2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Árak, költségek... - MON Kezdemenyezés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
 bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-26 22:26   
2004-01-26 11:02, Fredi:
-
Amiket javasoltál Bobe mind helyesek, de az 5-öt kevésnek tartom, legalább a cukor, liszt és olaj, mint szintén alapvetö élelmiszerek jöjjenek hozzá.

-
arrol volt sz omindenki ötöt irjon vagy rosszul ertettem?

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-26 21:55   
2004-01-26 13:17, etelka:
-
Továbbá: 10 tojás,
----
Itt csak tucatos/ fel-tucatos kiallitasban van; tehat szazalek szamoltatik?!
-
2004-01-26 15:12, Melinda

..1/2 hagyma..
----
Es kicsike vagy nagy fejnek a fele?
Itt 2 -3 lb (1lb kevesebb, mint 1/2 kg)-be vannak kiallitva.

Komolyra forditva: Kedves MON-baratok, nem konnyu dio ez! Nem lesz konnyu az osszehasonlitas. De vegul talan megiscsak adhat valamifele fogalmat arrol, amit Frimi irt volt; vagyis melyik-melyik orszagban ki-ki hany orat kell dolgozzon ugyanazert a cikkert.

Erdeklodve kovetlek..
Anita

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-26 15:12   
1 doboz tea, citrom, egyéb gyümölcs (1-2 db banán, 1- kg narancs, 1 kg mandarin, 1 kg narancs,) salátfélék ( 1 fejes saláta, 1 fej karfiol, 1 kg paraj, stb) zöldségfélék ( 1/2 kg sargarépa, 1-2 paradicsom, 1-2 paprika) 1/2 hagyma, 1 fej fokhagyma) száraztészták (1-1 zacskó/doboz levestészta, 1-1 doboz kifõtt tészta ha nem otthon gyúrja valaki frissen: spaghetti, széles metélt, stb.) 1 csomag papírszalvéta, 1 tekercs aluminimpapír, 1 tekercs folpack-fólia, 1 tekercs zsírpapír...
mosószerek, alapvetõ háztartásban nélkülönözhetetlen recept nélküli gyógyszerek, fertõtlenítõ szerek

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-26 13:17   
Továbbá: 10 tojás, ½ kg örölt kávé, 1 kg alma, 1 fogkrém, 1 csomag mosópor ( megadva a nagysága), 1 db. szappan , 1 tekercs WC papir

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-26 13:15   
És még:
- jegyek (színház, mozi, tömegközlekedés - metró, busz, villamos)
- sajtó (pl. egy helyi napilap ára)
- könyv (pl. a Sorstalanságot sok nyelvre lefordították, lehetne ez egy konkrét példa a témában)

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-26 12:32   
Továbbá:
1 l benzin normál/szuper
1 m2 lakbér hidegen (alapbérleti dij fütés nélkül) avagy melegen, de definiáljuk, hogy a dij mit tartalmaz
Biztositások: beteg-, autó-, ...

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-26 11:02   
Amiket javasoltál Bobe mind helyesek, de az 5-öt kevésnek tartom, legalább a cukor, liszt és olaj, mint szintén alapvetö élelmiszerek jöjjenek hozzá.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-23 19:52   
1 kg kenyer
1 l tej
1 kg disznotarja
1kg krumpli(pityoka; burgonya)
1 kg vaj( nem margarin)
ez igy jo lesz?

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-22 17:10   
Tehát:
megvalósítási ötlet, nro 1.

Aki beszáll a játékba, írjon fel 5 olyan terméket, ami az lapötletnek megfelel.

Gyüjtsük be ezt a listát, mondjuk egy héten keresztül (merthogy nincs mindenki, minden nap itt),

azoknak, akik nincsenek itt, esetleg tegyük a témát ismertté pl. a beszélgetöben.

nro,.2.
Az összegyült listát állítsuk össze, és aztán fogjunk hozzá a gyüjtögetéshez.

Érdekes lehetne akár táblázatba is foglalni, de arról fogalmam sincs, hogy azt hogy lehetne indenki számára elérhetôvé tenni. Ez már magasabb info.technikai kérdés, én nem tudom megoldani, csak a táblázatkészítést.

Szóval, -továbblépünk?
Ötleteket ide!!!

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-22 16:30   
Hunor uzenete:

Kedves OMGI!

Gratulalok az otlethez, nagyon jo lenne ezt megcsinalni! Nyitottam ennek egy kulon topikot is, ezt, es ebben csak ez lenne. Ugyanakkor a hetvegen megjeleno hirlevelunkben is ismertettem ezt a kezdemenyezest, igy hatha meg tobben bekapcsolodnak. Addig pedig csak a "modszertant" kell megbeszelnunk.

Udv,

Hunor

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-22 16:28   
Bobe uzenete:

ehhez az ötlethez maris csatolok egy oldalt igaz svedul van de!!!
ha idekattintotok
http://www.ikea.se majd a jobb felsösarokban a "produkter"-re akkor azonnal talatok aktualis svedarakat az Ikea arukrol. Mert szerintem ez pont olyan jo összehasonlitas mint a hamburger arak mi a velemenyetek?

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-22 16:27   
Bobe uzenete:

2004-01-22 13:43, OMGI:

Nagyon jo ötlet OMGI
en vallalom a svedorszagi beszamolot

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-22 16:26   
OMGI uzenete:

Kedves MON társaim!

Kipattant az agyamból egy ötlet.
A különbözô médiákban állandóan közölnek egy un. "bevásárlói, fogyasztói kosár" összehasonlítást. Néha kicsit kételkedve nézem a dolgokat. Mi lenne, ha mi is kitalálnánk egy hasonlót.
Szedjünk össze egy listát, mindenbôl adott mennyiséget (kg, l., db) és csináljunk saját felmérést.
Nézzük meg, melyek azok az alapélelmiszerek, amelyekre azért nagyjából mindannyiunknak szüksége van, amelyeket használunk.
Aztán tegyünk az elképzelt kosárba, külön rekeszbe mondjuk néhány -évente vásárolandó tartósabb ruházati cikket (pl. cipôt, nadrágot, szoknyát, kabátot),
egy harmadikba pedig a lakásunkba, az otthonunkkba szükséges tárgyakat. (pl. az elöregedett TV helyett egy újat, vagy mosógépet, porszívót,)

Következô lépésben meg lehetne nézni a bútorokat, ami fôképpen az önálló életet kezdôket érinti leginkább.

Mit szólnátok egy ilyenhez??? Tudom, kicsit munkás a dolog, az adatok begyüjtése, -de azt hiszem mindannyian járunk boltokban, tehát nem elképzelhetetlen.
Tehát nagyjából azonos termékek, semmiképp nemm luxus, de használható minôségben, stb.

Szerintem ez egy igen komoly "játék" lenne.
Fontos, hogy ne csak Európából, de máshonnan is legyetek velünk. És természetesen otthonról, Magyarországról is.

Nos???

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó