2018. szeptember 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Mit álmodtál ?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
 nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-03-20 19:22   
2018-03-19 08:01, Tessényi Györgyi:
-
Tegnap este még "elbóklásztam" kicsit a neten bövebbet is megtudni az álmokról. Az álomfejtés nem érdekelt, mert bár megtörtént egy párszor, hogy az éjszakai álmom valamilyen formában kapcsolatban állt azzal, ami az elkövetkezö napon történt,-ennek ellenére nem hiszek benne. Viszont megtudtam, hogy a vakok is álmodnak. Persze, akik születésüktöl fogva nem látnak, azoknál hiányzik a vizuális megjelenítés. Viszont íz, hang, tapintás...stb. ugyanolyan intenzíven átélt, mint az ébrenlét állapotában. Még valami,-ha valakivel hallótávolságon belül töltjük együtt a pihenés óráit,-mondjuk azért, mert helyszüke miatt, mint házastárs kénytelenek vagyunk vele, vagy mert elöször még jó ötletnek tünt,-és a horkolása miatt "felrázzuk",-ne legyen büntudatunk amiatt, hogy esetleg a legkellemesebb álmát szakítottuk félbe, mert a kettö együtt nem megy,-horkolni és álmodni....

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-03-19 08:01   
2018-03-18 19:10, nidda:
-Bizony Polly néninek igaza van, söt a kutyàk is àlmodnak, ha futnak épp, mozog a làbuk is. Van aki, emlékszik, van aki nem. arra, amit az agy dolgozott az alvàs folyamàn.
Nem okvetlenül kell emlékezni rà, a gyogyito hatàs akkor is érvényes. Mennyi mindent nem tudunk, ami vagy jot tesz, vagy àrt, csak a hatàsàt ismerjük, de a menetét nem. Az biztos, hogy a pszichologusok szivesen megkérdezik, mit àlmodott az ember, aztàn elmagyaràzza, hogy mit jelent....

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-03-18 19:10   
2018-03-18 08:12, Tessényi Györgyi:

Sokan állítják, hogy ök nem álmodnak, pedig Polly néni szerint - Mark Twain, Tom Sawyer kalandjai c. regényében, - a macska is álmodik. Amennyiben az álom valóban terápia, azok, akik felébredve nem emlékezve rá, talán nem is tudják igazán feldolgozni az élet konfliktusait és kénytelenek máshol keresni a megoldást, mondjuk egy "agyturkász" heveröjén....

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-03-18 08:12   
2018-03-16 18:30, nidda:
-
Valoban sok mindent elveszitünk, amit gyerekként nagyszerüen tudtunk és a természeti népek is tudnak. Pl. megérezni egy kedves làtogatot, aki bejelentés nélkül érkezik.
Az àlmok meg teràpiànak szàmitanak, feldolgozzuk azt, ami az éber àllapotban történik. Elintézetlen események tolonganak àlmainkban, amik beteggé tesznek, ha nem tudjuk helyükre tenni öket.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-03-16 18:30   
Gyermekkoromban megvolt az a képességem, hogy kellemetlen álmok alatt rájöttem, hogy ez csak álom és fel tudtam magam ébreszteni. Azután ez valahogyan megszünt. Pár hónapja hallottam az itteni rádióból, hogy akiket rémálmok gyötörnek megtnulhatják felismerni, hogy álmodnak. Annyi kell hozzá csupán, hogy napközben megkérdezzék önmagukat, hogy ébren vannak-e, vagy álmodnak. Az agy ezt megjegyzi és az illetö megkérdezi ezt önmagától akkor is, ha álmodik. Azt nem tudom, hogy ez a módszer valóban beválik-e, mert már évek óta nincsenek rémálmaim, tehát nincs rá szükségem. A kellemes álmaimból meg majd bolond lennék felébreszteni magam, annak ellenére, hogy felébredve q...va nagy a csalódás, hogy csak álom volt az egész.....

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-03-16 12:15   
2018-03-13 18:31, Tessényi Györgyi:
Tipikus megfázásos álom, randa vízimadarak nem voltak?
Vigyázz magadra!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-03-13 18:31   
Nem àlmodik itt senki? Talàn jobb is, mert nekem sikerült egy rémàlom, ahogy az a nagykönyvben meg van irva.
Sötét éjszakàban gyalogolok rossz uton, aztàn egy ärado folyohoz érek. Uszik benne minden, nagy a sodràsa, de én tudom àt kell jutnom a tulso partra mindenképpen.
Embertelen harc a koszos vizzel, az utolso erömet is be kell vetnem, hogy aztàn halàlos fàradtan elterüljek a màsik parton, fàzom.
Aztàn hangokat hallok, figyelem mi van.
Ismerös a hang és azt kiàltja;
tévedés volt, gyere vissza!

Szebb àlmokat mindenkinek!

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-11-03 18:01   
Nyári gyakorlaton voltunk Nagyvizsnyón. Feküdtünk az erdő szélén, a századparancsnok lóhátról szórta közénk az éleslőszert. Recski szökevényeket kellett megállítanunk, akik a lőszerraktárunkat fosztották ki. Menekültek a pokolból. Ott feküdtünk, szemben a hegyoldalon a menekülők. Tiszta célpontot mutattak.
Miért nem lősz Laci? Kérdeztem a mellettem hasaló társamat. Lőj te! volt a válasz. Összeröhögtünk.

És senki nem lőtt a századunkból.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-10-16 16:57   
Mivel nagyon megöregedett az Öreg Halász Hemingway regényében már csak oroszlánokról álmodott... Valahogy így vagyok én is. Csak nekem életem egyes epozódjai tűnnek elő meglepő élességgel és hitelességgel. Régen feledett dolgok ezek, aztán előjönnek, mintha csak ma történnének velem.

Az éjjel Balatonfüreden jártam a Kenese ötvenes cirkálón:

Csillagtúra verseny volt. 24 órás verseny, a Balaton 23 kikötőjéből lehetett rajtolni, de Almádiba volt a befutó. Pontverseny volt. Számított a megtett kilométer, a kikötések száma, az áthajózás a szoroson, stb. és pontot adtak ha a legénységen felül egy fiatal versenyzőt is vitt a hajó. A Kenese engem vett fel a fedélzetére mivel új belépő voltam.
Füreden rajtoltunk. Egész éjjel nagy vihar volt, fütyült a szél a spannerek között, még a lavórban is tarajos hullámok voltak. Reggel aztán egy órát halasztottak. Kilenc előtt kiküldtek a bocival megtudandó, hogy lesz-e további halasztás.
Fehér porcellánban felléptem a hajóra, hátra sem fordultam csak megkötöttem a bocit. Az meg elszabadult és sodorta kifelé a szél a kikötőből. Volt pánik rendesen.
Komótosan levetkőztem gatyára, hajtogattam a fehér nadrágomat, ingemet, a helyzet meg fokozódott. Ugorj már! Elviszi a szél! ugorj már!...
- mély itt a víz? (naná!, kettő húsz volt a hajó merülése)
- mély, mély ugorj már!
- de én nem tudok úszni!
Ennek frenetikus hatása lett. Megindultak, hogy megöljenek.
Persze ugrottam azonnal. Száz métert akkor perc körül úsztam, hamar beértem a bocit. Mire visszaértem fetrengtek a röhögéstől, midegyik azt mesélte milyen hülyén nézett ki - a másik...
Este aztán úgy döntöttek, hogy az állandó legénységhez tartozok. Így debütáltam a Kenesén 1953-ban.
Három évig jártam a hajóval, ezalatt sok szép versenyt futottunk, gyűjtöttük az érmeket.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-20 17:54   
2008-05-20 11:03, hunor:
-
és már meg is kaptam... de lehet hogy csak álmodtam..?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-20 11:03   
Tekilala hazifeladatos, valamint Huba fürdőruhás üzenetet (majdnem azt írtam, hogy képét ) áttettem ide:
Kapcsolatok, segítség, vélemény >> Segítségkérés, információk

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-17 17:21   
Cedy, Isten hozott. Sokan vagyunk itt erdélyiek.

Cedy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-17 08:29   
Jó napot adj' Isten!
Azt álmodtam, hogy jöjjek be ide - ismét - mert jó a társaság. Hát jöttem )).

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-17 05:46   
Látom, kölcsön vettétek az álmomat

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-16 20:22   
2008-04-16 10:20, Andu:
...Könny nem marad szárazon...

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-16 10:20   
..ezek után valószínüleg arról fogok álmodni, hogy éppen egy amerikai reptéren készülök interjút adni az összegyült riportereknek, amikor egy túlbuzgó vámos beleköt F.Zs.-be a Bukarestben élö világhírü írónöbe, aki éppen egy díjátadóra érkezett.
A vita egyre hevesebbé válik, nem hallom rendesen, de mintha valami cigaretta ügy lenne. Piti a dolog, de sajnos ahhoz éppen elég, hogy a tudosítók figyelmét rólam elterelje.

A másnapi NEWS címlapján helyettem F.ZS., az átvett Golden Toll-lal és a E.L. a vámos látható, kezében 3 szál cigaretta és Kik és Mik angol nyelvü kiadása.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-16 09:54   
Hehehe.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-16 09:39   
2008-04-16 05:57, Ferencz Zsuzsanna:

-

Én meg azt álmodtam, hogy helyszínelő voltam valahol Amerikában és egy eset vizsgálata kapcsán megtaláltam a két gyanúsított hölgy által a nappaliban ravaszul beépített 3 db füves cigarettát...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-16 05:57   
Azt álmodtam, hogy egy amerikai röptéren letartóztattak terrorizmus vádjával, mivel három cigarettát találtak a csomagomban. Később azt álmodtam, Andu belsőépiitész lett, s nagy sikere van.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-07 16:42   
2008-04-07 14:48, Ferencz Zsuzsanna:

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-07 14:48   
Mindkettőnek, Laci.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-07 12:54   
2008-04-04 13:57, Ferencz Zsuzsanna:

-

Igen? Kinek? Aki álmodik, vagy akiről álmodik?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-05 05:41   
Igen, Hubicsek, máskülönben jól vagyok...

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-04 17:14   
2008-04-04 13:57, Ferencz Zsuzsanna:
-
ha jól emlékszem a "magácskától" falra mászott kend.

Magácska különben jól vagy?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-04 13:57   
Vigyázz, Laci, szerintem a Hubicsek álmai nagyon fárasztóak.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 17:30   
2008-04-03 10:17, egyedls:
-
Álmodni is tudni kell
-
Laci, legfeljebb kölcsön adhatom egy iccakára..

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 12:16   
2008-04-03 10:00, huba:

Drága égi pityerem! A topic címe "Mit álmodtál" és nem az, hogy miröl álmodozol!

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 10:17   
Hát, igen!!!
Álmodni is tudni kell

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 10:05   

Csak vigyázz azzal a széllel

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 10:00   
... hogy, Jessica Alba csapta nekem a szelet...

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó