2018. szeptember 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Most már tudom, hogy
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-01 11:15   
Kösz.
Judit, Hypo nincs. Ecet van.
Meglátom az eredményt.
Most dörgölöm.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-01 10:14   
Kedves Zsuzsa,
mi sima ecetes vizet használunk hűtőtakarításra. Az is kiöli amit ki kell öljön, s nincs benne mindenféle illatosító, amitől banánszagú/ízű lesz a füstölt sonka. Készíts egy koncentráltabb oldatot, mosd ki alaposan a hűtőt, s hagyd néhány órát hatni a cuccot. Utána kis öblítés (esetleg hígabb ecetes oldattal), és kész.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-01 09:57   
2005-08-01 09:06, Ferencz Zsuzsanna:
-
lemosnám ugyanazzal a háztartási vegyszerrel, amivel a fürdöszobacsempét algátlanitom/penésztelenitem, és nyitvahagynám néhány napig. Népi módszer lehet még a Hypo, ha van Bukarestben olyan.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-01 09:06   
Most már megint tudom, hogy jobb lett volna nyitva hagynom a hűtő ajtaját, amikor elutaztam.
Tudja valaki, mit tehetek penészes hűtő penésztelenítésére?
Megköszönném...

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-31 00:16   
2005-07-29 22:56, Toeby:
-
Optimista mást igért!
-
Mit igért? Hogy napi ezressel szponzorál? Visszaolvastam, de ezt nem találtam. Ha mégis így lenne, akkor és is jövök. A lányokat különben kávé közben is lehet nézni.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-29 22:56   
2005-07-29 17:34, Pompéry Berlin:
-

Csak egy kávéra? Optimista mást igért!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-29 17:34   
2005-07-28 21:38, Toeby:
-
Grasham:
Talán próbálkozhatsz elöször egy kávéval a fojerban. Állítólag már az is nagy élmény. Különösen a kilátás miatt. Nekem ennyi idöm nem volt még Bp-en, mióta megnyílt, de szándékomban áll ekkora anyagi megterhelésig elmerészkedni és ott élvezkedni.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-28 22:24   
2005-07-28 21:38, Toeby:

Kedves Toeby!

Ha megvan a szponzorod, légy´szíves szólj, nehogy már a "szépfiú" üresen maradjon! Menjünk együtt!!
Majd a szépfiú és a madmasel el lesz egymással, mi meg jókat fogunk enni-inni-bodorodni!!!!
De 4 csillag alá ne menjünk!! Az már egy nagyon jó konyak!!

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-28 21:38   
2005-07-27 19:47, rigojanos:
-
Halló Rigó!

Már azt hittem, hogy a fözötanfolyamosok közé küldtél el, de látom a hotelokat emlited meg.

Legalábbis itt Németországban a hotelminösitésben minden hotel önkéntesen vesz részt, s ha akarja, akkor a Német Hotel- és Vendéglátószövetség dönt arról.

Csak az 5 csillagosat emlitem meg, mert nem akarom az összeset felsorolni:

Luxusklasse:
Egyszemélyes szoba 18 m², kétszemélyes 22 m²,
24 óras Reception,
plusz mosdó és kozmetikák,
safe a szobában,
fogadóterem, étterem és hotelbár.

De valójában egy komolyabb 5 csillagos nagyobb szobát nyújt, iróasztallal, székkel, egy fotellal, az ágy dupla-francia, nadrágvasalóval (ha így mondják magyarul), stb. Pl. Intercontinental, Steigenberger, stb. Ezeknek a hoteloknak az épitésében vagy átépitésében részt is vettem több városban is.

Ha kiveszed a minibárból az italt, s nem teszed pár másodperc múlva vissza, regisztrálja, mint elfogyasztottat. A közös mosdókban, mielött elfogy a folyékony szappan vagy a kéztörlöpapier, megy a jelzés a szolgálatnak.
Ha kinyitod melegben az ablakot, leáll a klima. Ha elhagyod a szobát, akkor automatikusan leáll a fütés, de felmegy a napvédö, hogy a szoba legalább úgy melegedjen.

Mindezek tüntetik ki a luxusszállodát, s persze a reggeli is.

Pl. A "Kastélyhotel Bensberg" Köln keleti részén sem vesz részt a csillagozásban, mert magugat 7 csillagosnak tartják, amit viszont nem osztanak ki.

A "Viztorony Hotel", egy régi valódi viztorony lett azzá átalakitva, szintén igy vélekedik. És még nagyon sok hotelt tudnék felsorolni.

Egy világra szóló egységes csillagozás nem létezik. Pl. az USA-ban a standard magasabb, mint itt Németországban. Állitólag Franciaországban is, de ott hiába vettem 5 csillagosat, mindig befürödtem velük.

A görögök, olaszok, törökök pl. nem veszik annyira komolyan a csillagokat.

Persze nyújthat egy minihotel is nagy kényelmet, jó szolgálattal. Itt a közelünkben is van egy 4 csillagos, családi vezetéssel. De azok sem olcsóbbak. Azért tanácstermei, stb. majdnem minden hotelnak vannak, amelyik legalábbis egy kicsit tart magáról valamit.

De ajánlok egy jót: Elmész Pécsre, egy kis szállodába, ugyan üres, de megkapod a legzajosabb szobát, úgyhogy még csukott ablaknál sem tudsz aludni, de akkor meg kirobbant a höség.

Másnap reggel megkapod a száraz zsömlét, stb. Pedig a hotel maga nagyon szép, de úgy látszik a vezetést a szél ütötte. Azért is üres mindig. Hát ilyen is van.

Minden jót!

Toeby

Ja majd elfelejtem. A Gresham lassan engem is felizgat, majd talán találok egy sponzort, aki kifizeti rám a napi 1.000 Eurót, mert addig sajnos nem lesz meg a lehetöségem, ugyanis éjszakánként eddig általában olyan 80 Euró körül adtam ki, ha megszoritottak, kénytelen voltam 120-at kihúzni a zsebemböl, annak ellenére, hogy a költségeim cégszámlára mennek. De Optimista beszámolt a szép lányokról és fiúkról. "Az utóbbiakat átengedem inkább másnak!"

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-27 22:34   
Most mar tudom, hogy masnak is odaeghet a kaja.
Ez tortent velem is nemregen.
En a hurkat felejtettem a sutoben, es a spriccelestol, a tulhevulestol mar fustolgott az egesz konyha.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-27 22:02   
2005-06-17 06:30, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kösz, Kaytee, tényleg nagyon jól szórakoztam, csak kicsit hosszan: odaégett az ebédem.
-

Zsuzsa, ha csak a te ebeded egett oda, akkor az meg nem baj, de ha a ferjede, akkor az kesz katasztrofa!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-27 19:47   

A szalloda-csillagozas tema erdekes, ugyhogy atjottem ide reflektalni a Toeby altal irottakra

5 csillagnál már feltételezheti az ember, hogy fotelba ülhessen, s az ágy dupla-francia, azaz két személy is keresztbe feküdhet rajta. A reggelinél meg böséget vársz el, vagy ahogy mondják, 30-40 m-es a büffet…..Persze ez egy kicsit országonként is különbözik, mert sikerült többször Párizsban olyan hotelban megszállnom, ahol 2 csillagot azonnal elvettem volna tölük. A reggeli csapnivaló vagy nagyon kimért volt.

Na de itt van a kutya elesve. Hogy csak feltetelezed, hogy a csillagok szama az agy meretet meg az uloalkalmatossag kenyelmet, a reggeli minoseget, vagy a pincer keszsegesseget takarja. Nem ez alapjan adjak osztjak ki oket, hanem egy hivatalos bizottsag fuggetlen szakembereinek velemenye alapjan, es a velemeny megcsak nem is szubjektiv. Egy meghatarozott, altalanos (Europara, illetve az USA-ra nezve) kriteriumokbol allo listanak kell megfelelni. A lista pedig olyan dolgokbol all, hogy van-e a hotelnak konferenciaterme, uszomedenceje, liftje, szobai szama, stb stb. Egy kis panzio a hegyekben peldaul akarmilyen kifogastalan szolgaltatast nyujt, akarmilyen tisztasaggal, etelminoseggel, stb-vel, valoszinuleg nem kaphat 2-3 csillagnal tobbet. Es nem mert a minoseg egy fokkal is rosszabb lenne, mint a Hiltone a belvarosban, hanem mert bizonyos dolgokat a csillagozo bizottsag nem tud kipipalni a szukseges listan.

Az igazi menö hotelok nem vesznek részt a csillagozásban, maguk nevezik meg, hogy mennyit érnek, s a vendég a visszatéréssel honorálja a jó szolgálatot.

Hogyne vennenek reszt, minden vendeglato letesitmeny reszt kell, hogy vegyen ebben. Az mit jelent, hogy “maguk nevezik meg, hogy mennyit ernek.”..?

Van, ahol habozás nélkül minden kivánságodat teljesitik, annélkül, hogy problémájuk lenne a beszerzéssel, mert fel vannak készülve rá. Ha akarod, még a szobát is átrendezik, vagy a kivánnivaló bútorral kiegészitik a kérésedre.

Persze, de ennek semi koze a csillagok szamahoz, csak a kiszolgalas minosegehez es termeszetesen ahhoz, hogy megvannak-e a megfelelo tartalekok arra, hogy a vendeg kulonleges igenyeivel is lepest tudjanak tartani.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-27 17:52   
...semmit nem lehet csinalni az olyan szomszeddal, aki megszallottan eteti a madarakat es a mokusokat

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-25 21:46   
Ha neha irnek is be valamit, mindig gondot okoz a legmegfelelobb helyet megtalalni, annyi fele tema kozott. Most is igy vagyok. A moderator atteheti mashova.

"A BrainBench online tréningre specializálódott cég, így a világhálón át az egész világ műszaki értelmiségével kapcsolatban áll (5,5 millió regisztrált partner, 600 különféle téma). Ez teszi lehetővé, hogy átlássa a szakemberhelyzetet, az egyes régiókban mutatkozó tendenciákat és az egyes régiók szakemberbázisának a strukturálódását, (..)"

Mostanra elkeszult az un. "2005 Global Skills Report"

"Magyarország a BrainBench listáján a nem a legelőkelőbb 54. helyet foglalja el (a nála regisztráltak és bizonyítványt szerzettek 179 országa közül). Érdekes a lista eleje: 1. USA (mint várható volt, persze), 2. India (!), 3. Orosz Államszövetség (!), 4. Románia(!!), 5. Ukrajna, 6. Kanada, 7. Nagy Britannia, 8. Bulgária, 9. Fülöp-szigetek, 10. Lettország."

forras: Prim Online

Elegge csudalkozni valo teny, bizony, hogy Magyarorszag pl. Bulgaria es Romania utan kullog. (?) Bar ezt ti otthon elok tudnatok leginkabb vitatni, amit en erdeklodessel olvasnek.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-25 18:51   
Jobb híján ide teszem a hírt, amit a tegnapi újságban találtam:

Limburg tartomány fővárosa, Maastricht ad otthont az idén a süket és nagyothalló gyermekek vizsgálatával, nevelésével és oktatásával foglalkozók ma kezdődő háromnapos kongresszusának. A résztvevők nyolcvan országból érkeztek, összesen nyolcszázan. A konferenciát ötévenként rendezik meg

Átlagosan minden ezer emberre hat halláskárosult jut, ez Hollandiára számítva százezer személyt jelent, de érinti természetesen a családtagokat és a környezetet is.

A legérdekesebb téma egy nemzetközi jelbeszéd kifejlesztésének terve, egy eszperantó-mutogatás, hiszen a mostani kézjelek országonként különbözőek, így a halláskárosultak nem tanulhatnak nyelveket, nem tudnak önállóan külföldre utazni.

Egy másik felszólalás szerint tanácsos lenne egy hallástesztet végezni közvetlenül a születés után, hogy minél hamarabb elkezdhessék a megfelelő foglalkozásokat a hallássérült babákkal.

A résztvevők szakmai ismertetést kapnak a technikai újdonságokról is, a legmodernebb hallókészülékekről, és a számítógépek szerepéről a speciális képzésben.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-17 16:52   
2005-06-17 06:30, Ferencz Zsuzsanna

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-17 06:30   
Kösz, Kaytee, tényleg nagyon jól szórakoztam, csak kicsit hosszan: odaégett az ebédem.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 19:14   
Igy hallunk mi.....

Az állathangokat utánzó szavak nemzetközi versenyében a magyarok az előkelő második helyet foglalják el, nagyon kevéssel az első helyezett koreaiak után - irta a New York Times.
Jól fogtok szórakozni, ha ezt megnézitek, ill, meghallgatjátok:

http://www.bzzzpeek.com

A cikkiró szerint, hangutánzás alapján a magyaroknak vannak a legerősebb motorú autóik. A horvát méhecske úgy hangzik, mint a magyar autó, a magyar kutya meg, mint az amerikai mentőkocsi szirénája. De ez semmi. A magyar vonathang olyan, mint amikor az amerikai fehérember próbálja az indiánok esőért járt táncát... az orosz vonat egyenest az Anna Kareninából robog felénk, a japán egér azt cincogja, hogy csu-csu, mig az orosz egér sipol. Akárcsak a koreai disznó.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-14 22:24   
2005-06-14 15:00, ibolyai:
-
Tudtommal jobbara minden USA allamban az allatkinzas e modja tobb mas allatkinzasi modozattal egyetemben buntetendo. Ez meglepetes?

A meglepetes az, hogy ez nem egeszen igy van. New Mexico es Louisiana kivetelek, ott ugyanis nem torvenybe utkozo a kakasviadal. Puerto Ricoban sem. Ami pedig a kakasviadal nezeset illeti, az is csak 40 allamban illegalis, koztuk Tennessee.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-14 15:00   
2005-06-13 16:40, rigojanos:
-
"Tennessee allamban kakasviadal nezese is buntetendo".

Tudtommal jobbara minden USA allamban az allatkinzas e modja tobb mas allatkinzasi modozattal egyetemben buntetendo. Ez meglepetes?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-13 16:40   
....Tennessee allamban kakasviadal nezese is buntetendo.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-09 20:03   
... 6oo ezerrel nőtt tavaly a (dollárban számolva) milliomosok száma a világon.

Bizonyos földrajzi lebontásban igy alakult a milliomosok száma és vagyona 2oo4-ben:

USA és Kanada: 2.7 millió személy, összvagyon: 9.3 billió dollár

Latin-Amerika és Mexikó: 3oo ezer személy,
összvagyon: 3.7 billió dollár

Európa: 2.6 millió személy,
összvagyon: 8.9 billió dollár

Közel-Kelet: 3oo ezer személy,
összvagyon: 1 billió dollár

Ázsia többi része: 2.3 millió személy,
összvagyon: 7.2 billió

Afrika: 3oo ezer személy,
összvagyon: 7 milliárd.

Nem vagyok nagy matekzseni... kicsi se sajnos
számitásaim szerint Usában és Kanadában kb. 3.45, Eu.-ban 3.42 millió volt a nagyon gazdagok átlagvagyona. Ez az árakhoz és az amerikai, kanadai és ny-európai átlagjövedelmekhez képest elég szerény. Egy igazán jó new yorki lakást alig kapni érte. Londonit se.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-31 18:58   
... ki volt "Deep Throat" a Mély Torok, aki a Washington Post két riporterét annakidején rendszeresen tájékoztatta a Nixon elnök lemondásához vezető Watergate botrány és eltitkolt fehér házi események részleteiről.

Neve: Mark Felt, és akkoriban az FBI kettes számú főnöke volt. Most 91 éves és egészsége igen gyenge. Maga vallotta be, hogy ő volt, aki Bob Woodwardot információkkal látta el.
Woodward és Bernstein egyelőre nem kommentálnak. Ők azt igérték, hogy Deep Throat identitását csak halála után fedik majd fel.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 21:12   
2005-02-27 10:32, Pompéry Berlin:
-
Konkrét eset Kelet-M.o.-on - cikk a tegnapi Népszabadságból:
http://www.nol.hu/cikk/353336/
-

Ez olyan szomoru tortenet, amibol szerintem rengeteg van a vilagon, nem csak autizmus vonatkozasban. Az, hogy a szulok ketsegbeesesukben a torveny segitsegevel probalnak valami ertelmet, magyarazatot, karpotlast keresni a gyermekuk allapotat illetoen, az szerintem csak egy szomoru potcselekves, barmilyen mas toluk telheto segitseg hijan.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-27 10:32   
Konkrét eset Kelet-M.o.-on - cikk a tegnapi Népszabadságból:
http://www.nol.hu/cikk/353336/

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-24 14:04   
2005-02-24 07:07, espa:
-
... Nem tudom van-e arra kimutatás, hogy a fiúk, vagy lányok viszik-e tovább inkább, de a mi példánk szerint a fiúk.
-
Bizonyos teoriák szerint - amelyek mai érvényességéről nem tudok, de amikor öcsémet diagnosztizálták, még élt -, az autizmus férfi ágon öröklődik. Mármint nő is továbbviheti - nálunk is így volt -, de csak férfiaknál jelentkezik. Vagy többnyire. Nos, ma már tudom, hogy rengeteg autista nő is van, ezért nem tudom, mennyire igaz a tézis. Nem ismerek statisztikát nemi megoszlás szerint. Amennyiben érdekli a rokonságodat, van egy magyar autista levelező fórum, ahol érintettek beszélgetnek (főleg szőlők). Szívesen adok tájékoztatást magánúton. (Gondolom a téma ilyen részleteiben a MON-tagok számára talán mégsem olyan érdekfeszítő.)

Szerintem már csak azért is fontos tudni a dologról, ill. lehetőleg felismerni, mert autista vonásokkal rendelkező emberek - akik egyenként életképesek, csak kicsit furcsák - házasságából hatványozottan autista utódok születhetnek. (lásd Silicon Valey) Én "ki vagyok hegyezve" erre a problémára, ezért környezetem kinevet, mert szerintük mindenkit autistának tartok. Korántsem mindenkit, de ha érzékeny vagy a jelekre, láthatod, hogy döbbenetesen magas az arányuk és érintett lévén bennem jelentős félelem él a potenciális utódok miatt.

Ebben a témában indítottam különben valaha egy topic-ot. Az ott kapott információk sokat segítettek nekem. Már ezért "megérte" MON-tagnak lennem, mert a fenti fórumhoz is így jutottam el.
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=59&forum=31&21

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-24 09:21   
2005-02-24 07:07, espa:
Valahol olvastam, hogy az autizmus letrejötteben a testosteron szerepet jatszik, vagyis a magzat az anyatol tul sokat kap ebböl a hormonbol, ami aztan szelsösegesen nyilatkozik meg az egyen valosagerzekeleseben,viselkedeseben.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-24 07:07   
2005-02-22 18:50, kaytee:
-
... Kész járvány, de még mindig nem tudni, mi okozza.
--------------------------

A férjem családjában van egy autista gyermek. Középsúlyos. Ott is az öröklődésre gyanakodnak az orvosok, ugyanis az egyik nagymama "furcsa". Ha vennék a fáradtságot és megvizsgálnák, talán most autistának diagnosztizálnák, de leélte ugy az életét, hogy különc, "problémás" volt. Sajnos a fia is elég furcsa (34 éves) és ez a fiúunoka, aki diagnosztizált autista. Nem tudom van-e arra kimutatás, hogy a fiúk, vagy lányok viszik-e tovább inkább, de a mi példánk szerint a fiúk.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-23 20:00   
2005-02-23 17:57, kaytee:
-
Hát itt az USAban az autizmus lett- ahogy én szoktam az ilyen nagyszabású médiaérdeklődést kivivó kórokat hivni: az "Év betegsége".
Mégha sok olyan gyereket diagnosztizálnak is manapság, aki régebben nem számitott autistának, akkor is nagyon nagy az arányokban az ugrás.

-

Mar nem trendy az ADD? Egyebkent ez talan mas kategoria, mert kerdes, hogy az autizmushoz kapcsolodo kutatasok eredmenyekent felmerulo uj infok miatt valik-e egyertelmuve az erre vonatkozo diagnozis?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-23 17:57   
Hát itt az USAban az autizmus lett- ahogy én szoktam az ilyen nagyszabású médiaérdeklődést kivivó kórokat hivni: az "Év betegsége".
Mégha sok olyan gyereket diagnosztizálnak is manapság, aki régebben nem számitott autistának, akkor is nagyon nagy az arányokban az ugrás.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó