2018. szeptember 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Kérdések MON tagoknak
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-09 10:42   
Kedves MON tagok.
Barataim!!!!
Rovid 5 hete koborlok Europa gyonyoru tajain.
Az elso hetek robogo gyorsasaggal repultek tova.
London,Koln,Amszterdam,Kassel,Hanover,Bruszel,
Parizs,Marselles,Cannes,Nice, Monte Carlo.
Majd Olasz orszag szebbnel szebb varosai, tajai.
Becs szepsege utan 35 ev elteltevel ujra magyar levegot szivok.
Barati talalkozasaimrol ha idom engedi majd beszamolok.
Jelenleg szervezek egy kis talalkozast jovo hetre.
Obudan Oktober 15-en a Kisbojtar vendegloben delutan 5-10 kozott.
Aki reszt szeretne venni ezen a talalkozon ertesitsen emailben.vagy magan uzeneten keresztul.
Kerek telefonszamot estleges ertesites miatt.
Barati szeretettel Varok mindenkit aki tud jonni.
Geza

UI.
Beszelgeteseket a talalkozasokrol kesobbi idopontban fogok irni.
Fenykepeket is csinaltunk Telen lesz ido a mintegy 2000 felvetel honlapomra tetelere es valogatasara.

Skype ID: Koborlo64

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-03 18:27   
2004-08-03 17:48, Koborlo:

Várlak!
Nagyszerü ötletnek tartom terved a nagy utazásokra. Pláne, hogy felkeresel majd csomó MONost is.
(Ha nem lennének ezek az áldott cicáink, mi is hónapokig csavarognánk egyfolytában.)

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-03 18:14   
Kedves Böbe.
Elöre nem foglalok le szállodai szobát.
A netten állando összekötetésem lesz és igy
szabadon utazhatok hiszen nem kell helyre és idő pontra lekötnöm magam.
Minden esetre azokkal akikkel találkozást beszélek meg tartom az email Yahoo messenger és telefon kapcsolatot és probálok majd pontos lenni. Igyekszem időmet jol beosztani és ugy baráti köröm valamint üzleti kapcsolataimat kiszélesiteni.
Szeretnék közben minél többet látni és élvezni Europa gyönyörű tájaibol is ezért napi utazásra legfeljebb 400-450 kilométer
távolságokat de inkább rövidebbet szeretnék
bejárni.
Remélem egyet értetek velem.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-03 17:48   
Kedves Kaytee.
Igyekezetemben elfelejtettem megjegyezni hogy most ugy érzem a következö 3-4 évben sokat fogok csavarogni a nagy világban.
Jövöre két utvonalat választok.
Az egyik egy hosszabb nyugat amerikai és canadai a másik egy kissé rövidebb floridai ut lesz.
Ha minden számitásaim szerint történik jövö tél elején találkozunk.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-03 17:45   
2004-08-03 05:55, Koborlo:
-
Itt ujra megjegyzem hogy
Összel három honapig Europába leszek.

-
Nagyon szep utvonal hol fogsz megszallni?
Milyen szallodakban? Peldaul itt svedorszagban?
Lefoglaltad mar?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-03 17:17   
Kedves Géza, legközelebb légy szives kalandozz délre, mert momentán nincs alkalmam átköltözni Európába.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-03 05:55   
Itt ujra megjegyzem hogy
Összel három honapig Europába leszek.

Angliátol Erdélyig koborlok,
minél több MON taggal szeretnék
személyessen megismerkedni.
Utamrol itt részletes tájékoztatást olvashattok majd.
Most állitom össze az uti tervet
Aki szeretne velem találkozni irjon
Emailt hogy merre él.
Ha arra járok felkeresem egy jo baráti
beszélgetésre.
Eddig utitervemben szerepel a
következö városok látogatása illetve a
városokban élö vagy közelben lako
tagjainkkal találkozok: London.
Párizs,Francia rivera
Monacco,
Milano,Torino,Roma, Nápoly,Velence,
Bécs,
Magyar országon sok városba, faluba
megyek Erdélybe is.
Német ország, Svájc, Benelux államok,
Dánia, Svédország van betervezve még.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-19 21:35   
Kedves Kaytee
Köszönöm válaszod.
Bár olyan bünözöknek nem lehet megbocsájtani mint annak az öt irakinak sem akik csak ugy
lefejeznek egy embert. Mint csirkének vagy tinonak.
Ha valaki középkori szokások szerint kiván
élni és halni adjuk meg neki is a lehetöségét.

Baráti szeretettel Géza.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 20:12   
1.
Nem tartom túl súlyosnak a halálbüntetést, de amig nem látom biztositva, hogy ártatlan ember nem "nyeri el", ellenezni fogom.
Amig nem mindenütt jár ugyanazért a büncselekményért halálbüntetés, amig le lehet alkudni életfogytiglanira, ha a vádlott lemond a tárgyalásról, és bünösnek vallja magát, amig elmebetegeket lehet halálraitélni, amig emócionális vagy ostoba esküdtek dönthetnek róla, amig politikai okokat is figyelembevesznek, addig ellenzem.

Ez egyáltalán nem jelent szimpátiát a jogosan elitélt bünözők iránt. Ha rajtam múlna, sokkal rosszabb lenne a halálraitéltek börtönélete, mint most. Hogy most milyen, a Halálbüntetés témakörben ismertetem.

2.
A bünözők, főleg a karrierkriminál mentalitása legritkább esetben változik, de előfordulhat. Nem ezért hagynám őket életben.

3.
Úgy látom, az amerikai igazságszolgáltalás nem rehabilitációra törekszik, hanem büntetésre, a halálos itéletek esetében pedig inkább bosszúra.
Eddig nem volt elrettentő hatása. Rendőrök szerint a fegyverviselés betiltásának lenne.

Van még mondanivalóm a halálbüntetésről, de azt is a megfelelő témában fogom megejteni.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-17 16:47   
Kedves Géza,
kérdésed vettem, válasz hamarosan.
k-t

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-15 00:10   
Kedves Kaytee.
Bemutatkozásod a MON forumban rövid volt.
kaytee 2002-08-28 23:23
Szervusztok!
Magamról: nőnemü vagyok, Mielőtt jelenlegi életkoromig eljutottam, középkorút mondtam volna.Azóta sokkal fiatalabbnak érzem magam. Washington D.C. közelében élek jó másfél évtizede. Előtte torontói voltam. Van családom, mely 3 cicát is magába foglal.
Irnék többet is magamról, de minek? Megismertek majd a hozzászólásaimból, mert még virtuális terepen sem szoktam szerepet játszani.

Azután kicsit jobban megismertünk.
Ha az igaz hogy mindenki életéröl lehet egy regényt irni akkor a tiédröl is hosszu regény készülne.

De most csak megszokott formám szerint egy összetett kérdés amiröl kérdezlek.

Miböl gondolod hogy a halál büntetés a sulyos
tettek elkövetőinek kik bebizonyitottan elkövetnek elöre megfontolt szándékkal ember ölést vagy a többszörös gyilkosoknak
kiknek az ember élet eltiprása annyi mint ha egy szunyogot ölnének meg tul sulyos büntetés?

Szerinted az elkövetéstöl a végrehajtásig eltelő nyolctol tiz év mig a külömbözö fellebezések és megbocsájtások esetleg megváltoztatják az ilyen elvetemült tettesek gondolat világát?

Szerintem nem volna szükség tartani az adó fizetők pénzén az ilyen elvetemült gyilkosokat. Semmi értéke nem származik ebböl egy társadalomnak.
Szerinted nem humánusabb kipusztitani mint
probálni megváltoztatni, megnyerni egy rákos daganatot az emberiség gondolkodás modján?

Baráti Szeretettel Géza.

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-05 13:15   
Kedves Kóborló,
ez olyan téma, ami szinte kimeríthetetlennek
tűnhet bárki számára. Elsősorban a szülőkön múlik a gyermekek esetében sok dolog. Például az, hogyan foglalkoznak gyermekükkel, de sorolhatnám...
Most nem megyek bele ebbe a témába, de valóban megérne egy nagy beszélgetést.
Szeretettel üdvözöllek.
Mária

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-05 01:40   
Keves Mária.
Köszönöm Válaszaid.
Sokszor én is mérgelödök azon ha egy orai (vagy több is)munkám pillanatok allatt eltünik a computerröl.
De most már ovatos duhaj vagyok mindig lemásolom amit irok mielött tova tünne.
Remélem Összel ha haza látogatok találkozni fogok veled is személyessen és az utolso kérdésre is megtudsz válaszolni.
Szellemi tőkénk nem mindig adjuk pénzért.
Annak kamatai gyermekeink unokáink értelmébe
mennek át.
Csak a tanitoknak kell áldozatos munkát folytatni hogy az eljövendő évezred Magyarjai is magyar nyelven értsék meg.

Baráti szeretettel Géza.

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-04 03:30   
Kedves Koborlo,
az elmúlt 10 hónapban elég alaposan elmaradtam az eseményektől, de némi figyelmet szenteltem arra, ami érdekelt. Az értelmiség kevés hányadának van lehetősége érdemben tenni az országért. Ezt a kérdést én egy neves külpolitikai személyiségnek tenném fel.
Az ilyen parányi szemcsék, mint én, a saját területükön tudnak tenni valamit, ami nem befolyásolja a nagy plitikusok döntéseit.
Véleményem van. Amilyen szinten becsüli egy ország a saját értelmiségét, olyan szinten ismerik el az adott országot bárhol a Földön. Figyeld csak meg!
"Érdeklődnek-e hazánk szellemi termékei iránt Európában?"
Válaszom: Ha az egy adott időszakban jó üzlet, akkor biztos.

Az utolsó kérdéseddel megfogtál: Most még nem tudom a választ.
Köszönöm a kérdéseidet.
Szeretettel üdvözöllek.
Mária

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-04 02:29   
Kedves Koborlo,
nagyon hosszan válaszoltam a feltett kérdésedre, de elkövettem azt a hibát, hogy itt válaszoltam, és nem írtam meg a gépen. Ki is ment az egész az utolsó leírt szónál.
Sajnálom én is, mert több mindent érintettem kérdésed kapcsán.
Most megpróbálom összefoglalni röviden:
Fel kell ismerni az országban mindenkinek, aki tudományos és kultúrális területhez tartozik, hogy a szellemi kulcs egy pici darabkái mindannyian, és ők döntik el, hogy ezt a szellemi kulcsot mikor, mely irányba, miért fordítják el. Nyitja-e vagy zárja Európa ajtaját? Vagy csak résnyire nyílnak meg előttünk lehetőségek a kultúra és a tudomány területén? Döntéseik függvénye az, hogy bezárul vagy kinyílik Európa felénk, és mi Európa felé.
Vannak kultúrális törekvések több művészeti ágban, amely törekvések a magyar kultúra megismertetésére irányulnak Európában.
Mégis, legtöbbet a borkultúránkról hallottam. Angliában, Németországban, Franciaországban nem ismeretlen a magyar kultúra egy-egy darabkája. Bizonyára lassan beszivárog több is az Európai tagállamokba nagyobb intenzitással, mint eddig.
A magyar nyelv szellemi kincsünk. A gyermekeinket fontos megtanítani tisztességesen a nyelvünkre. A magyar nyelv felhígulására számítok,
mert más nyelveket is fontos tanulniuk később, hiszen az érvényesülés ezt fogja kívánni tőlük.
Magyarország lehet Európa EGYIK kultúrális központja, ha felismerik a vezetők. Persze, nem most, hanem később.
Mindig megmosolygom, ha valaki óriási hévvel mondja, hogy Európába megyünk. Eddig is ezen a földrészen - amit Európának nevezünk - éltünk. Az Európa gazdasági szférájához fogunk tartozni, így kultúránkra is hatással lesz. Miért fizetnek és miért nem; milyen kultúrális részre lesz igény, és melyre nem? Mit fizetnek meg és mit nem?
Igen, mindennek a szellemi kulcs, a mentalitás a nyitja.
Bizonytalanságot érzek azok körében, akik valóban a művészettel foglalkoznak, és nem tartoznak művészi körökhöz annak ellenére, hogy egyre szaporodnak a felolvasó estek, a találkozók, stb.
Az ország vezetőinek nem szabad megengedni azt, hogy egyetlen művész, tudós, kutató elkallódjon. Túlságosan kicsi ország vagyunk mi ahhoz, hogy ezt a luxust megengedhetnénk magunknak. Nagyon sok az eszes, okos ember itt. Ezért lényeges a felismerés - ami önmagában ugyan még kevés -, hogy mindenre a megoldás a szellemiség, a szellemi kulcs. A szellemi kulcs pedig csak akkor működik, ha odafigyelnek rá és megbecsülik. Ha nem most, majd később rájönnek.
A lényeget leírtam.
Köszönöm a kérdésedet.
Mária

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-03 06:17   
Szőnyi Bartalos Mária
Mottó:

A lélek börtönét
szellemi kulcs
nyitja.
Ez mindennek a
nyitja.

Kedves Mária.
Kérdésem hozád?
Most amikor rövid idön belül Magyarország csatlakozik az Europai Uniohoz Milyen szerepet játszik a Magyar értelmiség abban hogy Hazánk mélto helyet foglaljon el Europa államai között?
Érdeklödnek e hazánk szellemi termékei iránt Europában? Versed szelemi kulcsa kinyitja
vajon a börtönt hogy a gondolatok határtalanul szálljanak?

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-28 18:51   
Kedves Hunor.
Természetesen Minden MON tag!!!!!
Köszönöm a villám interjut amikre eddig válaszoltatok és a mai nap ünnepi hangulatban teljen el mindnyájunk életébe mint öröm.
Ha majd a tizedik évet ünnepeljük itt együtt
akkor is vissza emlékezzünk erre a napra.

Koszonom kerdeseid, es orulok, hogy ismet felhoztad es folytatod eme topikot.

Igen folytatni fogom Hunor, Hiszen azért
inditottam hogy röviden ha csak pár mondat erejéig is megismerjük baráti társaságunk tagjait.
mindenki számithat kérdéseimre. Elöbb utobb mindenki sorra kerül.

Baráti szeretettel Géza.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-28 10:29   
2004-03-28 03:12, Koborlo:
-
Kedves Geza!

Koszonom a gratulaciot! Ez egyebkent nemcsak nekem jar, hiszen a MON Forum minden egyes tagjanak minden egyes uzenete hozzajarult/ hozzajarul az eredmenyhez (ez vonatkozik meg az offolasra is ). Koszonom mindenkinek a resztvetelt, es remelem, mindenki itt lesz a MON haromeves szuletesnapjan is.

Hogy mi a titka a MON nepszerusegenek? Mi!! Es meg egy dolgot tartok egyebkent kulonosebben erdekesnek - ez a Mi vagyunk! temakor, ahol eppen vagyunk most. Ugy gondolom, ez (IS) igazan egyedi szinfoltja a forumnak, es alapja a kozossegnek. Ilyet egyebkent mashol nem lattam egyaltalan, max. egy-ket bemutatkozo topikot.

Hogy gondoltam-e arra, hogy nem folytatom tovabb? Egy tavalyi par perces felindulast leszamitva nem volt ilyen, es nem is lesz. Kitarto vagyok altalaban. Hogy kemeny fejsze - hm, nem konnyu. De az eredmeny is szep.

Koszonom kerdeseid, es orulok, hogy ismet felhoztad es folytatod eme topikot.

Udv,

Hunor

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-28 03:12   
Kedves Hunor.
Most neked teszek fel egy nehéz kérdést.
Elöször Gratulálok.
Igazán kitarto szándékod hogy ezt a honlapot
elkészisd már az egész Világ de föleg a Világ-ba szétszort Magyarság Immár két éve láthatja.Én aki három éve a barátod vagyok
és támogattalak minden tölem telhetö modon
látom hogy álmatlan éjszakáid és közel napi 24 orás napjai e két évnek barátaid segitségével egy olyan Magyar forumot teremtettünk itt ami példa nélkül áll és fejlödik.
Szerinted mi a titka a MON honlap ilyen nagy népszerűségének?
És miután kérdésem mindig több részböl áll
Volt e olyan nap amikor ugy érezted hogy
"kemény fába vágtad a fejszéd"?
(nem folytatod tovább?)
Öszinte válaszodra várva
Baráti szeretettel Géza.
Holnap veled Ünnepeljük sikeres két éves fennállását Honlapodnak.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-10 18:51   
Kedves Zsofi
Köszönöm gyors és nagyszerü öszinte válaszod.
Nem akarom befolyásolni erős elméleted az ünnep-műünnep téma kőrben.

Azért ne haragudj meg de itt küldök egy rövid BARÁTI ÜDVÖZLET-et

Boldog Valentine napot Zsofi.
Baráti szeretettel Géza.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 20:19   
Kedves Ribizli,
ami a Valentinnapot - Bálintnapot- Valentyinnapot illeti tökéletesen egyetértek Veled. Van itt, az öreg Európában elég tiszteletre méltó ünnep amit megünnepelhetnénk, ha éppen akarnánk, mintsem, hogy kétes, újvilági ünnepeket kéne importálnunk, amikor azok nevét nem is tudjuk - tisztelet a kivételnek rendesen kimondani (lásd például heloven, vagy valami ilyesmi) Különben is rosszabb a közhangulat az ünneplésre.

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 18:45   
2004-02-08 07:33, Koborlo:
-
Kedves Rigójános, remélem nem veszed sértésnek, hogy eléd vágok a válsszal, habár, Tied az elsöbbség...

Kedves Koborló,

köszönöm a kérdéseket. Szintén úgy találom, hogy jókat csattogtunk tegnap...
ìme a válaszok:

1) Szóval, azoknak, akik nem tudnák: Zsófiának hívnak.
Ha mégis utána akarna nézni valaki, annak javaslom a "Profil" címü funkciót...

2) A véleményemet a Valentinnapot illetöen leírtam a Csevegés --> VASÁRNAP címü alrovatban. Nem akartalak benneteket fárasztani, mivel tudom, hogy sokan nem értenek egyet. Mégis rakjam át?
Amúgy nem kaptam semmit Bálintra, mert akkori barátom nem tartotta nyilván sem ezt a napot, sem a névnapomat, sem a születésnapomat és néha a karácsonyt sem. Számára nem lett jó a dolog vége, de ez speciell nem a Bálintnapon múlt.

Amúgy szeretek ajándékokat kapni, de általában inkább 10 nappal késöbb szoktam
Figyelmességeket meg szépen egész évre elosztva jó kapni. Müünnep nélkül. Az sokkal autentikusabb.

Üdv. mindenkinek.

Zsó_________________
A mazsola rémült arcú szőlőszem.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 07:33   
rigojanos üzenet | válasz erre | profil | 2004-01-25 23:49
Kedves Ribizli (fuggetlen, okos, fiatal holgy)

Kedves Vita társak.
Elöször is bocsánatot kérek mind kettötöktöl a kezdeti elsö sorért amit ugy loptam le egy elöző üzenet+ válasz erre-böl.

De a Ma esti Chat hatása (ami most is uralja jo hangulatom)amikor is sikerült mind kettötökkel találkozni és rövidebb hoszabb ideig beszélgetni (irni)közelebb hozott minket egymáshoz, hogy jobban megismerjük egymást.
Ennek következménye képpen most mind kettötöknek felteszek egy egy kérdést.

Mint kezdő riporter nem merek komoly interjut
késziteni mint a Profik. Gondolok itt F. ZS.
és R.Nz.(becenevén Rj-ra)de Hires egy perces
kérdésemmel talán nem zavarok?

Mint tudjuk hat nap mulva egy elégé ismert évenként ismétlödő ünnep lesz.
Ilyenkor az ovodákban ,iskolákban sőt a felnöttek között is egy egy Valentine napi üdvözlő lap cserél gazdát.
Most nem beszélek komolyabb dolgokrol mint virágcsokor vagy karika gyürű és egyebek csak
csak egy másod kézböl kapott informáciorol amit elöször gyermekeim, késöbb unokáim tapasztalataibol tudok.
Minél szebb egy kisleány minél népszerűbb egy kis fiu annál több ilyen szép képes lapot kap az ünnepen.

Kedves Rigojános elöször töled kérdezem a
kérdést:
ez egy össze tett kérdés.Elöször is Nem akarlak kereszt neveden szolitani mert nem tudom hogy nem e tiltakoznál ellene, bántanálak meg vele ha ugy szolitanálak (pedig én tudom) Megmondanád hogy más is tudja? Vagy titok?
Mi a véleményed Valentine ünnepi gondolatokat nyereségre vadászó kereskedők részére vagy a fiatalok közötti barátságok elmélyitésére szokásbol tartjuk?

Kedves Ribizli (fuggetlen, okos, fiatal holgy)Ezt nem én irtam hanem Rigojanostol vettem át ( bár én is ugy gondolom a chat-on találkozás, beszélgetés után)

Kedves Ribizli most hozzád fordulok a
kérdésemmel:
ez egy össze tett kérdés.Elöször is Nem akarlak kereszt neveden szolitani mert nem tudom hogy nem e tiltakoznál ellene, bántanálak meg vele ha ugy szolitanálak (pedig én tudom) Megmondanád hogy más is tudja? Vagy titok?

Tudom hogy ép ellentétes a véleményünk az ugy nevezett csinált ünnepekkel kapcsolatban,
de végeredményben minden ünnepet valaki kitalálta és többen elfogadták azért vannak.
Kaptál e Valentine lapot? És ha igen örültél
e neki?
Esetleg örömmel venéd ha egy kedvelt ismerős
ezen a napon egy virágcsokrot küldene?

Várom válaszotokat.
Baráti szeretettel Géza.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-27 20:32   
Kedves Ildiko
Köszönöm kérdésemre adott választ.
Gyönyörű költeményed mint mű élvező
remény teljessen mutatja hogy népünk nyelve és kulturánk nem fog elveszni az Europai unioba valo csatlakozásunkkal.
Egyenlö tagjai leszünk mi Magyarok az Europai kultura terjesztésének további folytatásában.

Baráti szeretettel Géza

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-27 05:00   
Kedves Monika.

Köszönöm kérdésemre adott válszod.
Akinek ilyen jo megjelenitö képesége van ha tájat vagy akár "csak" egy épuletet kap lencse végre az több mint turista.

"Fotóművész megjegyzésednél egy pillanatra megálltam, megtisztelve éreztem magam, de utána gyorsan haladtam tovább ...

Szeretettel:
Zuloaga vagyis Zulo, aki egyben Mónika is"

Tisztellek szerénységedért

Baráti szeretettel Géza.

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-26 23:37   
2004-01-23 09:40, MagyarOnline.net:
-
Koborlo uzenete:

Kedves Ildiko

Ma Január 22. A Magyar Kultúra Napja van

Miben látod ennek a napnak rendkivüli fontosságát, a Magyar nyelv és irodalom valamint müvészeti értékeink ismertetése,megismerése az egész világ civilizáciojára is hatással lehet?
Te mint külföldön élö Magyar iro és költő aki ott magyar nyelven irod müveid milyennek gondolod,érzed az Izraeli magyar nyelvű állampolgárok müvészet szeretét?
-

Kedves Géza!

Sajnálom,hogy csak most olvastam bele ebbe a fórumba és igy a reagálásom is eltolódott.

Mivel mindannyian tudjuk,hogy a magyar egy kis nép a nagy Földtekén,ezért mindig is fontos volt a tudás! Nagy költőnk is úgy fejezte ki magát,hogy "feladatunk MINDEN FŐ kimunkálása",s ez ma sincs másképp.Csak a tudásunkkal tudjuk megvetni a talpunkat.Ezért a magyar nemzet mindig a harcos,haladó nemzetek közé tartozott,mert a kultura nem a szinházzal kezdődőtt,hanem az oktatással.Igy érhette el ez a kis nemzet,hogy számtalan szülőtte ott tündőkőlt és tündőkől a világ...irodalom-,képzőmüvészet-,zene-,és különféle tudományágak nagyjai között.A mérce magas és az akadályt venni kell tudni!

Az izraeli magyar müvészek ragaszkodnak magyarságuk kulturájához,ugy,hogy folyamatosan müvelik azt.Legutóbbi példaként
beszélhetek a Habima Nemzeti Szinház örökös tagjáról Rónai András szinészről.Nemrégen volt a budapesti Tivoli Szinházban "Csillag a Bocskain" cimű könyvének bemutatója.Haumann Péter Kossuth-díjas színművész olvasott fel részleteket a könyvből.

Most pedig ha megengeded a Magyar Kultúra Napjára esett,Uj Kelet független izraeli napilap hozta újabb versemet:

ANASZTÁZIA

Valahol
messze-távol a tenger hullámain
parányin megcsillanó
kis fehér vitorla
ez volt a remény.

A remény
mely ötven éve töltekezik
kifogyhatatlan sugárzó hittel
chaluci hévvel
dagadó vitorlákkal.

Imbolyog és zuhan
vergődő árboca szakad
nyíló gerendái recsegve törnek
cíkázó fények ráncokat vésnek
ők az utódai a miértnek.

Messze még a föld
sok rombolást,-vért lát
még a nép!
de nincs más föld
nincs más remény.

Köszönöm,hogy meghallgattatok!

Unti Ildikó

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-26 01:53   
2004-01-25 23:02, rigojanos:
-
Jelentem, közös kiadó, közös "müremek" van, pecsét nincs. Ilyet eddig még egy határon sem kértek. De ha ez a szinvonalat garantálja, akkor gondolkodni fogunk rajta.

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-26 00:17   
Nahát milyen csudadolgot műveltem...örülök, hogy ennyire felélénkitettem a párbeszédet, de mielött párbaj lenne belöle, javaslom váltsunk témát.

Puszi mindenkinek

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-25 23:49   
Kedves Ribizli (fuggetlen, okos, fiatal holgy)

Ha mar bedobtad a temat, reflektalok en is. Nekem szemely szerint nincsenek ilyen eros erzeseim a kultura napjat, vagy a nonapot illetoen. Szerintem rossz vegerol uljuk meg a lovat, ha ugy kozelitjuk meg a dolgot, hogy a kijelolt unnepnap helyettesit egy altalanosan, egesz evben elvart hozzaallast. Szerintem a kultura napja, a konyvhet, anyak napja, aids hete, verado nap, stb mind azert van, hogy egy kiemelt figyelemfelkeltessel egyreszt kiemelten unnepeljen valamit, masreszt publicitast szerezzen a temanak.

Senki nem mondja, hogy konyveket nem olvas az ember a konyvhet elott es utan, vagy nem tiszteli a noket marcius 8 elott es utan, de ezek a kiemelt napok tokeletes alkalmak arra, hogy felhivjuk a figyelmet – nem a nok, a konyvek, vagy a kultura letezesere – hanem pontosan arra, hogy mindannyian tisztaban vagyunk a letezesevel, jelentesevel es funkciojaval. Magunkat es az ezekkel a dolgokkal valo kapcsolatunkat is unnepeljuk ilyenkor.

Szerintem fontosak ezek az alkalmak, mert megerositik a konyvek irant valo lelkesedest peldaul, arrol nem beszelve, hogy ezeken a napokon rengeteg ide vonatkozo informaciot is el lehet juttatni olyanokhoz, akiknek nagyon is fontos a kultura, a veradas, a nok, a szuleik, stb.

Nyilvan szakmai artalom, de en ezeket a kiemelt napokat tokeletes alkalmaknak tartom arra, hogy az egyebkent nehezen publikalhato informaciokat “reklamozni” tudjak ugy, hogy oda is figyeljen ra valaki. Mindenki tudja, mikor van a pedagogus nap, igy ezen a napon, illetve mar elotte es utana egy hettel rengeteg, iskolakkal, tanulassal kapcsolatos informaciora lehet felhivni a figyelemet. Rendezvenyeket lehet szervezni, egy csomo mindennel ossze lehet kotni, ami pont azt a celt szolgalja, aminek a neveben Te nehezmenyezet a kiemelt napot, azaz a temara ev kozben forditott figyelmet.

Masreszt a kolteszet napjan pl fel lehet hivni a kolteszetre olyanok figyelmet, akik egyebkent egy masodpercet nem gondolnak ev kozben meg a versek letezesere sem.

Szerintem ezekkel a kiemelt napokkal csak nyer mindenki, en semmi hatranyat nem latom.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-25 23:02   
2004-01-24 09:44, Pompéry Berlin:
-
Pecset helye?

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó