2017. november 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Tudósítókat keresek... - Duna TV
Új topik indítása   Üzenet küldése
 bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-16 13:55   
Esetleg témailag érdekes lehet:

Márc. 22-töl márc. 25-ig tartják a 31. Thurgaui Tavaszi Vásárt a svájci Frauenfeldben (TG). Számunkra különösen érdekes, hogy Magyarország lesz a vásár vendége.

Bövebb infók:

http://www.tg-messe.ch/xml_1/internet/de/application/d5/d16/f77.cfm

Frauenfeld Zürichtöl vonattal 40, autóval kb. 30 percnyire van a bodeni tó irányában (keletre).

Balázs

Németh Árpád  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-27 11:48   
A bosszantó hibák engem is zavarnak. Továbbítom észrevételét.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-21 19:39   
Kedves Árpád,

nekem néha a bevilágítás (studió) a vágás, és a hangminöség, okoz néha "fejcsoválást", mert kézenfekvö dolgokról van szó.

Nichts für ungut.

Üdv.
Huba

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-21 12:41   
2007-02-20 16:04, Németh:
-

Kedves Árpád,

az utolsó üzenetet - technikailag - átszerkesztettem, hogy látható legyen, mit írtam én, és mi volt az előzmény.

Tippek egyébként az írásra:
- a topik neve alatti Üzenet küldése feliratra kattintva elkerülhető, hogy megismétlődjön a korábbi üzenet,
- ha fontos a hivatkozás, akkor a Válasz erre funkció használható, de érdemes csak a szerző nevét, időpontot meghagyni, alatta mondjuk egy elválasztó jellel, példának lásd jelen üzenetem kezdetét,
- ha szerepel olyan mondat, aminel hasznos a beidézés jelentősége (az egyértelműség kedvéért), akkor érdemes idézőjelek közé írni azt a részt, vagy lehet használni html kódot, és akkor az dőlt betűsként jelenik meg (én hol ezt, hol azt használom).

Veszem sorjában akkor:

DE NEM MOST, MERT HAMAROSAN KEZDŐDIK AZ ADÁS.

OK!

ÚGY LÁTOM, A LISTA A KÁRPÁT-MEDENCÉRE NEM VONATKOZIK. MINDENESETRE HASZNOSNAK TARTOM. KEZDETBEN A KAPCSOLATTARTÁST IS VÁLLALOM, AMÍG ITT KI NEM JELÖLÜNK VALAKIT A MUNKÁRA.

Igen, honlapunk jellege szerint valamennyi kezdeményezésünk Kárpát-medencén kivülre vonatkozik. Kérlek, az elérhetőséget küldd el emailben (szerkesztoseg(KUKAC)magyaronline(PONT)net), és pedig továbbítom a lista tagjainak. Nagyon hasznos lenne, ha akár itt írnál egy rövid összefoglalót, hogy miben érdemes a DunaTVhez fordulniuk, milyen témak, területek lehetnek érdekesek. Köszönöm én is a felajánlott lehetőséget.

Üdv,

Hunor

Németh  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-20 16:04   
2007-02-20 13:35, hunor:
-

Melyek azok a nyugati magyar témák, melyek jó eséllyel szerepelhetnek a Duna Televízióban (gondolom, ez műsortól is függ)?

PONTOSAN. A Duna TV műsorai közül a következők lehetnek érdekesek: VILÁGHÍRADÓ, VILÁGUNK, HÍRADÓ, REGGEL, HETI HÍRMONDÓ.

Milyen konkrét hírre emlékszik, ahol nem volt kérdéses, hogy szerepelni fog (pl. a MON kétszer is szerepelt a Híradóban, egyszer indulásunk utáni napokban, majdnem öt évvel ezelőtt, utána pedig az ÉLET EUrópában kezdeményezésünk)?

Például: MAGYAR-MAGYAR KAPCSOLATOK, nemrég volt egy tudósításunk a Magyar-Amerikai Koalíció washingtoni báljáról, SIKERES MAGYAROK, MAGYARORSZÁG ANYAORSZÁGI MAGYAROK) NEMZETKÖZI SIKEREI.

Van konkrét, kijelölt személy szervezetekkel való kapcsolattartásra (ez konkrétan érdekel, hiszen mi hoztuk létre a szervezetek, egyházak, médiák vezetőségi tagjait tartalmazó levlistát, és ott is szóbakerült, hogy milyen módon lehetne az érintettek és a DunaTV közötti kapcsolatot állandosítani. A levlistáról, tagjairól bővebben: http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=3786&forum=75&12 )?

ÚGY LÁTOM, A LISTA A KÁRPÁT-MEDENCÉRE NEM VONATKOZIK. MINDENESETRE HASZNOSNAK TARTOM. KEZDETBEN A KAPCSOLATTARTÁST IS VÁLLALOM, AMÍG ITT KI NEM JELÖLÜNK VALAKIT A MUNKÁRA.

Örülnék, ha még írna konkrétumokról, tapasztalatakról is.

DE NEM MOST, MERT HAMAROSAN KEZDŐDIK AZ ADÁS.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-20 13:35   
Kedves Árpád,

engem több dolog is érdekelne, örülnék, ha lenne idő pár válaszra.

Melyek azok a nyugati magyar témák, melyek jó eséllyel szerepelhetnek a Duna Televízióban (gondolom, ez műsortól is függ)?
Milyen konkrét hírre emlékszik, ahol nem volt kérdéses, hogy szerepelni fog (pl. a MON kétszer is szerepelt a Híradóban, egyszer indulásunk utáni napokban, majdnem öt évvel ezelőtt, utána pedig az ÉLET EUrópában kezdeményezésünk)?
Van konkrét, kijelölt személy szervezetekkel való kapcsolattartásra (ez konkrétan érdekel, hiszen mi hoztuk létre a szervezetek, egyházak, médiák vezetőségi tagjait tartalmazó levlistát, és ott is szóbakerült, hogy milyen módon lehetne az érintettek és a DunaTV közötti kapcsolatot állandosítani. A levlistáról, tagjairól bővebben: http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=3786&forum=75&12 )?

Örülnék, ha még írna konkrétumokról, tapasztalatakról is.

Üdv,

Hunor

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-20 13:29   
No de ilyen sorsfordito esemenyek, hirek meg Magyarorszagon is ritkak. Egy nyugati magyar szervezet eleteben pedig gyakorlatilag nincs. Eloszor olyan esemenyek kellenenek, amik mar hirertekuek, vagy legalabbis felpolirozhatok. Ilyent viszont senki nem tud produkalni. Ha esetleg megis lenne ilyen hir, akkor meg mar regen megirtak masok. Ha az nem hir, hogy egy kutya megharapott egy embert, honnan szedjunk olyan embert, aki hajlando megharapni egy kutyat, hogy hir legyen belole?

Németh Árpád  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-20 12:43   
2007-02-19 19:11, bobo.2006:

-

Nem hiszem. Inkább az a baj, hogy ezekből nem tudunk hírt gyártani.

Nem hír ugyan egy-egy magyar bál, de hír lehet A BÁL például, ha ott sorsfordító döntések születnek.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-19 19:11   
Nem lehet hogy inkabb az a hiba, hogy nyugat fele keves magyar hir/esemeny van, ami meg tudna merkozni a magyar belpolitika hirertekenek konkurenciajaval?

Németh  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-19 18:11   
2007-02-19 17:43, bobo.2006:

-

Nem, olyat sajnos nem, aki azóta is rendszeresen jelentkezne.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-19 17:43   
Tudositokat is talaltak a listan keresztul ?

Németh  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-19 16:32   
2005-04-14 17:03, Pompéry Berlin:

-

Dehogynem, olvassa. Sőt, reagált is, leveleket is váltott.

Amint azt egy új topicban jeleztem, február 20-án dél-amerikai adásunk lesz 20 órai kezdettel (közép-európai idő), utólag azonban visszanézhető a neten:

http://www.dunatv.hu/vilagunk

Németh Árpád
Duna TV, Világunk

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-18 17:22   
2007-02-18 00:26, okmokm1:
-

Hát, szerintem ez már nem aktuális, azóta változott a Híradó főszerkesztőjének személye is...

Hunor

okmokm1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-18 00:26   
2005-04-20 18:20, sycamore:

-

Latogat erre meg DunaTVs, vagy hiaba ez a topic? Ajanlanam, hogy alakitsanak egy online-nevsort, melybe mindenki beiratkozhat, aki hajlando korreszpondalni.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-20 18:20   
Az E-mail-es levelezesi forma gyors. Sokkal gyorsabb mint a normal postai uton kuldott level.
De nekem ugy tunik, hogy meg mindig nem eleg gyors ahhoz, hogy a valaszlevel meg ott talalja azt a szemelyt a computerenel, aki feladta az E-mailt.
Micsoda vilagban elunk manapsag!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-14 17:03   
2005-04-14 15:32, Maggie:
-
Mint tegnap Zsuzsa már írta, idöközben megváltozott a DunaTV vezetösége. Nem valószínü, hogy Németh Árpád még olvassa az üzenetedet.

Maggie  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-14 15:32   
Hallo Arpad
Ha meg aktualis, szivesen lennek itt Svajcban tudosito. Zurich kozeleben lakom mar 20 eve. Azelott ujsagiroskodtam Pesten.
Valaszodat varva udvozlettel.
Margit Bickel Balogh

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 12:11   
Kedves Endre, a helyzet az, hogy megváltozott a Duna TV vezetősége.

Endre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 02:03   
Kedves Németh Árpád!
Korábban küldtem egy e mailt Önnek,talán célt téveszthetett. Szívesen részt vennék tudósítói munkában, Kanada keleti részén. Közvetlenül Toronto mellett lakom. Szeretném tudni, mik a feltételek, s mi a kívánalom.
Tisztelettel: Juhász Endre.
endrej1950@yahoo.ca

Magyarjanko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 21:06   
Kedves Nemeth Arpad, 26 eve lakom Renoban (USA, Nevada) nagyon szivesen vennek reszt tudositokent ami az USA középső és nyugati részet illeti. Kerem ertesitsen, milyen temarol kivan tudositast, es mik a feltetelek?
szivelyes udvozlettel:
Korda Janos

beahockerup  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 22:22   
Kedves Nemeth Arpad!

Nem tudom mi a helyzet Daniaban. Ha esetleg szukseg lenne itt is valakire, kint elo magyar vagyok immar 5. eve, perfekt beszelek danul, es pszichologus diplomaval rendelkezem, immar nemcsak Magyarorszagrol, de Daniabol is. Alkalmankent tolmacskodom, es rendszeresen jarok haza. 29 eves leszek nemsokara, es ha szukseg lenne ram, hat szivesen vallalkoznek- megha a tronorokos eskuvoi ceremoniajan mar tul is vagyunk...

Udv. : Bea Fischer Hockeup

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-11 14:57   
Kedves Németh Arpàd,
az elöbb küldtem el vàlaszomat érdekes javaslatàra. Elsöre nem sikerült elküldeni e-mail cimére, mert a hu utàni pont ezt nem engedte meg... tehàt ezt a pontocskàt el kell hagynia annak aki vàlaszàt el akarja Önhöz juttatni.
Kivànok sok érdekes jelentkezöt!!
Üdvözlettel
Tessényi Györgyi

Németh Árpád  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 17:57   
Örömmel jelzem, hogy tudósítójelöltek jelentkeztek eddig Las Vegasból, Finnországból, Oroszországból, Alaszkából, Düsseldorfból, Berlinből... Remélem, senkit sem hagytam ki...

Németh Árpád  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-22 16:54   
... a világ minden részéből.
Talán ez a legalkalmasabb hely arra, hogy megtegyem javaslatomat.
Mindenekelőtt azonban hadd mutatkozzak be: Németh Árpád vagyok, a Duna TV Híradójának a főszerkesztője.
Amint az a Pekár Istvánnal, a Duna TV elnökével folytatott fórumbeli "beszélgetésből" is kiderült: sokhelyütt van tudósítónk, de nem mindenütt. Olyan újságírásban, kivált rádiózásban, tévézésben, vagy akár levélírásban jártas magyarok jelentkezését várom, akik esemény, igény, szükség esetén telefonos, sőt képes tudósításokat, híreket továbbítanának szerkesztőségünknek.
Jelenleg fehér folt, és ezért fontos térség számomra az USA középső és nyugati része, Kanada keleti része (Ontario), Ausztrália (Melbourne), Dél-Afrika, Latin-Amerika, kivált Argentina (az imponáló ismeretekkel rendelkező Lajtaváryné Benedek Zsuzsinak van ehhez kedve?), Ázsia, Európában pedig Svájc, Bajorország (pontosabban Németország déli és délnyugati része), Finnország...
Óvatosságból megismétlem e-mail címem: nemeth@dunatv.hu.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó