2018. december 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Bolhapiaci elmenyek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-31 00:46   
Kedves Szuzi,

köszönöm a tippet, férjemnek vannak régi könyvei latinul, de tudtommal egyik sem orvosi.

Engem a régi szakácskönyv föleg a receptek miatt érdekelt és hogy tettek el, tartositottak ételeket abban az idöben.

De kár, hogy szétment a régi könyved!

Andrea

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-30 23:53   
Andikam nekem is volt egy nagyon jokepu 1900-as szakacskonyvem de elkoltozott az elok sorabol. Kinntfelejtettem az uszomedence mellett es csak a 3 napos eso utan talaltam meg.A gotbetus konyvek, nekem is van neha nagyon ertekesek de nem minden targykorben, jo lenne tudni hogy miben. Had hivjam fel a figyelmedet az 1800plussz koru orvosi konyvek nagyon sokat ernek
Szuzi

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-30 23:47   
Omgi, mid van neked? Hozomanylevel, mesterlevel? Azonnal jelezd hogy hol laksz es mikor mentek nyaralni....Es van -e riaszto berendezesetek... kulcs nem is fontos............megoldom. Hol tettel ra szert az istenert? Udv egy banatos gyujtotol aki egyszerre nagyon szegenynek erzi magat.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-30 23:22   
Omgi,

nekem is van régi papirom, egy antik szakácskönyv got betükkel irva, amit férjem vett valahol egy garage sale-en, az USA-ban élö német háziasszonyok részére. Sajnos hiányzik belöle jo pár lap elöl és hátul, fel kellett volna irnom mikor a web-en találtam rola informáciot, valamikor 18xx-bol valo. Van benne egy régi kivágott ujságcikk, venison roast recept 1944-böl.

Itt egy másik régi 1879-böl de az enyém nem ilyen

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-30 22:39   
2004-03-26 01:01, nyanyabandi:
-
Nem tudom ki hogy van vele de.... Evek ota gyujtogetem ............
.........van regi aranybanyareszvenyem, 1860-bol,
..........telektulajdonjog 2 mindketto csodalatos kezirasu es ugy kelteztek hogy az ur 1889-es eveben kelt, sot meg egy vegrendeletem is.
Udv mindenkinek Szuzi.

Szia kedves Szuzi!
Tudod nekem mim van???
1844-ben kelt, kézzel írt, viaszpecsétes aranymûves Mesterlevél. Igen nagy becsben tartom.
No meg gyönyörködni szoktam az 1800-as évek derekán íródott "Hozománylevél" pruszlikjain, fôkötôin, stb.
Azért ezek sem semmik, -igaz?
üdv. egy másik "papírértékelôtôl"
-

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-30 20:41   
Kosz Kayte az informaciot de olyan nagy fenykepgyujto meg nem vagyok. Lehet hogyha itt mutatnak akkor meg is vennem, egyelore megelegszem ismeretlen emberek kepeivel. Koszi hogy felhivtad a figyelmemet majd en is szemmel tartom ezeket. udv, Szuzi

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-29 21:27   
Szuzi,

a chaten már emlitettem, de itt van még egyszer az Ebay link http://www.ebay.com amelett az USA rubrikában ott vannak az Ebay élményeim is külön topikban.

Az Ebayn szerintem mindent lehet kapni. A multkor mikor elkallodott a boom box-om remote-ja azt is megtaláltam az Ebayn. Pár héttel késöbb került elö a másik, a szekrény alá esett a varroszobában, nem tudom hogy került oda mikor nem ott tartom!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-29 20:25   
Idenézz nyanyabandi

fénykép Kossuth Lajosról a világ legnagyobb bolhapiacán.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3283528462&category=409

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-28 13:45   
Azert nem hozta haza mert nem volt fantaziaja.Valaki meselte a munkahelyemen hogy az o ferje mindent hazahoz amit meglat kutat a szemetben, leirhatatlan az udvaruk es a cuccokkal mar bogarat is hozott megsem lehet leszoktatni rola. Azt mondta az az amerikai no hogy idonkent selejtezest csinalnak ami alatt a ferje atkozodik, napokig nem beszelnek. A ferj igen jo ember csak ez tartja oket ossze . Szerencsere a gyerekeik nem tanultak el az apjuktol. Egyelore.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-28 08:20   
Kepzeljetek el, par eve a ferjem kivitt a szemettelepre sok ocskasagot, ami osszegyult a haz korul. Ott meglatott gyanusan tiszta dobozokat. Sokat. Megnezte, es olyan hetagu ezustozott gyertyatartok voltak a dobozokban, hogy meg az arcedula is rajta volt. Csak kettot hozott haza!!! Egyiket elajandekozta, a masik azota is az ebedloasztalon diszeleg (arcedulaval egyutt!) Gyonyoru. Nem egy igazi uzletember. Miert nem hozta haza mindet???

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-27 20:10   
Regebben, sok-sok eve en is jartam bolhapiacra, amikor meg Budapesten laktam. Akkoriban szerettem kulonosebb regisegeket gyujteni, fokent regipenzeket. Ehhez kapcsolodik meg kozepiskolas korom uzleti vallalkozasa is - numizmatikusok osszejovetelein, bolhapiacon bovitettem romai csaszarkori ermegyujtemenyem, es sokszor vasaroltam olyat is, amire nem volt szuksegem - 50 forintert darabjat - ilyen olcson is lehetett kapni 1800-1600 eves penzeket kapni, foleg numizmatikai berkekben. Ezek azt ugynevezett kisbronzok, amibol rengeteg maradt meg, fokent az akkori penzhigulas miatt amugy is sok volt forgalomban, ezert az alacsony erteke. Aztan ezeket az 50 forintert vasarolt ermeket altalaban tovabbadtam kulonbozo koruti, varosligeti regisegboltokban, alig par ora leforgasa alatt, ami kellemes es konnyu penzkereseti lehetoseg volt.

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-27 20:02   
Kedves Szuzi,

pár éve vettem egy kis charm braceletet egy thrift storeban $ 1.98-ért akkor még nem volt gold testerem de szinre gondoltam hogy igazi. Nem tudom ez talán természetes tehetség, már ékszerészek is mondták nekem régebben, milyen jo szemem van jo minöségü kövekre is, pedig akkor még nem foglalkoztam vele nagyon, késöbb vettem könyveket és még késöbb igyekeztem tanulni többet az Interneten is, ujabban az a hobbym hogy minél olcsobban minél jobbat vegyek.

Az aranyjel sokszor eltünhet gyürüknél nagyitásnál, kicsinyitésnél és nem minden aranymüvesnek szabad bele ujat tenni, az évi dijba kerül amit megsporolnak maguknak. Igazad van, sok téren kellene tudni többet az eladonak, de ha ritkán árul olyat, nem veszi magának a fáradságot. Férjem a lelkes oragyüjtö és ö is jutott már olcson értékes orához. Nagyon örült mikor találtam neki egy arany Omegát egy thrift storeban ($ 16.98 volt), a mai napig is hordja.

Nekünk van egy olasz festményünk amit férjem exneje egy garage sale-n vett s nekünk ajándékozta, rajta van az olasz galéria pecsétje is de sose néztünk utána mi az értéke. Sajnos nem ismerem az általad emlitett festöket, nem vagyok járatos azon a téren.

Mi thrift storeokba is ugy megyünk, hogy tudjuk nem igen találjuk pont akkor pont azt amit keresünk, de találunk mást és az mindig egy öröm. Sokszor csodálkozom, miért adtak oda valamit. Sok minden jön csödbe jutott üzletekböl, uj áru, gondolom leirják adobol ha adakozzák. Van hibás áru de uj, rajta még a cédula, amin pl. golyostoll csik van alul a táskán, egy üzlet azzal se bajlodik hogy eladja olcsobban hanem oda adják a thrift storenak.

Üdv. Andrea

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-27 07:14   
Kedves Rigojanos,

nagyon jól fogalmaztad meg a bolhapiac hangulatát. Én is szívesen járok oda, de az évak folyamán megtanultam, hogy csak lazán, minden előre kitűzőtt cél nélkül érdemes odamenni. Egyszer mentem el egy bizonyos 1938-as képeslapot akarván megvásárolni, amit azelőtt többszőr láttam már ott. Úgy látszik a Murphy-törvényei itt is érvényesek, az illető képeslappal a mai napig nem rendelkezek. Egyébként bolhapiac ide, bolhapiac oda néha elképesztően értékes dolgokat kinálnak. Egyszer Freiburgban a bolhapiacon egy komplett magyar érdemrendgyüjteményt kináltak eladásra, amiből vettem is volna egy -két példányt, de nem adták, csak komplett gyüjteményként volt megvásárolható.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-27 04:09   

En nagyon szeretem a bolhapiacot, bar leginkabb pont az az "illuzio" visz oda, hogy egyszer talan talalok valami ertekeset. Nem mintha meg tudnam kulonboztetni az ertektelent az ertektelentol (kiveve, ha Gucci ) de jo idotoltes arrol fantazialni, hogy miket talalhat az ember. Es ugyanilyen elvezettel hallgatom azokat a torteneteket, amikben masok "kincsekre" leltek.

En azt hiszem, hogy a bolhapiacnak nem is a "penzmegtakaritas" adja a varazsat, hanem az, hogy amit ott talalunk, az egyedulallo a szemunkben, es szinte orokbefogadjuk, es a szemelyunkhoz kotodo jelentoseget tulajdonitunk neki. Ugy erezzuk, hogy mas nem is ertekelheti ugy, ahogyan mi, mert nekunk erzelmi kotodesunk van ahhoz, ami masnak targy.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-27 03:57   
Kedves Hunor menjel csak a bolhapiacra, foleg ha gyujtesz valamit, vagy talald ki mit akarsz gyujteni, bele fogsz szeretni.Regi lakasfeloszlatasolbol, pincekbol kincsek kerulhetnek elo.Emlekszem egy nore aki sisakot talalt 1600- bol es csak annyit tudott rola hogy valami regi harci vacak de dombormuves.KAPASZKODJ MEG, 250.000 dollart ert.Ahogy itt mondjak ami egyiknek szemet a masiknak kincs.Sosem tudod mit talalsz. En igazan az iratokat szeretem, iromanyokat, van egy irkam is, egy fiatal no haborus napjai itt amerikaban mit csinalt hogy elt.Udv.Szuzi

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-27 03:48   
Andi gratulalok a lelethez, aranyat en meg nem talaltam de meg sem ismernem tudod hogy a vedjegyet csak ha jol emlekszem 1850 utan kezdtek beletenni. Egy ismerosom viszont talalt egy aranyorat, regit 8 dollaraet.Az az igazsag hogy aki arul az tobbnyire nem tudja mit ad el es a vevo is csak talalgat.Van egy festmenyem eleg gyenge festekreteg de az abrazolt kifiu nagyon figyelemrekelto, antikboltban vettem, egy kicsi vacak helyen, en ugy nevezem hogy az Abe- kepe, ki kellene deritenem a festot hogy ki lehetett, a neve
Neil Price, nem tudsz rola veletlenul? meg egy masik Buddy Lewis? tovabbi jo szorakozast a kutatasban, abba a boltba nem voltam amit irtal azt hittem hogy ott csak hasznalt ruhakat arulnak, -na majd megnezem.Udv.Szuzi

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-27 03:37   
Etelka, ez aztan lelet, tudod mit fog az erni 50 100 ev mulva magyarorszagon, gondosan tedd el. Ki emlekszik kb 50 evvel ezelott arra a konyvre - ha jol emlekszem a cime hosszu labu apoka, amerikai konyv? Erre is itt bukkantam ra a piacon annyira megorultem neki. Angolul egeszen bajosabban hangzik mint a forditasban, kesobb a folytatasat is elokerestettem az amazon konyvkiadoval, 5 honapig kerestek, mig rabukkantak egy raktarban szazadelejei kiadas vadonatuj.Nagy konyvbolond vagyok, a regi gyerekkonyvekben szeretem a kolykok belefirkalasait, van egy emlekkonyvem 1880-ba kezdte a beirast egy kislany aki a nagybacsitol kapta, tobb beiras is van ahogy mennek az evek vegul egy kislanyiras a mamanak ajanlja a sorokat es meg ketto mas gyerek.Egyszeruen bubajos. Nagyon sokmindenem van, bizonyitvany 1934-bol egyik egy jo tanulo a masik egy budos rossz kolyok.Imadok kutatgatni sajnos hogy a ferjem nem szereti.Azert persze neha eljon
, egyebkent ez egy ossznepi nagy amerikai szorakozas, ki mit talal.A noverem amikor itt volt el volt tole ragadtatva, azt mondta hogy kar hogy otthon nemigen van ilyen.Tovabbi jo szerencset.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-26 22:18   
Kedves Szuzi,

mi sokáig jártunk swap meetekre itt Kaliforniában és azelött garage sale-ekre is. Kedvencem az Azusai swap meet volt ahol árult egy magyar hölgy antik ékszereket, nála vettünk pár szép darabot. Amiota felfedeztem az Ebayt azota ott vásárolok, nem kell olyan messze autozni.

Most sikerült egy karkötöt passzoltatni, külön árulta valaki a cirádás monogrammos közepet ($ 4.99) s külön vettem a vastag, de tul rövid láncot hozzá amit amiatt olcson kaptam ($ 8.99).Mindkettö aranyat mutat a gold testeremmel. Lemértem, a karkötö igy 30 gramm. Ezen a képen csak ugy összeraktam a csukojával, azota leszedtem a ráforrasztot aranydrotokat és láncszemmel erösitettem hozzá a láncot. Mivel a karkötö szemek forrasztva vannak, nem tudtam szétszedni eddig hogy a csukoját alulra tegyem, igy elviszem az ékszerészhez hisz a monogrammot is az enyémre kell átvésetni.

Ujabban viszont lelkes thrift store vásárlok lettünk, mert azokban lehet ujat és régit is kapni, mindig meglepetés, mit talál az ember. Az egyik véletlen vételem az egyik swap meeten egy vastag német-angol szotár volt, háboru elötti, got betükkel a német része, szerencsére azt tanultam Tirolban az iskolában, $ 1.- volt. A másik érdekes könyv egy thrift storebol volt, angol magyar szotár.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-26 21:59   
1991 jul 7.-én Sylt szigetén, Hörnum kikötöjében jártam (Németország). Egy sátorban papirládákban könyvek voltak. OTT vettem 3 DMK - ért ezt a könyvet:
Gedichte von Alexander Petöfi .
Leipzig. Druck und Verlag Philipp Reclam jun. 1883
A versek fordítója Dr. J. Goldschmidt az elöszó után maga irt egy verset, aminek a cime: An Petöfi.
Ez a legérdekesebb könyv, amit valaha is találtam az un. " bolhapiacon". És mi több, keresés nélkül.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-26 21:31   
Kedves Szuzi,

ez igy erdekel, megha nem is fogok a kozeljovoben USAban garage sale kereteiben vasarolni regisegeket. De meselj meg, miket lehet vasarolni, stb., stb. Es kedvet is csinaltal, amikor lesz idom, megyek bolhapiacra en is.

Hunor

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-26 01:01   
Nem tudom ki hogy van vele de imadok a bolhapiacon az ocska vackok kozott kutatgatni, es hazfeloszlatasnal is meg garage sale-eken.Evek ota gyujtogetem a regi fenykepeket, ami 1900 elott keszult, a legoregebb kepeken 1830 korul meg krinolinban vannak a nok, van tobb ezustlapra fenykepezett, sot keretben is. Erre a hobbira ugy szoktam ra hogy egy amerikai polgarhaboru emlekunnepsegen
az arulando ugymond korabeli dolgok kozott megpillantottam egy oreg hazaspar kepet, ra volt irva regi szep irassal hogy mr. es mrs benjamin culin, nagymama, nagypapa.Egyszeruen elolvadtam . Azonnal megvettem, mindossze 3 dollar volt, es legkozelebb kimentem a bolhapiacra, ahova eddig csak gyumolcsert jartam az ismeros farmerhez, es megkezdtem a fenykepkutatast. 1-2 dollaraert vettem olyan bajos szep kepeket, nokrol ferfiakrol, kisgyerekekrol, megcsodaltam a gombos cipoket, talagattam ki ki lehet, egyszer egy egesz csaladot kb 14 kepet adtak el garage salen a szivtelen rokonok, mind 1880- as kepek. Nem voltam rest bementem a New Yorki metropolitan muzeumba a regi ruhak kiallitasara a kepekkel a kezemben hogy azonositsam a korokat.Mara sajnos alig lehet kepet talalni, mar csak az antik boltokban kapok csak.Amit meg gyujtok azok a regi amerikai iskolaskonyvek, 1900 elotti, a legregibb 1867-es, ebbol eddig csak 11 van mert a koszos konyvhalmazbol eleg nehez kiszurni hogy mi az ertekes.Talaltam sok regi ezustholmit, meg most van kiderites alatt hogy melyik micsoda, van regi aranybanyareszvenyem, 1860-bol,telektulajdonjog 2 mindketto csodalatos kezirasu es ugy kelteztek hogy az ur 1889-es eveben kelt, sot meg egy vegrendeletem is.A ferjem haja szala az egnek all ha kozlom hogy ramjott a piacramehetnek noha a leleteket o is megcsodalja. kinek van hajonlo elmenye illetve mas piacokon milyen antik vagy csak rem erdekes dolgokkal talalkozott.Udv mindenkinek Szuzi.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó