2018. november 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Trianon kapcsán ...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 következő lap )
 espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-09 08:42   
2004-12-09 08:25, gobeknight:
Kedves gobé

Halkan figyelmeztetlek, sértés nélkül, hogy szilencium van 3 napig. Szóval Önmegtartóztatás, ebben a topicban.
Hogy lecsillapodjunk kicsit...

Én is arra várok, hogy Hunor kivegye, amit beraktam, mert nem olvastam el az előzőeket.

gobeknight  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-09 08:25   
Patrubány annyiban hibás, hogy jobban kellett volna ismerje a magyarországi állapotokat. Akkor ez a csalódás egy kicsit később következett volna be, mert magán az elutasító magatartáson ez semmit nem változtat. Az viszont a szavazás elévülhetetlen érdeme, hogy tiszta vízet öntött a pohárba. Így pontosan lehet tudni hol állunk, de az már az elemzők dolga, hogy levonják a következtetéseket.

gobeknight  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-09 08:12   
A magyarországiak között és nem csak általában az a tévhit, hogy minden kivülrekedt magyar beakar vándorolni.Hálistennek ez nincs így. Remélhetőleg arra jó volt ez a cécó, hogy aki akart az is végiggondolja alaposan. Hogy ne magam hozzam fel példának, ismerek olyan tanárnőt aki Magyarországon tanult, utána elment a Gyímesekbe tanítani a csángó gyerekeket. Patakban mossa a ruháját és mégis boldog.

Cseko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-09 00:52   
2004-12-08 22:54, Kékibolya:
-
Mi koze van ennek a topikhoz?

Kékibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 22:54   
Sziasztok!
Ma éppen a városban járkáltam, mikor eszembe jútott egy eset, elhatároztam, be fogok íde írni..23 évvel ezelött, egy budapesti 30-as nő megismerkedett egy kolozsvári 40-es férfival. Szerelem , majd gyors házasság, majd az akkor szokásos 3 év húzavona..ameddig magyarok be-románok kiengedték a férjet.... Felesége ezeket az éveket részben ingázva Bp-K-vár között havonta, részben magányosan, reménykedve töltőtte. A férfi végre átjöhetett, pár hónap- szószerint..ősszel érkezett, Karácsonykor már Nyugat-Németosztágban volt- múlva otthagyta feleségét, és kintről elmagyarázta, az egész házassági hercehúrca erre ment ki, vagyis Németországra! Annak kapcsán gondoltam rájuk, hogy tegnap egy erdélyi fórumon valaki azt írta, élete legnagyobb csalódását élte meg ......gondolom az elhagyott feleség is!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 22:41   
2004-12-08 22:20, etelka:
nahát... amig irtam, Te is irtál.
De azért bennhagyom a magamét. Ha Hunor úgy gondolja, mehet a szenétbe.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 22:40   
Én is úgy gondolom a ki-a-magyart, mint W.A., csak ő sokkal szebben, jobban megfogalmazta.

Akik érintettek a népszavazás okában és eredményében, ne haragudjatok egymásra ...

Több mint 3o éve élek demokratikus, szabad országokban, ahol eddig minden szavazáskor azt választotta a többség, ami, vagy amiről azt hitte, hogy a zsebének jó, azzal szemben, ami helyes lett volna.
A politika nem elvek, hanem érdekek védelme.
És a népszavazás kérdésében nemcsak egyéni érdekecskék játszottak közre.
Precedensértéke miatt számos kormány esetleg követni akarta volna ezt... provokálni egy másikat, casus belli-t teremteni.
Nem hiszem, hogy meg lehetett volna valósitani az állampolgárságot, nemzetközi nyomás miatt.
Én inkább azt kivánom, hogy minden, Magyarországra bevándorolni kivánó magyar könnyen, gyorsan megkapja erre az engedélyt és azt, hogy utána egyenjogúként kezeljék mindenütt.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 22:20   
Kedves espa és Ti mind itteni társalgók! Mi lenne, ha most tartanátok egy háromnapos írási szünetet, gondolnátok pl. a közelgö hétvégére, a karácsonyra, a csendre, a nyugalomra és a békére? Ha gondolnátok arra, hogy ideje van a lecsillapodásnak, a magunkba szállásnak, annak, hogy megpróbáljuk egymást megérteni még akkor is, ha ellenkezöen vélekedünk a legfontosabbnak tartott dolgokról is.
Ebben a reményben kívánok most Nektek jó éjszakát, sok szeretettel:
Etelka

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 21:53   
Wass Albert:Ki a magyar?

Ki a magyar hát, cimbora?
Te, vagy én? Vagy a harmadik?
Nosza döntsük el szaporán,
míg el nem süllyed a ladik!
Ragadjunk hát lapátot, csákányt,
evezőt! Ebura fakó!
Így csináljuk már ezer éve,
ez hát nekünk való!
Aztán , ha majd holt tetemünket
kiveti a víz a partra:
magyar leszel Te is, én is,
a harmadik is, mind, mind, kit halva,
bevert fejjel, némán, gyászban
fektethetünk a ravatalra.
(1947)

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 21:42   
Egy teljesen őszinte kérdés részemről
garantáltan indulatmentes, tényleg csupán kérdés:
Patrubányira senki nem haragszik?
Se itthon, se Erdélyben?

Vagy ez már személyeskedés?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 21:30   
2004-12-08 13:29, kobak:
-az "IQ-tema" az en ertelmezesemben nekem ad igazat;
--"inzultalasi szandek" -elismerem volt, egyesegyedul espa irant, de ne feledd, hogy O nem egyszer es nem egy szemelyt sertett meg elozetesen.
---------------------

Kedves Kobak

Szerintem az IQ témát azért nem érti jól senki, mert annak csak akkor és ott volt értelme. Csak akkor lehetne kibogozni, hogy
miért irtam, ha valaki venné a fáradtságot és a különböző topicokban abban az időben irtakat összehozná. Akkor kiderülne, hogy kinek volt ez válasz. De szerintem akinek szántam, az olvasta. És ez a lényeg. Ez senki másra nem vonatkozott, csak arra az egyre.

A másik. Kobak Kedves! Tényleg ajánlom, hogy vitassuk meg priviben a dolgot. Ki miért gondolja, hogy megbántották. Én a nyilvános megvitatást is vállalom, de talán ne terheljünk ezzel másokat.

Az a hozzászólás, amit aztán kimoderáltam, hogyugymondjam hirtelen felindulásból történt válaszként az előttem szóló(k)nak.
És nem volt durvább a válasz, mint az előzmény. Amilyen az adjonisten....
De beszéljük meg, ha gondolod.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 20:48   
Kedves Gobe,

megsem maradhatott meg, hiszen korabban irtam - allasfoglalasok, korlevelek, stb. kulso anyagok bemasolasa kerulendo - sajat gondolatok OK. Tehat sajat irashoz max. linkes formaban fuzz be barmi mast.

Ennek oka egyebkent, hogy beszelgetes, sajat velemenyek helyett ne szerepeljenek copy+paste anyagok, cikkek, levelek, stb., melyek terjednek mindenhol a neten, napi tobb tucat alkalmaval is, emailben, stb. Ez egyebkent vonatkozik barmely oldalra, azokat illeto irasokra.

MODOSITAS: egyebkent megvan a link, ime, ez volt a cikk:
http://www.mno.hu/cikk.mno?cikk=255405&rvt=160

Amit meg ajanlok mindenkinek - akit erdekel a tema, beszelgetesek:

http://www.transindex.ro
erdelyi magyar portal
http://www.disputa.ro
legnagyobb erdelyi magyar vitaforum

Kerem, es koszonom megertesed!

Udv,

Hunor

PS. egyebkent linket lehet keresni barmilyen nyilt levelhez, masolas egy sornak a levelbol, google, es meg is van.

katika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 19:02   
Sziasztok
Én egy csodában reménykedem, várom a csütörtököt dec. 9-et. mert akkor mondják a hivatalos végeredményt.
Édesanyám, román szomszédjai gunyoson mondják, hogy immár kitüzheti a román zászlot.

gobeknight  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 16:42   
Ezentúl csak semleges témát írok ebbe a topikba ha erre tévedek! Tanulságosnak tanulságos volt belülről betekinteni a nyugati magyar világ egy kis részébe.Az indulatok elmúltak, de aki ismeri a székelyeket tudja, hogy hamar felmérgelődünk ha úgy érezzük igazságtalanság ér. Mi így érezün a népszavazással kapcsolatban. Aztán lehiggadunk és levonjuk a következtetéseket. Ezeket nem írom ide le mert lakat kerülne rá. Ha mégis érdekel valakit elolvashatja az erdélyi portálokon.
Maradok tisztelettel csak és kizárólag Góbé

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 13:48   
Hm, ebbe beleszolok... azt hiszem, egyre kozelebb az az idopont, amikor az Uzenet kuldese feliratot egy nagy Reply Locked felirat valtja. Amiert elnezest kerek azoktol is, akik regebben irtak ide.

Szoval az Espaval kapcsolatos reszre szeretnek reagalni - nem tunt fel, hogy megsertett volna barkit, noha alkalmankent nyilvan fogalmazhatott erosen, ami szerintem nem szemelyes volt (illetve meg a nem szemelyes irast is modositotta utolag, sajat meggyozodesbol), de igazabol nem is ebbe szeretnek belemenni - hiszen ezt nyilvan mindenki mashogy ertelmezheti, nem allithatok fel ra ertelmezesi utmutatot (annal is inkabb, hiszen USA alatt napokban eppen a koszaljak/ koszoljak korul volt egy kisebb felreertes, aminek kovetkezteben rajottem, amit felre lehet erteni, azt szinte mindig felre is lesz ertve, amit nem, azt is neha ).

Na tehat nem akarom ertelmezni, de amit tanacsolok altalanosan - ha barki barhol olyat olvas, amit esetleg magara venne - inkabb irjon privatot az illeto szerzonek, es kerdezzen ra, beszelje meg. Ennek tobb haszna is van:
- elkerulheto a nyilvanos vita, amire szerintem nagyon kevesen kivancsiak,
- tisztazhato a dolog, ami szerintem szinten hasznos dolog, foleg ha felreertes kovetkezteben van valami.

Udv,

Hunor

PS: es most egy kicsi szemelyes velemeny, igazabol nem is annyira az utolso beirasokkal kapcsolatos, hanem csak ugy altalanosan: hogyan lehet hiteles az osszenemzeti szeretet, ha ugyanazzal a lendulettel lekophetok a mashogy gondolkodo (lenyegtelen, hogy milyen, miert) magyarok, vagy kisebb, szukebb keretekben sem valosul meg? Miert varunk el barmit is, ha egyeni szinten sem lehet megvalositani??

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 13:37   
Nna Pujkatojásnak én vagyok a szülőanyja, és ezennel kijelentem, hogy nem vagyok megsértve. Rengeteg helyesírási versenyt nyertem ifjonti koromban , tehát tudom, hogy... de mivel a meserovat humorisztikus céllal íródík , és még véletlenül sem gyermekeknek, így megengedhető sok minden, ami máshol nem. A Pulykatojás egy megszemélyesített, létező valaki lenne, és kigúnyolva szeplői miatt, a nevében szereplő "j"pont ezt a csúfolódást hivatott kicsúfolni. Mások is javítgatják, de már van olyan, aki megértette, hogy ezt a mesebeli kislányt így hívják. Durva példa de találkoztam már Punczi Mihály névvel is. No ott minek a z?

Gyertek inkább mesét írni, várok mindenkit

Mert ha a ly j lett volna, az én mesém is tovább tartott volna"

kobak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 13:29   
2004-12-08 12:38, Perec:
-
Perec!

Koszonom eszreveteleidet.
Felreertettel, nagyjabol.
Tavirati stilusban:
-az "IQ-tema" az en ertelmezesemben nekem ad igazat;
-a "Pujkatojas sic", hat ezen nincs mit magyaraznom, mert az akkor is csak Pulykatojas.
-"inzultalasi szandek" -elismerem volt, egyesegyedul espa irant, de ne feledd, hogy O nem egyszer es nem egy szemelyt sertett meg elozetesen. En most megkovetem Ot, megis!

En ezzel teljesen pontott tettem a dolgokra.

kobak

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 12:50   
FORUM - nepszavazas kapcsan.

Nagyon sok jelzest kaptam, es ezert is irok kulon: mostantol a nepszavazassal, annak vegeredmennyevel kapcsolatos barmilyen utalas CSAK a Trianon topikban lehetseges (tehat nem lehetseges a Szeressuk egymast..., a Szekelyfold, az Esti mese topikokban, Svedorszag alatt, es igy tovabb). Erdemes figyelembe venni, hogy van aki ezt szeretne olvasni, es vannak, akik nem szeretnenek ezzel szinte barmelyik rovat alatt talalkozni!
Ma atkoltoztettem a Szekelyfold topik tartalmat, a tobbit nem, de ezutan barmilyen ezzel kapcsolatos utalas barmelyik topikokbol a Trianon ala kerul.
Erre persze nem vonatkozik a magyarorszagi belpolitikai resz, mashonnan bemasolt cikkek, irasok, felhivasok, tovabbitott levelek, hirek, illetve, barmi, ami (szerintem) szemelyes vitahoz vezethet, megoszthat, stb. azokat tovabbra is TORLOM (ebbe beleertve partok, kormany, stb. hozzaallasat firtato, stb. hozzaszolasok).

Ha viszont szemelyes vita lesz, felreertes, barmi, ami mar nem bekes hangulatu, akkor kenytelen leszek a topikot lelakatolni, amit viszont sajnalni fogok, mert sok kellemes irast is olvastam itt.

Szoval a temaval kapcsolatosan jelenleg ezek a lehetosegek.

Udv,

Hunor

PS: bar remelem, ez is lassan lecseng, enyhulnek az erzelmek majd.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 12:38   
2004-12-08 02:25, kobak:
-
Kedves Kobak, a harag, elkeseredettség ritkán jó tanácsadó. Amit alább írtál, több helyen legalábbis félreérthető (pl. az IQ-téma, Pujkatojás sic.), és sajnos úgy hangzik, mintha más MON-tagokat inzultálni szándékoztál volna. Remélem, emögött valóban csak indulat szülte félreérthető fogalmazás állt.

Az általad említett témák többségéhez magad is hozzájárultál, így azt hiszem, nem fair úgy beállítani a dolgot, mintha a népszavazás utórezgéseinek különböző helyeken való felbukkanását csak szemlélőként kommentálnád.

Ezúton kérlek arra, ne engedd, hogy az indulataid olyasmik leírására késztessenek, amelyek a MON-on ellentéteket és rossz érzést kelthetnek. Azt írod, jó itt. A magam részéről szeretném, ha a MON mindannyiunk számára egy kellemes virtuális találkozóhely maradna, véleménybeli, vérmérsékletbeli és sok egyéb különbségünk ellenére.

Perec

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 12:13   
ATKOLTOZTETVE SZEKELYFOLD TOPIKBOL:

Koborlo email módosítás | válasz erre | profil | 2004-12-07 16:57

2004-12-07 15:40, gobeknight:
-
Isten bölcs! Hideg-lehült fejjel átgondolva a székelységnek ez jót tett. Most már a saját bajunkkal autonómiával törödünk és remélhetőleg újra nemzetté válunk.
-----------------------
Ha okossan nézzük a szavazás eredményét talán
igy is lehet vissza gondolni rá.
Talán megfelelő elökészités után más az eredmény.

Cleveland,Ohio.USA.
Valamikor (hajdanán)a világ második magyar városa volt. A 850 ezer lakoságbol 120 ezren beszélték a magyar nyelvet 1958-ban.A város keleti oldalán a Buckeye Road-on és környékén a nyugati oldalon Lorain Road-on magyar üzletek százaiban, kis kocsmákban csak magyar szot lehetett hallani.
Templomokban és egyházi iskolákban magyarul tanitatták a gyermekeket.
Kulturális élet, cserkész mozgalom,Rádio müsorok még az USA-ban is kialakitott egy kis O-hazát.
Ez sajnos már csak mult.
Ma Cleveland város lakosainak száma csak 450 ezer.söt az osszetétel sem az mint volt 48 éve.
A magyar települések kihuzodtak a városbol ma csak kis létszámban élünk itt az utánpotlás már nem jelentős.
A Kossuth szobor és a belvárosban Mindszenty
szobra hirdeti hogy él még itt pár magyar.

De sajnos az érvényesülés az egyéni gazdasági érdek de föleg a világ internacionális gazdálkodásának csoportosulásai nem segitenek
csak rontanak azon hogy egy ilyen kis nép csoport vagy akár a kis nemzetek hagyománya, müvészete, tudománya, nyelve sőt léte és fejlödése fent maradjon.
Éppen ezért az elörelátó politikusaink és gazdasági vezetőink segitségével ne a mult
emlékeit probáljuk megmenteni hanem igyekezzünk minél többet átmenteni a jövőbe.
Ugy nyelvünkböl mint kulturánkbol adjunk minnél többet a világnak mint nemzetünk nagyjai tették és teszik napjainkban is.
Egy elhamarkodott át nem gondolt népszavazás eredményét kiértékelve ne jusson az az eszünkbe hogy megtagadtuk népünk, nemzetünk
felének hozzánk tartozásának jogát, hiszen azok kik Magyar ország mai területén élnek csak fél éve élvezhetik az Europai Uniohoz tartozást.
Még nem látnak eredményeket az értelemben sem hogy vajon érettek voltunk e a csatlakozásra.
Ha ilyen körülmények után ujra válaszut elé állit az élet olyanokat akik nem csak mind két fél akaratárol és elképzeléseiröl távol állnak előfordul hogy szavazni se mennek, miután a szavazo polgárok nagy része most se jelent meg az urnák ellött.
A jelenlegi helyzetben a legkézenfekvőbb
hatást ugy a kormány párt mint az ellenzék részéröl ugy érhetjük el ha annélkül hogy beleszolnának az érintett államok belügyeibe
támogatnák az autonom területek kialakitásának ügyét ezzel a határainkon kivül élő magyarokon többet segitenének.
Anyagi támogatás és erkölcsi hozzá állás azokon a területeken ahol nemzetünk egy harmada él és tölünk azt várják hogy idővel ha be kerülnek ök is az Europai Unioba mint fejlett gazdasági erő mozogjanak egyenlő szinten nem csak Magyar ország de Europai polgárokként is.
Persze ez az Én egyéni véleményem.
Hiszen ha az USA különböző államainak gazdasági mutatoit tekintjük példának ott se minden állam él egyenlö fejletségi fokon.
Azokon a területeken falvakban, városokban,
megyékben, országokban ahol fejlettebb az ipar, kereskedelem, mezögazdaság és a politikai vezetők hozzáállása is jobb nagyobb
a jolét is.

gobeknight email módosítás | válasz erre | profil | 2004-12-07 15:40

Isten bölcs! Hideg-lehült fejjel átgondolva a székelységnek ez jót tett. Most már a saját bajunkkal autonómiával törödünk és remélhetőleg újra nemzetté válunk. A mostoha oda került ahol a helye. Eddig voltak szerény lépések (székely-magyar szótár kiadása, történelmi dolgozatok népünkről) most ezek a folyamatok felgyorsulnak. Áthelyeződik a hangsúly a különbségekre amelyek elválasztanak az anyanemzettől. A helyi sajtóból kitűnik, hogy ez általános hangulat. Így talán egy saját nemzeti öntudattal megállítható lesz a felmorzsolódás. Sajnos a Kárpát-medencében ez csak ránk érvényes.

Valeria módosítás | válasz erre | profil | 2004-12-07 14:31

Kisul a szemem. Szegyelhetik magukat akik nemmel szavaztak!!!!!

gobeknight email módosítás | válasz erre | profil | 2004-12-07 11:38

Gyergyószentmiklóson levették az emberek a magyar zászlót a plébániáról, nem énekelték az ünnepi körmeneten a hímnuszt és a nemzeti imában Erdélyt mondtak. A keresztaljak magyar zászló nélkül érkeztek.

Fredi módosítás | válasz erre | profil | 2004-12-07 08:28

Vannak édesanyák és mostohaanyák. Ugyanigy van mostoha anyaország is.

gobeknight email módosítás | válasz erre | profil | 2004-12-06 22:31

Bobe én nem sértegettelek. Nem is érezheted rád vonatkozónak, mert te is ugyanúgy szenvedsz mint én. Elleneben ti is mi is kétszeresen másodrangú állampolgárok vagyunk. Otthon és az anyaországban.Mindenki másképp éli meg az elutasítást. Én a Székelységemben találtam menekvést. Ez a feszültség régóta létezett csak elbódult magyar-maflaságunkban nem akartunk róla tudomást venni. Bennem az "anyaország" tartotta a lelket. Bárgyú képzelet volt most már látom. A sebek nem most keletkeztek csak most szakadtak fel. Ha másra nem is erre jó volt a szavazás.

gobeknight email módosítás | válasz erre | profil | 2004-12-06 22:12

Ez nézőpont és személyes tapasztalat kérdése. Nekem már édesanyámat is le puliszkás oláhozták a mostohaanyaországiak 1944-ben pedig tősgyökeres magyar-székely volt és nem kéregetni ment. Ilyen tapasztalata majdnem minden erdélyinek van. Most csak azt a kézenfekvő és nyilvánvaló következtetést vontam le, hogy mint eddig is nem lehet számítani a mostohatestvéreinkre. Azt mond meg nekem, hogy hol ismersz a történelemben arra példát, hogy egy nemzet leszavazza önmagát? El kell indulni a saját utunkon, még ha mindenki ellenében is, ide értve a mostohaanyaországi, miniszterálnok által vezetett "nemzetünket"! Lehet, hogy én tévedek, de a fiam is azt mondta 17 évesen, anélkül, hogy befolyásoltam volna, miután a bolyais osztálytársaival megbeszélte, hogy ő székely és nem magyar.Talán túl régóta elmentél innen, talán nem emlékezel, de nem te kell szembenézz a románokkal akik röhögnek, hogy igazi hazátlanok vagyunk mert senkinek sem kellünk.

hunor módosítás | válasz erre | profil | 2004-12-06 22:02

Hm...

Kerek mindenkit, csak olvassa, fontolja meg, hiszen tanulsagos is, de ne legyen ebbol vita.

Hunor

bobe módosítás | válasz erre | profil | 2004-12-06 21:59

Hogy is engedheted meg magadnak te gobeknight hogy ilyen hangnemben es igy irjal ide?
Nem gondolod hogy rossz helyen sertegetsz embereket?
Szemelyesen engem is hiszen az en csaladomban van erdelyi, magyarorszagi es vajdasagi is. Nagyon szomoru ha csak azert jarsz ide a monra hogy sertegess bennunket

hunor módosítás | válasz erre | profil | 2004-12-06 21:45

Nekem meg Simon a becsuletes nevem, es szamomomra szamara nincsen athidalhatatlan, sem athidalhato, sot, semmilyen szakadek semmilyen anyaorszagi es kulfoldi magyar kozott. Mi tobb, inkabb inditanek egy parbeszed forumot, hogy ott meg azok is beszelgessenek egymassal, akik fejeben letezik szakadek.

Hunor

gobeknight email módosítás | válasz erre | profil | 2004-12-06 21:40

A szomszéd lány, György a becsületes családneve azt mondta, hogy mától kezdve román. Anyaországi és kivülre rekedt magyarok között a szakadék áthidalhatatlan.

hunor módosítás | válasz erre | profil | 2004-12-06 21:32

Ez az iras sok mindent megmutat. Egyaltalan semmilyen szempontbol nem akarom kommentalni.
Remelem, ilyen csak mulo momentum, es tobbet sehol nem fordul elo (nem MONra ertve).
MONra ertve pedig: itt ilyen megosztas soha nem volt, es remelem, nem is lesz soha.

Hunor, felereszt szekely(Csikszereda), felereszt kolozsvari.

PS: mindenesetre a MONon jon aKaracsony, jo volt a nepszavazas elott a Trianon topikban tarsalogni, en is nagyon elveztem, de azert... jon a holnap.

gobeknight email módosítás | válasz erre | profil | 2004-12-06 21:19

Most a tehetetlen düh szól belölem ezért lehet elfogult vagyok, de így érzek:Én mától csak és kizárólag Székely vagyok. Ezennel felbontottnak tekintem az 1100 évvel ezelőtt megkötött vérszerződést. Még egy mostoha anyaországra nincs szükségem! Így legalább leszámoltunk a maradék iluzziókkal és a magunk kezébe vesszük a sorsunk. A mai naptól kezdve elmagyarázzuk az embereknek, hogy ránk nem vonatkozott a szavazás, mert mi első és utolsó sorban Székelyek vagyunk. Voltunk mielött jöttek a magyarok és leszünk azután is miután az utolsó közülük elhagyja az árnyékvilágot. Egy halott nemzettel foglalkozzanak a történészek, de velük nem lehet és nem szabad sorsközösséget vállalni! Tőlük csak hullamérgezést kaphatunk. Túl sokszor aláztak meg minket az úgynevezett tesvéreink. Igaza volt a Kárpát-ukrajnai magyaroknak, hogy Magyarországot ma nem nemzet tölti be hanem lakosság.

katika módosítás | válasz erre | profil | 2004-12-06 20:46

Aki románul meg németül ért itt két cikk a népszavazásrol:
http://www.romanialibera.ro/editie/index.php?url=articol&tabel=z06122004&idx=21
http://volksgruppen.orf.at/volksgruppen/kroatenungarn/aktuell/stories/20561/

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 11:30   
2004-12-08 10:40, poesje:

Kedves Poesje
Örülök, hogy végre elvesztetted Te is a sokáig kitartó türelmedet. (Ez itt most nem hangzik valami jól, mégis igy van. Mármint, hogy örülök...)

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 11:14   
Friminek igaza van, szerintem is ami kapcsolodik a Trianonhoz, az politikai eredetu, stb. Viszont amikor en utaltam a politika kerulesere, az arra vonatkozott, mint pl. magyarorszagi politikai partok, kormany, stb. Scythian, Te talan meg nem tudhattad, marmint, hogy a MONon megszavaztak a tagok meg anno, hogy ilyen ne legyen (megfelelo elozmenyek utan), de most jelzem, ugyhogy erre figyelj - tehat part-, kormanypolitika, ezzel kapcsolatosan barmi mindenkeppen tiltott gyumolcs. Ugyan nem bongesztem vegig a Poesje altal beirtakat, de a hasonlok is meg ezen a listan szerepelnek.

Ettol fuggetlenul persze a nepszavazas elotti beszelgetest en is elveztem, es jo volt, hogy a MONon is szobakerult, hiszen nem tarthatunk (es nem is kivanok ilyesmit, nem szeretnem ezt!) hasonlo tarsadalmi kerdest tavol, de ha a fentiekben jelzett politika kerul szoba, azt kenytelen lennek torolni, es ugyanakkor a kulonbozo agitalo/ stb. jellegut is.

A szavazas kapcsan pedig csatlakoznek Idealshoz: a szemelyi szabadsag kerdese szerintem is elobbrevalo, mint barmilyen szempontok torteno szavazasa.

A vegere pedig idezetkent ez illik, Kekibolya (szinten erdelyi) ezt irta:

"Addig is jó lenne higgadtan, érzelemkitörések és vádaskodások nélkül várakozni, majd ha eljön a nagy nap, ne kelljen keserű haraggal szembenézni egymással."

Ugy gondolom, talan az eltelt par nap utan itt az ido hasonlokepp gondolkodni. Illetve lehet maskepp is (nem irok elo semmit), de....

Udv,

Hunor

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 10:40   
Kedves Szkíta

Napok óta megírok egy hozzászólást, meg kitörlöm. Próbálok kívülmaradni. De nem lehet, mert így csak az egyik oldal, a kevésbé szemérmes ír, és nagyon eltolódnak az arányok.

Nos nem reflektálnék a hozzászólásodra, csupán egy kis megvilágítást szeretnék adni neki
HAZAI politikai erő, amelyik arra szólítja fel a választópolgárokat, hogy mondjanak nemet ?
Nézzétek meg ezeket a képeket:

http://blog.tomcatpolo.hu/blog/level/20041104_2.jpg

http://blog.tomcatpolo.hu/blog/level/20041104_11.jpg

ezt írtad. nos akit érdekel ez a Hazai politikai erö, nézze meg már ezt a weblapot, ahonnan kicsípted a két marhaságot: www.http://blog.tomcatpolo.hu
Akinek nincs ideje marhaságokra, annak ízelítöül idetennék pár sort, miröl értekezik és hogyan az említett:
Képes beszámoló a kendernapi tüntetésrõl
Alvászavar, rajzpályázat, EU csatlakozás, hülye parasztok.
Büdös a postás. Kizártam magam. Államadósságom van.
Kórházlátogatás, valamit a k...a anyját az UPC-nek! (Ezt én pontoztam ki, ott egészben van a szó!)

Ennyi elég is, még a naplójából idézném a mai fejezetet: "- Azt hiszem, én vagyok az apád. Igazán felhívhatnál néha... - motyogta egy mélabús idegen a hangpostámba. Nem hívtam fel, de azért sajnálom szegényt, akárki is volt az."

Nos az inetrnetre okos-bolond odateheti magát, de nem EZ a mai magyar társadalom. Tehát ez ismét nem jó másra, mint izgatásra.

Szeretném , ha legalább a MON-ra vissztérne a régi béke és barátság.
Próbáljunk tenni ezért együtt valamit.

Scythian  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 06:26   
Valóban óriási hiba volt napirendre tűzni ezt a kérdést MOST, ismerve a mai magyar társadalom erkölcsi-morális állapotát. Még azt is mondanám, egyáltalán ebben a formában (népszavazás) is hiba volt. Nagyon sokan vannak, akik úgy általában távol tartják magukat a "politikától" és ezt a kérdést is úgy kezelték. "Majd mások úgyis eldöntik", "ez politika", ergo, nem feltétlenül volt ellene az aki nem szavazott. Az EU-csatlakozási szavazáson sem volt 50 százalékos sem a részvételi arány, akárcsak itt. Az mégis érvényes volt, mivel nem akadt olyan jelentős erő, amelyik ellene kampányolt volna, továbbá azt hónapokon át készítették elő, kormánypénzből, kiterjedt tájékoztatási propagandát folytatva, így -mivel nagyon kevés nem volt 80% feletti igen mellett - összejött a 2 millió igen szavazat.

Tehát egyetértünk, hogy ez szerencsétlen kísérlet volt, bár akik kiírták, nem ismerték úgy az itteni közállapotokat mint mi. De ha már egyszer kiírták.. hogy lehet, hogy akad olyan HAZAI politikai erő, amelyik arra szólítja fel a választópolgárokat, hogy mondjanak nemet ?
Nézzétek meg ezeket a képeket:

http://blog.tomcatpolo.hu/blog/level/20041104_2.jpg

http://blog.tomcatpolo.hu/blog/level/20041104_11.jpg

Mit gondoltok, ha mondjuk a románok kormányfője így kampányolna egy a nemzetükről szóló kérdésben, vajon túlélné-e egyáltalán az éjszakát ? Milyen ember az, akinek az erdélyi magyar testvére sommásan csak "23 millió román" ? Nézem a határontúli fórumokat, olvasom a híradásokat, hogy Székelyudvarhelyen nem szolgálnak ki magyar állampolgárokat.. Mondhatja-e bárki, aki a nemre szólított fel, hogy nem tudta hogy ezek lesznek a következmények, mikor elérte azt, hogy úgy csapódjon le a világ magyarságánál ez a dolog, mintha itt mindenki ellenük lenne, óriási fájdalmat okozva nekik ezzel ? Tud-e tükörbe nézni, anélkül hogy az szembeköpné ? Hát nem, Ideals, aki ilyet elkövet, arról a véleményem a kettővel ezelőtti hozzászólásomban olvasható. Nekem az ilyen ember nem barátom, nem ismerősöm, és legfőképpen nem honfitársam és nem érdekel mit gondol erről. Abban bízom, hogy ez az új "lelki Trianon", a kezdeti mély megdöbbenés és gyász után azért felrázza ezt a mai magyar társadalmat, sokaknak kinyílik a szeme, és összefogva elsöpri a magyarellenes erőket a saját országában.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 05:49   
Vasárnap tartják Romániában az elnökválasztás második fordulóját. Sajnos, a népszavazás-ügy befolyásolni fogja ennek eredményét is: jó sok román és magyar szavazatot hoz majd a jelenlegi miniszterelnöknek, Adrian Nastasenak,aki elnök akar lenni, s aki úgy kirúgott a magyarországi népszavazás ellen.

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 05:39   
2004-12-08 03:07, Scythian:
-
Kedves Scythian!

Lehet, hogy nagy bűnöm van... - de nem érzem úgy, hogy bocsánatot kellene kérnem bárkitől-bármiért!
Ezt a kérdést Te legalább úgy sarkítod, mint a politikusok....
Akik ezt az egészet napirendre tűzték pontosan azt akarták, amit el is értek: - az ellentétek és a gyűlölködés szítását...
Köszönöm, ebből én nem kérek! Egyetlen nép nevében sem.
Hogy ki magyar és ki nem, azt nem egy úgynevezett népszavazás fogja eldönteni...

Részemről ez a téma lezárva - örökre!

Minden magyarnak - és minden más embernek - kívánok változatlanul minden-minden jót!

Szeretettel: Ideals

Scythian  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 04:34   
Köszönöm, kobak! Titeket is! Ahogy eddig, úgy ezután is számíthattok rám, mint ahogy minimum 1.5 millió mo-i magyarra is akik a nem-kampány ellenére igennel szavaztak..és akik sohasem adják fel, hogy a maradék 6.5 millióval is megláttassák, milyen nagyszerű érzés magyarnak lenni, akár a saját országukban is!

kobak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 03:52   
2004-12-08 03:07, Scythian:
-
Isten hozott, kedves Scythian!
Es az Isten tartson meg, nekunk ossz-magyaroknak!

Udv, kobak

Scythian  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 03:07   
Sziasztok!

Előljáróban egy linkkel kezdeném, minden határontúlinak. Kérem nézzétek meg, kb. én is ennyit tudok mondani..

http://www.tubi.hu/bocsassatokmeg/

Ami engem illet, eddig nem írtam ide, bár időről időre olvasgattam a fórumot, hogy tudjam: honfitársaim (akiket én mindig annak tekintettem, bárhová is vesse őket a sorsuk) hogyan élnek, miként gondolkodnak a nagyvilágban. Talán azért nem írtam, mert magyarországi magyarként, ahogy itt többségi vélemény szerint jellemezve volt a gondolkodásmódom: "autoriter, erdélyi magyarok az igazi magyarok", stb. beállítottságúként úgy gondoltam, nem én vagyok a legmegfelelőbb, hogy szavaimmal segítsek azoknak, akiknek sokkal nehezebb megmaradni magyarnak, mint annak, akinek ezért semmit nem kell tennie, hiszen minden magyar körülötte Ti jobban tudjátok hogyan kell ezt megélni, hiszen ti vagytok azok akik meg tudtok maradni magyarnak ilyen nehézségek mellett. Nekem itthon van dolgom. A mostani helyzetben viszont nem állhatom meg, hogy pár szót ne szóljak. Ideals! Irod: hadd döntse el mindenki, hogyan szavaz, bármikor, bármiről. Ezzel azért nem igazán tudok egyetérteni. Ha valaki ilyen kérdést tesz fel: "Szeretné-e, ha x.y. kiirtaná másik x.y. családját?" vajon elfogadható lenne-e más válasz, mint nem ? Hát ez a népszavazási kérdés a kettős állampolgárságról ilyesmi volt, szemben a privatizációs kérdéssel, ami valóban egyéni mérlegelés kérdése. De mégis megszületett a gyalázat, nem kis részben annak köszönhetően, hogy voltak akik közpénzekből kifejezetten NEM-re szólítottak fel mindenkit. Pontosan ez a fajta vadliberalizmus, közönnyel vegyítve idézte elő a mostani helyzetet, ami egy második Trianont okozott és ki tudja még milyen károkat okoz a magyarságnak. Ez uralkodik ma Magyarországon. Mondjuk így: hadd döntse el mindenki hogyan szavaz, ám ugyanaz fogadja el, hogy a döntéseinek következményei vannak, és az alapján fognak mások véleményt mondani róla! Az erdélyiek, felvidékiek, a vajdaságiak, akiket most vernek a szerbek, megvetnek minket anyaországiakat kollektíven, és joggal! Vannak kérdések, amikre nem lehet emelt fővel mást mondani, csak egyféle választ. Aki erre a szavazásra nemmel szavazott, az az én szememben kiírta magát a magyarok sorából, aki pedig nemre buzdított, az az emberek sorából is. Ez egyértelmű nemzetárulás, hiszen a nemzetnek éppen az összetartozás a lényege. Aki pedig nem szavazott..nos, ők a tipikus gyermekei annak a korszaknak, aki itt volt évtizedeken át. Most azon kell dolgoznunk, nekünk akiket érdekel is a nemzetünk kérdése, hogy enyhítsük, elsősorban a Kárpát-medencében élő határonkívüli magyarok fájdalmát, hiszen nekik a legfájdalmasabb, hogy a Kádár-éra 40 éves gulyáskommunizmusán közönyössé vált népet nem érdekli a sorsuk.

Ez a véleményem, és kérem azokat, akik meg tudnak nekünk, anyaországiaknak bocsátani, hogy tegyék meg, hiszen nekünk, akik elmentünk igennel szavazni, ugyanúgy fáj a dolog és megtettünk mindent..de még nem álltunk készen erre az erőpróbára.

kobak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 02:25   
Abszurdum, kerem, total abszurdum!
Nem es nem lehet egy napi politikai temarol politikamentesen csevereszni. Akarattal nem hasznalom az ertekezes kifejezest. A hozzaszolok nagymertekben korlatozva erezven magukat, nem ertekeznek tovabb a temarol, de cseveresznek. Igy, mara, a MON egy jonehany temaja egybefolyni latszik: az "osszetartunk vagy szethuzunk"-ba repkednek be- es ki- a "sargacsillagok"; a "Szekelyfold" alatt indulatok legyurese lappang, a magyar zaszlot mar le is vettek innen-onnan, es Isten bocsass: Szekelyfold = Cleveland; a tema atnyujtotta csapjait az "USA"-ba is, felreerteseknek advan helyet; "a pofam leszakad"-ban felutotte fejet a human-degradacio, 20-as IQ formajaban, ami -mellekesen legyen mondva- ott nem is hat tulsagosan furcsan; a "kavezoban" keseru a kave; az "esti mese"-ben pedig a mesemondok "fapadoson" inditanak utnak a kis szeplos Pulykatojast (avagy "Pujkatojast" -sic!), meg jo, hogy meggondoltak magukat es hirtelen atvaltottak barsonyra..
Hol mashol? A fozocskezesbe nem neztem be, az a parom szakosodasa.
Es vegul: a "Szeressuk egymast gyerekek"-ben is megjelent volt egy igencsak ketertelmi IGEN, de az meg a keseru kave elott volt.

Szoval, szerintem, ennyire politikamentes a MON. Ami kulonben ad is neki egy un. varazst, bizonyitando, hogy az emberi nem nagyon talalekony.
Mindenek mellett, jo itt koztetek, ahol a tavolsagok ellegiesednek.

Kar, hogy nem el ma Karinthy.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó