2019. szeptember 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Idős nő-fiatal fiú, fiatal lány-idős férfi...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Hana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-11 10:36   
Hi detti,
tyu de reg irtam; nem volt netem gyerekek bocsi .
A pasival aki miatt elinditottam a forumot meg mindig egyutt, jo nem nagy ev de kozben csomo minden valtozott, tok jo iranyba.

Detti, sztem felesleges szorongani, ha igazan szereted felesleges azon filozni hogy jobb lenne elhagyni mert mikor oreg leszel egyedul leszel. Nem mondom, ritkan nekem is eszembe jut, aztan megkerdezem magamtol, hogy OK, akkor most mesz v maradsz?, es rohogok egy jot mert e miatt en aztan maradok.
Ne filozz olyanon ami nem vezet sehova; csak elrontja a napod.

detti29  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-29 13:46   
az en parom 17 evvel idösebb nalam, van gyerköc is, elmult 1 eves.
sokszor gondolok szorongassal arra, hogy mi lesz kesöbb, ha majd kislanyunk felnö, vagy hogy lesz-e majd mellettem valaki öregkoromra...
szerintem idealis ha a ferfi valamivel idösebb a nönel, de nem ennyivel.
no persze ki valaszt maganak hideg fejjel partnert?

gyogytorna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-24 22:25   
Szevasztok
En eleg uj vagyok ebben a MON-ben es elolvastam egy ket beirast.Nekem is van egy hasonlo törtenetem.
Meg közepiskolas koromban egy nalamnal 13 evvel idössebb orosz nyelvet oktato tanarnö esett belem.
Az egesz egy egyszeru osztalybulin kezdödött, ahol Ö felugyelö tanar volt, en meg fogadasbol a többi sraccal, hogy fel merem-e kerni a tanarnöt es tancolni vele,megnyertem...
Abban az idöben meg mint diak egy tanc utan nem mondhattam, hogy "köszönöm a tancot" tanarnö, hanem azt vartam hogy ö köszönje meg es mehessek a többi lanynak udvarolni.Nem ez törtent hanem majd az egesz estet vele tancoltam le.
Aztan hogy közben beszelgettunk es en tudtam hogy lassan felelesre allok oroszbol igy nagy batran haladekot kertem vagy egy honapot, amit meg is kaptam.
Utana meg approbb szivessegek ,hogy a tanaribol vittem neki a könyveket es utban az osztalyig elbeszelgettuk a fel tanorat,(amit az osztalytarsak dijjaztak is)Ugy hogy azt lehet mondani az egesz osztaly abbahagyta az orosz tanulast.Köztuk en is.
Visszagondolva nagy dumas lehettem, mert egyre jobban levettem a labarol,es en mindent megragadtam hogy töltsuk az idöt a folyoson, es ne menjunk be az osztalyba.
Teltek a honapok es annyira en sem voltam zöldfulu hogy ne lattam ereztem volna hogy a tanarnöm milyen erzeseket taplal irantam. De be kell hogy valljam egyaltalan nem volt az esetem. Ö bevallotta hogy szerelmes belem, en meg kihasznaltam az erzeseit vagy masfel even keresztul az eretsegiig. Oroszbol nagyon keveset tudtam, de ha jol emlekszem azert közepest kaptam töle. Most felnöt fejjel kicsit szegyellem is az esetet, mert a tanarnö egy elvalt nö volt es privateleteben biztos nem volt tarsasaga. En meg kihasznaltam.
Az egesz osztaly tudta, de a tanarikarban azt hiszem senki.
Erettsegi utan en elhagytam Magyarorszagot rögtön,/disszidaltam/ es azt hallottam hogy iskolat, söt varost valtoztatott a tanarnöm.
Minden osztalytalalkozon fel jön ez a tema es nagy a derultseg reszletekröl, amit itt a közösben nem akarok leirni.
Kellemes Folytatasat a Karacsonynak, az en porontyaim mar alszanak.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-22 21:17   
Hirtelen nem jut eszembe a neve de nem is az a lényeg:
Nobel dijas (fizikából), 82 éves kinai tudós nősülni készül: menyasszonya valamivel fiatalabb nála: 28 éves.
Nyárig várnak az esküvővel.
Gondolom a vőlegény korában már szokás semmit se elsietni.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-04 21:20   
Ez a téma itt már feminizmus? Nem is tudtam, hogy feminista volnék, pedig szoktam a Nök vs. férfiak -ba írni...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 22:55   
Kedves Manu, es tobbiek!

Feminizmus kapcsan a Nok vs. ferfiak topikban, ime:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1684&forum=27&99

Udv,

Hunor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 21:54   
2004-12-03 17:35, Pompéry Berlin:
-
A szerelem pedig tipikusan az a pont, ahol a ráció és nevelés gyakran csütörtököt mond.

Hat igen, itt szerintem is csak tanacsot tud adni az ember, es szoritani, hogy nem lep majd a tanacsot meg nem fogado tul hosszu nyelu gereblyere. Meg kulonben is ez az a terulet, ahol ra kell lepni nehanyszor, hogy fel tudd merni mi az amit nagy ivben elkerulsz legkozelebb.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 21:48   
2004-12-03 21:31, rigojanos:
-
...en a ferfit rugnam fenekbe eloszor is.

En is! Es a hibat nem ugy ertettem hogy hibaztassak valakit hanem ugy hogy az emberek kovetnek el hibakat es megisszak a levet.. a "devil made me do it" kifogas nem elfogadhato es en sem hiszek abban hogy felelosseg nelkul eljunk...

Igen, sok altalanositas volt es ha eszrevetted, a vegen hozzatettem hogy lehet nem errol van szo, hanem ez sokszor az eset...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 21:31   
2004-12-03 18:31, kaytee:
-
Az a hibás, aki elkövette, amit elkövetett. Nem a mama, papa vagy papahiány, társadalom, környezet, rezsim. Nem hiszek ebben a fajta felelősségátháritó viktimológiában. Nem elrabolták a kislányt. 16 évesen már a saját, szabad akaratából cselekedett, ahogyan a többiek is, akik nem tették, amit ő.

Az elso felevel abszolut egyetertek, marmint hogy nem lehet kategorikusan mast okolni azert, amit az ember jozan felnott fejjel "elkovet". De emellett hozzateszem, hogy egy 16 eves lany meg olyan szinten naiv, ami a ferfiakat, erzelmeket, stb jelent (fuggetlenul attol, hogy van-e szexualis tapasztalata), hogy egy nala sok evvel idosebb ferfivel valo kapcsolatnal en a ferfit rugnam fenekbe eloszor is.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 18:31   
2004-12-02 22:28, ManuAlex:

Es ki a hibas?

Az a hibás, aki elkövette, amit elkövetett. Nem a mama, papa vagy papahiány, társadalom, környezet, rezsim. Nem hiszek ebben a fajta felelősségátháritó viktimológiában.
Nem elrabolták a kislányt. 16 évesen már a saját, szabad akaratából cselekedett, ahogyan a többiek is, akik nem tették, amit ő.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 18:17   
Femináciknak nálunk a radikális feministákat nevezik a radikális konzervativok. Csak a(z általuk sokesetben képzelt) férfiellenességet próbálják kifejezni vele.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 17:35   
-
..."Es ki a hibas? Szerintem a szulo, aki nem ugy nevelte a lanyat hogy kiegyensulyozott eletet eljen. De viszont hibaztathatnank-e peldaul egy egyedulallo edesanyat aki nyakaszakadtaig dolgozik hogy a lanyanak legyen es akkor az meg igy halalja meg a munkajat? Vagy hibaztathatnank-e a lanyt hogy apa nelkul nott fel es megtalalta az apai kepet valakiben, amire egesz eleteben vagyodott?
Nem tudom a tenyeket, igy lehet hogy nagyon mellefogok, de az igazsag az hogy legtobbszor ez a helyzet. Ezert vagyok merges a feminazistakra amikor nagyhanguan hirdetik hogy "mas is felnevelte a gyerekeit egyedul, nekem is fog menni, mire nekem ferj?"

-
Kedves ManuALex,

nekem úgy tűnik, mintha hozzászólásodban szinte több az általánosítás és előítélet lenne, mint ahány sorból áll.

Mi az, hogy ki a hibás? Nem vagyok biztos benne, hogy a "hiba" itt alkalmazható fogalom.
Honnan tudja egy kívülálló megítélni a körülményeket, ergo milyen jogon akarja elítélni az érintetteket?
Azt hogyan érted, hogy "Hogyan nevelte a lányát, ha,,,?!" A nevelésen sokminden múlik, de talán mégsem minden. A szerelem pedig tipikusan az a pont, ahol a ráció és nevelés gyakran csütörtököt mond.
Ha nincs férje, akkor rögtön és természetszerűen "nyakaszakadtáig dolgozik, hogy"...?
... a lánya "hálából"... ?! Hogy kerül ide a hála kategóriája?
Az egyedülálló nő miért automatikusan férfiellenes? Más ok elképzelhetetlen?
A nácizumsról Hunor már szólt.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 17:01   
2004-12-02 22:53, rigojanos:

Ha mar itt tartunk: Vajon apakomplexusbol/apahianybol/stb. adodik az, ha egy lany/no egy nala sokkal idosebb ferfivel kezd kapcsolatot?
-

Szerintem erdemes megvizsgalni...

Hunor -jol van, visszavonom... de azert jol hangzik..

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 00:06   
-

Kedves Manu,

erdekes a feminizmus, bar en (legalabbis tudomasom szerint) nem talalkoztam egyik kepviselojevel sem. Talan meger egy kulon eszmecseret ez is.

Mas - azonban a "feminazista" kifejezest kifogasolom, hiszen legyen bar nehany dologban szelsoseges is a felfogasuk, nem emlithetok egy helyen a nacizmussal, azzal, amit a nacizmust jelent!

Hunor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-02 22:53   
-
Vagy hibaztathatnank-e a lanyt hogy apa nelkul nott fel es megtalalta az apai kepet valakiben, amire egesz eleteben vagyodott?

Ha mar itt tartunk: Vajon apakomplexusbol/apahianybol/stb. adodik az, ha egy lany/no egy nala sokkal idosebb ferfivel kezd kapcsolatot?

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-02 22:28   
2004-12-02 18:48, kaytee:
Érdekes, mi, diákok, nem a tények miatt szörnyülködtünk, hanem azért, hogy hogyan volt gusztusa valakinek lefeküdni ezzel a pasassal, amikor még bukásra se állt. Az volt a hire, hogy nagyonis jó matekos volt. Gondolom, a Laricsev összehozta őket.
-

Es ki a hibas? Szerintem a szulo, aki nem ugy nevelte a lanyat hogy kiegyensulyozott eletet eljen. De viszont hibaztathatnank-e peldaul egy egyedulallo edesanyat aki nyakaszakadtaig dolgozik hogy a lanyanak legyen es akkor az meg igy halalja meg a munkajat? Vagy hibaztathatnank-e a lanyt hogy apa nelkul nott fel es megtalalta az apai kepet valakiben, amire egesz eleteben vagyodott?

Nem tudom a tenyeket, igy lehet hogy nagyon mellefogok, de az igazsag az hogy legtobbszor ez a helyzet. Ezert vagyok merges a feminazistakra amikor nagyhanguan hirdetik hogy "mas is felnevelte a gyerekeit egyedul, nekem is fog menni, mire nekem ferj?"

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-02 18:48   
2004-12-01 22:32, rigojanos:

Nem úgy hangzott, mint a tanárnéni részéről jelenleg aktuális lenne a dolog.
Most jut eszembe, a középiskolámban volt egy irtó rosszindulatú, randa, nagyon alacsony és kövér, negyvenes éveiben járó matektanár. Köztudott volt, hogy a dagi pár évvel korábban összeszürte a levet egy másodikos, 16 éves tanitványával. Otthagyta érte a feleségét és összeköltöztek.
Amikor kiderült, a LÁNYNAK ki kellett maradnia a suliból! A tanár maradt.
Ez a hatvanas évek végefelé történt. Érdekes, mi, diákok, nem a tények miatt szörnyülködtünk, hanem azért, hogy hogyan volt gusztusa valakinek lefeküdni ezzel a pasassal, amikor még bukásra se állt. Az volt a hire, hogy nagyonis jó matekos volt. Gondolom, a Laricsev összehozta őket.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-01 22:32   
2004-12-01 18:09, kaytee:
-
De kettőn áll a vásár, ezzel ugye tisztában vagy?

Ha az egyik fel kiskoru, akkor nem is csak azon a ketton fog mulni a dolog sorsa.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-01 21:31   
2004-12-01 19:30, optimista:

Nem analizáltam.
Nem itéltem.
Valóban úgy hiszem, hogy minden lehetséges.
Ha nem egyoldalú a szerelem vagy a vonzódás.
Mert ez nem derült ki számomra Smileboy kérdéséből.

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-01 19:30   
2004-12-01 18:09, kaytee:
-

Kedves kaytee Nem tudom miert kell ezeket a kapcsolatokat ugy ki analizalni,mint mindenki es neha jomagam is teszi ! Az teljessen lehetetlen,hogy 2 ember szeretheti egymast csak mert SZERETIK egymast?????A masok velemenye az fontosabb ?Mint amit az egyen jelenleg erez? Es mi lessz kesobb??? Azt sose tudni, hogyha a parod egy idos ,fiatalabb, oregebb vagy barmi nalad.Nekem a barataim felesegei aki megjegyzeseket tesznek olyan "finom pimaszul"Pld "Mirol tudsz egy ilyen fiatal novel beszelgetni ???"A valaszom--- ROLAD !!!Meg, 'Es mi lessz 20 ev mulva?' Valasz , nem tudom,de ha a csaj meghalna szerzek egy masik not, teged majd megkerlek, ha esetleg kaphato leszel!( A ferje mejegyezte barmikor kaphato!! Emiatt a humor miatt, az ejszaka a garazsban aludt!!!) !Carpe Diem.DONT ANALYZE,UTILIZE !Egyebkent most telt be nekunk a hatodik ev a naszutbol.barataimnak hasonlot az ellensegeknek meg hasonlatlant!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-01 18:09   
2004-11-23 20:13, Smileboy:
-
Szerintem ez ki fog tartani.. és később tényleg nem zavarná őt? (ez itt a kérdés...)

Várom még a véleményeket (főleg hasonló cipőben jártaktól!)
-

Lehetetlenek nincsenek. Omnia vincit amor.
De kettőn áll a vásár, ezzel ugye tisztában vagy?

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 22:47   
2004-04-02 14:44, Mr Spock:
-
Ráadásul ugy tunik, hogy az atlagos klimax ido a multban még korabban lehetett mint most, mert az emberi atlageletkor novekedesevel ugy tunik a klimax ideje is kesobbre tevodott at

Erdekes gondolatmenet, viszont ha figyelembe vesszuk azt hogy manapsag 6 meg 9 eves kislanyokrol hallunk akiknek megjott a havi bajuk, akkor ugy nez ki hogy nem kesobbre, hanem korabbra tevodott at... ja, es a japan szociologus szerintem be volt csipve kicsit..

2004-04-02 22:22, Koborlo:
-
Még akkor is ha ma már nem a kimondottan Szerelem hanem a közben nagyobbodo család
és egyébb érdek közösség tartja szoros szállakkal össze öket.

Szep es jo, csak kicsit santit a dolog mert hat a szerelem is nagyon fontos. A gyerekek nem nohetnek ugy fel hogy a hazassagot egy intezmenynek lassak szerelem nelkul, vagy azt hiszik ezek az emberek hogy a gyerekeik vakok?

Ha netalán valaki megkérdezi mi az összetarto erő e családban 14 év ota talán az életcél hogy gyermekeiket együtt értelmes hasznos felnötekké nevelik.

Nagyon nemes cel es sajnos kevesen vannak akik annyi onfelaldozast forditanak a csaladra es kulonosen gyerekeikre... legtobben csak a sajat boldogsagukat hajszoljak es a gyerekeikkel keveset torodnek.

Ja, es nem mondtam ellen sajat magamnak. Szerintem a boldogsag es szerelem nagyon fontos, de a gyerekeket kiegyensulyozott felnottekke nevelni meg fontosabb.

2004-04-03 03:49, Ferencz Zsuzsanna:
-
Van egy barátnőm, aki beleszeretett egy nála 17 évvel fiatalabb férfibe,

En is ismerek egy ilyet es a no mindig lehazudja a korat...

2004-04-06 13:30, Hana:
-
Nah. Hagyjatok mar abba h ki mit mikor kinek .
A temahoz: sztem ha kb 15-20 ev korkulonbseg van, az legtobbszor athidalhatatlan.

A lottot is meg lehet nyerni, ez sem lehetetlen.. hogy legtobbje nem a legjobban mukodik, az is igaz, viszont egyaltalan nem veszem kerdore hogy lehet kiegyensulyozott kapcsolatban elni 15-20 ev korkulombseggel is.

Regebb irtam arrol hogy a felesegem majdnem 10 evvel fiatalabb mint en Arrol is irtam hogy vannak az ember eleteben fazisok amiken keresztulmegy es ilyenkor nem mindegy hogy ki van mellette. Beszeltunk arrol hogy vannak akik korabban erettebbek es 20 eves fejjel egy 30 evessel vagynak egy szinten es ezek talalnak... a baj ott van, hogy aki 20 eves korara oda jutott el mint egy 30 eves, az meg is fogja elozni tarsat hamarosan. Viszont tegyuk fel azt hogy a szociologiai korulmenyek miatt jutott egy 30 eves oda ahol egy 20 eves mar utolerte, es valoszinuleg tobbre jutott volna ha mas korulmenyek kozott elt volna. Tehat meg van benne a potencial az elorejutasra es a szociologiailag es pszihologiailag valo fejlodesre. Ha mostmar ez a ket ember osszekerul, nem nehez elkepzelni hogy az eletben ugymond egymas mellett jarnak, egyutt fejlodnek, es nagyon boldogok lehetnek.

2004-04-07 03:51, andi_usa:
-
Sok magyar férfi "haza megy" feleséget kivinni magának az uj hazába, fiatalkori ismerösét, de az sem megy mindig jol, láttam több olyan válást utána. Nökné még nem láttam, hogy Magyarországra ment volna férjet keresni, de lehet hogy az is van.

Hat igen, valami olyasmit csinaltam en is... es nok is csinaljak, ismerek nem egyet..

Smileboy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 20:13   
Szerintem ez ki fog tartani.. és később tényleg nem zavarná őt? (ez itt a kérdés...)

Várom még a véleményeket (főleg hasonló cipőben jártaktól!)

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 17:13   
Kedves Smileboy, a 9 év korkülönbség elég sok, amikor az egyik fél 16 éves, a másik 25.
Ahogy Tessényi Györgyi is írja alább, néhány év múlva ez már nem feltétlenül érvényes. A 16 évesből közben felnőtt lesz.

Nem ritka dolog, hogy diákok belezúgnak csinos, fiatal tanárukba vagy tanárnőjükbe. Egy tanárnak nagyon vigyázni kell ezzel, több okból is. Ha a tanár nem akar a diákkal foglalkozni, az is kényes helyzet: hogyan adja tudtára ezt, anélkül, hogy megbántaná? Viszont ez még mindig a kevésbé bajos dolog. Ha belemegy egy kapcsolatba, nagyon könnyen bajba kerülhet: botrány, elvesztheti az állását, gúnyolódás tárgyává válhat. Valószínű, hogy a diák lelkivilágát is megviselné az eset, akár kiderül, akár nem.

Ahogy Györgyi is írja: ha még néhány év múlva is változatlanul tart a belezúgás, talán újra lehet gondolni a dolgot.

Smileboy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 15:41   
NAgyon sok?

Smileboy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-03 21:43   
Köszönöm a tanácsot, bár ez az amerikai sztori fura és elvégre "(csak)" 9 év a korkülönbség... bár nem tudom.. kinek mi számít.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-29 19:49   
A kiskoru kiskoru nem szamit hogy fiu-e vagy lany.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-29 19:39   
2004-09-29 19:17, rigojanos:
-
Vajon mas kategoria?
-
Csak bírja az ember szusszal
Tipikus patriarchális felfogás, nevetséges.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-29 19:36   
2004-09-29 19:07, bobe:
-
kiskorut ne ronts meg
-
Ezt mondd a kiskorúnak, ha beindul

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-29 19:17   

Eppen nehany napja lattam egy interjut azzal az amerikai tanarnovel, aki egy (nala 21 evvel fiatalabb) tizeneves kisfiu tanitvanyaval kezdett viszonyt. A ferjezett, mar 4 gyerekes no olyannyira bevezette a fiut a szerelem rejtelmeibe, hogy terhes is lett tole. A birosagon felfuggesztettek az iteletet azzal a feltetellel, hogy nem mehet a fiu kozelebe. Par nap mulva egy parkolo autoban talaltak meg oket, ahol eppen a masodik kisbabat keszitettek. 7 es fel ev borton utan most szabadult a no, kozben a ferj elvalt tole, Alaszkaba koltozott a 4 gyerekkel. A fiutol szult + 2 gyereket a fiu anyja neveli.

Tovabbra is szerelmesek, es egyutt akarjak leelni az eletuket.

Vajon mas kategoria (nem a torveny szemeben termeszetesen) egy idosebb ferfi viszonya egy tizeneves lannyal, mint egy harmincas noe egy 15 eves fiuval peldaul?

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó