amit miota Barbarát ismertem nem tettem, be is rugtam.
Részegen még fel is csiptem valakit. Nem volt pár napig lelkifurdalásom se.
A csak azértis dolgozott bennem.
De utána valami hiányzott. A márciusi napsütés?
Az elmult Szerelem?

Ma vissza emlékezve arra az időre az érzéseimre határozott választ tudok adni.

Folytatás következik.
Baráti szeretettel Géza

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-10 18:18   
Hogy lasd mennyire kovetem soraidat, 2 hetes udulesem alatt arra gondoltam, hogy vajon kesz-e mar a 4-ik resz mire haza jovok ? Varjuk nagyon az 5-ik reszt.
Szeretettel Mili

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-30 01:01   
Kedves Géza,
minden sorodat élvezet olvasni és mindig kiváncsian várom a folytatást. Kicsit aggódva is, hogy nem lesz!
Köszönöm, hogy megosztod ezt a sok szép emléket.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-22 08:47   
4 rész.

- Jo Elettarsi kapcsolat alakulása
.

Édes anyámnak pár nap mulva mikor megemlitettem szerelmem iránti érzéseimet és hogy Barbara nem leány hanem külön élő
aszony aki müvelt,okos és tanult fájdalmas volt hallani rajongo szavaimat.(azt hiszem mert elképzelése szerint minden képpen azt szerette volna ha fia egy rendes leányzo mellett éli boldogan életét)Édes anyám egyedül nevelt minket hugomat és engem.
Nyolc ev amit fiatal életéböl Edesapám hallála után csak ránk ,nevelésünkre használt. Féltését megértem.
De azért augusztus elején mikor Horányi vikkend házunkba bemutattam öt családunknak mindenki kedvessen fogadta.
Az ismerkedés fél éjszakán át tarto römi parti jol telt el Barbara jo játékos volt partnerom a nyerésben. Ha az a millio szunyog nem csipte volna félhalottra talán még jobban érezte volna magát.
Ehez tudnotok kell hogy apai ágon minden rokonom ott vett telket és épitett vikkendházat.Ezért olyankor nyáron mindig családaink apraja nagyja Budapest majdnem fél lakossága ott töltötte a hét végét.Ki mororral ki kocsival de legtöbben vonattal és kompon a szentendrei szigetnek ezen szép részére utazott hogy kellemes családi összetartási hagyományunk részvevöi legyenek.
A hatvanas évek végén már a harmadik generácio jatszott a forro homokos Duna parton a nyári vasárnapok meleg napsütésében és motorcsonak zajos hullamzo hüvos vizében.
Lehet hogy közétek a chatre és ide a forumba is nagy családom hiány érzete hozott évekkel ezelött?
Na nem félreérteni gondolataim futtatását mert remekül erzem magam kis 7 tagu csaladom körében is.
Barbara hiányát is elviselem föleg ha beszélek rola.
Igen. Most határozottan ugy érzem hogy elveszitettem egy részét annak a tehetségemnek hogy a világot mint kivül állo szemléljem.
Benne érzem magam a történésben mint akkor mikor ez ténylegessen történt.
Horány.A csend szigete volt számomra.Édes apám vette még 38-ban a 300 négyszögöl homokot.Édes anyám még vett hozzá 100-at hogy könnyebb legyen két gyermekének osztozni rajta.
Kicsit beljebb van nem közvetlen a Duna parton Bár a hajokürtök hangja és a Vasárnapi motorcsonak zaj eljutott fülünkig de a csend volt az uralkodo.
Nem volt csodás csak egyszerü két szoba nagy tornác elöl ahol a nagy szabó asztalnál elfért a család és esö elöl nem kellett a kis szobákba elbujni.
Akácfa gerendái és deszka falai erössek voltak ellenálltak két dunai árviznek is. Mikor Budapestet az árviz veszélyeztette csak áttörték a gátat és a folyo átrohant a sziget akácerdös árterületén méternyi magasságban
kosz csikot hagyva házunk falán.
Gyermek korom nyarai közűl a negyven négyben történtekre emlékszem vissza amikor Budapest külvársában folytak a harcok.
Mi négy évesek unokabátyámmal és három éves hugommal éjszakánként az ablakbol néztük a tüzijátékot,mikor a Dunakeszi vasuti mühely telepet és környékét bombázták.Az éles hangu Sztalin orgonák visitása minden percben távoli robbanások zaja idegessé tett.
E kép de föleg a visitó hang ami még ma is visszatér a háború szó emlékére.
Persze az ott eltöltött nyarak nagy részét nem az hanem a csend jellemezte.Késöbb az 50-es években Édesapám testvéreinek
nyaraloi körülvették ezt a kis lakot és családunk rendszeres találkozo helyévé, hétvégi piheno településsé változott.
Ma már az ötödik generácio pihenöje.
Ide motoroztunk ki és mutattam be szerelmem családom apro és idössebb tagjainak.
Vasárnap délelött mindeki ott volt még Samu nagybátyám is megérkezett az öreg Hudson-éval.(hires volt arrol hogy valamely része mindig eltört a nagy megterheléstöl) Ebéd fölt a nyitot tüzhelyeken és az öreg sparhejteken amik az öreg Pesti bérházak konyhája után ezekben a kis nyaralokban még akkor is jo szolgálatot tettek.
Ebéd után még egy kávéra, egy sőrre és bucsuzásra átugrottunk unoka bátyámhoz azután irány vissza Pestre.
Aki tudja értékelni a természet örömeit a friss Dunai szellöt az a kellemes hétvégét a város rohano hétköznapjai utáni pihenést igy képzeli
el.Legalább is nekem mindig az volt mert gyermek korom ota családom szeretetét és össze tartozását ott találtam.
E pár kirándulás és két három naponkénti találkozások csokjaink, szeretkezésünk után már ismertük egymást gondolatait egyre érdekessebb közeli kapcsolatba hoztak minket.
Persze voltak zavaro érzéseim is, Baráti köröm kikkel mindig is naponta két naponta talalkoztam kedték észre venni életem változását is lassan leszükült. De kit érdekelt?
Hisz boldog voltam. A viszonzot szerelem mámora volt ez.
Legjobb barátom közel volt hozzám mert esküvöjét szerelmével az ösz végére tervezték.
Ugy hogy velük több hét végén kellemes szinházba és táncos szorakozo helyre elmentünk, azért az ivo cimborák hiányát nem éreztem.
Napok,Hetek, Honapok. Simán repult az idő.Majdnem megszokottá vált immár harmonikus együtt létünk. Az természetesé vált hogy munka után találkoztunk és együtt voltunk néha reggelig is.Lakásom nyitva volt számára. Sokszor Barbara vette fel az ovodábol
Hugom négy éves kis leányát Ágikát. A csöp nagyon szerette öt.
Édes anyám is megbékélt a gondolattal hogy Őt jobban megismerte már tudta hogy nem minden válo félben levö fiatal aszony rosz.
Harmadik férjének Ádám bácsinak is nagyon belopta magát szivébe, föleg az után hogy nála rendelte meg az uj csizmáját.
Pedig volt konkurencia a családba.
Barbara Édesanyjának második volt férje is cipész volt.
Az egy érdekes eset hogy Őt már ismertem mielött Barbarával össze hozott a véletlen szerencse.
Palinak kis cipész mühelye a Damjanich és Hernád utca sarkon volt.
Pali többször átsétált naponta a szembelevö kisvendéglöbe pohár sőrrel leöblögetni a sok ocska cipö sarkalás közben torkára üllepedet port.Miután esténként kedvenc zongora virtuoz öreg barátom ott játszott én többször egy héten ott vacsoráztam.
Kellemes hely volt ez a krimóbol átalakitott kisvendélő.
Öreg zongorista barátom minden dalt ismert és alkohol gözös hangja is remekül betöltöte a helységet. Valoszinű azért nem kapott jobb helyen munkát mert tehetsége meg volt és jobb sorsot érdemelt volna mint a kis lebuj.Pali egy este kissé pityokás állapotban meg akart verni engem egy asztalok közötti szováltás alkalmával.Párszor még láttam mikor társbérlönk nagyon bolond leányával a Lenkével beszélgetett mühelyében.Barbara egyik nap bemutatott neki mikor arra sétáltunk, ugy hogy egy novemberi nap mikor
Barbara megfázással otthon maradt a munkábol és én találkoztam a kissé pityokás Palival megint nekem támadt.
Kérdezte hol van a " lányom" mondtam beteg, otthon. erre megint kakaskodon, Te kitekerem a nyakd ha bántani mered öt ,és hagyd békén mert te egy K..vás pali vagy és Ö egy jo leány. Kérdeztem kitöl tudja ,ö mondta hogy Lenkétöl.
en montam az Hülye ö mondta azt tudja.
Erre meghivott a cukrászdába egy konyakra.
Söt Barbarának is vett 3 fél deci édes körte likört és két szelet tortát szeretete jeléül.
Hogy ne is mondjam Barbara egyiket se szerette.

Baráti szeretettel Géza

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-11 09:59   
3
Motoros hetvege.
Friss nyari reggel volt szombaton mikor felebredtem.Az altalam megszokott pentek ejszakai tanccal egybekotott zullesnek is hivhato tintazast se gyakoroltam e het vegen.
Biztos akartam lenni hogy eleg hosszu Pecsi utunkon motorom eros kezzel biztonsagossan
vezetem, nem az alkohol mamoraban mint osznten megvalom par alkalommal mar ellotte tettem.
Volt olyan hogy az atmulatott pentek ejzaka utan szombaton hajnalban Balatonalmadi fele
robogtam olyan sebesseggel amire a 250-es Pannonia kepes volt,hatam mogott a benzintyuk
bobiskolt. De az egy masik tortenet.
Most megakartam mutatni jozan igazi Enem.
Hiszen nem mindennapi motoros tarsat szereztem.Nyolc ora utan a kertes haznal voltam.
Szepek ezek a fa es vakolat burkolasu tegla hazak ott Wekerlen.Kis zoltseges kertjeikel, friss viragaikkal nem az altalam megszokott sotet kapualju zajos VII keruleti berhazak dohos leheletet araszto tarsberleteinek zajat, inkabb Horanyi nyaralom huvos szellos vasarnap reggeli ebredesem erzeset nyujtotta.
Es megjelent a herceg no is.
Nyari motorozasra alkalmas drapp latex nadrag
es rovid barna oz bor kabatja lapos talpu csizmajaban.
Igazi uti ruhaja volt.
En bor dzsekimben es farmeromban csak a mororon bukosisakom takarasa mellett voltam a
kepbe illo.
Elindultunk a balatoni muuton Pannoniam nyelte a merfoldeket halk csendes hangja volt mert kulonleges kipufogot tettem ra.
Az elso pihenonel Pakozdnal ahol elodeink megfutamitottak Jelasicsot tortent egy kis
kellemetlenseamikor berugtam a motort csendes kipufogoja nagy sebbessegel kirepult,
majdnem eltorte Barbara labat,sotet korom foltot teve vilagos latex nadragjara.
ezutan hangja is kellemetlenebb lett motoromnak de azert eleg hamar elertuk a
Siofoki udulot. ott a Gondnoknak egy munkat csinaltam es azt vittem el, azert volt a kerulo ut.
Es ha mar arra jarunk miert ne latogassuk meg legjobban szeretett nagynenemet is Balaton Zamardiba?
Igazan csodalatos a magyar tenger egy gyonyoru napsuteses Juliusi napon.
Feher kifeszitett vitorlak rengetege volt a vizen lathato.Megalltunk a toparti csardanal egy kavera,italra.Eletemben eloszor Coca-colaval es nem alkohollal pertut ittam Barbaraval.
Sot a pertu puszinak se volt alkohol ize. (aki meg nem probalta ajanlani tudom hogy sokkal kellemesebb mint alkohollal koccintani)
Ez tenyleg esedekes volt mert Siofokon a gondnok is kerdezte mar hogy a menyaszonyom e
amire Barbara azt felelte hogy csak ismerosok vagyunk,az a szegeny no nem tudta hogy
ertelmezni Magazodasunkat.
Nagynenem szeretettel fogadott minket par szendvicset is elfogyasztottunk es mint a fenykepen is lathatjatok par kedves orat pihentunk kertjeben.

Nagynenem es a cica Barbara es motorom. miutan en fenykepeztem nem vagyok lathato de majd bepotolom.

(az a cso a taskaba az is a motorom sot a kipufogom)
Elbucsuztunk Nagynenemtol elindultunk Pecs fele kezdett alkonyodni azert Kaposvaron
megalltunk hogy ott aludjunk a szallodaba.
Hiaba hosszu ut Pecs plane kis kerulovel.
Hogy lehet az hogy a szallodaba amikor egy par szobat ker szemelyi igazolvanyokat kernek?
Ha nem hazas tarsak kijelentik hogy csak ket szobat tudnak adni reszukre.
Ez tortent.Persze mi mindketten sertve jelentettuk ki hogy mi ugy is gondoltuk.
Tisztalkodas utan a szalloda vendeglojeben boseges vacsorat ettunk par ital elfogyasztasa utan mar nem csak pertu puszi volt de szerelmes csokok is, mikor szobajaba kisertem mar tudtuk mindketten hogy ez tobb mint barati viszony.
Ott atolelve szerelmes csokok kozt ahogy az agyra dultunk beutotte a fejet.
Tudom ugyetlen voltam ezert is mindig mondta hogy elkabitottam ot.En is mondtam hogy o volt a csabito kabito en csak nem tudtam ellen allni.
Ha van romantika e kezdodo szerelem az volt.
Reggel indultunk Pecsre. Megneztuk a varost a Bazilikat felmentunk a hegy tetore ahonnan gyonyoru kilatas nyilt az egesz varosra,Hosszu orak a szeretett kedves mellett.
Delutan egy hosszu ebed egy kisvendeglo teraszan de kabulatomban talan azt se tudtam hogy fiu vagy lany vagyok .Igen kabulatban voltam tobb okbol,szerencsesnek erezve magam hogy szerelmem viszonozza a szeretett No is. Kedves hangja, eros olelese es adott, vissza adott csokjai adtak ertesemre.
Vissza indultunk. Motorom szaguldott Pest fele.Mogottem erossen hozzam simulva parom.
Szurkulni kezdett az eg, a Duna hus kisse kodos lehelete konnyu oltozetunk miatt kisse felborzolta ego testunket.Es akkor jott egy kellemetlen esemeny. Hogy miert tortent azt csak par nap utan tudtam meg amikor orak hosszan tarto vizsgalat eredmenye keppen ra jottem mi okozhatta az aram szunetet.Igen kellemetlen az ha a szep szabalyos motor hang egyszeruen megszunik. Teljes sotetseg borult a tajra.
Megaltunk az ut szelen mondhatom a termeszet lagy olen az ejszakai bogarak hangja csak,
es hiaba rugtam az inditokart brekego hangot es nem indulo motor zorejeken kivul e sotet csend vett korul minket.
Messzirol ugyan lattuk Dunaujvaros fenyeit de az meg nem adott tul nagy onbizalmat nekem ,mert mar volt elmemben jopar eset mikor hosszu kilometereket kellett tolni a nehez ketkereken jaro vas darabot.Elo vettem a szerszam taskabol par szerszamot csavarhuzot ellenorzo lampat, amit egy kis ellemlampabol es par drotbol szerkesztettem hiba keresonek.
Parszor elhalladt mellettunk egy egy Pest fele robogo auto,de azon kivul hogy elvakitotta szemeinket a lampajuk fenye csak huvos szeluket ereztuk.Talan eszre se vettek a majdnem sotetbe allo motort es utasait.
Miutan tudtam hogy azert nem indul a motor mert valahol rovid zarlatot kapott a pislakolo fenet a kis zseblampanak nem akartam veglegessen elvesziteni ezert a drot segitsegevel ami pont eleg hosszu volt hogy directre kossem a gyujtast. Megprobaltam, beindult.
Ez mind szep hogy en ilyen csoda gyerek vagyok, csekely masfel ora allatt megcsinaltam de hogyan tovabb?
Szep lassan ugy 50-es sebesseggel mikor erunk Pestre egy zseblampa vilaganal?
Elertuk Dunaujvarost ,de vasarnap este meg egy nyitva tarto benzin allomast se lehetett talalni.
ezert tovabb indultunk es kis szerencsenknek koszonhetem hogy egy Pest fele hallado teherauto nyoman villagito lampait kovetve aranylag hamar elertuk fenyessen kivilagitott Fovarosunkat.
Ott mar lattam jol csak azt neztem nem e kerul utunba egy unatkozo rendor.
Szerencsere nem tortent ily kellemetlenseg,ugy hogy ejfel elott megalltunk akkor mar a sok izgalmat kiallo es huvos levegot se szivessen vevo parom lakasanal.
(hogy ne fazzon ugy en meg Dunaujvarosban raadtam bor zekemet en egy szall ingbe dideregtem.)Most a bucsu csok se tartott orak hosszat .De legalabb olyan szenvedelyes mint a tegnap esti.
Hazaertem es holt faradtan raestem az agyra minden alom nelkuli mely alvasom vegen az ebreszto ora kellemetlen csengese ebresztet.

Fojtatasa kovetkezik.
Barati szeretettel Geza.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-11 07:48   
Nem tudom másnak is olyan érdekes-e, mint nekem, de már fiatalon a 70-es években jót viccelQdtünk azon, hogy a MAXIM éjszakai mulató szemben volt a Gorkij mozival.
(Az ugye tudjuk, hogy mi folyt a Maximban
és milyen filmeket adtak a Gorkij moziban a 70-es években.)

A Gorkij mozi persze nem létezik, a Maxim igen.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-11 07:36   
Mr Spock
Capri a Bajza utca es Damjanich utca sarkan.
Elo zenekar jatszott az eterembe de volt egy pressoja is .
Ott talalkoztam parszor Korda Gyorgy hires enekessel is mert abban az epuletben lakott.
Erdekessegkent megjegyzem hogy az Astoriaban soha nem voltam a Moulin Rougeban is csak egyszer mert nem regen elotte nyitott mint mi kijottunk.

Barati szeretettel Geza

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-10 13:49   
Kedves Koborlo,

Nehany gondolat, megjegyzes,

Leirom par szorakozo hely nevet ahol altalaban megfordultam hatha valaki ram ismer. Capri zenes szorakozo hely...

Hol is volt az?

Moszkva kerthelysege, Barja szep elmenyek voltak (gyerek) tizen eves korom ota.
Kemenysepro,Trojka, Balaton, Emke

Az Emke-ben nem, de az Astoria-ban sokszor elofordultam. Nem, nem voltam egy ejszakai szorakozohely maniakus, de legjobb baratom aki az Allami Balettintezetben vegzett, az ejszakaban helyezkedett el kozvetlenul a vegzes utan. Es en nagyon buszke voltam, hogy legjobb baratom "fellep", ugyhogy miatta jartam le az "ejszakaba". Persze a 60-as evekben egy eppen vegzos tancosnak nem volt penze, es egyszer ugy hozta a sors, hogy két fellepese volt, két kulonbozo helyen 15 perc intervallummal. Vagy taxi, vagy......vett egy hasznalt biciklit, befestette rozsaszinre, rairta
Astoria-Moulin Rouge, es azzal rohant az egyik helyrol a masikra. A stár tancos rozsaszin "Astoria-Moulin Rouge" biciklije ismertte valt az ejszaka vilagaban (:-).

Gabor

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-09 20:01   
Kedves Koborlo,
most kezdtem olvasni visszaemlékezésedet.
Írd tovább, mert érdekel.
Gyönyörű, regényes regény már eddig is.
Várom a folytatást.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-09 07:22   
Kedves Geza,

Ma este, vegul, en is nekibatoritottam meg mindig sajgo szivemet ( ), es vegig olvastam aranyos soraidat. Mar elore tudom, hogy a folytatast is meg fogom konnyezni.

Koszonom a batorsagodat, es barati szeretettel olellek:
Anita

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-09 06:58   
De szepen irsz Geza !
Varom nagyon a folytatast.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-09 01:44   
Meg ismerkedes.
Barataim kikkel serdulo korom ota sok mindent megbeszeltem kerdeseikkel arasztottak el.
Es mond milyen?
Komoly ,ertelmes, muvelt.Talan kicsit idossebb mint en(legalabb is az elso talalkozasnal ugy hittem)nem tartozik azok koze akikkel; az elso talalkozasnal alltalaban agyba ugrottam.
Lehet azt hiszitek hogy nagy nocsabasz voltam,igazatok lehet az elkepelesem szerint rovid kapcsolataim sora es kedvenc szorakozo helyek szama es minosege azt bizonyitja.
Leirom par szorakozo hely nevet ahol altalaban megfordultam hatha valaki ram ismer.
Capri zenes szorakozo hely es Esspresso egy sarokra volt lakasomtol, kedvenc vacsorazo helyem,Piroska magyar zenes hely kisvendeglo
kozelsege es hangulata vonzo.
Moszkva kerthelysege, Barja szep elmenyek voltak (gyerek) tizen eves korom ota.
Kemenysepro,Trojka, Balaton, Emke (az emeleti
tanc terem),Pannonia (tizen ot eves koromban Edes anyam vitt el eloszor Breitner Jeno zongora jatekat halgattam.(kesobb lezullott velem egyutt)O Budatol a Budai oldalon Lagymanyosig Ujpestol a Pesti oldalon Soroksarig megfordultam minden szorakozo helyen ugy hogy nem sorolom tovabb.
Budapestet ugy ismertem mint a tenyerem.
Talan mint uj elmenyekre vagyo azert soha nem volt honvagyam,de most van.
Oly gyorsan meg nem csinaltam meg munkat mint a karika gyuruk ossze olvasztasat hogy talalkozzak ujra Barbaraval.
Izgatta fantaziamat kedves hangja, jo alakja
valasztekos halk beszede,erdeklodese becses szemelyem irant.
Ujra talalkoztunk.
Beszeltunk egymassal mint ket jobarat kik regota ismertek egymast.Erdekes tortenetek azonos erdeklodesi kor bar magazodva de sokat sejteto jovobeli jo viszonyunk erzekelheto volt mar.
Most is a kiskapuban keso ejszakaig folytattuk az ismerkedest ugy hogy mint kessobb megtudtam nagymamaja megkerdezte tole
Mit eszel azon a fiatal gyereken?
Ez szerdai nap volt es en ezutan ugy vartam a szombatot mikorra Pecsi kirandulasunkat
megbeszeltuk mintegy tukon ulve, tisztitottam
Pannoniam, tankoltam, fodraszhoz mentem.
Vartam hogy egesz hetveget egy ismeretlen de megis oly ismeros kedves szemelyel toltsem
aki uj es mas mint eddigi nagyreszt unalmas baratnoim voltak.Beszelgetesunk a kiskapuba tobb tenyre fenyt deritett.
En vagyok az idossebb masfel evvel,de o a tapasztaltabb negy evi rosszul sikerult
hazassagaval es gyermekenek korai halala
(Hat honapos volt) mely nyomot hagytak lelken.
Az hogy en vigkedelyu fiu vagyok akivel el tudott beszelgetni sokat tett a latba hogy vallalkozott erre a kirandulasra.
De ki ismeri a noi gondolkodast?
Tobb eves gyakorlati tapasztalataim utan se ertettem mi a mozgato rugoja annak hogy neha
par oras ismeretseg utan nyakamba borulva orok szerelmet igerhet valaki akinek csak testet erzem kozelemben de oly tavol van gondolkodas modunk ismereteink mint Makko Jeruzsalemhoz.Vagy a masik veglet amikor a hon szeretett leanyzo aki meg kacer is es szemtelenul fiatal is csokjaival elhalmoz de az igazi szerelem beteljesdese elol az utolso
pillanatban viszakozt mond,es egy igazi utolso stricinek adja fiatalsaga legfeltettebb kincset. Mert velem eletemben ilyen is elofordult.
Talan mara ennyit.
Kesobb folytatom.
Barati szeretettel Geza

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-07 19:56   
Geza en is csatlakozom az alattam szolohoz!
Folytasd legyszives!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-07 19:38   
Kedves Geza,

Nagyon jo volt olvasni, amit irtal, folytasd!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-07 18:53   
Nagyon koszonom, hogy irtal errol.
A szomoru hirt, illetve a par szot olvasva, amit akkor ejtettel a felesegedrol, arra gondoltam, milyen jo lenne egy kicsit megismerni Ot.
Maris kezd kialakulni egy szep kep.
(Mondd, amikor eloszor meglattad, tudtad, vagy legalabb sejtetted, hogy O az IGAZI? Es Barbara?
Mert ilyen hatodik erzekes felismeres letezik, de lehet, hogy ritka.)

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-07 18:34   
2004-01-06 16:42, kaytee:

Légy szives, ha nem esik túl nehezedre, mesélj nekünk Barbaráról.
Kezdhetnéd azzal, hogy hol és hogyan ismerted meg.

Kedves kaytee egy uj topikba irok errol es varom hogy masok is irjanak .
Foleg a mai fiatalok gondolom a huszon evessek tanuljanak belole!!!

Nem tartozom azon emberek koze akik kiteregetik eletuket az ismerosok es foleg az ismeretlenek ele minden szenyesuket,serelmuket bosegessen ilusztralva.

Mint 27 eves fiatal ferfi szakmam ekszeresz es allami valalat alkalmazotja (1968-ban csak par magankezben levo jol megadoztatott ceg volt onnallo)bizny "fusiztam"
keszitettem sok targyat feketen jo baratoknak ,ismerosoknek es azok ismeroseinek.
Egyik ismerosom ajanlott egy kollegajat egy fiatal aszonyt hogy van pat karika gyuruje amit osszeolvasztva szelessebbe kell kesziteni.
Meglatogattam otthonaban.Kedvessen elbeszelgettunk par orat az uzleti megallapodas utan is.
Igaz foleg a nagymamajaval beszelgettem O csak mint neha kozbeszolo volt jelen.Mikor kikisert a Wekerle telepi haz kapujaba kezdodott el ismeretsegunk.Az ott par orat tarto ismerkedes volt az ahol mi ketten kozos temat talaltunk.250-es Pannonia motorkerekparom amivel kozlekedtem is hatassal volt ra,es talan meg sok mas is hogy rolam allkotott elso benyomast (miszerint en egy felenk inkabb a nagymamaval beszelgeto fiu vagyok)ott helyben atalakitotta.
Hogy hol jartunk es hol nem, hova szeretnenk eljutni volt a tema. Es Pecsen se o se en meg nem voltunk.
En mint jarmuvel rendelkezo felajanlottam hogy bar kis kerulovel Siofokon volt dolgom, elviszem ot motoromon, sot utba ejtjuk Zamardiban elo nagynenem hazat is.
Miutan O is szerette a motorozast(ferje akitol kulon elt negy eve szinten motoros volt)ket het mulva utasom lesz es meglatogatjuk egyutt Pecs varosat.
Igen azon a szep juliusi esten kezdodott egy olyan ismeretseg ami ket fiatal kozott egy 35 evi kapcsolatot par valasztast,szerelmet, hazassagot,eletet,csaladot hozott letre kettonk kozott.

Ha erdekesnek talaljatok cikkem meg jopar folytatas kovetkezik hiszen 35 ev sok ido amirol lehet mondani okulas keppen reszleteket, tortenetet.
Barati szeretettel Geza

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó