2020. január 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Letelepedés és vízum
Új topik indítása   Üzenet küldése
 mazeltof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-29 00:08   
Szervusztok kedves fórumosok,

navigálok a neten, nézem Kanadát, kivándorlást, spekulálok, és azt látom, hogy némely bevándorlók kezdetben Manitobába mennek. Torontóban 214.000 egy ház, Manitobában 83.944 (1998 -as adatok) Hm.. Ti is így csináltátok ?
Most megyek, megnézem a térképen, hol van Manitoba.

mpd5  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-19 19:19   
Csak azt szeretnem mondani hogy mar ketto levelet elkuldtem neked es valamiert vissza jon. Megkaptam a leveleidet es valaszoltam rajuk de te nem tudod valamiert fogadni. Majd jelezz valamilyen szinten MPD5. ( Piri)

-
Leh uzenete:

Magyarorszagon elek es Kanadaban szeretnek alapitani es bejegyeztetni egy ceget .
Aki tud segiteni ugyvedek megkereseseben vagy mas otletel az kerem irjon

Koszonetel LE
-

leh  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-28 12:26   
2004-03-16 00:40, Bob:
Koszi BOB a valaszodat es persze hogy meg mindig erdekell a ceg alapitas kanadaban varom az infoidat es segitokesegedet az en email cimem kissnom@freemail.hu elore is koszi es varom emailodat.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-16 00:59   
Kedves Leh,

en ket kanadai magyarul is beszelo ugyved honlapjara hivom fel figyelmed. Ime:

Peter Ivanyi - http://www.rochongenova.com/peter.html

Victoria Carrington - http://www.shapirocohen.com/vcarrington.htm

Ugyanakkor remelhetoleg hamarosan kanadai magyar ugyved online tanacsaira is szamithatunk a MON oldalain.

Udvozlettel,

Hunor

Bob  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-16 00:40   
Hi Le(h)! Ha még mindíg kellenek infók Kanadai cégalapítással kapcsolatban, akkor tudok neked segíteni. Sőtt szinte mindent tudok ezzel kapcsolatban. Tudok adni pl: olyan cégalapítással foglalkozó ügyvédet is, aki még magyarul is beszél... Ha érdekel, add meg az Email-ed! Lehet, hogy csak 5-6 nap múlva küldök mail-t ugyan, mert most nem mindíg vagyok Net közelben. OK?

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-22 19:43   
Leh uzenete:

Magyarorszagon elek es Kanadaban szeretnek alapitani es bejegyeztetni egy ceget .

Aki tud segiteni ugyvedek megkereseseben vagy mas otletel az kerem irjon

Koszonetel LE

nyumi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 22:37   
szia Anita. Semmi változás, várakozunk mikőzben tűrelmetlenűl várunk valami vissza jelzést. Kőzben sikerűlt pár helyről jo referenciákat megkapnom, munkáltato, lelkisegély szolgálat ahol őnkénteskedem évek ota stb. Remélem használni fog. Kőszőnőm hogy érdeklődsz az űgyűnk iránt. Szia, laci

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-10 03:11   

Nyumi, lattam ma a KERESEM rovatba beirt uzenetkedet.
Jo lenne tudni, hogy vajon idokozben tortent-e valami elorelepes ugyetekben? Vagy csak a turelmes varakozas marad tovabbra is?

Anita

nyumi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-25 13:01   
Köszönöm a sok sok infot amit kaptam és igazán tisztán látom most a helyzetet. Nekűnk a levélben 8-12 honapot irtak , ebből eltelt 3 , persze lehet hogy több lessz.Anita neked kűlön köszönöm a segitséged és jo érezni hogy van olyan ember is aki nem lebeszélni akar másokat hanem segit.

Hemas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-24 11:06   
Hello,

A munkaltatom ajanlott,mint Nominee-t
es ezt a BC-i kormany (ill. a miniszterium)
elfogadta azt.Kaptam egy levelet a sikeres nevezesrol es par napon belul jelentkezett
egy program konzultans,aki koveti az esemenyeket es tanacsokat ad ugyintezessel
kapcsolatban.Mondanom sem kell,mennyire kellemesen meglepett a dolog szervezettsege es a pozitiv hozzaallas.Az infok szerint 6-8 honapon belul varhatom a PR statusz visszaigazolasat,ujjlenyomatokat kellett kesziteni,azt az ottawai RCMP-nek elkuldeni.
Hatarozottan NEM AJANLOTTAK a PNP es normal
letelepedesi folyamat kevereset,azt irtak,hogy a kesest idezhet elo az egesz folyamatban,amennyiben mar van beadott PR
kerelem es azt szeretnem felgyorsitani.
Hat,ennyit egyelore meg 4 honap maradt,kivancsi vagyok a fejlemenyekre.

Udv,
Hemas

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-24 04:05   
Kedves Nyumi,

A BC-Provincial Nominee Program-nak a kov. a meghatarozasa; altalam szabadon forditva:

"A BC-PNP egy 2001-ben inditott, magas kepzettsegu foglalkozasokat megcelzo program, mely a tartomany jelentos gazdasagi fellenduleset hivatott szolgalni, a szakkepzett, es megfelelo tapasztalattal rendelkezo munkaerok behozatalaval gyarapitvan a helyi munkaero-piacot."

Mivel en errol a programrol meg csak nem is hallottam, ugyanakkor kello tudomasom volt az HRDC engedelyekrol, igy nem is ertettem egyaltalan elso uzenetedet. Most, utana-olvasvan, mar kulon tudom valasztani a ket kulonbozo kervenyezesi format:
1. Skilled workers under the PR - six criteria point system;
2. Skilled workers under the Provincial Nominee Program

Nem tudhatom, hogy sikerult-e attanulmanyoznod az alabb betett, nagyon comprehensive PNP web site-ot. Ha igen, akkor maris megtalaltad kerdesedre a valaszt.

"Engem az érdekelne hogy tudtok-e valamit arrol a leheto˝ségröl hogy ha bent van már a PR kérvényu˝nk ,erdemes-e fokozni a provincial nomine-val abban az estben hogy van már egy HRDC engedélyes állás ajánlatom." -volt a kerdesed.

A web info szerint: kategorikusan NEM KELL / NEM ERDEMES!

Lasd: a Frequently Asked Questions -bol:

1.-Will it speed up the process if I apply to the BC PNP and to Citizenship and Immigration Canada at the same time?

No.  In fact, it would cause confusion and actually slow the process down.

If you have already applied to Citizenship and Immigration Canada, British Columbia will still consider your provincial nominee application.  However, the application process may be slower.

Es vegul arrol, hogy ha eleve a PNP kereteiben indultok (indultatok volna) neki, akkor:

2.  How much faster is immigration under the BC PNP, compared to other Canadian immigration Programs?

Times will vary from case to case, depending on individual circumstances.  However, immigration under the BC PNP is significantly faster compared to other Canadian immigration programs.

(..De hol van ra a garancia, hogy meg is kaptatok volna a PN-t?; es az maga is idobe tellett volna!)

A pontszamod jo: a "67-75" folotti!!.
Sajnos, varni kell, ami idegolo, tudom. De rengeteg kerveny van a System-ben!. Az info szerint 18 honaptol 2 evig is tarthat.
Ami a gyerekeket illeti, megertem az aggodastokat.
A Landed Immigrant papiros kezhez veteletol, ha jol tudom, ha ujabban nem valtozott (most azt nem neztem meg), egy fel even belul kell elhagynotok az orszagot.

Ui: Ha a web hozzaferesed netan korlatozott, es esetleg bovebben akarsz meg mas valamit is tudni, en tovabbra is itt vagyok.

Turelmet, es sikert kivanok:
Anita

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-23 21:41   
Nyumi, itt van egy cim: -lehet ismered is(?)
http://www.mcaws.gov.bc.ca/amip/pnp/
Kesobb, az esti orakban (itteni) irok valaszt elobbi uzenetedre. Addig is: nagyon orulok a pontszamoknak! AZ JO!

nyumi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-23 20:10   
Szia Anita.Nem azért nem irok részletesebben mert nem nyilok ki hanem nem tudom mi az ami nagyon fontos a tiszta eset vázolásához. A pontok meglennének 76 jött ki . Ami a HRDC által engedélyezett job offert illeti, talán anyit hogy az ajánlatban amit a cég adott benne van hogy a letelepedés megszerzése után érvényes és igy lett engedélyezve. Biztosan tudom hogy sikeres volt az engedélyeztetés mivel a főnőkőm egy 27 oldalas faxot kűldött melynek záro lapja a Hrdc engedélye amit a cég számára kűldtek vissza hogy kűldje el számomra azzaz a munkaválalonak. Nagyon nehéz a várakozás ezért szeretném a provincialal meg gyorsittani. De lehet hogy rossz az infom. Nincs tudomásom arrol hogy a hrdc és a prov.. ugyanaz lenne. Azt tudom hogy a hrdc eng. nem lehet pl kiutazni es dolgozni.Jo lenne ha kissé hamarább mennének a dolgok hiszen lassan dőnteni kell a gyerekek ovoda és napközi beiratására , de mindez attol fűgg pl. hogy mikorra adnák meg a papirokat mivel nem szertnénk őket egy olyan kőzősségbe szoktatni amit esetleg pár honap mulva el kell hagyniuk ,stb.stbKérdezz bármit ,válaszolok.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-23 03:58   
2004-01-22 20:32, nyumi:
-
A provincial nomine szerint pár honap után ha az állás ajánlatod szerint megfelelsz az elvárásaiknak akkor egy 7elfogado7 ajánlást tesznek miszerint az a province vár.

Sajnalom, kedves Nyumi, de nekem ugy tunik -mondom, csak ugy tunik!-, hogy osszezavarsz ket fogalmat (holnapi napomat arra szanom, hogy beletemetkezem az Immigration site-ba -hatha okosabb leszek..).
Elobbi uzenetedben ezt irod: "..van már egy HRDC engedélyes állás ajánlatom."
Kerdesem ehhez: Ha mar megvan az HRDC engedelyes allas ajanlatod, akkor az egyben nem jelenti azt is, hogy a province jonak talalt, "elfogadott", stb. Ugy gondolom, anelkul az HRDC nem hagy jova egyetlen allasajanlasi kervenyt sem, nem bocsajt ki egyetlen allas-betoltesi engedelyt sem. Vagy: csak van egy allasajanlatod, amelyik meg nem jarta vegig az HRDC tekervenyes utjat (!!!), tehat meg nem egy vegleges, az HRDC altal is engedelyezett "job-offer"?
Tovabbi kerdesem: Ha mar bent van a PR kervenyetek, mint irod, akkor mar azt is tudjatok, hogy megfeleltek-e a pontrendszer altali kovetelmenyeknek; hany pontotok van, osszesen? (kerdeztem elobb is) Egy "HRDC engedélyes állás ajánlat" 10 (kemeny) pontot jelent!!!!! Azt mar beleszamoltatok?
Ha mar megvan a kello pontszam, akkor minden rendben van, akkor csak ki kell varni a vegtelenul hosszunak tuno varakozasi idot.
Ha nincs meg a kello pontszam, akkor... -nem akarlak elkeseriteni!

Ha nem nyilsz ki, nem irsz bovebben, pontositottabban, akkor nem igen tudunk tanacsokkal segitsegedre lenni.

Igen vancouverro˝l van szó mivel ott éltem pár évig , onnan kaptam a job offert, stb.
Az, hogy itt eltel mar par evig, az oriasi elony (itt most nem a PR kervenyre gondolok, bar lehet abban is, nem tudom -) a majdani, kezdeti beilleszkedesben. Talan vannak is, itt, volt barataid, ismeroseid.

Sok sikert!
Anita

nyumi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-22 20:32   
to palko,annita. Kösz az infokat, ismerem azt a bev. oldalt de ami engem érdekel az nem találhato meg .A provincial nomine szerint pár honap után ha az állás ajánlatod szerint megfelelsz az elvárásaiknak akkor egy 7elfogado7 ajánlást tesznek miszerint az a province vár . Állitolag ennek a tulajdonában a bev. hivatal kissé gyorsabban dönt. Szoval azt szeretném tisztázni amielött lépnék az űgyben. Igen vancouverről van szó mivel ott éltem pár évig , onnan kaptam a job offert, stb.Őrvendek hogy segitő készek vagytok .

palko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 22:18   
to nyumi.

Szervusz!

Nemtom ismered-e ezt az oldalt a kanadai emmigrációs portálon belül:
http://www.cic.gc.ca/english/skilled/provnom/index.html

Megpróbálok Neked újonnan letelepedetteket keríteni...
Egyébként nekem is az a véleményem, hogy biztosan nem hátrányos. És ami nem hátrányos...

Sok sikert!

palko

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 21:55   
2004-01-21 20:30, nyumi:
-
tudtok-e valamit arrol a leheto˝ségröl hogy ha bent van már a PR kérvényu˝nk ,erdemes-e fokozni a provincial nomine-val abban az estben hogy van már egy HRDC engedélyes állás ajánlatom.

Teljesen jaratlankent a letelepedesek ugyintezeseben, de mint aki kovetem a napi hireket, en ugy tudom, hogy egy HRDC-s allasajanlat ertekes plusz pontokat jelent. Kerdes, hogy eleve milyen ossz-pontszamot ertel el..

Biztos tudjatok, ha ide keszultok, hogy tartomanyonkent is valtakozhat az esely. Ertem ez alatt azt, hogy mivel Ontario (Toronto), es British Columbia (Vancouver) a legkedveltebbek, oda nehezebb bejutni. Volt egy olyanszeru hir is, jo par honapja -fel eve-, hogy aki vallal ot (5) evet eltolteni az elszigeteltebb tartomanyokban (ahova az Immigration iranyitja), azt elonybe reszesit(het)ik. De ez akkor meg csak javaslatkent roppent fel.

Az lenne jo, ha fiatalabb es kompetensebb kanadai forumtarsak esetleg szemelyes tapasztalatokkal is el tudnanak latni benneteket. Hatha vannak ilyenek is!?

-Hogyan erted azt a "privincial nomine"-t?; talan epp arra gondolsz, amit en emlitek a tartomanyokrol?

Sok sikert!
Udv. Anita

nyumi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 20:30   
remélem működni fog a dolog mivel minden eddigi probálkozás fuccsba ment. Elkezdeném. Engem az érdekelne hogy tudtok-e valamit arrol a lehetőségröl hogy ha bent van már a PR kérvényűnk ,erdemes-e fokozni a provincial nomine-val abban az estben hogy van már egy HRDC engedélyes állás ajánlatom. Van valaki aki 2003 ban adta be Bécsben a letelepedési kérelmét ?

palko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-20 21:18   
Kedves Látogató!

Köszöntünk Téged!
E fórumot a kanadai letelepedés és vízumigénylés témájának szenteljük.
Itt adunk teret a témával kapcsolatos véleményeknek és tapasztalatoknak, nem utolsósorban a segítségkéréseknek.
Szolgáljon tanulságul, de inkább segítségül minden érdeklődő számára.
Kérünk Téged, hogy ennek szellemiségében írd és olvasd tartalmát...

Köszönjük szépen!

palkó

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó