2020. január 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Kanadai bevándorlási kérdések - válaszok
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Leslie Lakos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-12 16:48   
Kedves Tünde, az elutasítás főleg akkor történik, ha e fentiek alapján egyértelművé válik a tiszt szemében, hogy a házasságkötés érdek alapon történt.

A másik ok büntetett előélet lehet, de bizonyos esetekben az is orvosolható.

Nem ismerve az Ön személyes hátterét, az esélyekről nem tudok bővebb választ adni.

Ha gondolja, írjon az emailemre: lakos@rogers.com

Üdvözlettel: Lakos László

ttunde  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-12 16:19   
Köszönöm a választ.
A levélben megírták milyen papírokat kell vinnem (erkölcsi, anyakönyvi, stb.). Minden más papírom, a fényképek, meg minden, ami a kapcsolatunk létezését bizonyítja, már be lett adva. Ön szerint van esély rá, hogy visszasutasítsák a kérelmemet? Milyen esetekben fordulhat ez elő?

Leslie Lakos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-12 15:44   
Kedves Tünde, az interview egy megszokott jelenség a legtöbb esetben. Ilyenkor a Hivatal azt nézi, hogy a házzasságkötés elsődleges célja nem-e az országba való bejutás volt. Mindenesetre vigyen magával papírokat, fényképeket, esetleges levelezész, e-mailt, melyek mind azt mutatják, hogy csak mert jelenleg külön vannak, a kapcsolatuk továbbra is él és közeli. Különösebb oka nincs az aggodalomra, hisz nem Ön az első s utolsó, aki hasonló körülmények közepette vándorolt Kanadába.

Amennyiben elutasítanák a kérelmét, a döntés megfellebbezhető az Immigration Appeal Division-nél, a férje által.

Sok sikert:

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-12 15:15   
TTUNDE UZENETE - ATKOLTOZTETVE IDE:

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni.
Remélem van valaki, aki family class-al került Kanadába, és megosztja velem a tapasztalatait.
A story-m röviden a következő: Kanadában éltem 3 évig, férjhez mentem, aztán a törvények miatt haza kellett jönnöm Mo-ra, hogy innen adjam be a papírjaimat. A férjemet Kanadában elfogadták szponzornak, továbbküldték a papírjaimat Bécsbe. 2 hónapja kaptam egy levelet Bécsből, hogy beérkeztek a papírjaim, várjak. Aztán a múlt héten jött egy levél, hogy menjek interjúra. Most eléggé be vagyok ijedve, hogy miért. Soha nem hallottam még senkiről, akinek ebből az ügyből interjúra kellett mennie.
Várom a tapasztalatokat! Előre is köszönöm.

Leslie Lakos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-20 15:47   
2004-07-20 15:43, Leslie Lakos:
-
2004-07-20 11:02, erika1971:
-
[i]Szeretném megtudni...[/i]

Kedves Erika, elküldtem a válaszom az e-mailjére

erika1971  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-20 11:02   
Szeretném megtudni,hogyan találhatok meg egy személyt,aki Vancouverban egy bevándorlási ügyvédi irodánál dolgozik,bevándorlási ügyekben személyeket ill.családokat készít fel.A keresett személy neve:Atman.Arab angol és magyar tolmács.Ha valaki tud segíteni,kérem üzenjen,vagy emailt küldjön a köv,címre:
pataicsabane@fibermail.hu

Leslie Lakos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 03:41   
Kedves Marianna, nem akarok elhamarkodottan igent vagy nemete mondani. Megírná a részletet az emailemen lakos@rogers.com keresztűl? (A fórumon csak általános jellegű kérdéseket válaszolhatok meg.)

Údvözlettel: Lakos László

mariannarozsnyoi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 02:15   
2004-04-12 21:04, Leslie Lakos:
-

Mr Lakos! Most talaltam ra az On cimere.Tobb mint 10 eve vagyok az USA-ban papirok nelkul. Van lehetoseg Canadaban letelepedni???? Koszonom!

pepper  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-09 15:57   
cső mindenkinek

need help!!
a helyzet a következő: emberünk már kanadában letelepedésivel, bnője pedig még magyarföldön.
mi a legegyszerűbb módja annak, hogy a csajszi is véglegesen kanadába kerüljön?
A szponzorálásról tudtok bővebb infot?

előre is thnx

pepper

Leslie Lakos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-12 21:04   
2004-04-12 20:53, papa007:
-

Kérem tekintse meg az eljkanadaban.com alatt a honlapom, azon belül is az üzleti bevándorlás menüjét. Úgyszintén örömmel fogadom esetleges levelét a lakos@rogers.com email cimemen is.
Üdvözlettel: Lakos László - Okleveles Bevándorlási Tanácsadó, CSIC engedélyszám: 2378

papa007  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-12 20:53   
lenne 1 kerdesem kitud pontos valaszt adni arra hogy ha van Canadai cegben reszesedesem kapok-e munkavalalasi vizumot es mennyi idore meg mekkora tulajdon resznek
kell lenni. elore is koszi a valaszokat

mpd5  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-06 20:54   
Zozo39-nek

Igen fogadja az Erdelyieket de ez nem attol fugg hogy Erdelyi vagy nem Erdelyi hanem az okok a fontosak. Az biztos hogy Erdelybol vagyis Roman allampolgarsagival konnyebb mint Magyar allampolgarkent itt maradni.

Leslie Lakos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-05 15:13   
Kedves Olvasók,

Örömmel tudatom, hogy elkészült az új honlapom www.eljkanadaban.com domain név alatt. A lap egyenlőre 2 nyelvü (magyar/angol). Néhány tartozékát kivéve (pontrendszer táblázat, "Tartományi programok")a honlap minden része az Önök rendelkezésére áll.

Remélem, hogy úgy esztétikailag, mint információközlés tekintetében elnyeri a tetszésüket.

A lap célja, hogy akár a közreműködésemmel, akár a nélkül, valamennyiüknek hasznos, segítő információt nyújtson a Kanadával kapcsolatos terveik megvalósításában.

Üdvözlettel:

Lakos László
Okleveles Bevándorlási Tanácsadó

CSIC engedélyszám: 2378
Tel: 416 876-6072
Fax: 416 489-5244
email: lakos@rogers.com
honlap: www.eljkanadaban.com

Leslie Lakos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-25 16:07   
Zozo 39 -nek

A menekülési kérelmeket NEM országok szerint nézik elsősorban - noha természetesen vannak joggal elönyben részesülő országok is - hanem EGYEDI esetek VALÓDISÁGA és SÚLYOSSÁGA alapján. A menekülési ügyeket elbírálók csak a jogi felülvizsgálatok, fellebbezések özöne előtt nyitnák meg a kapukat olyan fajta döntéssel. Mindezt alátámasztván - bár szinte hihetelenűl hangzik - olykor még az Egyesült Államokból is jönnek menekült státuszt kérni. Íme egy internet cím, ahol láthat erre egy példát. http://mediafilter.org/guest/Pages/October.27.2000.19.24.31

Üdvözlettel: Leslie Lakos
Okleveles bevándorlási tanácsadó
CSIC # 2378

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-25 15:22   
Zozo39 uzenete:

Fogadja Kanada az Erdelyi magyarokat? Megmegkapjak a menekult sztatuszt? Tud valaki konkretumot?

Leslie Lakos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-18 22:10   
KÖZLEMÉNY # 1. TANULÁS + MUNKAENGEDÉLY

A mai napon új kisérleti program-egyezmény született meg a kanadai bevándorlási miniszter és New Brunswick kormánya között.

Mindazok a külföldi diákok akik tanulóengedéllyel jönnek Kanadába, és New Brunswickban akarnak egyetemet/főiskolát végezni, hamarosan "nyitott" munkaengedéllyel rendelkeznek. Nagy szó, mert a jelenlegi bevándorlási szabályzat értelmében egy - még főiskolát/egyetemet járó - diák csak és kizárólag a saját "Campus"-ában dolgozhat. Ezzel a tipusu engedéllyel viszont bárhol New Brunswick területén belül.

Az "Open Workpermit" feltételei:

1. Legalább 12 hónapot járt teljes idejű tanulással (full-time study) iskolába
2. Teljes idejű tanuló volt és maradt.
3. Az iskolája írásban támogatja a dolgozási szándékát
4. Elfogadható eredményeket ér el az iskolában
5. Eleget tett és tesz a tanulóengedély feltételeinek.
6. A teljes idejű tanulás melletti maximum engedélyezett munkaóra: heti 20 óra.
7. A Bevándorlási Hivatal a múltban nem zárta ki a diákot más kisérleti programból.

A munkaengedély 1 évre szól, de meghosszabítható.

Ez már a második engedmény a New Brunswickban tanuló külföldi diákok számára. Tavaly nyár óta az a külföldi tanuló, aki elvégezte az egyetemet/főiskolát New Brunswickban 2 éven át dolgozhat Kanadán belül a szakterületén.

Más tartományokban csak 1 évet.

Leslie Lakos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-13 20:14   
Bemutatkozás

A nevem Lakos László. 1996 -tól 2000-ig a Menekülésügyi Hivatal (IRB) és az Állampolgársági és Bevándorlási Hivatal (CIC) egyik tolmácsa voltam. Az évek teltével megszerettem a szakmát és elhatároztam, hogy megtanulom. 2002 Szeptemberben kezdtem a Seneca College álal - a Newnham Campus-ban szevezett - "Certified Immigration Pracitioner" kurzust, melyet 2003 Szeptemberben végeztem el. A tanáraink között olyan elismert ügyvédek voltak, mint Stephen Green, Chantal Desloges a Green and Spiegel ügyvédi közösségből - http://www.gands.com/about.htm - Charles Pley, http://www.pleylaw.com/index.html, akik nem csak a kanadai, de az amerikai bevándorlási ügyek jeles szakértői is.

Sokan Önök közül ismernek, (jogosítvány vizsga, tolmácsolás, fordítás) valószinűleg mégtöbben nem. MINDANNYIUK számára nyílt és egyértelmű válaszadás a célom a különböző kérdésre. Ahol és amikor kérik - sokszor magamtól is - a válaszaimat alátámasztom az odavonatkozó "Immigration and Refugee Protection Act [IRPA] és az "Immigration and Refugee Protection Regulations [IRPR] paragrafusaival, valamint az un. Manuals és Operation Memoranda kiadványokban található részekkel.

Szigorúan ügyelve a bizalmasság elveire, személyes jellegű esetekről nem beszélhetek a nyilvánosság előtt. Ebben az esetben kérem, hogy az emailemre írjanak. (lakos@rogers.com) Valószinű, hogy lesz olyan kérdés, ami nekem is dilemmát jelent. Ezt azonnal jelzem, majd a forrásaimat felhasználva megtudom a választ. (Vállalom, hogy inkább tudatlan legyek egyesek szemébe, mintsem hogy téves, félrevezető válaszokat adjak)

A célom a nyílt válaszadás és az esetleges ügyintézés.

Tudom, hogy sokan Önök közül bizalmatlanok majd' mindenkivel szemben, aki még csak ki is ejti a száján a szót, hogy "bevándorlás".

Én mégis optimistán állok e feladat elé, mert ha csak azt sikerül elérni, hogy tisztázzunk néhány kérdést, mende-mondát, tévhitet, már megérte e fórumon való közreműködés.

Az első és legaktuálisabb tény, amit közölni szeretnék, hogy 2004 április 1-től - pontosan az ügyfelek érdekeit védve - e szakmát CSAK kanadai ügyvéd, vagy kanadai állampolgárságu, avagy kanadai állandó lakosu és engedéllyel rendelkező tanácsadó/ügyintéző végezheti úgy Kanadán belül, mint tengeren túl, kivéve az olyan ügyeket, amelyeket az illető Április 1 előtt vállalt. Az engedéllyel rendelkezők névsora hamarosan megtekinthető lesz a Canadian Society of Immigration Consultants (CSIC) weboldalán: http://www.csic-scci.ca/index.html

Az ügyvéd/tanácsadó felfogadás természetesen egyéni elhatározás kérdése. A kérelmező saját maga is beadhatja a papírjait. Ha a beadványokat engedéllyel nem rendelkező tanácsadó/ügyintéző küldi be Kanada bármely képviseletébe, a hivatal azonnal visszaküldi azokat.

Noha bizonyára sokan tudják, mégis közzéteszem; a Bevándorlási Hivatal honlapja: http://www.cic.gc.ca/english/index.html, ahol nagyon sok hasznos infó található, DE NEM minden!

Végezetűl engedjék meg, hogy pusztán a nagyobb hitelesség kedvéért közöljem, a mai napon kaptam a CSIC-től az emailt, mely szerint az engedélyért folyó vizsgám sikeres volt.

Bízom abban, hogy a soronkövetkező témák sokuknak hasznos információt tartalmaz, mellyel - közvetlenül, vagy közvetve - elősegíthetem a sikerüket.

Köszönettel: Lakos László - okleveles bevándorlási tanácsadó
- CSIC #: 2378
lakos@rogers.com

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó