2018. szeptember 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> IRODALMI-KULTURÁLIS PERIODIKA
Új topik indítása   Üzenet küldése
 adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-17 10:47   
17/11/2004 10:42

Nagyon aranyos web oldalt talaltam, gyerekeknek valo mesekkel, rajzokkal, versekkel. Megnezheted olasz, magyar, vagy angol nyelven Agi lapjait.
http://digilander.libero.it/pagnes/hu.index.html

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 14:40   
2004-11-08 14:23, erikakovacs:
-
Szia, Erika!

Köszönöm az elismerést. Ha van kedved, olvasd tovább a lapot, de most jön ki egy kis kötetem is. Jószívvel ajánlom.

Másoknak: Még nem a szőrösök, de sorrendet kell tartanom.

erikakovacs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-08 14:23   
Szia Szigy!

Koszonom a segitsegedet, mindent megtalaltam, sot, meg tobbet is.
Eddigi munkaidhoz gratulalok, es koszonom.
Udvozlettel, Erika.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 15:58   
2004-11-05 15:28, erikakovacs:
-
Szia, Erika!

Ha ráklikkelsz ugyanarra a linkre, amit bemásoltál, onnan megtalálod a főoldalt, azt keresd, azon minden rajta van. Onnan már csak néhány szó.

Köszi, hogy írtál, szia!

erikakovacs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 15:28   
Szia Szigy!

Erika vagyok, es Olaszorszagban elek. Erdekel az "Osservatorio Letterario" 41-42. szama. Tudnal segiteni hogyan tudok hozzajutni? Koszonom.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-04 14:26   
Osservatorio Letterario 2004/2005. 41-42. száma

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 18:38   
2/11/2004 18:34
Csodalatos verseket talaltam a Calkuttai Terez anyatol ,az egesz anyag olasz nyelven van ,erdemes belenezni! http://www.ivanaweb.it/diario/madre_teresa_di_calcutta.htm

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-14 19:31   
«Web-kostoló»: 39/40. sz.,OSSERVATORIO LETTERARIO 2004. Júl.-Aug./Szept.-Okt.:

Tartalomjegyzék

Magyar Irodalmi és Kulturális Galeria,

Fordítani-Ferdíteni-Tolmácsolni-Átadni

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-19 23:27   
Elisabetta üzenete:

Kedves Melinda!

Néhány napja kaptam meg a lapokat* és a könyvet**. Gratulálok!!! Igazán.
Ugyan még nem olvastam el mindent, de már így is nagyon sokat tanultam az írásokból. Érdekes, tudományos, szívhezszóló cikkeket találtam bennük.
Renátónak (férjem) is átadtam olvasásra, néhány óra múlva közölte velem: E' una superdonna! Majd még két óra elteltével nagy nevetéseket hallok. Mi történt? A Viaggio di nozze bis-t*** olvasta. Kijelentette, hogy Csehov és Bulgakov olvasása óta nem nevetett ilyen jót, mint most.
Ennyit, nagyon röviden.
Legközelebb egy példánnyal többet nyomtassatok, mert mi is elõfizetõk leszünk.
Köszönök mindent!
-

Én is/mi is nagyon szépen köszönöm/köszönjük!

* Az «Osservatorio Letterario» utolsó három duplaszáma: 33/34, 35/36, 37/38,
** Il fantastico nella bassa padana,
*** A szerzõ: Iván Plivelich, kb. négy évtizede Ferrarában élõ, horvátországi õsöktõl származó magyar mérnök.

Névjegy

haver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-16 08:11   
Kedves Melinda,

a remény lehet,hogy kéj-
de mindig csábitó,szép leány
s mit tehetsz,ha ezt későn észleled
csupán életed alkonyán
hálsz vele s csókolod
mint azelőtt
öleléséből kiszakadni
már nincs erőd

haver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-16 07:50   
2004-03-14 20:08, melinda:
-
2004-03-14 18:12, haver:
-
Kedves Ernõ!

Köszönöm kedves soraid. Igen, igazad van: hogy sokan ki akarják oktatni hazánkat! Éppen ezért nem írtam rózsaszínben a riportszöveget.
Sokszor nagyon elkeseredem és szélmalomharcnak érzem minden küzdelmemet! S az is igaz, hogy sok mindenben hazánktól elmaradnak. A nagyképû Nyugat bizony sok mindent tanulhatna tõlünk is!!!

Ami a reményt illeti, Petõfi soraival válaszolnék:

REMÉNY

Mi a remény?... Förtelmes kéjleány,
Ki minden embert egyaránt ölel.
Ha rápazarlod legszebb kincsedet,
Az ifjúságot: akkor elhagy, el!

Szeretettel köszöntelek én is.
Melinda
-

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-14 20:15   
Március 15.: nemzeti ünnepünk... 1991-tõl a Magyar Köztársaság nemzeti ünnepe... Ez alkalomból ebben a pillanatban fordítottam le olasz nyelvre Petõfi Sándor «Nemzeti dal»-át.

Itt olvasható három évvel ezelõtti olasz nyelvû megemlékezésem.

Itt pedig a Magyar Rádió összeállítása...

P.S. Eddig még nem találkoztam sehol a fenti vers olasz fordításával... Pedig nagyon kerestem... Lehet, hogy én lennék az elsõ, aki olaszra lefordította?... Ha netán valaki tudna egy enyémet megelõzõ fordításról, szívesen venném, ha tudatná velem. Már csak összehasonlítás céljából is...

Válogatás Petőfi Sándor verseiből

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-14 20:08   
2004-03-14 18:12, haver:
-
Kedves Ernõ!

Köszönöm kedves soraid. Igen, igazad van: hogy sokan ki akarják oktatni hazánkat! Éppen ezért nem írtam rózsaszínben a riportszöveget.
Sokszor nagyon elkeseredem és szélmalomharcnak érzem minden küzdelmemet! S az is igaz, hogy sok mindenben hazánktól elmaradnak. A nagyképû Nyugat bizony sok mindent tanulhatna tõlünk is!!!

Ami a reményt illeti, Petõfi soraival válaszolnék:

REMÉNY

Mi a remény?... Förtelmes kéjleány,
Ki minden embert egyaránt ölel.
Ha rápazarlod legszebb kincsedet,
Az ifjúságot: akkor elhagy, el!

Szeretettel köszöntelek én is.
Melinda

haver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-14 18:12   
Kedves Melinda,

most olvastam az Olaszországban ne légy nő és/vagy idegen,Zsuzsának adott interjúdat,mondhatom nagyon megdöbbentett,hogy a minket,az unióba készülőket minden téren,mennyire ki akarnak oktatni a bentlevők és valójában sok szociális és más dologban még a mi szintünket sem érik el.
Olaszországban még nem voltam,de sok más európai országban már azért tapasztaltam,hogy ott sem éppen Kánaán mindenütt.Nem kérdezem megbántad-e,hiszen minden ember kell védje saját élethelyzetét,de elgondolom,hogy sokszor eszedbe jutott,főleg a változás után,magyar honod,csak egy idő után az embernek nehezére esik és megvalósíthatatlannak tünik minden gyökers változtatás.
Militáns magatartású,kitartó munkádhoz kivánok reményt és sok-sok lelkierőt,a testi egészség mellett.
Szeretettel,haver.

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-08 09:39   
2004-03-07 15:29, haver:
-
Enigma: lehetne általános, több százados/évezredes nõi életérzés és lehetne személyes is...

P.S. Figyelõ...

haver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-07 15:29   
Kedves Melinda,

A vadász és a préda valamint a Valami fojtogat című verseid kinek a lelkiállapotát tükrözik ?,ha egyáltalán lehetek ennyire indiszkrét és nem tartod egyéni szuveranításod megsértésének vagy még rosszabbnak,manapság divatossá váló lelki zaklatásnak.
Üdv.haver

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-04 09:57   
2004-03-04 09:45, haver:
-
Kedves Ernõ! Most olvastam ebben a pillanatban, nagyon köszönöm. A vers nem akkor jelent meg, én jöttem akkor a világra! (1953.12.12.) Nem emlékszem pontosan, 1993-95 tájékán írtam eredetileg olaszul. 10-12 éves ittlétem után. (1983. december 5-e este óta élek Ferrarában...)

haver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-04 09:45   
Kedves Melinda,

Az Irodalom rovatban irtam neked egy verset,választ az 1953-ban,általad irt Hontalan c.versedre,vigasztalásképpen.
Szeretettel,haver.

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-21 10:43   
Salve régi és új MON-tagok! Az alábbiakkal köszöntelek Mindannyiotokat, remélve, hogy sikerült kellemes perceket szereznem...

Az «OSSERVATORIO LETTERARIO - Ferrara e l'Altrove» irodalmi- és kulturális periodika 2004. 37/38. Március-Április/Május-Június dupla számának legfrissebb irodalmi- és kulturális online-kostolója:

Tartalomjegyzék: http://members.xoom.virgilio.it/bellelettere/indice37-38.htm

Vezércikk: http://members.xoom.virgilio.it/bellelettere/editoriale37-38.htm

Honlap: http://www.osservatorioletterio.net
Magyar Irodalmi és Kulturális Galéria (irodalmi alkotások, publicisztika, egyéb írások olaszul és magyarul):
http://members.xoom.virgilio.it/bellelettere/osservatorio.htm vagy: http://members.xoom.virgilio.it/bellelettere/gallerialetteraria.htm

Kolumbiai meglepetés: http://members.xoom.virgilio.it/bellelettere/patriziairiarte.htm

Kellemes olvasást és köszönet a figyelemért.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó