2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Mit álmodtál ?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
 gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-11-03 18:01   
Nyári gyakorlaton voltunk Nagyvizsnyón. Feküdtünk az erdő szélén, a századparancsnok lóhátról szórta közénk az éleslőszert. Recski szökevényeket kellett megállítanunk, akik a lőszerraktárunkat fosztották ki. Menekültek a pokolból. Ott feküdtünk, szemben a hegyoldalon a menekülők. Tiszta célpontot mutattak.
Miért nem lősz Laci? Kérdeztem a mellettem hasaló társamat. Lőj te! volt a válasz. Összeröhögtünk.

És senki nem lőtt a századunkból.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-10-16 16:57   
Mivel nagyon megöregedett az Öreg Halász Hemingway regényében már csak oroszlánokról álmodott... Valahogy így vagyok én is. Csak nekem életem egyes epozódjai tűnnek elő meglepő élességgel és hitelességgel. Régen feledett dolgok ezek, aztán előjönnek, mintha csak ma történnének velem.

Az éjjel Balatonfüreden jártam a Kenese ötvenes cirkálón:

Csillagtúra verseny volt. 24 órás verseny, a Balaton 23 kikötőjéből lehetett rajtolni, de Almádiba volt a befutó. Pontverseny volt. Számított a megtett kilométer, a kikötések száma, az áthajózás a szoroson, stb. és pontot adtak ha a legénységen felül egy fiatal versenyzőt is vitt a hajó. A Kenese engem vett fel a fedélzetére mivel új belépő voltam.
Füreden rajtoltunk. Egész éjjel nagy vihar volt, fütyült a szél a spannerek között, még a lavórban is tarajos hullámok voltak. Reggel aztán egy órát halasztottak. Kilenc előtt kiküldtek a bocival megtudandó, hogy lesz-e további halasztás.
Fehér porcellánban felléptem a hajóra, hátra sem fordultam csak megkötöttem a bocit. Az meg elszabadult és sodorta kifelé a szél a kikötőből. Volt pánik rendesen.
Komótosan levetkőztem gatyára, hajtogattam a fehér nadrágomat, ingemet, a helyzet meg fokozódott. Ugorj már! Elviszi a szél! ugorj már!...
- mély itt a víz? (naná!, kettő húsz volt a hajó merülése)
- mély, mély ugorj már!
- de én nem tudok úszni!
Ennek frenetikus hatása lett. Megindultak, hogy megöljenek.
Persze ugrottam azonnal. Száz métert akkor perc körül úsztam, hamar beértem a bocit. Mire visszaértem fetrengtek a röhögéstől, midegyik azt mesélte milyen hülyén nézett ki - a másik...
Este aztán úgy döntöttek, hogy az állandó legénységhez tartozok. Így debütáltam a Kenesén 1953-ban.
Három évig jártam a hajóval, ezalatt sok szép versenyt futottunk, gyűjtöttük az érmeket.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-20 17:54   
2008-05-20 11:03, hunor:
-
és már meg is kaptam... de lehet hogy csak álmodtam..?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-20 11:03   
Tekilala hazifeladatos, valamint Huba fürdőruhás üzenetet (majdnem azt írtam, hogy képét ) áttettem ide:
Kapcsolatok, segítség, vélemény >> Segítségkérés, információk

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-17 17:21   
Cedy, Isten hozott. Sokan vagyunk itt erdélyiek.

Cedy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-17 08:29   
Jó napot adj' Isten!
Azt álmodtam, hogy jöjjek be ide - ismét - mert jó a társaság. Hát jöttem )).

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-17 05:46   
Látom, kölcsön vettétek az álmomat

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-16 20:22   
2008-04-16 10:20, Andu:
...Könny nem marad szárazon...

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-16 10:20   
..ezek után valószínüleg arról fogok álmodni, hogy éppen egy amerikai reptéren készülök interjút adni az összegyült riportereknek, amikor egy túlbuzgó vámos beleköt F.Zs.-be a Bukarestben élö világhírü írónöbe, aki éppen egy díjátadóra érkezett.
A vita egyre hevesebbé válik, nem hallom rendesen, de mintha valami cigaretta ügy lenne. Piti a dolog, de sajnos ahhoz éppen elég, hogy a tudosítók figyelmét rólam elterelje.

A másnapi NEWS címlapján helyettem F.ZS., az átvett Golden Toll-lal és a E.L. a vámos látható, kezében 3 szál cigaretta és Kik és Mik angol nyelvü kiadása.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-16 09:54   
Hehehe.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-16 09:39   
2008-04-16 05:57, Ferencz Zsuzsanna:

-

Én meg azt álmodtam, hogy helyszínelő voltam valahol Amerikában és egy eset vizsgálata kapcsán megtaláltam a két gyanúsított hölgy által a nappaliban ravaszul beépített 3 db füves cigarettát...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-16 05:57   
Azt álmodtam, hogy egy amerikai röptéren letartóztattak terrorizmus vádjával, mivel három cigarettát találtak a csomagomban. Később azt álmodtam, Andu belsőépiitész lett, s nagy sikere van.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-07 16:42   
2008-04-07 14:48, Ferencz Zsuzsanna:

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-07 14:48   
Mindkettőnek, Laci.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-07 12:54   
2008-04-04 13:57, Ferencz Zsuzsanna:

-

Igen? Kinek? Aki álmodik, vagy akiről álmodik?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-05 05:41   
Igen, Hubicsek, máskülönben jól vagyok...

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-04 17:14   
2008-04-04 13:57, Ferencz Zsuzsanna:
-
ha jól emlékszem a "magácskától" falra mászott kend.

Magácska különben jól vagy?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-04 13:57   
Vigyázz, Laci, szerintem a Hubicsek álmai nagyon fárasztóak.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 17:30   
2008-04-03 10:17, egyedls:
-
Álmodni is tudni kell
-
Laci, legfeljebb kölcsön adhatom egy iccakára..

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 12:16   
2008-04-03 10:00, huba:

Drága égi pityerem! A topic címe "Mit álmodtál" és nem az, hogy miröl álmodozol!

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 10:17   
Hát, igen!!!
Álmodni is tudni kell

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 10:05   

Csak vigyázz azzal a széllel

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 10:00   
... hogy, Jessica Alba csapta nekem a szelet...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-21 09:59   
Az éjjel álmomban kelbimbót pucoltam, és az egyik zöld gömböcske mindig elgurult. Mindig ugyanaz. Végül szabadon engedtem, menjen, ha ennyire akar.
Reggel kerestem a gyönyörű, lila bársony kötésű álmoskönyvben a kelbimbót, de nem találtam.
Volt még második körben egy csomó huzavona egy utazás körül, de a részleteket elfelejtettem reggelre. Én utaztam? vagy hozzám jöttek vendégek? Lehet, hogy a kelbimbó stoppol valahol a világban? Ha látja valaki hátizsákkal szegényt, szóljon. Visszafogadom
A dolog érdekessége, hogy pont ezt a zöldségfélét nem veszem, nem eszem soha.

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-20 23:04   
2008-02-17 08:47, Ferencz Zsuzsanna:
-

Köszi! Néhány álmoskönyvem már van.
Állítólag nem tudom megvalósítani az életcélom.
Majd belenézek a Krúdyéba is!

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-17 11:37   
Sokszor álmodok rosszat, vannak visszatérő rossz álmaim is.
Az biztos, hogy ami nappal foglalkoztatja az embert és főleg az, amit nem tud megoldani, visszaköszön álmaiban. Ma divat mindent a stresszre fogni, de van alapja! Amikor hétvége van, vagy szabadságon vagyok érdekes módon nem álmodok rosszat!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-17 08:47   
Azoknak, akiket érdekel az álomfejtés, figyelmébe ajánlom Krúdy Gyula Álmoskönyvét. Fent van a neten.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-15 13:54   
2008-02-15 12:18, Noémi:

Megfejteni ezt a rossz álmod nem tudom, de őszinte szívböl sajnállak!
Ez borzalmas lehet, szerencse, hogy felébredsz és látod, hogy nem ment még el a vonatod

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-15 12:18   
Sziasztok!
Talán megnyugtatna, ha valaki meg tudná nekem mondani, mi lehet az oka, hogy (évek óta) mindig ugyanazt álmodom, miszerint sorozatosan lekésem a vonatot, nem érem el FONTOS úticélom, vagy késve érem el, ami ugyszintén katasztrófális illetve elötte sosem sikerül idöben becsomagolnom, pedig idöben elkezdem.
Az ilyen álmaim szinte rémálmok!
Már annyira, hogy szerencsére legtöbbször "tudom" illetve remélem hogy csak álom, es felébredek, persze elkeseredve és erös szívdobogással.
Gyermekkori ismétlödö álmom lassacskán elmaradt: szülöfalum mindig ugyanazon utcasarkán belémcsapott a villám, pedig igyekeztem a vihar elöl idöben hazaérni.
Nem csoda hát, hogy legtöbbször kialvatlan, fáradt vagyok.

Ofi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-07 13:56   
Gyerekek, èn ritkán szoktam àlmodni, de amikor álmodom, akkor olyanokat szoktam hogy èn is csodálkozom...

Az èjszaka pl. azt àlmodtam hogy megint fèrjhez mentem, mèg pedig ugyanahhoz a pasihoz!!
Ès kèpzeljétek el, hogy a drágalátos késett a templomban, apàm meg aki öt egyèbkènt nagyon szereti meg akarta verni...

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó