2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Másodlagos állampolgárok?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 11:44   
Szerintem a hangsúly mindenképp a személyen van és az ő beilleszkedési hozzáállásán. Gondoljatok csak bele: egy bevándorlót nem hívták, hanem ő ment. Teljesen normálisnak tartom, hogy a bevándorlónak kell alkalmazkodni mindenféle tekintetben az új környezethez.
(Ezt a bevándorló szót egyébként én nem szeretem.) Amikor megkaptam a spanyol állampolgárságot - a magyart is meghazudtoló bürokratikus tortúra után - az utolsó papír, amit aláírattak velem az valami olyasmi volt, hogy elfogadom a spanyol társadalmat kulturájával, szokásaival együtt és a tőlem telhető legjobban beépülök szűkebb valamint tágabb környezetembe. Esküt kellett rá tennem.
Erre hosszú évek múltával sem szoktam hozzá a spanyol párnához, de csak Nektek súgtam meg, nyílvánosan nem beszélek róla, mert még visszavonják a spanyol állampolgárságomat. (Titokban magyar kispárnán alszom! )

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 10:16   
Hidd el sokkal nehezebb beilleszkedni egy Europai orszagban ahol a bevandorlas nem tradicio. Az USA egy bevandorlo orszag ott mindenki bevandorlo az indianokat kiveve. Ezt meg kell ertenetek ,teljesen mas a helyzet peldaul Skandinaviaban ott zarkozottak az emberek felnek az idegentöl söt lenezik öket. En itt elek Svedorszagban es latom mennyire nehez lehet beilleszkedni ,nem magamrol beszelek. Az teny hogy a magyar egyik legkönnyebben alkalmazkodo es beilleszkedö nep, ezert tudunk mindenhol ott lenni.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 07:01   
Kedves Pamut,

én úgy látom, hogy lehet Neked is meg Liznek is igazatok. Nem ninden ország egyforma, sőt egy országon belül is egészen más magatartásformákkal találkozhatsz. A dologhoz kell egy kis szerencse is. De van ennél rosszabb is éspedig az amikor a saját szülőföldeden vagy másodrangú állampolgárként kezelve, sokan pont ezért vándorolnak ki. A "minden tőled fűgg"-öt így nem tudom elfogadni, de úgy igen, hogy sok fűgg tőled.

pamut  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 02:42   
Ez a tema egy masik topic-ban vetodott fel, de szerintem van annyira fontos, hogy meger egy uj temat.

2004-01-09 00:25, liz irta:
"Ha valaki odaig eljut,hogy nyugaton akarja letolteni hatralevo eletet (mindegy milyen korulmenyek kozott ment ki az illeto)szamolni kell azzal,hogy mindig masodlagos allampolgar lesz. Barhova is megy. [...] Olyan orszag nincs, ahol te ugy elhetsz mint az ott szuletettek."

Mire en:
Vitatkoznek ezzel, kedves liz. Szemelyes tapasztalatbol mondom, hogy nekem nem tobb, mint 4 ev utan sikerult. Allasom van, otthonom van, mindenkivel jol kijovok, a munkahelyemen megbecsulnek, az uj ferjem csaladja befogadott, es -- ami a fo -- SOHA, sehol meg nem ereztem ugy, hogy kulfoldikent vagy plane hogy 'masodlagos allampolgarkent' kezelne barki is.

"Minden toled fugg."

Ez viszont egy nagy igazsag. Kivanok mindenkinek sok szerencset es sikert a beilleszkedeshez!

Szivesen olvasnam masok velemenyet, tapasztalatait ebben a temaban.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó