2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Árak, költségek... - MON Kezdemenyezés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-16 18:55   
2007-02-15 08:00, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kiszámítottam Románia viszonylatában: kb.250 euró. Tehát sokkal több, mint az átlagfizetés.

Csak árak összehasonlítása nem sokat mond, nagyon fontos figyelembe venni a fizetéseket is. Ebben az esetben az árukosár kb egy hónapra volt összállítva, és ára több mint a romániai átlagfizetés. Viszont ez sem elég még, figyelembe kell venni, hogy vannak nyugdíjasak, munkanélküliek, hontalanok, kikre az összehasonlítás már megint nem érvényes. Altalában nem az árak magassága okoz problémát, hanem a fizetések, nyugdíjak, szociális átutalások és berendezések alacsony színvonala.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-16 12:33   
2007-02-16 03:58, Ferencz Zsuzsanna:
-

Az csak egy példa, ha végignézed a topikot, sok országban összeírt listánál szerepel a mennyiség, valamint módosultak a tételek a helyi adottságok szerint is.

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-16 03:58   
Kedves Hunor, ezt így nem lehet. Itt nincs "közép kisértartalmu liszt",Rizs Basmati, Rizs Jasmin stb.Emellett OMGI egy csomó terméknél nem szögezte le a mennyiséget. Pl. kenyér, tejföl.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-15 21:16   
2007-02-15 15:01, Valeria:
-

Viszont egy szem cseresznyét sem esznek télen.

És felhozom a topik elején szereplő listát, ez egy érdekes és konkrétumokat, utánajárást is igénylő kezdeményezés volt, ezt lenne jó összeállítani Románia esetén is:

OMGI ÜZENETE:

Nos, ....
"hatalmas" listát írtam össze a minap egy PRISMA nevü üzletlánc boltjában.
Ez egy közepes árkategória, van itt a mi kis városunkban is ettôl olcsóbb (un. raktárüzlet) meg drágább is.
Igyekeztem a kg- illetve literárakat kiírni.Itt mindenütt ki vannak ezek írva.)

Itt is egy lista, válasszunk:

un. alapvetô élelmiszerek:

középzsíros (1,5) tej
tejföl (nem smetana!)

fehér kenyér
gabonás, magos kenyér,
barna, rozskenyér

vaj
szendvicsmargarin

kristálycukor

közepes kisértartalmu liszt

napraforgó-olaj
oliva-olaj
repce-olaj

tojás (10 db-os csomagolásban)

rizs, (Uncle Ben´s 20 perces)
rizs, Basmati
rizs, Jasmin

méz, magyar, akác,
méz, magyar, vegyes
méz, adott országbeli

"élvezeti cikkek"
kakaó, holland, fekete,
Nesquick, (20 % kakaó)

tea, Lipton, 100 gr-os
tea, TWININGS
tea, kbôzô gyümölcsös ízesítéssel

kávé, espresso /Segafredo
ua. /Lavazza
kévé, un. hosszúkávéhoz

"Zöldségfélék:"

Burgonya
Vöröshagyma
Fokhagyma
Káposzta
Káposzta, lila
Kelkáposzta
Cukkini
Uborka, hazai
Paradicsom,
Paprika, piros, húsos
Paprika, zöld, húsos
Paprika, sárga, húsos
Sárgarépa
Fehér répa (gyökér) itt nincs
Karfiol
Shampion gomba
Kis cs. petrus
Torma (nyers!)

" vitaminok "

alma (1.15 - 1.80 )
Avokado
Szôlô sötét
Szôlô. zöld
Narancs
Mandarin
Banán
Körte
Szilva
friss füge!!! (Brazil)

" húsárúk"

marhah. leveshús, csontos
sertés darálthus
vegyes darálthús
sertéslapocka
s.tarja, sütnivaló,elôre fûszerezett

"Tisztító/tisztálkodási szerek"

fogkrém
fogkefe
sampon
zuhanyozókrém
kézkrém

mosogatószer, gépi, utántöltés,
papírzsebkendô, 75 db-os
25 db-os szalvéta

Italfélék:

külön begyûjtendô adat, mert az üzletekben csak közepes erôsségû sör (max.4.5 % alc.tartalmú),
külön alkoholt árusító boltba ezért küön kell elmennem.)
A fenti PRISMA boltban a középsör (4.5 % alc. ) l-ára 3,45,
Original Vichy 1,65

A többi (lakás, biztosítás stb.) begyüjtése folyik.
Válasszatok, állítsuk össze a FOGYASZTÓI KOSARAT.

Etelka "tojás" észrevételéhez még annyit, hogy igazságosabb a kg-ár, mert a méretkülönbség nem mindegy. Bizony az otthoni piacon is nézem sokszor, milyen aprócska tojás van darabáron, mennyivel igazságosabb lenne kilóra mérni. (Egy jó piskótához ugyis bögremennyiséget veszünk.)

Bocs, rém hosszú lettem, de ebbôl lehet válogatni!!
Jó munkát és együttmûködést!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-15 17:10   
2007-02-15 15:47, rigojanos:
-

Mondjuk tapasztalataim szerint ritka az a hely, ahol annyi rossz szajszagu emberrel (a ronda fogakrol nem beszelve) lehet talalkozni, mint Magyarorszagon.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-15 17:09   
2007-02-15 15:42, Ferencz Zsuzsanna:
-

Az nincs, viszont 30 uveg sor es a cigaretta, az igen!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-15 15:47   
2007-02-15 15:01, Valeria:

Viszont fogat nem nagyon moshatnak, ha kettejuknek csak egy tubus fogkrem kell egy honapra.

Errol jut eszembe, allitolag Magyarorszag azok kozott az orszagok kozott van, ahol a legkevesebb fogkefet es fogkremet hasznaljak. Mondjuk tapasztalataim szerint ritka az a hely, ahol annyi rossz szajszagu emberrel (a ronda fogakrol nem beszelve) lehet talalkozni, mint Magyarorszagon.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-15 15:42   
na igen, Vali, a vodka pedig nincs benne.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-15 15:01   
Nekem is az a velemenyem, hogy valami szellemi fogyatekos kellett, hogy osszeallitsa ezt a bevasarlo kosarat ket fore. Hol esznek meg hat kilo sonkat, hat kilo karajt, hat kilo csirkemellet, hat kilo ementalit, stb. Nagyon szerethetnek furdeni, ha egy honap alatt elhasznalnak ket flakon tussfurdot. Viszont fogat nem nagyon moshatnak, ha kettejuknek csak egy tubus fogkrem kell egy honapra.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-15 08:00   
Kiszámítottam Románia viszonylatában: kb.250 euró. Tehát sokkal több, mint az átlagfizetés.
Viszont olcsóbb, mint Magyarországon: kb.65 ezer Ft.Igaz, hogy mindenből a legolcsóbb fajtát számítottam.

fodorerika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-04 19:17   
2006-01-04 17:20, Lepu:
-
- Vásárlói kosár 1 hónapra két fore:
- egy kiló margarin,- 15 kiló kenyér, -15 liter tej, - hat kiló paradicsom, - hat kiló sonka, - hét kiló krumpli, - hat kiló karaj, - kilencven liter ásványvíz, - konzerv csemegeuborka, - tíz kiló narancs, - tíz kiló alma, két kiló gyorsrizs, - négy doboz cigaretta, - hat kiló csirkemell, -hatvan tojás, - hat kiló ementáli, - harminc üveg sör, - egy liter napraforgóolaj, - egy kiló cukor, - egy kiló liszt, - három liter mosószer, - egy kiló kávé, - egy tubus fogkrém, - két flakon tusfürdo, - egy flakon sampon. > > > Mindez Németországban 91 000 forintba kerül, Magyarországon 78 000-be.

Na most öszintén. Melyik agyalágyult szellemi fogyatékos állította össze ezt a kosarat. Állati reprezentatívnak tünik

na ja. ha nemet lennek tobb disznohust ennek, leginkabb kolbaszkak, es virslik formajaban. kevesebb tejet, viszont tobb sort innek, a kenyeret is soknak tartom, leginkabb a perec a meno bajor kornyeken... a gyumolcs stimmel, sokat esznek, nem is draga. ja, es mosni, takaritani nem szoktunk...????
en is mindjart a hasamra csapok es osszeallitok vmi iromanyt: "miböl elunk papua uj guineaban?" cimmel.
egymasbol! hahaha.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-04 17:20   

"ÉLJEN MAGYARORSZÁG
MEGDÖBBENTŐ ADATOK OLVASD EL MEGÉRI!!! SÍRJ TE IS"

Sírok is. Honnan szedtek ennyi hamis adatot...

- Átlagfizetés Németországban bruttó 3890 EUR azaz 810 000 forint.

Nézzük a német statisztikai hivatalt;
http://www.destatis.de/indicators/d/lrver03ad.htm

2004-ben szerintük a német melós havi átlag fizetése (figyelem ez erösen szépített adat!!!!) 2 507€/hó

a német alklamazotté:
3 384€/hó

A szépítés abból áll, hogy a 15.mió alulfoglalkoztatottat egyszerüen kihagyták a statisztikákból. Van a német átlagjövedelem, azt nettóban adják meg, és abban benne vannak a munkanélküli háztartások is. Így a szuper nettó német jövedelem 1200€ felett van havonta.
a 2000-es statisztika a http://www.destatis.de/presse/deutsch/pm2001/p4620121.htm alatt megtekinthetö, akkor még csak 1193€ volt. 1€= 1,95583DM

> > Átlagfizetés Magyarországon bruttó 142 000 forint.
> > Átlagfizetés Németországban nettó 1775 EUR azaz 440 000 forint.
> > Átlagfizetés Magyarországon nettó 92 000 forint.

Mivel a termelékenység Németo.-ban a magyaro.nak több mint a 3xosa,igy egyértelmüen az jön ki, hogy Magyaro.-n túl magasak a bérek
(valójában Németo.-ban túl alacsonyak)

- egy kiló margarin,- 15 kiló kenyér, -15 liter tej, - hat kiló paradicsom, - hat kiló sonka, - hét kiló krumpli, - hat kiló karaj, - kilencven liter ásványvíz, - konzerv csemegeuborka, - tíz kiló narancs, - tíz kiló alma, két kiló gyorsrizs, - négy doboz cigaretta, - hat kiló csirkemell, -hatvan tojás, - hat kiló ementáli, - harminc üveg sör, - egy liter napraforgóolaj, - egy kiló cukor, - egy kiló liszt, - három liter mosószer, - egy kiló kávé, - egy tubus fogkrém, - két flakon tusfürdo, - egy flakon sampon. > > > Mindez Németországban 91 000 forintba kerül, Magyarországon 78 000-be.

Na most öszintén. Melyik agyalágyult szellemi fogyatékos állította össze ezt a kosarat. Állati reprezentatívnak tünik

- Rezsiköltség Németországban 50 000 forint /hó/2fo.

tényleg? én egyedül lakok és fizetek 130€ rezsit, meg 80€villanyt.

- Németországban megélhetésre elmegy 141000 forint /hó/2 fo, marad havi 739000 forint a 2 fizetésbol.

ha, ha, ha... (amúgy a statisztikahamsítás abban történt, hogy a háztartások jövedelmét (ami alapból több személy) személyes jövedelmnek vették, és akkor utánna azt még meg is szorozza itt..

-Ha a megtakarításokat vesszük figyelembe, és feltételezzük, hogy a párocska az elso idokben csak a lakásra tesz félre, akkor a német párocska három és fél év múlva lesz lakástulajdonos, a magyar fiataloknak ugyanez húsz évnyi munkájába fog kerülni.

a realitás: a magyar párocska már 7év után a sajáttulajdonában fog lakni, teljesen kifizetve. A német párocska az élete végéig nem fog a saját tulajdonában lakni, ha mégis, erre kb. 15-20év kell nekik is.

- Egy közepesen felszerelt Skoda Fabia 2,6 millióba kerül Németországban,
- nálunk 2,8-ba.

részben igaz. De csak mert itt az Áfa 16% ott meg 25%. Tehát nettóban még mindig magyarban az olcsóbb.
Ezenkívül Magyaro.-ra erösebb motorizácíóval adják el az autókat. (nem vicc, keletre küldik az erösebb motorokat, mert ott kell a sok elözéshez a gyorsulás, míg németo.-ban nem elözgetnek az emberek)

- A német párnak három és fél hónapig tart összespórolni az autóra valót,

jó lesz az 3évnek is

Ha kicsit osztunk-szorzunk, kiderül, hogy a német férjnek csak hét hónapon kell spórolásra buzdítania párját, míg magyar társának hét évig kell ismételgetnie: "kitartás".

Szálasi közeledik...

- Egy hét Tunézia repülovel két fore, félpanziós ellátással 240 ezer forintba kerül Németországban, amiért ott hét napig kell dolgozni. -

Sok sikert. Már a 10nap is jó eredmény.

- Nálunk ugyanez az út 225 ezer forintba kerül, ami több, mint három havi spórolással hozható össze.

Mi a fenének kell Tunéziába menni?

fodorerika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-04 13:51   
Most en nem figyeltem rendesen, vagy nincs az osszehasonlito elemzesben benne, hogy lakasberles nemetorszagban.....es magyarorszagon. tudom, hogy munchen kulonosen draga, de az a lakas amiben en lakom masfel szobas es 730euro/ho. itt ez a normalis...

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-30 11:13   
igen-igen, az egyik közeli barátom elemzésekkel foglalkozik, az Ö figyelmét szerettem volna felhívni rá, hadd nevessen Ö is egy kicsit.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-29 13:19   
2005-12-28 17:08, melindalaczay:
-

Ama lentebbi, Ideals altal kozolt?
Gyakran megkaptam emailen en is, es tobb forumon (...oldali ) is lehetett olvasni - terjed.

Hunor

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-28 17:08   
engem az érdekelne, hogy honnan származik eredetileg ez az összehasonlitó elemzes Németorszagról és Magyarorszagról?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-25 22:23   
2005-12-25 03:02, GTL2:

Kedves GTL!

Örülök, hogy az európai nívó leírásodban nagyon erösen érvényesül. Tehát a munka utáni jövedelem nem tesz milliomossá (amint egyesek feltételezik az EU-ban való munkavállalás során), de böségesen elegendö a lakásra, élelemre, családlátogatásra és spórolásra. Azt hiszem, nálad néhány sorban le van írva, hogy az emberek nagy többsége miért él és dolgozik szívesen nyugaton.

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-25 03:02   
2005-11-06 14:08, tiberio:

Na azt éppen nem tudom, viszont egy adalékkal szolgálhatok a topik témájához.
Szóval:
Én most itten a Szigeteken dolgozva, a megélhetésen kívül, havonta haza adok átlag 500 GBP-t, ami a mai árfolyamokon számítva kb. 190.000 Forint.
Ebben benne szerepel az is, hogy kb. 5-6 hetente hazarepülök Magyarországra, vagy a családom jön ki hozzám.
Nem éhezem, van TV-m, Internetem, Telefonom, és csak buszsofőrként dolgozom, akkor is, ha otthon ennél picit magasabb szintű munkát végeztem, amíg ki nem rúgtak.
Otthon, ha lenne állásom, akkor ennyi lenne a brutto keresetem.
Akkor most miről is beszélünk?

Emberek!

Üdv

GTL2

tiberio  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-06 14:08   
sziasztok!

Érdekelne, hogy Ausztriában, illetve Németországban a piacon vagy a zöldségesnél mennyibe kerül a pucolt dió kilója!
Előre is köszönettel:
Tiberio

Kata78  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-24 14:13   
2005-10-24 01:01, hunor:
-

Szoval valaszolni is megprobalok!

Ha mindent osszevetek akkor €250-300 nal foljebb nem jutok. (Lehet, hogy meg annyi sem?) Ebben benne van egy-egy garnitura uj egyen ruha db/€45. A konyvek, amik itt "berlos" rendszerben mukodnek, tehat ev vegen vissza kell adni azokat es a penz is vissza jon. (2*€30)A munkafuzetek, ceruzak, stb. 2*€50. Ennyi. Amik azota jottek, ugye kirandulunk, T.Anyuka €5. meg uszni €15. Meg megint kirandulunk €2. Meg mozi €2. Ezt ugye a vegtelensegig tudnam(junius30. ) folytatni. Ja, es az ir(gael)-angol szotar €12ert, hogy azert a Lanyom ne tudjon teljesen palira venni!
Menza itt nincs a "kicsik" kapnak reggelit,
allambacsitol. Ha mar extra tejet (fel pint-os dobozban) akar a gyernek, akkor az 3 honapra €11. A nagyobbak 10 orai cimen gyumolcsot kapnak, szinten allambacsitol. Az ebedjuket ok maguknak viszik ebben meg csoki, chips kivetelevel barmi lehet, amit adott csemete megkivan!

Szoval mindent osszevetve nem mondanam, hogy dragabb, mint az otthoni suli.
Bar ismet hangsulyozom, hogy az enyemek allami fenntartasu iskolaba jarnak. Es meg ezzel egyutt is kulon angol tanar nenije van mindkettonek. Az igazgato neni meg az minden heten beszamolot tart az elomenetelukrol.

Azt hiszem ennyi hirtelen!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-24 01:01   
2005-10-23 15:33, Kata78:
-

Kedves Kata,

koszonom szepen.

Es itt van osz - mekkorak az iskolaval jaro kiadasok?

Hunor

Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-23 18:57   
A magyarországi és németországi árak összehasonlításához nem igazán szólhatok hozzá, merthogy egyrészt forintban, másrészt euróban vannak megadva.
Azt azonban évekig hallgathattam anyámtól, hogy miért nem keresek többet, hiszen ismerösei kijöttek Németországba, s a kezdö fizetésük (ezelött 4-5 évvel) 3000 márka volt. Mit is mondjak - talán bruttóban. azt otthon elhallgatták dicsekvés közben, hogy mennyi adót, egészségügyi biztosítást stb. fizetnek havonta.
Most éppen féléves továbbképzésen vagyok, hogy a gyermeknevelés után jobb elhelyezkedési esélyeim legyenek, ezért segélyen élek. A legutóbbi állásom havi bruttó 1600 euró volt, idegen nyelvü titkárnöként. Az átlag tudom, hogy több lett volna, de az ember örvend, hogy állása van és nem kell napi két órát oda-vissza ingáznia; a vonatbérlet, autó, baby-sitter úgyis elvinné a külömbséget. Szerencsémre (adó szempontjából) egyedülálló anya vagyok, így kedvezmányes adóosztályba tartozom, így havonta 1200 eurót hazavihettem. Ebböl a lakásbér "hidegen" 425, szemételszálítással, tüuzárbiztosítással, közös költségekkel felmegy havi 505 auróra.`És még szerencsém van, mert egyetemi városban lakom, az iskolák nem rosszak, s a városközpont közeláben lakunk. Még egy kis kert is jutott ezért a pénzért, ami kész csoda.
Ha a tavasszal megint dolgozni megyek, örvendhetek, ha ugyanazt a fizetést megkapom, ehhez hozzájön a gyermekpénz, két gyermekre 308. De azt is hozzá kell számítani, hogy ha dolgozom, az ovódát már nem a város fizeti,mint most a továbbképzés alatt, s a havi napközi ebéddel (tízórait és uzsonnát hazulról csomagolom) havi 300 körül van és a gyermeket 4 órakor haza kell vinni. Egy irodai állás pedig, ha az embernek szerencséje van, 8-16 óráig tart. De ez ritka, általában eltart 17 óráig is. Az azt jelenti, hogy naponta fizetnek kell még valakinek, hogy a kicsit idejében elhozza és vigyázzon rá, míg hazaérek.
Ezen kívül baleseti biztosítás 40 körül, nyugdíjbiztosítás (mert az állami sokat nem biztosít, öregszik a lakosság) 50, még a TV (ha nem nézem az államit, akkor is fizetni kell), három hónapra szinte 50... A villany, gáz és víz ugyancsak felmegy 90 euróra, ügyes volta, spóroltam, a tavaly több volt...
Adjátok össze, s kiderül, hogy miért lakik a németek nagy része bérházban, s nem saját házában, lakásában. Merthogy a spórolás ott kezdödik, hogy mindent kifizettél, ettél is, öltöztél is (két folyton növekedö gyermeknek mindig kell valami), s még megmarad valami. S itt még nem számítottam a (sajnos ritka) színház- és koncertlátogatást, könyvvásárlást, s az élet hasonló kis örömeit.
Nem panaszkodom, jól rendezem már, de dühít,hogyha hallom/olvasom, hogy "nyugaton minden jobb". Természetesen sok minden jobb, a szociális háló jobban meg van szervezve, senkinek sem kell éheznie... de meg is kell dolgozni érte. Vagy pedig eltartatja magát az ember állam bácsival (tudom, vannak elegen,akiknek tetszik ez az állapot). Higyjétek el, süllyedtem a föld alá, amikor a kislányom születése után segélyt kellet kérelmeznem. Pedig járt nekem.

Kata78  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-23 15:33   
Sziasztok!

Közkívánatra! Egy bevásárló lista Corkból, Írország. Két gyerek, két felnőtt összeállítású családra követtük el tegnap!

Dunnes Storesben jártunk, vettük, ami kellett, van benne "akciós is, meg nem is", szóval remélem, hétköznapi.

Domestos € 1.25
MrMuscle Tűzhelytisztító € 2.78
2*2 liter tej 2* € 1.8
2* Halrudacskák 2* € 0.81
3* Knorr kínai szószok 3* €2.05
Cékla üveges € 2.07
Tepsi € 7.00
Csirkemell filé 1 kilo € 9.99
2* Szardínia 2* € 0.67
Sirlion steak 0.75 dkg € 4.36
Fülpiszka € 0.79
2* sűrített paradicsom 2* €0.39
Spagetti 1 kilo € 1.89
500 g cheddar sajt € 2.45
2* Tejföl 2* € 1.18
2* vastagra vágott sült krumpli 2* €1.79
Rizs 1 kilo €0.89
2* 20 dkg felvágott 2* € 1.35
2* Frankfurter virsli 2* € 3.05
1 kg répa € 1.58
500 g paszternák € 1.49
Fagyasztott borsó 1 kilo € 1.29
Alma 1 kilo € 1.24
Marha színhús 1.25 kg € 7.68
Banán 1,98 kg € 2.44
Narancs 1,5 kg € 2.79
Amerikai mogyoró 500g € 0.99
kenyér (800g) 1. €1,13
2* kalácsszerű izé 2*€ 0.74
Paprika €2.39
kenyér másik € 0.65
3* Otthon kászűlő baguette 3* € 1.49 ( 6 darab/csomag)
2* 1 kilo szűzérme € 14.31
10 szelet karaj € 13.55
Vaj 2*500g 2*€ 1.39

Remélem semmit nem hagytam ki!
Szóval a vége € 126.33 volt, de aki át böngészi és süt főz, az látja, hogy ez több is, mint egy heti cucc.

Szóval jó munkát a böngészéshez!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-16 20:53   
240 ezer forintba kerül Németországban, amiért ott hét napig kell dolgozni

na ez biztosan nem igaz, mert a 240 ezer forint az majdnem 1000 euro, ez egy heti fizetésnek egy kicsit sok, még Németországban is. Én csak a holland fizetésekröl beszélhetek: egy gyári munkás 3 müszakban 1300 eurót keres havonta. Ha 25 éven aluli, akkor csak 1000-et.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-16 20:27   
Egyes adatok stimmelhetnek, de igy egészében merö populizmus és népbutítás. Egy kiragadott példa: ha egy német párocska ilyen gyorsan megspórolhatná a lakása, kocsija, mifenéje árát, becsukhatna az összes bank, amelyik kölcsönadásból él. És én csak ilyeneket ismerek. Szerintem az átlagfizetés Németországban 10%-nál magasabb munkanélküliséggel egy kicsit eltúlzott, mint valós átlag.

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-16 20:16   
Szervusztok!
Rég jártam ezen a topikon, ezt az emailt ma kaptam, kérlek, "bíráljátok" felül, szóljatok hozzá! Nagyon érdekelne....

"ÉLJEN MAGYARORSZÁG
MEGDÖBBENTŐ ADATOK OLVASD EL MEGÉRI!!! SÍRJ TE IS"
- Átlagfizetés Németországban bruttó 3890 EUR azaz 810 000 forint.
> > Átlagfizetés Magyarországon bruttó 142 000 forint.
> > Átlagfizetés Németországban nettó 1775 EUR azaz 440 000 forint.
> > Átlagfizetés Magyarországon nettó 92 000 forint.
- Rezsiköltség Németországban 50 000 forint /hó/2fo.
- Rezsiköltség Magyarországon 30 000 forint/hó/2fo.
- Németországban megélhetésre elmegy 141000 forint /hó/2 fo, marad havi 739000 forint a 2 fizetésbol.
- Magyarországon megélhetésre elmegy 108000 forint /hó/2fo, marad havi 76000 a két fizetésbol.
- Egy Köln belvárosához közel eso, pár éves, jó minoségu, ötven négyzetméteres lakás ára nagyjából harminchárommillió forint, - ugyanez Budapesten, egy nyolcadik kerületi, új építésu lakóparkban tizenhatmillióból hozható össze.
Ha a megtakarításokat vesszük figyelembe, és feltételezzük, hogy a párocska az elso idokben csak a lakásra tesz félre, akkor a német párocska három és fél év múlva lesz lakástulajdonos, a magyar fiataloknak ugyanez húsz évnyi munkájába fog kerülni.
- Egy közepesen felszerelt Skoda Fabia 2,6 millióba kerül Németországban,
- nálunk 2,8-ba.
- A német párnak három és fél hónapig tart összespórolni az autóra valót,
- az átlagos magyar párocskának ugyanerre negyven hónapig, kell gyujtenie.
- Magyarországon egy Opel Vectra 5,8 millió forintba kerül, ugyanez a modell, hasonló felszereltséggel Németországban 5,2 millióból jön ki.
Ha kicsit osztunk-szorzunk, kiderül, hogy a német férjnek csak hét hónapon kell spórolásra buzdítania párját, míg magyar társának hét évig kell ismételgetnie: "kitartás".
- Azt az IKEA konyhabútort, ami itthon 290 ezer forintba, azaz négy havi munkába kerül, Németországban 330 ezer forintért árulja a cég, erre az ottani fizetéseket figyelembe véve kevesebb, mint két hétig gyujteni. A bőrkanapé itt is, ott is kétszázezerbe van, nálunk közel három havi >munka, ott alig több, mint egy heti.
- Egy ötven négyzetméteres lakást berendezni Magyarországon konyha-, nappali-, fürdoszoba-, hálószoba és étkezobútorral, felszerelni tévével, rádióval, videóval vagy DVD-vel, mikróval, hutovel, miegymással körülbelül egymillió forintból hozható ki.
- Németországban, egy ilyen összeállítás legfeljebb 1,2 millió forintból összehozható.
- Munkaidore leosztva nálunk több, mint egy évig kell minden egyes szabad fillért félretennie az átlagpárocskának, míg Németországban másfél hónapig kell összébb húzni a nadrágszíjat.
- Egy hét Tunézia repülovel két fore, félpanziós ellátással 240 ezer forintba kerül Németországban, amiért ott hét napig kell dolgozni. -
- Nálunk ugyanez az út 225 ezer forintba kerül, ami több, mint három havi spórolással hozható össze.
- Ha feltételezzük, hogy mindkét páros egymás után és nem egyszerre gyujt a dolgokra, ráadásul nem is költenek semmi másra!, csak a megélhetésre, lakásra, középkategóriás autóra és lakberendezésre, magyarjaink 28 év alatt érik el azt, amire a német párnak alig több, mint négy év is elég.

Előre is köszönöm a véleményeket, szeretettel: Ideals

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 22:26   
A nemet Test magazin vizsgalja rendszeresen az osszes nemetorszagi nagy diszkont aruhaz (Aldi, Lidl,Penny stb) akcios arait es osszeveti a minosegukkel. A mostani novemberi szamban ismet arra a kovetkeztetesre jutottak, hogy "geiz ist nicht geil".
5 kategoriat vizsgaltak:

1, jo minoseg+olcso ar

2, kozepes minoseg +olcso ar

3, jo minoseg + normalis ar

4,kozepes es rossz minoseg+ normal ar

5, haszontalan cikkek+kidobott penz.

A vizsgalt 2003/4 idoszakban:
1. kategoriaba az osszes akcios aru 25 szazaleka esik.
2. kategoria 5 %
3. kategoria 4 %
4. kategoria 41 %
5, kategoria 25 %

Tehat durvan 30 % ami tenyleg akcios aru , 45 % ert pont annyit fizetsz mint mashol, 25 %-ot pedig nem erdemes megvenni...

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-21 18:56   
2004-10-18 19:50, Toeby:
-
Köszönöm,szerintem oda fogok járni,a Penny.-ben olyan kicsi a hely amit meghirdetnek olcsón,nyitáskor már nincs,vagy eldugják,..
A lidli.-be ma hoztak hatalmas kamionokkal Németországból árut,1.-én nyitnak.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-21 17:13   
dubiduba 2004-10-09 22:21

Poesje, milyen parasztgazdasagban veszed a hust? merrefele laksz Hollandiaban? Adhatnal egy par tippet, eleg volt mar az albert hein meregdraga iztelen huskeszitmenyeibol !

Most jöttünk meg a parasztboltból (ami egyébként egy nagy alapterületü, modern technikával és minden földi jóval felszerelt élelmiszeráruház!)
5 kg dobozolt csirkecomb = 6,99
1 kg csirkemell filé = 3,99
1 kg pulykamell filé = 4,59
1 kg csirkeszárny = 2,99
1 kg pulyka alsócomb = 2,49
1,5 kg baromfivirsli = 5,98
+ ajándék hordós káposzta
3 közepes karalábé = 1,00
10 db tojás = 0,89
2 kg jonagold alma = 0,99
1 kg szölö = 0,89
3 nagy mangó = 0,99
5 különbözö felvágottból
15-15 dkg = 2,85 €
Ugyanez a szomszédos önkiszolgálóban:
5 kg csirkecomb = 12,99
1 kg csirkemell filé = 4,99
1 kg pulykamell filé = 7,99
j kg csirkeszárny = 3,99
1 karalábé = 0,99
1 kg szölö = 2,89
1 kg jonagold alma = 1,25
1 mangó = 0,89
10 db tojás = 1,89

Nagyon meg vagyok elégedve a mai vásárlással, mindent bezacskóztam kis adagokban, és lefagyasztottam.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-20 21:46   
A Made in USA textiláruk, ha olcsók, akkor nem itt készültek, hanem a Mariana Szigeteken vagy más, csendes óceáni amerikai érdekeltség, illetve "protektorátus" területén. Van néhány ilyen.
Egy (korrupt) törvény lehetővé teszi, hogy ezeket bizonyos termékek esetén simán "amerikainak" titulálják.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó