2018. január 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Velünk történt félreértések
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-30 19:53   
Fatális félreértés rossz kimenetellel

10. osztályban új némettanárnő jött, aki egyben Zsófi osztályfőnöke is lett. Rögtön az első órák egyikén összehasonlító költészet címen különböző korok szerelmes verseit kellett elemezni Goethe, Heine és a számomra akkor még ismeretlen kortárs Ulla Hahn versei alapján. Főleg az utóbbi okozott Zsófinak gondot, aki hozzám fordult.

Nos, elolvasván a műveket az a véleményem alakult ki, hogy míg az egyik magába a szerelembe szerelmes elsősorban romantikus alapon, a másik földi lényként konkrét embert szeret, azt őszintén. Ulla Hahn azonban nem szerelmes, hanem a bosszúállásig féltékeny, mi több szado-mazohista hajlamokra utaló módon a másikon elsősorban uralkodni kíván. Ha az ezt nem tűrné, akkor inkább pusztuljon a szerelmes szerzővel együtt.

Nézetem szerint ilyen helyzetben sürgősen pszichológushoz kell fordulni, mert a dolog beteges: ön- és közveszélyes. (Hetedik érézékem azt sugta, hogy a boldogtalan és egészségtelen formát öltött vonzalom esetleges homoerotikus, de nem ez volt szememben a fő baja.)

Nos, Zsófi mindezt szépen le is írta - a pszichológusig bezárólag. Mit mondjak - ... ezt nem kellett volna. Akkor még nem tudtuk, hogy a tanárnő Ulla Hahn nagy tisztelője. Ezek után Zsófi 3 éven keresztül akármit írt, mondott, kétkedő bizalmatlanságot keltett csak és hármasnál jobb jegyet véres verejtékkel sem tudott kicsikarni a kortárs irodalom felkent papnőjéből. Rólam pedig azóta senki le nem mossa, hogy rossz tanácsadó vagyok.

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-29 01:06   
tinitörténet tizedikes koromból

Huszonéves gyakornok franciatanárunk volt, aki kicsi termetét kellöképü autoritással pótolta. Nagyon jó képü volt és persze minden lány egy kicsit szerelmes volt belé.

Egyszer a padtársamat, Markus-t kerestem szünetben. A gangon az ablak mellett pillantottam meg. Hozzám háttal nézte a párhuzamos osztály srácait, akik épp az udvaron fociztak. Gondoltam egyet, nekifutottam és poénból hátára csaptam egy nagyot, hogy megijjesszem. Legnagyobb meglepetésemre a barna rövid frizura másikoldalán a franciatanárom rendkívül ijedt képe villant fel.

U.I.: Ö az autoritását hamarabb nyerte el, mint én lelki egyensúljomat és bocsánatkérésemre csak annyit mondott rendkívül hüvösen, hogy ö is úgy véli, hogy itt valami félreértés lehetett.

Sylviatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-27 00:18   
Bocs, egy kicsit értelmetlen és érthetetlen a szöveg
Szoval az esernyös sztorit azért irtam bele, mivel a¨lany azt kifogasolta, hogyén az esernyövel a kezemben, kabatban üldögélek, ahelyett hogy a szekrénybe raknam, mindezt persze meglehetösen baratsagtalanul. A "nem belga szarmazasu"-val pedig arra céloztam, hogy mivel ö sem "eredeti", neki tudnia kéne hogy milyen az ujoncok élete

üdv

Sylviatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-27 00:07   
Sziasztok!!

Hadd osszam meg veletek elsö belgiumi fodraszélményemet!

Eleve feszengve indultam el, mivel otthoni fodraszommal félszavakbol is megértjük egymast, itt meg ugye angol meg holland, néha keverve, mi lesz ha teljesen mas fejem lesz, mint amit rendeltem, szoval a szokasas "para"; végül csak ravettem magam hogy elmenjek a fodraszhoz történetesen a baratom törzshelyére. Baratom anyja elkisért, a fodraszszalonnal elvaltunk, ö könyvtarba ment, de megbeszéltük hogy utana benéz a fodraszhoz.
Ebben a fodraszüzletben van egy kis szekrény a vendégek kabatja, taskaja, esernyöje szamara, de ezt én persze elsöre nem tudhattam, kabatostul, esernyöstül vartam a soromra. Mikor aztan sorra kerültem, elmagyaraztam hogy mit is szeretnék kihozni a hajambol, persze angolul. Na, meg is kaptam a magamét!! A "kedves" fodrasz hölgy (aki szintén nem volt belga szarmazasu) azonnal elkezdett kibeszélni a masik "kedves" kollégajaval, hollandul. Merthogy azt elfelejtettem neki emliteni, hogy ha a beszéd annyira nem is megy, azért eleget megértek belöle
Lett is am nagy meglepetés, szemmeresztés, amikor anyosjelölt megérkezett és (szokasa szerint) hollandul szolt hozzam, én pedig valaszoltam
Mindjart kedvesebb is lett ez a nagyszaju hölgyemény.
A baratom pedig azota masik törzshelyet talalt maganak/magunknak.

üdvözlettel
Szilvi

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-23 02:55   
2005-01-13 15:17, Kékibolya:
-
"majd mikor buszra szerettem volna szállni, nem volt meg a buszjegyem...ám,a hálatízes ott lapúlt a másik zsebemben...."

Jól szórkoztam. Velem meg most történt meg, egy hónapja: Levelet irtam egy pesti barátnak, majd elvittem a postára, feladtam.Otthon észrevettem, hogy maga a levél ott maradt, csak a boritékot küldtem el. Két hét múlva megkaptam a választ: miért
Küldözgetek neki bukaresti buszjegyet?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 20:45   
Ja, most látom, inkább félreértésekröl van itt szó. Arról is van sztorim.

Bolhapiacon sétálgatva férjem meglátott egy szép, fehér bör korcsolyacipöt, éppen nekem valót. Kérdezösködés után az is kiderült, új, nem volt hordva. Üzleti ára kb. 35 euró. Kezdödik az alkudozás.
Férjem: Menyit kér a korcsolyáért?
Eladó: 8 márkát (kb. 4 euró volt).
Férjem (elhülve, hitetlenül) : 8 márka?
Eladó (aki sokallásnak hitte): Na jó, legyen 5.

P. S. Ma is azzal korcsolyázok.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 20:38   
Mivel kilencre megyek munkába, azelött még benézek ide-oda az üzletekbe és így történt, hogy beleszerettem egy blúzba, azonnal meg is vettem. Beérve az irodába, irány a nöi mosdó (az üzletben nem volt próbafülke) és úgy döntöttem, túl jól áll a blúz, hogy levessem. Így abban maradtam.

A fönököm egész nap furcsán nézett, néha bejött hozzám az irodába, mindenféle hülyeséget kérdezni (nem szokása), aztán kihátrált az ajtón, újra bejött, újra kiment. Gondoltam, rángatja a görcs, vagy mi.

Otthon vettem észre, hogy az új blúz hátulján egy óriás címke éktelenkedik. Szépen lógott le a hátamon, ezért nem viszketett se a nyakam, se a hátam (pechemre).

Kékibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-13 15:17   
Sok évvel ezelött, kétnaponta kellett a kolozsvári Policlinikára injekcióra mennem...nyár volt, a ruhám zsebébe tettem a hálatízlejest...amit annak rendje s módja szerint benyomtam az ápolónő zsebébe...majd mikor buszra szerettem volna szállni, nem volt meg a buszjegyem...ám,a hálatízes ott lapúlt a másik zsebemben....

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-04 12:08   

A férjem, aki elképesztően szórakozott, nem régen utazott ide, és az osloi reptérem (szerencsére még ott) megszólitotta egy idegen: "látom új farmerje van".
"Igen" mondja a férjem zavartan, hiszen miért állitja meg egy vadidegen és honnan tudja, hogy uj a farmerje.
Erre a férfi: "azért ha megengedi ezt segitek leszedni"
Tudjátok amit a farmerre ragasztanak az a hosszu csik, rajta a mérettel, többnyire a jobb lábszár hátsó felén. Na azt felejtette el leszedni.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 19:53   
2004-04-29 19:00, kaytee:
-
Eppen most lattam az HBO-n egy dokumentumfilmet egy Nevadaban legalisan uzemelo "cathouse"-rol. Azok a vendegek, akik megengedtek, hogy filmezzek oket uzletkotes kozben, olcsobban/ingyen kothettek uzletet.

A kuncsaftok kozott volt apa-es-fia kombinacio, ferj-feleseg hazassagi evfordulo alkalmabol, nagymama, akit a szivbeteg ferje kuldott, etc...

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 19:00   
Egy férfiismerősöm még alig tudott angolul, de munkahelyén a kollégák mindig kedvesen próbáltak beszélgetni vele. Hétfő reggelenként mindig arról volt szó, hogy mivel telt a hétvége. Egyik pasas mesélte, ő a weekenden kutyaházat épitett. "I built a doghouse".
Valaki odafordult ismerősömhöz, és megkérdezte, ő mit csinált. Mivel nem tudta elmondani, mivel töltötte a hétvégéjét, jópofáskodni próbált, és nagy vigyorral kijelentette, macskaházat épitett. "I built a cathouse".
A többiek harsány röhögésben törtek ki.
Ismerős pedig élvezte a sikert.
Odahaza büszkén beszámolt róla.
8 éves lányától kellett megtudnia, hogy a "cathouse" kuplerájt jelent.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 18:18   
2004-04-28 16:51, nyanyabandi:
-
....azota a taxikkal figyelmes vagyok.....tenyleg az allt meg.......?

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 17:22   
Rigo remelem az ingevel tisztogattad le magadrol a salatamaradvanyokat...........

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 17:17   
Egyszer regen egy zenes tancos szorakozohelyen tartott szilveszteri bulin valaki hozzamvagott hatulrol egy tanyer majonezes salatat. (A tanyert szerencsere nem) Kerdo tekintetemre valaszolva azt mondta az alkoholos befolyasoltsag alatt allo ismeretlen szemely, hogy hatulrol ugyanugy neztem ki, mint egy "regi ellensege."

O elnezest kert, en meg szerencsere retegesen voltam oltozve

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-28 17:13   
2004-04-28 16:51, nyanyabandi:

Ez tényleg jó volt Szuzi

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-28 16:51   
Ez a felreertes meg Pesten tortent 22 eves koromban. Anyak napja kozeledett es a nalam 10 evvel idosebb noveremet akit egy kicsit mamakent is szerettem meg akartam lepni valamivel, a viragot nem tartottan jonak de szerencsetlensegemre megpillantottam egy szep eloszobatukrot,-na gondoltam ez az ez meg nincs neki......Megvettem, de csak az utcan dobbentem ra hogy ezt buszon vagy villamoson hazavinni lehetetlen, le is zavarnanak, ide taxi kell. Kialltam az utra nagy idegesen es leintettem a jarmuvet,- mondtam hogy merre szeretnek menni, a taxis fiatal ferfi,-valahogy begyomoszolte a tukromet, beult es kozolte hogy fogalma sincs merre van az utca mutassam. Hat kozismert helyen laktunk, -ideges es kioktato hengnemben kozoltem es azt is hogy minek megy a belvarosban taxisnak aki ezt sem tudja, de a ferfit csak mosolygott hat en is lehiggadtam. Odaertunk a hazhoz rapillantok a taxiorara hogy mennyi,- sehol sincs..........ranezek a ferfire ........aki kisse bosszualloan de kedvesen mosolygott ,- kozolte hogy o nem taxis,-most jott fel videkrol intezni valami dolgat, sot az auto nem is az ove hanem a papaja tulajdona.......nem emlekszem mikor voltam olyan voros a szegyentol,-hebegtem hogy nem is tudom hogy tortent......Hiaba kinaltam a penzt, nevetve visszautasitotta, kertem varjon egy percre, berohantam a kozertbe vettem egy uveg italt/ nem vagyok kepes visszaemlekezni mit/,-azt ratukmaltam nagy nehezen,-viszont randevura hivott amit sajnalkozva utasitottam vissza mert olyan rendes fickonak nezett ki,-menyasszony vagyok -mondtam. Amikor a nyanyanak/ez a noverem/ es a bandinak/ez a sogorom/ elmeseltem a padlon fetrengtek a nevetestol.......azota a taxikkal figyelmes vagyok.....tenyleg az allt meg............?

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 16:37   
Szegény Rigo.
Ne hagyd magad. Mindenkivel elöfordulhat.
(lásd Janett)

Egy rövid történetet Ifju korombol.
(ugy érzem ide kivánkozik)
A Szécsényi fürdő (magyarul szecska)épületében
női és férfi fodrász üzletek voltak (vannak).
Én szállitottam majd egy évig oda a külömbözö
munkájukhoz szükséges gépeket szereket.
Az öltözökön keresztül kellett szállitanom.
Amikor mentem bekiáltottak a női öltözöbe,
Férfi jön!!!!
Olyankor ugye elkell dugni a Hölgyeknek pucér
részeiket,mert nem illik ugy szaladgálni egy férfi ellött.
Persze volt egy két véletlen is amikor nem hallották vagy nem akarták hallani e vészes kiáltást.
Egy alkalommal az egyik Hölgy (korra 35-40 lehetett)arc türlésre készült zsebkendő nagyságu türülközöjével igyekezett elölem takarni szép testét.
Elösször fent takarta aztán lent ugy hogy amig elhalladtam mellette kapkodva fel és le a türülközöjét mindenét háromszor is megmutatott nekem.
Persze volt olyan is hogy teljesen mezitelenül beszélgetve nem is vették számitásba hogy köztük vagyok.
Egy alkalommal még nekem kellett volna elszégyelnem magam mert ahogy meglátott egy pucér delnő azt mondta vissza elég hangossan
hogy csak egy Fiuka!!!
És ez bántotta a közérzetem hisz 23 éves voltam.

Baréti szeretettel Géza.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 15:22   
Te ultel ott a bokorban a Szmena fenykepezovel?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 12:20   
Tudtam hogy ö volt az, de nem mertem ideirni, köszi Elky, a batorsagod az igen

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 12:15   
2004-04-07 19:41, rigojanos:
-
Ez regen tortent - nem eleg regen ugyan - es nem is tudom, hogy a felrteertes kategoriaba tartozik-e...
-
Emléxem a zesetre. Televolt a világsajtó a fotókkal:

Akkor még a leánykori neveden szerepeltél: Csäxn Zsanett.

Leg&Boc  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 10:35   
2004-04-08 09:39, espa:
+ + + +
áááá, én? positiv vagyok itt feltöltődtem:

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 09:39   
LegCBoc
Mi ez a negativ kisugárzás???
Be positiv!

Leg&Boc  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-08 01:24   
Velem is történt egy félreértés
Megszülettem...

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-07 19:53   
Kanadában a sors egy társaságban összehozott egy hivatásos tolvajjal. Figyelmeztettek, hogy vigyázzak az értékeimre.
A tolvaj hamarosan felfedezett. Nem a ridikülömet akarta ellopni, hanem adni akart nekem- nagyon jutányos áron egy aranyláncot. Hiába mondtam, nem kell, erősködött, hogy milyen olcsó, ezt nem hagyhatom ki.
Lerázni csak azután tudtam, hogy azt mondtam, most nem telik aranyláncra, mert kompjuterre gyüjtök.
Kérdezgetett, milyenre, én meg szépen válaszolgattam. Jól elbeszélgettünk.
Pár nap múlva felhivott a közös ismerős. Tolvajunk értesitette, hogy megszerezte nekem a számitógépet, amire vágytam. Ekkor fogtam fel, hogy a pasas nem udvariasságból érdeklődött, hanem úgy vette, rendelést adok fel! Szidott is rendesen, mikor visszaüzentem, hogy félreértettük egymást.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-07 19:41   
Ez regen tortent - nem eleg regen ugyan - es nem is tudom, hogy a felrteertes kategoriaba tartozik-e...

A strandon suttettem magamat szep barnara aznap is (akkor meg nem ijesztettek meg a korai rancosodassal kapcsolatos remhirekkel). Tele volt a fu es a medence hasonloan lelkes barnulni vagyokkal, koztuk a kb 15 fobol allo kozvetlen tarsasagom. (Bar kisvarosi strand leven ranezesre beugrott a strandlatogatok tobbsegenek a neve, vagy valakie, akivel egyszer jartak, egyutt ittak, vagy kozosen ultek) Az egyetlen uj dolog aznap a furdoruham volt, amiben sajat szemmel nezve naptaron lehetett volna a kepem

Buszken vonultam a bufetol a torolkozomig altalam kinevezett kifuton (fel-ala), amikor egy gyanutlan es johiszemu pillanatomat kihasznalva ket urholgyi mivoltot nem tisztelo baratom a vallara vett, es 1 masodperc mulva a medence kozepen kapaloztam. Az, hogy en csak egyik aldozata voltam a sorozatos vizbedobalasoknak, aligha enyhitette vihogastol kisert kellemetlenseget, igy ugy dontottem, hogy buszkesegem megmentese erdekeben csatlakoznom kell az ossznepi hangulathoz, es mindenkeppen cool modon viselkedni.

Igy en is vigyorogtam, a partra usztam, es egy konnyed mozdulattal kiultem a vizbol a medence szelen labukat aztato furdozok koze. Amint ott ucsorogtem es mosolyogva raztam ki a fizet a hajambol, egyre nyilvanvalobba valt, hogy a elfojtott vihogas, kevesbe elfolytott futtyszo, es a tomeges figyelem targya en vagyok. Tovabbra is cool modon viselkedve probaltam a szemem sarkabol felmerni a terepet, a ramszegezodott tobbszaz szempar figyelmenek okat keresve.

Hosszu masodpercek eredmenytelen, bar egyre eroltetettebb mosolyu korbetekintgetese utan lepillantottam, es ekkor a legkevesbe vart helyrol tarult elem a valasz. Az uj ketreszes furdoruham az engem ert atrocitas eredmenyekent masfel reszes lett...

Ezt kovetoen masra nem emlekszem

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-07 19:06   
Nem. De megszoktam hogy az orvosok itt nagyon elegansak legalabbis a kornyekunkon.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-07 18:51   
2004-04-07 04:13, nyanyabandi:
-

Ez nem a pek volt?

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-07 04:13   
Egy honapja sincs hogy orvosnal voltam affele ellenorzo vizsgalaton hogy regi munkatarsaimmal egyutt nem-e tortent valami egeszsegugyi karosodasunk a munkahelyunkon.Az ilyesmi altalanosan csak nehany kerdesbol all de en meg ilyenen nem voltam, nem tudhattam.Kora reggelre rendeltek bennunket oda, egy oregedo ferfi nyitott ajtot, piszkos tornacipoben, kopott legalabb 10 eves farmernadragban, borotvalatlanul,egy valami eagyonmosott feher kabatkaba. Elvette a papirjainkat,leult a kompjuter ele majd mindenkit egy kulonvizsgaloba vezetett hogy varjunk.10 perc mulva bejott adatokat kerdezgetett, hol faj mi faj beirta, ahogy itt amerikaban az az aszisztens feladata.Osszeszedte a papirokat es kijelentette hogy rendben van mehetek.Bizonytalanul mondtam hogy es az orvos nem jon?Rammeredt es azt mondta hogy en vagyok az orvos... en ugy szegyelltem magamat...

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-04 05:47   
Karomkodni magyarul szoktam, megpedig kiadosakat, a nyakat meg nem szorongathattam, mert akkor bortonbe kerulok. Annyit meg nem er meg az egesz

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-04 00:29   
Vali, nem meregetted a tenyereddel a nyakat?

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó