2018. december 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Tiz dolog Magyarországról, magyarokról EUrópában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-11 16:03   
Itt folytassuk, mert már nagyon eltávolodtunk a témától:

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1363&forum=60&0

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-11 14:34   
2004-03-09 21:23, Toeby:
-
Azt hiszem megkevertem a dolgot! A tevével addig nem jutottam el. "Szöged hirös város!" Én most Kecskemétre gondoltam!

Kecskemet a "hiros varos" nem Szeged, ugyhogy egyre gondolunk.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-11 10:23   
Kedves Zsófi!

A tevém nem olyan sértödékeny, s a simogatás meg nagyon jól esett neki, mert én eddig csak ostorral hajtottam!

De nem járhatom be az egész várost vagy az egész "sivatagot"!? A szintétikus francia krémes még a tevémnek sem kellet! Pedig az eredetit még én is nagyon szeretem!

Másik a fagylalt! Én az olasz fagylaltra esküszöm, de nagyon jó a "régi magyar" is! A békebeli, ahogy általánosban berekszászról származó osztályfönököm, magyart tanitott, mondta mindig! De egyre többen csinálnak olyant, s a tömeg még oda is szalad, ahol nem az izek a különbözöek, hanem csak a szinek!

Különben édes száju vagyok, nincs olyan nap hogy kihagynám a süteményt. Habár még nem tartozom az igazi nehézsújuak közé, azért annyira már nem engedhetem meg magamnak!

Ne hogy komolyan vedd szavaimat, mert a sivatagot sem értettem úgy! Mint "épitészmérnök", már 6 évesen is sok dolog érdekelt, de mégsem lettem az, biztos olvastad "macskaházaimat". De az egy kicsit megmaradt bennem, azaz inkább várostervezö, közlekedés, stb.

Az úgynevezett magyar nagyvárosok,amiket a pestiek, akik többször ugyanonnan, vagy még sokkal elmaradottabb falvakból származnak, szivesen "kisvárosnak", "vidéknek" titulálnak, el- vagy lemaradásuknak nyomatékot adva, nagyon is nagy múltal rendelkezö, sokszor a 12. és 13. század, de legkésöbb 17. és 18. század emlékeivel rendelkezö városok. Ezek közül pl. Szeged már az ujabbak közé tartozik, miután a nagy árviz után európai összefogással újjáépült, s olyan struktúrát mutat, amit bárhol Olaszországban, de másutt is megtalálsz.

Persze az hogy tevével kell közlekednem, annak a magyar nemesség, felsöbb rend az oka, akik elöször Pesten, majd az egyesitett Budapesten megakarták mutatni a világnak, hogy mi magyarok is létezünk, s nem akárhogyan!

Igy épült ki Budapest, szintén nemzetközi összefogással, mert pénzt nem sajnálva épültek egymás után a paloták, s a felsöbb hivatalnokoknak a modern, nagyvonalu bérházak, s európa minden részéröl jöttek épitészek vagy olyan magyarok, akik külföldön tanultak. Ha megnézzük, sok olyan dolog is, aminek ugyan semmi haszna, de nagy nemzeti múltunkat dicsöitjük velük!

De ezek legtöbbje elég rossz állapotban van, s ha rendbehozzák öket, szintén, de már nemcsak a vidék, hanem annak a millió budapesti kárára, akik a "szakadtabb" részeken laknak, lásd paneltömeg, kertvárosnak nevezett elmaradott külsö területek! De ha ilyen viszonyok között a pesti mégis büszke egy budai várra, vagy a kiváltságosok által lakott várnegyedre, semmi kifogásom nincs ellene!

De elég sok helyen közlekedhetek tevémmel Budapesten is! Sok dolog csak a pestiek szemében tünik olyan látványosnak, mert már szükebb a látókörük, mint az úgynevezett "vidékinek"! Az Országház és társai gigantizmusa eltakarják a horizontot!

Jelenleg a "Gründerzeit"-tal foglalkozom, s olyan városokban, ahol a külváros is urbanikusabb, mint Budapesten. Azaz maga a város sem centrikus, hanem az évtizedek, századok során alközpontok alakultak ki, s ugyanolyan strukturákat mutatnak, mint egy belváros! Épitészeti fótógyüjteményem lassan már sok ezerre tehetö.

De talán erröl egyszer késöbb, s talán elmesélem, "hogyan harapta a gorilla a puskacsövet keresztül", amit magyartanárom sokszor elmesélt. Nem is foglalkoztunk mi a magyarral, de abban az idöben legalábbis legtöbbünk helyesen tudott beszélni, s hiba nélkül irni!

Most tevémet beviszem a garázsba, mert vár a munka!

Tevei üdvözlettem mindenkinek!

Toeby

(Sajnos Ti vagytok a hibássak, ha mindig ilyen témát vettek fel, hogy nem jut idöm arra, hogy megirjam a kölni karnevál történetét, s egy kicsit a "Sitzung"-ról is!)

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-11 01:08   
Kedves Toeby,

A tevét virtuálisan megcirólgatom. Látom nagyon zokon vetted a megjegyzéseimet.

Lehet, hogy rossz helyekre visz a tevéd? Vagy nagyon nagy ínyenckedvelö lehetsz, ha ennyire komplikált jó sütemént találni. Vagy lehet, hogy egyáltalán nem is szereted a sütemént?

Szerintem mégis van egy pár hely, ahol egészen ehetö a sütemény. Egy pár Pesti cím:
Bár igaz, hogy rengeteg a túrista - t.i. Budai vár, szentháromságtéri mellékutcája - de az ott található "Ruszwurm" krémese eddig a csúcs, nem olcsó, de megéri. Ropogós szintek közt a könnyü krém. Az, hogy nem lehet megenni civilizáltan, a krémes alapvetö baja, Ruszwurm ide vagy oda, de ez a tény szerintem csak fokozza az élvezetet - tovább tart a "küzdelem".
Aztán a dohány utcában van egy zsidó cukrázda, oda nem csak a kóser mivoltából érdemes benézni. Náluk különösen jó a flódni.
Továbbá --> az "Auguszt" cukrázda a fény utcában (Szénatér). Lent bolt, fönt neoszeccessziós kávézó. Érdemel egy bónuszpontot, mert nyári kánikulában kellemesen hüs. Ott az öreg Auguszt ül még a kassza mögött és igazi monarchikus süteményt kap az ember, persze frissen. Ajánlom a mandulatortát.

Ha legközelebb Pesten járok, direkt letesztelek még egy pár más cukrázdát is.
Biztos a "sivatagban" is létezik egy pár jó, csak ott rittkábban járok. Ha jól emlékszem Szerencsen is van egy egészen türhetö....

Édes krémest mindenkinek
Zsófi

ès bocs, hogy megszakítom a 10 pontot, de ez nagyon lényeges...

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-09 21:23   
Halló Rigó János!

Azt hiszem megkevertem a dolgot! A tevével addig nem jutottam el. "Szöged hirös város!" Én most Kecskemétre gondoltam!
Amikor a pályát elhagyod, azon a föúton jön valamikor egy újabbkori épületcsoport a centrum felé, s bal oldalt volt. Én nem nagyon ismerem ki magam, mert eddig csak háromszor voltam, de apósomék onnan valók, s az ö szülei meg Ballószögröl.

Ballószög környéke egy kicsit elszomoritott, de Város belsö részei egész csinosak voltak. Persze függ mindig az évszaktól is, mert a természet is nagyon formálja!

Talán még egy OÁZIS! Ja persze Szegeddel együtt, azt egyszer már emlitettem is!

Halló OMGI!

Igy nem lehet elhagyni a ringet! Hunor számolt ki rád? Ird meg mailben! Itt nincs sértödöttség! Az alapokat letisztáztuk, a súlycsoport is stimmelt. Azt is megbeszéltük, hogy rokonaim és ismeröseim is hasonló helyzetben voltak.

Talán még meggondolod!

Minden jót addig is! Toeby

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-09 18:13   
2004-03-09 10:21, Toeby:
-

A Hirös Városban" is találtam egy csinos kis cukrázdát, de ott is ugyan az volt a helyzet!

Melyik cukraszdarol van szo?

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-09 17:58   
2004-03-06 21:13, Toeby:
-
...........(De remélem nem bántottam meg eddig senkit? Csak OMGIT, mert megint hangversenyre ment, s Frimiröl sem hallok semmit, "üres a ring"!)

.....Sajnos nincs minden nap hangverseny.
Legföllebb a rádióban. (Bartók csatorna, Magyarországról)

A ringben pedig már véresre vertük egymást, és most ápoljuk a sebeket.
Ápolás pedig = MON-elvonókúra!

Amennyire Tobiás Te megsértettél, én is próbáltalak Téged, de a "Fôrevizorunk" nem engedte!

Szevasztok!

haver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-09 16:55   
Europának elsősorban különböző,színes kultúrák harmóniájára van szüksége,nem egy egyszínű,egységes,unalmas tömegkultúrára,ezért mindenekelőtt a saját kultúrájára kell büszke legyen mindenki,hogy minél jobban ismerje azt s így másoknak,idegeneknek,lelkesen és minél vonzóbban bemutathassa,így lehet tökéletesebb a megismerés és a kölcsönös megbecsülés.
Én tíz magyar,de erdélyi büszkeséget akarok bemutatni nektek,gondoljatok rájuk szeretettel,
1)Ady Endre-nyugatosok-szimbolizmus
2)Apáczay Csere János-Magyar Encyclopaedia
3)Arany János-népiesség-Toldi
4)Bethlen Gábor-fejedelem-Erdély aranykora
5)Bólyai Farkas és Bólyai János-nemeuklideszi geometria
6)Házsongárdi temető-megnyítása 1585-ben,Európa egyik legrégibb temetője
7)Hunyadi János-1456 nándorfehérvári győzelem-déli harangszó
8)Kölcsey Ferenc-Himnusz
9)Kőrösi Csoma Sándor-tibeti szótár
10)Teleki-téka -híres marosvásárhelyi könyvtár-gróf Teleki Sámuel alapította

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-09 14:46   
Az alábbi pontok összeírásánál nem az a szempont vezérelt, hogy mire lehetünk büszkék, kik a külföldön méltatlanul ismeretlen nemzeti hőseink, milyen történelmi vívmányaink vannak, vagyis nem nagyszerűségünk tudata. Helyette inkább azokat a tényeket, adottságokat gyűjtöttem össze, amelyeket célszerű tudni M.o-ról az Únióban ahhoz, hogy érthető legyen a mindenkori magyar partner magatartása, reakciója a másik számára.

1. Magyarország ≠ összmagyarság. Határon belüli, határon túli és külföldre szakadt magyarok, ezek bonyolult egymáshoz való viszonya, kisebbségi kérdések. Trianon feldolgozatlan az anyaországban és az utódállamokban egyaránt --> kisebbségi problémák a szomszédokkal. Mindez determinálja a nemzeti öntudatot.
2. Az ország nemcsak Bp-ből és a Balatonból áll.
3. Fantasztikus termálvízkincs és -készlet az ország egész területén.
4. Modern, az EU összes előírásainak megfelelő jogrendszer.
5. Gazdaságilag a Duna a szó szoros értelmében vízválasztó vonal: Ny-M.o. lényegesen fejlettebb, mint az ország keleti fele. Keleti felzárkózás az infrastruktúra javulásával (autópálya kiépülése) várható.
6. Az EU-csatlakozással kapcsolatban rengeteg a fenntartás, a tagságot M.o.-on nem tekintik egyértelműen várható földi paradicsomnak.
7. A társadalmi olló a pozitív gazdasági statisztikák ellenére nagy és növekvő tendenciát mutat.
8. A rossz konfliktuskezelési készségből adódóan óriásiak a társadalmi feszültségek. A társadalom megosztott és ez nem kedvező a rég esedékes feldolgozatlan problémák megvitatásához.
9. A Tokajban nemcsak desszertbort termelnek.
10. A gulyás = leves, „Goulasch” = paprikás, paprikás ≠ pörkölt. (Utóbbi azonban már magasabb konyhatechnológiai ismereteket követel.)

Természetesen ugyanígy a magyaroknak is célszerű lenne tudni 24 x 10 pontot a többi tagállamról. Ha ezt átgondoljuk, máris látható csatlakozásunk jelentőségének a relativitása.

Pótpont:
M.o-on meglehetősen nagy a bürokrácia, amely szerintem kerékkötője a fejlődésnek.*

* Lehet, hogy a magyar mérték szélesebb nemzetközi összehasonlítás esetén „EU-like”. Németország mindenesetre az összes ellentétes hiedelemmel szemben sokkal kevésbé bürokratikus. Még a jelenlegi reformok összes szigorító rendelkezése sem tudta eddig megközelíteni a magyar szintet. Ez utóbbi megjegyzést a német 10 pont egyikének tekintem.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-09 10:21   
Halló, jó reggelt mindenkinek!

Most már eljutottunk odáig, hogy majdnem minden érzelem nélkül emeljük ki höseinket, höstetteinket! Ez rendben is van.
Mit kell, "illik" másoknak tudni rólunk, mit várunk el az EU-tól, mit viszünk mi be az EU-ba!

Ez a magyar médiák részéröl nem igen zajlott le érzelem nélkül, de mi fórumosok azokat a nézeteket "kiegyenesitjük"!

De talán fontosabb kérdés lenne, ami itt a témát kiegészitené: Hogyan nézzük mi az EU-t, hogyan viselkedjünk vele szemben?

Talán ez itt sokunknak nem szól, mert mi benne voltunk elötte is, de azoknak talán a kérdés: Hogyan látjuk mi "öreg EU-sok" a belépöket?

Ezekben a kérdésekben sok helyrehozni való van!

Most ismét egy kis dörzsölödés Ribizlivel szemben!

Hálló Ribizli! Azt hiszem emlitetted a "jó magyar süteményeket", mint jellemzöt!

Hát amikor tevémmel Hegyeshalomnál egy utolsó pihenöt tettem, megitattam vele vagy 3 m³ vizet, hogy Pestig jól elringatózzak rajta, de közben-közben úton, útfélen kerestem oázisokat jó cukrázdákkal. Nagy csalódás ért.

Pest határában leráztam tevémröl a homokot, s ki is poroltam, nehogy a Gerbeaud elött, ha kikötök, megszóljanak. Ott is ismét, mint hosszú éveken keresztül csalódás ért. De folytattam utamat sok felé, abban a nagy oázisban, de azon kivül is a nagy sivatagban.

Az M5-sön elöször nem akartak ráengedi tevémmel az autópályára, mert hogy esetleg zavarom mind a két kocsit, amik esetleg aznap még jöhetnének. De miután megvettem belöle egy jó 100 m-nyi szakaszt, s megigértem, hogy a "Hirös városnál" ismét elhagyom, engedtek a tilalmukból.

A Hirös Városban" is találtam egy csinos kis cukrázdát, de ott is ugyan az volt a helyzet!

Mi a problémám? Anyósom ugyanis cukrásznö volt, s nagyon kritikusan nézte mindig a süteményeket, tortákat. Ezt ugyan nem töle vettem át, szinte mindenki rájöhet maga is.

Korábban a tejszines süteményeket olyan összeesett, vizes tejszinnel szolgálták fel, de hogy friss nem volt, az biztos! De ez utoljára a 80-as években volt!

Lassan csinosodnak a cukrázdák, az adag is a felére csökken dupla áron. A kiszolgálás is némelyik helyen már udvariasabb, de ott sokszor már vasárnap ki sem nyitanak. Ugye annyit már nem dolgozunk!

De most a tejszinnél nem a frissesség a kérdés, hanem látott e valaha tehenet!?
Ugyanis mindenütt "gépi tejszin" van, ami inkább kikeményitett, felvert, megcukrozott tojásfehérjére hasonlit! S ezt suszterolják még a gesztenyepüré alá is. Ha rákérdezel a dolgokra, szinte megsértödnek: "Ez van, ezt kell szeretni!".

Nem igen orientálodnak a vendég felé, s ha ezt csak egy-két helyen tapasztaltam volna, meg sem emliteném!

Különben az "én oázisomban", miután a régi gárda kihalt, ugyanez a helyzet! Sok cukrázdában vagy nem csinálnak a helyszinen mér semmit, "gyári", vagy a cukrászt elküldhetnéd akár lakatosnak is!

Egy tradiciós Cukrázda, vendéglö vagy akármi, a nevétöl még nem lesz vagy marad az! Azt kell folytatni, amit valaha jónak találtunk!

Én különben sok dologban ismét visszatértem a "vajas dolgokhoz"! A német az azért többnyire tejszines. Ha azt a féle tortát kinálnád fel neki, akkor itt egymás után zárhatnának be a cukrászdák, mert nem azok határozzák meg az irányt, hanem a vendég!

De talán a Te tapasztalataid jobbak voltak!?

Hát akkor még tevézek egy kicsit, hátha én is ráakadok azokra!

Jó munkát mindenkinek! Annak jó akinek azt már nem kell csinálni!

Toeby

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-08 23:57   
2004-03-06 18:55, Ribizli:
-
Lám a lengyeleknek is van.
Ha minden nemzet elvárná, hogy vegyük tudomásul, milyen nagy hösöket adott a világnak, az egész emberiséget kéne felsorolni.

De nem arrol van szo, hogy kinek van nagyobb/szebb/jobb. Egy altalunk fontosnak tartott dolog bemutatasa nyilvanvaloan pozitiv dolgokat kell, hogy tartalmazzon elsosorban. Es ami a legfontosabb, hogy a pozitivumok kiemelese itt nem mas karara tortenik.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-08 19:11   
Mivel én külföldi vagyok (nem tartozok az EU-hoz)igy a tiz pontot csak mint kivül üllö
probálom megfogalmazni.
Aképpen teszem ezt ahogy idörendben hallotam.
Ki mit tud Magyar Országrol.Illetve a magyarokrol külföldön.

A dátumokat és hely szint utána irom.
1)K..va magyar e finom megszolitással Csehszlovákiai motoros kirándulásom alkalmával
Brno-ban egy lelkes és sokat tudo valoszinü hogy részeg cseh köszöntött.
1965 nyarán Csehszlovákia.

2)Amikor Barátommal motorkerékpáromon Erdélyben Kolozsvár felé halladva a Királyhágó ellött vagy 600 méterre a csucstol
a sebességválto egyesben felmondta a szolgálatot és igy tehetetlenségünkben nem tudtunk mit csinálni egy igazi román ember volt ott aki segitségünkre sietett.
Igaz hogy magyarul egy szot se tudott bár beszédünkböl vagy a motor rendszámárol megismerte hovatartozásunkat mert rövid idöre rá a hegytetön épülő szállodábol hátom Nagyváradi Magyarral(késöbbi barátainkkal) tért vissza.Hogy köszönjük meg ezt a segitséget?
Julius elején 1968-ban. Olasz ország.

3)Talán az az Olasz halász aki látott minket a Muggiai öbölben amint kiszálltunk a lopott ladikbol mi négyen lehet nem is tudta hogy Magyarokkal de látta hogy menekültekkel van dolga mert elkisért minket a több mint egy kilométerre levő Carrabineri (rendör) őrszobára ahol mutogatással és egyébb modon valahogy megértettük magonkat hogy nem vagyunk diverzánsok hanem menekülütek a szocializmus egyik felleg várábol a távoli Magyar országbol.(igaz kérdéseik bomba, pisztoly és egyébb gyilkos fegyverek iránti érdeklödésük csak akkor mult el amikor barátom 12 centis pengéjű rugos kése zsebemböl tulajdonukba került)de joszándéku Olasz rendörök voltak mert hamatossan dzsipjuk hátso ülésén kb 25 kilométeres utra indultunk a Trieszti menekült tábor felé.
Vajon azután a nap után volt már valami fogalmuk ezen egyszerü embereknek mint a Halásznak vagy annak a négy éjszakai szolgálatot teljesitő vidéki rendörnek Magyar országrol vagy a magyar emberekröl?
Szeptember 1 1969. Olasz ország.

4)Ricco-val az akkor 56 éves Olasz férfivel
Capua egyik bárjában ismerkedtünk meg.
Nem volt nehéz,egész jol beszélte nyelvünket mert a háborü allatt két évet Magyar országon élt.Álitolag hadi fogolyként dolgoztatták őt egy vidéki tanyán.(azt hittem hogy az olaszok
és a magyarok EGY tengelyen pendültek de soha nem értettem meg azt az ő elbszéléséböl miért volt ott hadi fogoly)Ő igazán tudta hogy Barbara és én férj, feleség vagyunk és már látszott feleségem hat honapos terhessége is.
Mégis mikor egy barátjával négyesben immár visszatéröben a Kazertai restaurántbol ahova meghivtak és miután elég sok bort is elfogyasztottunk jokedvüen szorongtunk a 500-as Fiat hátsó ülésén,a keze ott motoszkált feleségem combján . Én nem akartam balhét csapni ezért rátettem kezem a combjára amit aztán nagy elöszeretettel, gondolva az Ö kezét simogatja, majdnem megszakadva a visszatartott nevetéstöl hagytam hadd kapargassa tenyerem, simogassa kezem.
Igaz többet nem találkoztunk vele.
De szerintetek milyen gondolatai lehettek az olaszoknak akik látták hogy a szolos lányok jo része elég kis pénzért adta bájait és jo pár esetben egyes férjek is ott futtatták feleségeiket a tábor környékén?
Az hogy milyen véleményem volt nekem Rocco-rol, És álltalában az ott éllö férfias
Kanokrol most itt nem irom le.
Oktober közepe 1969.Olasz ország.

5)Talán egyik legérdekessebb személyes tapasztalatom arrol hogy mit tudnak külföldön az egyének Magyar országrol éppen egy magyar származású másod generáciohoz tartozo férfi utján vállhat érthetővé legtöbbünk részére.
George(Gyuri)aki Magyar anya gyermeke de
Édes apja más nemzetiségü amerikai volt tehát csak gyermek korába tudott kicsit magyarul.
Ő félig angolul és nagyon rosz magyarsággal mondta el nekem Edes anyja korán meghalt, mikor ő 10 éves volt.
És hogy emléke rola mikor a ravatalon feküdt?
Amikor mentek a kocsi után azt gondoltam Itt viszik most a turós palacsintám. Nem lesz többet turos palacsinta.
Ha valakinek emlékezetében csak Igy él a mult nyilván nem él a Magyar ember lelki világában. Bár fájdalmában osztozom.
1970 Március Warren Ohio USA.

6)Most egy aszonynak állitok itt emléket. Gazdag élete Ausztriában kezdödött bár elözménye az orosz arisztkrácia emigrácioja volt.
Hisz szülei onnan hozták magukkal a tehetséges zenei föiskolát végzö leányuk finom lelkületét, gondolatait élet erejét.
Nem mindenki képes magában hordozni annyi jo tulajdonságot,inteligenciát mint ez a fiatal hölgy.Élet utja nem volt sima söt törésekkel teli. Mert szerelme a nálánál huszon két évvel idössebb Magyar férfi miatt még zenei tehetségét is feláldozta hogy Braziliába
kövesse. Hány nyelven él és beszél egy ember? Hány kultura szinhelyét fogja eggyé szive?
Hány kulturát ad át gyermekeinek?
Csak tehetség kell ahoz hogy orosz szülei nyelvét német iskolákban francia szakon olasz zenei és nyelvtudással portugál nyelven is tanitani tudja gyermekeit? Vagy mindezt Megpaprikázva tökéletes Magyar tudással mit szerelmétöl, férjétöl vett át és tanitotta meg gyermekeivel is?
Mikor megismertem már jobban beszélte az angolt is mint sok más ki itt született.
Nem csak nyelv tehetsége de inteligenciája is felsö foku volt. Hisz olvasott,irt és élt is ezeken a nyelveken. Segitő társa volt férjének is hisz idös kolegám angol nyelv tudása csak az éppen hogyig terjedt.Nagy lánya ma felesége a Ford Braziliában levö kirendeltségénél vezetö fömérnökének. Kissebbik lánya évekig hires zongora müvész volt. Kis fia mérnöki diplomát szerzett.
Sajnos Korai halála ennek a finom müveltségű aszonynak nem csak a Magyar de Europa kulturájának terjesztöjét is elvesztette.
Sok ilyen emberre van szüksége a világnak hogy szebbé válhasson.

7)Az első igazán Amerikai akivel találkoztam
aki ismerte hazánk helyét kulturáját bár nem járt ott csak közelében. Aránylag fiatal Fekete férfi volt az átlagos müveltség felett
állt nem csak zenei de az élet minden területén. Bartok Béla, Kodály Zoltán,Erkel és Liszt Ferencen Kivül tudosaink söt nagyobb városaink neveit is ismerte.Beszélgetéseink során érdeklödés köre egész Europa iránt is érdekessé tette. 5 évet szolgált a hadsereg kötelékében Német országban. Van aki nyitott szemmel jár a nagy világban.
1971 Szeptember, Cleveland Ohio USA.

Richard Nixon mint az USA alelnöke 1956 novemberében Bécsben volt ahol meglátogatta a menekültek táborát. Sajnos az akkori eröviszonyok nem engedték meg hogy akár az USA akár a NATO bele avatkozzon Szovetunionak
adott területek politikájába.Mint elnök is jo volt habár elcsuszott egy narancs héjon. De ki fent marad ki leesik kissebb hazugságon.
A politika hazugságok sorozata.

9)Egy áru cikk nevét ismerik szerte a nagy világban. Ami magyar. Paprika.
bár a spanyol paprika is ugyan azzal a eljárással készül de az ize, zamata, szinesitő hatása nem az mint a Szegedi vagy Kalocsai paprikának.
Ezt minden tanult szakács és inyenc ételeket készitő háziaszony tudja.

10)Ne álltasuk magunkat abban a tévhitben hogy a 350 millio Europainak mit kell tudnia a 10 millios Magyar országrol mert ha minden magyarnak csak két barátja van aki valaha is hallott országunkrol az se sok. A föld 6 billio élőlénye aki Ember névre halgat még ha sokan állati körülmények közt élik is le életüket Magyar ország csak egy kis pont. nem kivánhatjuk hogy létünkröl mindenki tudomást vegyen de ha jo kapcsolataink vannak az többszörössen megtérül mer ugy ismernek meg nem csak mint személyt de mint Országot is.

Nem lehet elégé megdöbbeni az emberi butaságon de az élet bizonyit.Az adatok olvasásához tudás kell.Lehet hogy benned és bennem ez a tudás meg van bár másként értelmezzük.
Az általam megadott, értelmezett tiz pont nem anyira bizonyitja azt hogy mi amit tudni kellene a Magyarokrol csupán egyedi megállapitása annak mit tudnak ugy az idegenek mint a magyarok egymásrol.
Az a tény hogy közvetlen szomszédunk életéröl sem tudunk meghatározó tényező.Baráti társaságunk ép ezt a célt szolgálja a forumon hogy megismejük az életutját, gondolat menetét az egyéneknek akiket barátainknak fogadunk ezáltal.

Baráti szeretettel Géza.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-08 17:10   
Kedves Ribizli!

Akkor a tevét mégis megtartom!

Halló Rigó János!

Puskázni nem szabad!!!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-08 16:44   
Mar ket napja gondolkodom...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-08 03:16   
Kedves Toeby!
Azt irod:

.... ..... = hologramm (a neve most nem jut eszembe, de itt volt Pulheimben a világ egyetlen Holographie-Múzeuma)

A neve Gábor Dénes.

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-07 22:54   
Bocsánat Toeby. A sivatag kikerüli Pécset.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-07 09:25   
Bocsánat! Itt találtam meg a sivatagot!
Ribizli irta! A mások topikon irtam az "oázisról". Különben a garázsba most beállitottam eg tevét, hogy legközelebbi utamat azzal tegyem meg!!! Az öltözet nem probléma, lepedönk van elég!!!

Jó kávézást!

Toeby

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 21:13   
Kedves Hunor!

Helyes az ötleted, s elkezdem, de hitelességéért nem vállalok felelösséget! Ha valamit összekevernék, bocsássatok meg, mert már felejt az ember!

Más dolog, hogy próbáltam utánanézni különbözö irodalomban, s nem találtam elismerésre, mert mindig mást állitottak oda!

Gyufa = Irinyi Dániel (De szegénység miatt eladta az ötletet)

Asbót Oszkár = helikopter
Jedlik Ányos = dinamó
Déry, Bláty, Zippernovsky = transzformátor (Az AEG-Hilfsbuch valamikor meg is emlitette. A németek különben Brown és Boveri-nek irják oda, akik a BBC-céget alapitották itt Németországban (most ABB), s az elsö nagyfeszültségü transzformált háromfázisu távvezetéket létesitették meg Mannheim és Ludwigshafen között.)

Kandó Kálmán = villanyvasút (De valószinüleg csak az É-olaszországi vasútat villamositotta, nem kimondottan találmány, hanem újitás, ugyanis az elsö váltakozó nagyfeszültségü vonal az egyenáramuval szemben! Különben utána Györ és Budapest között is.)
Szemmelweiss Ignác = gyermekágyi láz
Dénes Mihály = televizió (Telefunken munkatárs, s Angliában is dolgozott, de mégis a Nipkowról tartják, orosz, szintén AEG)
.... ..... = hologramm (a neve most nem jut eszembe, de itt volt Pulheimben a világ egyetlen Holographie-Múzeuma)

Puskás Tivadar = állitólag a telefonközpontot (Edison-munkatárs)

Utóbbiról a történet, a "halló"-szó létrejötte:

Amikor a telefont próbálták ki, Puskás egy szintén magyar munkatárssal telefonált, s kérdezte: "Hallod?" Mire Edison (mint ahogy szokás, s mástól is már hallottunk ilyen esetet, ugyanis aki a nyelvet nem beszélte): "Halló, halló, ... ?".

Ez állitólag a "halló" szó, ami egyébként egy nyelvben sem magyarázható meg, létrejöttét sem ismerik, s valójában jelentése sincs! De igy igen!

Zsolnay = zöld eozin (Azt hiszem, az különben vöröset jelent!)

Eotvös Lóránt = ötvös-inga (Azt hiszem a föld alatti rétegek felkutatására alkalmas, tehát nyersanyagok fellelésére, pl. olaj, stb.)

Persze én, ha valaki magyar származásu is, de külföldön talált fel valamit, nem nevezném kimondottan "magyar találmánynak", mert sokszor munkacsoport érdeme volt az eredmény! Egy "magyar" vagy "magyar származásu"!

Másrészt a magyarok szivesen feltalálnak manapság dolgokat, amit valaki már amúgy is feltalált, vagy neveznek egy valójában "újitást" találmánynak.

Kérlek Benneteket, a "Tányéros Edét" itt nehogy megemlitsétek, mert öt már töröltem a magyarok sorából!

Golyóstoll, tintenkuli (Egyébként korábban alig ismeretes, de a Mont Blanctól láttam már a 60-as évek körül egy nagyon szép kivitelt, amit most itt jó pénzért lehetne tovább adni.), s Szentgyörgyi már voltak, de ide teszem öket még kiegészitésül.

Ja és itt nevezem meg magam, a Toeby feltalálóját = ünneprontó, játékrontó, kételkedö, hitetlenkedö, csipkelödö, magyarázkodó, s midaz, ami csak negativ lehet! (De remélem nem bántottam meg eddig senkit? Csak OMGIT, mert megint hangversenyre ment, s Frimiröl sem hallok semmit, "üres a ring"!)

Minden jót!

Toeby

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 19:47   
Amikor azt kérik tőlem, mondjak valamit magyarul, azt mondom : Szentgyörgyi.
Kérem, ismételjék el ... amikor többszöri nekifutásra sikerül, elmesélem ki volt Szentgyörgyi Albert. Végtelenül boldogok, hogy tudják, a C vitamint magyar fedezte fel ... igaz, pár perc múlva már nem emlékeznek a névre.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 19:37   
2004-03-06 18:55, Ribizli:
-
...az egész emberiséget kéne felsorolni.
-

Es ez igy is lenne OK. De alapvetoen ezt lehet megszurni, pl. szarmazas szerint (pl. szemelyesen szamomra is egy magyar feltalalo, stb. erdekesebb lehet onmagaban, mint mondjuk egy boliviai - ezert is a MONon pl. a Milka lila tehenenek Nemetorszagban elo megalkotoja erdekes volt, nemcsak a tema, hanem magyar szarmazasa miatt), vagy erdeklodesi terulet szerint, stb. A gond csak akkor kezdodik, ha ezt bizonygatasra hasznaljuk fel, nevezetesen, hogy mi vagyunk, es miert vagyunk a legjobbak, legnagyobbak. De addig viszont kozelebb all hozzank.

Hunor

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 18:55   
http://www.dobrowolski.com/web/joeandpam/famouspols/famouspols.html

Lám a lengyeleknek is van.
Ha minden nemzet elvárná, hogy vegyük tudomásul, milyen nagy hösöket adott a világnak, az egész emberiséget kéne felsorolni.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 18:33   
A magyar feltalálok listája már elég lenne ismertetönek, hosszabb mint 10 pont, de sokan nem tudják pláne ha külföldön lett hires mint a Microsoft magyar munkatársa is a Word atyja is magyar. Nem mindig Bill Gates-t kell szidni..
http://www.hungary.org/users/hipcat/famous.htm

Charles Simonyi - Computer Scientist and Chief Architect, Microsoft Corporation: Father of WYSIWYG and Hungarian Notation

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 18:17   
Bobe:

Erdekes valasz nem? Megvigasztalt hogy Daniarol es Norvegiarol sem tud többet

ugyanezt akartam en is irni, de megeloztel. De a magyarok sem tudnak tobbet roluk.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 17:28   
Kedves Ribizli!

Ezeket most nem én mondtam!!!???
Különben nemcsak a golyóstollat! A "tintenkulit" is! De ez már nem fért be a 10 pontodba!

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 11:51   
1) Európa leghaladóbb szerzöi jogi törvénye - tényleg!
2) Centrális struktúráju ország: Budapest és körülötte a nagy sivatag.
3) A lakosság csak egy kicsi része beszél idegen nyelvet
4) A nemzeti öntudat egy kissebbrebdüségi érzésen és egy nagy múlton alapul.
5) Finom cukrászsütemények
6) Amit borjuhúsnak árulnak az étteremben valamikor biztos borju volt.
7) A Túrorudi tuttira exportcikk lehetne
8 ) állitólag a filmtörvény is egyedül álló a világon
9) A bürokrácia az emberiség természetes ellensége. Magyarországon nagy a természet és a fekete munka.
10) a golyóstollat is egy magyar találta föl, de mi van akkor, ha ezt tudjuk?

Már lefeküdtem, vizszintesen várom az agyoncsapást

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-05 15:33   
Halló Bobe!

Akkor most legalább megmutathatod nekik a 10 pontomat!

Végül is kiderül, hogy senki sem tud semmit a másikról! Talán igy jobb is! Nem ad okot a vitára!

Toeby

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-05 15:13   
Kerdezösködtem es termeszetesen megkerdeztem egy 36 eves erettsegizett olvasott svednöt mit tud ö meg a ferje Magyarorszagrol?
A valasz: eleg furcsa kerdest teszel fel ket dolgot tudok azt hogy Europaban van es a gulyast a ferjem sem tud többet mit kellene meg tudni?
Erdekes valasz nem? Megvigasztalt hogy Daniarol es Norvegiarol sem tud többet

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-04 08:50   
Toeby uzenete:

Halló Mindenkinek!

Belemegyek én is a játékba, ha egy kicsit gyerekes is!

Kedves Fredi! Te majdnem, hogy megpróbáltad leszükiteni a dolgokat Erdélyre! Igaz Aggtelek már másutt van!

De az EU-val kapcsolatban erdélyi vonatkozásu dolgokat nem is emlithetünk, mert hivatalosan nem tartoznak a magyar belépéshez! Újakat se emlitsünk, mert pl. ezek között tényleg volt, ami nem jellemzö, azaz már mélyebb ismeretekre lenne szükség!

Szerintem annyira nem is tudatlanok a külföldiek, s az ami eddig jellemzö volt, az marad is, hacsak nem próbálunk meg negativ kliséket kiiktatni.

1. A honfoglaló magyarok nyugati portyázásai
2. Küzdelem a török veszedelemmel
3. Magyar operett
4. Cigányzene
5. Balaton
6. Puszta
7. Csikós
8. Puli kutya
9. Gulyásleves
10.Puskás öcsi

Lehetne mást is felhozni, de ezt a legtöbben mégis ismerik is, s nekünk szégyelni valónk sincs!

(A Gulasch-hoz csak annyi a megjegyzésem: Ha mi azt úgy fogadjuk el, hogy a német kreált egy pörkölt félét, amit Gulaschnak nevez, akkor mi a probléma ezzel? Hozzá lehet szokni. De nem mondja viszont a magyar pörköltre, hogy Gulasch! Ilyen más nemzetek ételével is elöfordul! Egy másik téren, pl. amit mi "francia kulcsnak" nevezünk, azt a francia "angolnak" nevezi! A német is. Az angol viszont "franciának" Na ez most meg mi?)

Jó szórakozást!

Toeby

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-04 08:49   
Fredi uzenete:

Fredi uzenete:

Hunor az ötlet tetszik, belemegyek a játékba. Persze ez nem lehet csak egy szubjektiv lista, akinek nem tetszik, irjon másikat.

1.Mátyás király és minden idevonatkozó(pl. a Corvinák)
2. a két Bolyai
3. az aggteleki cseppköbarlang
4. Bartok Béla
5. Szabó Lörinc
6. Csontvári Kosztka Mihály Tivadar
7. Székelyföld és az ö gyönyörüsége
8. a Nagy Magyar Alföld
9. pálinka
10. a magyar szürkemarha

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-04 08:47   
Tiz dolog Magyarorszagrol, magyarokrol EUropaban

Korabbi tippek, vitaforum