2018. december 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Mit álmodtál ?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 10:05   
2008-04-03 10:00, huba:

Csak vigyázz azzal a széllel

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 10:00   
... hogy, Jessica Alba csapta nekem a szelet...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-21 09:59   
Az éjjel álmomban kelbimbót pucoltam, és az egyik zöld gömböcske mindig elgurult. Mindig ugyanaz. Végül szabadon engedtem, menjen, ha ennyire akar.
Reggel kerestem a gyönyörű, lila bársony kötésű álmoskönyvben a kelbimbót, de nem találtam.
Volt még második körben egy csomó huzavona egy utazás körül, de a részleteket elfelejtettem reggelre. Én utaztam? vagy hozzám jöttek vendégek? Lehet, hogy a kelbimbó stoppol valahol a világban? Ha látja valaki hátizsákkal szegényt, szóljon. Visszafogadom
A dolog érdekessége, hogy pont ezt a zöldségfélét nem veszem, nem eszem soha.

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-20 23:04   
2008-02-17 08:47, Ferencz Zsuzsanna:
-

Köszi! Néhány álmoskönyvem már van.
Állítólag nem tudom megvalósítani az életcélom.
Majd belenézek a Krúdyéba is!

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-17 11:37   
Sokszor álmodok rosszat, vannak visszatérő rossz álmaim is.
Az biztos, hogy ami nappal foglalkoztatja az embert és főleg az, amit nem tud megoldani, visszaköszön álmaiban. Ma divat mindent a stresszre fogni, de van alapja! Amikor hétvége van, vagy szabadságon vagyok érdekes módon nem álmodok rosszat!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-17 08:47   
Azoknak, akiket érdekel az álomfejtés, figyelmébe ajánlom Krúdy Gyula Álmoskönyvét. Fent van a neten.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-15 13:54   
2008-02-15 12:18, Noémi:

Megfejteni ezt a rossz álmod nem tudom, de őszinte szívböl sajnállak!
Ez borzalmas lehet, szerencse, hogy felébredsz és látod, hogy nem ment még el a vonatod

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-15 12:18   
Sziasztok!
Talán megnyugtatna, ha valaki meg tudná nekem mondani, mi lehet az oka, hogy (évek óta) mindig ugyanazt álmodom, miszerint sorozatosan lekésem a vonatot, nem érem el FONTOS úticélom, vagy késve érem el, ami ugyszintén katasztrófális illetve elötte sosem sikerül idöben becsomagolnom, pedig idöben elkezdem.
Az ilyen álmaim szinte rémálmok!
Már annyira, hogy szerencsére legtöbbször "tudom" illetve remélem hogy csak álom, es felébredek, persze elkeseredve és erös szívdobogással.
Gyermekkori ismétlödö álmom lassacskán elmaradt: szülöfalum mindig ugyanazon utcasarkán belémcsapott a villám, pedig igyekeztem a vihar elöl idöben hazaérni.
Nem csoda hát, hogy legtöbbször kialvatlan, fáradt vagyok.

Ofi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-07 13:56   
Gyerekek, èn ritkán szoktam àlmodni, de amikor álmodom, akkor olyanokat szoktam hogy èn is csodálkozom...

Az èjszaka pl. azt àlmodtam hogy megint fèrjhez mentem, mèg pedig ugyanahhoz a pasihoz!!
Ès kèpzeljétek el, hogy a drágalátos késett a templomban, apàm meg aki öt egyèbkènt nagyon szereti meg akarta verni...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 13:14   
Kedves Poe,
ne idegeskedj,
ha a sok karácsonyi nyalánkság nem fér az asztalra, rakd össze a lambériának való léceket, s teheted arra.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 11:33   
2006-12-21 11:17, xavier:

Van alapja az álmoknak. Vagy az, amivel napközben foglalkoztál, és még nincs megoldva, vagy film, olvasmányélmény, ami nagyobb hatást tett rád, és persze a pillanatnyi egészségi állapot is.
A vérnyomásproblémák jellegzetes zuhanásos álmokat eredményeznek. Fiatalként nagyon alacsony volt a vérnyomásom, a legváratlanabb helyekről zuhantam le álmomban. A sáros víz, pocsolya, vízimadarak jellegzetes megfázásos álmok, mikor az ember izzad és nehezen lélegzik.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 11:30   
Fél ötig olvastam egy izgalmas könyvet, nem is csoda, ha rémálmom volt. A sötétben valaki egy lambériacsomaggal akart agyonütni. Persze hogy kiabáltam. Szerencsére volt, aki felébresszen A kedves, aki a lambériázást vállalta, de még nincs készen.

Exfórumtag1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 11:17   
Nekem van egy elèg gyakran visszatèrò àlmom, mègpedig, hogy ùjra az àltalànos iskolàba jàrok, ès ott van 3 volt osztàlytàrsam is, akik meghaltak.Elèg bizarr.Nem tudom, hogy az aàlmoknak van-e jelentèsùk, règebben nèzegettem az àlmoskònyvet..àllìtòlag ha fàjòs foggal àlmodunk, lesz egy halàleset a csalàdban..Piszkos vìz betegsèget jelent.Mit szòltok hozzà?èn nem hiszek benne, de azèrt egy kicsit hàtborzongatò.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-21 10:32   
2006-12-20 23:22, Ofi:

Szép álom lehetett és olcsó szabi

Ofi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-20 23:22   
Gyerekek, kèpzeljètek èn aszt àlmodtam az èjszaka hogy Spanyolorszàgban voltunk!!
Fogalmam nincs hogy kerültünk oda, vagy mivel, de ott voltunk, komolyan!!
Egyfolytán èn kèrdezgettem magamtol, persze àlomban, hogy tudtunk olyan gyorsan oda èrni.
Furcsa mèg àlmomban se akartam el hinni hogy ott voltunk.

Persze nem is lenne rosz kis melleg levegö Spanyolbol!!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 10:12   
Kedves Ama, lehet, hogy indiszkrét vagyok, de most már a te álmodról is szeretnék értesülni...

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 09:20   
2006-12-06 13:47, SOM:

Vagy lehet, hogy az igazi tulajdonképpen nö?"

Naa, Druszám, láthatod, hogy nincsen új a Nap alatt...

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 08:27   
2006-12-06 21:18, amadeus:
Ama én nem Téged izélgetlek, nem erröl van szó. Kapóra jött a bemásolt sztorid a reklamációmra. Ugyanis Hunor a hasonló, általam bemásolt sztorikat a (viccek közül!) egyböl ki szokta kapni. Másoké maradhat.

Olvasd csak el még egyszer, pont azért "lobbizok" , hogy megjelenhessenek az ilyen jópofi történetek, legalább annyi létjogosultságuk van mint a vicceknek. Nem tudom miért lenne baj, ha Te egy ilyet közzéteszel, mennyivel szinvonalatlanabb, mint a vicc topicban a legújabb Gyurcsány-vicc?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-06 21:21   
2006-12-06 21:18, amadeus:

Egy masodpercre sem jutott eszembe, abbol amit irtal, es ahogyan leirtad, hogy a sajatodkent adnad elo

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-06 21:18   
Nos, ha már mindenki kilötte a mérgezett nyilat, akkor elmondom hogy volt.

Ezt a story-t egy hozzám közel álló személytöl kaptam e-mailban (aki nem tagja de rendszeres olvasója a MON-nak) azzal a kéréssel, hogy hozzam nyilvánosságra.

Szívesen megtettem, mert tettszett.
Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy nem ellenöriztem le az eredetiségét.

Azt hiszem, csaknem ezer hozzászólásomból kiderül, hogy nem szokásom idegen tollakkal ékeskedni.

Ennyi, se több se kevesebb.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-06 13:47   

Mennyi Mikulás! Es bezony szebbnél szebbek! S mind mind itt a cipellö-bakancsom körül sireg-forog.. Suttognak, nevetgélnek. Végtére is ma az ök nagy napja vagyon, oszt közben jókat húznak az öt puttonyos Tokay aszúból. Jaj, nehogy már lefaggyanak szegénykéim, izgulok magam is. Szomjúságot érzek, innék is, de nem érem el kezemmel a poharat.. Sebaj, drukkolok nekik tovább, hadd tegyék már le amit nekem szántak. No de mit látnak szemeim? Amit az egyik bele tesz a cipellöbe, azt a másik kiveszi onnét s a bakancsot kezdi tele rakni. Onnét meg a harmadik kis Mikulás serénykedik kiszedni, amit a második bele rakott. S ez igy megy únos-úntalan, minthacsak valamiben nem tudnának megegyezni. Megint isznak. Megint rakosgatnak. Nevetgélnek is, ráérösen. − Mennének már tovább, gondolom, hisz sürgeti az idö, zóna ide vagy oda, sokfelé kell még eljussanak Kelettöl Nyugatig. Hasztalan, nem mennek. Megállt az idö...
Erre felébredek. S lámcsak, itt vannak a Mikulások, nyakon csiptem ökelmeiket.

"Munka közben etyepetyélö Menö-Miki.
Vagy lehet, hogy az igazi (pirossapkás) Mikulás tulajdonképpen nö?"

Naa, Druszám, láthatod, hogy nincsen új a Nap alatt...

*

"A sok rumoscsoki-cipelésbe belefáradt, a Bahamákra napozni vágyó Mikulás."

még több itt: http://fotoriport.transindex.ro/?cikk=1239

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-06 13:46   
2006-12-06 11:24, hunor:
-

Nincs virgacs.

Akkor, tessék mán mondani, mégsem vagyok olyan rossz kisfiúkisjány?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-06 11:24   
2006-12-06 11:19, SOM:
-

Nincs virgacs.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-06 11:19   
2006-12-06 11:14, hunor:
-

Itt, allok rendelkezesre.

Allsz? Minek a rendelkezésére is?
S a virgácsot fonod már? Eppeg mentem volna ágyikóba, s erre csak megjelensz, minthacsak megérezted volnaaaa

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-06 11:14   
2006-12-06 10:05, SOM:
-

Itt, allok rendelkezesre.

Hunor

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-06 11:07   
..Igyunk Druszám, az jó ötlet, látod.

Tudom, nem elég egyetlen egy napi jóság az edvözüléshez.. de jobb egy nap is, mint soha.

Apropo "lepel": azt még f.év áprilisában elküldtem volt a Fönökbácsinknak, kép formájában.. nemigen akarta levenni rólam. Vizkeresztkor újra megpróbálhatom..

Most lehet mégis alszom majd egy cseppet, akkor hamarabb eljön a várva-várt dió-alma-mogyoró, meg egy csomó csokiiiii... )))

* "aztán bilibe lógott a kezed fiam" -ez meg mi?

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-06 10:50   
2006-12-06 10:39, SOM:
Drága Somitám!
Èn ma még nem ittam semmit, de azt hiszem sürgösen pótolnom kell! )))
Akkor talán helyrerázódnak a kósza gondolataim. Mindegy, nem adom fel!!

Remélem hamarosan lehull a lepel!! )

A Fönökbácsira feleslegesen ne várj, nincs sok ideje, ugyanis kattintgat és törölget!

Az ajándékokról meg majd számolj be. Kiváncsi vagyok mit hoz neked a Mikulás! Ma már késö ám jónak lenni* !!!!! )))

* részlet a 3-as számu, gyermekemhez intézett példabeszédböl, a Mikulás/Húsvét/Jézuska várás kapcsán elhangzó kívánságok racionális teljesítésének témájában.
(nagyobb gyerekeknek az "aztán bilibe lógott a kezed fiam" mondatok is már értelmezhetöek)

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-06 10:39   
2006-12-06 10:27, Andu:

Druszámka, ez lehet itt most olyan, mint az "ideki a hegy alatt". Ha nemtod az mi, akkor majd megirom, csak a Fönökbácsi meg kell mondja, hol tegyem meg aztat.

Tudod, ma nagyon jóóó akarok lenni, ki van rakva az ablakomba egy fiús bakkancs s egy kisjány cipellö is.. várom, melyikbe tesz le valamit a rénszarvasokkal száguldozó Mikulás; szóval ma nemigen akarnék senkit megbántani, oda hajlom, ahová hajlitanak.

A várakozó Somita

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-06 10:27   
2006-12-06 10:21, SOM:
Druszám, sajnos nem igazán értem a válaszod. Lehet, hogy az én keszülékemben van a hiba.

Pont azt írtam, hogy kár lenne megfosztanunk magunkat a vidám történetektöl csak azért mert nem a saját tollunkból erednek. (a vicceket csak példának hoztam fel, hogy azok is elvileg kimeríthetik a plagizáció fogalmát, de mégis megjelenhetnek itt! )
Szóval én mellette lennék mind2nek! ))

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-06 10:21   
2006-12-06 10:13, Andu:

Szerintem a viccekben is van szellemesség. Nem? De OK, akkor ez nem plagizálás.
Amit viszont emlitettem, az az volt a javából, mert azoknak volt szerzöje, költöje..
Sorry, Ama.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó